13 października – rocznica objawień Matki Bożej z Fatimy

Najświętsza Maryja Panna Fatimska

13 maja 1917 roku w Fatimie, w Portugalii, Najświętsza Dziewica ukazała się trojgu dzieciom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. Poleciła im modlitwę, zwłaszcza różańcową, i pokutę za grzeszników, a dla uproszenia pokoju w świecie – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

W czasie ostatniego objawienia 13 października 1917 roku Pani powiedziała, że jest Matką Bożą Różańcową, przybywającą wezwać ludzi, by już dłużej nie obrażali Boga grzechami i by codziennie odmawiali różaniec.

W 1916 r. w niewielkiej portugalskiej miejscowości o nazwie Fatima trójce pobożnych dzieci: sześcioletniej Hiacyncie, jej o dwa lata starszemu bratu Franciszkowi oraz ich ciotecznej siostrze, dziewięcioletniej Łucji, ukazał się Anioł Pokoju. Miał on przygotować dzieci na przyjście Maryi.

Pierwsze objawienie Matki Najświętszej dokonało się 13 maja 1917 r. Cudowna Pani powiedziała dzieciom: „Nie bójcie się, nic złego wam nie zrobię. Jestem z Nieba. Chcę was prosić, abyście tu przychodziły co miesiąc o tej samej porze. W październiku powiem wam, kim jestem i czego od was pragnę. Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby wyprosić pokój dla świata”.

Podczas drugiego objawienia, 13 czerwca, Maryja obiecała zabrać wkrótce do nieba Franciszka i Hiacyntę. Łucji powiedziała, że Pan Jezus pragnie posłużyć się jej osobą, by Maryja była więcej znana i kochana, by ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca. Dusze, które ofiarują się Niepokalanemu Sercu Maryi, otrzymają ratunek, a Bóg obdarzy je szczególną łaską.

Trzecie objawienie z 13 lipca przedstawiało wizję piekła i prośbę odmawiania Różańca. Następnego objawienia 13 sierpnia nie było z powodu aresztowania dzieci. Piąte objawienie 13 września było ponowieniem prośby o odmawianie Różańca.

Ostatnie, szóste objawienie dokonało się 13 października. Mimo deszczu i zimna w dolinie zgromadziło się 70 tys. ludzi oczekujących na cud. Cudem słońca Matka Boża potwierdziła prawdziwość swoich objawień. Podczas tego objawienia powiedziała: „Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają Różaniec i pokutują za grzechy”.

Chociaż objawienia Matki Bożej z Fatimy, jak wszystkie objawienia prywatne, nie należą do depozytu wiary, są przez wielu wierzących otaczanych szczególnym szacunkiem. Zostały one uznane przez Kościół za zgodne z Objawieniem dokonanym przez Chrystusa. Dlatego możemy, chociaż nie musimy czerpać ze wskazówek i zachęt przekazanych nam przez Maryję.

Szóste i ostatnie objawienie: 13 października 1917

ŁUCJA: Czego Pani sobie życzy ode mnie?
MATKA BOŻA: Chcę ci powiedzieć, aby wybudowano tu kaplicę na moją cześć. Jestem Matką Boską Różańcową. Odmawiajcie w dalszym ciągu codziennie różaniec. Wojna się skończy, a żołnierze wkrótce wrócą do swoich domów.
ŁUCJA: Miałam prosić Panią o wiele rzeczy, o uzdrowienie kilku chorych, nawrócenie niektórych grzeszników, etc.
MATKA BOŻA: Jednych uzdrowię, innych nie. Trzeba, aby się poprawili i prosili o przebaczenie swoich grzechów. I ze smutnym wyrazem twarzy dodała: Niech nie obrażają więcej Boga naszego Pana, który już i tak jest bardzo obrażany. Następnie, rozchylając dłonie, Najświętsza Maryja Panna zaczęła odbijać się w słońcu, podczas gdy unosiła się, odbicie Jej światła cały czas padało na słońce. Wtedy to Łucja wykrzyknęła: Spójrzcie na słońce!

Po tym jak Najświętsza Maryja Panna znikła w bezmiarze nieboskłonu, wizjonerzy byli świadkami trzech następujących scen: pierwsza z nich symbolizowała tajemnice radosne różańca, następna tajemnice bolesne, a ostatnia tajemnice chwalebne (tylko Łucja widziała te trzy sceny; Franciszek i Hiacynta widzieli tylko pierwszą z nich):
Obok słońca zobaczyli pojawiającego się świętego Józefa z Dzieciątkiem Jezus oraz Matkę Boską Różańcową. Była to Święta Rodzina. Maryja była ubrana w białe szaty i w niebieski płaszcz. Święty Józef także był ubrany na biało, natomiast Dzieciątko Jezus miało okrycie w jasnoczerwonym kolorze. Święty Józef pobłogosławił tłum wykonując trzykrotnie znak krzyża. Dzieciątko Jezus uczyniło to samo. Następna była wizja Matki Boskiej Bolesnej i Chrystusa Pana obarczonego cierpieniem w drodze na Kalwarię. Jezus pobłogosławił lud czyniąc znak krzyża. Matka Boża nie miała w piersi miecza. Łucja widziała jedynie górną część ciała Pana Jezusa. Ostatnia była chwalebna wizja Matki Bożej Karmelitańskiej, ukoronowanej na Królową Nieba i Ziemi oraz trzymającej w swych ramionach Dzieciątko Jezus.
Za: http://www.fatima.pl/objawienia-fatimskie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

30 odpowiedzi na „13 października – rocznica objawień Matki Bożej z Fatimy

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Damian pisze:

  Wczorajsze w Skrzatuszu ogólnoświatowe „33 dni” oddanie Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryje. Polecam odsłuchanie wprowadzenia, kazanie, zakończenie, oraz oczywiście całość 🙂

 3. Euzebia pisze:

  13 października 1973r.
  Akita, Japonia

  Orędzie Matki Bożej dla świata

  „Moja kochana córko, wsłuchaj się uważnie w to, co mam ci do powiedzenia. Powiesz to swemu przełożonemu. Powiedziałam ci już, że jeżeli ludzie nie zaczną pokutować i nie poprawią się, Ojciec ześle na ludzkość straszliwą karę. Będzie to kara większa niż potop, nieporównywalna z niczym, co widział świat. Ogień spadnie z nieba i unicestwi większą część ludzkości, dobrych na równi ze złymi, nie oszczędzając ani kapłanów, ani wiernych. Ci, co ocaleją, będą czuć się tak samotni, że będą zazdrościć umarłym. Jedyną bronią, jaka wam pozostanie, to Różaniec i Znak pozostawiony przez mego Syna. Codziennie odmawiajcie Różańcowe modlitwy. Na Różańcu módlcie się za papieża, biskupów i kapłanów.
  Działanie szatana przeniknie nawet Kościół, do tego stopnia, że będzie można zobaczyć kardynałów sprzeciwiających się innym kardynałom i biskupów występujących przeciwko innym biskupom. Kapłani, którzy Mnie czczą, będą wyszydzani i prześladowani przez swych współbraci… świątynie i ołtarze będą plądrowane; Kościół będzie pełen tych, którzy pójdą na kompromis, a szatan będzie kusił wielu kapłanów i osoby konsekrowane, by opuścili służbę Panu.
  Diabeł będzie występował szczególnie przeciwko duszom poświęconym Bogu. Powodem mego smutku jest myśl o zatraceniu tak wielu dusz. Jeśli grzechy będą coraz liczniejsze i poważniejsze, nie będzie już dla nich przebaczenia.
  Powiedz to odważnie swemu przełożonemu. On będzie wiedział, jak zachęcić was do modlitwy i podjęcia dzieł zadośćuczynienia.”

  Tekst pochodzi z artykułu napisanego przez Wincentego Łaszewskiego,
  Całość:
  http://www.duchprawdy.com/akita.htm

 4. Renata Anna pisze:


  NOWENNA ŻYCIA za przyczyną św. Jana Pawła II | DZIEŃ 01 – 13 paź | ks. Dominik Chmielewski SDB

 5. Uczeń Jezusa i Maryi pisze:

  Dzisiaj rocznica ostatniego objawienia Matki Bożej w Fatimie, kiedy to dokonał się Cud słońca, każdy z nas oczekuje na jakiś cud w swoim życiu, trwajmy w różańcu i pamiętajmy o jednej z obietnic Naszej Pani ,,Otrzymacie wszystko, o co prosicie przez odmawianie różańca”.
  Królowa Różańca Świętego módl się za nami wszystkimi.

 6. wobroniewiary pisze:

  Nowenna do Jana Pawła II – Dzień 1

  Boże i Ojcze, nawrócić się do Ciebie, to odnaleźć Twoje Miłosierdzie, tę miłość cierpliwą i łaskawą, która w Tobie nie zna miary. Nieskończona jest Twoja gotowość przebaczania nam naszych grzechów, bo też niewysłowiona jest ofiara Twojego Syna.

  Dziękujemy Ci, Boże, żeś niestrudzonego świadka i apostoła Twego Miłosierdzia, Świętego Papieża Jana Pawła II ukoronował chwałą świętych i pozwolił nam cieszyć się jego orędownictwem w niebie, a mnie za jego przyczyną udziel łaski…, o którą z ufnością Cię błagam

  • Paweł pisze:

   W aktualnym Kalendarzu Diecezji Polskich tylko pięciu PAPIEŻY czczonych jest wspomnieniami OBOWIĄZKOWYMI, a są to oprócz św. Jana Pawła II: wymienieni w posoborowej Litanii do Wszystkich Świętych papieże św. Pius X, św. Leon Wielki i św. Grzegorz Wielki (ten ostatni jest wymieniony też w oficjalnej przedsoborowej wersji tej Litanii) – https://brewiarz.pl/appendix/modlitwy/swieci.php3 – oraz św. papież Korneliusz (męczennik i Patron chorych na grypę: https://www.bl-karolina.eu/index.php/youtube/81-swieci-patroni ). – https://pl.wikipedia.org/wiki/Og%C3%B3lny_kalendarz_rzymski
   Oto zatwierdzone przez Kościół modlitwy ku ich czci:
   1. _______Ku czci św. KORNELIUSZA [20. następcy św. Piotra (251-253), uczczonego świętem III klasy (wraz ze św. Cyprianem, biskupem Kartaginy, męczennikiem i Ojcem Kościoła https://pl.wikipedia.org/wiki/Ojcowie_Ko%C5%9Bcio%C5%82a tudzież Patronem całej Afryki Północnej https://catholicsaints.info/patrons-of-north-africa/https://en.wikipedia.org/wiki/Patron_saints_of_places#Regions ) także w Ogólnym Kalendarzu Rzymskim w jego przedsoborowej wersji, pod datą 16 IX – https://en.wikipedia.org/wiki/General_Roman_Calendar_of_1960 ]: „Boże, który dałeś Twemu ludowi śś. Korneliusza i Cypriana, gorliwych kapłanów i odważnych męczenników, spraw, abyśmy dzięki nim umocnili się w wierze i abyśmy mogli owocnie pracować nad jednością Kościoła. Amen.” – „Boże, Ty dałeś swojemu ludowi świętych Korneliusza i Cypriana, gorliwych pasterzy i nieugiętych męczenników, za ich wstawiennictwem umocnij naszą wiarę i odwagę, abyśmy wytrwale dążyli do jedności Kościoła. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.”
   2. _______Ku czci św. LEONA I WIELKIEGO [45. papieża (z czasów Soboru Chalcedońskiego z 451 r., który to ostatecznie zdefiniował dwoistość natur Chrystusa, czyli Jego naturę Boską, zrodzoną z Ojca bez matki, i naturę ludzką, zrodzoną z Matki bez ojca), Ojca i Doktora Kościoła, uczczonego świętem III klasy w Ogólnym Kalendarzu Rzymskim także w jego przedsoborowej wersji, pod datą przedsoborową 11 IV, a obecnie pod datą posoborową 10 XI (linki jw.)]: „Boże, który ustanowiłeś Twój Kościół na solidnej skale i obiecałeś, że nigdy nie pozwolisz, aby moce piekielne nad nim zapanowały, spraw, aby za wstawiennictwem papieża św. Leona wytrwał w Twojej prawdzie i cieszył się ciągłym pokojem. Amen.” – „Boże, Ty nie pozwalasz, aby potęga piekła przemogła Twój Kościół zbudowany na opoce Apostołów, spraw, aby za wstawiennictwem świętego Leona, papieża, trwał w prawdziwej wierze i cieszył się stałym pokojem. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.”
   3. _______Ku czci św. GRZEGORZA I WIELKIEGO [64. papieża, a pierwszego, który zmarł w VII wieku, benedyktyna, wielkiego Doktora i Ojca Kościoła, który polecał „cztery pierwsze Sobory czcić jak cztery księgi świętej Ewangelii” i któremu przypisywane jest ostateczne autorstwo chorału gregoriańskiego, mszalnego rytu gregoriańskiego, zwanego później rytem trydenckim lub Tradycyjnym Rytem Rzymskim, jak również zwyczaju odprawiania 30 Mszy św. za danego zmarłego, zwanych Mszami gregoriańskimi; w Ogólnym Kalendarzu Rzymskim, w jego wersji przedsoborowej, jest on czczony świętem III klasy pod datą 12 III, a obecnie pod datą posoborową 3 IX (linki jw.)]: „Boże, który tkliwie opiekujesz się Swoim ludem i władasz nim z miłością, ześlij za pośrednictwem papieża św. Grzegorza mądrość przywódcom Twojego Kościoła. Amen.” – „Boże, Ty się opiekujesz swoim ludem i z miłością nim kierujesz, za wstawiennictwem świętego Grzegorza, papieża, udziel ducha mądrości powołanym do rządzenia Kościołem, niech postępy wiernych w świętości przyczyniają się do wiecznego szczęścia ich pasterzy. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.” [Ta ostatnia modlitwa za: str. 123 „Podręcznego Mszału z lekcjonarzem na okres letni od 24 VI do 26 IX 1993 roku” (Wyd. «W drodze», Poznań 1993, IMPRIMATUR: Poznań, 1 kwietnia 1993 roku, Ks. Bp Zdzisław Fortuniak, Wikariusz Generalny).]
   4. _______Ku czci św. PIUSA X [ostatniego papieża okresu „Umocnienia prymacjalnego” (jako że wydana w latach 1989-1992 przez ATK w Warszawie 5-tomowa „Historia Kościoła katolickiego” ks. Mariana Banaszaka określa epokę 1758-1850 mianem okresu „Wstrząsów rewolucyjnych”, epokę lat 1850-1914 mianem właśnie „Umocnienia prymacjalnego”, a dopiero od roku 1914 liczy „Epokę najnowszą”), obdarzonego notabene proroczą wizją papieża o imieniu PIUS uciekającego z Rzymu: „To, co widziałem, jest przerażające” – mówił komentując swą wizję święty papież. „Czy to mowa o mnie czy o moim następcy? Pewne jest to, że papież będzie musiał opuścić Rzym, a pozostawiając Watykan przejść po trupach swoich kapłanów” – dodał. W kolejnej wizji św. Pius X ujrzał przyszłego papieża o tym samym imieniu, który ucieka mijając ciała zabitych braci. Próbuje się schronić w kryjówce, jednak zostaje zamordowany. – Za: https://wobroniewiaryitradycji.com/2015/09/13/wizja-lucji-z-fatimy-i-papieza-piusa-x-o-uciekajacym-z-rzymu-biskupie-w-bieli/ ]: „Boże, który chcąc umocnić wiarę katolicką i odnowić świat w Chrystusie, wypełniłeś papieża św. Piusa niebiańską mądrością i apostolskim męstwem, spraw abyśmy zawsze podążali za jego przykładem i otrzymali w nagrodę życie wieczne. Amen.” – „Boże, Ty dla obrony katolickiej wiary i odnowienia wszystkiego w Chrystusie napełniłeś świętego Piusa, papieża, duchem mądrości i apostolską mocą, spraw łaskawie, abyśmy idąc za jego wskazaniami i przykładem osiągnęli wieczną nagrodę. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.” [Każdorazowo: ta pierwsza modlitwa jest zacytowana z książki „Żywoty świętych Pańskich – na każdy dzień roku”, którą „według Kalendarza Rzymskiego opracował o. Hugo Hoever SOCist”, a wydało w roku 1991 Warmińskie Wydawnictwo Diecezjalne „za zezwoleniem Biskupa Warmińskiego dr. Edmunda Piszcza, Olsztyn, 31 maja 1989 r., nr 716/89”, natomiast ta druga modlitwa jest mszalną kolektą podaną wg „Agendy liturgicznej Maryi Niepokalanej” (i tylko w przypadku św. Grzegorza Wielkiego źródło tej kolekty jest inne – wyżej podane).]
   _______A na koniec ciekawostka: do roku 1962 pod datą 3 lipca istniało w Ogólnym Kalendarzu Rzymskim w sekcji „pro Aliquibus Locis”, czyli „dla niektórych miejsc/miejscowości”, wspomnienie WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH PAPIEŻY (wymagające szat liturgicznych czerwonych, podobnie jak Msza wotywna „pro eligendo Summo Pontifice”, czyli Msza w intencji wyboru nowego papieża): https://en.wikipedia.org/wiki/General_Roman_Calendar_of_1954

   • Paweł pisze:

    Jak widać pod tym ostatnim linkiem, aż do czasów Czcigodnego Sł. Bożego papieża Piusa XII (1939-1958) obchody liturgiczne dzieliły się zasadniczo na „PODWÓJNE” („Double”) i „POJEDYNCZE” („Simple”), a rodowód takiego rozróżnienia sięgał starożytności. Tutaj zaś – pod poniższym linkiem, w drugiej z kolei tabeli – można prześledzić, jak to z owych starożytnych obchodów „podwójnych”, poprzez zróżnicowanie ich za pontyfikatu św. Piusa V na „podwójne I klasy”, „podwójne II klasy” oraz „podwójne”, otrzymaliśmy potem za św. Jana XXIII święta „klasy I”, „klasy II” i „klasy III”, by wreszcie dojść do dzisiejszych, posoborowych „uroczystości”, „świąt” oraz „wspomnień”: https://en.wikipedia.org/wiki/Ranking_of_liturgical_days_in_the_Roman_Rite#History
    I na przykład w ogłoszonym przez św. Piusa V „Kalendarzu Trydenckim”, będącym realizacją postanowień Soboru Trydenckiego, tylko trzej PAPIEŻE czczeni byli obchodami „PODWÓJNYMI” („Double”), a mianowicie w dniu 12 marca – św. Grzegorz Wielki, 11 kwietnia – św. Leon Wielki oraz 31 grudnia – św. Sylwester I: https://en.wikipedia.org/wiki/Tridentine_Calendar

 7. Euzebia pisze:

  Nowenna w intencji pełnej ochrony życia poczętego

  Jasna Góra włącza się w ogólnopolską nowennę w intencji pełnej ochrony dla każdego poczętego życia, by przesłanki eugeniczne nie stanowiły prawnego powodu zabijania nienarodzonych.

  Od 13 do 21 października, a także dzień później w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej o godz. 15.00 zakonnicy oraz wierni modlić się będą Koronką do Bożego Miłosierdzia i adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  (…)
  22 października Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy wniosek posłów dotyczący stwierdzenia niezgodności z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej części zapisów ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. dopuszczających aborcję eugeniczną (zabijanie nienarodzonych ze względu na podejrzenie choroby).
  (…)

  http://www.radiojasnagora.pl/n1995-nowenna-w-intencji-pelnej-ochrony-zycia-poczetego

 8. Robert pisze:

  Załączona poniżej (jako pierwsza w trójszeregu) „wiadomość udyplomowana i nagrodzona” wzbudziła we mnie zakłopotanie. Nie chciałem o niej wspominać na WOWIT, wolałem przemilczeć, ponieważ nie wiedziałem, jak wysłowić swoje wątpliwości wobec takiej nowinki. Jednakże nie mogłem uwolnić się od przykrego uczucia, jakie ona wywołała. W pierwszej chwili pomysł wydał mi się rewelacyjny, bo i elegancki, i efektowny, chociaż zimny i rozbujany jak Baltisches Meer na jesieni. Zaraz potem w odruchu jakiejś czujności – przy nazwie owego projektu: „Laudato si’: klasztor OO. Franciszkanów”, wydało mi się całkiem wyraźnie, że promuje się w taki też sposób nowoczesne nauczanie papieskie, a nie nauczono się przecież jeszcze klasycznego, a nawet się owo deprecjonuje coraz bardziej i bardziej lub co najmniej wstydzi się go przyswajać z ufnością, z wiarą. Plastik w Bałtyku jest kłopotliwy, ale czy plastik w doktrynie Kościoła to dobry budulec? Bardzo taki kopci w razie pożaru… Nie lepsza byłaby w tym miejscu bezpieczna przystań dla niemowląt z zespołem Downa, których biologiczni rodzice, np. z Irlandii, przynajmniej by nie uśmiercili pod sercem, albo przytułek z widokiem na morze dla niechcianych starców, np. z Belgii czy Holandii, aby mogli wspierać zakonników swoją nieśpieszną modlitwą w językach [ojczystych], zamiast spadkiem po szybkiej śmierci na życzenie? A może w dawnej niemieckiej torpedowni powinna być nowa, polska torpedownia? Braciszkowie Mniejsi powinni być, moim zdaniem, pośród ośmiecanych duchowo maluczkich, a nie na platformie, do której dostać będą się chcieli głównie oświeceni [nabywcy kodów dostępu na ekopontony z Amazonii]. Śmieci wszędzie jest pełno – śmierci cywilizacyjnej mniej??

  https://www.propertydesign.pl/dossier/132/klasztor_w_miejscu_torpedowni_to_najlepszy_dyplom_architektoniczny_w_polsce,31563.html

  https://www.pch24.pl/naukowcy-i-duszpasterze-o-odrzuconym-dziedzictwie-humanae-vitae,63770,i.html

  https://www.pch24.pl/synod-amazonski–problem-tkwi-w-laudato-si,70829,i.html

 9. Ava pisze:

  Polecam film o życiu s. Clare Crockett. Niesamowity przykład dla młodych, podobnie jak błogosławiony Carlo Acutis.

  Wersja polska dostępna na :https://sklep.katolik.tv/wszystko-albo-nic-,496,827,produkt.html

  • Maggie pisze:

   Akita się spełnia/wypełnia – jakby ciąg dalszy od filmiku wyżej (vide wpis @Euzebia
   😢🙏🏻❣️

  • mcc2 pisze:

   Może się mylę ale z tego co słyszałem O. Daniel twierdził że maseczki są bardziej szkodliwe niż ich nie noszenie i wystarczy pokropić twarz wodą święconą aby na terenie kościoła być chronionym przed koronowirusem . Wg. mnie należałoby zebrać 50 ochotników pełnych wiary plus kaplana aby odprawili nabożeństwo bez maseczek w oddziale zakaźnym wspólnie z zakażonymi . Po tygodniu zrobić testy . Jeżeli covida będzie miało 5 osób to o niczym nie będzie świadczyć a jeżeli 30 osób będzie pozytywnych podstawa do obalenia twierdzeń Ojca Daniela . Jeżeli wszyscy nadal będą zdrowi to będzie świadczyło o ochronie .
   ps. W miejscowości w której się urodziłem ( powtarzam ) kilka miesięcy temu wypowiedzenia złożyli lekarze oddziału zakaźnego , tydzień temu lekarze pulmonologi ( leczenia chorób płuc ) ponieważ nie mają możliwości rozwoju , a dwa dni temu postanowiono w tym szpitalu utworzyć odział covidowy na oddziale dzieciecym , o czym ordynator dowiedziała sie w poniedziałek jak przyszła do pracy i już wymieniano łóżka z dzieciecych na duże dla dorosłych , wobec tego poszła na urlop .
   Im wiecej chorych na covida tym więcej wkurzonych lekarzy .
   ps. dlaczego antykovidowcy nie chcą przyjąć zaproszenia lekarzy do wolontariatu przy chorych na covid ? Czyżby w głowie mieli powiedzenie : za darmo to dawno umarło . ???

 10. Euzebia pisze:

  Z „Myśli Różańcowych” – Barbara Kloss
  „Jestem Królową – Królową Nieba, Królową Wszechświata, Królową Polski. Polska ma zaludnić Niebo. Mam mieć wiernych na ziemi i poddanych w Niebie. Uznać Królowanie, to uznać obowiązki: zależność ma być stała, daniny zaś wiernie w czasie i stale dawane. A wasze modlitwy jakie są? Ofiary, obietnice, czyny?…
  Ma być dbałość o honor, o dobro i wielką sławę Królowej. W Jej sprawach należy działać zgodnie z Jej wolą. Pragnąć być Jej chwałą, przynosić Jej zaszczyt, rozszerzać Jej państwo i zdobycze, cieszyć się Nią, ufać Jaj, oddać się Jej, walczyć razem z Nią i dla Niej, słuchać Jej, dziękować Jej, prosić Ją, a nade wszystko miłować i wielbić Ją Miłością Najświętszego Serca Jej Syna i Przeczystego Serca Jej Oblubieńca. Pragnę ujrzeć Ją, spełnić Jej wolę, być czujnym na Jej skinienie, rozszerzać granice Jej władania duszami, być gotowym oddać dla Niej życie i być szczęśliwym z tego poddaństwa tu i na wieki – Amen.
  Różaniec ma przygotować Przyjście Pańskie, a tych, co go odmawiają, przemienić w miłujących Przyjście Pańskie. Różaniec daje pragnienie świętości, której wyrazem jest tęsknota do Królestwa Bożego tu, na ziemi, do Królowania Jezusa i Maryi, i tęsknota do Królestwa Bożego w Niebie, żeby tam już być.
  Drogą zaś do tego jest prawdziwy osąd wszystkich spraw tu, na ziemi. Różaniec daje taki osąd. Na jego podstawie odrzuca się, co szatańskie, wznosi ponad ziemskie i obcowanie nasze naprawdę dosięga Niebios.”

 11. Antonina pisze:

  Do mcc2 – nikt wolontariuszy na oddział zakaźny nie wpuści. Trzeba nam więcej modlitwy i Adoracji, szkoda czasu na puste dywagacje…. Błogosławionego dnia

 12. Paweł pisze:

  Na dzisiejszy DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ (14 X) oraz na środę jako dzień tygodnia poświęcony szczególnie św. JÓZEFOWI:
  LITANIA DO ŚW. JÓZEFA (ułożona przez św. Jana de La Salle, Patrona nauczycieli: https://catholicsaints.info/patrons-of-teachers/ )
  Kyrie eleison, Christe eleison, Kyrie eleison.
  Dziecię Jezus, usłysz nas – Dziecię Jezus, wysłuchaj nas.
  Ojcze z nieba, Boże – zmiłuj się nad nami.
  Synu, Odkupicielu świata, Boże,
  Duchu Święty, Boże,
  Święta Trójco, Jedyny Boże,
  Święta Maryjo, Oblubienico świętego Józefa, – módl się za nami.
  Święty Józefie, oblubieńcze Najświętszej Dziewicy,
  Św. Józefie, któryś nie chciał zniesławić Dziewicy,
  Św. Józefie, nazwany ojcem Chrystusa,
  Św. Józefie, wielki współwykonawco wielkiej rady,
  Św. Józefie, obrońco Najświętszej Dziewicy,
  Św. Józefie, pocieszycielu Najświętszej Dziewicy,
  Św. Józefie, świadku i stróżu dziewictwa twej Oblubienicy,
  Św. Józefie, oblubieńcze, najbardziej do Dziewicy Maryi upodobniony,
  Św. Józefie, najmilszy opiekunie młodego Jezusa,
  Św. Józefie, skrzętny zarządco Jezusowej rodziny,
  Św. Józefie, zdumiewającą łaską uświęcony,
  Św. Józefie, w miłości Bożej utwierdzony,
  Św. Józefie, mężu pałający gorącą miłością,
  Św. Józefie, pierwszy wśród patriarchów,
  Św. Józefie, któryś był pierwszym po Dziewicy Maryi adoratorem Chrystusa,
  Św. Józefie, któryś ocalił Dziecię Jezus od miecza Heroda,
  Św. Józefie, któryś poprowadził Dziecię Jezus do Egiptu,
  Św. Józefie, któryś przyprowadził Dziecię Jezus z Egiptu do Nazaretu,
  Św. Józefie, któryś młodego Jezusa z bólem serca wraz z dziewiczą Oblubienicą trzy dni szukał,
  Św. Józefie, któryś uradował się wraz z twoją Oblubienicą odnalezieniem młodego Jezusa w świątyni pośród uczonych,
  Św. Józefie, któryś przez trzydzieści lat wiódł niebiańskie życie wraz z dziewiczą Oblubienicą i młodym Jezusem,
  Św. Józefie, któryś przez swoją prace zaspokajał potrzeby życiowe Jezusa i Jego Matki,
  Św. Józefie, któryś zmarł w ramionach Chrystusa i twojej dziewiczej Oblubienicy,
  Św. Józefie, któryś przodkom zwiastował w otchłani przyjście Chrystusa,
  Św. Józefie, obdarzony w niebie szczególną chwałą,
  Św. Józefie, najukochańszy nasz patronie i obrońco,
  Przez dziecięctwo Twoje – wysłuchaj nas, Dziecię Jezus.
  Przez dziewiczość umiłowanej Matki Twojej – oczyść nas, Dziecię Jezus.
  Przez wierność świętego Józefa – ocal nas, Dziecię Jezus.
  Panie, wysłuchaj modlitwę moją.
  A wołanie moje niech do Ciebie przyjdzie.
  Módlmy się: Najukochańszy Jezu, Boże wszechmogący, któryś świętego Józefa wybrał na wiernego oblubieńca Błogosławionej Maryi Dziewicy i swojego żywiciela, czyniąc go zarazem wzorem posłuszeństwa dla całego rodzaju ludzkiego, spraw, abyśmy za jego orędownictwem, przezwyciężywszy w sobie złą wolę, byli zawsze posłuszni Twoim przykazaniom i przez wierne ich we wszystkim zachowywanie zasłużyli sobie na radowanie się widzeniem wiecznego szczęścia, Który żyjesz i królujesz Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.
  _______LASALIAŃSKA MODLITWA DO ŚW. JÓZEFA:
  Święty Józefie, wierny sługo Boży, żywicielu Syna Bożego i pocieszycielu Bogarodzicy, którego Pan ustanowił jedynym wielkich tajemnic współwykonawcą najwierniejszym, uproś nam, abyśmy pełnili wolę Ojca, rozważali nabożnie w Synu spełnione tajemnice i z obfitości Ducha Świętego czerpiąc, czystym sercem i nieskalanym ciałem Bogu służyli. Amen.
  [Za (stroną mającą teraz chwilowo chyba jakieś problemy z certyfikatami zabezpieczeń): https://delasalle.edu.pl/uroczystosc-sw-jozefa/ ]

 13. kris pisze:

  Na koniec dla wszystkich modlących się na nowennie krótki przerywnik.
  Humorystyczny filmik „Super aktywne dziecko”. Taki miły akcent.

  • Czytelniczka pisze:

   Świetne 🙂

  • Longin pisze:

   Niekiedy przerywniki mogą rozpraszać lub odwodzić od modlitwy…dlatego należy uważać :), chociaż dziś „wpadło” mi dosyć dawne nagranie z o.Augustynem – nie pozbawione też w kilku miejscach jego specyficznego humoru…

  • szpilka pisze:

   Takie dziecko to pewna nerwica.Co za energia.Nieposłuszne.

   • eska pisze:

    „Najdoskonalszą formą ruchu jest umiejętność pozostania w bezruchu.” Nadruchliwość jest związana z niedojrzałością układu przedsionkowego i ogólnie sprawami neurorozwojowymi. To nie jest takie proste, że to musi być po prostu nieposłuszeństwo.

  • Robert pisze:

   I cytat ze strony franciszkanie.pl nawiązujący również do wpisu głównego, którego tym razem nie czytałem, więc może powtarzam:
   „Fatima to niewielka miejscowość w środkowej Portugalii. Nazwano ją imieniem córki proroka Mahometa, upamiętniając muzułmankę, która z miłości do chrześcijańskiego rycerza przyjęła chrzest i została jego żoną.”

 14. Kasia pisze:

  Pani Ewo, dopiero przeczytalam informacje. Czy zapisy dot nowenny dot 9-dniowej nowenny 13-22 października? Czy mogę jeszcze dołączyc?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s