Ks. Piotr Glas – Kościół na manowcach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

33 odpowiedzi na „Ks. Piotr Glas – Kościół na manowcach

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • Paweł pisze:

   Podpisane!
   [Raz w życiu zdarzyło mi się, że poproszono mnie o granie na keyboardzie kolęd w kościele (na spotkaniu Odnowy w Duchu Świętym). Poszło mi pomyślnie bez pomyłek, tak jak sobie wszystko ułożyłem, ale okazał się przy tym wyraźnie mój brak doświadczenia w akompaniowaniu do śpiewu ludziom, gdyż moje wersje kolęd były w za wysokich tonacjach i zanadto sfigurowane w swoich melodiach, tak iż ludzie od razu zorientowali się, że tego „się nie da łatwo zaśpiewać”; więc zamiast śpiewać zaczęli składać sobie życzenia świąteczne (co też było zaplanowane). A wskutek tego moje granie trwało o wiele dłużej, niż gdyby miał być to tylko akompaniament do śpiewu, ponieważ grałem tak długo, aż „wszyscy złożyli życzenia wszystkim”. I co jeszcze ciekawe: gdy Violetta Villas w roku 2001 opublikowała swoją płytę z kolędami (tą, którą tu na stronie już wklejałem, np. 27 czy 28 grudnia zeszłego roku), to wybrała DOKŁADNIE TE SAME kolędy, które ja wtedy grałem w kościele… (Od tamtego zaś czasu ja już nigdy niczego więcej nie grywałem publicznie. Teraz wiem, że akompaniować do śpiewu ludziom to nie takie łatwe zadanie, jeśli to nie ma być „mój koncert”, lecz przede wszystkim ułatwienie dla ludzi np. w kościele! Trzeba być tu przede wszystkim „wygodnym tłem”, a nie „pierwszymi skrzypcami”… 😀 )]

   • Paweł pisze:

    Mogę dodać jako ciekawostkę, że z kolei niewątpliwą zaletą dzisiejszych keyboardów jest możliwość grania dźwiękami różnych instrumentów i brzmi to nieraz korzystnie („nie nudno”), wprowadzając interesujące urozmaicenie. I tak np. kolędę „Dzisiaj w Betlejem” grając dźwiękiem KLAWESYNU można upodobnić co nieco wręcz do menueta, XIX-wieczną kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki” – grając energicznym dźwiękiem FORTEPIANU – do dziarskiego marsza, kolędę „Jezus malusieńki” – graną na SKRZYPCACH – do powolnego walca, a znów kolęda „Bóg się rodzi” sama jest wręcz dawnym polonezem koronacyjnym królów polskich (ze słowami Franciszka Karpińskiego z 1792 r.) i wg mnie brzmi dobrze zagrana np. dźwiękiem OBOJU (grana zaś na klawesynie też, ale chyba trochę gorzej). Kolęda „Anioł pasterzom mówił” z XVII wieku – w swoim powolnym, „archaicznym”, półnutowym metrum – brzmi dobrze na ORGANACH (gdyż sama pochodzi z barokowej tabulatury organowej, ze słowami zaś – aż z XVI wieku), urocza kolęda „Lulajże Jezuniu” najlepiej brzmi na DZWONKACH [i jej doskonałą aranżację – określoną jako cytat ze scherza h-moll op. 20 F. Chopina – można znaleźć na str. 10-11 książki „Białe Boże Narodzenie – kolędy i pastorałki na głos z fortepianem lub keyboardem”, wyd. Wydawnictwa Muzycznego KORN, Myślenice 1992], żwawa XIX-wieczna kolęda „Przybieżeli do Betlejem” brzmi ciekawie na KLARNECIE, a dawna tyrolska i najbardziej dziś umiędzynarodowiona kolęda „Cicha noc” – na SAKSOFONIE. No a spokojne, choć raczej marszowe w swym rytmie, XIX-wieczne kolędy „Gdy się Chrystus rodzi” oraz „Wśród nocnej ciszy” nadają się odpowiednio: na GITARĘ lub na fortepian bez tłumika, czyli z włączonym stale przedłużeniem dźwięku [czyli po ang.: „sustain”]. Tak że „kolorystyka dźwiękowa” jest – wg mnie – w przypadku kolęd jak najbardziej wskazana (i efektowna!).

    • Maggie pisze:

     Pawle, to chyba nie tyle wysokie tonacje, ale raczej „przyzwyczajenie” ludzi, aby „rajcować”, kiedy ktoś występuje. Np na tzw spotkaniach bankietowych, choćby opłatkowych, kiedy występowali artyści (nawet znani)… nie zawsze było można uciszyć taki „akompaniament” ludzi ..

     Nie wiem, jak teraz w Polsce ale, tu gdzie mieszkam, kolędy już pod koniec października „w kółko Macieju” pchają, zachęcając w ten sposób do zakupów, które na drugi dzień naszych Świąt znów zaczynają …. bo 26 grudnia choinki na trawniki wyrzucają i do sklepów na poświąteczne wyprzedaże gnają. W tym roku z tymi zakupami będzie inaczej, z uwagi na covida (rośnie ilość chorych i tzw lockdown).

  • beatkaa pisze:

   Podpisałam tę petycję.

  • wobroniewiary pisze:

   Taaak, wszelkie komentarze zbędne!

   • Witek pisze:

    No tak była paczamacocha, a to to kojarzy mi się z bożkami z Egiptu. Z pewnością będą ochy achy, a w końcowym efekcie totalne wyszydzenie, ośmieszenie i umniejszenie Świąt Bożego Narodzenia.
    Prawdziwy sukces…nikt , naprawdę nikt nie pilnuje w Watykanie depozytu wiary i tradycji? To co się dziwić że nas szatany z piorunami atakują….

   • Maggie pisze:

    Historia „bez komentarza”, znów się powtarza 😱, ALE tu pamiętajmy i o tym, że „artysty” wykonującego takie „natchnione dzieło”, nie znamy, choć autor=inspirator od wieków ten sam. „Chłopca do bicia” zaś najłatwiej skazać, wystawiając pod pręgierz i mącić.

   • Katarzyna pisze:

    Mój Boże!

   • babula pisze:

    Cała kolekcja w tej szopce liczy 54 figury a zostanie pokazana jedynie część z nich.
    I to w tej szopce jest najlepsze. Bo trudno by było przeżyć szok mając przed oczami 54 „dzieła”.

    • Maggie pisze:

     Właśnie zobaczyłam na ekranie TV wiadomość (pisemną), że obywatele Watykanu oraz weń pracujący i ich rodziny będą 😳szczepieni covidową szczepionką z początkiem 2021r … i tu szopka się powtarza = nie potrzeba komentarza.

    • eska pisze:

     Maggie – przynajmniej konsekwentnie, skoro Franciszek ofiarował swojemu otoczeniu na Mikołaja po 5 opakowań leków przeciw grypie 😐

   • eska pisze:

    Mój 6-letni syn spojrzał na to i powiedział z oburzeniem: „Tak przedstawiać Maryję? To jest bluźnierstwo!”.
    Ja nawet nie wiedziałam, że on zna takie trudne słowo. I prawdę mówiąc trudno mi było w tych figurach rozpoznać którąkolwiek ze Świętych Osób.
    Trafniej niż on bym tego nie skomentowała.

 2. babula pisze:

  To pewnie już kiedyś było na stronie ale dziś szczególnie trafiło to nauczanie do mojego serca

 3. Marta 3 pisze:

  Czy zatem warto „bronić” w potyczkach słownych Kościoła? Może lepiej zamilknąć i robić swoje… I w ten sposób dawać jedyne prawdziwe świadectwo…

  • Jolantae pisze:

   Też się nad tym zastanawiam… dobrze że są jeszcze tak wspaniali kapłani jak Ks. Glas czy Ks. Chmielewski i rzesza innych nieznanych nam.

  • Zbig314 pisze:

   C.d z grudnia,
   Tłumaczenie amatorskie
   TR 5.12.2020
   Drogie dzieci, dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie w waszych sercach. Moje dzieci, czuję trochę spokoju w waszych sercach, ale pamiętajcie, że jestem z wami. Moje dzieci, nawet dzisiaj nie jest to prawdziwy czas prześladowań, ale wkrótce narzucą wam jedną religię, która już nie będzie chrześcijańska. Nie myśl głową, ale proś Ducha Świętego o pomoc, który zawsze może ci pomóc. Nie musisz się niczego bać, kiedy jesteś z Chrystusem. Teraz zostawiam was z moim macierzyńskim błogosławieństwem i Jezusem pośród was.

   Trevignano Romano, 8 grudnia 2020 r
   Drogie dzieci, dziękuję wam, że jesteście tu na modlitwie i oddajecie hołd Niepokalanemu Poczęciu. Moje dzieci, odtąd Duch Święty będzie coraz mocniej wiał w mój Kościół i jego dzieci, pamiętajcie, miejcie miłość do Pana. Drogie umiłowane dzieci, jesteście moją małą resztką, bądźcie moją małą trzódką, abym zawsze mógł was umieścić pod moim błogosławionym płaszczem, aby was chronić. Moje umiłowane dzieci, ci, którzy ewangelizują, ponieważ zostali wybrani przeze Mnie, chcę, aby ich wysłuchano, ponieważ mają znak Boga, którym jest miłość, radość i pokój. Dzieci, Ja Niepokalana i Współodkupicielka ludzkości raz jeszcze wzywam was do wielkiej modlitwy w tym okresie. Świat i ludzkość potrzebują moich Apostołów; słuchajcie ich głosów i dołączcie do nich w pieśni chwały Panu. Wkrótce przewiduję powrót mojego Syna, nie bójcie się, nigdy was nie zostawię samych. Jesteście moimi dziećmi, a Ja waszą Matką. Teraz błogosławię was w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen

   Dzisiejsza Matka Boża miała na sobie niebieską suknię, była spowita wspaniałym światłem i miała wiele złotych i srebrnych gwiazd, które lśniły pod jej stopami.

   Trevignano Romano 12 grudnia 2020
   Moje dzieci, dziękuję wam, że jesteście tu na modlitwie i odpowiedzieliście na moje wezwanie w waszych sercach. Drogie dzieci, to czas na wybór. Twój wybór będzie musiał dotyczyć życia lub śmierci, światła lub ciemności. Moje dzieci, słuchajcie słów poprzednika Adwentu mojego Syna Jezusa, moje dzieci, nie rozpraszajcie się i módlcie się, ponieważ wojna między dobrem a złem już się rozpoczęła, módlcie się z rękami złożonymi w moich. nastąpi ciąg wydarzeń, nawróćcie się pilnie, czas się skończył. Teraz zostawiam was z moim Świętym Błogosławieństwem w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego, Amen.

 4. wobroniewiary pisze:

 5. Asia pisze:

  Zachęcam Was do Duchowej Adopcji Bezdomnych. Oni naprawdę potrzebują naszej modlitwy.

  • eska pisze:

   Brakuje informacji, czy to jest „dożywotnie”, czy na jakiś czas, czy dzień modlitwy jest dowolny czy z góry narzucony (jak w margaretkach za kapłanów), czy można też samemu zadeklarować konkretnwgi znajomego bezdomnego…
   Akcja bardzo interesująca. Czy ktoś może dopytywał już przez e-mail o takie szczegóły, jakie wymieniłam i może udzielić dodatkowych informacji?

 6. Asia pisze:

  Dożywotnio,możesz zrezygnować w każdym momencie wystarczy,że wcześniej napiszesz
  im e-maila.Dzień modlitwy jest narzucony.Tutaj więcej informacji.
  BEZDOMNI POTRZEBUJĄ TWOJEJ MODLITWY!
  Zapraszamy do Duchowej Adopcji Bezdomnych.
  Ci ludzie są bardzo biedni. Ich największym problemem jest brak wiary w Boga, siebie i ludzi. Łatwo jest dać im coś do jedzenia i ubrania, ale to często nic nie zmienia. Oni potrzebują przemiany umysłu i serca, aby odpalić na nowo do życia.
  Zakładamy modlitewne margaretki dla księży. Adoptujmy w ten sposób także bezdomnych. Nie ma większej siły niż modlitwa. W Polsce jest ponad 33 tysiące osób bez dachu nad głową! W jednym z średnich miast wiemy, że jest ich ok 250. Adoptowaliśmy już ponad 100 bezdomnych dzięki Waszym deklaracjom. Kto podniesie pozostałych? Kto stworzy im duchowy dom, o którym zamarzą i wezmą się w garść?
  Prześlij na nasz adres (przyjacielebezdomnych@gmail.com) wyrażenie chęci wzięcia udziału w Akcji (Wystarczy 10 różańca raz na tydzień za konkretnego bezdomnego, którego przydzielimy) Możesz także wysłać nam imię bezdomnego, którego znasz oraz miasto, w którym przebywa. Wciągniemy go do grafiku.
  Naszym celem jest także stworzenie wolontariuszy w terenie, którzy będą codziennie odwiedzać bezdomnych, słuchać ich i modlić się z nimi. Wiemy, że oni tego bardzo potrzebują. Mamy doświadczenie, że w tych ludziach jest obecny Pan Jezus, który woła o pomoc! Odwagi! PB http://www.facebook.com/PrzyjacieleBezdomnych
  Jeśli ktoś chciałby wesprzeć nasze akcje to może przesłać jakieś drobne środki na konto:
  Parafia św. Brata Alberta w Radomiu
  79160014621022380810000002
  z dopiskiem:
  – Przyjaciele Bezdomnych – ZUPA / OBIAD / OPATRUNKI / WSPIERAM
  Info do przelewów zagranicznych:
  SWIFT: PPABPLPKXXX
  IBAN: PL

 7. Damian_31 pisze:

  Czy rozance na reke wykonane z hematytu, tygrysiego oka lub lawy wulkanicznej stanowia zagrozenie duchowe?

  • Paweł pisze:

   Jako chemik z wykształcenia mogę tylko nadmienić, że hematyt to jest po prostu jedna z rud żelaza [o „wyidealizowanym” składzie chemicznym odpowiadającym tlenkowi żelaza(III) – Fe2O3, podobnie jak piryt jest rudą żelaza o składzie odpowiadającym teoretycznie dwusiarczkowi żelaza(II) – FeS2, a z kolei magnetyt jest rudą będącą „w założeniu” tlenkiem żelaza(II) i dwużelaza(III) – Fe2O3*FeO, czyli sumarycznie Fe3O4, natomiast syderyt jest – przynajmniej „potencjalnie” – węglanem żelaza(II): FeCO3 – https://pl.wikipedia.org/wiki/Rudy_%C5%BCelaza_na_Ziemi (jest to „wdzięczny” obiekt do zadań obliczeniowych z chemii, typu: „która ze znanych rud żelaza jest najbogatsza w żelazo?” 😀 )].
   O „tygrysim oku” zaś można wyczytać w Wikipedii, że to jest po prostu jeden z minerałów: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kwarcowe_tygrysie_oko , a przez „minerał” rozumie się w geologii/geochemii zawsze jakiś związek chemiczny lub pierwiastek chemiczny, czyli istotne jest tu to, że ma on STAŁY i ZDEFINIOWANY skład chemiczny https://pl.wikipedia.org/wiki/Minera%C5%82 , w odróżnieniu np. od SKAŁ, które są MIESZANINAMI (minerałów): https://pl.wikipedia.org/wiki/Ska%C5%82a
   Czy to wszystko może być na stałe powiązane z jakimiś zagrożeniami duchowymi, tego jednak nie wiem tak na 100% [czy szatan może mieć jakieś „prawa autorskie” do danego minerału albo do jakiejś jego szczególnej postaci? – nie wiem, ale skoro/jeżeli to są wszystko rzeczy czysto „NATURALNE”, czyli stworzone bezpośrednio przez Boga, a nie przez człowieka, NIE ZMODYFIKOWANE więc rękami człowieka, to nie wydaje mi się… (jakoby szatan mógł tu sobie „zastrzec jakiś swój «patent»”)].

  • Paweł pisze:

   Hematyt i „tygrysie oko” – to są minerały [a nazwa hematytu pochodzi od greckiego słowa „haema”, czyli „krew”, co mamy też zawarte np. w nazwie czerwonego barwnika krwi: HEMOglobiny – https://pl.wikipedia.org/wiki/Hematyt ].
   Pismo święte wymienia szereg minerałów/kamieni szlachetnych w Apokalipsie i w Księdze Wyjścia (i wymieniony tam „krwawnik” – to jest jedna z postaci hematytu, jak podaje powyższy link):
   Ap 21, 19 A warstwy fundamentu pod murem Miasta zdobne są wszelakim drogim kamieniem. Warstwa pierwsza – jaspis,
   druga – szafir [jest on ciemnoniebieski],
   trzecia – chalcedon [może być np. niebieski],
   czwarta – szmaragd [jest zielony],
   20 piąta – sardoniks,
   szósta – krwawnik [może być np. czerwonawy],
   siódma – chryzolit [jest bladozielony],
   ósma – beryl [może być np. bezbarwny],
   dziewiąta – topaz [może być np. bezbarwny lub żółty],
   dziesiąta – chryzopraz [jest jasnozielony],
   jedenasta – hiacynt [jest żółtoczerwony, a co ciekawe – jako jedyny wśród tutaj wymienionych nie jest minerałem krzemianowym ani też tlenkiem żelaza czy glinu (jak rubin i szafir), lecz cyrkonowym: ZrSiO4 – https://pl.wikipedia.org/wiki/Hiacynt_(minera%C5%82) ]
   dwunasta – ametyst [jest on fioletowy]. – https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1109
   Wj 28, 15 Uczynisz też pektorał do zasięgania wyroczni; a wykonają go biegli tkacze w ten sam sposób jak efod: ze złotych nici, z fioletowej i czerwonej purpury, z karmazynu i z kręconego bisioru. 16 Będzie kwadratowy i we dwoje złożony, a długość jego i szerokość będzie wynosiła jedną piędź. 17 Umieścisz na nim cztery rzędy drogich kamieni; w pierwszym rzędzie rubin, topaz i szmaragd, 18 w drugim rzędzie granat, szafir i beryl, 19 w trzecim rzędzie opal, agat i ametyst, 20 a wreszcie w czwartym rzędzie chryzolit, onyks i jaspis. Będą osadzone w oprawie ze złota w odpowiednich rzędach. 21 Kamienie te otrzymają imiona synów Izraela – https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=78

  • Paweł pisze:

   Sama Biblia w kilku miejscach wylicza po kilka-kilkanaście nazw kamieni szlachetnych/ozdobnych (takich jak owo wyżej wspomniane „tygrysie oko” – https://pl.wikipedia.org/wiki/Kwarcowe_tygrysie_oko ), a mianowicie w 21 rozdziale Apokalipsy, w 28 i 39 rozdziale Księgi Wyjścia oraz w tradycyjnym opisie „upadku Lucyfera” zawartym w Księdze Ezechiela:
   Ez 28, 11 Pan skierował do mnie te słowa: 12 «Synu człowieczy, podnieś lament nad królem Tyru [tu przypis: Tradycja chrześcijańska upatrywała w tym obrazie symbol upadku szatana] i powiedz mu: Tak mówi Pan Bóg:
   Byłeś odbiciem doskonałości, pełen mądrości i niezrównanie piękny.
   13 Mieszkałeś w Edenie, ogrodzie Bożym; okrywały cię wszelkiego rodzaju szlachetne kamienie: rubin, topaz, diament, tarszisz, onyks, beryl, szafir, karbunkuł, szmaragd, a ze złota wykonano okrętki i oprawy na tobie, przygotowane w dniu twego stworzenia.
   14 Jako wielkiego cheruba opiekunem ustanowiłem cię na świętej górze Bożej,
   chadzałeś pośród błyszczących kamieni. 15 Byłeś doskonały w postępowaniu swoim od dni twego stworzenia, aż znalazła się w tobie nieprawość. 16 Pod wpływem rozkwitu twego handlu wnętrze twoje napełniło się uciskiem i zgrzeszyłeś, wobec czego zrzuciłem cię z góry Bożej i jako cherub opiekun zniknąłeś spośród błyszczących kamieni.
   17 Serce twoje stało się wyniosłe z powodu twej piękności, zanikła twoja przezorność z powodu twego blasku. Rzuciłem cię na ziemię, wydałem cię królom na widowisko. 18 Mnóstwem twoich przewin, nieuczciwością twego handlu zbezcześciłeś swoją świątynię. Sprawiłem, że ogień wyszedł z twego wnętrza, aby cię pochłonąć, i obróciłem cię w popiół na ziemi na oczach tych wszystkich, którzy na ciebie patrzyli. 19 Wszystkie spośród narodów, które cię znały, zdumiały się nad tobą. Stałeś się dla nich postrachem.
   Przestałeś istnieć na zawsze». – https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=732

   • Damian_31 pisze:

    Dziekuje za odpowiedz

   • Paweł pisze:

    Jako ciekawostkę mogę dodać, że drugi szeroko znany, symboliczny opis upadku Lucyfera znajduje się w Księdze Izajasza, w „SATYRZE NA ŚMIERĆ TYRANA”:
    Iz 14, 12 Jakże to spadłeś z niebios, Jaśniejący, Synu Jutrzenki? [tu przypis: „Jutrzenka” – Gwiazda Poranna (planeta Wenus), do niej tutaj jest porównany tyran; Wlg: Lucifer. Ojcowie Kościoła widzieli tu typ i obraz upadku z nieba wodza zbuntowanych aniołów.] Jakże runąłeś na ziemię, ty, który podbijałeś narody? 13 Ty, który mówiłeś w swym sercu: „Wstąpię na niebiosa; powyżej gwiazd Bożych postawię mój tron. Zasiądę na Górze Obrad, na krańcach północy. 14 Wstąpię na szczyty obłoków, podobny będę do Najwyższego.” 15 Jak to? Strąconyś do Szeolu na samo dno Otchłani! 16 Którzy cię ujrzą, utkwią wzrok w tobie, zastanowią się nad tobą: „Czyż to nie ten, który trząsł ziemią, który obalał królestwa, 17 który świat cały zamieniał w pustynię, a miasta jego obracał w perzynę, który swych jeńców nie zwalniał do domu?” 18 Wszyscy królowie narodów, wszyscy oni spoczywają z chwałą, każdy w swoim grobowcu. 19 A tyś wyrzucony z twego grobu jak ścierwo obrzydliwe, otoczony pomordowanymi, przebitymi mieczem, jak trup zbezczeszczony! Z tymi, których składają na kamieniach grobowego dołu, 20 ty nie będziesz złączony w pogrzebie; boś ty zatracił twój kraj, wymordowałeś twój naród. Na wieki nie będzie wspomniane potomstwo złoczyńców. 21 Przygotujcie rzeź dla jego synów z powodu niegodziwości ich ojca. Niech nie powstaną i nie wezmą świata w dziedzictwo, niech nie napełnią miastami powierzchni ziemi!» – https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=486

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s