Ks. dr hab. Robert Skrzypczak: Prorocze kazanie!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

35 odpowiedzi na „Ks. dr hab. Robert Skrzypczak: Prorocze kazanie!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  20 września 1918 roku Ojciec Pio otrzymał stygmaty w czasie przejmującej wizji tajemniczej postaci, która włócznią przebiła jego dłonie, stopy i bok. Jednak nie jest to początek historii…

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2017/09/02/sw-ojciec-pio-stygmaty-ukryte-i-widzialne-transwerberacja-stygmatyzacja-i-doswiadczenie-ostrza-wbitego-w-serce/

 3. Rita pisze:

  20 września rozpoczął się też proces beatyfikacyjny św. Faustyny. Ojciec Pio, św. Faustyna-niezwykłe osoby. Na drodze ich świętości stawały różne przeszkody. Oskarżano ich o kłamstwo i wybujałą wyobraźnię.Przy tej okazji wyboru przez Niebo o.Pio, chciałabym obronić Fullę Horak. Jej krewny, ks. Tomasz Horak, znany ksiądz katolicki daje świadectwo jej świętości .Zamieszam link do wypowiedzi księdza Horaka.Jest to o tyle ważne, że inny ksiądz wypowiedział się o niej niepochlebnie, pisząc,że odwiedził ją, starszą już kobietę, i nie była w stanie odpowiadać na jego pytania z sensem odnośnie prywatnych objawień z jej młodości.. Czy to przekreśla jej wcześniejsze spotkania z duszami czyśćcowymi, opisane w książce” Święta Pani”? Chyba nie.
  Cytuję za „echem Katolickim z 11.03.2020r”:
  ROZMOWA

  Egzamin z cierpienia zdała celująco

  Ks. Tomasz Horak, bratanek F. Horak

  „Gdy czytałem książkę «Święta Pani», odezwał się we mnie sceptyk – racjonalista” – napisał Ksiądz we wstępie do książki. Skąd to podejście?

  Sceptykiem i racjonalistą byłem zawsze. Wiara zaś była dotknięciem obecności Czegoś, Kogoś istniejącego ponad tym, co mieści się w naszym czasoprzestrzennym świecie. Moja ciocia Fulla to dopiero była racjonalistka! Książkę „Święta Pani” poznałem późno, chyba dopiero po doktoracie. Po prostu nie było do niej dostępu, natknąłem się na przedruk. Moja wiara nie potrzebowała wtedy „podpórek”. Ciocia przekazała mi kiedyś fotograficzny egzemplarz książki – wielkie to, ciężkie i niezgrabne – ponad 300 zdjęć wklejonych pracowicie w wielki album. Oryginał z 1939 r. dostałem dopiero po śmierci Fulli – jak relikwię, z wklejonym portretem nakreślonym przez Wolską-Pawlikowską, z odręczną dedykacją Kazimiery Iłłakowiczówny dla Wacława Berenta, z dwoma ekslibrisami – Fulli i Biblioteki Jagiellońskiej.

  I ostatecznie uznał Ksiądz mistyczne przeżycia swojej stryjenki. Co o tym zdecydowało?

  U stryjenek w Zakopanem za często się nie bywało. Ale wystarczająco, by poznawać Papcię i Fullę – dobroć i troskliwość Papci; umysł, wiarę, przeżycia i wewnętrzny świat Fulli. Nasilało się jej cierpienie spowodowane syberyjską operacją, przyplątywały się choroby. Podziwiałem ciocię Papcię, jak z oddaniem pomagała siostrze. A Fulla duchowo, psychicznie wciąż była tą samą Fullą – pogodną, mającą wiele do powiedzenia, z tym swoim specyficznym humorem.

  Zapalenia nerek, złamana kość udowa – przyjęcie przez nią cierpienia wywierało na mnie wrażenie od dawna. Jej skargę znała chyba tylko ciocia Papcia: „Boże, czy to nie za dużo?”. A zewnętrznie pogoda ducha. Już o wiele wcześniej nie trzeba mnie było przekonywać – nie miałem wątpliwości co do „Świętej Pani” – i jako określenia św. Magdaleny-Zofii, i jako tytułu książki. Tak napisałem we wstępie do niej: „Egzamin cierpienia, który zdała celująco, stał się w moich oczach pieczęcią uwierzytelniającą jej mistyczne przeżycia”.

  Dlaczego Kościół nigdy oficjalnie na zajął się osobą Fulli ani jej pismami?

  Na tak postawione pytanie odpowiedzi właściwie nie ma. Były starania niemieckiego wydawcy o pozwolenie biskupa na druk i rozpowszechnianie książki, czyli imprimatur. Nie jest to potwierdzenie autentyczności objawień, ale zgoda na druk może być z takim potwierdzeniem mylona. Stąd zbytnia ostrożność kościelnych urzędów. Po drugie – od śmierci F. Horak w 1993 r. minęło dopiero 27 lat. Gdy chodzi o tego typu sprawę to niewielki upływ czasu. Po trzecie – w przypadku ludzi, którzy doznawali objawień, bardzo często przełożeni Kościoła nawet zakazywali rozpowszechniania przekazanych w objawieniach treści. Tak było z „Dzienniczkiem” s. Faustyny. Po czwarte – diecezja lwowska, gdzie wszystko się działo, faktycznie przestała istnieć. Podsumowując, wskażę na częsty scenariusz. Mianowicie pozorne uśpienie sprawy zdarzających się objawień po jakimś czasie wraca, przyciągając uwagę wiernych i przełożonych Kościoła. Czy i w tym przypadku tak będzie? Nie wiem. W każdym razie od lat widzę poszerzający się krąg zainteresowania postacią mojej stryjenki F. Horak.

 4. Bożena pisze:

  Tak, strzeżcie się ludzi o mózgu wróbelka.
  Albowiem pokora jest stąpaniem w prawdzie, zaś nie brakiem intelektu…
  https://dorzeczy.pl/kraj/154031/prof-kucharczyk-przedziwna-asymetria-milosierdzia-chroni-sie-zwierzeta-a-zabija-dzieci.html

 5. Euzebia pisze:

  NOWENNA PRZED 29 WRZEŚNIA ŚWIĘTYCH ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, RAFAŁA I GABRIELA

  Dzień pierwszy – 20 września

  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli, wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

  Czytanie z Księgi Izajasza (6, 1-8)
   W roku śmierci króla Ozjasza ujrzałem Pana siedzącego na wysokim i wyniosłym tronie, a tren Jego szaty wypełniał świątynię. Serafiny stały ponad Nim; każdy z nich miał po sześć skrzydeł; dwoma zakrywał swą twarz, dwoma okrywał swoje nogi, a dwoma latał.
  I wołał jeden do drugiego: «Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego Chwały». Od głosu tego, który wołał, zadrgały futryny drzwi, a świątynia napełniła się dymem. I powiedziałem: «Biada mi! Jestem zgubiony! Wszak jestem mężem o nieczystych wargach i mieszkam pośród ludu o nieczystych wargach, a oczy moje oglądały Króla, Pana Zastępów!»
  Wówczas przyleciał do mnie jeden z Serafinów, trzymając w ręce węgiel, który kleszczami wziął z ołtarza. Dotknął nim ust moich i rzekł: «Oto dotknęło to twoich warg: twoja wina jest zmazana, zgładzony twój grzech». I usłyszałem głos Pana mówiącego: «Kogo mam posłać? Kto by Nam poszedł?» Odpowiedziałem: «Oto ja, poślij mnie!»
   
  Pozdrowienie św. Michała Archanioła i Chóru Serafinów
  Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…
   
  Za przyczyną Świętego Michała Archanioła i Niebiańskiego Chóru Serafinów zapal nas, Panie, ogniem doskonałej miłości. Amen.
   
  P. Święty Michale, Pierwszy Obrońco Królestwa Chrystusowego,
  W. Módl się za nami.
   

 6. babula pisze:

  Umiera babcia mojego zięcia. Z całego serca proszę o modlitwę -żeby się nie męczyła.
  Jezu przyjmij jej cierpienie, całe jej życie tak pełne wyrzeczenia, pracy i oddania rodzinie.

  • Maggie pisze:

   To kazanie jest z grudnia 2019 .. mowa o wirusie zła, nastraja refleksyjnie do słów kapłana, który mówi o niebezpieczeństwie .. wielkim choć niewidocznym ..

 7. wobroniewiary pisze:

  Coś na wesoło – w nawiązaniu do obecnej sytuacji „politycznej” 🙂

  1) Uwaga futerkowcy klatkowi!!!
  Zgodnie z ostatnią uchwałą Sejmu ci wszyscy, którzy w swoich blokach (czy innych domach) mają klatki (schodowe lub inne), muszą liczyć się z eksmisją albo bardzo wysokimi karami, jeśli na głowie lub na ciele mają futerko. Łysych oraz zdepilowanych to nie dotyczy.
  W związku z tym nasz zakład fryzjerski „Filutek” w Grodzisku poleca swoje usługi.

  2) Uwaga uwiązani codziennie zbyt długo na zbyt krótkim łańcuchu (w domu, w miejscu pracy, w szkole itp.), Sejm RP w trosce o Waszą wolność ustala obecnie ustawowo, jak długi ma być ten łańcuch i jaką maksymalnie liczbę godzin macie na nim spędzać. W Waszym imieniu nasza Redakcja „Głosu Wolności” kieruje do Sz. PP. Posłów i Posłanek szczere gratulacje oraz wyrazy głębokiej wdzięczności. Gdyby ktoś chciał uczynić to osobiście, prosimy o zamieszczenie tekstu w poniższej ramce. Natychmiast przekażemy.

 8. Euzebia pisze:

  U Cudownego Pana Jezusa Mogilskiego główne uroczystości odpustowe,
  20 września br. w Krakowie-Mogile
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=3767&v=gLCk6MuQYE4&feature=emb_logo
  .
  .
  https://diecezja.pl/aktualnosci/kard-stanislaw-dziwisz-w-sanktuarium-krzyza-swietego-w-mogile-wpatrujmy-sie-w-krzyz-w-ktorym-nasz-ratunek-i-ocalenie/
  – Przychodzimy do Chrystusa Ukrzyżowanego z naszymi troskami i cierpieniami, z naszymi marzeniami i nadziejami. To wszystko, nasze życie, naszą teraźniejszość i przyszłość składamy u stóp Chrystusowego krzyża – mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego w Mogile.

 9. Euzebia pisze:

  Uroczystosci na Świętym Krzyżu

  Bp Dzięga od 31 min. i od 48 min

  • Witek pisze:

   Piękna oprawa uroczystości. Szkoda że się nie udało jak było organizowane spotkanie Polska pod Krzyżem.
   Czy ktoś podziękował organizatorom lub przeprosił ich za takie potraktowanie.
   Szkoda. A mogły być niesamowite owoce….,
   Ja osobiście coraz bardziej idę w kierunku „pustyni” .
   Jeszcze bardziej zaczynam cenić, codzienna Mszę Święta, Komunię Świętą, życie w czystości.
   Przepraszam, ale Szanowne Eminęcje, Ekscelencje, inne tytuły, jak tak jest traktowany Pan Jezus w Kościele z Komunia Święta na „łape” jakoś do mnie nie trafiają. Przyznaje nie słuchałem całości. Czy Było tam jedno słowo o pokucie, aborcji?
   Nieustannie odnoszę wrażenie jakby się nic nie działo. Są pełne Kościoły ludzi prawdziwie wierzacych, prawdziwy „raj”.
   Nie wiem moze ja mam tylko takie wrażenie.

  • Maggie pisze:

   Przerażające. Ta spokojna rozmowa i pogodny ton prowadzących ją dwóch „ekspertów”. nasunęła mi skojarzenie:
   Prezydent Obama uznał satanizm za religię równą innym i od tego czasu legalną. Mamy czasy, w których mówi się o dobrych ⁉️diabełkach w czytankach dla dzieci, a dla tych którzy są w wieku, że „wyrośli z bajek”, kręci nawet serial „devils” gdzie młodzi, przystojni mężczyźni (chyba dobrze sytuowani) grają tytułowe role.
   Nie oglądam tego serialu, ale widziałam kiedyś zapowiedź pierwszych odcinków, a w ostatnich dniach, w „przerywnikach”, reklamują że dokręcono kolejny sezon i od września na ekranach stacji TV Global…. ☹️😢.
   Taka perfidia mąci nieźle w głowach, bo chyba popularność sprawia kontynuację serialu … – 🤔swoją drogą ciekawe kto zamawia/pisze scenariusze, finansuje i zarabia na takim „toto”. To już nie idiotyczny horror „walking death”, ale coś miłego dla oka i ucha ma przyciągać widza i manipulować, kiedy, wciągnięty w akcję, sympatyzuje z tytułowymi bohaterami serialu 🤒😷🤕🔨

 10. Witek pisze:

  …i jedno zdanie do NETY ładnie piszesz.
  Pozwól ze zadam Ci jedno pytanie:
  Wchodzi do Kościoła JPII w procesji z Panem Jezusem i wchodzi Papież Franciszek z pachamama.
  Któremu Bogu się pokłonisz?
  Przecież jak Mojżesz zszedł z góry z 10 przykazaniami to czy pokłonił się cielcowi odlanemu ze złota?
  A na ile lat byli wygnani Izraelici i uprowadzeni do Babilonu, gdzie pokuta Jeremiasza skrócila wygnanie,, to Bóg ich tak ukarał za klanienie sie Bogu czy bożkom?
  A ilu proroków zgładził Eliasz moca Bożą, bo zona Salomona czciła innych bogów.
  A co sie stalo z Jerozlima po odkupieńczej śmierci Pana Jezusa? Po 40 latach zostala zrównana z ziemią i 2000 lat nie została odbudowana.
  Papierz Franciszek tylko przez wzgląd na urzad tak tytuluje tego człowieka był upominany braterskim upomnieniem przez Kardynałow, Biskupów, i bardzo wielu Kapłanów. Niestety nie zachował sie tak jak pierwszy św. Piotr upomniany przez sw Pawła.
  A jaka ilość bledu jest dopuszczana w objawieniach prywatnych uznanych przez Kościół?
  A Pan Jezus co mówi o upominaniu bliźniego:
  Jezus powiedział do swoich uczniów: Gdy brat twój zgrzeszy [przeciw tobie], idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa.
  Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik! Mt 18, 15-20
  A ta profanacja Bazyliki poświeconej Bogu, było mile Bogu? Mamy oczekiwać Miłosierdzia?
  Dzisiaj jest wspomnienie św. Mateusz Apostoła. On posluchał. A Papież Franciszek nie odpowiedział. Dobrze ze żyje jeszcze Papierz Benedykt bo przecież jest Papieżem nie zrzekł sie pierścienia Rybaka, Białej Szaty. I na koniec:
  2 Tes 2,3-8
  Okoliczności powtórnego przyjścia Chrystusa
  23 Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo* i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia*, 4 który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć*, tak że zasiądzie w świątyni Boga* dowodząc, że sam jest Bogiem. 5 Czy nie pamiętacie, jak mówiłem wam o tym, gdy wśród was przebywałem? 6 * Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie. 7 Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, 8 wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust* i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia.
  Nie chciałem nikogo urazić tym postem, ale nie mogę ścierpiec i łzy mi sie cisna do oczu jak jest niszczony Świety Kościół Pana Jezusa i moj Kościół i cisza, cisza Chierarchia milczy.
  ….tak ide na „pustynie”…..

  • wobroniewiary pisze:

   Witek
   My mamy się modlić za wszystkich kapłanów a za NMP z Medjugorie – osąd zostawić Panu Jezusowi!

   • Witek pisze:

    Ewo tak to prawda. Nie miałem intencji osądzania choć może się tak wydawać. Ale boli to wszystko….

    • Witek pisze:

     Teraz juz przyszedł taki czas ze trudno cokolwiek napisać ,poza prósba o modlitwe. Zawsze sie znajda argumenty anty. Niemniej nie zmienia to faktu że nie miałem intencji osadzania kogokolwiek.

    • Maggie pisze:

     Witku, bardzo boli, rozumiem, i z oniemienia głosu braknie, kiedy szczęka opada … stąd im więcej opada tym więcej modlitwy serdecznej: Jezu, Ty się tym zajmij❣️

     Przed momentem usłyszałam w RM, że niemieccy lekarze mówią, iż Komunia Św do ust nie grozi zakażeniem…. a przecież przez wszystkie wieki wiedziano o tym … ale: obecnie, tj w dobie czipów „nowinki„ idą od światowych VIP’ów.
     Były Święte, które nic nie jadły, a żyły Eucharystią i tego żadna nauka, czy tzw „szkiełko i oko ”, nie potrafiła i nie potrafi wyjaśnić ..

     W Polsce mieliśmy cud Eucharystyczny na Ziemiach Polskich, w Poznaniu 1399r … ale też i to w liczbie mnogiej i w naszych ❗️czasach w Sokółce i Legnicy i jak ks.Dominik wspomniał dwa są jeszcze badane, na Północy i Południu Polski, co w odniesieniu do objawień, choćby mistyczki żyjącej tylko Eucharystią, która wspominała, że j.polskiego wszyscy będą się uczyć etc. jest sygnałem, że „żniwa blisko a robotników mało”. Oby nasze polskie tłumaczenia oryginałów nie były zmienione.
     Módlmy się i śpiewajmy Suplikacje, trwajmy przy Tradycji, bo Wiara, Nadzieja i Miłość wtedy „się” obronią.
     💕🙏🏻❣️

    • Maggie pisze:

     Masz rację Witku,że Eska cudownie, obrazowo to wytłumaczyła – chyba nie tylko Tobie ale i wielu innym, takie wytłumaczenie, pomoże więcej się modlić, które nie musi być długo, ale szczerze i serdecznie.
     Zasygnalizować, aby nie przeoczyć i modlitwą otoczyć.
     Jezu, Ty się tym zajmij❣️

   • eska pisze:

    To, że się widzi jakość określonych postępków nie jest równoznaczne z osądzaniem człowieka w takim znaczeniu, w jakim ma go osądzić Bóg.
    Jeśli ja pojdę z dzieckiem na spacer i zobaczymy osobę palącą papierosy, to nie jest chyba niczym niewłaściwym, gdy wytłumaczę dziecku, że ta osoba szkodzi sobie na zdrowiu i w tym sensie postępuje źle. Raczej bym się zdziwiła, gdyby mnie ktoś upomniał, że nie wolno mi takim sformułowaniem „osądzać człowieka”. Nie zmienia to faktu, że mam prawo umieć zobaczyć i określić, czy dana POSTAWA jest właściwa czy nie i jakie rodzi konsekwencje.

 11. Robert pisze:

  Proszę o modlitwę za mnie, bo ledwo znów się trzymam. : (

 12. RegularnieOdwiedzający pisze:

  Proszę o modlitwę za moje zdrowie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s