Błogosławionego 2021 roku!

Życzenia dla każdego i każdej z naszej WOWIT-owej rodziny!

Niech Bóg będzie zawsze przed Tobą,
aby Ci pokazać właściwą drogę.
Niechaj Bóg będzie zawsze obok Ciebie,
aby Cię trzymać w swoich ramionach
i Cię ochraniać.
Niechaj Bóg będzie zawsze za Tobą,
aby Cię zachować od ciosów złych ludzi.
Niechaj Bóg będzie zawsze w Tobie,
aby Cię pocieszyć, gdy ogarnie Cię smutek.
Niechaj Bóg będzie zawsze dookoła Ciebie,
aby Cię obronić, gdy inni atakują.
Niechaj Bóg będzie zawsze ponad Tobą,
aby Ci błogosławić.
Tak niech Ci błogosławi dobry Bóg!

Tradycyjnie 31 grudnia o 21:00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przed łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i przy grobie św. Siostry Faustyny rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Jej mottem będą słowa św. Siostry Faustyny: Wszystko się zaczyna z miłosierdzia Twego i na miłosierdziu Twoim się kończy... (Dz. 15060). 
Na jej zakończenie o 24:00 będzie odprawiona pierwsza Msza św. noworoczna. W czasie  adoracji i Noworocznej Pasterki można tylko się łączyć przez transmisję on-line na stronie: www.faustyna.pl lub kanale na You Tube – https://www.youtube.com/user/wwwfaustynapl/videos.

Modlitwa na Nowy Rok

Wszechmogący Boże,
prosimy o błogosławieństwo Twoje
na ten nowy rok.
Nie wiemy, co on nam przyniesie,
co nam w nim dasz.
Jakie przeżyjemy w nim radości,
jakie cierpienia?

To wiesz tylko Ty,
Ojcze miłosierny.
Ty znasz początek,
trwanie i kres naszego życia.
Ty prowadzisz nas wszystkich
przez czas do wieczności.

Daj mi, Ojcze, trwać przy Tobie,
iść wiernie drogą Twoich przykazań,
abym poddany Tobie, w mocy Twojej
spokojnie, pokornie i ufnie czynił to,
co się Tobie podoba, co do mnie należy,
i znosił to, co Ty ześlesz na mnie.

Nie wiem, co mnie w tym roku czeka,
ale to wiem na pewno, że tym,
którzy Ciebie miłują,
wszystko obraca się ku dobremu
i to mi wystarcza.

Ojcze, Ty kochasz Twoje dzieci.
Niech rozpocznę ten rok w miłości
Twojej i pozostanę Ci wierny.
Nie dozwól, aby cokolwiek odłączyło
mnie od miłości Twojej.

Kieruj mną według świętej woli Twojej
W Tobie i w Twojej woli znajdę pokój,
bo wola Twoja jest naszym pokojem,
pokojem wiecznym u Ciebie. Amen.

Modlitwa o odrzucenie złych duchów za przyczyną Matki Bożej Niepokalanej

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

49 odpowiedzi na „Błogosławionego 2021 roku!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Ola pisze:

  Dziękuję ♥️
  Niech Bóg będzie zawsze w naszych sercach kochany ,uwielbiany i pocieszany i udziela nam swojego pokoju i radości. 😘
  Ktoś coś wie o losowaniu patronów na 2021 rok ?

  • wobroniewiary pisze:

   Strona już gotowa od wczoraj, teraz czekamy tylko na pojawienie się formularza

   https://www.faustyna.pl/zmbm/patronowie-na-rok-2021-losowanie/

   • eska pisze:

    Cały czas jest dostępny formularz na 2020. Może przeoczono skorygowanie numeru roku? Może należy użyć tego formularza…?
    https://www.faustyna.pl/zmbm/patronowie/

   • eska pisze:

    Pod linkiem, który podałam, jest już formularz na 2021r. Wylosowałam św. Jana Apostoła.
    .
    Dziękuję za wszystkie złożone tutaj życzenia noworoczne i również życzę wszystkim – choć nie tak pięknymi słowami, ale od serca – wszelkich Bożych łask, opieki Świętej Rodziny oraz wsparcia wszystkich Aniołów i świętych.

    • Paweł pisze:

     Dołączam się do najlepszych noworocznych życzeń! I również dziękuję za życzenia!
     (Ja wylosowałem św. Bazylego Wielkiego. Tak się składa, że należał on do 72 wybranych przeze mnie w 1992/93 roku Świętych, o których – od tamtego czasu już na stałe – starałem się nigdy nie „zapominać” na modlitwie, tzn. przynajmniej raz w roku: w ich liturgiczne święto. A liturgiczne wspomnienie obowiązkowe św. Bazylego przypada akurat… jutro!)

 3. Danuta Surdyk pisze:

  Dziękuję i wzajemnie wszelkich Łask Bożych🤗

 4. ewajabo1313 pisze:

  Życzę Wam Kochani błogosławionych dni.
  Ewa z Rodziną

 5. Robert pisze:

  Senior niedoceniony…:

  • Robert pisze:

   A poniżej wystąpienie arcybiskupa Carlo Maria Viganò (byłego nuncjusza apostolskiego w USA) dla Konferencji Tożsamości Katolickiej w Pitssburghu w październiku mijającego właśnie roku, o którym to [chyba] wspomniał abp Jan Paweł Lenga powyżej; można włączyć automatyczne tłumaczenie na polski, więc da się zrozumieć, bo angielski hierarchy jest przy tym całkiem jasny:

   Osobiście dokończę już w Nowym Roku, bez pośpiechu.

   • Robert pisze:

    Obejrzałem jednak dziś całość. Wstrząsające. Szkoda, że nie znalazłem wiarygodnego tłumaczenia na polski. Odważne!

    • Robert pisze:

     Odsłuchuję po raz drugi – w odcinkach po 10 minut. Treść dociera do mnie dobitniej… Rzadki to przypadek niestety, aby wysoko postawiony członek Kościoła mówił o jego kryzysie w sposób tak otwarty i dramatyczny.

     Jest co prawda dostępne w Internecie tłumaczenie tekstu wystąpienia abp Viganò na polski, ale zamieszczone na stronie pod niepokojącą nazwą NeoKatolik, który to termin zdefiniowano tam następująco: „Neokatolik uznaje, że to właśnie Sobór Watykański II, a nie całe odwieczne, niezmienne nauczanie Magisterium, definiuje wiarę Katolicką.” Dlatego wolałbym nie wnikać w treść tłumaczenia tam zamieszczonego. Może ktoś z WOWITów podjąłby się translacji, może [jakoś] wspólnymi siłami byśmy to zrobili? Panie Pawle… : )

     Myślę, że tak odważne przemówienie jednego z niewielu już wysokich hierarchów, którzy bronią [Wiary i] Tradycji Kościoła, a wciąż są rozpoznawalni na świecie, powinno być dostępne po polsku na stronie godnej wiary właśnie.

    • Paweł pisze:

     Widzę, że jest tam „gotowiec” w postaci napisów, więc będzie łatwiej; ale trochę to jednak potrwa, bo trzeba zdanie po zdaniu tu odsłuchać/przeczytać i – jak „skryba” – zapisać potem słowo po słowie w wersji polskiej (czasem też – dla ścisłości – zaglądając do słownika). Mimo wszystko zatem podejmuję się tego, lecz nie wiem, kiedy skończę… (wszak to jest nieco ponad 1 godzina nagrania).

    • Robert pisze:

     Cieszę się. Ja mam słuch nienajlepszy, ale też spróbuję przetłumaczyć po swojemu i wyślę Panu za jakiś czas, jeżeli wyrazi Pan zgodę, aby p. Ewa udostępniła mi Pana adres e-mail. Ja oczywiście wyrażam zgodę na udostępnienie Panu swojego adresu.

     Może uda nam się wspólnie przygotować dobrą wersję polską. Wyprzedzilibyśmy niejako nawet PCh24, gdyby Adminka opublikowała to potem na WOWIT. ; ))

    • Paweł pisze:

     Zgadzam się. We dwóch to szybciej pójdzie. (Treści względnie proste lub te raczej konwencjonalne – to nieraz jest dość „obojętne”, jakimi dokładnie słowami się przetłumaczy; ale dla uzyskania kompletnej całości tłumaczonego tekstu nie można przecież ich pominąć.)

  • Maria pisze:

   Powierzam Ci Panie Jezu moją rodzinę a szczególnie mojego syna Stanisława z Natalią i dziećmi który będąc 9 lat w małżeństwie dowiedział się w święta że jego żona wraz z rodzicami uknuła przeciw niemu spisek o rozwód i pobiła go brutalnie .Jezu Ty się tym zajmij,Jezu ufam Tobie.Bardzo proszę o modlitwę

 6. im pisze:

  Pokłon to nie ukłon, chociaż tak się go wyraża.
  Pustym gestem, bez poddania, Króla się obraża.
  Pokłon to nie zwykły, grzecznościowy gest,
  Sedno twego serca w tym pokłonie jest.

  Życzę prowadzącym stronę i wszystkim na tą stronę zaglądającym, dzielącym się wiedzą, świadectwem wiary, swoimi smutkami i radościom, proszącym o modlitwę i odpowiadającym na nią, aby trwali w mocy Miłości i Pokoju naszego Króla i Pana w każdym dniu, w każdej sytuacji z jaką będziemy musieli się zmierzyć w Nowym Roku.
  Każdego z was i wszystkie nieznane nam obecnie sprawy Nowego Roku powierzam naszemu Ojcu, Który jest w Niebie w Imię Jezusa Chrystusa i Naszej Ukochanej Matce Świętej Bożej Rodzicielce, Królowej Polski i Królowej Pokoju.
  Ojcze Nasz, który jesteś w niebie…..
  Pod Twoją obronę…..

 7. Maggie pisze:

  Bóg zapłać. Również życzę zdrowia, błogosławieństwa, Bożej Szczodrobliwej Łaskawości, nieustannej Opieki Matki Najświętszej, spełnienia się marzeń i aby Polska była Polską i w pełni prawdziwie: zawsze Boża wzdłuż i wszerz. Do Siego Roku, bez covida i nieetycznych szczepionek, oraz również z w sferze finansów z możliwością godziwego życia.

  ZNALAZŁAM na UT: Ostatnie Błogosławieństwo Noworoczne (2005) naszego Św. Jana Pawła II:

  Mam nadzieję, że kopia wyjdzie (a nie tylko link)

  • Katarzyna pisze:

   Błogosławieństwa Bożego i wielu łask Bożych w nadchodzącym Nowym roku dla całej Rodziny zgromadzonej w WOWIT.

 8. Edyta pisze:

  Życzę Wam wszystkim,moja kochana Rodzino Wowitowa,Błogosławionego Nowego Roku ❤ Niech Matka Najświętsza ma nas wszystkich w opiece. Pani Ewo,dziękuję za wszystko co Pani dla nas robi.Niech Dobry Bóg Pani Błogosławi ❤❤❤

 9. m-gosia pisze:

  Ewie i Kazimierzowi i Waszym rodzinom,wszystkim Wowitom i Waszym rodzinom błogosławionego i szczęśliwego Nowego Roku 2021 .Niech Wam Pan Bóg błogosławi i Was strzeże,a Maryja okrywa swoim płaszczem.

  • Bozena pisze:

   Zycze prowadzacym strone oraz wszystkim czytelnikom i aktywnym komentatorom opieki Swietej Rodziny wraz z Blogoslawienstwem Bozym na nadchodzacy Nowy Rok 2021

 10. Bogusia pisze:

  Szczesc Boze (!) WSZYSTKIM w Nowym 2021Roku i przez cale zycie…!!!

 11. Bernadetta pisze:

  Bóg zapłać
  Bożego błogosławieństwa

 12. babula pisze:

  Kochanej Rodzinie WOWiT-owej życzę by wzrastała w miłości i w Nowym Roku 2021 odnalazła wszystkie dary Boże przygotowane na każdy dzień życia.
  Ewo, Kazimierzu Dziękuję za trud prowadzenia tej strony.
  Może ks. Skwarczyński z daleka czuwa nad nami. Otoczmy go modlitwą w tym Nowym Roku ❤

 13. Bożena pisze:

  Bóg Zapłać ❤
  Błogosławionego NOWEGO ROKU!

 14. AnnaSawa pisze:

  Wszystkim życzę wszelkich błogosławieństw, łask Bożych i opieki Matki Bożej w 2021 roku.

  • Danuta pisze:

   Przez najbliższe 365 dni… Niech was PAN błogosławi i strzeże .Niech rozpromieni swe oblicze nad wami niech was obdarzy swą łaską i niech obdarzy pokojem. Błogosławionego 2021 roku.

 15. Ola pisze:

  Jezu Najmiłosierniejszy, mój Panie i Zbawicielu.

  Wobec nieba i ziemi, świadom(a) swojej nędzy,
  grzeszności i niewystarczalności,
  oddaję się dziś zupełnie i całkowicie, świadomie i dobrowolnie
  Twemu Nieskończonemu Miłosierdziu.
  Ufając Twojej Miłosiernej Miłości
  wyrzekam się na zawsze i całkowicie:
  – zła i tego co do zła prowadzi
  – demonów i wszelkich ich spraw i pokus
  – świata i wszystkiego czym usiłuje mnie pociagać i zniewalać
  – siebie i wszystkiego co buduje i zaspokaja mój egoizm i pychę.

  Oddaję się Tobie Jezu, Najmiłosierniejszy Zbawicielu,
  jako jedynemu mojemu Bogu i Panu,
  jedynej miłości, pragnieniu i celowi mojego życia.
  Z całą pokorą, ufnością i uległością
  wobec Twojej Najmiłosierniejszej Woli
  oddaję Ci siebie:
  – moje ciało, duszę i ducha
  – całą moją istotę
  – życie w czasie i w wieczności
  – przeszłość, teraźniejszość i przyszłość
  – rozum, uczucia i pragnienia
  – wszelkie zmysły, władze i prawa
  – wolę i wolność moją
  – wszystko czym jestem, co posiadam i co mnie stanowi.
  Nie zostawiam sobie nic, wszystko oddaję Twojej Świętej Woli
  przez ręce Niepokalanej Matki Miłosierdzia.
  Rozporządzaj mną jak chcesz, według Twojego Miłosierdzia.
  Broń mnie i posługuj się mną
  jako swoją wyłączną i całkowitą własnością.
  Jezu, ufam Tobie!
  Amen.

 16. Paweł pisze:

  „Już dziś możesz uzyskać pierwszy odpust w tym roku! Co trzeba zrobić?” – https://misyjne.pl/pierwszy-odpust-w-nowym-roku-jak-go-uzyskac/
  Przede wszystkim – konieczne jest wypełnienie warunków zwykłych odpustu. Należą do nich:
  •brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego
  •bycie w stanie łaski uświęcającej
  •przyjęcie w tym dniu Komunii świętej
  •modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża.
  Poza powyższymi warunkami Kościół zawsze wyznacza też dodatkową czynność wymaganą do uzyskania odpustu. 1 stycznia, aby uzyskać odpust zupełny dla siebie lub dla zmarłego, konieczne jest publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego – „Veni Creator Spiritus” („O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”): _______1. O Stworzycielu, Duchu, przyjdź, / Nawiedź dusz wiernych Tobie krąg. / Niebieską łaskę zesłać racz / Sercom, co dziełem są Twych rąk. ______2. Pocieszycielem jesteś zwan / I najwyższego Boga dar. / Tyś namaszczeniem naszych dusz / Zdrój żywy, miłość, ognia żar. _______3. Ty darzysz łaską siedemkroć, / Bo moc z prawicy Ojca masz, / Przez Ojca obiecany nam, / Mową wzbogacasz język nasz. _______4. Światłem rozjaśnij naszą myśl, / W serca nam miłość świętą wlej, / I wątłą słabość naszych ciał, / Pokrzep stałością mocy swej. _______5. Nieprzyjaciela odpędź w dal / I Twym pokojem obdarz wraz. / Niech w drodze za przewodem Twym, / Miniemy zło, co kusi nas. _______6. Daj nam przez Ciebie Ojca znać, / Daj, by i Syn poznany był, / I Ciebie, jedno Tchnienie Dwóch, / Niech wyznajemy z wszystkich sił. _______7. Niech Bogu Ojcu chwała brzmi, / Synowi, który zmartwychwstał, / I Temu, co pociesza nas, / Niech hołd wieczystych płynie chwał. / Amen. _______P.: Ześlij Ducha Twego, a powstanie życie, W.: I odnowisz oblicze ziemi. P.: Módlmy się: Boże, któryś pouczył serca wiernych światłem Ducha Świętego, daj nam w tymże Duchu poznać, co jest prawe i Jego pociechą zawsze się radować. Przez Chrystusa, Pana naszego. W.: Amen. [Modlitwę końcową dodałem wg str. 386-387 Modlitewnika Jasnogórskiego „Uwielbia dusza moja Pana” (który opracował o. Konstancjusz Kunz – Definitor Generalny Zakonu Paulinów, a wydał „Instytut Prasy i Wydawnictw NOVUM” – Warszawa 1990, „za pozwoleniem Kurii Diecezjalnej w Częstochowie, L. 864, dnia 17 kwietnia 1985, Ks. Bp Tadeusz Szwagrzyk – Wikariusz Generalny, O. Paweł Kosiak ZP – cenzor”).]
  ____________Oto tradycyjna melodia tego Hymnu (wg chorału gregoriańskiego):

  [Jest ona utrzymana w kościelnej skali miksolidyjskiej, a tzw. septymę miksolidyjską słychać zwłaszcza w zakończeniu każdej zwrotki, gdzie „finalis” (czyli tonika) poprzedzone jest NIE tzw. dźwiękiem prowadzącym (tutaj byłoby to: fis), czyli dźwiękiem niższym o półton od toniki G (co jest bardzo typowe szczególnie dla kadencji doskonałych w systemie dur-moll), lecz właśnie ową septymą miksolidyjską (tu konkretnie dźwiękiem: f), czyli dźwiękiem niższym aż o CAŁY TON od „finalis” (wskutek czego „kadencja” ta brzmi na swój charakterystyczny sposób „SŁABO” – i można by powiedzieć: „modalnie”, a ewidentnie NIE „tonalnie”). W połowie zaś każdej zwrotki melodia kończy się („zawiesza się”) zawsze na piątym stopniu skali (tutaj jest to – wg nazewnictwa systemu dur-moll „dominanta” – D, a więc według terminologii odnoszącej się do skal kościelnych: tzw. „repercussio”, jak podaje „Encyklopedia muzyki PWN” z 2006 r.), natomiast każda „ćwiartka” oraz każde „trzy czwarte” zwrotki kończy się czwartym stopniem skali (i tutaj jest to – wg nazewnictwa systemu dur-moll „subdominanta” – C). „Poszczególnym skalom [kościelnym] przypisywano określoną kategorię etyczno-emocjonalną, np.: doryckiej – nastrój powagi; frygijskiej – nastrój bojowy i ognisty; lidyjskiej – przymilność i wesołość; miksolidyjskiej – młodzieńczą ruchliwość.” (Jest to cytat skopiowany kiedyś z Internetu. Linku nie podaję, bo to był portalwiedzy.onet.pl , a poza tym nie jestem pewien, czy ta strona jeszcze istnieje.)]

  • babula pisze:

   Nie zapominajmy, że odpust zupełny można również uzyskać odmawiając koronkę do Miłosierdzia Bożego przed Najśw. Sakramentem wystawionym do adoracji lub ukrytym w tabernakulum. Nie wiem czy można uzyskać odpust przyjmując Komunię Św duchowo i odmawiając koronkę przed Najśw. Sakramentem wystawionym online -dotyczyłoby to osób chorych lub tych, którzy mają przeszkody w pójściu do kościoła. Ale może warto tak się modlić a uzyskanie odpustu pozostawić do uznania Panu Jezusowi.
   Dusze czyścowe za każdą formę modlitwy będą nam wdzięczne. Są tak biedne, wyczekujące ratunku, że warto podjąć każdy wysiłek by im pomóc.

 17. Maria pisze:

  Dziękuję za dobro i informacje przekazane w ubiegłym roku
  i życzę umiejętności odczytywania Woli Bożej w rozpoczynajacym się roku.
  Życzę też potrzebnych łask w pokonywaniu trudności pojawiających się w życiu i wytrwałości w drodze ku Niebu.
  Niech Pan błogosławi i strzeże a Maryja czuwa nad naszymi myślami,decyzjami i kazdą czynnością.
  Niech ten czas uświęca nasze życie.Błogosławionego roku.

 18. babula pisze:

  Aborcja w Hiszpanii:
  ..”„Widzieliśmy, jak robią kremy z ciał abortowanych dzieci, konkretnie, jedno centrum aborcyjne dostarcza średnio 250 kg dziecięcego mięsa do fabryki kremów”

  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/250-kg-dzieci%C4%99cego-mi%C4%99sa-dla-fabryki-krem%C3%B3w-czyli-o-biznesie-aborcyjnym-w-hiszpanii/ar-BB1cnzd3?ocid=msedgntp

  Panie Boże nie pozwól by te maleństwa umierały !! Niech nie giną tak licznie w tym Nowym Roku

 19. Longin pisze:

  Wszystkim piszącym tu oraz czytającym ten blog obfitości Błogosławieństwa Bożego na nowy 2021 rok. Tobie Ewo dodatkowo siły, wytrwałości w tym Bożym dziele, abyś była narzędziem w ręku Pana i zwiastunem dobrych nowin niczym jutrzenka ze wschodu 🙂

 20. B0żena pisze:

  Dziękuję i dołączam się do życzeń przesyłając modlitwę Jabesa aby Bóg błogosławił nam wszystkim skutecznie w Nowym Roku.

 21. Witek pisze:

  Upadek pierwszych ludzi, a ja dodam i ostatnich

  31 A wąż1 był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty: «Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?» 2 Niewiasta odpowiedziała wężowi: «Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, 3 tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli». 4 Wtedy rzekł wąż do niewiasty: «Na pewno nie umrzecie! 5 Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło».

  https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=3

  Jeżeli przyjmiecie dobrowolnie (jak nie przyjmiesz szczepionki, to nie pojedziesz komunikacją miejską, nie polecisz samolotem, nie będziesz mógł pójść do pracy (korporacje), nie zamieszkasz w hotelu, nie pojedziesz na wakacje) oczywiście to wszystko DOBROWOLNIE.

  A potem dla opornych się coś wymyśli, albo zastosuje to co już zostało zaplanowanie.

  To jest niesamowite: garstka rządzi większością. To wszystko dlatego, że ludzie nie potrafią rozróżniać między dobrem a złem. Nie ma społecznego potępienia dla tego systemu.
  Ludzie mający naturę niewolnika zrobią wszystko, bo tak mówią rządzący, celebryci, tzw. gwiazdy.

  A wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył.

  Wtedy rzekł wąż do niewiasty: «Na pewno nie umrzecie! Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło».

  ….gdy przyjmiecie szczepionki z linii komórkowej abortowanych – coooo???!!! ZAMORDOWANYCH, ZAMORDOWANCY, ZAMORDOWANYCH dzieci to:

  Na pewno nie umrzecie….

  KŁAMSTWO< KŁAMSTWO<KŁAMSTWO sączy się jak jad węża non stop….

  Na pewno nie umrzecie…, otworzą się wam oczy, ale co się wtedy wydarzyło i co się teraz wydarzy ???!!!

  Było już za późno.

  Będzie już za późno.

 22. Maggie pisze:

  Najnowsze: – dziś
  o.Pelanowski Przetrwamy ten dzień, jeśli będziemy wiedzieli kim jesteśmy naprawdę

  3 dni temu

 23. beatkaa pisze:

  Na Nowy Rok 2021 dla wszystkich:
  „A Jabes wołał do Boga Izraela tymi słowy:
  Obyś mi prawdziwie błogosławił
  i poszerzył moje granice,
  oby ręka twoja była ze mną
  i obyś zachował mnie od złego,
  aby mnie ból nie dotknął.
  I Bóg spełnił jego prośbę” – 1Krn 4:10

 24. Irena pisze:

  Wszystkim WOWiT- om w Nowym Roku życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bozej.

  Tak trochę nie na temat.
  Może nie wszyscy mieszkańcy diecezji Ełckiej ( i nie tylko) wiedzą, że w naszej diecezji (Ełckiej) odprawiana jest w niedzielę Msza Święta trydencka. Otóż w pierwsza i trzecią niedzielę miesiąca odprawiana jest w Suwałkach w kościele św Wojciech o godz. 14.00, a w drugą i czwartą niedzielę miesiąca w Elku w Katedrze o godz. 15.00

  Serdecznie zapraszam chętnych.
  Pozdrawiam
  Po

  • Danka pisze:

   Pani Irenko niech Bóg błogosławi za tą wiadomość. Od kilku lat czekam na taką Mszę Św. Z Pisza dojadę. To moje dzieciństwo i młodość.

 25. Maria pisze:

  Wszystkiego, co Dobre, Błogosławieństwa i Łask Bożych dla Pani Ewy – w podziękowaniu za poświęcenie czasu dla ludzi, aby byli dziećmi Bożymi, za trwanie w wierze Bożej!
  Bożego Roku dla Wszystkich, którzy tu zaglądają!
  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus nasz Pan i Król!

 26. Sabinka pisze:

  Serdeczne wyrazy wdzięczności dla Wszystkich za wszystko. Obfitości łask od Pana na każdy dzień roku, który ;przed nami, Mateńko prowadż nas i nasze rodziny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s