„Trzeci – jak św. Józef ratuje Kościół” – serial, który powstał jako kontynuacja projektu Proroctwo

Święty Józef

Kim jest najbardziej tajemnicza postać z kart Biblii?
Jak Jej decyzje wpłynęły na losy świata?
Czy poznając tego milczącego, skromnego człowieka, możemy odkryć wskazówki jak stać się „Trzecim”, najbliższym członkiem Rodziny Najdoskonalszych Istot stąpających po ziemi.
Na to pytanie próbują odpowiedzieć:
Wincenty Łaszewski, ks. Dominik Chmielewski, ks. Robert Skrzypczak, Paweł Zuchniewicz, ks. Grzegorz Bliźniak oraz Tomasz Terlikowski

Czy św. Józef będzie patronem Kościoła XXI wieku?

Co chciał przekazać nam podczas swoich objawień w Itapirandze i Cotignac? I dlaczego zastępy piekielne drżą na wspomnienie jego imienia? Przeczytaj fragment wywiadu z ks. Dominikiem Chmielewskim z najnowszej książki “Trzeci. Jak św. Józef ocalił Kościół”.

Fragment rozmowy z ks. Dominikiem Chmielewskim:

Czy zna Ksiądz temat objawień św. Józefa? Albo szczególnych relacji świętych, mistyków z tym patronem?

ks. Dominik Chmielewski: Przychodzą mi na myśl trzy objawienia. Pierwsze, we Francji, w Cotignac. Pewnemu mężczyźnie objawia się św. Józef i prosi o podniesienie kamienia, spod którego wytryska cudowne źródełko; uleczy ono setki ludzi, którzy będą przychodzić w to miejsce, aby prosić św. Józefa o uzdrowienie. Bohater tego objawienia mówił, że kilkunastu mężczyzn nie było w stanie ruszyć tego kamienia. A św. Józef poprosił go, żeby ten kamień podniósł i przeniósł na inne miejsce. Józef w sposób proroczy zachęca każdego z nas do niesamowitego zaufania Bogu, do wiary w to, że On jest Panem rzeczy niemożliwych. Do posłuszeństwa niebu, uczynienia czegoś, co po ludzku jest niemożliwe, aby otrzymać niesamowitą łaskę. Sam doświadcza w swoim życiu, że w największych ciemnościach jest obecny Bóg, który daje światło, że w tych wszystkich wydarzeniach, które nam się wydają przeklęte, ukryte jest często największe błogosławieństwo.

Drugim objawieniem, które przychodzi mi w tej chwili na myśl, jest objawienie fatimskie. W trzeciej odsłonie tajemnicy fatimskiej wizjonerzy widzą między innymi św. Józefa, który trzyma Dzieciątko Jezus i błogosławi świat. To praktycznie zakończenie symbolicznego wyrażenia pewnych duchowych rzeczywistości, jakie zaistnieją u kresu duchowej walki o Kościół i świat. Możemy zatem przypuszczać, że Józef będzie miał szczególną rolę błogosławienia świata, sytuacji najtrudniejszych, najbardziej niezrozumiałych i najbardziej katastroficznych. Błogosławienia w tym znaczeniu, że będzie przeprowadzał przez największe ciemności do największego światła. Marta Robin, wielka stygmatyczka francuska, mówiła, że św. Józef będzie patronem Kościoła XXI wieku. To zdumiewające.

Siostra Łucja napisała do kard. Caffarry, że ostatnia walka między Szatanem a Bogiem rozegra się w Kościele o rodziny, o małżeństwa. To będzie ostatni straszliwy atak demona: próba zniszczenia każdego małżeństwa, każdej rodziny. A św. Józef będzie postawiony przeciwko demonowi jako ich szczególny ochroniarz. On otrzyma całą moc Boga, aby przez błogosławienie, razem z Jezusem, którego będzie trzymał w swoim mocnym ramieniu, uratować każde małżeństwo i każdą rodzinę, która mu się zawierzy. Myślę, że w obecnych czasach, w których widzimy plagę rozwodów, tragizm rozpadających się małżeństw, zniszczone rodziny, św. Józef jest szczególnie posłany przez niebo, aby pokazując Jezusa, odnawiać każde małżeństwo i z ruiny podnosić na nowo każdą rodzinę.

Powiedział Ksiądz o Cotignac i Fatimie – a co z trzecim wspomnianym przez Księdza objawieniem?

ks. Dominik Chmielewski: Trzecie objawienie to objawienie św. Józefa w Itapirandze w Brazylii, niedawno zatwierdzone przez Kościół. Święty Józef podkreśla tam to, co jest nam bardzo dobrze znane. On jako czysty, sprawiedliwy, chce być szczególnym patronem walki o czystość. Widzimy dzisiaj, że Szatan niszczy przez nieczystość prawie każdego mężczyznę i prawie każdą kobietę na tej planecie. Jestem przekonany, że zdecydowana większość mężczyzn i mnóstwo kobiet jest zniewolonych przez nieczystość, pornografię, masturbację, cudzołóstwo, homoseksualizm, różnego rodzaju dewiacje seksualne. Nie radzimy sobie z seksem, grzechy w tej sferze nas po prostu niszczą. Niszczą miłość, nie są w stanie nas w nią wprowadzić. W związku z tym św. Józef objawia się w Itapirandze jako ten, który chce być szczególnym ochroniarzem naszej czystości, chce być wojownikiem o czystość spojrzenia, czystość myśli, czystość dotyku, aby przygotować każdego z nas na wyjątkową miłość – taką, za jaką tęsknimy: czystą, piękną, objawioną przez niebo.

Nie było w historii świata małżeństwa, które by się kochało bardziej niż Józef i Maryja. A przecież oni nie uprawiali seksu. Niesamowita miłość do Boga w ich sercach sprawiła, że kochali się tak przepięknie: miłością czystą, pełną poświęcenia, a jednocześnie delikatną, subtelną, łagodną, wrażliwą, czułą. Nie musieli uprawiać seksu, żeby być najbardziej kochającym się małżeństwem w historii świata.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

26 odpowiedzi na „„Trzeci – jak św. Józef ratuje Kościół” – serial, który powstał jako kontynuacja projektu Proroctwo

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • Maggie pisze:

   Te komentarze na frondzie, są tak żałosne i wulgarne w swej nienawiści i głupocie, że od paru lat nie wchodzę na Frondę.

   Dziwię się, że nie ma tam rzetelnej moderacji – choćby tylko takiej dla eliminowania chamstwa i bluźnierstw. Wygląda na to, że nie zamyka się tam możliwości komentowania tj nie „banuje” pewnych „notorycznych typków”. Widny jest atak nie tylko na kapłana ale co gorsze …. na ‼️…. Pana Boga, kiedy z pogardą i w niewybredny sposób „niby-to”❗️„trefnisie” profanują samego Stwórcę😳 … „fekaliowymi komentarzami” …
   Frondo:
   😢 Gdzie zawodzi moderator,
   chętnie pisze „ Internetowy Prowokator”:
   stąd też, jeśli temat przezeń tknięty,
   wnet zadyma i ekskrementy,
   gdyż co w sercu … wyda mowa,
   która zawsze klozetowa 😱

   P.S.
   To tylko daje porównawczo do myślenia 🤔 ile energii i czasu poświęcają nasi Wowit’owi Admini: aby z kulturą tu u nas było tak, jak na katolickim blogu być powinno. Można mieć odmienna opinię … ale są też normy i granice, których nie wolno przekraczać.
   Dzięki Ewo i Kazimierzu za ten trud i WOWIT 💕🙏🏻❣️

 2. Damian pisze:

  Pasterz abp Dzięga, który przemierza Polskę ze Szczecina do Strachocina-Bobolówka na spotkanie modlitewne ze świętym Andrzejem Bobolą za Ojczyznę nie bojąc się wirusa…
  Relacja:
  https://fara.tv/2020/10/16/ku-czci-swietego-andrzeja-boboli-16-pazdziernika-2020/

 3. Witek pisze:

  Wielka Pokuta 15.10.2016 – Pamiętacie?!!! Nie możemy przeżyć i zapomnieć…to było by straszne….

  • Longin pisze:

   Zgadza się Witku…, bo najbardziej świat zmieniają takie właśnie wydarzenia oraz tzw. „szaleni” święci jak np.św. Franciszek.
   Nasza rola to nie tylko życie wiarą, ale trud miłości (świadectwo życia), których owoce zobaczymy może jeszcze tu na ziemi…albo już po naszej śmierci 🙂

 4. Euzebia pisze:

  Z „Myśli Różańcowych” – Barbara Kloss

  „Na to, co teraz będzie, przygotujcie się Różańcami. W nich znajdziecie wszystko. Różaniec obejmuje czas przyjścia Boga z Nieba na ziemię, czas łask, czas zbawienia, odkupienia przez mękę i czas tryumfu. A jednak w tym samym czasie była godzina i moc ciemności… O tym macie pamiętać… Narodziny Dzieciątka i Herod; szczęście z brania nauki, z uzdrowienia dusz i ciał, ale i nienawiść faryzejska w ówczesnym świecie i garstka prostaczków przyjmujących Prawdę – to ziarnko gorczyczne Kościoła.

  Wasz czas – porównajcie – ma też prawdę z Nieba wam dawaną, ma Boga – Hostię wśród was, ma zło prześladowców, zdradę i chaos świata pchanego złą mocą do zguby, który jest drugim wrogiem zbawienia.
  Wiecie – „nie prowadzimy walki z ciałem i krwią, ale przeciwko książętom i władcom, przeciwko rządcom świata tych ciemności, przeciwko duchowemu złu. A przeto weźcie pełną zbroję Bożą, abyście się mogli sprzeciwiać w dzień złu i we wszystkim stać się doskonali.”

  Broń duchową trzeba tworzyć, magazynować i działać nią. Musi być użyta różnorodność gatunków broni, bo istnieje różnorodność wrogów. Różnorodność broni – to różnorodność nabożeństw. Różaniec święty – to podstawa i trzon. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, do Ducha Świętego, do Ran Chrystusowych, do Krwi Przenajdroższej, do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi Panny, do Najświętszego Oblicza, do Łez Matki Bożej, do Opatrzności Bożej, do św. Michała, do Aniołów Stróżów, do Świętych Patronów, do dusz w czyśćcu, Droga Krzyżowa, Litanie i psalmy mają być zasilane wynagradzaniem, potem jałmużną, pokutą.

  …Nasze umiłowane dzieci, jakżeż wiele troski i bólu sprawiają przez wybór zła, przez upór w złem, przez trwanie w złem, i rozszerzanie się zła, przez zamknięcie oczu na straszne skutki zła i głuchotę na wołania, ostrzeżenia Nasze. Jakże mała jest garstka posłusznych, dobrych dzieci, co są pociechą i radością Naszych Serc!”

 5. Marta L. pisze:

  Sw. Jozefie modl sie za nami. Dopomóż nam w zyciu i mojemu mezowi i w pracy i w życiu. Ogarnij swoją opieką wszystkich mężczyzn i nasze rodziny

  • Lucyna pisze:

   Św.Józefie otocz swą opieką mojego syna Piotra ijego narzeczoną.Spraw by dostali dobra pracę,a w przyszłosci byli dobrym małżeństwem.

 6. kris pisze:

  Dla wszystkich modlących się piękna piosenka-modlitwa : „Duchy Święty przyjdź….”

 7. Alutka pisze:

  KS. Dariusz Oko „Lawendowa mafia w Kościele”
  „Wstrząsająca, odważna książka, w której ks. Dariusz Oko, profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, odsłania tajemnice działającej w Kościele homoseksualnej lawendowej mafii, która niczym ukryta choroba toczy organizm Kościoła. To zło, z którego wynikają nadużycia nie tylko seksualne, wiąże się z odrzuceniem wiary i świadomym wyborem grzechu, dewastującego Kościół od wewnątrz. Stąd tak ogromnie ważną sprawą jest kwestia zdemaskowania tej mafii, obrony przed jej jawnymi i zakulisowymi działaniami oraz znalezienia właściwego remedium na tę chorobę. Książkę wzbogacają teksty ks. Marka Dziewieckiego, ks. Roberta Skrzypczaka i red. Pawła Lisickiego.”
  Streszczenie że strony mateusz.pl

 8. Alutka pisze:

  Poprawka
  Ks. Dariusz Oko ” Lawendowa mafia”

 9. babula pisze:

  Kochani -proszę o modlitwę za rodzinę moich sąsiadów i moją najbliższą. Covid jest już u sąsiadów a u nas zaczynają się objawy grypowe. Będzie co Pan Bóg da ale westchnijcie za nami -proszę..

 10. Mikael pisze:

  Uzupełnieniem tego filmu, może być wywiad przeprowadzony w 2018r z Ojcem Augustem Pelanowskim, nt roli Św. Józefa w obecnych czasach.
  https://youtu.be/xSRxfWw09yg

  • Robert pisze:

   Z przyjemnością znów obejrzałem ten wywiad. Może więcej zapamiętam, aby co dnia korzystać z przemyśleń i doświadczeń o. Augustyna.

 11. Paweł pisze:

  Parafrazując tytuł tego głównego wpisu, mówiącego o doniosłej – nieraz – i opatrznościowej roli „tego TRZECIEGO…” [czyli kogoś „TRZECIEGO” w hierarchii ważności], chciałbym podzielić się niezbyt znaną, a bardzo ciekawą częścią twórczości muzycznej epoki KLASYCYZMU (a więc tej „najbardziej KLASYCZNEJ” z „klasycznych” epok muzyki) https://pl.wikipedia.org/wiki/Klasycyzm_w_muzyce#Pozostali_kompozytorzy , mianowicie NIE tą już raczej powszechnie znaną, bo pochodzącą od trzech bezkonkurencyjnych „gigantów” tejże epoki, zwanych „klasykami wiedeńskimi”: Josepha Haydna, W. A. Mozarta i Ludwiga van Beethovena, lecz tą, której Autorami są kompozytorzy wymienieni pod powyższym linkiem jako – można by powiedzieć – „drugoplanowi” albo wręcz „TRZECIOrzędni” (tzn. «trzeciorzędnej» rangi – w porównaniu do historycznej rangi przyznanej muzyce Mozarta, Haydna i Beethovena) w epoce KLASYCYZMU:
  1. Na przykład: mistrzem oraz artystycznym „wzorcem stylu” dla młodego Wolfganga Amadeusza Mozarta był – o czym może nie każdy wie – najmłodszy z synów Johanna Sebastiana Bacha, czyli JOHANN CHRISTIAN BACH [którego twórczość można by nazwać typowym „rokokiem” albo „wczesnym klasycyzmem”]:

  2. Natomiast „najlepszym uczniem” Mozarta oraz chyba najzręczniejszym kontynuatorem jego stylu był JOHANN NEPOMUK HUMMEL (1778-1837):

  3. No i na koniec jeszcze jeden bardzo zdolny KLASYK – lecz właśnie akurat „poza-WIEDEŃSKI” – Giovanni Paisiello (1740-1816):

  [Bardzo lubię zawsze słuchać tego rodzaju muzyki, kiedy utwory wielkich klasyków wiedeńskich wydają mi się już – przynajmniej chwilowo – „oklepane”…]

 12. Dorota H. Kutyła pisze:

  Pamiętam takie kazanie z tego roku, z marca, dnia Św. Józefa o kościoła jezuitów w Warszawie o roli ojca w świecie i o tajemnicy, która wyraża się m. in. w tym, że oblicze Boga Ojca i św. Józefa w obrazie w sanktuarium w Kaliszu są takie same. Wtedy też myślałam, ile rzeczy może o Bogu powiedzieć sztuka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s