Zaproszenie na rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej z całego życia

Fundacja „Ku Bogu” oraz „WoWiT” (W obronie Wiary i Tradycji) zapraszają do klasztoru karmelitów bosych w Czernej  na rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej z całego życia.
Na najbliższy termin 12-16 października zostały ostatnie miejsca!

W samotności, w oderwaniu od rzeczy tego świata, na Górze Karmel, masz możliwość zapałać żarliwością o ratunek dla duszy, zbawienie siebie i innych. Możesz przywdziać zbroję duchową i rozpocząć nową walkę – o zdobycie niebieskiego Jeruzalem. Podążając za przykładem Jezusa, Ojców Pustyni i pierwszych eremitów z Góry Karmel, masz możliwość w ciszy i modlitwie trwać z Ojcem. Pan wyprowadza nas na pustynię, by przemieniać nasze serca „ Bóg sam wystarcza”.


Zapraszamy na rekolekcje:
Konferencje i wykłady przygotowujące do Spowiedzi Generalnej z całego życia oraz przyjęcie Pana Jezusa, jako jedynego Pana i Zbawiciela.

Miejsce:
Konwent pod wezwaniem Św. Eliasza Proroka (karmelici Bosi) w Czernej. Teren położony w Archidjecezji Krakowskiej. To ulubione miejsce wyciszenia św. Jana Pawła II. Do dyspozycji uczestników rekolekcji są: biblioteka, oratorium, sale skupienia, trzy kaplice, kościół.

 

Rezerwacje i zapisy na rekolekcje: https://rekolekcje.kubogu.com.pl/
Pytania dotyczące szczegółów rekolekcji i programu: kuBogu@kuBogu.com.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

109 odpowiedzi na „Zaproszenie na rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej z całego życia

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. kris pisze:

  Piękna piosenka ” How Great Thou Art” w interpretacji Chrisa Rice o oczekiwaniu na przyjście
  Pana Jezusa ,a także o pięknym świecie, który stworzył.
  https://www.youtube.com/watch?v=Cc0QVWzCv9k

  • Paweł pisze:

   Faktycznie bardzo ładne. Ja w czasach studenckich byłem „fanem” – gdy chodzi o zagranicznych twórców religijnych – śpiewów z Taizé oraz niewidomej od dzieciństwa protestantki Marilyn Baker, prowadzącej posługę muzyczną: https://en.wikipedia.org/wiki/Marilyn_Baker_(singer)https://www.mbm-ministries.org/ – w Polsce popularyzowanej w kręgach „Kościoła ewangelicznych chrześcijan”.
   A zabawnym faktem było tutaj to, że kiedy po raz pierwszy, w 1992 roku, jechałem na Taizé (wtedy do samego Taizé we Francji), to nawet nie miałem zielonego pojęcia, jak brzmią śpiewy z Taizé. Kiedy więc ksiądz w autokarze zaczął je puszczać z kasety, a ja wkrótce zorientowałem się, że to są utwory pochodzące akurat stamtąd, dokąd WŁAŚNIE jedziemy, to byłem tym wprost OCZAROWANY, bo… okazało się, można powiedzieć, że ten „kot w worku”, jakiego „kupiłem”, jest znacznie piękniejszy, niż się spodziewałem. [Trochę podobnie było z moją pierwszą pielgrzymką do Lichenia (również w 1992 roku): też okazało się, że w tym spodziewanym przeze mnie ubogim „wiejskim kościółku” w Licheniu jest o wiele więcej do pobożnego „zwiedzenia”/nawiedzenia, niż się spodziewałem (bo była już wtedy i Licheńska Golgota, i całe mnóstwo kapliczek, a sam kościół św. Doroty także bardzo trudno byłoby – już wtedy – nazwać „ubogim”!).]
   _____Oto zaś „próbka” pięknej twórczości Marilyn Baker – pieśń, rozwijająca znany dość powszechnie fragment z Księgi „adwentowego” proroka Izajasza:
   49, 15 Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet, gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie.
   16 Oto wyryłem cię na obu dłoniach, twe mury są ustawicznie przede Mną. – https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=521
   „CAN A MOTHER”:

   I. Can a mother forget her little child? – Maybe she can! Maybe she can! But the Lord loves each one of us so personally that our names are around the palms of His hands. [Czy może matka zapomnieć o swoim małym dziecku? – Być może tak! Być może tak! Ale Pan kocha każdego z nas tak osobiście, że nasze imiona znajdują się na dłoniach Jego rąk.]
   II. There are friendships that endure and bring us joy… – O, yes, they can! They surely can! But the Lord is our closest Friend, is always by our side; His caring love is with us all the time. [Bywają przyjaźnie, które „wytrzymują próbę czasu” i dają nam radość… – O, tak! Z pewnością tak! Ale Pan jest naszym najbliższym Przyjacielem, jest zawsze u naszego boku; Jego troskliwa miłość jest z nami cały czas.]
   III. There are things on earth that make us happy: the people that we love, the beauty that we see. But our loving Heavenly Father holds our lasting joys; our treasure is in Heaven, it cannot fade away. [Są na ziemi rzeczy, które nas uszczęśliwiają: ludzie, których kochamy, piękno, które widzimy. Ale nasz kochający Ojciec Niebieski ma dla nas radości trwałe; nasz skarb znajduje się w niebie, on jest niewiędnący/nieprzemijający.]
   IV. Can a doctor keep alive a dying man? – Maybe he can! Maybe he can! But the life that the Lord will give is Life that knows no end, it goes on for all eternity. Yes, the life that the Lord will give is Life that knows no end, it goes on for all eternity… [Czy może lekarz utrzymywać przy życiu człowieka umierającego? – Być może tak! Być może tak! Ale życie, jakie da nam Pan, jest Życiem bez końca, ono trwa na całą wieczność. Tak! Życie, jakie da nam Pan, jest Życiem bez końca, ono trwa na całą wieczność!]
   _____A na czas tej naszej obecnej, wymuszonej, przynajmniej częściowej samotności – można by zaproponować jeszcze inny utwór, pt. „ILEKROĆ JESTEŚ SAMOTNY”:

   I. Have you ever found/felt that there’s no-one you can turn to? People all around you, yet you feel all alone. You long to talk/turn to someone, but there’s no-one who understands you. I know how you feel, but there is someone who can help you:
   REFREN: Whenever you’re lonely, whenever you’re sad, just come to the Saviour, and He’ll make you glad. Whenever you’re feeling lonely, whenever you’re sad, just come to the Saviour, and He’ll make you glad. [Ilekroć jesteś samotny/a, ilekroć jesteś smutny/a, po prostu przyjdź do Zbawiciela, a On uczyni cię zadowolonym/ą. Ilekroć czujesz się samotny/a itd. jw.]
   II. Maybe you’re in deep sorrow, and you feel life’s too hard to bear/play it. Now, there’s just an empty space with memories you can’t forget. Maybe you have no purpose, and your future seems so insecure. I know how you feel, but there is someone who can help you: REFREN.
   III. Jesus understands you, for He too knew real loneliness, suffering, and rejection by those He came to save. He wants to comfort all the sad and the sorrowing. He knows how you feel. Let Him pour His love upon you. REFREN.
   [I. Czy kiedykolwiek stwierdziłeś/aś, że nie na nikogo, do kogo mógłbyś/mogłabyś się zwrócić? Ludzi pełno dookoła Ciebie, a jednak Ty czujesz się całkiem samotny/a? Pragniesz porozmawiać z kimś, lecz nie ma nikogo, kto by Cię zrozumiał. Ja wiem, jak się czujesz, ale jest Ktoś, kto może Ci pomóc: REFREN. II. Być może znajdujesz się w głębokiej żałobie/bólu i czujesz, że życie jest zbyt trudne do zniesienia. Obecnie istnieje dla Ciebie tylko pusta przestrzeń ze wspomnieniami, których nie możesz zapomnieć. Być może nie masz już żadnego celu, a Twoja przyszłość wydaje się tak niebezpieczna. Ja wiem, jak itd. jw. REFREN. III. Jezus Cię rozumie, ponieważ On także poznał prawdziwą samotność, cierpienie oraz odrzucenie przez tych, których przyszedł zbawić. On chce pocieszyć wszystkich smutnych i bolejących. On wie, jak się czujesz. Pozwól Mu wylać Jego miłość na Ciebie. REFREN.]
   _____ALBO: jeszcze inna pieśń autorstwa Marilyn Baker, która wspomina o samotności [na samym początku i na samym końcu]:

   When you’re feeling lonely, when your heart is aching, when something happens that makes you doubt My Love – then, My child, come close to Me, just be still and listen. I long to comfort you and renew you in My Life. Don’t let your heart be troubled, just take My hand as a ladder if you can understand. Don’t be afraid, trust in My Love, for I will never ever fail you, I’ll never forsake or let you down. [Kiedy czujesz się samotna/y, kiedy Twoje serce jest w bólu, kiedy wydarza się coś, co skłania Cię do wątpienia w Moją Miłość – wtedy, Moje dziecko, przyjdź do Mnie blisko, po prostu bądź spokojna/y i posłuchaj. Ja pragnę Cię pocieszyć i odnowić Cię w Moim Życiu. Nie pozwól, by Twoje serce było zatroskane/pełne problemów, lecz po prostu przyjmij Moją rękę jako drabinę (do Nieba), jeśli możesz to zrozumieć. Nie bądź pełna/y obaw, ale ufaj Mojej Miłości, bo Ja nigdy przenigdy Cię nie zawiodę, nigdy Cię nie porzucę ani Cię nie rozczaruję.]
   REFREN: All I ever do is love you, yes, you’re always in My schools, you’re always in My care. My arms of Love are all you need, so learn to trust in Me completely, for I will not forsake or let you down. Heaven and earth will pass away, but My world goes on forever. My world wins on forever. [Wszystko, co Ja kiedykolwiek czynię, jest miłowaniem Was; tak, jesteście zawsze w Mojej szkole, zawsze pod Moją opieką. I Moje ramiona Miłości są wszystkim, czego potrzebujecie, a więc uczcie się ufać Mi całkowicie, ponieważ Ja nigdy Was nie porzucę ani Was nie rozczaruję. Niebo i ziemia przeminą, ale Mój świat będzie trwał na zawsze. Mój świat zwycięża (wszystko), ciągle i na zawsze.]
   REFREN: All I ever do is love you, yes, you’re always in My schools, you’re always in My care. So take My hand, don’t be afraid, for I will never ever fail you, I’ll never forsake or let you down. I will not forsake you, I will never leave you alone. [Wszystko, co Ja kiedykolwiek czynię, jest miłowaniem Was; tak, jesteście zawsze w Mojej szkole, zawsze pod Moją opieką. Zatem przyjmijcie Moją (pomocną) dłoń, nie bądźcie pełni obaw, gdyż Ja nigdy przenigdy Was nie zawiodę, nigdy Was nie porzucę ani Was nie rozczaruję. Nigdy Was nie porzucę ani też nie pozostawię Was samych!]
   _____Natomiast np. Adwent – jako liturgiczne oczekiwanie na przyjście Chrystusa (coroczne w dniu Bożego Narodzenia oraz ostateczne na końcu wieków) – w szczególny sposób nawiązuje przez to do Starego Testamentu, który był oczekiwaniem na pierwsze przyjście Chrystusa (w Betlejem). A do najznamienitszych postaci Starego Testamentu, obok proroków: Izajasza i św. Jana Chrzciciela, należał też patriarcha Abraham, wzór naszej wiary (wg Rz 4). Oto więc bardzo ładna piosenka religijna o Abrahamie, która mi się bardzo spodobała już ze ćwierć wieku temu:

   I. Czy słyszałeś kiedyś o Abrahamie? On był nazywany „przyjacielem Boga”.
   On musiał nauczyć się polegania na Nim, wiary w Jego słowo. A potem czynić to, co On powiedział. REFREN: O, we must trust in the Lord with all our hearts, and not rely on our own understanding. Every promise of God is true. Wait patiently believing His word, and He’ll work it out for you. [Musimy ufać Bogu całym naszym sercem, a nie polegać na naszym własnym rozumieniu. Każda obietnica Boga jest prawdziwa. Czekaj cierpliwie wierząc Jego słowu, a On je dla ciebie urzeczywistni.]
   II. Bóg powiedzial do niego [= Abrahama]: „Dam ci syna”. Ale jego żona [Sara] – ona już bardzo się zestarzała. „To wydaje się takie trudne czekać; czy Bóg nie zostawił tego na zbyt późno?” – I wobec tych wątpliwości on pobłądził, zrodził sobie syna inną drogą [z niewolnicy Hagar – Rdz 16, wg ówczesnego prawa Hammurabiego]. REFREN.
   III. Bóg powiedział do niego: „Choć poszedłeś swoją drogą, Ja dotrzymam ci Mojej obietnicy”. I mimo że jego żona była o wiele za stara, oni [tym razem] wierzyli w to, co im powiedziano. Bóg dał im syna. Stał się cud! REFREN.
   _____I NA KONIEC – już zupełnie bez mojego tłumaczenia – utwór „BÓG CHCE CI PODAROWAĆ NOWE, CHWALEBNE ŻYCIE”:

   • kris pisze:

    Do: Paweł
    Opracowanie w/w piosenek robi wrażenie , każda piosenka z tekstem i tłumaczeniem, dużo pracy i umiejętności. Nie znałem twórczości tej piosenkarki ,przyjemnie się słucha no i dodatkowo wartościowe teksty . Pozdrawiam

    • Paweł pisze:

     Dzięki. Teraz akurat nie kosztowało mnie to dużo pracy, ponieważ to są tylko „sklejone” razem moje komentarze, umieszczane tu na stronie – na temat tej Marilyn Baker – od grudnia zeszłego roku. A teraz nawet natrafiłem na dość znany jej utwór – z wyświetlanym gotowym tekstem angielskim:
     https://www.youtube.com/watch?v=aMfOIv7pFvU
     [Znajomość angielskiego na poziomie ogólniaka jest chyba dziś powszechna wśród młodych ludzi w Polsce. Z moich doświadczeń – z pobytu w Barcelonie w 2002 roku – wynika, że np. w Hiszpanii jest z tym zupełnie inaczej i taka sytuacja budzi wręcz postrach wśród turystów (czy też innych obcokrajowców), jeśli pomyślą sobie oni, że potrzebowaliby pytać „tutejszych” na przykład o drogę… (a w Barcelonie – nawiasem mówiąc – zabłądzić jest bardzo łatwo, gdyż jest tam w samym centrum miasta ogromna liczba równolegle biegnących, a bardzo podobnych do siebie ulic…). Takiego „postrachu” nie odczuwałem natomiast w Paryżu ani w Wiedniu, Berlinie czy Monachium…]

 3. kris pisze:

  Trochę informacji co się dzieje na świecie :
  Siły zbrojne Rosji wystrzeliły wczoraj hipersoniczny pocisk manewrujący „Cyrkon”. Pocisk wystrzelono z okrętu – fregaty Admirał Gorszkov na Morzu Białym. Pocisk osiągnął cel na Morzu Barentsa , osiągając przy tym prędkość ponad 6000 km/h. Może on osiągać prędkość do 8 Machów , czyli o 8 razy przekraczać prędkość dźwięku.W chwili obecnej nikt nie dysponuje taką bronią na świecie.

  • xc pisze:

   ach ta ruska propaganda.

   • kris pisze:

    do: xc
    Też wolę naszą, polską, która jest pożyteczna , gdyż zamiast oglądać wieczorem telewizję, można pomodlić się na Różańcu(miesiąc październik -miesiąc Różańca). Nie traci się czasu na oglądanie ,powtarzanych na okrągło, bzdur , a gdyby nie abonament, można by ją śmiało nazwać „dobrem narodowym”.

    • xc pisze:

     no i moze mam nadzieje ze nie przypadkiem zawarles w swojej wypowiedzi sedno . my Polacy pokladamy wiare w Boga i Rozaniec a ruskie w wyimaginowana bron . Swoja droga jak bardzo trzeba byc wykolejonym zeby nazywac swoje rakiety „Satan”
     https://pl.wikipedia.org/wiki/R-36M to jest cala prawda o Rosyi- oni nie maja swiatu nic do zaoferowania poza bronia gotowa zniszczyc caly swiat.

    • xc pisze:

     a tutaj jeszcze mi sie przypomnial wywiad slynny z 98roku Gornego z Duginem w ktorym mowi ze glownytm celem Rosji jest zniszczenie w PL katolicyzmu .
     https://geopolityka.net/aleksander-dugin-czekam-na-iwana-groznego/

    • eska pisze:

     Odnośnie Rosji i jej przyszłej roli – może was obu zainteresować to:

    • kris pisze:

     do: xc
     Jakim trzeba być wspaniołomyślnym by nazwać 4-tonową bombę uranową „Little Boy” ((Mały chłopczyk) i zrzucić na Hiroszimę ,gdzie w sekundzie wyparowało 80 000 ludzi i cięzko raniono 40000, nie licząc ludzi którzy zginęli i cierpieli od chorób popromiennych przez wiele lat. Co do stwierdzenia , że ruscy nic nie zaoferowali światu,to myślę że masz rację , jedynie co zrobili to tablica pierwiastków chemicznych Dmitrija Mendelejewa i powieść Borisa Pasternaka – ” Dr Żywago” . Na podstawie której nakręcono świetny film, z jeszcze lepszą muzyką. Gratuluję wiedzy i rusofobii, tak dzisiaj popularnej na niektórych blogach.

    • Paweł pisze:

     „Odnośnie Rosji i jej przyszłej roli”:
     Na pociechę można znaleźć w Internecie taką oto wiarygodną informację, iż ponoć to PAPIEŻ FRANCISZEK dokona konsekracji Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, o którą prosiła Matka Boża w Fatimie – zgodnie z proroctwem nieżyjącego już stygmatyka Antonio Ruffiniego: «(…) Ojciec Kramer napisał parę lat temu taki komentarz na temat Antonio Ruffiniego: „Znałem osobiście Ruffiniego od wielu lat. Na początku lat 1990 zapytano go wprost w jego domu: ‚Czy Jan Paweł II jest tym Papieżem, który dokona Konsekracji Rosji?’ On odpowiedział: ‚Nie, to nie Jan Paweł. To nie będzie także jego bezpośredni następca, lecz ten potem. To on poświęci Rosję’.” – Antonio Ruffini zmarł w wieku 92 lat.» – http://visionsofjesuschrist.com/weeping1474.html
     _____Natomiast na następującej stronie garabandalskiej przytoczono takie słowa Pana Jezusa do siostry Łucji z Fatimy: „Papież uczyni to, ale będzie PÓŹNO.” [Nie jest tu powiedziane „za późno”, lecz tylko „późno”] – http://garabandal.org/News/Fatima.shtml
     Z kolei w dniu konsekracji dokonanej przez św. Jana Pawła II (z możliwie jak największą wówczas liczbą Biskupów świata – w 1984 r.) ks. St. Gobbi otrzymał następujące orędzie [nr 287d (25 marca 1984)]: „(…) Szczególne okoliczności nie pozwoliły jeszcze Ojcu Świętemu poświęcić Mi wyraźnie Rosji, o co wiele razy prosiłam. Jak wam już powiedziałam, to poświęcenie Mi zostanie dokonane, gdy krwawe wydarzenia będą się już wypełniać.” – http://www.objawienia.pl/gobbi/gobbi-1984.htm / I jeszcze pocieszający cytat z domniemanych objawień w Bayside: „When she is consecrated she will be converted, My children, and then you shall see the world of joy again.” – Our Lady, August 21, 1985 CZYLI: „Kiedy ona zostanie poświęcona, wtedy zostanie nawrócona, Moje dzieci, i wtedy znów zobaczycie [cały] świat [pełen] radości.” – Matka Boża, 21 sierpnia 1985 – https://www.tldm.org/Directives/d10.htm
     _____Z drugiej Tajemnicy Fatimskiej https://pl.wikipedia.org/wiki/Tajemnice_fatimskie
     zdaje się wynikać, że Rosja albo ewentualnie będzie „biczem” na całą ludzkość, który bardzo mocno ją wychłosta, albo też dzięki naszym modlitwom i Aktowi konsekracji (dokonanemu przez papieża w łączności ze wszystkimi biskupami świata) nawróci się i stanie się „krajem, gdzie Bóg będzie najbardziej wielbiony”, jak powiedziała Matka Boża w Medziugorju w dniu 31 X 1981: „Na temat Rosji: To kraj, gdzie Bóg będzie najbardziej wielbiony! Zachód przyspieszył postęp cywilizacji, ale zapomniał o Bogu, jak gdyby jego mieszkańcy byli stwórcami samych siebie.” [Za: René Lejeune „Posłanie z Medjugorje. 365 dni z Maryją”, wydanie Wydawnictwa Księży Marianów, Warszawa 1992; str. 53]
     „O Rosji: ‚To lud, w którym Bóg będzie najbardziej uwielbiony’. O Zachodzie: ‚Zachód spowodował rozwój cywilizacji, ale bez Boga, tak jakby byli swymi własnymi stwórcami’.” [Za: „Słowa z nieba. Wszystkie orędzia z Medjugoria” pod redakcją Doroty Szczerby, w przekładzie Agnieszki Kuryś i Zofii Oczkowskiej, wydanie Wydawnictwa Księży Marianów, Warszawa 1997; str. 75]_____Rosja notabene jest obecnie w swej religijności „CIEKAWYM PRZYPADKIEM (…): W latach 2006 – 2009 liczba prawosławnych w tym kraju zwiększyła się z 70 do 75 proc. Według Ogólnorosyjskiego Instytut Badania Opinii Publicznej osiągnęła ona w ten sposób najwyższy pułap zanotowany od czasu rozpoczęcia prowadzenia tego typu statystyk. Islam wyznaje tam 5 proc. respondentów (wcześniej było to 7 proc.), zaś katolicyzm, protestantyzm, judaizm i buddyzm – po mniej niż 1 proc. Jednocześnie o połowę ZMNIEJSZYŁA SIĘ LICZBA ATEISTÓW, spadając w latach 2006 – 2009 z 16 do 8 proc. Zdecydowana większość Rosjan uważających się za prawosławnych jest ochrzczona (84 proc.). Ale chrzest przyjęła również ponad jedna trzecia (39 proc.) osób deklarujących się jako ateiści. Natomiast jeśli chodzi o praktyki, w Rosji 27 proc. robi to tylko w święta, a 28 proc. okazjonalnie, 3 proc. raz w tygodniu, a 4 proc. codziennie (dane z 2010 r.).”
     https://info.wiara.pl/doc/2095874.Religijnosc-w-Europie/3
     _____Ale tymczasem owego zapowiedzianego światowego pokoju nie widać. Przeciwnie: Maryja w Medjugoriu powiedziała w dniu 25 stycznia 2015: „Nienawiść i wojna rosną z dnia na dzień.” / Zgodnie zaś z orędziem „Holy Love” z 12 XII 2004 to właśnie narody ARABSKIE, a ponadto CHINY i ROSJA [których języki notabene – z uwagi na ich światowe znaczenie i wielką światową populację mówiących – należą do 6 oficjalnych języków ONZ, obok angielskiego, francuskiego i hiszpańskiego] są chyba największym ZAGROŻENIEM POKOJU światowego w naszych czasach i dlatego Matka Boża w tym orędziu prosi o modlitwy „za Rosję, Chiny i narody arabskie” – http://www.holylove.org/messages.php?msg_id=2179&srch=1 / Natomiast orędzia „Holy Love” sprzed dwóch lat na Nowy Rok ostrzegały: „Zmowy [zawarte] pomiędzy ROSJĄ, CHINAMI, KOREĄ PÓŁNOCNĄ i IRANEM staną się [wkrótce] bardziej otwarte i oczywiste. Ich [immanentne] zło zmierza ku promocji [Nowego] Jednoświatowego Porządku – [czyli powszechnych] rządów zła.” – http://www.holylove.org/messages_by_year.php?year=2018
     _____A z kolei natomiast Bożena Pióro, o której pisane było we wpisie https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/04/03/oredzie-ktore-od-pana-jezusa-otrzymala-bozena-pioro-znana-osobiscie-od-lat-ks-adamowi-skwarczynskiemu-numeracje-akapitow-uwzglednia-komentarz-zam-pod-tekstem-oredzia/ – w na str. 261 swojej książki „Tobie, Panie, zaufałam…” [„Z materiału powierzonego wydrukowano w Wydawnictwie i Poligrafii Pijarów”, Kraków 2004, „Redakcja i korekta: ks. J.S.N.” – notabene: to chyba ks. Adam Skwarczyński…] przytoczyła takie oto słowa Pana Jezusa dane w dniu 25-lecia pontyfikatu św. Jana Pawła II (16 X 2003): „(…) Dobrze, kiedy dzieci ziemskie idą za swoim Piotrem i dziękują Bogu za jego wybór. Przeszedł ciężką drogę, pełną krzyżowej boleści i uciemiężenia, ale jego zaufanie Maryi – ‚Totus Tuus’ – było jego tarczą, osłaniającą przed przeciwnościami. ‚Cały w Niej’ przemierzył swoją drogę, wiodąc Kościół w Nowe Tysiąclecie. Jeszcze jedno ważne zadanie będzie mu powierzone: poświęcenie Rosji, więc otaczajcie go modlitwą, aby prowadził dzieło jednoczenia wszystkich chrześcijan. Jego walka o pokój, wezwania do pokoju pokazują, jak bardzo czuje potrzebę otwarcia drzwi Chrystusowi Miłosiernemu. Papież czuje powagę tej chwili i próby nacisku na niego przez przeciwników obrońców życia. Cywilizacja śmierci wkracza w progi świata, pogrąża się on w chaosie. Rządzący błądzą, i tylko wezwania Królowej Pokoju jednoczą tych, którzy walczą o pokój modlitwą. Łódź Piotrowa dobija do brzegu. Dalej już tylko Chrystus i Jego sprawiedliwość [tu: przypis 186]. Oddaj Mi cześć modlitewną za to przesłanie, bo odkryłem przed tobą tajemnice przyszłości. Bądź wierna Bogu w swojej służbie. Amen.” – Przypis 186: „Gdy wszyscy wybrani ‚otworzą drzwi Chrystusowi Miłosiernemu’, spadnie na ludzkość (ku jej oczyszczeniu) karząca dłoń Bożej Sprawiedliwości.”_____Tu na stronie wklejono też kiedyś takie oto słowa prorockie mistyczki „Podlasianki”, wiążące samo SŁOWO Wcielone z nami, SŁOWIANAMI: «(…) W nadchodzącej epoce dominująca rola przypadnie Słowianom. Pan powiedział do mnie: – „Nie do Germanów, lecz do Słowian należy przyszłość Europy. Będzie ona taka, jakimi wy będziecie”. Przez wewnętrzne światło zostało mi ukazane, że Słowianie odpowiedzą wiernie zadaniu i imieniu, które noszą – staną się Ludem SŁOWA Wcielonego, realizując w życiu społecznym i politycznym idee chrześcijańskie pełniej niż to uczyniły narody, którym dane było wcześniej dojść do znaczenia, w dziejach ludzkości. Spośród Słowian, Polsce jest dana rola przewodniczki Narodów. Jej przypadnie rola nawrócenia Rosji.» – https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/ostrzezenie-ks-adam-skwarczynski-ostrzega-przed-satanistycznym-podlozem-oredzi-marii-z-irlandii/forum-o-falszywych-oredziach/
     _____Dla pewnej części Europy jest bowiem jakaś nadzieja na „wskrzeszenie”, bo Pan Jezus powiedział do Vassuli Ryden w dniu 24.12.89: „Moje Światło wskrzesi twoją siostrę, Rosję, i wszystkie sąsiadujące z nią kraje.” – http://www.tlig.org/pl/messages/493/
     W Europie z Rosją graniczą: Norwegia, Finlandia oraz kraje historycznie związane z Rzeczpospolitą Obojga Narodów z okresu jej szczytowej potęgi w XV-XVI wieku (czyli Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś i Ukraina). To znaczy, że przynajmniej te kraje w Europie zostaną „wskrzeszone” razem z Rosją.
     _____O tym JEDNAK, że Akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi dokonany przez św. Jana Pawła II w dniu 25 marca 1984 był mimo wszystko NIEKOMPLETNY (bo np. nie wszyscy biskupi przyjęli zaproszenie papieża, a papież w tym Akcie nawet nie wypowiedział słowa „Rosja”), świadczy również poniższe orędzie nr 356e dane księdzu Gobbi w dniu 10.06.1987 (w Roku Maryjnym), w którym Matka Boża WCIĄŻ i NADAL prosi o poświęcenie ROSJI Jej Niepokalanemu Sercu: „e Szczególne znaczenie dla rozwoju wielkich wydarzeń – które wam przepowiedziałam – miałoby spełnienie wreszcie, w ciągu tego roku, Mojej prośby, skierowanej do Mojej córki Łucji z Fatimy, o poświęcenie Rosji przez Papieża razem z wszystkimi Biskupami świata.” – http://www.objawienia.pl/gobbi/gobbi-1987.htm / A w domniemanych objawieniach z Bayside (stan Nowy Jork, USA) było powiedziane wręcz wprost: „CONSECRATE RUSSIA, NOT THE WORLD” – „POŚWIĘĆCIE ROSJĘ, A NIE ŚWIAT: Kiedy przyszłam do Fatimy, wiele lat temu, wiedziałam, że komunizm rozszerzy się po świecie niszcząc wiele narodów i atakując Kościół Mojego Syna. Dlatego uczyniłam obietnicę, że jeśli Papież – ten ówczesny i/lub ten dzisiejszy – zjednoczy się ze WSZYSTKIMI biskupami świata, oni wszyscy razem jednego dnia (a nie ze światem) (…) i pomodlą się na rzecz konsekracji Rosji – i nie mam na myśli świata, moje dzieci, mam na myśli ROSJĘ-ROSJĘ, [czyli ten potencjalny] bicz na ludzkość (…) – [to wtedy unikniecie tego, by] Rosja była nadal biczem [z ręki] Boga [i by] nadal panoszyła się po świecie unicestwiając ludzi, miejsca i kraje. – Matka Boża, 2 X 1987” – https://www.tldm.org/Directives/d10.htm
     _____Ale z kolei z drugiej strony z orędzi danych Vassuli w dniach 8 IV 2014 i 29 VII 2014 zdaje się wynikać, że sytuacja w Rosji nie będzie się już pogarszała, a wręcz przeciwnie: Pan Jezus ma właśnie zamiar dokonać w niej wspaniałych dzieł. Oto fragmenty tych orędzi, opublikowanych w piśmie ewangelizacyjnym „Vox Domini” nr 4 (143) 2015 na str. 55-56: ORĘDZIE z 8 kwietnia 2014: „(…) wkrótce, tak to jest wasze wkrótce, ziemię ogarną płomienie, jak w czasie Sodomy i Gomory, które zniszczył Mój Ojciec, a potem ukażę Moją Chwałę poprzez Dom na Wschodzie [przypis Vassuli: Kościół w Rosji]. Dałem temu Domowi Stróża Archanioła [przypis Vassuli: święty Michał Archanioł], aby doprowadził ten Dom do bycia przykładem Mojej Świętości. Kiedyś, w przeszłości, ten Dom był zagubioną owieczką, jego pasterze byli hańbieni, potępiani, wielu poniosło śmierć. Wielkie zniszczenie dotknęło ten Dom i jego mieszkańców. Wybrałem ten naród, aby Mnie otoczył chwałą, został namaszczony przeze Mnie. Moja Ręka będzie z nim zawsze. Wszyscy będą się go bać, ponieważ będzie odbijał Moją Światłość. Ciemność lęka się Mojej Światłości. O, tak! Ja bowiem pobłogosławiłem ten naród, aby już nie upadał i aby nie stał się ponownie niewolnikiem niemoralnych pasji, które pochodzą od demonów. Przeszkodzę temu Domowi naśladować narody w ich złych zwyczajach. Doprowadzę go do postępowania ze Mną w prawości i cnocie, do szanowania życia, o tak! Poprowadzę ten Dom ścieżką Moich Przykazań. I nie, nie pozwolę ci [przypis Vassuli: Kościołowi w Rosji] oddalić się od Moich Przykazań. (…)” – Angielski oryginał tego orędzia: https://ww3.tlig.org/en/messages/1143 / ORĘDZIE z 29 lipca 2014: „(…) Czyż nie przepowiedziałem, że zrealizuję w niej [przypis Vassuli: w Rosji] Moje plany? Dla Mojej Mocy to drobiazg uczynić z nędzarza świętego. (…) Moje wspaniałe dzieła w tym kraju [przypis Vassuli: w Rosji] nie zostały jeszcze dokonane. Mówię ci: Dam im wiedzę, aby ustanowili Moje Imię tam, gdzie Moje Imię jest odepchnięte. (…) Córko, dałem w przeszłości przysięgę, że wskrzeszę Moją córkę, Rosję, jako chwalebny naród i to uczyniłem. To dopiero początek. Przyjdę, pośród burz i huraganów, a na każdym placu będzie słychać lament: tego dnia wszyscy mieszkańcy świata, którzy teraz cieszą się swoim odstępstwem, będą w żałobie opłakiwać swoją śmierć. Błogosławieństwo każdemu, kto we Mnie pokłada ufność.” – Angielski oryginał tego orędzia: https://ww3.tlig.org/en/messages/1145 _____”Szanse” Rosji nie są więc jeszcze przekreślone, ale Matka Boża powiedziała już dawno siostrze Łucji takie słowa w odniesieniu do odwlekającego się ciągle poświęcenia Rosji Jej Sercu: „Nie chcieli usłuchać mojej prośby! Jak król Francji będą żałować i poświęcą mi Rosję, lecz będzie za późno. Rosja rozszerzy swoje błędy po całym świecie, wywołując wojny, powodując prześladowania Kościoła. Ojciec święty będzie bardzo cierpiał.” [Za: „Siostra Łucja mówi o Fatimie”, zebrał o. Ludwik Kondor SVD, wydanie trzecie 1989, Vice-Postulacao, P-2496 Fatima, Imprimatur: Fatima, 13 sierpnia 1978 r., +Albert, biskup Leirii; str. 184]
     _____Pod poniższym linkiem czytamy zaś, że ogólnoświatowe Wielkie Ostrzeżenie („prześwietlenie sumień”), zapowiedziane w Garabandal, będzie poprzedzone „znakami przed-Ostrzeżeniowymi”, którymi będą: któryś to kolejny Synod Biskupów, a potem rozruchy i prześladowania KOMUNISTYCZNE , zwłaszcza w północnej Hiszpanii, we Francji i we Włoszech [jako że z kolei wg ks. Stefano Gobbiego komunizm poniósł klęskę na zawsze tylko w narodach SŁOWIAŃSKICH – por. poniżej zacytowane orędzie 455d z roku 1991] – związane też z wizytą Papieża w MOSKWIE i z niespodziewanym najazdem ROSJI na wolny Zachód. Trzecia wizjonerka z Garabandal, Jacinta, powiedziała, że Wielkie Ostrzeżenie nadejdzie wtedy, gdy globalna sytuacja będzie już w swoim NAJGORSZYM punkcie. – https://motheofgod.com/threads/garabandal-info-answers.11105/page-133 / Orędzie przekazane przez ks. St. Gobbi – nr 455: „KORONA Z NARODÓW SŁOWIAŃSKICH: (…) b Przynieś Mi w synowskim darze do kołyski, w której zostałam złożona w dniu narodzin, koronę z narodów słowiańskich. Przyozdób nią i nasyć jej zapachem miłości i zawierzenia dzień Moich narodzin. Z tego otoczonego czcią sanktuarium błogosławię was, o narody słowiańskie, które kocham szczególnie. Zawsze was ochraniałam, w każdym czasie byłam bardzo blisko was.
     c W ciągu długich lat waszego ciężkiego i krwawego zniewolenia zawsze byłam przy was. Czerwony Smok sprawował władzę nad wami, znacząc wszędzie swe okrutne panowanie łzami i krwią. Otrzymałam jednak od Pana wielką łaskę waszego wyzwolenia.
     d Byłam przy was w decydujących chwilach, kiedy KOMUNIZM ponosił u was klęskę NA ZAWSZE. Interweniowałam – bez przelewu krwi i bez dalszych zniszczeń.” – http://www.objawienia.pl/gobbi/gobbi-1991.htm
     _____Conchita z Garabandal powiedziała ponadto, że zapowiedziane nam Wielkie Ostrzeżenie „jest rodzajem katastrofy” („is a sort of a catastrophe” – http://garabandal.org/News/Garabandal_Warning_Miracle_Interviews.shtml ), a domniemane objawienia z Bayside mówią [wobec tego faktu], że o nadejście Wielkiego Ostrzeżenia nie należy się modlić, tylko należy się modlić PRZECIWKO („It is to be prayed against” – https://www.tldm.org/Directives/d43.htm ), z kolei zaś w orędziach „Holy Love” można wyczytać, że „Wola Boża zawsze szuka większego dobra, a nie szybkiego rozwiązania” („My Father’s Will always seeks the greater good, not the quick solution” – http://holylove.org/messages_by_year.php?year=2009 ) oraz że „im dłużej odroczona jest Boża Sprawiedliwość, tym mocniejsza jest Wierna Reszta” („the longer My Justice is put off, the stronger the Remnant Faithful” – http://www.holylove.org/messages_by_year.php?year=2009 ), ponieważ niestety „nie zdajemy sobie sprawy z tego, co nas czeka i z jaką intensywnością to nadejdzie” („You do not anticipate what lies ahead or with what intensity it will come” – http://www.holylove.org/messages_by_year.php?year=2013 ).
     _____I na koniec jeszcze zagadkowe słowa trzeciej wizjonerki z Garabandal – Jacinty – o jakowejś INWAZJI, która ma poprzedzić Ostrzeżenie: „– Czy może nam pani powiedzieć, jakie będzie to Ostrzeżenie? – Ostrzeżenie będzie czymś, co zostanie najpierw zobaczone w powietrzu, wszędzie na świecie, i natychmiast przeniesione do wnętrza duszy. Nie potrwa długo, ale będzie się wydawać, że trwa to bardzo długo z powodu jego oddziaływania na nas. Będzie dla dobra naszych dusz, abyśmy zobaczyli w nas samych, w naszych sumieniach… dobro i zło, jakie popełniliśmy. Odczujemy wtedy wielką miłość do naszych niebieskich rodziców (do Boga, naszego Ojca i Maryi, naszej Matki) i poprosimy o przebaczenie za wszystkie zniewagi.
     – Czy Ostrzeżenie odczują wszyscy, niezależnie od wierzeń? – Ostrzeżenie będzie dla wszystkich, ponieważ Bóg pragnie naszego zbawienia. Ostrzeżenie ma za cel zbliżyć nas do Niego i powiększyć naszą wiarę. W związku z tym trzeba się przygotować na ten dzień. Nie należy jednak oczekiwać go ze strachem, ponieważ Bóg nie zsyła niczego, aby tylko przerazić, lecz robi to z powodu sprawiedliwości i miłości oraz dla dobra wszystkich Swoich dzieci, aby cieszyły się wiecznym szczęściem i nie potępiły się.” – http://garabandal.pl/wywiady-z-wizjonerkami/ – I właśnie w wersji angielskiej (nie przetłumaczonej na polski – jak widać – W CAŁOŚCI) dodane jest W TYM MIEJSCU jeszcze i to: „– Czy przypomina sobie pani coś na temat wielkiego ucisku, komunizmu…? – Tak, to była [jakaś] inwazja, no więc, coś będącego wielkim złem, w czym komunizm odgrywał dużą rolę, lecz już nie pamiętam, które kraje lub jakie regiony były tym dotknięte. Najświętsza Dziewica nalegała, byśmy się modliły (ażeby to zostało odwrócone). Te trudne wydarzenia będą miały miejsce przed Ostrzeżeniem, ponieważ samo Ostrzeżenie nastąpi wtedy, kiedy sytuacja znajdzie się w swoim najgorszym punkcie.” – http://www.garabandal.org/News/Garabandal_Warning_Miracle_Interviews.shtml / No i w nawiązaniu do tego przytaczam DODATKOWO orędzie ze strony „Holy Love” z dn. 27 marca 2014 traktujące o tym, jak to miewa się akurat teraz KOMUNIZM w ROSJI:
     „Zapraszam Was, ponownie, byście zobaczyli, że [powierzchowne oficjalne] «etykietki» mogą być bardzo mylące. Dana osoba może być wielce utytułowana, a jednak nie wypełniać, w Prawdzie, obowiązków swojego urzędu. A czasami jest to po prostu [nawet] przeciwieństwo [owej pozornej «etykietki»]. Na przykład Rosja proklamuje komunizm [u siebie] jako już martwy, jednak w swojej polityce podąża drogami komunizmu. A zatem, pomimo odrzucenia «etykietki» [komunizmu], mamy tu wciąż ten sam [komunistyczny] rząd w akcji. To dlatego Mądrość musi Wam pomagać w odszukiwaniu Prawdy. Nie oglądajcie się na to, co być [teoretycznie] powinno, lecz na to, co [faktycznie] jest. Nie przysłuchujcie się jedynie słowom, lecz patrzcie na [faktyczne] działania. Nie wierzcie w [sam] tytuł danej osoby, lecz obserwujcie, jak ona wypełnia związane z nim obowiązki. Przed Bogiem każdy jest odpowiedzialny za to, by [on sam] żył w Prawdzie.” – https://www.holylove.org/messages/?year=2014

    • xc pisze:

     tak kris jak kazdy polak jestem rusofobem. moj dziadek byl pulkownikiem bitwy warszawskiej . moja rodzina wiele wycierpiala z rak rosjan (zreszta sami rosjanie wiele wycierpieli z rak od rosji) rozumiem ze twojej rodzinie amerykanie wyrzadzili jaka krzywde ? zeslali do gUantanamo czy ktos sie strul w Macdonaldzie ? lub dostal cukrzycy od nadmiaru ccacoli ?
     wrzucasz na forum katolickim jakies ruskie filmiki propagandowe i dziwisz sie rekacji . to nie portal defence24. tam za komentarze prorosyjskie by Ci pare rubli wpadlo do kieszeni.

    • xc pisze:

     w Medjugorie Maryja obiecala ze Rosja sie nawroci . caly czas czekamy na ten moment. jak na razie realizuje sie scenariusz Fatimski i bledne nauki nadal rozlewaja sie na caly swiat. widac to chociazby na przykladzie aborcji. mistyczka Teresa NEuman rownez mowila ze Rosja bedzie katolicka. moze sie nawroci ? oby.

     tymaczsem jest tak: https://www.youtube.com/watch?v=dyqb_dpvQjQ

    • eska pisze:

     do xc:

    • kris pisze:

     do : xc ( z porzedniego wpisu)
     Jesteś w błędzie , otóż nie każdy Polak jest rusofobem , czy też innej nacji fobem.
     Prawdziwy katolik nie jest fobem żadnej nacji , nawet muzułmańskiej. Każda fobia jest swego rodzaju schorzeniem . Rzeczpospolita zawsze słynęła z tolerancji do innych narodowości.
     Akurat moja rodzina też była prześladowana przez ruskich komunistów , co nie znaczy , że mam do końca moich dni nienawidzić prześladowców dziadka , który był partyzantem i zginął. Jeżeli nie możesz wybaczyć czegoś prześladowcom twojej rodziny to jak to się ma do twojej wiary, twoje słowa są zatem puste.
     Ewangelia Mateusza 6,14-15
     Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec wasz niebieski. A jeśli nie odpuścicie ludziom, i Ojciec wasz nie odpuści wam przewinień waszych.
     Ewangelia Marka 11,25
     A gdy stoicie i zanosicie modlitwy, odpuszczajcie, jeśli macie coś przeciwko komu, aby i Ojciec wasz, który jest w niebie, odpuścił wam wasze przewinienia.
     Ewangelia Łukasza 6,37
     I nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni, i nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni, odpuszczajcie, a dostąpicie odpuszczenia.
     Twoje dalsze wywody pominę bo są po prostu groteskowe.
     Filmik zamieściłem dlatego ,że wydajemy miliardy na zakup broni (16 mld zł) , która może okazać się bezużyteczna . https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mon-patriot-polska-zbrojeniowka-modernizacja,195,0
     Prostym językiem ,wytropienie tego pocisku hipersonicznego przez radary jest praktycznie niemożliwe , gdyż leci on na znacznie mniejszej wysokości niż tradycyjne i trafia cel z dokładnością do kilku metrów, zatem tarcza antyrakietowa z Patriotami nie dogoni pocisku hipersonicznego i staje się bezużyteczna.Czy zatem nie lepiej środki przeznaczyć na hospicja , czy domy opieki dla bezdomnych, chorych.
     https://mlodytechnik.pl/technika/29117-bron-hipersoniczna-najszybszy-wyscig-zbrojen-w-historii
     Rosja od przyszłego roku rozpoczyna produkcję seryjną pocisków hipersonicznych.
     Nienawiść zawsze rodzi nienawiść u strony przeciwnej, a Rosja to mocarstwo nuklearne. Każdy z nas powinien mieć na względzie dobro rodziny i kraju, ewentualna retoryka rusofobiczna i podobne działania na dużą skalę mogą doprowadzić do konfliktu wojennego z mocarstwem nuklearnym. Czy zastanawiałeś się kiedyś nad następstwami takiej retoryki ?

    • xc pisze:

     piszesz jak ruski troll z portalu defence24. raz mi zarzucasz ze nie mam sie bac ruskich ze nie mam byc FOBEM a potem straszysz nas ich arsenalem nuklearnym i straszliwa rekacja zemsta ze strony Rosji za retoryke. . no to jak to jest ? nie masz zadnej spojnej narracji. skomentowalem ruski film propagandowy a ty odbijasz pileczke i atakujesz Polske. zareagowales jakby ten filmik to byla jakas twoja duma a jak nadszarpnalem twoje ego . zmieniasz narracje atakujac USA – tylko ze ja amerykanskich filmikow propagandowych nie wrzucam z jakas tam bronia laserowa czy dronami.
     A co do domow opieki czy budowe sierocinscow. to przeciez o to sie rozchodzi. Nech rrosjanie przestana wydawac polowe swojego budzetu na 15 nowych superbroni ktorymi zamirzaja zniszczy swiat na 100 roznych sposobow . nech zaczna rozwijac swoje gospodarke. niech zadbaja o chorych nie wyprowadza kraj z nedzy i ubostwa ? ale po co lepiej tlamsic narod niech z glodu umieraja. za to bedziemy mieli supernowocznesna bron ktora unicestwimy zycie na ziemi. rosja to cywilizacja turanska. potomkowie atylli i czyngis chana zadni slowianie. a jedyne prawo ktore znaja to prawo silniejszego – prawo dzungli – prawo szatana.

    • Kasia pisze:

     Do Eska: kto jest autorem konferencji którą wrzuciłaś: ,Wojna Goga…’?

    • eska pisze:

     Kasiu, to jest konferencja księdza dra Murzińskiego.

    • Paweł pisze:

     Dzisiaj zupełnie niechcący natrafiłem na takie oto PROROCTWO – być może od początku tylko warunkowe i już nieaktualne, lecz moim zdaniem dające nam REALNY wciąż chyba obraz INWAZJI ROSJI na EUROPĘ (skoro taka koncepcja miałaby ponoć tkwić w głowach Rosjan już kiedyś, to teraz niewykluczona wydawałaby się wobec tego realizacja całkiem podobnej wersji tej INWAZJI…), a znajdujące się na str. 415-416 książki: Gottfried Hierzenberger, Otto Nedomansky „Księga objawień maryjnych od I do XX wieku” [wydanie Oficyny Wydawniczo-Poligraficznej „ADAM”, Warszawa 2003, „za zgodą Kurii Metropolitalnej Warszawskiej z dnia 16.10.2002, Nr 4970/NK/2002; Notariusz – Ks. dr Henryk Małecki; Wikariusz Generalny, Biskup Pomocniczy Warszawski +Tadeusz Pikus”]:
     __________”Würzburg / Niemcy, 1949 r.: Najświętsza Panna zjawia się bratu Adamowi z Niemieckiego Zakonu Rycerskiego (krzyżackiego) [który to – notabene – istnieje aż do dziś, tyle że (z dość oczywistych względów) nie w Polsce: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zakon_krzy%C5%BCacki#Czas_współczesny ]. 15 sierpnia Maryja przekazała mu następujące przesłanie: _____«Na południowym wschodzie wybuchnie wojna, lecz będzie to jedynie podstęp. Rosja od dawna już przygotowała swój plan napaści. Główne uderzenie nastąpi najpierw na Szwecję, potem na Norwegię i Danię, przez Prusy Zachodnie [chodzi tu chyba o zachodnią część dawnego Królestwa Prus, w jego „tradycyjnych” granicach ustalonych na Kongresie Wiedeńskim w 1815 r.: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kongres_wiede%C5%84ski ; gdyż z kolei prowincja OFICJALNIE nazywająca się „Prusy Zachodnie” przestała istnieć już w 1922 r.: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prusy_Zachodnie ], Saksonię i Turyngię aż po Ren. Na południu do granicy jugosłowiańskiej. Ojciec Święty musi spiesznie uchodzić. Oni będą się starali przeniknąć przez Hiszpanię i Francję do wybrzeży atlantyckich. Wielki monarcha zaatakuje armię stojącą nad Renem i ją pokona. Resztki pobitych wojsk będą ścigane i zapędzone daleko w głąb Rosji. Na ziemi powstanie Królestwo Boże, a ludzkość zjednoczy się w jednej wierze i miłości.»”

  • kris pisze:

   do : xc
   Aby zakończyć ten temat opiszę historię mojego dziadka i nie mam zamiaru nikogo przekonywać do swoich racji , gdyż jesteśmy dorośli i każdy sam dokonuje wyboru,problemem jest tylko to,żeby przez twój wybór nie cierpiał ktoś inny. Ale myślę , że to ciebie najmniej interesuje , co jest zrozumiałe.
   Mój dziadek miał na imię Wincenty w 1944 lub 1945 roku dołączył do partyzantów na terenie dzisiejzej Litwy, partyzantów,którzy nie złożyli broni,a walczyli z sowieckim służbami bezpieczeństwa tzw. KGB. Ich dowódcy zapewniali, że armia amerykańska i angielska przystąpią do wojny przeciw ZSRR, nie mieli pojęcie o traktacie Jałtańskim. Błąkali się po lasach dziesiejszej Litwy z bronią w ręku, głodni , bez zmiany bielizny. Ich pojawienie się budziło strach miescowej ludności przed reperkusjami ze strony KGB ( z wywozem na Syberię włącznie), więc nie mogli liczyć nawet na pomoc miejscowych. Kradli żywność , ubrania aby przeżyć. . Tułali się tak do 1948 roku , czekając na amerykańskie hamburgery. W Wigilię 1948 roku mój dziadek ukrywał się samotnie w lesie niedaleko swojej rodzinnej wsi , zginął w ten sam dzień , prawdopodobnie w wieczór wigilijny. Ciało znalezione w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia 1948 roku.
   Pochowano go w lesie , gdyż się obawiano restrykcji ze strony KGB . Na cmentarz został przeniesiony dopiero w 199o roku, gdy Litwa odzyskała niepodległość. Wszyscy z jego rodziny uciekli na tereny dzisiejszej Zachodniej Polski i przeżyli w miarę spokojnie długie lata.
   Tak smutno kończy się historia mojego dziadka, który wierzył w amerykańską pomoc.
   P.S. Panuj trochę nad językiem, nie jestem twoim kolegą .

   • xc pisze:

    no i znow o amerykanach. wiesz jak Sobieski pokonal turkow pod wiedniem to na balkanach ludzie czekali chodzily plotki ze polacy przyjada i ich wyzwola spod jarzma islamu. nie przyszlismy. to znaczy ze teraz jestesmy winni ich niedoli tak jak turcy ? to nie amerykanie zabili twojego dziadka tylko ruski. zreszta to rozumowanie ktore ty prezentujesz moze byc w pewien sposob zrozumialem to cos w rodzaju syndromu sztokholmskiego . troch podobnie kombinuja zydzi krttorzy za swoje cierpienia coraz czesciej obwiniaja nie niemcow tylko polakow bo przeciez im nie pomoglismy. albo pomoglismy za malo. to jest jest jakas aberracja. chcesz zakonczyc temat to przestan wrzuciac do neta filmiki z jakas wyimaginowana diabelska bronia. a najlepiej pojedz do putina i powiedz mu zeby przestal celowac w warszawe pociskami nuklearnymi . my w niego nie celujemy wiec on w nas tez nie musi .
    a co do kolegi nie wiem gdzie w ktorym miejscu nie panowalem nad jezykiem ?
    na wowicie wszyscy jestesmy kolegami bracmi i siostrami. nawet jak sie czasem klocimy.

    • kris pisze:

     Napisałeś, że jesteś rusofobem. W wikipedii można przeczytać, że fobia jest zaburzeniem nerwicowym . https://pl.wikipedia.org/wiki/Fobia
     Musisz zrozumieć jedno , że to administrator bloga decyduje o tym co ukazuje się na blogu , a co nie. Ty nie jesteś administratorem tego bloga i o tym nie decydujesz. Nie jesteś mi ani bratem, ani siostrą , ale możesz być dzieckiem z Lublina, bo masz podobny wulgarny sposób prowadzenia konwersacji, w który zarzucasz oponentom tzw ” ruskie trollowanie”, nie masz nic do powiedzenia oprócz bezpodstawnych insynuacji.
     Nie mam ci więcej nic do powiedzenia , wracaj na swój blog .

    • wobroniewiary pisze:

     Niestety zbyt często „rusofobami” nazywa się osoby które wyciągają wnioski z historii łączącej Polskę i Rosję, zachowują dalece idącą ostrożność w stosunkach z tym naszym wschodnim sąsiadem a już najgorszymi „rusofobami” są ci co tę historię pamiętają, przypominają innym i za nic nie chcą przemilczać i wybielać jej kart. Tak ja też jestem takim rusofobem.
     Wpuszczam ostatnie komentarze twoje kris i xc dyskusji na ten temat i mam nadzieję, że już takiej tutaj nie będzie.

     A odpowiadając też na następny twój komentarz z godz. 14.28
     Informuję, że nie tylko kodeks prawa jest ważny na tej stronie, jest tu też wewnętrzny regulamin bloga oraz zdrowy rozsadek w dobieraniu źródeł informacji.
     Wolność słowa nie polega bynajmniej na tym aby wrzucać na czyjegoś prywatnego bloga cokolwiek się znajdzie na innych stronach bo taka „wolność” to jest po prostu swawola.
     Nie można iść do kogoś i pisać mu po ścianach co się chce, bo jest wolność słowa, gospodarz weźmie miotłę i pogoni.
     Nie będę tolerował tutaj informacji pochodzących pośrednio lub bezpośrednio z takich mediów jak np: radio sputnik, telewizja RT czy wręcz prosto od Aleksandra Dugina ze strony geopolityka.ru
     rozumiem, że czerpanie (a nawet goszczenie tam) z tych źródeł staje się ostatnio co raz bardziej modne przez wiele osób w tym polityków z jednej w zasiadających w Polskim Sejmie partii którzy bezczelnie próbują nam Polakom zaszczepić zgubną dla Polski geopolityczną myśl Dugina ale to się nie uda.
     Wiele błędnych informacji np. o covid jest powielanych właśnie z takich stron a „nici” ich wędrówki po intarnecie są czasem dość długie i baaardzo zaskakujące.
     Nader często widzę w internetowych dyskusjach (próbowano także tutaj) czy to ostatnio o covid czy o nadajnikach 5G czy o innych ważnych rzeczach niby to własne przemyślenia, własne zdanie, cytaty specjalistów itd. itp. a jak się okazuje wystarczy poszperać i czasem bardzo łatwo można znaleźć to „własne zdanie” napisane już wcześniej na wspomnianych przeze mnie mediach, jest tam też cała masa wymyślonych specjalistów którzy na wszystkim się znają a tak na prawdę w ogóle nie istnieją.
     Owa antypolska propaganda leje się do nas szerokim strumieniem, jaki cel? skłócić, oczernić nasze autorytety, zasiać zwątpienie, wzbudzić zamęt i protesty, a jak się nie uda to kłamać dalej. Wróg jest cierpliwy i małymi zatrutymi kroplami drąży skałę, jeżeli skała jest mocna i na tyle mądra to nie dopuści do siebie propagandy, a jeżeli nie, to się rozsypie i wyjdzie na ulice w kolejnych protestach.
     Często kopiowane są cytaty z innych polskich stron w dobrej wierze, że są rzetelne, że prawdziwe ale niestety nikt nie sprawdza ich pierwotnego źródła, skąd się tam ta myśl bierze, kto to pierwszy powiedział itd. aby tylko coś i to najlepiej sensacyjnego złapać i wrzucić dalej i tak te fejki się rozłażą jak wirusy po całym internecie. A jeżeli ktoś te kłamstwa prostuje to nazywa się go płatnym agentem reżimowej władzy 🙂
     /Admin/

    • kris pisze:

     Widać , że nie rozmiesz podstaw prawnych funkcjonowania RP. Otóż zgodnie z Konstytucją
     Art. 54
     1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
     Zatem każdy z nas, na tym blogu, może wyrażać swoje opinie i poglądy swobodnie, pozyskiwać informacje ze wszystkich dostępnych źródeł. Może być pro- i anty- komukolwiek i czemukolwiek, pod warunkiem nie naruszania norm prawnych i nikt nie może tego zabronić.
     Twoja wypowiedź:
     xc pisze:
     10 października 2020 o 01:37:
     „wrzucasz na forum katolickim jakies ruskie filmiki propagandowe i dziwisz sie rekacji . to nie portal defence24. tam za komentarze prorosyjskie by Ci pare rubli wpadlo do kieszeni.”
     Jest to jawne naruszenie mojego prawa do swobody wypowiedzi i korzystania z dowolnego źródła informacji. Dodatkowe sugerowanie powiązania mnie z portalem defence24. jest kłamstwem i oczernianiem , jest naruszeniem moich dóbr osobistych art 212 kk. , gdyż nigdy nie korzystałem z tego portalu.
     Twoja wypowiedź:
     xc pisze:
     11 października 2020 o 03:44
     „piszesz jak ruski troll z portalu defence24. ” Powiązanie mnie z portalem defence24 jest ponownym kłamstwem i dodatkowe sugerowanie , że jestem ruskim trollem.Jest to ponowne naruszenie moich dóbr osobistych , zniesławienie art212 kk.
     Twoja wypowiedź:
     xc pisze:
     12 października 2020 o 01:31
     „chcesz zakonczyc temat to przestan wrzuciac do neta filmiki z jakas wyimaginowana diabelska bronia. a najlepiej pojedz do putina ”
     Naruszasz swoją wypowiedzią moje konstucyjne prawo do swobody wypowiedzi i informacji ,dodatkowo sugerujesz jakieś związki z Putinem .Zniesławienie art .212 kk.
     Częstotliwość twoich obraźliwych wypowiedzi w stosunku do moich komentarzy ,podchodzi też pod inernetowy stalking czyli art 190 kk.
     A teraz „ruszaj z kopyta” do swojej przeciw-atomowej ziemianki , która nazwałeś ” arką”
     Kolejne twoje obraźliwe komentarze będą mieć konsekwencje prawne.

    • xc pisze:

     w zwiazku z tym, ze admin chyba wszystko tobie wyjasnil. a ja nie wiem czy ty nadal dyskutujesz ze mna czy z nim. Sprostuje tylko, ze nie jestem z lublina( a z zachodniej Polski) , nie posiadam bloga ani betonowej przeciwatomowej arki arki ani ziemianki . Nie wiem skad Ci to przyszlo do glowy. Musiales mnie z kims pomylic. do reszty zarzutow z wiadomych powodow sie nie odniose. Niech Cie Bog blogoslawi.

 4. M. pisze:

  Mnie chyba nie jest dane, bym odbyła generalną spowiedź 😦 Już 2 razy próbowałam skorzystać z takiej spowiedzi, ale za każdym razem były jakieś przeszkody.

  • Magda pisze:

   Może Pan Bóg pragnie lepszego przygotowania? Gdy będziesz gotowa na pewno otrzymasz tę łaskę;)

   ja zadzwoniłam do sąsiedniej parafii i po prostu umówiłam się z ksiedzem proboszczem na konkretną date i godzine w kancelarii parafialnej na taką spowiedź;) może będziesz musiała wykonać kilka takich telefonów zanim sie uda-ale warto powalczyć;)

 5. eska pisze:

  Holenderska partia o uroczej nazwie „Partia na rzecz Miłości Bliźniego, Wolności i Różnorodności” reaktywowana:
  https://www.pch24.pl/holandia–reaktywacja-partii-pedofilow–wsrod-postulatow-legalizacja-zoofilii-i-nekrofilii,78293,i.html
  https://www.radiomaryja.pl/informacje/w-holandii-reaktywowano-partie-pedofilska-jednym-z-postulatow-ugrupowania-jest-legalizacja-nekrofilii/
  Dobrze to podsumowuje o. Pelanowski: nie ma 22. rozdziału Księgi Sędziów ani 23. rozdziału Apokalipsy. Biblia ma swój koniec. https://www.youtube.com/watch?v=Yr8xA-0W_nM

 6. kasiaJa pisze:

  List otwarty wiernych do KEP! Dość formule fałszywego miłosierdzia i ślepego posłuszeństwa! IDENTYFIKUJESZ SIĘ Z TREŚCIĄ? UDOSTĘPNIJ, NIECH KAŻDY KAPŁAN TO USŁYSZY!
  (Głos ludu w obronie wiary katolickiej skierowany bezpośrednio do Komisji Episkopatu Polski)

 7. kasiaJa pisze:

  Narodowy Marsz Różańcowy, czyli wielka modlitwa wynagradzająca Bogu i Maryi za profanacje i zniewagi do jakich doszło w ostatnich miesiącach w naszej Ojczyźnie za sprawą działaczy kierujących się neomarksistowską ideologią LGBT.
  WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW ➡ https://marszrozancowy.pl/
  Warszawa | 17.10 | 15:00 | Pl. Trzech Krzyży

 8. wobroniewiary pisze:

  Proszę o modlitwę o pomoc w rozwiązaniu kłopotów….

  • Marta Uby pisze:

   Ofiaruje Adoracje Najswietszego Sakramentu
   Amen🙏

  • Asia pisze:

   Zdrowaś Maryjo…

  • Krystyna pisze:

   Pod Twoją obronę uciekamy się święta Bożą Rodzicielko…

  • kris pisze:

   Oczywiście , dodatkowo dodam frazę z komedii ” a lot like love” z Amandą Peet : „Uśmiechnij się jesteś ze mną „. Piosenka ” Baby keep smiling” może poprawi choć trochę nastrój. Pozdrawiam.

   • Paweł pisze:

    Małe ostrzeżenie: w minucie 1:13 w ramce na obrazku widzimy tekst: „AND TELL YOU HOW SWEET YOUR ASS IS”.
    – To jest ciąg dalszy zdania z minuty 1:10 „I PUT ON MY GLASSES…”
    Czyli w sumie mamy tu: „Zakładam moje okulary… i – mówię Ci – jakże słodka/i jest Twoja/Twój «ASS»!”. To ostatnie słowo jest wulgarne, chyba że już dziś w angielskim utraciło zupełnie taki charakter: https://www.wordreference.com/enpl/ass
    [Dla znających rosyjski – to jest coś w rodzaju starego językowego dowcipu: „«Какая у Вас красивая рожа!» – upsss… oczywiście powinno być: «…красивая роза!»”].

    • kris pisze:

     Do: Paweł
     Let me explain briefly. Komentarz miał być pocieszeniem słownym dla Administratorki bloga.
     Słowa z filmu ” Uśmiechnij się jesteś ze Mną” – chodziło mi o to , że Pan Jezus jest zawsze z nami, w każdej sytuacji, i nie należy się martwić kłopotami , bo one przeminą , a On wszystko rozwiąże i pomoże. Wszystko mija, a życie wieczne jest przed nami. Piosenka, też głownie skupiłbym się na refrenie, który jest powtarzany często t.j.”Kochanie uśmiechnij się , przecież słońce świeci”.Zawsze starajmy się skupić na pozytywnych elementach , a nie „dzielić włos na czworo”.Oczywiście jest tam zdanie” how sweet your ass is ” , które można tłumaczyć także „”jaką masz ładną pupę” ( tak popularne dzisiaj, wśród młodzieży, określenie ładnej dziewczyny). Każdy zwraca uwagę na inne detale, tym się różnimy , inne podejście do rzeczywistości.
     Aby zakończyć temat miłym akcentem , załączam sprawdzoną piosenkę ” When you are smiling” oczywiście z dedykacją „na kłopoty dla Administratorki”.

    • Maggie pisze:

     Pawle, podobnie to odbieram.
     Krys jesteś młody i masz dobre intencje 💕, a to plus. Przypuszczalnie na emigracji, osłuchałeś się z tym językiem, niestety wszechobecnym językiem z „ewolucyjnym” tokiem myślowym dla młodzieży (i nie tylko), wpojonym przez celebrytów „różnej maści”. Jednak chyba teraz sam przyznasz, że gdy się głębiej zastanowić, to taki „assowy”, angielski komplement jest co najmniej niestosowny w polskiej tradycji: by bezwstydnie widzieć dziewczynę, mówiąc tak po angielsku „3 literowo”. Taka współczesna „poetyckość” razi osoby polskiej kultury i „nie modnego pokroju”.
     Zadałeś sobie trud, a tak naprawdę to jedna tradycyjna Zdrowaśka, czy choćby jedno serdeczne westchnienie o pomoc Nieba jest bardziej efektywne 🙂.

   • kris pisze:

    Do: Maggie
    Ewo, proszę usuń w/w piosenkę jeżeli budzi ona u Maggie zgorszenie. Co do polskiej kultury to wolę się nie wypowiadać.Młody jestem tylko duchem ( na szczęście).
    W zamian umieszczam piękną modlitwę Koronkę do Miłosierdzia Bożego (wersja śpiewana).

    • Maggie pisze:

     @Kris: 💕 🙂
     Nie trzeba usuwać. Propozycją usunięcia wykazujesz rycerskość i że drogie są Tobie prawdziwe wartości .. a to jest cenna zaleta oraz to ważne, że inaczej w takim niby nic, teraz widzisz zagrożenia duchowo-kulturowe ze strony świata współczesnej sztuki. Zagrożenia, które oswajają z wyeksponowanym erotyzmem, wyrwanym brutalnie miłości, aby wypaczając, uzurpować sobie prymat. Bombardowanie młodych przez zło trwa w modyfikowanych formach, które stają się rzeczywistością/normalką.

     Jesteśmy tu aby się uczyć, razem doskonalić, wspomagać, a nie by łajać i nie taki był cel mej wypowiedzi – sama dużo się uczę i WOWIT jest wspaniałym Universytetem dającym dyplom w dziedzinie: Bóg, Honor i Ojczyzna, a pomocnym by osiągnąć cel w życiu powiązanym z radością i pogodą ducha w zmieniającym świat klimacie.

     Dobrze, że coś takiego wyszło, bo inni milczący też skorzystali, dzięki słusznej uwadze Pawła.

     O Twojej szlachetności i dobrych intencjach, jakimi kierujesz się w życiu, najlepiej świadczy przystąpienie do NP. To budujące, kiedy młodzi ludzie widzą gdzie prawda, wartość i siła i tak jak kiedyś wojownicy idący w Bój z Bogurodzicą na ustach i w sercu, sięgają po różańcowy oręż. Męski Różaniec to potęga.
     Pozdrawiam, niech Maryja prowadzi, a Pan Bóg błogosławi Ciebie, Twoje życie, sprawy i bliskich 💕🙏🏻❣️

  • wea pisze:

   Pod Twoją obronę….

 9. Euzebia pisze:

  Ks. abp. Andrzej Dzięga wlewa wodę święcona do kropielnic.
  http://www.youtube.com/watch?v=4ivqRgAP7Xs

 10. m-gosia pisze:

  †††

 11. Euzebia pisze:

  Z „Myśli Różańcowych” – Barbara Kloss

  „Jesteście wszyscy dręczeni z dopuszczenia Bożego. Bronią i mocą, ratunkiem, osłoną i nadzieją ma być zawsze i we wszystkim Niepokalane Serce Maryi, a kluczem do otwierania Go dla upustu łask jest Różaniec. I wtedy trzeba go odmawiać w wierze i nadziei, rozumem i wolą – wytrwale. Może nastąpić uderzenie w to, czego tak ludzie pragną – w pociechy i słodycze na modlitwie. Kto nie jest uzbrojony Różańcem, przepasany Różańcem, wsparty Różańcem, umocniony Różańcem i oczyszczony Różańcem – niech nie myśli, że może wystąpić do walki z szatanem. A kto jest – to od niego idzie taki blask, że godzi w złe duchy. Wiedzieć o tym wystarczy, by mieć zawsze i we wszystkim spokój. I wtedy stanie się: „Pokój Mój daję wam, Pokój Mój zostawiam wam, nie jak świat daje Ja wam daję”. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.

  Różaniec jeszcze ciągle nie jest w naszym życiu tym, czym być ma, czym być powinien. Trzeba się modlić o dobre odmawianie Różańca, bo to jest łaska. Różaniec jest czymś tak ważnym – czego my nie wiemy – że gdyby ludzie choć w małej cząstce domyślali się tego, to by się modlili, żeby żyć po to, by mówić Różaniec. Gorąco o to byśmy się modlili!

  Różaniec ma odrodzić świat. Różaniec ma połączyć otwartą ziemię z Niebem i mieszkańców ziemi między sobą – jak wielkim ogniwem. Różaniec da największą nagrodę w Niebie, a wielką pomoc i wdzięczność tym, którzy odmawiają go tu, na ziemi. Różaniec tam, gdzie jest odmawiany, przyciąga specjalną opiekę i szybką pomoc tych, co są w Niebie.”

  • eska pisze:

   Można przesunąć kogoś z Tajemnic Światła, bo jedna grupa bez taj. Światła też może być.
   Jeśli nie będziesz miała kim dopełnić tej 101 grupy, to przesuń DD z tajemnic Światła z NP70.

   +++

   • wobroniewiary pisze:

    Poczekamna kogos do chwalebnych lub sama wezmę a taj. światła uważam za tak samo ważne jak inne, to nie gorszy sort 😊

    • Dorota pisze:

     To mogę odmawiać część chwalebną
     Jak jeszcze wolna

    • wobroniewiary pisze:

     A światła lub bolesne?

    • eska pisze:

     A pewnie, że Tajemnice Światła nie gorsze 🙂 . Nawet chyba należałoby przypomnieć w ramach świadectwa, że pompejanki tu na stronie się bardziej „rozruszały” właśnie odkąd odważyłam się zbierać osoby też do tych tajemnic. Wcześniej było ledwie parę osób chętnych (a to już 5 lat, jak się zaczęło kompletowanie pompejanek), więc składałam grupy 3-osobowe. Odkąd przy nowennie za kapłanów weszły taj. Światła, to się i więcej chętnych znajdowało. Nie tylko do tej nowenny, ale także już i przy kolejnych intencjach. Zatem jak sądzę – taj. Światła są Miłe Matce Bożej 🙂

    • wobroniewiary pisze:

     To teraz 2 osoby do NP102 (światła i bolesne) i mamy „zabawę na 102” 🙂

 12. Witek pisze:

  Ewo, proszę o Tajemnice Chwalebne. Ja i tak odmawiam większą liczbę Różańców tak już będzie odmówione. Dziękuje

 13. m-gosia pisze:

  Paweł i kris super są te muzyczne przerywniki. Paweł nam tu często umila życie i wkłada wiele trudu i serca.Ja bardzo sobie to cenię.Jednakże adminka prosi o modlitwę. Może w danej chwili nie ma nawet sił na modlitwę albo też „gdzie dwóch albo trzech zgodnie prosić będzie”.Pan Jezus mówi proście,a będzie wam dane,choć nie zawsze otrzymujemy to o co prosimy,ale na pewno daje to co nam w danej chwili potrzebne.Mimo dobrych Waszych intencji ciekawa jestem czy Ewa odsłuchała te wasze propozycje muzyczne. Pozdrawiam obydwu panów.

 14. kris pisze:

  Czasami trudno nam dostrzec codzienną radość-łaskę, którą otrzymujemy od Boga w danym dniu i smucimy się z powodu mało istotnej rzeczy, która jak się okaże w przyszłości, nie miała większego znaczenia w naszym życiu.

 15. m-gosia pisze:

  https://www.ekspedyt.org/2020/10/04/oredzia-z-trevignano-romano-08-29-wrzesnia-2020-r/#comment-88216
  Tu link podany w komentarzach do cudu słońca z 3 października,kiedy dokonano koronacji figury Matko Bożej.
  https://www.youtube.com/watch?v=njYwsJ78jHY

  • wobroniewiary pisze:

   KS. Grzegorz Bliźniak był tam podczas tego objawienia

  • olga pisze:

   8 września kapłan błogosławiąc ziarno przeznaczone na siew mówi :„Boże, ty sprawiasz, że wszelkie nasiona wpadłszy w ziemię obumierają, aby wydać plony, które przynoszą radość siewcy i chleb głodnemu. Prosimy Cię, pobłogosław te ziarna zbóż i inne nasiona. Zachowaj je przed gradem, powodzią, suszą i wszelką szkodą. A ziemię użyźniaj rosą z nieba, aby rośliny z nich wyrosłe wydały obfite plony”
   A Matka Boska odpowiada: „… Dzieci, fale mórz i gradobicia wedrą się do miast, plony będą zniszczone, bo jest to ziemia grzechu i natura się buntuje;….”

   Gorzkie to.

 16. wobroniewiary pisze:

  Kochani, proszę o modlitwę, zostałam albo okradziona albo zgubiłam sporą jak dla mnie kasę – wciąż się nie odnalazła 😦

 17. Kazimiera pisze:

  Zapisałam się na Rekolekcje od 12-16.10.2020 do Czarnej i napisałam mejla ale nie otrzymałam odpowiedzi kiedy się zaczynają i jaki jest program.. Muszę koleżanką czymś dojechać . Jestem z Łukowa i w ostatniej chwili będzie nam ciężko znaleść jakieś połączenie. Nie byliśmy jeszcze tam i może nam ktoś podpowie jak tam dojechać.

  • wobroniewiary pisze:

   Dziś Pani dostanie program. Proszę też napisać maila j podać nr tel. A ja podpowiem co i jak

   • Witek pisze:

    Kim jest Duch Święty?
    Przyzywamy Go, wołamy „Przyjdź, Duchu Święty”, „Stworzycielu Duchu, przyjdź”, „Przybądź, Duchu Święty, spuść z niebiosów wzięty światła Twego strumień”, „Ojcze ubogich”, itd.

    Ale gdyby ktoś nas zapytał: „Kim jest Duch Święty?” być może mielibyśmy wątpliwości, w jaki sposób mówić o tej Tajemnicy. Nic dziwnego, ponieważ dokładnie to słowo misterium – tajemnica – pasuje tutaj najlepiej. Tajemnica, kim jest Duch Święty i w jaki sposób działa.

    Dysponujemy danymi, które daje nam Objawienie i to sprawia, że możemy jednak cokolwiek o Bogu powiedzieć. Trzeba to mocno podkreślić, że mówiąc o Bogu, a zatem także o Duchu Świętym, wychodzimy od danych Objawienia. To jest ta zasadnicza różnica pomiędzy filozofią a chrześcijaństwem, że ta pierwsza opiera się przede wszystkim na ludzkim wysiłku w dążeniu do prawdy, natomiast chrześcijaństwo jest religią objawioną, czyli zakłada doświadczenie zainicjowane przez samego Pana Boga, który zechciał o sobie opowiedzieć wprost…

    Od Autora: niniejszy e-book powstał na podstawie nagrań konferencji, które głosiłem przed Zesłaniem Ducha Świętego w 2020 r. Stąd, irytujący zapewne niektórych, „mówiony” styl całej publikacji.

    Decydując się mimo wszystko na wydanie tych stron, miałem i mam nadzieję, że pobudzą one nas do bardziej świadomej wiary w Ducha Świętego i przyczynią się do większej miłości wobec Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Wszystkich Czytelników ogarniam moją modlitwą i sam o nią proszę…

    Pobierz darmowy e-book „Tyniecki Wieczernik. Krótkie rekolekcje o Duchu Świętym” / Możesz skorzystać z kolejnego: „Apokalipsa Bożego Narodzenia”
    Szymon Hiżycki OSB (ur. w 1980 r.) studiował teologię oraz filologię klasyczną; odbył specjalistyczne studia z zakresu starożytnego monastycyzmu w kolegium św. Anzelma w Rzymie. Jest miłośnikiem literatury klasycznej i Ojców Kościoła. W klasztorze pełnił funkcję opiekuna ministrantów, duszpasterza akademickiego, bibliotekarza i rektora studiów. Do momentu wyboru na urząd opacki był także mistrzem nowicjatu tynieckiego. Wykłada w Kolegium Teologiczno-Filozoficznym oo. Dominikanów. Autor książki na temat ośmiu duchów zła „Pomiędzy grzechem a myślą” oraz o praktyce modlitwy nieustannej „Modlitwa Jezusowa”.
    https://link.freshmail.mx/p/e633cew6x9/h20334bb00

    • Witek pisze:

     Kochani mam pytanie? Czy „obrywacie”już za Nowennę Pompejańską? Ja juz od pierwszego dnia… Czyli jest MOC😀😀😀😀

    • wobroniewiary pisze:

     Obrywam, aż słów brakuje….

    • Renata pisze:

     Jako kolejna się dopisuję pod ” obrywanie”…

    • mzz pisze:

     Oj tak, pierwszego dnia nowenny juz od północy się zaczęło, tak jak pisałam w innym poście, szatan dostaje po tyłku.

    • Anuszka pisze:

     A jak wam sie obrywa? Co sie dzieje? Pytam bo nie mam z kim porozmawiać o takich sprawach zeby umiec pozniej u siebie rozeznac co z czego wynika..

    • wobroniewiary pisze:

     Ja napiszę tylko i aż tyle: jeżeli ma mnie dalej spotykać, to co spotkało przez te 4 dni to nie wiem jak to wytrzymam 😦
     Ciągnę ostatkiem sił psychicznych (pod ciężarem setki kłopotów i problemów)
     Na dodatek podczas Różańca przed Najświętszym Sakramentem, suwak z kurtki „zaplątał się sam” w zapięcie od kurtki, i to tak, że aby odstawić od siebie torebkę, musiałam rozebrać się z kurtki, bo była „nierozerwalnie sczepiona z kurtką” Prawie 10 min trwało, zanim uwolniłam torebkę od kurtki czy kurtkę od torebki…
     Zgubienie pieniędzy, popsucie samochodu, oszczerstwa dot. mojej osoby, kłótnie i nieporozumienia, ocean łez, stresu dwa oceany, a cukier rośnie…

    • Renia pisze:

     Co do nowenny, to podczas poprzednich dwóch razy byłam na początku ciąży i dwa razy poroniłam. Prowadzę obserwacje cykli i dokładnie w dniu rozpoczęcia nowenny spadała temperatura, co nie powinno się zdarzyć i wskazuje na nieprawidłowości, co potem potwierdziło poronienie. W środę rozpoczęłam nowennę, w czwartek zrobiłam test i wyszedł pozytywny. Boję się teraz, ale Zawierzam się naszą rodzinę Maryji.

 18. Kazimiera pisze:

  Już otrzymałam informację dziękuję

 19. Euzebia pisze:

  Z „Myśli Różańcowych” – Barbara Kloss

  „Niech się nie trwoży serce wasze, ani się lęka. Wierzycie w Ojca i we Mnie wierzcie. Pokój jest darem Nieba. Pan Jezus dał nam swoją Matkę, a Ona dała Różaniec, aby się okazało jawnie, że sam Pan Jezus jest wierny w swoich obietnicach: Pokój mój daję wam.

  Z Różańca powstaje taka wieża obronna i taki mur ochronny, że bez względu na to, co was dosięgnąć może, trwajcie w pokoju i wznoście dookoła siebie fortecę niezdobytą ze świętych Różańców. I wierzę, że tak jest!

  Wzywanie pomocy i obrony mocą danej tajemnicy różańcowej stanowi najbardziej realną, skuteczną opiekę i pomoc, a także wyzwala do działania świętych Aniołów, których opieki i pomocy tak bardzo już potrzebujecie wszyscy i jeszcze bardziej potrzebować jej będziecie w przyszłości. Gdyby to ludzie wiedzieli i gdyby temu uwierzyli, i gdyby to przyjęli – ileż Różańców nieustannie wznosiłoby się do Królowej Aniołów! Szatan bowiem robi i robić będzie coraz większe wysiłki, by nas tego spokoju pozbawić. Trwajcie w pokoju.”

 20. kris pisze:

  Piosenka – modlitwa na dobranoc ” Your Love” Ennio Morricone ,można słuchać bez końca..

 21. Ola pisze:

  Błgosławiony Carlo Acutis, nie słyszałam wcześniej o tym chłopcu , ale jego historia jest wspaniała

 22. Oksana pisze:

  Byłam na Spowiedzi generalnej miesiąc temu. Teraz spowiadam się co tydzien. Przy okazji- byłam u o. Kapucyna, który opiekuje się najuboższymi, bezdomnymi. potrzeba wszystkiego, trwałe produkty do jedzenia, koce, zimowe kurtki, inne. Kontakt ze mną, przez Ewę, zna mój @mail i telefon. Zawiozę wszystko Ojcu. Wspaniały, cichy i konkretny człowiek. Oni nalegają, aby ich nazywać „Braćmi Mniejszymi” Lecz do Kapłana mówię Ojcze, Bracie nie chce mi przejść przez gardło. Zasięg ich działalności jest b. duży, sama nędza mieszkająca pod przysłowiowym mostem. Zawiozę to co mam, ale to ciągle mało, więc proszę o wsparcie 🙂 Pozdrawiam, Oksana.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s