Dziś rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Modlitwa (odmawiana w każdym dniu nowenny)

O Niepokalana, nieba i ziemi Królowo, wiem, że niegodzien jestem zbliżyć się do Ciebie, upaść przed Tobą na kolana z czołem przy ziemi, ale ponieważ kocham Cię bardzo, przeto ośmielam się prosić Cię, byś była tak dobra i powiedziała mi – kim jesteś? Pragnę bowiem poznawać Cię coraz więcej i więcej – bez granic, i miłować coraz goręcej i goręcej bez żadnych ograniczeń. I pragnę powiedzieć też innym duszom, kim Ty jesteś, by coraz więcej i więcej dusz Cię coraz doskonalej poznało i coraz goręcej miłowało. Owszem, byś się stała Królową wszystkich serc, co biją na ziemi i co bić kiedykolwiek będą i to jak najprędzej i jak najprędzej.
Jedni nie znają jeszcze wcale Twego imienia. Inni ugrzęźli w moralnym błocie, nie śmią oczu wznieść do Ciebie. Jeszcze innym wydaje się, że Cię nie potrzebują do osiągnięcia celu życia. A są i tacy, którym szatan, co sam nie chciał uznać Cię za swą Królową i stąd z anioła w szatana się przemienił, nie dozwala przed Tobą ugiąć kolan. Wielu kocha, miłuje, ale jakże mało jest takich, co gotowi są dla Twej miłości na wszystko, prace, cierpienia i nawet ofiarę z życia.
O Pani, zakróluj w sercach wszystkich i każdego z osobna. Niech wszyscy mieszkańcy ziemi uznają Cię za Matkę, a Ojca na niebie za Ojca i tak wreszcie poczują się braćmi. Amen. (modlitwa św. Maksymiliana M. Kolbe „O królowanie Maryi”)

Modlitwa (odmawiana w każdym dniu nowenny)
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.

Dzień I – 29 listopada

O Niepokalana, nieba i ziemi Królowo…
Rozważanie
Aby zrozumieć, kim jest Niepokalana, koniecznie muszę uznać swą nicość, zdobyć się na pokorną modlitwę, by uzyskać łaskę poznania Jej, i starać się samemu doświadczyć na sobie Jej dobroci i potęgi.|
O Maryjo bez grzechu poczęta…

Rozważania na wszystkie dni Nowenny do Niepokalanej z książki „Rozmowy z Bogiem” – kliknij

Litania do NMP Niepokalanej
Imprimatur: Kuria Metropolitalna w Poznaniu, dnia 1.03.1997, l.dz. 1405/97, Bp Zdzisław Fortuniak

Kyrie, elejson, Chryste, elejson. Kyrie, elejson
Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas
Ojcze z nieba, Boże,                   zmiłuj się nad nami
Synu, Odkupicielu świata, Boże,

Duchu Święty, Boże,
Święta Trójco, Jedyny Boże,
Święta Maryjo, Niepokalana,     módl się za nami
Święta Panno nad pannami, Niepokalana,

Święta Panno, Niepokalana w Poczęciu,
Wybranko Boga Ojca, Niepokalana,
Matko Jezusa, Niepokalana,
Oblubienico Ducha Świętego, Niepokalana,
Obrazie Mądrości Bożej, Niepokalana,
Jutrzenko Słońca Sprawiedliwości, Niepokalana,
Córko Dawidowa, Niepokalana,
Ścieżko prowadząca do Chrystusa, Niepokalana,
Pokorna Służebnico Pana, Niepokalana,
Żywa Arko Słowa Wcielonego, Niepokalana,
Dziewico triumfująca nad grzechem, Niepokalana,
Dziewico, któraś starła głowę węża, Niepokalana,
Orędowniczko łask, Niepokalana,
Oblubienico świętego Józefa, Niepokalana,
Gwiazdo świata, Niepokalana,
Przewodniczko Kościoła pielgrzymującego, Niepokalana,
Różo wśród cierni, Niepokalana,
Wzorze wszelkiej doskonałości, Niepokalana,
Wzorze naszej wiary, Niepokalana,
Odblasku Boskiej Miłości, Niepokalana,
Pierwsza wśród odkupionych, Niepokalana,
Matko żyjących, Niepokalana,
Drogowskazie najdoskonalszego posłuszeństwa, Niepokalana,
Domie skromności i czystości, Niepokalana,
Światłości Aniołów, Niepokalana,
Korono Patriarchów, Niepokalana,
Chlubo Proroków, Niepokalana,
Mistrzyni Apostołów, Niepokalana,
Męstwo Męczenników, Niepokalana,
Mocy Wyznawców, Niepokalana,
Czystości Dziewic, Niepokalana,
Pocieszycielko ufających Tobie, Niepokalana,
Uzdrowienie chorych, Niepokalana,
Orędowniczko grzesznych, Niepokalana,
Bramo niebieska, Niepokalana,
Królowo nieba i ziemi, Niepokalana,
Opiekunko Misjonarzy Oblatów, Niepokalana,
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,– przepuść nam, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,– wysłuchaj nas, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata,– zmiłuj się nad nami.

Wysławiajmy Niepokalane Poczęcie Panny Maryi.
Chwalmy Chrystusa Pana, który Ją zachował od zmazy pierworodnej.

Módlmy się:
Boże, Ty przez Niepokalane Poczęcie Najświętszej Dziewicy przygotowałeś swojemu Synowi godne mieszkanie  +  i na mocy zasług przewidzianej śmierci zachowałeś Ją od wszelkiej zmazy,  daj nam za Jej przyczyną dojść do Ciebie bez grzechu. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

93 odpowiedzi na „Dziś rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Ania G. pisze:

  Od 30.11 do 8.12 są kolejne MSZE Święte wynagradzające,ładnie się schodzą z nowenna do Niepokalanego Poczęcia. Tak więc zapraszam do wspólnej modlitwy i postu w tych dniach.W intencji wynagradzającej za grzechy nasze, naszych najbliższych,naszej Ojczyzny i całego świata z prośbą o Boże Miłosierdzie i nawrócenie dla nas i świata całego oraz o triumf Niepokalanego Serca Maryi w naszej Ojczyźnie, Kościele Św i kapłanach oraz rządzie.

  • eska pisze:

   Dzięki, Aniu!
   .
   Ja natomiast miałam natchnienie, aby zaproponować chętnym właśnie teraz odmawianie nowenny o rychłe zwycięstwo Niepokalanej, jako zadośćuczynienie za grzechy. Jest to nowenna ze Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich, a oni mają bardzo głębokie i piękne rozważania. Ta oparta jest na „Akcie poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi” dokonanym przez Ojca Świętego Jana Pawła II 25 marca 1984 roku w Rzymie.
   .
   Podaję „spis treści” na poszczególne dni – kto poczuje się zachęcony, zapraszam do odmawiania – będę zamieszczać poszczególne dni
   DZIEŃ 1: Od głodu i wojny, wybaw nas!
   DZIEŃ 2: Od wojny atomowej, od nieobliczalnego samozniszczenia, od wszelkiej wojny, wybaw nas!
   DZIEŃ 3: Od grzechów przeciw życiu człowieka od jego zarania, wybaw nas!
   DZIEŃ 4: Od nienawiści i podeptania godności dzieci Bożych, wybaw nas!
   DZIEŃ 5: Od wszelkich rodzajów niesprawiedliwości w życiu społecznym, państwowym i międzynarodowym, wybaw nas!
   DZIEŃ 6: Od deptania Bożych przykazań, wybaw nas!
   DZIEŃ 7:Od usiłowań zdeptania samej prawdy o Bogu w sercach ludzkich, wybaw nas!
   DZIEŃ 8: Od przytępienia wrażliwości sumienia na dobro i zło, wybaw nas!
   DZIEŃ 9: Od grzechów przeciw Duchowi Świętemu, wybaw nas!

 3. eska pisze:

  Nowenna o rychłe zwycięstwo Niepokalanej,
  jako zadośćuczynienie za grzechy
  .
  Każdego dnia nowenny – Akt poświęcenia Świata Niepokalanemu Sercu Maryi:
  .
  O Serce Niepokalane! Pomóż przezwyciężyć grozę zła, która tak łatwo zakorzenia się w sercach współczesnych ludzi – zła, które w swych niewymiernych skutkach ciąży już nad naszą współczesnością i zdaje się zamykać drogi ku przyszłości!
  Od głodu i wojny, wybaw nas!
  Od wojny atomowej, od nieobliczalnego samozniszczenia, od wszelkiej wojny, wybaw nas!
  Od grzechów przeciw życiu człowieka od jego zarania, wybaw nas!
  Od nienawiści i podeptania godności dzieci Bożych, wybaw nas!
  Od wszelkich rodzajów niesprawiedliwości w życiu społecznym, państwowym i międzynarodowym, wybaw nas!
  Od deptania Bożych przykazań, wybaw nas!
  Od usiłowań zdeptania samej prawdy o Bogu w sercach ludzkich, wybaw nas!
  Od przytępienia wrażliwości sumienia na dobro i zło, wybaw nas!
  Od grzechów przeciw Duchowi Świętemu, wybaw nas! Wybaw nas!
  Przyjmij, o Matko Chrystusa, to wołanie nabrzmiałe cierpieniem wszystkich ludzi! Nabrzmiałe cierpieniem całych społeczeństw!
  Pomóż nam mocą Ducha Świętego przezwyciężać wszelki grzech: grzech człowieka i „grzech świata”, grzech w każdej jego postaci.
  Niech jeszcze raz objawi się w dziejach świata nieskończona zbawcza potęga Odkupienia: potęga Miłości miłosiernej! Niech powstrzyma zło! Niech przetworzy sumienia! Niech w Sercu Twym Niepokalanym odsłoni się dla wszystkich światło Nadziei!
  .
  (św. Jan Paweł II, 25.03.1984r.)
  .
  .
  DZIEŃ 1: „Od głodu i wojny, wybaw nas!” – 29.11.2020
  .
  Matko Najświętsza, i w Fatimie, i w wielu innych objawieniach wzywasz do modlitwy o pokój. Jesteś matką Księcia Pokoju. On ukazuje, że prawdziwy pokój rodzi się w sercu otwartym na miłość Bożą, pojednanym z Bogiem, z sobą samym i z bliźnimi. Proszę Cię, abyś taki właśnie głęboki pokój wyjednała każdemu człowiekowi żyjącemu na ziemi.
  Dziękuję za pokój w naszej Ojczyźnie i proszę, by ten pokój dalej trwał. Modlę się za wszystkie rejony świata ogarnięte wojną. Weź pod swoją opiekę wszystkich cierpiących na skutek zbrojnych konfliktów, wszystkich zabitych i rannych, wszystkie dzieci i dorosłych… Powierzam wszystkich, którzy te wojny wszczynają, wszystkich wiedzionych żądzą bogactwa, władzy lub opętanych ideologią, prosząc dla nich o dar nawrócenia.
  Dziękuję też za codzienny chleb i proszę za wszystkimi, którzy tego chleba nie mają, te blisko dwa miliardy moich braci i sióstr zmagających się każdego dnia z głodem i niedożywieniem. Powierzam szczególnie każde dziecko na świecie, które każdego dnia co pięć sekund umiera z głodu.
  Proszę za wszystkich możnych decydujących o losach tego świata o dar nawrócenia i umiłowania służby. Daj także i mnie wrażliwe serce, bym umiał dostrzec potrzeby innych i dzielić się z nimi tym, co mam.
  .
  Niepokalane Serce Maryi – módl się za nami!
  Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

  • eska pisze:

   Każdego dnia nowenny – Akt poświęcenia Świata Niepokalanemu Sercu Maryi – jak wyżej
   .
   DZIEŃ 2: „Od wojny atomowej, od nieobliczalnego samozniszczenia, od wszelkiej wojny, wybaw nas!” – 30.11.2020
   .
   Matko Najświętsza, dziś znowu proszę o pokój. Proszę szczególnie o uchronienie świata przed bronią masowego rażenia. Powierzam wszystkich, którzy snują plany jej użycia i wszystkich, którzy nad nią pracują, błagają dla nich o dar nawrócenia i opamiętania. Proszę za wszystkich przywódców mających nad nią kontrolę. Powierzam wszystkie osoby, które z handlu wszelkiego rodzaju bronią czerpią zyski. Proszę o powodzenie wszelkich pokojowych negocjacji i załagodzenie wszelkich konfliktów na drodze rokowań. Proszę, by z serc ludzkich zniknęła nienawiść i złość. Powierzam także wszystkie „małe” konflikty w naszych domach. Spraw, by nasze rodziny stały się miejscem budowania pokoju i miłości.
   .
   Niepokalane Serce Maryi – módl się za nami!
   Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

  • eska pisze:

   Każdego dnia nowenny – Akt poświęcenia Świata Niepokalanemu Sercu Maryi – jak wyżej
   .
   DZIEŃ 3: „Od grzechów przeciw życiu człowieka od jego zarania, wybaw nas!” – 01.12.2020
   .
   Maryjo, Ty zrodziłaś Chrystusa, który przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie dał każdemu człowiekowi nowe życie. Przez Twoje wstawiennictwo proszę, by zycie ludzkie było szanowane na ziemi zawsze, wszędzie, w każdym aspekcie i w każdym wymiarze.
   Proszę, by każda rodzina stała się kolebką życia; aby każde poczęte dziecko przyszło bezpiecznie na świat, aby miało warunki do życia i rozwoju. Proszę też za wszystkich ludzi starych, by spotykali się z życzliwością otoczenia i mogli spokojnie dożyć swoich dni. Powierzam wszystkich chorych, by otrzymali konieczną pomoc.
   Wejrzyj na wszystkich cierpiących z powodu prześladowań i dyskryminacji a także na wszystkich – prześladowanych, dyskryminowanych, torturowanych, głodujących, ofiary handlu ludźmi… tych cierpiących jest dziś tak wielu na całym świecie. Daj im siłę i nadzieję.
   Proszę też w intencji wszystkich osób zaangażowanych w ochronę ludzkiego życia, za osoby z ruchów pro-life, za działaczy organizacji charytatywnych, za wszystkich tych, którzy swoje życie poświęcili, by nieść ulgę braciom.
   Pomóż i mnie angażować się w obronę ludzkiego życia i pokaż, jak konkretnie mam to robić. Daj na co dzień dostrzegać słabszych i uboższych ode mnie i naucz mnie przychodzić im z pomocą.
   .
   Niepokalane Serce Maryi – módl się za nami!
   Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

 4. Renata Anna pisze:


  Adwentowe czuwanie ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus

 5. eska pisze:

  Pragnę podziękować wszystkim za modlitwę w intencji mojego taty. Nadal jest w szpitalu na internie, stan stabilny. Dziś lekarka powiedziała przez telefon, że mierzone parametry (ciśnienie itp.) ma w normie, ale „wie pani, on jest już w latach…”
  Tata bywa już zdezorientowany i zagubiony, nie potrafi obsłużyć czajnika, domofonu, telefonu – więc i teraz go przy sobie nie ma. Nie ma żadnej możliwości przekazania mu, że się z nim jest choćby duchowo.
  WERONIKO, dziękuję Ci za przypomnienie mi o koronce za konających – mam numer w komórce, a gdyby nie Ty, to bym zapomniała.
  Za to przy współpracy z Apostolstwem Dobrej Śmierci udało mi się zamówić za Tatę Mszę, która już została odprawiona. (Tata zgodził się 2 lata temu na wpis do ADŚ, ponieważ poprosiłam, aby to był prezent urodzinowy dla mnie; innego nie chciałam).
  Będę wdzięczna za dalsze wsparcie w sprawie Taty.
  +++ we wszystkich waszych intencjach.

 6. Klara pisze:

  Kościoły chrzescijanskie w UK, Ireland,Kanada zeszły do podziemia; nie mają wyjścia… to juz kolejne miesiące bez mszy św, chociaż tym razem koscioły otwarte do wizyt prywatnych.
  Z translatorem można łatwo przeczytać…
  https://www.lifesitenews.com/mobile/news/uk-and-ireland-christians-take-worship-underground-in-wake-of-govt-lockdowns?_
  Znajoma (Irlandia) mi mowiła że u nich ksiądz odprawia masz św na parkingu podziemnym a wierni są w swoich samochodach … a policja krąży …istny cyrk, ale nie mogą nic zrobić.
  Więcej napisać nie mogła.
  Zakon w Londynie bocznymi drzwiami wpuszcza na adoracje i…. .
  Jak mi „zazdroszczą” że ja mogę tak legalne iść na mszę św! Soją drogą ciekawe kiedy zmniejsza liczbę m2 w kosciołach??

  • Damian pisze:

   Wygląda mi to jak znak czasów ostatecznych. Tak sobie myślę, że chętnie zaprosiłbym tych ludzi do Polski gdybym miał ku temu środki finansowe. W Polsce na szczęście są jeszcze miejsca gdzie można uczestniczyć w mszy bez większych problemów. Wczoraj byłem na mszy w rodzinnych stronach i co prawda maseczki wszyscy mieli, a jeden z księży rozdawał komunię na rękę, ale nie widziałem żeby ktokolwiek liczył wiernych na wejściu do kościoła. Kto chciał to mógł do kościoła wejść.

 7. Maggie pisze:

  WAŻNA PETYCJA. RATUJMY POLSKĘ I EUROPĘ PRZED REPRESJAMI I HEGEMONIĄ LGBT‼️
  KOPIUJĘ część otrzymanego listu:

  12 listopada Komisja Europejska wydała komunikat, w którym ogłosiła swój zamiar narzucenia wszystkim krajom Unii Europejskiej strategii na rzecz wdrożenia agendy LGBTIQ.

  Ten bardzo niebezpieczny dokument chce wymusić integrację prawną na poziomie europejskim i krajowym w następujących obszarach:

  wprowadzenie definicji przestępstwa tzw. „homofobii” na poziomie europejskim
  uznanie de facto związków osób tej samej płci we wszystkich krajach europejskich
  wprowadzenie obowiązkowej edukacji genderowej w szkołach
  legalizacja tzw. zmiany „płci” bez ograniczeń wiekowych – nawet dla dzieci!
  finansowanie organizacji LGBTIQ z budżetu UE
  uzależnienie możliwości korzystania z Funduszu Odbudowy od udzielenia przywilejów dla osób LGBTIQ na poziomie krajowym
  Ci, którzy nie przyjmą dyktatu nowej, tęczowej Europy, zostaną wykluczeni z finansowania unijnego, w tym z Funduszu Odbudowy przeznaczonego do walki z kryzysem spowodowanym COVID-19.

  Helena Dalli, europejska komisarz ds. równości i sprawozdawczyni tekstu strategii, powiedziała, że kraje europejskie, które nie będą jej przestrzegać, zostaną ukarane:

  „Jestem tutaj bardzo zdeterminowana” – dodała także – „Mam nadzieję, że skutecznym sposobem na zdyscyplinowanie państwa członkowskiego w tym obszarze, będzie powiedzenie mu: „W porządku, jeśli nie będziesz przestrzegał tak rozumianych zasad państwa prawa, nie dostaniesz żadnych funduszy, które z racji członkostwa w UE Ci przysługują .”

  Dla unijnych totalitarystów ideologia LGBTIQ jest częścią demokratycznego państwa prawa.

  Musimy zdać sobie dobrze z tego sprawę.
  To czysty szantaż ekonomiczny w czasach kryzysu, przywołujący w pamięci najbardziej nikczemne dyktatury w historii ludzkości!

  Unijni urzędnicy chcą przyjąć za normę ten rodzaj ideologicznego dyktatu, który pozwala odmówić wsparcia finansowego w walce ze skutkami pandemii COVID-19 tym suwerennym państwom, które wykazały się stanowczością i odwagą w starciu z ideologią LGBTIQ, .

  W rzeczywistości to bezlitosne wykorzystanie kryzysu spowodowanego pandemią, do zastosowania wobec wszystkich krajów europejskich nowego ideologicznego kolonializmu, tym razem opartego na ideologii LGBTIQ, która otwarcie stawia sobie za cel wykorzenienie kultury, z której wyrastamy jako naród oraz zniszczenie tej części naszej tożsamości, którą zawdzięczamy naszemu chrześcijańskiemu rodowodowi.

  Bez Państwa pomocy powstrzymanie tych zakusów nie będzie możliwe.

  Ratujmy Europę, ratujmy Polskę! Bardzo proszę o podpis pod petycją do Komisji Europejskiej teraz, by bronić naszej wolności!

  Strategia forsowana przez Komisję Europejską narusza europejskie traktaty.

  Parlament Europejski i Rada Europy nie mogą narzucić wprowadzenia do porządku prawnego państw członkowskich przestępstwa tzw. ”homofobii”, ponieważ leży to poza zakresem unijnych kompetencji, zgodnie z art. 83 Traktatu o funkcjonowaniu UE.

  Aby narzucić dyktat ideologii LGBTIQ, urzędnicy unijni zamierzają znieść prawo weta, które każdy kraj członkowski miał dotąd zagwarantowane w ramach UE dla ochrony swoich obywateli i swojej suwerenności!

  Kraje takie jak Polska i Węgry odważnie zbuntowały się przeciwko tym planom wetując Fundusz Odbudowy.

  Węgry wprowadziły niedawno poprawki do swojej Konstytucji mające na celu ochronę naturalnej rodziny.

  Polska rozszerzyła zakres ochrony życia dzieci nienarodzonych uznając aborcję eugeniczną za niezgodną z polską Konstytucją.

  Oczywiście media europejskiego tęczowego reżimu bezpardonowo dyskredytują i publicznie bardzo agresywnie atakują i Polskę, i Węgry.

  Nie możemy pozwolić, aby Komisja Europejska pozbawiła nas naszej suwerenności!

  Pragną narzucić nam ideologiczną wizję rodziny, obowiązkową tzw. „edukację seksualną” naszych dzieci, ale przede wszystkim chcą mieć pewność, że Państwa i moje poglądy będą mogły być karane przez nowe europejskie prawo przeciwko homofobii.

  Czy będziemy razem po jednej stronie, aby walczyć z tym fundamentalnym atakiem na wolność nas wszystkich?

  Bardzo proszę o Państwa podpis razem z tysiącami obywateli Europy, którzy kochają wolność i chcą bronią demokracji.

  Wspólnota Europejska była od początku oparta na wartościach chrześcijańskich, sformułowanych przez jej katolickich ojców założycieli, takich jak Adenauer, Schuman i De Gasperi.

  Z kolei Europa Ursuli von der Leyen chce unieważnić swoje chrześcijańskie korzenie i kulturę narodów europejskich przy wsparciu elity pozbawionych skrupułów globalistów pod przewodnictwem George’a Sorosa, a następnie stworzyć nowe społeczeństwo: płynne, bez tożsamości, bez więzi i bez Boga!

  Czy to jest Europa, której Państwo i ja chcemy?

  Musimy bronić naszych korzeni, naszej wiary, piękna naturalnej rodziny, życia i wolności!
  Bardzo proszę to sobie wyobrazić w ten sposób: to jest walka o charakterze antropologicznym, w której igra się z losem o naszą przyszłość jako gatunku.

  Czy będą Państwo razem z nami, aby wygrać tę fundamentalną batalię?

  Bardzo proszę o podpis w obronie wolności! Państwa wkład ma zasadnicze znaczenie dla podtrzymania tej bardzo ważnej walki. W ten sposób wyślecie Państwo wiadomość do Ursuli von der Layen wspierając walkę naszych sojuszników w Parlamencie Europejskim w obronie naszych wspólnych wartości.

  Dziękuję za wszystko, co Państwo robią,

  Paweł Woliński z całym zespołem CitizenGO

  P.S. Państwa wsparcie jest kluczowe. Bardzo proszę skorzystać z wszystkich narzędzi, które mają Państwo do dyspozycji, aby ta kampania zyskała jak najszerszy rozgłos. Tylko poprzez dotarcie do jak największej liczby osób będziemy w stanie ją wygrać. Tylko razem możemy tego dokonać!

  Więcej informacji:

  Rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie Polski i wyroku TK ws. aborcji eugenicznej (Euractiv)

  https://www.euractiv.pl/section/praca-i-polityka-spoleczna/news/pe-parlament-europejski-rezolucja-polska-aborcja-prawo-aborcyjne/

  Helena Dalli – unijna komisarz ds. równości – o przymusowym egzekwowaniu unijnej strategi na rzecz osób LGBTIQ (Onet)

  https://wiadomosci.onet.pl/politico/ue-ogloszenie-unijnej-strategii-w-obronie-osob-lgbt-wywiad-z-komisarz-dalli/hnvl8bl

  Komisja Europejska tworzy nową strategię ws. osób LGBTIQ (Wirtualna Polska)

  https://wiadomosci.wp.pl/komisja-europejska-tworzy-nowa-strategie-ws-osob-lgbt-mowa-w-niej-o-uznawaniu-praw-teczowych-rodzin-6574874974759904a

  Tylko tak potrafię skopiować link:
  https://em.citizengo.org/dc/0LqJl4Fgk6_ebdTLr2iGVWvEU-1rRGpC_GM-RINXwPRAZJXtMMojgqoTUSKLC2dlb3Db5Ve64F4MmAv9Pyhcm69nu612T5MU8nSqvVH_pfsJomFgMeAswXqsfEVDbLHzT1rf3hyWxUuVFvuyFQj-V0IvLCDDWcZ8-VzlJOvLsoxvmgGFenCpFFv5glu6tMyVukAoDmP8wIE0bwYzkeMpaZJsgDFyEdwnSOJ5wgSaGx7EBk-Qb_dn5t-Xmee1gXg6YtmBvAjQuWJPc-8GIuNZ4r3-YjXwZYldyyeQmW17HsvPSCrs_1WLygwZQMclq8JRBKAdlOd-JKJ7bDfU4SkYW5ID8YHXR4IZUa7CA6XmBi8ns6cBSa7fwO2_oXmYj7cS/G1D0YU30HaS6O0NR0860vXO

  • kris pisze:

   Jaki jest sens wklejania tych petycji ? Na poprzednią petycję list do Prezydenta wpisało się do dnia dzisiejszego trochę ponad 2200 osób, nie mają nawet tzw. minimum 5000 podpisów. Dlaczego?
   Dlatego ,że większość nie wierzy w skuteczność takich listów i ma rację. Europa i tym samym Polska jest zarządzana wg. maksymy „He who pays the piper calls the tune” czy bardziej znanej wersji rosyjskiej „Тот, кто платит, заказывает музыку” .
   Po polsku tłumacząc – kto ma pieniądze, ten płaci i zamawia swoją melodię.
   Podobnie jest w polityce i teraz ta farsa z polskim ” vetem”. Nie mają nic do powiedzenia, będą tańczyć tak jak im zagrają ci co dają ” kasę”. W chwili obecnej rządzi ” bożek” zwany
   „kasą” – wszędzie i u wszystkich.
   Pozostaje więc modlitwa i nadzieja, że już niedługo to się zmieni. Zależy to tylko od woli Bożej.

   • Katarzyna pisze:

    Zależy to wyłącznie od woli i męstwa, tych u steru. Przed wolnością człowieka, zatrzymuje się sam Pan Bóg. (!!!) Można temu zmyślnie zorganizowanym naporowi, powiedzieć: nie. W każdej chwili można się wycofać. Historia dziejów Polski, uczy nas, że największy kapitał mamy w sobie. Jest to kapitał ludzki. Suma potencjału narodu. Przetestowanego tak okrutnie, na wszelkie możliwe sposoby. Jeśli włodarze o tym zapomnieli, to rządowe „think tanki”, mają na celu wyrwać ich ze snu. Ponieważ cenę tego upiornego somnabulizmu, poniesiemy my wszyscy.

    • kris pisze:

     Przykro mi to mówić ale nie zgadzam się z żadnym zdaniem,oprócz ostatniego.
     „Zależy to od woli i męstwa tych u steru” – pomijając już fakt , że nie ma woli i męstwa, należy zaznaczyć , że każde państwo jest ekonomicznie, gospodarczo uzależnione od rynków kapitałowych -wspólne giełdy, transakcje. Uzależnione od wymiany gospodarczej itd. Tąpnięcie tylko w jednym państwie wywołuje efekt ” domina” u innych.
     W Europie jesteśmy dodatkowo uzależnieni od wspólnego budżetu itd. Nawet przy dobrej woli rządzących wpływ ich na gospodarkę europejską jest znikomy , nasza gospodarka jest dodatkowo uzależniona od eksportu na Zachód etc. etc.
     „Przed wolnością człowieka zatrzymuje się Pan Bóg” – Pan Bóg daje człowiekowi tylko możliwość wyboru tzw . wolną wolę . O wolności dla katolików raczej nie należy nawet wspominać bo jej nigdy nie było , nie ma i nie będzie. „Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: „Sługa nie jest większy od swego pana”3. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować.”cyt. Biblia Tysiąclecia J 15,20. Już pierwsi chrześcijanie musieli się ukrywać w katakumbach Rzymu , bo groziła im śmierć . Poprzez wieki zginęły miliony wyznawców Chrystusa . Wystarczy wspomnieć tylko sam komunizm, który dotknął także nasz kraj.
     A czy dzisiaj możemy mówić o wolności,czy inwigilacja nie jest rozwinięta jak nigdy przedtem? Kamery są wszędzie , nie wspominając o monitoringu internetu , telefonów etc. etc.
     Dodatkowo należy przypomnieć , czy człowiek nieuleczalnie chory ma możliwość wyboru? Niestety nie, gdyby miał, wybrał by, aby być zdrowym. Nawet ” wolna wola” ogranicza się w takim wypadku do powiedzenia tak , akceptuję chorobę i cierpienie lub nie, nie akceptuję Boże, Twojej Woli. „23 Potem mówił do wszystkich: «Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje! 24 Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa.”cyt. Biblia Tysiąclecia Św Łukasz 9, 23-24
     Zatem w najważniejszych dla człowieka wydarzeniach wola jest ograniczona , albo akceptuję Wolę Bożą i swoją sytuację ,albo nie akceptuję (i nawet wtedy nie zmienimy tej sytuacji).
     Oczywiście w takich sprawach jak wybór męża, zawodu, kupno domu, samochodu – masz pełną wolną wolę.
     „Historia dziejów Polski uczy nas ” – niestety tragiczna historia dziejów Polski uczy tylko nielicznych i jest ich bardzo mało. Pozostali popełniają te same błędy,co ich przodkowie.
     „Największy kapitał mamy w sobie ,Kapitał ludzki ” – to ekonomiczne frazesy , służące tylko do poprawy wizerunku i samopoczucia kadr w przedsiębiorstwach. Najważniejsza jest Wiara. ” On zaś im rzekł: «Z powodu małej wiary waszej. Bo zaprawdę, powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: „Przesuń się stąd tam!”, a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was. ” cyt. Biblia Tysiąclecia Św. Mateusz 17,20 .
     ” think tanki” – niestety , nie wiem do czego służą , na pewno podnoszą ciśnienie , gdy występują w środkach masowego przekazu.

    • Katarzyna pisze:

     Myślę, że dalsza dyskusja z mojej strony, jest bezcelowa. Wiesz dlaczego? Ty piszesz o świecie materialnym a ja piszę o świecie ponad materią. Sytuację współczesnego niewolnictwa (nazywajmy rzeczy po imieniu), dobitnie nakreślił Snowden. Stąd też nie ma już cienia wątpliwości, w jakim świecie dziś żyjemy. A domniemania czy był szpiegiem podwójnym, potrójnym etc. nie mają znaczenia. Odkrycie prawdy, to rola wywiadów. W świetle zeznań Snowdena, żyjemy w Panopticonie, co wieszczył dekady wcześniej Michael Foucault. Żyjemy w „superwięzieniu”. A fakt, że prywatnie, jest mi z tego powodu strasznie (!!!) przykro, nie gra roli. Naga prawda jest taka. Finansowe zależności wynikające z członkostwa unijnego oraz globalne wpływy ekonomiczne systemu bankowego, znam na tyle, na ile pojmuje je humanista (chociaż ten w ujęciu klasycznym, od trivium i quatriwium, powinien być lotny we wszystkim). Ad rem, używasz moich słów jak wytrawny prawnik, nadając im nowe znaczenia i konteksty. Zupełnie jak w socjotechnice, która wkorzystywana jest dla narzędzi medialnych por. kino, prasa, telewizja. W pewnym sensie, używając mojej wypowiedzi, rozmawiasz sam ze sobą. Popatrz na świat, w innej optyce. Duchowej. Świat ducha, to nie fakty, artefakty, pakty, porozumienia etc. Te prawidła rządzą tym, co ziemskie. Człowiek wierzący, katolik (takim deklaruje się nasz rząd) jest zanurzony jednocześnie w tym co ziemskie i co ponad ziemskie. Ponieważ jest umocowany w Chrystusie a on nie jest wyłącznie z tego świata. Chrystus, to Bóg- człowiek. Jego nie ograniczała doczesność. Uczeń Chrystusa, też nie jest ograniczony przez doczesność. To jest ta wolność, o której piszę. Ona nie pochodzi z tego świata. Jest nadprzyrodzona. Po taką ma sięgać chrześcijanin. Po wolność, która pochodzi z ducha Chrystusowego. Oboje wypunktowaliśmy realne ograniczenia, ale poprzestanie na nich, spowodowałoby granice nie do przekroczenia. Spowodowałoby pat. Szach czy inną sytuację bez wyjścia. Tymczasem, to co jest umocowanie w wierze, to co z wiary pochodzi, nie jest ograniczone oraz ostatecznie związane, przez okoliczności. Wolność katolika, nie pochodzi z tego świata, ponieważ pochodzi od samego Chrystusa. Gdybyś uwierzył w Pana, automatycznie wiedziałbyś jaka to kondycja. Por. Sprawa Polska czyli prymas Wyszyński, papież Jan Paweł II, ksiądz Popiełuszko a komunistyczny dyktat. Tytani wolności w Bogu (nadprzyrodzonej) kontra reżim systemowej ideologii. Ksiądz Jerzy „sam jeden” (wolny w Chrystusie) kontra opresywny aparat marionetkowej władzy polskiej, zarządzanej centralnie ze Związku Radzieckiego. Pomyśl. Przypomnij sobie. Poczuj w sobie tę historię. Są to biografie, których ciężaru gatunkowego, nie pojmie do końca ten zniewolony świat. Wolność daje Chrystus a nie ziemska władza. Jakkolwiek by ta władza była silna , zorganizowana, opresywna. Abyśmy rozumieli siebie, Ty musiałbyś wierzyć. Tylko wiara daje rozumienie takich rzeczy w pełni. Uwierz a zobaczysz. 🙂

  • Paweł pisze:

   Powiem coś, czego może lepiej byłoby nie upubliczniać, ale wobec rosnących irracjonalnych roszczeń lobby LGBT, ujawnię taki oto fakt, że pracując 10 lat na uczelni („na przełomie wieków” XX i XXI) zaobserwowałem po roku 2000 coraz częstsze ujawnianie niektórych osób homoseksualnych – nawet w trakcie zajęć – jako „męskich, darmowych, potencjalnych prostytutek”, gotowych do „akcji” z każdym chętnym. Aż trudno czasem było opędzić się od tych „obleśniaków”. A władze uczelni zamiast dostrzec ten problem i skutecznie zwalczać go [moim zdaniem można byłoby zakaz takiego zachowania – po odpowiednim sformułowaniu go – zawrzeć choćby nawet i w przepisach bhp i tym samym upoważnić „szeregowych” pracowników do egzekwowania go; bo w przeciwnym razie – z uwagi na wielką drażliwość problemu – miało się „związane ręce”, gdyż trudno jest np. samo czyjeś „patrzenie maślanymi oczami” podciągnąć pod jakiś paragraf prawa, czy to świeckiego czy nawet kościelnego (które mówi przecież tylko o grzechach „przeciwko VI przykazaniu”, a nie „przeciwko IX przykazaniu”…)]. To tyle. A zatem – moim zdaniem – ten problem należało roztropnie zacząć zwalczać [i to „z urzędu”] na uczelniach (oraz zapewne też w innych tego rodzaju miejscach) już kilkanaście lat temu. Bo „miłe złego początki, lecz koniec żałosny”, jak pisał już w XVIII wieku Ignacy Krasicki: https://poezja.org/wz/Krasicki_Ignacy/4613/Wo%C5%82y_krn%C4%85brne

 8. wobroniewiary pisze:

  (…) Na przestrzeni lat mojego kapłaństwa i życia zakonnego zdobyłem pewność sumienia, że przelewanie wosku nie jest tylko zabawą, ani nie jest tylko grzechem wróżbiarstwa czyli nieposłuszeństwem Bogu – I Przykazaniu Dekalogu. To coś o wiele bardziej niebezpiecznego.
  Sam czyn przelewania wosku jest przyjęty (od dawna) przez ludzi, którzy wprost czczą demony. Właśnie w tych dniach, a szczególnie w ciągu dnia i nocy Św. Andrzeja jest wykonywanych wiele rytuałów, podczas których oddaje się ludzi przelewających wosk złym duchom….
  O. Andrzej Prugar OFMConv

 9. Irena pisze:

  Mój patron na Adwent św. Franciszek – z Fatimy.
  Wszystkich pozdrawiam.

 10. Maria z Krynicy-Zdroju pisze:

  Mój patron na Adwent św. Łukasz

 11. Daisy pisze:

  Św. Monika

 12. Krystyna pisze:

  Wylosowałam św. Hiacyntę Marto.
  Mam pytanie, co z tym się wiąże? Czy mam prosić każdego dnia moją patronkę o opiekę, czy jest modlitwa zatwierdzona przez kościół? Szukałam, ale nie znalazłam.

  +++ w intencjach WOWIT

 13. wobroniewiary pisze:

  Program ramowy dnia:
  7.00 – 7.50 – Eucharystia (transmisja on-line)
  7.50 – 9.30 – wystawienie NS i I-y blok modlitewny (transmisja on-line)
  9.30 – 10.00 – przerwa (kawa i modlitwa w ciszy)
  10.00 – 12.00 – II-gi blok modlitewny, Anioł Pański (transmisja on-line)
  12.00 – 13.00 – przerwa (obiad i modlitwa w ciszy)
  13.00 – 15.00 – III-ci blok modlitewny (transmisja on-line)
  15.00 – 15.15 – Koronka do Bożego Miłosierdzia (transmisja on-line)
  15.15 – 16.00 – przerwa (kawa i modlitwa w ciszy)
  16.00 – 18.00 – IV-ty blok modlitewny, Anioł Pański (transmisja on-line)
  18.00 – 19.00 – przerwa (kolacja i modlitwa w ciszy)
  19.00 – 21.00 – V blok modlitwy, Apel Maryjny, błogosławieństwo NS (transmisja on-line)
  Zapraszamy do wspólnej modlitwy

 14. Mzz pisze:

  Kiedy rusza zapisy na nowa Nowenne Pompejanska?

 15. Rafał pisze:

  Jeśli objawienia we Włoszech są autentyczne ciekawe orędzie Matki Bożej z dn. 28.11.20r. „Wkrótce prześwietlenie sumień”, chodź z Bożej perspektywy „wkrótce” to pojęcie szerokie.

  • Małgorzata K. pisze:

   @do Rafała : chyba prawdziwe są te orędzia. Jezus do Vasulli mówił „wkrótce” i dodał :to o waszym wkrótce mówię. A Vasulla wyjaśniła, że Boże „wkrótce” może trwać nawet tysiąc lat. Czyli, że o nasze „wkrótce” chodzi, a więc tuż tuż…

 16. Karolina pisze:

  Mam pytanie, moja córka właśnie wróciła z przedszkola i mówi mi, że przyszła jakaś Pani przebrana za czarownicę i przelewali wosk. Kompletnie zapomiałam że dziś andrzejki. Jestem zła i wystraszona. Czy mogę coś zrobić, żeby to nie miało wpływu na moją córkę?

  • Andypl pisze:

   Pomodl się nad córką na mocy sakramentu małżeństwa i twojej władzy rodzicielskiej o ochronę dla córki od wpływu złego ducha i jego sług. Poproś Maryję żeby roztoczyła ochronę nad wami.

 17. Klara pisze:

  Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko – Czy oczyścimy Kościół?

 18. Klara pisze:

  Ewa a może nowenna w reparacji za straszne grzechy pełnione przez księży z mafii lawendowej i aby Pan Bóg oczyścił Kosciół święty z nich oraz konsekwencji tego strasznegio i przerażjącego diabelstwa albowiem wielu ucierpiało oraz cały kosciół.

  • wobroniewiary pisze:

   Ważniejsza jest ochrona przed diabelskimi szczepionkami, tylko trzeba ładnie zgrabnie ułożyć intencję.
   Eska – może wspomożesz?

   • Ania G. pisze:

    Za Kościół katolicki i kapłanów aby był wierny Ewangelii,Krzyżowi i Maryi. To może intencja taka,albo:O ochronę przed niebezpiecznymi szczepionka i znamieniem bestii

   • eska pisze:

    Właśnie kombinowałam 😉
    Nie jestem pewna, jak to poskładać, ale chodzi mi po głowie sformułowanie w stylu „o dopuszczenie szczepionek tylko etycznych w oczach Bożych” albo „o niedopuszczenie szczepionek nieetycznych w oczach Bożych”. Byś może nieetyczne w ten czy inny sposób będą wszystkie, bo jedne nie dość przebadane, drugie z abortowanych dzieci, trzecie zawierające w składzie coś szkodliwego… – ale Pan Bóg już najlepiej i najdokładniej wie, które są jakie, więc niech to On weryfikuje ich dopuszczenie.
    To taka luźna myśl. Czy jest „na sali” jakiś polonista albo literat? 😉

    • wobroniewiary pisze:

     Druga wersja brzmi lepiej i jest bliższa memu sercu „o niedopuszczenie szczepionek nieetycznych w oczach Bożych”, ale chcę też, by dodać, aby nie było przymusowych szczepień
     I wieczorem siądę do tworzenia wpisu

    • eska pisze:

     Przymusowość też chyba jest nieetyczna w oczach Bożych…?
     „O niedopuszczenie SZCZEPIEŃ nieetycznych w oczach Bożych”? „Szczepień” zamiast „szczepionek”. Wtedy szczepienia przymusowe są też nieetyczne z uwagi na przymusowość.

    • wobroniewiary pisze:

     ale chcę aby ta „przymusowość” znalazła się w intencji, bo na ten temat mam dziesiątki maili

    • eska pisze:

     Albo „szczepień i form szczepień nieetycznych w oczach Bożych”

    • eska pisze:

     „O niedopuszczenie szczepień przymusowych oraz nieetycznych w oczach Bożych”
     „O uchronienie od szczepień przymusowych oraz nieetycznych w oczach Bożych”

    • wobroniewiary pisze:

     Wybieram „O uchronienie od szczepień przymusowych oraz nieetycznych w oczach Bożych”

    • Maggie pisze:

     ❓o ochronę/obronę przed przymusem nieetycznych szczepień i przed manipulacją człowiekiem oraz jego wolą, wobec globalistycznych zakusów na to co Boże i życie ❓

    • Maggie pisze:

     ⚠️ Jakiś czas temu GATES prognozował, że pandemia może potrwać nawet 3 lata. Twierdził również, że 🤔❓jej zakończenie … jest uzależnione od wynalezienia szczepionki oraz od tego, jak wiele osób się zaszczepi.

     ⚠️Teraz miliarder obwieścił, że ci, którzy tego nie zrobią, nie mają szans na powrót do normalności, nawet tej .. nowej. Ludzie tacy będą wykluczeni społecznie i będą mieli zakaz podróżowania, z możliwością prześladowań ze strony pracodawców, właścicieli obiektów usługowych oraz przez tych, którzy dali się zaszczepić.

     ⚠️Równocześnie spekuluje, że covid-19 NIE jest ostatnią chorobą, która dopadnie ludzkość i że każde pokolenie będzie miało „swoją pandemię” – co oznacza, że będą się one pojawiać mniej więcej co 20 lat.

     Jezu Ty się tym zajmij❣️🙏🏻❣️

     P.S.
     Dziś w radio wiadomość, że Moderna (z którą jest związany, bliski kolega Gatsa z czasów studenckich dr.Fauci) będzie lada moment szczepić (i że szczepionka jest bez serious tj bez poważnych nań reakcji … ). Mówiąc, między nami, czytajcie geniusza między wierszami 😢

   • babula pisze:

    Może w intencji : byśmy bronili ciała i dusze przez wstawiennictwo Maryi przed wszelkim złem.
    Wydaje mi się, że w tak szeroko sformułowanej intencji nawet lockdown się mieści.
    Wolałabym jednak żeby sformułowanie było bardziej serdeczne.

   • Małgorzata K. pisze:

    To dobra myśl „przeciw diabelskie szczepionkom”. Gdy podam ten link innym co jeszcze śpią to są szanse, że choć rozważa, że szczepionki są złe.
    Bogu dzięki, że będziemy mieć taką NP z taką intencją. Matka Boża mówiła do ks. Gobbi, że Ona potrzebuje naszych modlitw, którymi zwycięża,wiec my Jej ofiarujemy 🙂

 19. Ola pisze:

  Czy ktoś z Was ma podobnie ? Pragnę zjednoczenia z moim Jezusem ,a kiedy przyjmę Go w Komunii Świętej, czuję niedosyt , czuję ,że to pragnienie nie jest zaspokojone ,a przecież mój ukochany Jezus do mnie przychodzi . Co ze mną nie tak ?

  • Damian pisze:

   Katarzyna ze Sieny w książce „Dialog o Bożej Opatrzności” przytacza podobne przykłady tego typu tęsknoty. Polecam przeczytać żeby zgłębić temat

  • Kasia pisze:

   ‚Wykazałem ci, córko najdroższa, że winy nie gładzi się w tym skończonym czasie żadnym cierpieniem, które się znosi po prostu dla kary. Powiadam, że gładzi się ją cierpieniem, które się znosi z pragnieniem, miłością i skruchą serca, nie dla wagi cierpienia, lecz dla wagi pragnienia duszy. Święte pragnienie, jak każda cnota, ma wartość i życie w sobie przez Chrystusa Ukrzyżowanego, Jednorodzonego Syna mojego, o ile dusza zaczerpnęła z Niego miłość i skutecznie idzie w Jego ślady. Stąd, nie skądinąd, czerpią cierpienia swą wartość i czynią zadość winie przez słodką i jednoczącą miłość zdobytą w słodkim poznaniu mojej dobroci i przez gorycz i skruchę serca, która wynika z poznania siebie samego i własnych win. Poznanie to rodzi nienawiść i odrazę do grzechu i własnej zmysłowości, wskutek czego dusza uznaje się godną kary i niegodną nagrody. Toteż widzisz (rzekła słodka Prawda), że skrucha serca złączona z miłością prawdziwej cierpliwości i z prawdziwaą pokorą sprawia, iż dusza uważa się za godną ̨ kary i niegodną nagrody, i przez pokorę przywodzi ją do cierpliwości i zadośćuczynienia, jak się rzekło.
   Żądasz ode Mnie cierpień, aby stało się zadość zniewagom, które zostały Mi uczynione przez moje stworzenia, i prosisz, byś chciała poznać i kochać Mnie, który jestem najwyższą Prawdą. Jeśli chcesz dojść do doskonałego poznania i rozkoszowania się Mną. Życiem wiecznym, oto droga: nie wychodź nigdy z poznania siebie i trwaj uniżona w dolinie pokory; poznasz Mnie w sobie, a z poznania tego wydobędziesz to, czego ci potrzeba i co dla ciebie jest konieczne.
   Żadna cnota nie może mieć w sobie życia bez miłości, a pokora jest piastunką i żywicielką miłości. W poznaniu siebie upokorzysz się, widząc siebie poprzez swój niebyt, i rozpoznasz, że istnienie twe posiadasz ode Mnie, który pokochałem was, zanim istnieliście. Z tej niewysłowionej miłości, którą dla was powziąłem, chcąc was odrodzić dla łaski, obmy- łem i odrodziłem was w krwi Jednorodzonego Syna mojego, wylanej z tak wielkim ogniem miłości.
   Krew ta uczy prawdy tego, który zdjął z siebie chmurę miłości własnej dla lepszego poznania siebie; w inny sposób nie poznałby jej. Dusza rozpala się w tym poznaniu Mnie niewysłowioną miłością. Miłość ta utrzymuje ją w ciągłej męce — nie w męce przygnębiającej, która przytłacza i wysusza duszę lecz która raczej ją odżywia. Ponieważ poznała moją prawdę i swoją własną winę, niewdzięczność i ślepotę bliźniego, czuje nieznośną mękę. Boleje przeto, że Mnie kocha; gdyby Mnie nie kochała, nie cierpiałaby.
   Skoro ty i inni słudzy moi poznacie w ten sposób moją prawdę, przypadnie wam znosić aż do śmierci liczne udręczenia, obelgi i zniewagi w słowie i czynie, dla sławy i chwały imienia mojego; toteż będziesz znosić i cierpieć wiele.
   Cierpcie więc, ty i inni słudzy moi, z prawdziwą cierp liwością, z bolesnym poczuciem winy i z miłością cnoty, dla sławy i chwały imienia mojego. Gdy tak czynić będziecie, przebaczę winy twoje i innych sług moich; cierpienia, które znosić będziecie mocą waszej miłości, będą wystarczające, by dać wam i innym sługom moim przebaczenie i nagrodę. Otrzymacie owoc życia, po zmazaniu plam waszej ciemnoty i Ja nie będę pamiętał, żeście Mnie kiedykolwiek obrazili. Przez wzgląd na waszą prawdziwą miłość przebaczę też innym i dam im dary me według gotowości, z jaką je przyjmą.
   W szczególności tym, którzy gotują się z pokorą i szacunkiem do przyjęcia nauki sług moich, daruję winę i karę. Bo przez to dojdą do prawdziwego poznania i skruchy za grzechy swoje. Tak z pomocą modlitwy i pragnienia sług moich otrzymają, jeśli będą pokorni, owoc łaski, jedni w mniejszym, inni w większym stopniu, wedle gotowości ich woli do korzystania z danej im łaski.
   Powiadam, że przez wasze pragnienie otrzymają oni odpuszczenie i dar [łaski], chyba że będą tak bardzo oporni, iż będą chcieli, abym odrzucił ich z powodu ich rozpaczy, a zatem wzgardzą krwią, którą z taką słodyczą zostali odkupieni.
   Jaki owoc otrzymują tamci? Otóż taki owoc, że ich oczekuję, przymuszony modlitwami sług moich, że daję im światło, że budzę w nich psa sumienia, że pozwalam im oddychać wonią cnoty i radować się obcowaniem ze sługami mymi. Niekiedy dopuszczam, aby świat pokazał im, czym jest, bu- dząc w nich różne i zmienne namiętności, i aby poznali niestałość świata, i wznieśli pragnienie ku szukaniu ojczyzny w życiu wiecznym. Tymi drogami i tysiącem innych prowadzę ich. Oko nie jest zdolne zobaczyć ani język wypowiedzieć, ani serce pomyśleć, jak liczne są drogi i sposoby, których używam jedynie z miłości, aby doprowadzić ich do łaski, iżby spełniła się w nich moja prawda.’ Dialogi o Bożej Opatrzności

   • Ola pisze:

    Szczerze ,dla mnie jest to na maxa niezrozumiałe, nie ogarniam tego tekstu ,za bardzo zawiłe ,niczym labirynt .

    • Ola pisze:

     Mam problem z czytaniem ze zrozumieniem i koncentracją w trakcie czytania , to dla mnie bardzo trudny tekst,aż głowa mnie boli ,kiedy próbuję skupić się i zrozumieć ten tekst ,a najtrudniej czytać mi pisma Luizy Piccarrety . Bardzo lubię prostotę …

   • eska pisze:

    Kasiu, dziękuję, że to zamieściłaś.

  • Bożena pisze:

   To pragnienie zjednoczenia jest łaską i to,że czujesz niedosyt również. Nigdy nie można pragnąć Jezusa za mało, a On sam zwiększa nasze pragnienia, powiedziałabym ,że powiększa „pojemność” naszego serca. Czy oddałaś się w niewolę Niepokalanej? Jeśli nie, to gorąco zachęcam. Sama przekonasz się jak Ona potrafi prowadzić.

 20. AG pisze:

  Ja na przykład dzisiaj strasznie przeżywam to co się dzieje z tym, że nawet w roraty udzielana była u mnie w kościele Komunia Święta na rękę. Na szczęście większość u mnie w parafii przyjmuje do ust i na klęcząco przy balaskach. Jednakże na początek ksiądz ogłasza (zwłaszcza w niedziele, bo w dni powszednie nie spotkałam się z tym, ale jak jest więcej ludzi), aby podchodzili w jednym miejscu wyznaczonym ludzie do Komunii Św na rękę. Nie jest ich dużo, na szczęście. Do tej pory starałam się omijać to miejsce, dziś jednak tak wyszło że byłam po tamtej stronie:( strasznie to przeżywam, że ja się przyczyniłam do tej profanacji.. mi już się wydaje, że widzę małe cząsteczki Hostii, może intencja aby ustała Komunia Św na ręke? czy ktoś też ma tak jak ja?

 21. Maggie pisze:

  Kopia z biuletynu parafialnego:
  MSZE ŚWIĘTE BEZ UDZIAŁU WIERNYCH
  Zgodnie z rozporządzeniem władz Ontario i z decyzją kardynała Collinsa, od poniedziałku, 23 listopada 2020, przez kolejne 28 dni, Msze św. są sprawowane bez udziału wiernych. Ks. Proboszcz odprawia Msze św. według obowiązującego rozkładu: we wtorki, czwartki i piątki o godz. 19:00; w środy (Msze św. o godz. 10:00 tymczasowo odwołane) o 19:00 (po angielsku); w soboty o godz. 17:30 i w niedziele o godz. 9:30 i 11:00 (po polsku)oraz o 12:30 (po angielsku). Nie można także odprawiać Mszy św. pogrzebowej i ślubnej. W przypadku pogrzebu na modlitwie może uczestniczyć tylko 10 osób, wliczając kapłana, organistę i lektora, czyli maksymalnie 7 osób z rodziny osoby zmarłej. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach św. przez telewizję parafialną.

  • Sylwek pisze:

   wiecie mi nawet już się nie chce komentować nie tyle tych wytycznych masońskich rządów i ich popychadełek a decyzji co poniektórych hierarów kościoelnych – po prostu odpuszczam co ma być to na pewno będzie z reszta na pewno Pan Bóg to zaplanował ale tego też nie będe rozwijał. Aby szybciej sie to stało będzie po wszystkim kto ma życ będzie kto umrze to umrze czy zabija czy z głodu co od nas zależy no co NIC tyle w temacie.

 22. Jolantae pisze:

  Jak ja Cię rozumiem. Też o tym zapomniałam. Syn opowiadał jak wróżyli imiona dziewczynek i jeszcze jakieś dwie inne wróżby, ale bez lania wosku. Na szczęście bez czarownicy. Powiedziałam mu że wróżby są zle, że nawet jeśli coś jest zabawą nie oznacza że jest niewinne i dobre, że tak działa diabeł, ale też poprosiłam żeby zawsze o wszystkim mu mówił i że to nie jego wina tylko przedszkolanek. Wieczorem w modlitwie zanurzylam syna w przenajświętszej krwi Chrystusa i schowałam pod płaszcz Maryi, co zresztą robię dla moich dzieci niemal codziennie. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś inne pomysły to proszę o poradę.

  • Karolina pisze:

   Też codziennie zanurzam dzieci we Krwi Pana Jezusa i oddaje Niepokalanemu Sercu Maryii. Codziennie błogosławię rano i wieczorem, pzed wyjściem z domu robimy znak Krzyża. Niedawno córka zaczęła nosić Cudowny Medalik. Dobrze że mi o tym powiedziała, mówiła że wcale jej się to nie podobało (lanie wosku)bo było nudne. Wczoraj po przyjściu z przedszkola zaczęlam się modlić i przyszło mi do głowy żeby zrobić jej na czole znak Krzyża wodą egzorcyzmowaną. Tak też zrobiłam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s