Ks. Dominik Chmielewski: Błogosławię Was z całego serca na czas ostatecznej bitwy między Bogiem a szatanem o Rodzinę!

🤲 Piękniej i mądrzej nie umiałbym wyrazić tego, co mam w sercu kiedy przeżywam dramat, który dokonuje się teraz na ulicach Polski… 😥 Tylko Czystym sercem można przyjąć tajemnicę Ewangelii cierpienia niewinnych… 😢😢😢

🙏 Nade wszystko do chrześcijan, którzy nie są za aborcją, ale są za wolnym wyborem kobiety..

TESTAMENT KS. BP JANA NIEMCA , zmarłego w dniu wczorajszym…

👉 Dziwił się, że są katolicy, którzy mogą popierać prawo dopuszczające aborcję na dzieciach niepełnosprawnych. Mówił, że w takim razie nie zrozumieli oni nic z Ewangelii, nie pojęli tajemnicy krzyża, która stanowi centrum zbawienia. Kto twierdzi, że nie można ludzi narażać lub skazywać na cierpienia z powodu pojawienia się chorego dziecka, nie myśli jak prawdziwy chrześcijanin, ale prezentuje mentalność pogańską.

👉 Pytał: jakie ktoś dał prawo człowiekowi, by zabierał bliźniemu możliwość otrzymania krzyża od Chrystusa? Jakie prawo ma katolik, by dopuszczać w ogóle samą możliwość odebrania komuś krzyża, który może stanowić dla tamtego jedyną drogę do zbawienia? Przecież kto nie bierze swego krzyża, nie jest godzien Chrystusa. A czy ktoś, kto nie dopuszcza, aby inny wziął swój krzyż, jest Go godzien?

Są tacy katolicy, którzy mówią, że takiego heroizmu można wymagać tylko od osób głęboko wierzących, ale nie od tych, którzy są daleko od Kościoła. Tacy ludzie mówią, że sami nigdy nie dokonaliby aborcji dziecka niepełnosprawnego, ale nie można zmuszać do tego matek, które znalazły się w takiej sytuacji. A czy ci ludzie mają pewność, że dzięki takiemu dopuszczonemu przez Boga cierpieniu dusze tych matek nie uszlachetnią się i nie zbliżą do Jezusa?

Alternatywa tutaj jest tylko jedna: grzech śmiertelny pociągający za sobą ryzyko wiecznego potępienia. Często dokonana aborcja zatwardza serce człowieka w taki sposób, że nie jest w stanie przyjąć późniejszych łask od Boga. Czy tacy ludzie nie rozumieją, że narażają innych na wieczne cierpienia w piekle tylko dlatego, że chcieli uniknąć cierpienia tu na ziemi?

Jak postąpiłby Chrystus na naszym miejscu? Czy popierałby istnienie prawa dopuszczającego zabijanie dzieci tylko dlatego, że są chore? Każdy, kto twierdzi, że Jezus zgodziłby się na takie prawo, winien jest bluźnierstwa. Każdy, kto zgadza się na istnienie takiego prawa, zaciąga winę wobec Boga.

„Miłość czysta rozumie te słowa, miłość cielesna nie pojmie ich nigdy”

Biskup zacytował mi jeszcze fragmenty z „Dzienniczka” Siostry Faustyny, podając do zanotowania konkretne numery jej zapisków. Były to słowa, jakie skierował do świętej mistyczki Jezus:

Córko Moja, wiedz o tym, że jeżeli ci daję odczuć i głębiej poznać Moje cierpienia, jest to łaska Moja; ale kiedy doznajesz zaćmienia umysłu, a cierpienia twoje są wielkie, wtenczas bierzesz żywy udział w Mojej męce i upodabniam cię zupełnie do siebie; twoją jest rzeczą poddawać się woli Mojej, więcej w tych właśnie chwilach aniżeli kiedykolwiek… (Dz. 1697)

Jedna jest cena, za którą się kupuje dusze – a tą jest cierpienie złączone z cierpieniem Moim na krzyżu. Miłość czysta rozumie te słowa, miłość cielesna nie pojmie ich nigdy. (Dz 324)

Kto ma pewność, że dopuszczając grzech aborcji, nie zamyka przed innymi możliwości cierpienia wstawienniczego, a tym samym uratowania wielu ludzi od wiecznego potępienia? Jeżeli ktoś ma taką pewność, to ma odwagę uważać się za mądrzejszego od samego Boga.

– Spisał na prośbę ks. Biskupa – Grzegorz Górny –

🤝 Jeszcze kilka słów ode mnie…

Marsze Kobiet.. Modlę się za każdą z nich… Biedne, poranione przez patologiczne nie umiejące kochać rodziny, nieodpowiedzialnych mężczyzn i zniszczone przez kłamstwa różnych pseudo autorytetów, oddzielających sex od odpowiedzialnej miłości…

👉Aborcja-zabicie dziecka. 👈

Nie można mówić jestem przeciwny aborcji, ale jestem za wolnym wyborem kobiet. Nie można mówić, jestem przeciwny zabijaniu, ale jak ktoś chce niech zabija, nie możemy pozbawiać go wolnego wyboru.

Dlaczego kobiety dokonują aborcji? Bo boją się. Boją się, że zostaną same z dzieckiem, szczególnie boją się, kiedy to dziecko będzie niepełnosprawne. Czy sobie poradzą, czy będą miały możliwości wychowania dziecka, opieki materialnej i zdrowotnej. Ale najbardziej potrzebują mężczyzny, który weźmie odpowiedzialność za kobietę i dziecko, które się poczęło z jego udziałem. To właśnie zostawienie przez mężczyznę kobiety samej z poczętym dzieckiem, generuje u niej lęk, panikę i decyzję o aborcji. Przypomnę, że mężczyźni, którzy nie dają wsparcia w takiej sytuacji, a wręcz namawiają do zabicia dziecka, dając na przykład pieniądze na aborcje, jak też wszyscy w otoczeniu tej kobiety, którzy radzą lub sponsorują zabicie dziecka, są współwinni morderstwa dziecka w łonie matki, są w stanie w grzechu śmiertelnego i nie mogą przyjmować Komunii Świętej. Jak również wszyscy Ci katolicy, którzy publicznie deklarują, że są za aborcją.

Dlatego proszę, nie wińmy tylko kobiety, ale przede wszystkim bierność i brak odpowiedzialności mężczyzn i najbliższego otoczenia kobiety, rodziny i przyjaciół, za kobietę i dziecko, które się poczęło. Mamy tyle pięknych przykładów małżeństw, które podjęły decyzję o przyjęciu dziecka niepełnosprawnego, nawet z ciężką niepełnosprawnością i pokochaniu go szczególną miłością pełną poświęcenia. I wcale nie są to tylko chrześcijańskie małżeństwa, ale takie, w których mężczyzna mówiąc : Kocham Cię i będę kochał nasze dziecko, które się urodzi, daje zupełnie nową perspektywę poczucia bezpieczeństwa dla kobiety.

👉 Dwa: Skupienie się na tym, by państwo miało coraz lepsze narzędzia i rozbudowywało cały system pomocowy dla kobiet, które chcą urodzić dziecko z niepełnosprawnością. I o to warto walczyć całym sercem, a nawet protestować i manifestować jeśli opieka państwa nad kobieta i dzieckiem niepełnosprawnym jest niewystarczająca i nie daje kobiecie i dziecku poczucia bezpieczeństwa

👉 Trzy: Wstawianie zdjęć dzieci, które urodziły się ze strasznymi zniekształceniami jest manipulowaniem rzeczywistością. Takie dzieci rodzą się w skali 1-100000. Jedno dziecko na sto tysięcy! Takie dzieci umierają krótko po urodzeniu, żyją od kilku do kilkudziesięciu godzin. Medycyna ma możliwości, żeby takie dziecko nie cierpiało, kiedy to w czasie zabijania dziecka w łonie matki, dziecko umiera w potwornych męczarniach!!!. Można stworzyć takie warunki choć na kilka godzin dla rodziców i dziecka, żeby dziecko umarło naturalnie w ramionach rodziców, w ich wspólnej miłości, pożegnaniu i oddaniu je Bogu… Dziecko wszystko czuje, czuje przede wszystkim miłość rodziców po urodzeniu, nawet jeśli to będzie tylko kilka godzin… To też tak ważne dla rodziców, żeby mogli pożegnać swoje dziecko. Nie mówię o patologicznych rodzicach, lub o sytuacji, w której rodzice nie chcą widzieć swojego dziecka ze względu na lęk przed zobaczeniem skali niepełnosprawności swojego dziecka. Ale to nie oznacza, że rozwiązaniem w takim wypadku jest zabicie dziecka w łonie matki! Znam też wiele położnych, które stają w zastępstwie rodziców w takich sytuacjach tuląc dziecko w ramionach i będąc przy nich do końca, modląc się za nie, za rodziców, którzy nie chcą dziecka widzieć, dają dziecku miłość i czułość do ostatniego jego oddechu…

🙏 Błogosławię Was z całego serca na czas ostatecznej bitwy między Bogiem a szatanem o Rodzinę…🙏

– Ks. Dominik Chmielewski –

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

52 odpowiedzi na „Ks. Dominik Chmielewski: Błogosławię Was z całego serca na czas ostatecznej bitwy między Bogiem a szatanem o Rodzinę!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. eska pisze:

  „Powiedziano nam, że Christian nigdy nie będzie w stanie się komunikować, nauczyłam go języka migowego, by mógł mówić. I jest z nami tutaj, mały cud, udowodnił, że wszyscy się mylili” – mówiła podczas występu w brytyjskim „Mam talent” siostra chłopca.
  .
  Jurorzy nie spodziewali się takiego występu. Szczególnie, że ta niezwykła grupa, złożona częściowo z osób niepełnosprawnych, nie wyszła od razu cała na scenę.
  .
  Najpierw na scenie pojawia się Jade ze swoim bratem Christianem. Niepełnosprawnym czterolatkiem, dodajmy. Od tej dwójki aż bije miłość. Są radośni i uśmiechnięci. Jade opowiada o tym, jak to wszyscy myśleli, że chłopiec nie będzie mógł się komunikować z innymi, a ona nauczyła go języka migowego!

  Po chwili na scenę wkraczają kolejne osoby i zaczyna się porywający występ.
  Piosenka przez nich wykonana poruszyła jurorów, a reakcja publiczności była bezcenna.

  Sami zobaczcie i posłuchajcie!
  https://www.gosc.pl/doc/6591381.Maly-cud-ktory-udowodnil-ze-wszyscy-sie-mylili

 3. wobroniewiary pisze:

  Barbara Nowak Małopolski Kurator Oświaty

  Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele i Rodzice Uczniów,
  Obserwujemy w ostatnich dniach ogromnie niepokojącą sytuację, kiedy mimo zakazów zgromadzeń ze względów epidemicznych, agresywne kobiety i mężczyźni wychodzą tłumnie na ulice. Łamane jest prawo poprzez niezastosowanie się do Rozporządzeń Rady Ministrów i poprzez czyny określone w kodeksie wykroczeń Art. 141, czyli używanie w miejscu publicznym słów nieprzyzwoitych, umieszczanie nieprzyzwoitych napisów, rysunków, ale także stosowanie przemocy fizycznej, akty profanacji symboli narodowych i religijnych, wtargnięcia do Kościołów, zakłócanie Mszy Świętych. To jest repertuar protestujących pod szyldem „Strajk kobiet”.

  Używanie symboliki rodem z totalitaryzmu niemieckiego, który ponosi odpowiedzialność za całą gehennę narodu polskiego i innych nacji europejskich, za holokaust narodu żydowskiego i romskiego, jest porażającym dowodem na brak wrażliwości historycznej, a także zerwanie kodu kulturowego w społeczeństwie polskim. W zgromadzeniach na ulicach widzimy wielu bardzo młodych ludzi. Oni nie tylko są świadkami sytuacji gorszących, ale też czynnymi uczestnikami burd.

  Zwracam się do Państwa Dyrektorów, Nauczycieli i Rodziców z gorącą prośbą o zaopiekowanie się dziećmi, które dzisiaj są narażane na niszczące wpływy środowisk, co do których celów i metod działania, nie ma dziś wątpliwości. Wiemy także, że skrajnie lewicowe organizacje, takie jak ruch LGBT oraz aktywiści promujący ideologię gender, pomimo zagrożeń pandemii Covid 19, zamierzają przeprowadzić indoktrynację dzieci młodzieży promując akcję „tęczowy piątek”. Zwracam Państwu uwagę, że obecnie wiedza na temat faktu szkodliwości doktryn ideologicznych głoszonych przez te środowiska jest już powszechna. Z ostatnich doniesień z Anglii, Szwecji i Niemiec dowiadujemy się o realnych konsekwencjach wieloletniej propagandy ideologicznej. Jak wiadomo, kraje te już od dawna realizowały postulaty gender, w tym również seksualizację dzieci. Najpoważniejszy skutek, to wzrost ilości przypadków, gdy dzieci proszą o zmianę płci. Szwedzkie służby społeczne alarmują o nowej pladze urazów psychicznych wśród młodzieży oraz wzroście przemocy seksualnej wśród uczniów. Organizacje LGBT wchodzą do szkół z hasłami tolerancji i dbania o różnorodność, a pod nimi ukrywają przekaz czysto ideologiczny, chociażby ten podważający istnienie płci biologicznej. Różnorodność ma stanowić cała gama płci kulturowych, które można zmieniać dowolnie, w każdej chwili życia. Dotyczy to również orientacji seksualnej. Młodzież jest przekonywana, że współżycie należy rozpocząć jak najwcześniej i jak najszybciej seksualnie eksperymentować. Zwracam uwagę Państwa, że obraz środowisk, których przedstawiciele wchodzą do szkół, można było zobaczyć podczas manifestacji proaborcyjnych. Wzywanie do agresji, przemocy, wyzwiska, wulgaryzmy, wzywanie do łamania prawa i niszczenie mienia odbywało się pod tymi samymi sztandarami i symbolami, które mają być promowane w szkolnych akcjach „tęczowym piątków”, jako pozytywne, zachęcające do działania.

  Szanowni Państwo,
  Kolejny raz proszę Nauczycieli, rozmawiajcie Państwo z młodzieżą na wszystkie interesujące ich tematy. Młodym ludziom należy się rzetelne wychowanie w duchu prawdziwej tolerancji i szacunku. Dla młodzieży wzajemne relacje, w tym szczególnie miłość, jest tematem najważniejszym. Nie wolno ich zostawiać samych z problemami, z jakimi się borykają na każdym etapie rozwoju. W osamotnieniu, bez wsparcia osób życzliwych, fachowych pedagogów łatwo mogą zostać oszukani fałszywym przekazem aktywistów niszczących ideologii. Tzw. „tęczowe piątki” ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa dla naszych uczniów, nie mogą zafunkcjonować w naszych szkołach.
  Musimy wychowywać dzieci i młodzież w duchu prawdziwej tolerancji i szacunku dla każdej formy życia oraz w poszanowaniu prawa. Ważne jest również, aby uczniowie rozróżniali wolność od anarchii. Nie wolno dopuścić nam dorosłym, odpowiedzialnym za młode pokolenie do tego, aby słowo WOJNA stało się nową modą wśród młodzieży.

 4. wobroniewiary pisze:

  Jest możliwość zamówienia Mszy świętych indywidualnych oraz Mszy świętych Gregoriańskich. Zależnie od potrzeby. Ksiądz pozostaje bez utrzymania, można w ten sposób mu pomóc. Ksiądz jest wierzący i praktykujący. Doświadczył ogromnych trudności i przeciwności w życiu. Jeśli potrzebujesz Mszy świętych i pragniesz też ofiarą wspomóc kapłana to zapraszam do kontaktu w wiadomości prywatnej

 5. Ewa pisze:

  „Wyrwij piekłu dzieci moje”
  A. Lenczewska, Słowo Pouczenia, 461:
  „Trzeba pielęgnować pokój serca i Moją Miłość Miłosierną wobec zagubionych braci. Błogosławić i oddawać Mi każdego. Bardzo troszczyć się i wspomagać kapłanów, bo piekło całe rzuciło się na nich w różnoraki sposób.
  Dałem ci istnienie na ten czas abyś wspierała sługi Moje modlitwą i ofiarą w codzienności twojej. A także świadectwem, gdy zaistnieje taka potrzeba.
  Miej oczy otwarte i serce czułe wobec Mnie, bo krzyżowany jestem w wielu duszach ludzi ochrzczonych w Imię Moje. I cierpię i wołam do oblubienic Moich, aby trwały przy Mnie, aby współcierpiały ze Mną w Miłości. Aby wyrywały piekłu dzieci Moje. Nie bądź smutna, dużo możesz uczynić spojrzeniem Miłości Mojej i składaniem Ofiar wynagradzających z chwili na chwilę.”

  Orędzie Matki Bożej z 25 października 1992 r.
  „Drogie dzieci! Wzywam was do modlitwy teraz, kiedy szatan jest silny i chce opanować jak najwięcej dusz. Módlcie się, drogie dzieci i miejcie więcej zaufania do Mnie, bo jestem tutaj, aby wam pomóc i poprowadzić was nową drogą, ku nowemu życiu. Dlatego, drogie dziatki, słuchajcie i żyjcie tym, co wam mówię, bo jest to dla was ważne, żebyście pamiętali moje słowa i wszystko to o czym mówiłam kiedy nie będę już z wami. Wzywam was, abyście gruntownie odmienili wasze życie i zdecydowali się na nawrócenie nie słowami, lecz życiem. Dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

 6. wobroniewiary pisze:

  Dewastacja figury św. Józefa w Pile. #chrystianofobia
  „Po ludzku boli. Pewnie, że boli. Bo jak jest miłość, to jest też ból. Ale bluźnierców też – jeśli się nie nawrócą – kiedyś będzie bolało. Bóg ma dobrą pamięć. Wprawdzie nie rychliwy, ale sprawiedliwy” – pisze lokalny duchowny.

  • Damian pisze:

   Odnośnie dewastacji figury ale i innych aktów przemocy czy to wobec budynków sakralnych, napaści na księży itd. pamiętać należy, że przy każdym kościele, kaplicy jest odpowiedni Anioł jako świadek… (pisała o tym w Dzienniczku św. Faustyna). Ale zatrzymam się na innej sprawie…
   W kinach jest film „Czyściec” m.in. na podstawie objawień mistyczki Fulli Horak zawartych w książce „Święta Pani”. Pisze Fulla tak: „Pierwszym i najstraszniejszym Kręgiem Czyśćca jest Krąg Błądzeń. Jest to okres, kiedy dusza krąży blisko ziemi, a nie ma już z nią żadnej styczności.
   Nie pamięta tego, co było, nie wie nic, co z nią będzie, zna tylko jakąś upiorną, męczącą teraźniejszość. Nie widzi też w cale kresu swej obecnej męki. Niczego nie rozumie. Nie wie, co się z nią dzieje –i za co, gdzie, i na jak długo…
   Natyka się na całe gromady wrogich jej, błądzących dusz, z którymi nie może się porozumieć, których się boi, a których nie umie wyminąć. Nie zna ulgi ani spoczynku. Bezcelowy nieustanny ruch, ciągłe szukanie niewiadomo czego i myśl, że to co jest, a raczej to, czego nie ma, może już tak trwać na zawsze.
   Jedyne co dla niej istnieje, to ta – w kompletnej pustce umęczona, wylękła, błądząca – świadomość własnej osobowości, nie czująca ani czasu, ani przestrzeni, ani celu, ani sensu. Ciągłe szukanie jakiegoś właściwego sobie miejsca i ciągła niemożność znalezienia go.
   W Kręgu tym znajdują się jeszcze niektórzy z nie potępionych oprawców Chrystusa.”

   2 tys lat… a są tam jeszcze niektórzy oprawcy Chrystusa…

 7. eska pisze:

  Bóg pokazał nam jakie są skutki grzechu aborcji – świadectwo

  Różaniec Do Granic Nieba – Maciek Bodasiński o planie Boga.

  W powyższym linku można znaleźć dokładną „rozpiskę” tego, jak ma wyglądać akcja. W skrócie:

  01.11. – Na cmentarzu stojąc nad grobem (lub jeśli się nie da to w kościele czy w domu – gdzie się da) zwracamy się do wszystkich dzieci nienarodzonych, które zostały zabite w całej historii naszej rodziny i w ogóle w naszych rodzinach w Polsce. Chcemy przeprosić te wszystkie dzieci za krzywdę, przez Serce Maryi przyjąć przebaczenie tych wszystkich grzechów i prosić, żeby konsekwencje tego zła nas nie dotykały. Następnie chcemy prosić całą tę rzeszę dzieci o wstawiennictwo za nami u Boga – w obecności wszystkich Aniołów i Świętych.
  Ponadto należy zapalić świeczkę na grobie (lub np. w domu na ołtarzu domowym) oraz odmówić Psalm 51
  02.11 – 08.11 – przez te 7 dni podejmujemy pokutę za grzechy. Najlepiej w parafii, a jak nie to pod krzyżem czy w domu – gdzie się da. Plan minimum to co najmniej jedna CZĘŚĆ Różańca Świętego oraz modlitwa pokutna do ściągnięcia ze strony internetowej.Poza planem minimum wskazana jest Adoracja NS, Msza św. i przyjęcie Komunii w tej intencji, większa ilość Różańca św. …

  Modlitwy pokutnej na razie na stronie Różańca do granic nie znalazłam.

  • wobroniewiary pisze:

   Modlitwa pokutna otrzymała już imprimatur, ale wydrukuję ja jutro-pojutrze

  • Ola pisze:

   Jeżeli w tych dniach będę przyjmowała Komunie sw w tych intencjach ,a jest w tych dniach u nas nowenna za dusze czyśćcowe ,to czy dusze nie będą „poszkodowane ” ,że w ich intencjach nie była przyjęta Komunia sw i czy odpusty w tych dniach się uzyska aby je ofiarować za dusze ?

   • Monika pisze:

    Olu, posłuchaj dokładnie co mówi Maciej Bodasiński w drugim filmiku podanym przez Eskę (a najlepiej odsłuchaj dwa nagrania), zważ w sercu i zauważ na wagę tego co On mówi. On nie mówi tutaj swojej woli ale przedstawia Wolę Bożą przekazaną przez Maryję.
    Mówi: „To jest coś pomiędzy zapraszamy a obowiązkowe. To jest moment i chwila, w której możemy posłuchać Matki Bożej. Posłuchać tego co Ona mówi, uwierzyć w te słowa, że to co zapowiada, to co ma nadejść na świat, że to jest bardzo realne. To nie jest tylko przenośnia, alegoria. To jest po prostu zapowiedź wydarzeń. I teraz możemy wziąć udział w tym Bożym Planie. Możemy wziąć udział w tej niezwykłej duchowej sytuacji w jakiej jesteśmy, zmienić bieg historii. Możemy jeszcze. Nie jest za późno. To jest czas Łaski, Miłosierdzia…”
    Różaniec do granic był jeden i się nie powtórzy. Wielka Pokuta też była jedna i z tymi konkretnymi wydarzeniami związane są konkretne łaski na ten czas, potrzebne tu i teraz, w tym momencie a nie w jakimś innym czasie, nie wcześniej i nie potem ale w tym momencie. Odpusty zupełne, czy cząstkowe można w Kościele otrzymać praktycznie cały rok, zawsze, przy bardzo wielu okazjach. Natomiast to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie jest rozeznane, z pewnością bardzo dobrze rozeznane – Pan Bóg wszystko w swoim Planie przewidział – Łaski z nim związane są związane właśnie z tym czasem, określonym czasem, później już ich nie będzie. Będą inne ale takich nie będzie, związanych akurat z tym czasem od 1. do 8.XI.

   • Monika pisze:

    Przypomnę też, że mamy prawo w Kościele Katolickim dwa razy dziennie uczestniczyć w pełni we Mszy Św. i dwa razy w ciągu jednego dnia przyjmować Pana Jezusa Eucharystycznego. Można z tego prawa i możliwości skorzystać, choćby w tych dniach – na ile zdrowie i możliwości pozwalają. Ale jak to w życiu, zawsze nas coś ogranicza.

 8. Ewa pisze:

  Jesteśmy świadkami kolejnego wezwania do nawrócenia! Figura Matki Bożej, która znajduje się w domu Giselli Cardii we włoskiej miejscowości Trevignano Romano, wczoraj po raz kolejny zapłakała krwawymi łzami. Co oznacza dramatyczny płacz Maryi? Czy powinniśmy być gotowani na powtórne przyjście Jezusa?

  Krwawe łzy Maryi
  21 kwietnia 2016 roku Gisella modli się samotnie w pokoju. Nagle słyszy szepty. – Myślałam, że to Gianni ogląda telewizor, chciałam nawet zwrócić mu uwagę. – Ale po chwili głos stał się tak wyraźny, że nie miała wątpliwości – Ona tam była – mówi Gisella. „Moje dziecko, moja córko. Ja jestem Święta Dziewica, nie lękaj się. Wybrałam was, ponieważ przepełnia was miłość i nadzieja, a to one stanowią fundament życia” – to pierwsze słowa, jakie Matka Boża wypowiedziała do Giselli. Po chwili zapewniła, że potwierdzi niebawem swoją obecność w ich domu. Faktycznie: wkrótce figura przywieziona z Medjugorje zalała się krwawymi łzami. Łzy pojawiły się także na obrazie Jezusa Miłosiernego, który wisi w pokoju rodziny Cardia. Od tamtej pory Maryja regularnie objawia się w Trevignano Romano, każdego trzeciego dnia miesiąca. Czy wylane krwawe łzy są zapowiedzią bliskiego nadejścia Jej Syna?

  • RENATA75 pisze:

   Mam pytanie,KS. Kostrzewa nadal twierdzi,że te objawienia są fałszywe. Ja w nie wierzę,ale czuję mętlik w głowie… Pozdrawiam serdecznie i obiecuję modlitwę.

   • wobroniewiary pisze:

    Kościół nie zakazał, bp miejsca przygląda się im i pojawia na Różańcu, każdy może wybrać – kogo słuchać!

   • xc pisze:

    znamy niestety wiele przypadkow gdzie takie figurki ktos pomalowal krwia zwierzeca. dlatego kazdy taki przypadek powinien byc odrebnie badany . badana krew a sama figurka np skanowana.

    Natomiast sa jedne objawienia mam tu na mysli to https://www.niedziela.pl/artykul/92219/nd/Matka-Boza-objawila-sie-w-Civitavecchia

    gdzie figurka zaczela plakac krwawymi lzami na oczach scpetycznego biskupa ktory wczesniej ja zarekwirowal.

   • xc pisze:

    renata glownym celem wszystkich objawien z ostatynich 40 lat jest zachecenie ludzi by sie wiecej modlili nawracali i poscili. na tym nalezy sie skupic a wszystko inne trkatowac z dystansem . Polecam Tobie zainteresowac sie rowniez objawieniami w Belpaso aokpe civitavechia san damiano czy schio . sa one nieco starsze ale spotkaly sie z pozytywna reakcja biskupa miesjca. wiec nie bedziesz musiala funkcjonowac w takim niepokoju i rozdarciu.

 9. Sylwia pisze:

  To wszystko jest tak smutne i to co się dzieje że nie mam już słów i siły.Mam wrażenie że ludzie zatracili swe sumienie zapominając o czym mówi piąte przykazanie. Zatwardziałość ich jest smutna, na nic nasze tłumaczenia bo tacy mają zawsze swe racje. Ale są dzięki Bogu ci co sprzeciwiają się temu wszystkiemu. Są Ci którzy znają wartość nowego życia. Ale po ludzku boli.. niesamowicie boli..
  Gdy osoby bliskie sercu oddalają się od nauki Kościoła. Dziękuję Księdzu za błogosławieństwo ❤. Podnosi mnie to na duchu że można się oprzeć na miłość Bożej, w niej się zatopić i inaczej nie dała bym rady.

  • Krystyna pisze:

   Boże Ojcze dziękuję Ci za ks biskupa Zawitkowskiego.
   🙏🙏🙏

  • Paweł pisze:

   Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
   [A na str. 165-169 książeczki: Ks. Stefan Dosenbach TJ „Miesiąc dusz czyśćcowych” (wydanie trzecie Wydawnictwa „Arka”, Wrocław 1999, oparte na edycji Wydawnictwa Apostolstwa Modlitwy – Kraków 1936 r., IMPRIMATUR: L. 6345/36, Kuria Metropolitalna w Krakowie dnia 12 VIII 1936 r., Ks. Bp Stanisław – Wikariusz Generalny, Ks. Stefan Mazanek – Kanclerz) znajduje się NABOŻEŃSTWO ZA DUSZE ZMARŁYCH składające się z Psalmu 51(50) „Miserere” oraz Psalmu 130(129) „De profundis”, i tylko zamiast końcowego „Chwała Ojcu…” odmawia się w nich na koniec „Wieczny odpoczynek…”, a potem dodaje się jeszcze „Ojcze nasz” oraz taką modlitwę końcową:
   V. Od mocy piekielnej.
   R. Wybaw, Panie, ich dusze.
   V. Panie, wysłuchaj modlitwę moją.
   R. A wołanie moje niech do Ciebie przyjdzie.
   M ó d l m y s i ę: Boże, Stwórco wszystkich wiernych i Odkupicielu, odpuść wszystkie grzechy duszom sług i służebnic Twoich, ażeby za przyczyną wzbudzających litość modłów dostąpiły przebaczenia, którego zawsze pragnęły. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen. Wieczny odpoczynek…
   (W najnowszej edycji posoborowego „Wykazu odpustów” oba te psalmy – jako: „Ps De profundis” i „Ps Miserere” – są wymienione w nadaniu odpustu nr 9 jako odpustowe modlitwy wyrażające AKT ŻALU: https://www.vatican.va/roman_curia/tribunals/apost_penit/documents/rc_trib_appen_doc_20020826_enchiridion-indulgentiarum_lt.html _____We wcześniejszej edycji tegoż posoborowego „Wykazu odpustów” – z roku 1968 – były one oba wymienione również jako modlitwy odpustowe, ale bez tego doprecyzowania, iż mają wyrażać AKT ŻALU: https://brewiarz.pl/czytelnia/odpusty.php3 _____Przed Soborem natomiast każdy z tych psalmów był obdarzony odpustem 3 lat, ale jeżeli odmawia się go/je ZA wiernych ZMARŁYCH/dusze w CZYŚĆCU cierpiące (aczkolwiek w żadnym z tych nadań odpustowych, zarówno przedsoborowych, jak i posoborowych, nie jest zaznaczone, że SAM ten ODPUST musi być ofiarowany za dusze zmarłych) – por. poniższe odpusty nr 585 i 586: https://books.google.pl/books?id=aJHKTdv3gncC&pg=PA471&dq=departed+raccolta&hl=pl&sa=X&ved=2ahUKEwiDstG4kNrsAhURxosKHYhACLQQ6AEwAHoECAQQAg#v=onepage&q=departed%20raccolta&f=false )]

   • Paweł pisze:

    Te dwa wyżej wymienione psalmy należą do siedmiu tzw. PSALMÓW POKUTNYCH: https://pl.wikipedia.org/wiki/Psalmy_pokutne , spośród których to CZTERY inne psalmy – a mianowicie: Ps 32(31), Ps 38(37), Ps 102(101) oraz Ps 143(142) – znajdowały się z kolei w oficjum BREWIARZOWYM [= w kapłańskiej Liturgii Godzin] na dzień dzisiejszy, czyli na Dzień Zaduszny 2 XI, zgodnie przedsoborową edycją łacińskiego Brewiarza Rzymskiego z roku 1961 („BREVIARIUM ROMANUM ex decreto Sacrosancti Concilii Tridentini restitutum, Summorum Pontificum cura recognitum” – Editio prima iuxta typicam, Tomus alter, Romae-Turonibus-Parisiis, SUMPTIBUS ET TYPIS MAME, Copyright 1961 by Maison Mame; str. 696S-716S).
    Oprócz tego powyższe oficjum na Dzień Zaduszny 2 XI zawierało 3 czytania z Księgi Hioba: Hi 7,16-21 https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=437 , Hi 14, 1-6 https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=444 i Hi 19, 20-27 https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=449 oraz 3 czytania z I Listu św. Pawła Apostoła do Koryntian: 1 Kor 15, 12-22 https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=300 , 1 Kor 15, 35-44 (pod tym samym linkiem) i 1 Kor 15, 51-58 (też tamże).
    A ponadto ta wyżej wspomniana Liturgia Godzin zawierała trzy charakterystyczne modlitwy, których to – z racji właśnie tejże ich charakterystyczności – polskie odpowiedniki jest dość łatwo znaleźć:
    _______1. Na zakończenie Laudesów, Tercji, Seksty i Nony: „Fidelium, Deus, omnium Conditor et Redemptor, animabus famulorum famularumque tuarum remissionem cunctorum tribue peccatorum: ut idulgentiam, quam semper optaverunt, piis supplicationibus consequantur: Qui vivis [et regnas cum Deo Patre in unitate Spiritus Sancti, Deus, per omnia saecula saeculorum. Amen.]” – Jest to jedna z końcowych modlitw w oficjalnej przedsoborowej wersji Litanii do Wszystkich Świętych: „Boże, wszystkich wiernych Stwórco i Odkupicielu, udziel duszom zmarłych sług i służebnic twoich odpuszczenia wszystkich grzechów; niechaj za pobożnymi modłami naszymi dostąpią miłosierdzia, którego zawsze pragnęły. [Który żyjesz i królujesz z Bogiem Ojcem w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.]” https://wobroniewiaryitradycji.com/2020/10/25/zostan-iskra-rozpal-swiat-ogniem-bozej-milosci-wez-udzial-w-akcji-rozaniec-do-granic-nieba/#comment-272198 – A bardziej dosłownie modlitwa ta jest przetłumaczona na str. 405 książeczki do nabożeństwa „Zdrowaś Marya” wydanej w Wilnie w roku 1927 (której dane podałem w komentarzu pod wpisem: https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2018/01/02/oredzie-matki-bozej-z-medjugorje-z-2-stycznia-2018-roku-cierpienie-sprawia-ze-wzrastacie-na-duchu/ ): „Boże! wszystkich wiernych Stworzycielu i Odkupicielu! duszom służebników i służebnic Twoich racz dać wszystkich grzechów odpuszczenie, aby odpustu, którego zawsze pragnęli, przez nabożne prośby nasze dostąpili. [Który żyjesz…]”.
    _______2. Na zakończenie Prymy: „Deus, veniae largitor et humanae salutis amator: quaesumus clementiam tuam; ut animas omnium fidelium, qui ex hoc saeculo transierunt, beata Maria semper Virgine intercedente cum omnibus Sanctis tuis, ad perpetuae beatitudinis consortium pervenire concedas. Per Christum Dominum nostrum. Amen.” – Przybliżona, ale za to oficjalnie zatwierdzona polska wersja – za str. 34 książeczki Ks. Stefana Dosenbacha TJ „Miesiąc dusz czyśćcowych” [wydanie trzecie Wydawnictwa „Arka”, Wrocław 1999, oparte na edycji Wydawnictwa Apostolstwa Modlitwy – Kraków 1936 r., IMPRIMATUR: L. 6345/36, Kuria Metropolitalna w Krakowie dnia 12 VIII 1936 r., Ks. Bp Stanisław – Wikariusz Generalny, Ks. Stefan Mazanek – Kanclerz]: „O Boże, który grzechy nasze przebaczasz i ludzkość uszczęśliwić pragniesz, prosimy Cię, abyś łaskawie naszych braci i siostry, naszych krewnych i dobroczyńców, którzy z tego świata odeszli, przez przyczynę NMP i Wszystkich Świętych, do wiecznej szczęśliwości doprowadzić raczył. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.”
    _______3. Na zakończenie Komplety: „Propitiare, quaesumus, Domine, animabus omnium famulorum famularumque tuarum, pro quibus maiestatem tuam suppliciter exoramus: ut, per haec piae deprecationis officia, pervenire mereantur ad requiem sempiternam. Per Dominum [nostrum Iesum Christum Filium tuum, qui tecum vivit et regnat in unitate Spiritus Sancti, Deus, per omnia saecula saeculorum. Amen.]” – Przybliżona, ale za to oficjalnie zatwierdzona polska wersja – za str. 124-125 ww. książeczki Ks. Stefana Dosenbacha TJ „Miesiąc dusz czyśćcowych”: „Zlituj się, prosimy Cię, Panie, nad duszami Twoich sług i służebnic, za które składamy Ci świętą Ofiarę i usilnie błagamy Twój Majestat, ażeby przez tę Ofiarę przebłagalną stali się godni wiekuistego spoczynku. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.”

 10. wobroniewiary pisze:

  Ostatnia homilia śp. JE ks. bpa Józefa Zawitkowskiego, który dziś w wieku 82 lat po długiej i ciężkiej chorobie odszedł do Domu Ojca ❤
  A wiedziałeś/-aś, że to On był autorem wielu znanych pieśni takich jak „Panie dobry jak chleb” „Abyśmy byli jedno”czy „Chwała moc i dziękczynienie”

 11. Martyna pisze:

  Witajcie, Kochani,
  Ewa dała mi przyzwolenie aby zgłosić się do Was z tą prośbą. Podobno Monika może mi pomóc, ale jeśli ktoś również, bardzo proszę.
  Chodzi o to, że moja znajoma piszę artykuł na temat szkodliwości… herezji nie kryjmy o. Szustaka… Jeżeli ktoś słuchał, czytał jego wypowiedzi, wie kiedy padają, ma po prostu coś do powiedzenia (ale konkretnego) to proszę o wiadomości: mrowkaciagutka@gmail.com (tylko proszę w temacie napisać Szustak; oczywiście wasze dane – czyt. maile) zachowam dla siebie. Może tak będzie lepiej, nie będziemy tutaj robić zamieszania… chyba, że ktoś uważa za słuszne pisać o tym tutaj, a Ewa nie będzie miała nic przeciw, to proszę bardzo…

  Dziękuję z góry. Z Bogiem i Maryją.

  PS moja Mama miała dziś operację usunięcia guza, jeśli ktoś może za Nią się pomodlić. Ona choć tu nie pisze, zawsze łączy się w Nasze akcje, modlitwy, Pomoejanki…

 12. wobroniewiary pisze:

  Z soboty na niedzielę szykują sabat.
  Proponujemy używać, nauczyć się, wydrukować modlitwę do Św. Michała Archanioła, dodatkowo warto mieć przygotowaną Wodę Święconą i modlić się za wszystkie te osoby które wchodzą w pakt z szatanem.

 13. Kasia pisze:

  U mnie dziś na klatce wywieszony obrazek ze św. Michałem Archaniołem, który depcze szatana. I na tym obrazku narysowana czerwona błyskawica. To ja wzięłam z domu podobny obrazek razem z egzorcyzmem i przypięłam a ten obrazek. Wieczorem ktoś zerwał i spowrotem jest ten z piorunem. Co mam zrobić? Maryjo miej nas w Swojej opiece.

 14. Małgorzata pisze:

  Proszę o gorącą modlitwę za tatę mojej przyjaciółki – ma na imię Henryk, choruje na Covid, właśnie zabrało go pogotowie, stan ciężki. Przyjaciółka też ma Covid, od soboty bardzo ciężko to przechodziła ale dzisiaj już z nią lepiej za to z tatą bardzo poważnie. Bóg zapłać za każde westchnienie w ich intencji do Pana

 15. Renata Anna pisze:

  +++ We wszystkich intencjach.

 16. gosc pisze:

  „Cud za wstawiennictwem ks. McGivney’a. Uzdrowiony chłopczyk z zespołem Downa”
  Beatyfikacja ks. Michaela McGivney’a będzie mocnym przesłaniem w obronie życia – uważa Carl Anderson, przełożony Rycerzy Kolumba. W sobotę założyciel tej największej na świecie organizacji katolików świeckich zostanie zaliczony w poczet błogosławionych.
  Wymagany do beatyfikacji cud zdarzył się w amerykańskiej rodzinie. Ks. McGivney, który był najstarszym z trzynaściorga rodzeństwa, wyprosił u Boga uzdrowienie najmłodszego z trzynaściorga dzieci małżeństwa Schachle. Pięcioletni dziś Mikey ma Zespół Downa i jako taki został przyjęty przez swoich rodziców i rodzeństwo. Przed jego urodzeniem lekarze wykryli u niego inne poważne schorzenia, na skutek których nie mógł urodzić się żywy.
  „U tego chłopca zdiagnozowano schorzenia, które przekreślały jego szanse na przeżycie. Jego stan był na tyle poważny, że lekarze powiedzieli rodzicom: Wasz wybór to zgodzić się na aborcję albo dalej czekać i urodzić martwe dziecko.

  Była to jednak bardzo wierząca katolicka rodzina, należąca do Rycerzy Kolumba. Oświadczyli, że nie chcą aborcji. Udali się na pielgrzymkę Rycerzy Kolumba do Fatimy, gdzie wiele osób modliło się o uzdrowienie dziecka. Cztery dni po powrocie z pielgrzymki, ponownie zrobili badania i okazało się, że życiu dziecka nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo – powiedział Radiu Watykańskiemu Carl Anderson.
  „Już wcześniej u tego dziecka wykryto Zespół Downa. I rodzice powiedzieli wtedy: Jeśli Bóg chce nam dać ten dar, przyjmujemy go i będzie on ważnym członkiem rodziny dla nas i pozostałych dzieci. Będzie to dla nich ważne świadectwo”.
  Pogodzili się więc z Zespołem Downa, ale chcieli, by dziecko zostało uzdrowione z innych schorzeń. I tak się stało. Niedawno ten ich syn skończył pięć lat. Jest zdrowym chłopcem, któremu nadano imię Michael, po ks. McGivney’u. Jest to więc silne przesłanie pro-life. Pokazuje to też, jak ważne jest przyjąć wszystkich ludzi, również tych, którzy mają różne upośledzenia”.

 17. Michał pisze:

  Dziennikarz Onetu (!!!) w rzeczowy sposób opowiada się za życiem i trafnie interpretuje o co chodzi w protestach. Światełko w tunelu ciemności
  https://wiadomosci.onet.pl/opinie/andrzej-gajcy-aborcja-jest-wyborem-ale-zawsze-zlym-opinia/5r97tn8

  • Lucyna pisze:

   Dziekuję za ten artykuł.

  • Elizeusz pisze:

   Do Ewy! Każdy głos w sprawie obrony życia jest b. ważny, choćby pochodził ze strony, która budzi w Tobie sprzeciw. Na myśl mi teraz, gdy pisze te słowa przychodzi mi ten oto fragment św. Ewangelii:
   49 Wtedy przemówił Jan: «Mistrzu, widzieliśmy kogoś, jak w imię Twoje wypędzał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodzi z nami». 50 Lecz Jezus mu odpowiedział: «Nie zabraniajcie; kto bowiem nie jest przeciwko wam, ten jest z wami». (Łk 9,49n)
   Pozdrawiam w Panu w modlitwie.

 18. beatkaa pisze:

  Święta Maryjo Uzdrowienie Chorych módl się za nami. Św. Józefie Nadziejo chorych módl się za nami. Wszyscy święci módlcie się za nami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s