Ta iskra musiała wyjść z Polski!

Za sprawą św. Faustyny Kowalskiej niezwykłe orędzie Miłosierdzia Bożego wyszło z Polski na cały świat. Jednak mało kto wie, że Pan Bóg chciał przekazać je naszemu narodowi już wcześniej. Dopiero gdy pierwsza wizjonerka Miłosierdzia, Maria Franciszka Kozłowska zawiodła, skierował swoje przesłanie do kolejnych polskich mistyczek:
– Maria Nastał (imię zakonne Leonia)
– Zofia Babiak (w zgromadzeniu przyjmuje imię Roberta)
– Helena Kowalska (w zgromadzeniu Faustyna)

Czy historia polskich objawień Miłosierdzia Bożego dowodzi, że Panu Bogu z jakiegoś powodu zależało na tym, by iskra tej tajemnicy wyszła właśnie z naszego kraju? Sprawę bada Tomasz P. Terlikowski w swojej najnowszej książce “Iskra wyjdzie z Polski”.

Tego chciał Bóg

Pierwsza próba przekazania Polsce i światu wielkiej prawdy o Bożym Miłosierdziu okazała się nieudana, zwiedziona przez intelektualną pychę, brak zaufania do instytucji kościelnych, ambicje – jeśli nie samej wizjonerki, to na pewno jej najbliższego otoczenia. Mariawityzm, jeśli nawet miał być formą przekazaniu światu Bożego Miłosierdzia, przestał odgrywać swoją rolę, gdy Maria Franciszka stała się przedmiotem fałszywego kultu, gdy przestał ufać hierarchom, i gdy uznał, że objawienia prywatne są ważniejsze niż prawdy wiary i wierność Kościołowi. Akt rozłamu, schizmy, a później także herezji sprawił, że mariawityzm, Dzieło Wielkiego Miłosierdzia, nie spełnił zadania, jakie zostało przed nim postawione.

Nie oznacza to jednak wcale, że Pan Bóg zaprzestał swoich prób. Jak błędy Saula nie sprawiły, że władza królewska nad Izraelem przestała funkcjonować, a jedynie została przekazana Dawidowi. I wiele wskazuje na to, że w tym przypadku jest podobnie. Bóg chciał, by prawda o Jego Miłosierdziu została objawiona w Polsce, i dlatego powołał kolejne wizjonerki, które miały dopełnić Jego projektu. Ich życie, pochodzenie społeczne, formacja wyglądały inaczej niż u Marii Franciszki Kozłowskiej – być może właśnie dlatego, by tym razem projekt się udał. Symboliczne jest także to, że wszystkie trzy przychodzą na świat w momencie, gdy rozgrywa się dramat odejścia Dzieła Wielkiego Miłosierdzia z Kościoła.

Nowe kapłanki

Gdy mariawici zaczynają próby uznania swojego dzieła w Kościele, 8 listopada 1903 roku rodzi się Maria Nastał (imię zakonne Leonia), której objawienia i wizje złożyły się na przepiękną teologię niemowlęctwa Bożego. Kolejna mistyczka przyszła na świat 24 czerwca 1905 roku, gdy sprawa mariawicka była już w toku, rozwiązano zgromadzenie i ważyły się jego dalsze losy, w tym pozostanie wewnątrz Kościoła. Mowa o Zofii (w zgromadzeniu przyjmuje imię Roberta) Babiak, która również doświadczała niezwykłych objawień o Bożym Miłosierdziu. Niespełna dwa miesiące później, 25 sierpnia, w Głogowcu na świat przychodzi Helena (w zgromadzeniu Faustyna) Kowalska. Te trzy kobiety zostały obdarzone specjalnymi charyzmatami, darami i objawieniami. To one zrealizowały ostatecznie wielkie dzieło objawienia światu pełni Bożego Miłosierdzia.

Gdy na Mazowszu Maria Franciszka Kozłowska i jej najbliżsi współpracownicy rozpoczynają drogę do zerwania z Kościołem, gdy objawienia, które wydawały się autentyczne u swoich źródeł i początków, zostają zanieczyszczone przez diabelskie zwiedzenia lub bardzo ludzką (a przez to demoniczną) pychę, w zupełnie innych miejscach Polski Bóg powołuje kolejne mistyczki, które mają przynieść Polsce i światu dobrą nowinę o Miłosierdziu Bożym, o szczególnej drodze, jaką dla biednych, ubogich, grzesznych i nieradzących sobie ze swoim życiem ma kochający nas do szaleństwa Ojciec.

To, co nie udało się z ludzkiej słabości i pychy w Płocku, dokona się – w wielkiej pokorze – w innych miejscach, w inny sposób, w ogromnym wyniszczeniu i słabości. I to na trzy różne sposoby, jakby Bóg, widząc porażkę jednego z projektów, postanowił wylać na Polskę, na Kościół w naszym kraju, i w ten sposób na cały świat szczególne potrójne zdroje swojego nauczania o Miłosierdziu, swojej drogi dla najsłabszych, najbardziej zagubionych, najbardziej osamotnionych.

„Niech pokładają nadzieję w miłosierdziu moim najwięksi grzesznicy. Oni mają prawo przed innymi do ufności w przepaść miłosierdzia mojego” (Dz 1146) – mówi Jezus do św. Faustyny. „Potępić? Czy ty wiesz, co znaczy potępić? Dla Mnie to znaczy tyle, co ból Ogrójca i Kalwarii. Toteż słowa przekleństwa wypowiadam tylko na tego, kto Mnie do tego zmusza. Skoro w jakiejś duszy zobaczę choćby najmniejszy akt żalu, póty za biegam, aż ta dusza wróci do Mnie […]. Daję ci władzę nad moim Sercem. Czerp, ile chcesz, na korzyść dusz cierpiących w czyśćcu. Ofiaruj Ojcu Niebieskiemu moją Krew, jako spłatę długu tych świętych dusz” – mówi Jezus do sł. Bożej Leonii Nastał. „Jestem miłosierdziem nieskończonym” – zwraca się do siostry Roberty Babiak. Te trzy mistyczki stały się niezwykłymi posłanniczkami Bożego Miłosierdzia, a ich głosy układają się w symfonię Boskiej miłości do grzeszników.

Tekst został opracowany na podstawie książki “Iskra wyjdzie z Polski” p. Tomasza  Terlikowskiego, wydawnictwo Esprit, Kraków 2020 – kliknij

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

40 odpowiedzi na „Ta iskra musiała wyjść z Polski!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Kasia pisze:

  ‚To, co nie udało się z ludzkiej słabości i pychy w Płocku, dokona się – w wielkiej pokorze – w innych miejscach, w inny sposób, w ogromnym wyniszczeniu i słabości’
  Pierwsze objawienia św. Faustyny oraz polecenie namalowania obrazu było właśnie w Płocku. Kilka domów dalej.
  https://www.milosierdzieplock.pl/pl/historia

 3. colowy pisze:

  Witam wszystkich, proszę o modlitwę za mojego nowo narodzonego syna Czarka, od początku ma zapalenie płuc, urodził się wczoraj a dziś go zaintubowali i wiozą do Lublina…. i za moją żonę która w szpitalu leży po cesarce. Pozdrawiam wszystkich.

 4. Beata pisze:

  I znów mamy ograniczenia w kościołach. 15 m.kw. na osobę oznacza , że w mniejszych kościołach mamy limit 20 do 40 osób. Wokół mnie to większość parafii. Wiem, że ludzi już ubyło, ale i tak, jeśli znów Msza święta będzie tylko dla tych, co zamówili intencję, to strach pomyśleć, jak długo będziemy jej pozbawieni. Jest także bardzo prawdopodobne, że ci, którzy dopominają się Komunii do ust, tym bardziej nie będą mile widziani jako nadliczbowi. Zostaje różaniec.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s