Ks. Dominik Chmielewski: modlitwa uwolnienia od lęku

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

38 odpowiedzi na „Ks. Dominik Chmielewski: modlitwa uwolnienia od lęku

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. duszyczka pisze:

  Własnie, przesłuchałam.Niesamowite, zresztą, jak zwykle, słowa ks.Dominika głęboko potrafią wyryć się w sercu. Pięknie mówi o mocy Krwi Chrystusa, która ma moc oślepiać szatana, szczególnie dziś taka ochrona jest nam potrzebna. Jak w niej ochraniać dzieci, autorytecie ojca, rodziców. Z serca polecam,

 3. klasv pisze:

  Polski lekarz wyjaśnia działanie szczepionek wektorowych na Covid19.
  https://www.bitchute.com/video/S8Aubgz0VtAK/

 4. Weronika pisze:

  Proszę Was bardzo o modlitwę za umierającego Jerzego 102 lata ❤

 5. mcc2 pisze:

  Adminko , znowu zaczełaś narracje że nie ma covida . Bo ks. Adam tak napisał.
  Tylko skąd się biorą chorzy pod respiratorami z niewydolnością oddechową ? Czy nie dociera do Ciebie że ludzie manipulują bo maja swój cel. Np. przedsiebiorcy na kredytach z zastawem domu ?
  W sieci był film z rzekomo pustą hala covidovą na stadionie Narodowym , okazało sie że operator smartfona celowo filmował tak aby nie pokazać zajętych łóżek .
  ps. U mnie w pracy jest taki człowiek o którym już pisałem , przesadnie wierzący , ciągle czyta pismo Św.przyjmuje Pana Jezusa itp. on wierzy akurat w covida > opowiedziałem mu że niektórzy księża twierzdzą że woda św. i Komunia powoduje że na Mszy św się nie zaraża , a On powiedział że to możliwe , ale do tego potrzebna jest wiara . …. I dwóch tygodni go nie ma w pracy , nie wiadomo dlaczego bo tajemnica , ale niektórzy twierdzą że ma covida . Zaprawdę to byłoby przewrotne gdyby człowieka pełego wiary , niebojącego się uczestnictwa w kilku Mszach Św. w tygodniu , wymyślony Covid zaatakował w busie w czasie dojazdu do pracy . Gdy przyjdzie do pracy postaram sie dowiedzieć , jaka to była choroba , lecz chyba nie napiszę bo po co ? w wymyślonego covida i tak nie wierzycie .

  • wobroniewiary pisze:

   Ja nie mówię, że nie ma choroby (ale połowa z tego to pewnie grypa)!!!
   A wszystko nazywają covidem!

   • Beata pisze:

    Też mnie zastanowiło dlaczego ks. Adam tak napisał. Jestem dość podejrzliwa odnośnie koronawirusa, szczególnie jeśli chodzi o te restrykcje. Ale przecież z czymś trafiają ci ludzie do szpitali, grypa nie daje u tak dużej ilości ludzi problemów z oddychaniem. Mamy też wśród znajomych nastolatkę z powikłaniami w całym organiźmie i czeka ją bardzo długie leczenie. Niewątpliwie jest coś czego wcześniej nie było. Niedaleko mam dom starców i też tam wykryto wirusa. Zmarło kilka osób, w poprzednich latach nie zdarzyła się taka sytuacja. Na prawdę dziwne jest dla mnie to wyjaśnienie, które podaje ksiądz Adam, nawet tajemnicze jakieś.

    • eska pisze:

     A ja wypowiedź ks. Adama odczytuję tak, że zwraca on uwagę, iż nie zdefiniowano i nie wprowadzono FORMALNIE do ogólnych „podręcznikow” takiej jednostki chorobowej (nie wiem, czy słusznie tak mniemam). Bo jeśli nie ma jej formalnie zdefiniowanej, to nie można niczego tak nazywać.
     Podam analogię: moje małe dziecko nazwało akwariowe rybki otoski „szybolągi”. Jednak takiej jednostki świata zwierzęcego nie zdefiniowano, więc każdy zoolog powie, że nie istnieje coś takiego jak szyboląg, a to, co tak jest nazwane, w rzeczywistości jest otoskiem.
     I to jest ta różnica, której nie zauważa choćby mcc2, że ks. Adam nie napisał, że nie ma CHOROBY, tylko że nie ma takiej JEDNOSTKI CHOROBOWEJ.

  • Maggie pisze:

   Mcc2:
   NIE ma przesadnie wierzących‼️. Ktoś może być lub wydawać się komuś, nadgorliwym w wypełnianiu czy rozumieniu Przykazań czy praktyk religijnych … ALE NIE MA ‼️PRZESADNEJ WIARY W PANA BOGA. Jeśli chodzi o Wiarę to się zgadza, że może przenosić góry … tylko, że nam, w większości, brakuje nawet takiej wielkości gorczycy.
   O WIARĘ trzeba się modlić i poszerzać ją czytaniem Pisma Świętego, a przyziemna wiara w Covida to NIE TO SAMO co WIARA w PANA BOGA

   COVID-19 istnieje i jest zaraźliwy. To, że są zakusy typu manipulacje, czy wzbogacenie się niektórych bogatych to inna sprawa. Właśnie dowiedziałam się o ciężko chorej osobie z mej rodziny, która pracuje w polskim Sanepid i zna się na rzeczy, więc diagnoza nie była fałszywa.
   💕🙏🏻❣️

   • wobroniewiary pisze:

    Przesadnej wiary nie ma, ale bywają przesadne praktyki

    • Maggie pisze:

     No własnie,to miałam na myśli, ale dobrze nie uwypukliłam, więc wróciłam po to aby dodać, że przesadne praktyki mogą BYĆ/ISTNIEĆ gdy np związane z niezrozumieniem na czym polega pobożność .. albo może zdarzyć się czasem, że na pokaz lub odbiegać od prawdziwego stylu życia osoby … twierdzącej, że jest wierzącą. Pamiętajmy tu jednak, że tylko Jezus wie, co w ludzkim sercu dzieje się, i tylko On zna moment prawdziwego obudzenia się grzesznego człowieka.
     💕

    • mcc2 pisze:

     No właśnie , kiedyś go zagiołem … Zapytałem czy otwiera na chybił trafił Pismo św. Aby dowiedzieć się co chce wskazać mu Bóg . Otpowiedział że tak . Wtedy ja : że to zabobon bo w Tv trwam tak powiedział ksiadz w nauczaniu . No i nie chciał się ze mną zgodzić .
     A tak po za tym sensem mojej wypowiedzi były to że być może zaatakował go nieistniejący covid 19.
     Ja odniosłem wrażenie że ksiadz Adam tak twierdzi , , choć może sie mylę .
     Cytuję ks Adama : „Pani Ewo, nikt nie może zachorować na „kowid-19″, bo nie ma takiej jednostki chorobowej!!

    • Maggie pisze:

     Mcc2:
     1/ Widzę, że jak malkontent, krytykując szukasz dziury w całym.
     Nie wiem dlaczego nie podoba się Tobie, iż ktoś czyta Pismo Święte , a tym bardziej wyrywkowo … też kiedyś tak robiłam (i chyba powrócę, bo to działa jak balsam), i to NIE na zasadzie „zabobonu” czy wróżby, … w Piśmie Świętym nie ma nic takiego, co mogłoby pasować do tego rodzaju inwektywy (zabobon .. a może? zagalopujesz się, że czyta zabobony 😱), skierowanej do lub bo czytającego. Każdy rozdział warty jest przeczytania i każda kartka to Słowo Boże.

     Chyba lepiej tak (na „chybił trafił”) otworzyć i przeczytać i odkrywać na nowo, czerpiąc zeń siłę odbudowującą wiarę (tekst przecież już znany), niż zasypiać ze znużenia przekładając zakładkę ze strony na stronę następną (zwłaszcza wieczorem) … albo w ogóle nie czytać. Powyływanie się na mglisty wyrywek z jakiejś wypowiedzi w TV (nawet Trwam) nie jest wyznacznikiem dla osoby wierzącej i szukającej Pana Boga. A tak między nami, to wybór lektury należy do osoby, a nie do Ciebie.

     2/ Faktycznie brak bliższych informacji, jakie można by znaleźć choćby nazwę np w Vademecum lekarza praktyka. Spójrz co @Eska napisała o covid: wyżej 15 Listopada 12:59.
     Covid-2019, zbierający żniwo w 2020r, to SARS z nr 2, (poprzednik tj 1-szy SARS był w 2003r).
     💕🙏🏻❣️

    • Maggie pisze:

     Właśnie wstaję i słyszę, że mnóstwo zniszczeń po wczorajszej wietrznej nawałnicy z deszczem i miejscami ze śniegiem. Kiedy ostrzegali, że taka nadchodzi, odmówiłam egzorcyzm Św.Antoniego i jak zawsze rozumiejąc, że burze były i będą, ale by nie było zniszczeń narażających na koszty (bo lepiej mieć dla potrzebujących) .. i zostałam wysłuchana.
     We wieściach przebija ciekawy zbieg okoliczności, mianowicie „fala covidowa” z powiększonymi „czerwonymi strefami/restrykcjami” oraz .. iż egzaltują się wiadomością, że Moderna (związana m.in. z BG i dr Fauci) jest w końcowej fazie prób ze szczepionką na COVID-19 … którą też trzeba powtórzyć jak pfizerowską (lecz BEZ problemu z niską temperaturą „składowania”) oraz że jest też genetyczną szczepionką 😱, a działa w 95% … Przecież oni nie wiedzą co z tego wyniknie … w przyszłości … bo jest możliwość (= bez gwarancji iż nie) na GMO HUMAN RACE z wpływem na reprodukcję.
     Covid-19, jak nazwano tego łatwego do zarażenia „twora ludzkiej pychy i ciekawości” (hybryda z laboratorium), istnieje i atakuje najszybciej przez drogi oddechowe to: co najsłabsze u zainfekowanego, stąd różnice w przebiegu choroby i nań odporności.
     NIE bez powodu 😱 Św.JPII zabraniał eksperymentów na człowieku i „bawienia się w Pana Boga”.
     BEZ strachu i niech się dzieje Wola Boża: Św. Janie Pawle proś Boga za nami, Jezu, Maryjo, Józefie RATUJCIE ❣️
     Jaskółka farmakologiczna: fima Eli Lilly przystąpiła już do produkcji leku, jeszcze NIE zatwierdzonego koktailu (zawiera on Remdesiver antywirusowy lek przeciw ebola), który podano p.Trump’owi na samym początku (ważne=warunek aby to było na początku tj najszybciej).
     Zaczęłam od mowy o modlitwie św.Antoniego, bo powstała myśl by może ? przy tym wspomnianym egzorcyźmie, dodawać prywatnie „intencję anty-chorobo-pandemiową”❓z 💕🙏🏻❣️ i bez pretensji do Nieba, bo co nastąpi … to nastąpi.

    • eska pisze:

     Maggie, z tą jaskółką to też trzeba ostrożnie…
     Kiedyś się spotkałam z tym, co poniżej wklejam. Dzisiaj jest to tylko w jednym źródle, niekoniecznie bardzo wiarygodnym – ale może ktoś obeznany w tematyce mógłby potwierdzić lub zaprzeczyć wiarygodności tegoż. A więc wklejam:
     Niektóre firmy mają nazwy, które określają cel istnienia takiej firmy. Weźmy np: firmę “Eli Lilly”. Z pozoru dość ładna nazwa. Jednak dla wszystkich żydów kabalistów już sama nazwa wiele mówi.
     “Eli” (w Polskim tłumaczeniu Heli) jest nazwą kapłana i sędziego który to miał się opiekować Samuelem wg. I ksiegi Samuela. „Lilly” (fonetyczna odmiana Lillith, pisana również Lillit, Lilith lub Lilit) jest nazwą żeńskiej odmiany demona który to jest odpowiedzialny za uśmiercanie gojów. Według Kabały “Lillith” była pierwszą żoną Adama (choć są różne wersje*) i została zastąpiona przez Ewę, a sama stała się złym duchem. * Według Rabbiego Trachtenberg’a Adam żył z tą żeńską odmianą demona przez 130 lat po rozstanu z Ewą i z tego związku narodził się potomek.
     Z księgi “Zohar“, tom 3, strona 282a możemy dowiedzieć się że “Lillit” jest demonem, który uśmierca gojów, jest cmentarzem dla gojów. Tak więc tłumacząc nazwę firmy “Eli Lilly” na Polski, znaczy ona: “Sługa demona śmierci gojów”, lub “Kapłan demona śmierci gojów”. Czy nie dziwna nazwa na firmę produkującą leki, które mają “leczyć” i ratować życie?

  • Kamil@W pisze:

   @mcc2 – daj już spokój z atakami na Adminkę. Chcesz wierzyć w „pandemię” telewizyjną -to sobie wierz. Widać skąd czerpiesz wiadomości. WOWiT nie jest stroną propagandową. Przekonuj gdzie indziej. Tu dzielimy się, poznajemy, uczymy – spraw Wiary. Naszej Wiary Katolickiej. Informacyjna manipulacja mnie nie obchodzi – o ile nie dotyczy restrykcji wobec Kościoła.

 6. mcc2 pisze:

  No dobra , a teraz coś na podniesienie ducha i na wesoło Ministerstwo kultury i czegoś tam rozdysponowało środki pomocowe dla teatrów i artystów . Żeby było uczciwie to decydował specjalnie zaprojektowany algorytm > dzięki jemu obiektywnym wyliczeniom np. Teatr Słowackiego w Krakowie dostanie 2 mln zł, 2 mln zł dostanie również firma muzyczna dwóch znanych braci śpiewaków , gwiazdy discopolo po pół miliona zł , itp.

  • Maggie pisze:

   Miejmy nadzieję, że twórcy „modlitwy polaka” … dostaną powszechne „buuu” i zainteresowanie Prokuratora oraz .. z rynku artystycznego kopniaka.

  • Paweł pisze:

   Proponuję to „uczcić” fanfarowym Rondem z „TEATRALNEGO ARCYDZIEŁA” Jeana Josepha Moureta:

   Albo w wersji organowej:

   Lub też – kto woli – „odtrąbionej”:

 7. Grzegorz pisze:

  Ks Glas o skandalach w kościele bardzo mocne wypowiedzi

 8. wobroniewiary pisze:

  Co Kościół robi dla KOBIET i DZIECI!!!
  (Udostępniam w formie postu na waszą prośbę) To wszystko jest ważne, jako przeciwwaga w emocjonalnej i bardzo wulgarnej dyskusji jaka się dzieje obecnie w Polsce. Pax!
  Kościół Katolicki w Polsce prowadzi:
  Dla dzieci i młodzieży obciążonych ubóstwem: 92 domy dziecka,
  27 domów matki i dziecka,
  27 burs,
  378 świetlic terapeutycznych,
  30 centrów interwencji kryzysowej,
  105 podwórkowych klubów,
  257 ośrodków kolonijnych,
  21 telefonów zaufania
  65 funduszów stypendialnych.
  Dla osób starszych:
  160 domów pomocy społecznej,
  69 klubów seniora,
  67 środowiskowych domów samopomocy.
  Dla osób uzależnionych:
  62 punkty konsultacyjne dotyczące problemów alkoholowych,
  21 ośrodków terapii uzależnień dla dorosłych, a 10 dla dzieci.
  Dla osób niepełnosprawnych:
  116 wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, 108 warsztatów terapii zajęciowej oraz
  18 zakładów aktywności zawodowej,
  81 gabinetów rehabilitacyjnych,
  16 centrów opieki dziennej
  34 ośrodki wychowawcze.
  Dla bezdomnych:
  302 punkty pomocy doraźnej,
  286 punktów wydawania odzieży,
  121 mieszkań chronionych,
  61 schronisk dla kobiet i mężczyzn, łaźnie, przytuliska, ogrzewalnie i noclegownie.
  Dla bezrobotnych:
  8 centrów aktywizacji,
  12 klubów integracji społecznej,
  6 świetlic,
  20 spółdzielni socjalnych.
  Dla migrantów i uchodźców:
  15 diecezjalnych centrów pomocy migrantom i uchodźcom,
  2 domy dla repatriantów
  12 innych ośrodków pomocowych.
  Ponadto instytucje kościelne prowadzą:
  122 stacje opieki medycznej,
  63 zakłady opiekuńczo-lecznicze,
  61 hospicjów domowych,
  40 hospicjów stacjonarnych,
  270 jadłodajni,
  19 aptek,
  21 poradni środowiskowych.
  Działa również 110 magazynów w ramach programu dystrybucji nadwyżek żywności PEAD i 92 magazyny do przechowywania ubrań i sprzętu.
  Dalej z wyszczególnieniem
  Charytatywna działalność zgromadzeń zakonnych.
  Po 1989 r. zakony podjęły ogromny wysiłek odtwarzania odebranych im dzieł. W większości to się udało. Według danych z końca 2016 r. żeńskie zgromadzenia zakonne prowadzą m.in.
  30 zakładów opiekuńczo-leczniczych,
  17 gabinetów lekarskich,
  8 zakładów rehabilitacyjnych,
  2 hospicja,
  65 ośrodków wychowawczych,
  65 domów dziecka,
  54 domy pomocy społecznej dla dzieci,
  62 dla dorosłych,
  14 placówek zapewniających całodobową opiekę niepełnosprawnym, osiem domów dla matek z małymi dziećmi, dwa przytuliska dla bezdomnych,
  ponad 80 stołówek dla biednych.
  Oprócz tego 31 okien życia.
  Siostry zakonne pracują w 121 szpitalach, 20 przychodniach i 23 hospicjach prowadzonych przez inne podmioty.
  Jako lekarki pracuje 34 sióstr, a jako pielęgniarki 1162 (dane na koniec 2018 r.).
  Zakony męskie prowadzą również działalność charytatywną. Wśród prowadzonych przez nie dzieł jest:
  6 szpitali,
  12 hospicjów,
  8 przychodni i ośrodków zdrowia,
  24 domy opieki,
  14 młodzieżowych ośrodków wychowawczych 13 ośrodków terapii dla osób uzależnionych.
  Wiele ośrodków charytatywnych zlokalizowanych jest przy parafiach i wspólnotach zakonnych, jak np. 76 poradni psychologiczno-pedagogicznych, 126 świetlic dla dzieci, 49 kuchni dla ubogich, 38 ośrodków pomocy rodzinie oraz 30 warsztatów terapii zajęciowej dla niepełnosprawnych.
  Caritas Polska wraz z Caritas diecezjalnymi prowadzą przeszło 900 placówek oraz ponad 1100 różnych działań, projektów, akcji – nie tylko w Polsce, ale także poza granicami.
  Pomoc rodzinie i dzieciom
  Najbardziej znaną akcją Caritas w Polsce, prowadzoną przez wszystkie Caritas diecezjalne, jest Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Na przestrzeni 25 lat Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to ponad 50 mln świec i kilka pokoleń dzieci, które otrzymały pomoc dzięki akcji.
  Z funduszy zebranych przez Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom finansowana jest w dużej mierze Wakacyjna Akcja Caritas. Jej celem jest wyrównywanie szans rozwojowych i społecznych najbiedniejszych dzieci. Wakacje organizowane są we wszystkich rejonach Polski, a turnus trwa przeciętnie dwa tygodnie. Diecezjalne Caritas dysponują własnymi ośrodkami wypoczynkowymi. W 2018 r. z Wakacyjnej Akcji Caritas skorzystało ok. 30 tys. dzieci. Caritas Polska organizuje również kolonie wakacyjne dla polskich dzieci z Litwy, Białorusi i Ukrainy.
  Do tego wyprawki i stypendia dla dzieci ubogich.
  Caritas utworzyła również profesjonalne placówki opiekuńczo-wychowawcze dla niepełnosprawnych, do których trzeba zaliczyć Stacje Opieki Caritas, ośrodki rehabilitacyjne, zakłady pielęgnacyjno-opiekuńcze, domy dziennego pobytu itp.
  Jest to ok.
  160 stacji opieki,
  14 poradni lekarskich,
  66 stacjonarnych zakładów rehabilitacyjnych, 44 hospicja,
  114 wypożyczalni sprzętu medycznego.
  Oczekiwanemu przez demografów wzrostowi liczby osób starszych w Polsce towarzyszyć będzie ogólny spadek liczby ludności. Odsetek osób w wieku 65 lat i więcej wzrośnie w Polsce do roku 2035 do 23,22 proc. Diecezjalne oddziały Caritas prowadzą środowiskowe domy opieki, domy dziennego pobytu, świetlice parafialne dla seniorów, domy pomocy społecznej oraz kluby seniora.
  Do tego mamy pomc dla bezdomnych, patrole medyczne oraz pomoc dla migrantów i uchodźców.
  Pomoc żywnościowa.
  Caritas Polska jako organizacja partnerska uczestniczy w ogólnopolskim Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014–2020. W jego ramach Caritas z 26 diecezji, od 1 sierpnia 2017 r. do 30 czerwca 2018 r., przekazały najbardziej potrzebującym 14 417 ton produktów spożywczych o wartości ponad 60 mln zł – 282 tys. osobom. Pomoc żywnościową można uzyskać w 700 punktach. Głównie są to parafie, ośrodki pomocy społecznej i jadłodajnie. Wydano w nich w tym okresie 3,065 mln posiłków oraz 1,215 mln paczek żywnościowych. Ponadto zorganizowano 1352 warsztaty kulinarne, dietetyczne i dotyczące przeciwdziałania marnowaniu żywności, w których uczestniczyło 31 tys. osób.
  Zbiórki żywności „Tak, pomagam!”
  Co roku przed świętami Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia organizowane są zbiórki żywności w ok. 2500 supermarketach w całej Polsce. Po ostatniej zbiórce w marcu 2018 r. blisko 450 tys. kg żywności trafiło do ok. 45 tys. osób z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez Caritas. XV Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności będzie miała miejsce 7–8 grudnia. W każdą ze zbiórek zaangażowanych jest ok. 25 tys. wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas. Zbierają oni żywność w sklepach Biedronka, Tesco, Carrefour, Lewiatan, POLOmarket, Stokrotka oraz Intermarché.
  W 2018 r. wolontariusze Caritas zebrali ponad 85 700 kg żywności, którą przekazali w postaci paczek dla 8 tys. starszych osób potrzebujących.
  Caritas w Polsce współpracuje z siecią Biedronka od 2006 r. W programie uczestniczy 30 Caritas diecezjalnych oraz organizacje współpracujące, które deklarują gotowość odbierania i dystrybucji żywności z 500 sklepów sieci Biedronka oraz innych supermarketów. W programie pomoc w postaci paczek i posiłków otrzymuje codziennie ok. 10 tys. osób.
  Na koniec jeszcze dodam, że od powstania okien życia do chwili obecnej uratowano w nich blisko 100 dzieci.
  W wielu kościołach w całej Polsce są prowadzone też inne akcje mające na celu pomoc bliźniemu, wspieranie kultury oraz propagowanie wiary chrześcijańskiej.
  Oprócz tego jest bardzo wiele tego co jeszcze bardziej istotne, czyli głoszenie Dobrej Nowiny, sakramenty, katechizacja itp.
  Źródło: https://drive.google.com/…/1XMQWcdiwfldk8ovnxCWCl…/view
  Czytaj od strony 24.
  Zdjęcie naszego Kapucyńskiego Kościoła w Warszawie, na Miodowej. Jest to szczególnie ważne miejsce właśnie dla potrzebujących, którzy tutaj codziennie otrzymują kompleksową pomoc poprzez naszą Fundacje Kapucyńska i prowadzony dla nich ośrodek. Nie zgadzam się na taki poziom dyskusji i formę protestu jaka obecnie ma miejsce w Polsce.

  • duszyczka pisze:

   Tu ks.Dominik wypowiedział takie zdanie”.. jeśli więcej w naszym życiu będzie adorowania ekranu telewizyjnego, komputera i laptopa, i telefonu niż zapatrzenia się w Niego w adoracji Najświętszego Sakramentu, będziesz paraliżowany przez lęk, będziesz niezdolny do tego,by cię Bóg poprowadził, nie będziesz zdolny by wyjść ze swojego mieszkania-ze swojej strefy komfortu…”

 9. Renata Anna pisze:

  Dzisiaj ks. Dominik Chmielewski na żywo podczas mszy św. – kazania 12.00, 13,15, 18,00
  W poniedziałek i wtorek nauki ks. Dominika Chmielewskiego podczas Mszy św. o godz 10,00 i 19,00.
  https://bydgoszcz-sm.salezjanie.pl/online_kosciol

 10. Ania G. pisze:

  Kochani bracia i siostry zapraszam od jutra tzn 16.11 do 24.11 na kolejne MSZE Święte w intencji wynagradzającej za grzechy nasze, naszej Ojczyzny i całego świata z prośbą o Boże Miłosierdzie i nawrócenie grzeszników, o triumf Niepokalanego Serca Maryi w naszej Ojczyźnie, rodzinach, Kościele Św i kapłanach. Jest to 9 MSZY Św. Zapraszam do wspólnej modlitwy i postu w tych dniach.

 11. gosc pisze:

  Czy jest taka szansa, że będzie można na odległość przygotować wodę do egzorcyzmowania?
  Jedynie tu się dowiem. U nas w jednym kościele pojawiła się woda świecona w kropielnicach.

  • Bożena pisze:

   Idż ze zwykłą wodą w butelkach do któregoś z księży w twojej parafii i poproś aby ci poświecił i egzorcyzmował, możesz też wziąć sól ( zwykłą kuchenną) i oliwę z oliwek (nie olej). Każdy kapłan ma władzę egzorcyzmowania sakramentaliów, nie musi to być egzorcysta.

   • gosc pisze:

    Bożenko dziękuję. Woda poświęcona a egzorcyzmowana to chyba co innego.
    Zadzwonię na parafię w tej sprawie.

    • Bożena pisze:

     W swojej parafii poprosiłam o egzorcyzmowanie wody i soli i jeden z wikariuszy mi poświecił i egzorcyzmował, tak że mam w zapasie dwa kg egzorcyzmowanej soli. Z wodą muszę się znowu wybrać bo rozdałam w rodzinie i niewiele mi zostało. To już nie pierwszy raz kiedy o to proszę i nigdy nie było z tym problemu.Kiedyś też myślałam, że to musi być ksiądz egzorcysta.

 12. xcvb pisze:

  Cos z Ameryki Poludniowej:

  Pokój, moje ukochane dzieci, pokój! Moje dzieci, Ja, twoja Matka, nie rezygnuję z walki o szczęście i zbawienie każdego z was. Bądźcie z Bogiem, czyńcie wolę Bożą, przyjmijcie Boże wezwanie w waszym życiu. Przychodzę. z nieba, ponieważ kocham cię i chcę, aby wszystkie moje dzieci znalazły schronienie pod moim płaszczem ochronnym, aby były chronione przed wszystkimi nieszczęściami i niebezpieczeństwami dla duszy i ciała, które mają spaść na cały nieposłuszny i zbuntowany świat …
  Moje dzieci, wracajcie do Boga, wracajcie do Jego Miłosiernego Serca, które jest pełne miłości do was. Nie bądźcie niewrażliwi na moje macierzyńskie wezwanie, nie bądźcie zatwardziali w sercach przed wielką i świętą miłością Boga do was, bo tylko Jego miłość, łaska i błogosławieństwo mogą was uratować w najtrudniejszych i najtrudniejszych chwilach. Módl się … (translatorem)

 13. Dorota pisze:

  Proszę o modlitwę ochronną dla mojej rodziny szczególnie dla Marcina i Moniki na czas ich jutrzejszej uroczystości ślubnej i na całe ich życie. Maryjo czuwaj nad nami i uproś łaskę przebaczenia i zgody.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s