Zostań iskrą. Rozpal świat ogniem Bożej Miłości! – weź udział w akcji „Różaniec do Granic Nieba”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

44 odpowiedzi na „Zostań iskrą. Rozpal świat ogniem Bożej Miłości! – weź udział w akcji „Różaniec do Granic Nieba”

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • Maggie pisze:

   Szkoda, że ten młody z mikrofonem, rzecznik morderstw z premedytacją, nie rozumie, że twierdzenie, iż to moje ciało i decyzja, ma sens tylko np przy decyzji o poddaniu się szczepieniu, czy jakiegoś badania lub u fryzjera … itp. Poczęte dziecko, to już nie ciało kobiety, ani rak, tylko odrębna ludzka istota z nieśmiertelną duszą i własnym DNA etc.

   Ordynarne, chamskie ryki … skierowane do odmawiających różaniec, kojarzą się ze scenami z egzorcyzmów….
   Boże Prawa są niezmienne i służą Dobru człowieka. Skazanie na śmierć, poczętego niewiniątka, jest okrutniejsze aniżeli skazanie na śmierć seryjnego mordercy, który ma prawo do obrony i ostatniego słowa przewidzianego przez ludzką praworządność.

   Jezu, Chryste, Ty się tym zajmij.

   • Sylwia pisze:

    Maggie, niestety wiele ludzi jak ten człowiek z mikrofonem ma takie myślenie. Smutne to wszystko.. dziś musimy się opowiedzieć po czyjej stronie stoimy. Ale ludzie są w chaosie mają mętlik w głowie, przyczyną jest np. przekaz mediów. To ciężkie czasy dla nas. Tęsknię za czasem dzieciństwa bo żyło się jakoś inaczej wolniej.. nie potrafię tego określić.
    To co się dzieje teraz to wylęgarnia zła, ileż jadu jest w tych ludziach, gardzą wszystkim co święte, gardzą drugim człowiekiem bo ma inne zdanie. To jest trudne.. powstaje podział którego nie da się według ludzi odwrócić. Tylko Bóg może z tym zrobić porządek. W Piśmie Świętym jasno pisze że powstaną narody przeciw sobie, powstaną ludzie przeciw sobie, córka przeciw matce – matka przeciw córce itd. To się już dzieje. Wołajmy do Pana Boga o miłosierdzie dla świata i ludzkości. ,

    • Maggie pisze:

     Esko, łzy same lecą.. bo skąd ? tyle nienawiści wymieszanej z wulgarnością i obrzydliwościami, będącymi ZAPRZECZENIEM kobiecości i wolności. 😱💔😭

     Od wieków mamy dowody, że Polska bez Chrystusa, Maryji i Kościoła zginie i finalnie wszystkich! dosięże straszliwa kara. Szatan szaleje, stąd to daje pojęcie dlaczego, od chwili kiedy odszedł św.JPII, tyle „wielkoeuropejskich” bluźnierstw, profanacji i ataków mających zniszczyć Naród uchodzący za Maryjny oraz Wiarę, Nadzieję i Miłość.

     Przejrzałam trochę materiał z niżej podanego linku: Wobroniewiary 25 października 23:26; i … brak słów i jeszcze większe zdumienie: gdzie się to „towarzystwo, w szatach ohydy, chowało”?
     Przecież to większość młodych 😢, ale jakby inspirowanych przez stręczycielskie neo-ideały najstarszej profesji świata oraz medialnie lansowany lewico-upadek człowieczeństwa – stąd wzywany ich bożek w „nowo-łacińskich” przerywnikach, gdy co drugie słowo powtarzany. Kanał z fekaliami NIE zieje nienawiścią, WIĘC i LEPIEJ ! pachnie niż ich mowa … dziwię się, że ktoś takie „okraszane usteczka” będzie .. chętnie całował.

     Na pierwszy rzut oka wygląda, że ocean modlitwy to jeszcze mało … 🤔 ale niezupełnie, bo przecież jedna „Zdrowaśka” potrafi przewrócić piekło do góry nogami. Nie traćmy ducha i Różaniec na szaniec, właśnie z Wiarą, Nadzieją i Miłością Boga i Bliźniego.
     Jezu, Ty się tym zajmij❣️ Maryjo, prowadź❣️ 🙏🏻❣️💕❣️

     P.S.
     Wyobrażam sobie ile „nawozu naturalnego” można w tych dniach, znaleźć w spamie na prawdziwie katolickich stronach, tj tych, które stosują moderację, zwłaszcza językową.

  • eska pisze:

   A może modlitewne Jerycho w tej intencji…
   https://www.mali-rycerze.pl/czytam,981

   Niech będzie na wieki chwalone, błogosławione, czczone, wielbione, najświętsze, najczcigodniejsze, najchwalebniejsze, niepojęte, niewymowne Imię Boże w niebie, na ziemi i otchłaniach piekielnych, przez wszystkie stworzenia, które wyszły z rąk Boskich przez Najświętsze Serce Pana naszego Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. Amen.
   (Z książeczki ,,Modlitwa Uniżenia” M. Rybińska Górka)

  • Maggie pisze:

   Morderstwo z premedytacją
   zasłaniające się pseudo racją,
   którego reklama się powtarza,
   tam gdzie bezrozumna pycha,
   odwrócona zadkiem do ołtarza:
   Z rozumkiem urobionym,
   medialnym złem, niestety,
   na anty-wzór Matki i kobiety.

   Jezu, Ty się tym zajmij❣️🙏🏻❣️

  • Sylwia pisze:

   Brak słów, smutno mi Panie Boże gdy widzę co się dzieje.. jak niszczą i profanują.. ból jest nie do opisania. To nie słowo na Niedzielę, Bóg nie kieruje do nas takich słów, to boli że ludzie którzy w tym Kościele brali ślub teraz bez poszanowania Świętości tak postępują. Nie tego nas uczy Bóg, nie takie słowa na Niedzielę do nas Pan Kieruje. To jest odpowiedż z Ewangelii:
   Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza
   Gdy faryzeusze posłyszeli, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, a jeden z nich, uczony w Prawie, wystawiając Go na próbę, zapytał: «Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?» On mu odpowiedział: «„Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem”. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”. Na tych dwóch przykazaniach zawisło całe Prawo i Prorocy».
   Oto słowo Pańskie.

   Gdzie w tym proteście miłość i poszanowanie ?? Bóg nas uczy miłować.

 2. kris pisze:

  Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Zmarłych.
  Każdy z nas dawno temu pożegnał kogoś , może kolegę, koleżankę , czy też przyjaciela, o którym już zapomniał.
  Warto wspomnieć o nim(o niej) teraz w modlitwie. Ja też miałem kolegę , który odszedł w wieku 18 lat z powodu białaczki. Każdego roku otaczam go modlitwą i proszę o szczęście wieczne(od wielu już lat) .
  W załączeniu wzruszające pożegnanie Jasmine (solistki Mariachi) , koleżanka-solistka Estefani Lopez żegna przyjaciółkę …….
  https://www.youtube.com/watch?v=PJr-jSr1p5c

 3. Ania G. pisze:

  KOCHANI ZACHĘCAM wszystkich do wspólnej modlitwy i postu w dniach od 2.11 do 10.11, w tych dniach odbędą się MSZE Święte wynagradzające za grzechy nasze,naszej Ojczyzny i całego świata z prośbą o nawrócenie grzeszników, Boże błogosławieństwo dla Polski,Kościoła Świętego i kapłanów,o wytrwanie do końca w wierze, nadziei i miłości, wierność Ewangelii i Krzyżowi. Módlmy się I wypraszajmy Bożego Miłosierdzia dla nas i całego świata. I wszystko to ładnie się zbiega z różańcem do granic nieba. Módlmy się! Módlmy się dużo

  • Maggie pisze:

   Widzę na tablicy końcówkę hasła „walcząca” i komórki nastawione, przed gotowością do skoku … wokół zaś młode twarze … częściowo zasłonięte … bezwstydem zmanipulowane .. ale Pan Bóg widzi nie tylko te twarze lecz i co w sercach.
   Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Zgroza i niedowierzanie, że to w Polsce. Jezu, Ty się tym zajmij: przebacz i przemień tak jak Szawła❣️🙏🏻❣️

   Swoją drogą, to w takim Szczecinku, chyba niezbyt trudno zidentyfikować napastniczki, tak, że tym gwałtem i przemocą powinna z miejsca zająć się policja.

  • babula pisze:

   Boże w Trójcy Św. Jedyny ofiaruję Ci cierpienia całej ludzkości, ból umierających a szczególnie cierpienie nienarodzonych mordowanych w łonach matek na przebłaganie i z prośbą o nawrócenie dla tych biednych ludzi, którzy dają się tak ulegle kształtować w szponach diabła. Przez Twoją bolesną mękę Jezu miej miłosierdzie dla nas.

  • Robert pisze:

   Jakoś od razu wspomniał mi się poemat biednego Norwida… (fragment):

   X

   Ten!… co Polskę głosił, od zenitu
   Wszechdoskonałości Dziejów
   Wziętą, hymnem zachwytu,
   Polskę — przemienionych kołodziejów;
   Ten sam — runął — na bruki z granitu!
   — I oto: jak zacna myśl człowieka,
   Poterany jest gniewami ludzi,
   Lub jak — od wieka
   Wieków — wszystko, co zbudzi!
   I — oto — jak ciało Orfeja,
   Tysiąc Pasyj rozdziera go w części,
   A każda wyje: „Nie ja!…”
   „Nie ja!” — zębami chrzęści.

   *
   Lecz Ty — lecz ja? Uderzmy w sądne pienie,
   Nawołując: „Ciesz się, późny wnuku!
   Jękły — głuche kamienie:
   Ideał — sięgnął bruku — —”.

   („Fortepian Szopena”)

 4. wobroniewiary pisze:

  Orędzie z 25 października 2020 r. – Medjugorie
  „Drogie dzieci! W tym czasie wzywam was, byście powrócili do Boga i do modlitwy. Wzywajcie pomocy wszystkich Świętych, aby byli dla was przykładem i pomocą. Szatan jest silny i walczy, aby jak najwięcej serc przyciągnąć do siebie. Chce wojny i nienawiści. Dlatego jestem z wami tak długo, aby was prowadzić drogą zbawienia, do Tego, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. Kochane dzieci, wróćcie do miłości do Boga, a On będzie waszą siłą i ucieczką. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie”.

  • Paweł pisze:

   Litania do Wszystkich Świętych
   – za jej odmówienie zyskuje się odpust cząstkowy 5 lat (Św. Penitencjaria Apostolska, 10 VII 1935)
   Łatwiejsze fragmenty – wzięte z wersji łacińskiej, oficjalnej – zacytowałem ze str. 248*-253* łacińskiego Brewiarza Rzymskiego wydanego w roku 1961 („BREVIARIUM ROMANUM ex decreto Sacrosancti Concilii Tridentini restitutum, Summorum Pontificum cura recognitum” – Editio prima iuxta typicam, Tomus alter, Romae-Turonibus-Parisiis, SUMPTIBUS ET TYPIS MAME, Copyright 1961 by Maison Mame). Trudniejsze fragmenty podaję wg oficjalnego tłumaczenia polskiego z roku 1958 (w wersji dwujęzycznej lub tylko polskiej).
   LITANIÆ SANCTORUM (CUM SUIS PRECIBUS)
   Kýrie, eléison. Christe, eléison. Kýrie, eléison.
   Christe, audi nos. Christe, exáudi nos.
   Pater de cælis, Deus, miserére nobis.
   Fili, Redémptor mudi, Deus, miserére nobis.
   Spíritus Sancte, Deus, miserére nobis.
   Sancta Trínitas, unus Deus, miserére nobis.
   Sancta María, ora pro nobis.
   Sancta Dei Génetrix, ora…
   Sancta Virgo vírginum, ora…
   Sancte Míchaël, ora…
   Sancte Gábriel, ora…
   Sancte Ráphaël, ora…
   Omnes sancti Angeli et Archángeli, oráte pro nobis.
   Omnes sancti beatórum Spírituum órdines, oráte… [Wszyscy święci niebiescy Duchowie, módlcie się za nami.]
   Sancte Ioánnes Baptísta, ora…
   Sancte Ioseph, ora…
   Omnes sancti Patriárchæ et Prophétæ, oráte pro nobis.
   Sancte Petre, ora…
   Sancte Paule, ora…
   Sancte Andréa, ora…
   Sancte Iacóbe, ora…
   Sancte Ioánnes, ora…
   Sancte Thoma, ora…
   Sancte Iacóbe, ora…
   Sancte Philíppe, ora…
   Sancte Bartholomæe, ora…
   Sante Matthæe, ora…
   Sancte Simon, ora…
   Sancte Thaddæe, ora…
   Sancte Matthía, ora…
   Sancte Bárnaba, ora…
   Sancte Luca, ora…
   Sancte Marce, ora…
   Omnes sancti Apóstoli et Evangelístæ, oráte pro nobis.
   Omnes sancti Discípuli Dómini, oráte pro nobis. [Wszyscy święci Uczniowie Pańscy, módlcie się za nami.]
   Omnes sancti Innocéntes, oráte pro nobis. [Wszyscy święci niewinni Młodziankowie, módlcie się za nami.]
   Sancte Stéphane, ora…
   Sancte Laurénti, ora…
   Sancte Vincénti, ora…
   Sancti Fabiáne et Sebastiáne, oráte pro nobis.
   Sancti Ioánnes et Paule, oráte pro nobis.
   Sancti Cosma et Damiáne, oráte pro nobis.
   Sancti Gervási et Protási, oráte pro nobis.
   Omnes sancti Mártyres, oráte pro nobis.
   Sancte Silvéster, ora…
   Sancte Gregóri, ora…
   Sancte Ambrósi, ora…
   Sancte Augustíne, ora…
   Sancte Hierónyme, ora…
   Sancte Martíne, ora…
   Sancte Nicoláe, ora…
   Omnes sancti Pontífices et Confessóres, oráte pro nobis. [Wszyscy święci Biskupi i Wyznawcy, módlcie się za nami.]
   Omnes sancti Doctóres, oráte pro nobis.
   Sancte Antóni, ora…
   Sancte Benedícte, ora…
   Sancte Bernárde, ora…
   Sancte Domínice, ora…
   Sancte Francísce, ora…
   Omnes sancti Sacerdótes et Levítæ, oráte pro nobis. [Wszyscy święci Kapłani i Lewici, módlcie się za nami.]
   Omnes sancti Mónachi et Eremítæ, oráte pro nobis. [Wszyscy święci Zakonnicy i Pustelnicy, módlcie się za nami.]
   Sancta María Magdaléna, ora…
   Sancta Agatha, ora…
   Sancta Lúcia, ora…
   Sancta Agnes, ora…
   Sancta Cæcília, ora…
   Sancta Catharína, ora…
   Sancta Anastásia, ora…
   Omnes sanctæ Vírgines et Víduæ, oráte pro nobis. [Wszystkie święte Dziewice i Wdowy, módlcie się za nami.]
   Omnes Sancti et Sanctæ Dei, intercédite pro nobis. [Wszyscy Święci i Święte Boże, przyczyńcie się za nami.]
   Propítius esto, parce nobis, Dómine. [Bądź nam miłościw, przepuść nam, Panie.]
   Propítius esto, exáudi nos, Dómine. [Bądź nam miłościw, wysłuchaj nas, Panie.]
   Ab omni malo, líbera nos, Dómine. [Od wszelkiego złego, wybaw nas, Panie.]
   Ab omni peccáto, líbera… [Od grzechu każdego, –]
   Ab ira tua, líbera… [Od gniewu twego, –]
   A subitánea et improvísa morte, líbera… [Od nagłej i niespodzianej śmierci, –]
   Ab insídiis diáboli, líbera… [Od sideł szatańskich, –]
   Ab ira, et ódio, et omni mala voluntáte, líbera… [Od gniewu, nienawiści i wszelkiej złej woli, –]
   A spíritu fornicatiónis, líbera… [Od ducha nieczystości, –]
   A fúlgure et tempestáte, líbera… [Od piorunów i gwałtownej niepogody, –]
   A flagéllo terræmótus, líbera… [Od plagi trzęsienia ziemi, –]
   A peste, fame et bello, líbera… [Od powietrza, głodu, ognia i wojny, –]
   A morte perpétua, líbera… [Od śmierci wiecznej, –]
   Per mystérium sanctæ Incarnatiónis tuæ, líbera… [Przez tajemnicę świętego wcielenia twego, –]
   Per adventum tuum, líbera… [Przez przyjście twoje, –]
   Per nativitátem tuam, líbera… [Przez narodzenie twoje, –]
   Per baptísmum et sanctum ieiúnium tuum, líbera… [Przez chrzest i święty post twój, –]
   Per crucem et passiónem tuam, líbera… [Przez krzyż i mękę twoją, –]
   Per mortem et sepultúram tuam, líbera… [Przez śmierć i pogrzeb twój, –]
   Per sanctam resurrectiónem tuam, líbera… [Przez święte zmartwychwstanie twoje, –]
   Per admirábilem ascensiónem tuam, líbera… [Przez cudowne wniebowstąpienie twoje, –]
   Per advéntum Spíritus Sancti Parácliti, líbera… [Przez przyjście Ducha Świętego Pocieszyciela, –]
   In die iúdicii, líbera… [W dzień sądu, –]
   Peccatóres, te rogámus, audi nos. [My grzeszni, – ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie.]
   Ut nobis parcas, te rogámus… [Abyś nam grzechy odpuścić raczył, –]
   Ut nobis indúlgeas, te rogámus… [Abyś karanie od nas oddalić raczył, –]
   Abyś nas do pokuty prawdziwej doprowadzić raczył, –
   Abyś Kościół twój święty rządzić i zachować raczył, –
   Abyś Namiestnika apostolskiego i wszystkie duchowne stany w świętej pobożności zachować raczył, –
   Abyś nieprzyjaciół Kościoła świętego upokorzyć raczył, –
   Abyś rządom i władzom chrześcijańskim pokój i zgodę prawdziwą dać raczył, –
   Abyś wszystkiemu ludowi chrześcijańskiemu pokój i jedność darować raczył, –
   Abyś wszystkich błądzących do jedności Kościoła przywołać i wszystkich niewiernych do światła Ewangelii przywieść raczył, –
   Abyś też nas samych w służbie twej świętej utwierdzić i zachować raczył, –
   Abyś myśli nasze ku niebieskich rzeczy pożądaniu podnieść raczył, –
   Abyś wszystkim dobrodziejom naszym wiekuistą zapłatą uczynność ich nagrodzić raczył, –
   Abyś dusze nasze, braci, krewnych i dobrodziejów naszych od wiecznego zatracenia wyrwać raczył, –
   Abyś urodzaje ziemskie dać i zachować raczył, –
   Abyś wszystkim wiernym zmarłym wieczny odpoczynek dać raczył, –
   Abyś nas wysłuchać raczył, –
   Synu Boży, ciebie prosimy, – wysłuchaj nas, Panie.
   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.
   Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas.
   Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.
   Ojcze nasz…
   Psalm 69:
   Boże, ku wspomożeniu memu wejrzyj,
   Panie, ku ratunkowi memu pośpiesz.
   Niech będą zawstydzeni i pohańbieni,
   Którzy czyhają na duszę moją.
   Niech się odwrócą wstecz i niech się zawstydzą,
   Którzy mi życzą złego.
   Niech się natychmiast odwrócą zawstydzeni,
   Którzy się ze mnie naigrawają.
   Niech się weselą i radują, którzy cię, Boże, szukają.
   Niech zawsze mówią: uwielbiony Pan, – którzy miłują pomoc twoją.
   A jam jest ubogi i żebrak,
   Ty, o Boże, wspomóż mię.
   Pomocnikiem moim i wybawicielem jesteś,
   Panie, nie odmawiaj pomocy.
   Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu. Jak było na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
   W. Zachowaj sługi swoje, Panie,
   O. Którzy w tobie, Boże mój, nadzieję pokładają.
   W. Bądź nam, Panie, obroną i mocą.
   O. Przeciwko nieprzyjacielowi.
   W. Niech nie bierze nieprzyjaciel góry nad nami,
   O. A duch nieprawości niechaj nam nie szkodzi.
   W. Panie, nie postępuj z nami według grzechów naszych.
   O. Ani oddawaj nam według nieprawości naszych.
   W. Módlmy się za papieża naszego Franciszka.
   O. Niech go Pan zachowuje, wspiera i błogosławi oraz niech go broni od nieprzyjaciół jego.
   W. Módlmy się za dobrodziejów naszych.
   O. Racz, Panie, nagrodzić żywotem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrodziejstwa świadczą dla imienia twego.
   W. Módlmy się za dusze wiernych zmarłych.
   O. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
   W. Niech odpoczywają w pokoju.
   O. Amen.
   W. Módlmy się za braci naszych nieobecnych.
   O. Zachowaj sługi swoje, Panie, którzy w tobie, Boże mój, nadzieję pokładają.
   W. Ześlij im, Panie, pomoc z przybytku swego.
   O. Z nieba wysokiego broń ich.
   W. Panie, wysłuchaj modlitwy nasze.
   O. A wołanie nasze niech do ciebie przyjdzie.
   M ó d l m y s i ę: Boże, któremu właściwe jest litować się zawsze i przebaczać, przyjmij błagania nasze; niechże nas i wszystkie sługi twoje, więzami grzechów skrępowane, wyzwoli z nich łaskawie dobrotliwe twoje miłosierdzie.
   Usłysz, błagamy cię, Panie, korne modły nasze, odpuść nam grzechy, które przed tobą wyznajemy, abyśmy, otrzymawszy przebaczenie, pokoju twego zażywać mogli.
   Racz nam, Panie, okazać niewysłowione miłosierdzie twoje: niech nas ono wyzwoli z wszystkich grzechów naszych i zasłoni od kar, na które zasługujemy.
   Boże, którego obraża występek, lecz przejednywa pokuta, wejrzyj miłościwie na uniżone prośby ludu twego i odwróć od nas chłosty zagniewania twego, które grzechami naszymi na siebie ściągamy.
   Wszechmogący wieczny Boże, zmiłuj się nad sługą twoim, najwyższym pasterzem naszym Franciszkiem, prowadź go wedle łaskawości twojej po drodze zbawienia wiecznego, aby za łaską twoją pragnął tego, co się tobie podoba, i całą mocą wypełniał.
   Boże, od ciebie pochodzą święte pragnienia, prawe zamiary i czyny uczciwe; użycz sługom twoim onego pokoju, jakiego świat dać nie może; niechaj serca nasze będą oddane woli twojej; a czasy, w których żyjemy, niechaj za łaską twoją będą spokojne i od grozy nieprzyjaciół wolne.
   Napełnij, o Panie, ogniem Ducha Świętego całą istotę naszą, abyśmy ci w czystości ciała służyli, a z niewinności duszy tobie się podobali.
   Boże, wszystkich wiernych Stwórco i Odkupicielu, udziel duszom zmarłych sług i służebnic twoich odpuszczenia wszystkich grzechów; niechaj za pobożnymi modłami naszymi dostąpią miłosierdzia, którego zawsze pragnęły.
   Czyny nasze, prosimy cię, Panie, twoim natchnieniem uprzedzaj i pomocą twoją wspieraj, aby każda nasza modlitwa i praca od ciebie się zaczynała i na tobie kończyła. Wszechmogący, wieczny Boże, który rozciągasz swą władzę nad żywymi i umarłymi, który okazujesz miłosierdzie tym wszystkim, co dzięki swej wierze i uczynkom dobrym twoimi być mają, najpokorniej błagamy cię o to, aby ci, za których ofiarujemy modlitwy nasze, tak na tym świecie jeszcze żyjący, jako też do wieczności już przeniesieni, za przyczyną wszystkich Świętych twoich dostąpili z łaskawości twojej przebaczenia wszystkich swoich przewinień. Przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, Syna twego, który z tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.
   W. Panie, wysłuchaj modlitwy nasze.
   O. A wołanie nasze niech do Ciebie przyjdzie.
   W. Niechaj nas wysłucha Pan wszechmogący i miłosierny.
   O. Amen.
   W. A dusze wiernych zmarłych przez miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
   O. Amen.

 5. Damian pisze:

  „Zaufajcie Maryi” – Wydawnictwo i Drukarnia Ojców Franciszkanów Niepokalanów
  30 X 1991 r.
  „Panie, prosimy Cię o Twoje słowo.
  …wszyscy jesteście moimi dziećmi, równie kochanymi, i wszystkim wam przeznaczyłem niebo; a o niektórych z was troszczę się specjalnie, bo ich życie wieczne jest zagrożone. Co powinniście czynić w tej sytuacji?
  – Powinniśmy specjalnie modlić się o nich. (jeden z nas)
  – Tak, jeśli uznajecie się za braci; bo Ja nie stawiałem wam wzoru Kaina i Abla. Dlatego też tam, gdzie widzicie nienawiść, czy to w sprawach wewnętrznych waszego narodu, czy też w międzynarodowych, jak np. obecnie w Jugosławii, proście, orędujcie przez wstawiennictwo Serca Maryi, dołączając wszelkie cierpienia psychiczne i fizyczne, których wam teraz nie brakuje. A teraz proszę was, dzieci, przygotowujcie się do bardziej czynnej służby Mnie przez oczyszczanie w codziennym zderzaniu się z sytuacjami trudnymi, ciężkimi, wywołującymi w was cierpienie. Wszystko to oddawajcie Mi, bo są to kolejne wasze egzaminy w przygotowaniu się do służby Mnie, ŚWIĘTEMU ŚWIĘTYCH.
  Niech was nie załamują wasze przegrane; przeciwnie, chciejcie je pamiętać, aby w następnej podobnej sytuacji nie dać się zwyciężyć swoim wadom i emocjom. To jest wasze zadanie w chwili obecnej. A Ja będę z wami i w miarę waszych dobrych intencji wesprę was i obdarzę łaską potrzebną dla danej chwili…”

 6. Damian pisze:

  Ks. Dominik Chmielewski – Wchodzimy w bardzo trudny czas

 7. M. pisze:

  Zapewne Pan Jezus płacze nad Polską (jako nad umiłowanym krajem), tak jak kiedyś płakał nad Jerozolimą.. Zbyt wiele zła dzieje się ostatnio.

 8. babula pisze:

  Na stronie Iskry jest piękna modlitwa „Litania Końca Czasów”. Warto ją poznać i chociaż od czasu do czasu się nią pomodlić.
  Wstęp poprzedzający modlitwę jest bardzo wzruszający

 9. Kasia pisze:

  Szkoda, że informacje o tych wydarzeniach nie są tłumaczone chociaż na jęz angielski. Napewno wielu rozesłało by i inni mogliby sie dowiedzieć o nich…

 10. Monika0603 pisze:

  Szczęść Boże. Niedawno w komentarzach była informacja o Kościołach gdzie można szybko zamówić Mszę Świętą. Proszę o informację. Niedawno zmarł mój kuzyn za granicą A nie miał on w Polsce z nikim kontaktu nawet nie wiadomo czy miał pogrzeb. Proszę o modlitwę

 11. wobroniewiary pisze:

  Przejrzyjcie sobie filmy i zdjęcia, strach się bać 😦

  https://www.facebook.com/FideiDefensorPL/

  • babula pisze:

   Przeglądnęłam i w pewnym momencie nie mogłam dłużej patrzeć i słuchać. Jakie morze nienawiści! I to najczęściej w wydaniu młodziutkich dziewcząt. Uwierzyły w to całe zakłamanie które im się wtłacza i myślą, ze walczą o wolność gdy w rzeczywistości pchają się na własne życzenie w najgorszą niewolę.
   Tu nie ma co narzekać tylko różaniec w dłoń i pokuta, post, może chociaż część z nich da się uratować.

   • eska pisze:

    Z wizji Teresy Neumann:
    „Biada wam, gorszyciele i deprawatorzy dusz. (…)
    Oddaliście się na służbę nienawiści, przez nienawiść będziecie ukarani. żal jest mi ludu, który cierpi, żal mi dzieci, z których uczyniliście synów kłamstwa i nieprawości. Nie zostawię ludu w waszej mocy ani nie wydam najwierniejszych na tej ziemi na skażenie. Oburzy się na gorszycieli ziemia i morze, i powstanie przeciw nim ogień i bałwany. Biada światu za zgorszenia. Znam tych, których oczy są zaślepione, a serca oszukane. Skarcę władających narzędziem, a nad narzędziem zlituję się.
    .
    „a nad narzędziem zlituję się” – o to się modlę i w tym pokładam nadzieję.
    O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do Ciebie nie uciekają, zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie!

  • Renata pisze:

   Smutne…tak samo jak profile niektórych moich znajomych na Facebooku…podobne zwodnicze myślenie. Co Ci ludzie zrobią jak staną przed Jezusem i poznają prawdę? Czy będą w stanie ją przyjąć?…Jezu Ty się tym zajmij 🙏

 12. Ola pisze:

  Gdyby nie łaska Boża ,gdyby nie to ,że otrzymałam łaskę szukania Boga i pragnę stale Go szukać i odnajdywać , nie rozumiałabym decyzji TK ,myślałbym tak samo jak ci wszyscy biedni ludzie ,bo myślą typowo po ludzku , żyją tym co lansuje ten świat , czyli wygoda , zaspakajanie własnych potrzeb ,egoizm bez granic. Nie ma co się dziwić tym ludziom,skoro są zagubieni w tym ,co po ludzku jest logiczne ( ale co mądre w oczach ludzi jest głupie w oczach Boga ) ,domyślam się ,że większość z nich jest ochrzczonych i po bierzmowaniu ,więc otrzymali w Sakramencie Ducha świętego ,nie mają zamkniętej drogi do tego aby zaczerpnąć z mądrości Bożej i dostrzec tę głębię ,zostać oświeconym łaską Bożą, a nam którzy tę łaskę od Boga przyjmujemy ,zostaje zanurzać te wszystkie zagubione dusze w Bożym Miłosierdziu , zawierzać Maryi i oddawać Jej te dusze na wieczną własność ,aby żadna z nich nie została potępiona.

 13. eska pisze:

  Pilny apel organizatorów Różańca do granic Nieba

 14. Damian pisze:

  Olu- masz rację.Dzisiaj na porannej Eucharystii ksiądz odprawiał Mszę św. wotywną do Ducha Świętego (tak jak prosiła Mała Arabka- zachęcajcie kapłanów). Mówił, aby się modlić za tych co wczoraj profanowali, za katolików, którzy są za aborcją i eutanazją. Kolana i Różaniec święty… Piekło wyje, ale to modlitwa kolan na różańcu w ciszy da zwycięstwo….Pięknie by jeszcze było aby biskupi powychodzili ze swoich „instytutów sanitarnych” a weszli wspólnie z wiernymi do modlitwy dziękczynienia, pokuty i przebłagania…
  „Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania” – J 14, 15

 15. Longin pisze:

  Też myślę, że bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebujemy teraz prawdziwych przewodników duchowych, a nie tylko schowanych w „instytutach sanitarnych”, jak słusznie zauważyłeś Damianie. Ponadto, gdzie są owi odważni mężczyźni, którzy powinni przepędzić na cztery wiatry owych bluźnierców ze świątyń…pewnie teraz jest więcej męstwa u kobiet.
  Oby tylko ta nikczemność i podłość nie ściągnęła kataklizmu jak 3 lata temu, gdy spustoszone zostały lasy w północno-zachodniej Polsce.

 16. Witek pisze:

  Czy Pamiętacie Nawałnice nad Polską w 2017 r.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Nawa%C5%82nice_w_Polsce_(2017)

  Profanacja Najświętszego Sakramentu.
  https://xn--adwokatkocielny-n4c.pl/profanacja-najswietszego-sakramentu/

  Diecezja Radomska prosi o przebłaganie za grzech profanacji 2017
  https://www.swrafal.radom.pl/diecezja-radomska-prosi-o-przeblaganie-za-grzech-profanacji-w-starachowicach/

  A teraz Pismo Święte ST 2 Księga Samuela

  61 Znów Dawid zgromadził wszystkich doborowych wojowników Izraela w liczbie trzydziestu tysięcy. 2 Dawid i wszyscy ludzie towarzyszący mu, powstawszy, udali się w kierunku judzkiej Baali, aby sprowadzić stamtąd Arkę Boga, który nosi imię: Pan Zastępów spoczywający na cherubach. 3 2 Umieszczono Arkę Bożą na nowym wozie i wywieziono ją z domu Abinadaba, położonego na wzgórzu. Uzza i Achio, synowie Abinadaba, prowadzili wóz, 4 z Arką Bożą. Achio wyprzedzał Arkę. 5 Tak Dawid, jak i cały dom Izraela tańczyli przed Panem z całej siły przy dźwiękach pieśni3 i gry na cytrach, harfach, bębnach, grzechotkach i cymbałach. 6 4 Gdy przybyli na klepisko Nakona, Uzza wyciągnął rękę w stronę Arki Bożej i podtrzymał ją, gdyż woły szarpnęły. 7 I zapłonął gniew Pana przeciwko Uzzie i poraził go tam Bóg za ten postępek, tak że umarł przy Arce Bożej. 8 A Dawid strapił się, dlatego że Pan dotknął takim ciosem Uzzę, i nazwał to miejsce Peres-Uzza5. [Tak jest] po dzień dzisiejszy.

  Jaka kara spotkała młodzieńca Uzza za podtrzymanie Arki Przymierza. SMIERĆ.
  Tak, tak nie ma się co łudzić. Kara może być straszna za obecne profanacje Najświętszego Sakramentu.

  A odnosząc się do słów Adriana i Longina:
  Pięknie by jeszcze było aby biskupi powychodzili ze swoich „instytutów sanitarnych” a weszli wspólnie z wiernymi do modlitwy dziękczynienia, pokuty i przebłagania…

  Zobaczmy co się stało jak Abraham prosił Boga, aby nie zniszczył Sodomy ST Ks. Rodzaju 18,

  22 Wtedy to ludzie ci2 odeszli w stronę Sodomy, a Abraham stał dalej przed Panem. 23 3 Zbliżywszy się do Niego, Abraham rzekł: «Czy zamierzasz wygubić sprawiedliwych wespół z bezbożnymi? 24 Może w tym mieście jest pięćdziesięciu sprawiedliwych; czy także zniszczysz to miasto i nie przebaczysz mu przez wzgląd na owych pięćdziesięciu sprawiedliwych, którzy w nim mieszkają? 25 O, nie dopuść do tego, aby zginęli sprawiedliwi z bezbożnymi, aby stało się sprawiedliwemu to samo, co bezbożnemu! O, nie dopuść do tego! Czyż Ten, który jest sędzią nad całą ziemią, mógłby postąpić niesprawiedliwie?» 26 Pan odpowiedział: «Jeżeli znajdę w Sodomie pięćdziesięciu sprawiedliwych, przebaczę całemu miastu przez wzgląd na nich». 27 Rzekł znowu Abraham: «Pozwól, o Panie, że jeszcze ośmielę się mówić do Ciebie, choć jestem pyłem i prochem. 28 Gdyby wśród tych pięćdziesięciu sprawiedliwych zabrakło pięciu, czy z braku tych pięciu zniszczysz całe miasto?» Pan rzekł: «Nie zniszczę, jeśli znajdę tam czterdziestu pięciu». 29 Abraham znów odezwał się tymi słowami: «A może znalazłoby się tam czterdziestu?» Pan rzekł: «Nie dokonam zniszczenia przez wzgląd na tych czterdziestu». 30 Wtedy Abraham powiedział: «Niech się nie gniewa Pan, jeśli rzeknę: może znalazłoby się tam trzydziestu?» A na to Pan: «Nie dokonam zniszczenia, jeśli znajdę tam trzydziestu». 31 Rzekł Abraham: «Pozwól, o Panie, że ośmielę się zapytać: gdyby znalazło się tam dwudziestu?» Pan odpowiedział: «Nie zniszczę przez wzgląd na tych dwudziestu». 32 Na to Abraham: «O, racz się nie gniewać, Panie, jeśli raz jeszcze zapytam: gdyby znalazło się tam dziesięciu?» Odpowiedział Pan: «Nie zniszczę przez wzgląd na tych dziesięciu». 33 Wtedy Pan, skończywszy rozmowę z Abrahamem, odszedł, a Abraham wrócił do siebie.

  – czyli kto na obecne czasy jest Abrahamem w Polsce – TAK TAK Prymas Polski Wojciech Polak.

  Czy słyszymy jak wstawia się za biednym ludem? za swoimi owieczkami? czy tylko straszenie 5 przykazaniem, namawianie do pozostania w domu, aby się nie zarazić.

  A gdzie wzywanie do POKUTY POKUTY POKUTY i WYNAGRODZENIA i ZADOŚĆUCZUNIENIA?!!!

  Oj marny nasz los… Różaniec w dłoń, a może nawet nie wypuszczanie Różańca z ręki.
  Oczyszczenie Kościoła nadchodzi. Tak jak przepowiadało wielu Proroków.

  Lecz Ci którzy mają na swojej głowie Znak TAW od Boga nie mają się czego obawiać.

  TAW – podpis Boga kreślony na czołach wybranych
  Pierwsza zapowiedź czci oddawanej symbolowi krzyża według Ojców Kościoła została zapisana w Księdze Ezechiela. To litera TAW pochodząca z hebrajskiego alfabetu. Autor opisuje wizję, w której Bóg nakazuje aniołowi z kałamarzem kreślić tę literę na czołach ludzi sprawiedliwych, by ocalić ich od wymierzonej dla Jerozolimy kary: Przejdź przez miasto, przez Jerozolimę i naznacz Taw na czołach mężów, wzdychających i bolejących nad wszystkimi obrzydliwościami, jakie się w niej dokonują (Ez 9, 4:).

  …”Ostatni zatem znak przyjęty został dla oznaczenia doskonałości tych, którzy jako cnotliwi płaczą i boleją nad grzechami ludu i współczują przeniewiercom”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s