5 października – św. Faustyny Kowalskiej

Pan Jezus do św. Faustyny: Postanowiony jest dzień sprawiedliwości,
dzień gniewu Bożego, drżą przed nim aniołowie…

(…) Wtem ujrzałam Matkę Bożą, która mi powiedziała: O, jak bardzo miła jest Bogu dusza, która idzie wiernie za tchnieniem Jego łaski; ja dałam Zbawiciela światu, a ty masz mówić światu o Jego wielkim miłosierdziu i przygotować świat na powtórne (91) przyjście Jego, który przyjdzie nie jako miłosierny Zbawiciel, ale jako Sędzia sprawiedliwy. O, on dzień jest straszny. Postanowiony jest dzień sprawiedliwości, dzień gniewu Bożego, drżą przed nim aniołowie. Mów duszom o tym wielkim miłosierdziu, póki czas zmiłowania; jeżeli ty teraz milczysz, będziesz odpowiadać w on dzień straszny za wielką liczbę dusz. Nie lękaj się niczego, bądź wierna do końca, ja współczuję z tobą. Dz. 635

Helena Kowalska urodziła się 25 sierpnia 1905 r. jako trzecie z dziesięciorga dzieci, w rolniczej rodzinie z Głogowca k/Łodzi. Dwa dni później została ochrzczona w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Kazimierza w Świnicach Warckich (diecezja włocławska). Nadano jej wówczas imię Helena. Kiedy miała siedem lat, po raz pierwszy usłyszała w duszy głos wzywający do doskonalszego życia. W 1914 r. przyjęła I Komunię świętą, a dopiero trzy lata później rozpoczęła naukę w szkole podstawowej. Mimo dobrych wyników, uczyła się tylko trzy lata, potem musiała zrezygnować, aby pomagać w domu matce.
Jako czternastoletnia dziewczynka opuściła dom rodzinny, by na służbie u zamożnych rodzin w Aleksandrowie, Łodzi i Ostrówku zarobić na własne utrzymanie i pomóc rodzicom. Przez cały czas bardzo pragnęła życia zakonnego, ale rodzicom powiedziała o swoich zamiarach dopiero w 15. roku życia. Od szesnastego roku życia pracowała jako służąca.
W lipcu 1924 r. przyjechała do Warszawy i zgłosiła się do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Żytniej. Musiała jednak jeszcze rok przepracować w Warszawie, aby odłożyć pieniądze na skromną wyprawę. 1 sierpnia 1925 r. – mimo sprzeciwu rodziców – została przyjęta do Zgromadzenia. Postulat odbywała w Warszawie, a nowicjat w Krakowie, gdzie w czasie obłóczyn zakonnych otrzymała imię Maria Faustyna i habit. Od marca 1926 r. Bóg doświadczył siostrę Faustynę ogromnymi trudnościami wewnętrznymi, wiele przecierpiała aż do końca nowicjatu. W Wielki Piątek 1927 r. zbolałą duszę nowicjuszki ogarnął żar Bożej Miłości. Zapomniała o własnych cierpieniach, poznając jak bardzo cierpiał dla niej Jezus. 30 kwietnia 1928 r. złożyła pierwsze śluby zakonne, następnie z pokorą i radością pracowała w różnych domach zakonnych, m.in. w Krakowie, Płocku i Wilnie, pełniąc rozmaite obowiązki. Zawsze pozostawała w pełnym zjednoczeniu z Bogiem. Jej bogate życie wewnętrzne wspierane było poprzez wizje i objawienia.

W zakonie przeżyła 13 lat. 22 lutego 1931 r. po raz pierwszy ujrzała Pana Jezusa Miłosiernego. Otrzymała wtedy polecenie namalowania takiego obrazu, jak ukazana jej postać Zbawiciela oraz publicznego wystawienia go w kościele. Mimo znacznego pogorszenia stanu zdrowia pozwolono jej na złożenie profesji wieczystej 30 kwietnia 1933 r. Później została skierowana do domu zakonnego w Wilnie. Na początku 1934 roku zwróciła się z prośbą do artysty malarza Eugeniusza Kazimierskiego o wykonanie według jej wskazówek obrazu Miłosierdzia Bożego. Gdy w czerwcu ujrzała ukończony obraz, płakała, że Chrystus nie jest tak piękny, jak Go widziała.
Dzięki usilnym staraniom ks. Michała Sopoćko, kierownika duchowego siostry Faustyny, obraz został wystawiony po raz pierwszy w czasie triduum poprzedzającego uroczystość zakończenia Jubileuszu Odkupienia świata w dniach 26-28 kwietnia 1935 r. Został umieszczony wysoko w oknie Ostrej Bramy i widać go było z daleka. Uroczystość ta zbiegła się z pierwszą niedzielą po Wielkanocy, tzw. niedzielą przewodnią, która – jak twierdziła siostra Faustyna – miała być przeżywana na polecenie Chrystusa jako święto Miłosierdzia Bożego. Ksiądz Michał Sopoćko wygłosił wówczas kazanie o Bożym Miłosierdziu.
W 1936 r. stan zdrowia siostry Faustyny pogorszył się znacznie, stwierdzono u niej zaawansowaną gruźlicę. Od marca tego roku do grudnia 1937 r. przebywała na leczeniu w szpitalu krakowskim w Prądniku Białym. Wiele modliła się w tym czasie, odwiedzała chorych, a umierających otaczała szczególną modlitewną pomocą. Po powrocie ze szpitala pełniła przez pewien czas obowiązki furtianki. Starała się bardzo, by żaden ubogi nie odszedł bez najmniejszego choćby wsparcia od furty klasztornej. Wywierała bardzo pozytywny wpływ na wychowanki Zgromadzenia, dając im przykład pobożności i gorliwości, a zarazem wielkiej miłości.
Chrystus uczynił siostrę Faustynę odpowiedzialną za szerzenie kultu Jego Miłosierdzia. Polecił pisanie Dzienniczka poświęconego tej sprawie, odmawianie nowenny, koronki i innych modlitw do Bożego Miłosierdzia. Codziennie o godzinie 15:00 Faustyna czciła Jego konanie na krzyżu. Przepowiedziała także, że szerzona przez nią forma kultu Miłosierdzia Bożego będzie zabroniona przez władze kościelne. Dzięki s. Faustynie odnowiony i pogłębiony został kult Miłosierdzia Bożego. To od niej pochodzi pięć form jego czci:
– obraz Jezusa Miłosiernego („Jezu, ufam Tobie”),
– koronka do Miłosierdzia Bożego,
– Godzina Miłosierdzia (godzina 15, w której Jezus umarł na krzyżu),
– litania do Miłosierdzia Bożego
– święto Miłosierdzia Bożego w II Niedzielę Wielkanocną.


W kwietniu 1938 r. nastąpiło gwałtowne pogorszenie stanu zdrowia siostry Faustyny. Ksiądz Michał Sopoćko udzielił jej w szpitalu sakramentu chorych, widział ją tam w ekstazie. Po długich cierpieniach, które znosiła bardzo cierpliwie, zmarła w wieku 33 lat 5 października 1938 r. Jej ciało pochowano na cmentarzu zakonnym w Krakowie-Łagiewnikach. W 1966 r. w trakcie trwania procesu informacyjnego w sprawie beatyfikacji siostry Faustyny, przeniesiono jej doczesne szczątki do kaplicy Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

S. Faustyna została beatyfikowana 18 kwietnia 1993 r., a ogłoszona świętą 30 kwietnia 2000 r. Uroczystość kanonizacji przypadła w II Niedzielę Wielkanocną, którą Jan Paweł II ustanowił wtedy świętem Miłosierdzia Bożego.

Relikwie św. siostry Faustyny znajdują się w Krakowie-Łagiewnikach, gdzie mieści się sanktuarium Miłosierdzia Bożego odwiedzane przez setki tysięcy wiernych z kraju i z całego świata. Dwukrotnie nawiedził je również Jan Paweł II, po raz pierwszy w 1997 r., a po raz drugi – w sierpniu 2002 r. 17 sierpnia 2002 r. Jan Paweł II dokonał uroczystej konsekracji nowo wybudowanej świątyni w Krakowie-Łagiewnikach i zawierzył cały świat Bożemu Miłosierdziu.

Św. Siostra Faustyna o spowiedzi świętej

Św. Siostra Faustyna do sakramentu pokuty przystępowała co 7 dni. Prymas Tysiąclecia Stefan Kardynał Wyszyński do sakramentu pokuty przystępował co 14 dni. Św. Jan Paweł II przystępował do sakramentu pokuty co 7 dni. Św. Ojciec Pio zapraszał wszystkich wierzących do spowiedzi przynajmniej raz na tydzień. Mówił on: „Nawet, jeśli pokój był zamknięty, po upływie tygodnia konieczne jest jego odkurzenie.”

A ja, ile razy w roku przystępuję do tego sakramentu? Czy pamiętam, że życie w grzechu śmiertelnym skazuje dusze na wieczne potępienie?

Sekretarka Króla Miłosierdzia w swoim Dzienniczku zapisała następujące słowa Pana Jezusa o TRYBUNALE MIŁOSIERDZIA:

Św. Faustyna o posłuszeństwie:

„Szatan może się okrywać nawet płaszczem pokory, ale płaszcza posłuszeństwa nie umie na siebie naciągnąć i tu się wydaje jego cała robota” (Dz. 939)

Faustyna

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

18 odpowiedzi na „5 października – św. Faustyny Kowalskiej

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • witek pisze:

   Obrońca Polski, Defensor Poloniae, Papież Pius IX drogę do niepodległości Polski widział w Koronce do Miłosierdzia Bożego.
   Święta Tradycja versus ocean przeciwności. Święta Tradycja.
   https://www.google.com/amp/s/swietatradycja.wordpress.com/2019/02/08/koronka-do-milosierdzia-bozego-ulozona-przez-papieza-piusa-ix-w-1847-roku/amp/
   Koronka do Miłosierdzia Bożego
   ułożona przez papieża Piusa IX w 1847 roku

   W dniu 8 Maja 1853 r. Ojciec Święty wyznaczył dzień, to jest pierwszą Niedzielę po Trójcy Przenajświętszej, na obchód święta Miłosierdzia Boskiego, dołączając do tego święta odpust zupełny.
   Odmawia się na Różańcu.
   Odmawiając tę koronkę wpatrywać się w duchu podczas każdego dziesiątka w jedną Ranę Zbawiciela.

   W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

   Na początku: Ojcze nasz… i Zdrowaś Maryjo…

   Na dużych paciorkach: O Jezu! Zbawco świata, któremu tylko jedna rzecz jest niepodobna, to jest, żebyś się nie ulitował nad nieszczęśliwymi, wysłuchaj nas!

   Na 10 małych paciorkach: O mój Jezu! Miłosierdzia! (100 dni odpustu).

   Po każdej dziesiątce: Chwała Ojcu…

   Na zakończenie: Ojcze nasz… i Zdrowaś Maryjo…

   Na zakończenie koronki – MODLITWA:
   Boże, który uciekającym się do Twojego miłosierdzia z ufnością, nic odmówić nie możesz, zmiłuj się nad nami.
   Matko Najświętsza, pod krzyżem bolejąca, módl się za nami!

   Modlitwa Ojca Świętego Piusa IX

   Przybądź już Panie, przybądź, nie ociągaj się, przepuść ludowi Twojemu, odpuść winy nasze, wejrzyj na opuszczenie nasze; nie w sprawiedliwości naszej ścielemy się przed Obliczem Twoim, ale w wielkości zmiłowania Twego. Obudź moc Twoją i przybądź, ukaż nam Oblicze Twoje, a będziemy zbawieni. Amen.

   – – –
   Książka do nabożeństwa o Najsłodszem Sercu Jezusowem i 33 uwagi na miesiąc Czerwiec, Kraków 1883, Staraniem Sióstr Wizytek, str. 347-348 [z niewielką korektą x. J. B.].

   • witek pisze:

    I. Święta Gertruda, będąc jedne-
    go razu zaszczyconą widzeniem św. Jana
    Ewangelisty, zapytała go, dlaczego ani
    I w Ewangelii, ani w listach swoich, ani
    w księdze Objawienia, nic zgoła nie wspo-
    mniał o tajemnicach Najśw. Serca Jezu-
    | sowego, na którem przecież podczas osta-
    tniej W ieczerzy głowę swoją położył ? Na
    i to Jan św. taką dał jej odpowiedź: „Prze-
    znaczeniem mojem było pisać dla rodzą-
    cego się Kościoła o Słowie Przedwie-
    jcznem: Chrystusie Panu, jego W cieleniu!
    I i mieszkaniu pomiędzy ludźmi. Co się zaś I
    [ tyczy tajemnic Serca Jezusowego, to te
    | zachował Pan Bóg dla siebie, ażeby do-
    piero w ostatnich czasach, kiedy świat
    coraz bardziej do upadku chylić się po-
    cznie, a w wielu miłość Boża całkiem
    ostygnie i wygaśnie, objawić je światu i
    rozdmuchać przez nie gasnącą miłość ku
    Bogu w sercach ludzkich14. W idzenie to
    miało miejsce w XIV. wieku, 353 lat
    przed pierwszem objawieniem Bł. Małgo-
    rzaty Alacoque.
    108 stron. Książka do nabożeństwa o Najsłodszem Sercu Jezusowem , Kraków 1883

 2. wobroniewiary pisze:

  Kochani do Nowenny pozapisuję wieczorem….zgubilam klucze od domu i córka wróci wieczorem a ja teraz u ludzi z tel. I tylko z telefonu mogę zatwierdzać komentarze A zapisy z komputera 😃🙉

 3. Euzebia pisze:

  NOWENNA DO MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ przed Świętem 7 października
  (28 września do 6 października)
  .
  Dzień 8
  .
  Splećmy łańcuch Różańców przez Polskę.
  Niech Królowa dowodzi Swym wojskiem.
  Niech zakwitną krokusy trzeźwości
  – wtedy wzejdzie Jutrzenka Wolności!
  .
  Zwyciężyłaś, zwyciężaj!
  Straszny jest szczęk oręża!
  Już Różaniec, Różaniec, Różaniec
  wytaczają żołnierze na szaniec.
  .
  „Odmawiający Mój Różaniec są Moimi dziećmi, a braćmi Jezusa Chrystusa, Syna Mojego Jednorodzonego. „
  .
  .
  Litania do Matki Bożej Różańcowej
  .
  Kyrie eleison.
  Chryste eleison. Kyrie eleison.
  Chryste, usłysz nas.
  Chryste, wysłuchaj nas.
  Ojcze z Nieba Boże, zmiłuj się nad nami.
  Synu, Odkupicielu świata, Boże zmiłuj się nad nami.
  Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami.
  Święta Trójco, Jedyny Boże zmiłuj się nad nami.

  Św. Maryjo, Orędowniczko Różańca świętego, módl się za nami.
  Św. Maryjo, Zwierciadło Czyste, tajemnice życia i śmierci, Syna Boskiego w sobie pokazujące
  Św. Maryjo, Piękna jak księżyc przy okrutnej Męce Zbawiciela
  Św. Maryjo, Wybrana jak słońce przy Zmartwychwstaniu Pańskim
  Św. Maryjo, jako Obóz uszykowany przeciw nieprzyjaciołom Kościoła świętego
  Św. Maryjo, Tęczo Przymierza, mająca w sobie rozliczne kolory tajemnic Boskich w Różańcu świętym
  Św. Maryjo, Harfo Dawidowa, o strunach dziesięciu rozpędzająca czartów
  Św. Maryjo, Drzewo rozkoszne, błogosławiony owoc żywota wydające
  Św. Maryjo, Ołtarzu Świętego Świętych, o piętnastu stopniach tajemnic Boskich wystawiony
  Św. Maryjo, Zegarze słoneczny króla Achaza, w pozdrowieniach anielskich nazad się cofający
  Św. Maryjo, Arko korabiu Noego, grzeszników od potopu, ognia wiecznego zachowujący, a piętnastu tajemnicach unoszący się nad górami
  Św. Maryjo, Raju rozkoszy, w liliach i różach Męki Syna Boskiego w Różańcu świętym wystawiony
  Św. Maryjo, z Różańcem świętym dusze ludzkie z mąk czyśćcowych wyciągająca
  Św. Maryjo, Różańcem świętym, jako tarcza, wiernych sług swoich od sideł czartowskich i złych przygód zasłaniająca
  Św. Maryjo, Panno najczystsza
  Św. Maryjo, Matko i Pani nasza
  .
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam Panie.
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas Panie.
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.
  .
  W. Módl się za nami Święta Boża Rodzicielko,
  O. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.
  Amen

 4. Ela P pisze:

  Ewo,czy mogłabyś mi zamienić część radosną różańca na część światła.Jestem w 23 grupie.

 5. duszyczka pisze:

  Lech Dokowicz
  Ważny apel PSOŻC:
  Szanowni Państwo,
  jak już zapewne Państwo wiecie, 22 października Trybunał Konstytucyjny zdecyduje, czy wolno zabijać dzieci nienarodzone podejrzewane o chorobę lub niepełnosprawność. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, z ramienia którego pozwalam sobie napisać, prowadzi kampanię edukacyjną na ten temat (na stronach http://www.pro-life.pl oraz http://www.bezwyjatkow.pl) pod hasłem „Konstytucja bez wyjątków” – czyli prawo do życia dla wszystkich.
  22 października może być dniem historycznym, w którym wszystkie chore dzieci zyskają szansę na leczenie. Wiemy, że pozytywna edukacja pro-life jest kluczowa, ale teraz o wiele ważniejsza jest modlitwa! Dlatego z całego serca prosimy o włączenie się w Nowennę Życia, którą organizujemy. Będziemy się modlić o odwagę i mądrość dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego, aby wydali oczekiwany przez tak wiele osób wyrok.
  Nowenna Życia rozpocznie się 13 października (w dzień fatimski), a zakończy 21 października, w przeddzień posiedzenia Trybunału. Ufamy, że nie bez znaczenia jest fakt, że sędziowie będą orzekać 22 października, kiedy wspominamy św. Jana Pawła II, wielkiego obrońcę życia.
  Co może zrobić każdy z nas?
  1. Dołączyć online do wydarzenia na Facebooku
  Niech sędziowie widzą, że są otoczeni modlitewnym wsparciem! To tylko jedno kliknięcie „Wezmę udział”. Zapraszamy: https://www.facebook.com/psozc
  W wydarzeniu na Facebooku będziemy codziennie zamieszczać przygotowane przez nas rozważania nowennowe (uzyskały imprimatur).
  2. Zgłosić się przez naszą stronę www
  Formularz zgłoszeniowy oraz rozważania na każdy dzień nowenny są dostępne tutaj: http://www.pro-life.pl/nowenna
  3. Zgłosić się telefonicznie
  Do Nowenny Życia można też dołączyć, dzwoniąc do naszego Stowarzyszenia pod numer: 12 423 25 56
  Chętnie zamieścimy informację o wszystkich grupach, których członkowie włączają się w to wspólne dzieło. Róża Różańcowa, stowarzyszenie, fundacja, bractwo, wspólnota młodzieżowa, klub seniora… – jeśli modlicie się Państwo z nami, napiszcie w odpowiedzi na tego maila, a my dopiszemy tę grupę/społeczność w wydarzeniu.
  Prosimy o zapraszanie do dołączenia swoją rodzinę, przyjaciół, znajomych – wszystkie osoby, w których sercach kryje się pragnienie ochrony najmniejszych, bezbronnych dzieci.
  Ufamy, że życie zwycięży śmierć.
  Z poważaniem i pozdrowienia
  https://www.facebook.com/lech.dokowicz/photos/a.1601467103365124/1688440531334447

 6. Euzebia pisze:

  NOWENNA DO MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ przed Świętem 7 października
  (28 września do 6 października)
  .
  Dzień 9
  .
  Niech Krucjata ogarnie miliony,
  wtedy będzie kraj ocalony.
  każdy wytrwa bez przeszkód przy Bogu,
  jak przyrzekliśmy w Ślubach Narodu.
  .
  Zwyciężyłaś, zwyciężaj!
  Straszny jest szczęk oręża!
  Już Różaniec, Różaniec, Różaniec
  wytaczają żołnierze na szaniec.
  .

  „Nabożeństwo do Mego Różańca Świętego jest wielkim znakiem przeznaczenia do Nieba. „
  .
  .
  Litania do Matki Bożej Różańcowej
  .
  Kyrie eleison.
  Chryste eleison. Kyrie eleison.
  Chryste, usłysz nas.
  Chryste, wysłuchaj nas.
  Ojcze z Nieba Boże, zmiłuj się nad nami.
  Synu, Odkupicielu świata, Boże zmiłuj się nad nami.
  Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami.
  Święta Trójco, Jedyny Boże zmiłuj się nad nami.

  Św. Maryjo, Orędowniczko Różańca świętego, módl się za nami.
  Św. Maryjo, Zwierciadło Czyste, tajemnice życia i śmierci, Syna Boskiego w sobie pokazujące
  Św. Maryjo, Piękna jak księżyc przy okrutnej Męce Zbawiciela
  Św. Maryjo, Wybrana jak słońce przy Zmartwychwstaniu Pańskim
  Św. Maryjo, jako Obóz uszykowany przeciw nieprzyjaciołom Kościoła świętego
  Św. Maryjo, Tęczo Przymierza, mająca w sobie rozliczne kolory tajemnic Boskich w Różańcu świętym
  Św. Maryjo, Harfo Dawidowa, o strunach dziesięciu rozpędzająca czartów
  Św. Maryjo, Drzewo rozkoszne, błogosławiony owoc żywota wydające
  Św. Maryjo, Ołtarzu Świętego Świętych, o piętnastu stopniach tajemnic Boskich wystawiony
  Św. Maryjo, Zegarze słoneczny króla Achaza, w pozdrowieniach anielskich nazad się cofający
  Św. Maryjo, Arko korabiu Noego, grzeszników od potopu, ognia wiecznego zachowujący, a piętnastu tajemnicach unoszący się nad górami
  Św. Maryjo, Raju rozkoszy, w liliach i różach Męki Syna Boskiego w Różańcu świętym wystawiony
  Św. Maryjo, z Różańcem świętym dusze ludzkie z mąk czyśćcowych wyciągająca
  Św. Maryjo, Różańcem świętym, jako tarcza, wiernych sług swoich od sideł czartowskich i złych przygód zasłaniająca
  Św. Maryjo, Panno najczystsza
  Św. Maryjo, Matko i Pani nasza
  .
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam Panie.
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas Panie.
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.
  .
  W. Módl się za nami Święta Boża Rodzicielko,
  O. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

 7. Robert pisze:

  Nowiny ze świata mody! Od Gucci’ego. Raczej nie dla ubogich rekrutów z Rosji albo z Chin…:

  https://www.pch24.pl/-zwalczanie-toksycznych-stereotypow—gucci-prezentuje-sukienke-dla-mezczyzn,78881,i.html

  I jeszcze dwie focie ze strony kobieta.pl:

  • Paweł pisze:

   Niektórzy ludzie, zdrowi z punktu widzenia medycyny, a także pełni sił i wcale nie pozbawieni sprawności w radzeniu sobie w życiu („społeczno-ekonomicznym”), traktują jednak – o dziwo – swój «PSYCHOFIZYCZNY „kształt”» finalny „jestestwa” [zawsze przecież dość „przypadkowy” – jak można by powiedzieć z punktu widzenia genetyki tudzież różnych „populacyjnych statystyk”, dotyczących efektów „osobniczego rozwoju” połączonych też przecież zawsze z rezultatami otrzymanego wychowania (lub jego braku…)] ze ŚMIERTELNĄ powagą i są gotowi DLATEGO ze względu na niego, na jego cechy/”atrybuty”, poddawać się nawet np. operacjom plastycznym albo operacjom takiej czy innej „korekty” zewnętrznej; czyli już chyba kompletnie WSZYSTKO w ich życiu „kręci się” – najzupełniej serio – wokół tegoż «PSYCHOFIZYCZNEGO – bądź co bądź: jedynie! – „KSZTAŁTU”». A przy tym nie są chyba wcale chętni powściągać swoich takich czy innych (i to akurat może być tutaj niezbyt istotne, JAKICH) skłonności NIECZYSTYCH, których dobrowolnego „aktualizowania” SUROWO [pod sankcją grzechu śmiertelnego!] zabrania VI i IX przykazanie.
   _______I to właśnie jest, z punktu widzenia obiektywnego obserwatora, NIENORMALNE, jeśli to są już dorośli oraz należycie świadomi wszystkiego ludzie, mający też wszelki dostęp do poznania w odpowiedniej formie Bożego Objawienia, moralnej nauki Kościoła katolickiego oraz rozmaitych świadectw katolickich Świętych. Odnosiłbym więc do nich takie oto (zaznaczone kapitalikami) słowa ze znanego utworu naszego noblisty Czesława Miłosza: http://wiersze.doktorzy.pl/omaku.htm
   ___Na ziarnku maku stoi mały dom, / Psy szczekają na księżyc makowy / I NIGDY JESZCZE TYM MAKOWYM PSOM, / ŻE JEST [= istnieje!] ŚWIAT WIĘKSZY [= duchowy!] – NIE PRZYSZŁO DO GŁOWY.
   ___Ziemia [= „przyziemność”, także ta psychofizyczna!] to ziarnko, naprawdę nie więcej, / a inne ziarnka – planety i gwiazdy. / A choć ich będzie chyba sto tysięcy, / domek z ogrodem może stać na każdej.
   ___Wszystko w makówce [= Wszechświecie]. Mak rośnie w ogrodzie [= Niebie nad niebiosami, domu Pana], / Dzieci biegają [= mieszkańcy Nieba] i mak się kołysze. / A wieczorami, o księżyca wschodzie / Psy gdzieś szczekają, to głośniej, to ciszej.

 8. Robert pisze:

  A tu – dla smutnego porównania obu propozycji, kolekcja innego, dziś jeszcze bardziej znanego, domu mody: Hugo Boss z 1934 roku nur für Deutsche. Ta przynajmniej elegancka (wg niemałej liczby Francuzek pod niemiecką okupacją – ich entuzjastyczne oceny są do znalezienia w Sieci):

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s