Ks. Dominik Chmielewski: Prześwietlenie sumień

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

72 odpowiedzi na „Ks. Dominik Chmielewski: Prześwietlenie sumień

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  I jak tu spokojnie żyć ze świadomością, że jesteś „leczony” rakotwórczym lekiem?

  Rzadko się zdarza, żeby pod jedną interpelacją znalazły się podpisy posłów od prawa do lewa. Tym razem tak było. Pod interpelacją posła Grzegorza Brauna (Konfederacja) podpisali się m.in. Paweł Kowal i Katarzyna Lubnauer. Kwestia dotyka dwóch milionów polskich cukrzyków, którzy zażywają prawdopodobnie zanieczyszczoną – rakotwórczą – metforminę. Rząd wie o tym co najmniej od grudnia ubiegłego roku. Posłowie chcą wiedzieć, co dalej? Czy polscy pacjenci są bezpieczni?

  Interpelacja nr 11224 dotyczy zanieczyszczonej metforminy. Pisaliśmy o tym kilkukrotnie. Minister Zdrowia nie odpowiadał na nasze pytania, teraz na interpelację podpisaną przez kilkoro posłów będzie musiał odpowiedzieć.

  https://naszapolska.pl/2020/09/15/co-rzad-zrobil-w-sprawie-zanieczyszczonej-metforminy-poslowie-domagaja-sie-odpowiedzi/

  • Damian pisze:

   Odnośnie pandemii też są głosy rozsądku. Profesor z Białegostoku ładnie opisuje sytuację, którą mamy w Polsce:

   Dla mnie najważniejsza informacja to: „300 osób zmarło nie mając chorób współistniejących”. Jeśli ministerstwo zdrowia tak nas traktuje, to pozostaje chyba tylko codziennie mieć na ustach wspomniany ostatnio psalm 91

  • bea pisze:

   szalwia jest dobra na obnizenie cukru

  • mcc2 pisze:

   A czemu się dziwisz , skoro dla całej Europy główny składnik leków dla cukrzyków jest importowany z Azji , z dwóch krajów i z obydwu był zanieczyszczony chemia używaną jako trutka na szczury .
   Ci wszyscy experci Europejscy i Polscy to bardzo inteligentne automaty półgłówki > różni MENADZEROWIE , profesorowie , przez lata dawali przyzwolenie na likwidacje europejskich fabryk. A w tych azjatyckich krajach na jednej linii produkcyjnej produkowano różne substancie , używano tańszych odczynników, bo to tylko substanie chemiczne trujące i lecznicze. . W Europie nie do pomyślenia a tam norma.

   • xc pisze:

    tylko jak ta cala produkcja i fabryki wroci do europy to kto tam bedzie pracowal ? kazdy chce miec latwe przyjemne i wygodne zycie a nie pracowac po 12godzin w fabryce za pol darno jak to robia chinczycy.

    • mcc2 pisze:

     A myślisz że w Polsce nie pracuja po 12 godzin? i to za pół darmo ? Na budowach , przy remontach budynków w pyle i hałasie , przy cięciu krawężników piłami , widać to przy drogach , na halach produkcyjnych konstrukcji stalowych przy szlifierkach i spawarkach. Da się ? . A w Anglii Polacy, czy Romuni to mają lekko ? Po 10 godzin pracują w chłodniach przy temp. 4 C , gdzie Anglicy i inni migranicu z poza Europy nie chcą pracować , Da sie ? A praca w fabryce leków na pewno taka straszna nie jest , nawet przez 12 godzin jak na budowach .
     Po prostu to był system menadzerski który z powodu oszczędności rzędu 20 % na podatkach pozbywał się strategicznej produkcji z Europy.

  • Paweł pisze:

   Dziś w katedrze w Neapolu o godz. 10.02 powtórzył się cud św. Januarego:

   Zaschnięta w ampułce krew męczennika przybrała płynną postać. Ampułkę zaprezentował wiernym metropolita Neapolu kard. Crescenzio Sepe.
   – Krew rozpuściła się całkowicie: to znak miłości, dobroci, miłosierdzia Bożego i bliskości, przyjaźni naszego św. Januarego – oznajmił kard. Sepe. Prosił przy tym Pana Jezusa i patrona Neapolu o pomoc w czasie pandemii.
   Cud św. Januarego powtarza się zwykle trzy razy w roku, w tym w przypadający 19 września dzień tego świętego. (Pozostałe terminy to sobota przed pierwszą niedzielą maja i 16 grudnia).
   Św. January był biskupem Benewentu. W 305 r. został ścięty podczas prześladowania chrześcijan za cesarza Dioklecjana. W momencie stracenia miał 33 lata. Boloński kardynał Lambertini, późniejszy papież Benedykt XIV, tak napisał o tych relikwiach: „Istnieje w Neapolu krew, która nie może doczekać się zmartwychwstania…” https://info.wiara.pl/doc/6529585.Dzis-powtorzyl-sie-cud-sw-Januarego
   „(…) Św. JANUARY jest jakiś inny od wszystkich Świętych. Jest jakby uosobieniem siły i żaru. (…) Świętość jego jest onieśmielająca. (…) Styl ciężki, małozwrotny, a tak dziwny chwilami, że gdyby nie to, że się go zawsze trochę boję, byłabym się na pewno nieraz roześmiała. (…) Mówił, że światu grożą katastrofy, jakich jeszcze nie było, a ponieważ on właśnie jest Świętym, który gromy oddala, wezwany chętnie pomoże. Mimo odległego czasu, w którym żył, może mi się tak wyraźnie objawiać, bo jego żywa krew zachowała się jeszcze na ziemi, przez co dusza jego nie straciła z ziemią kontaktu.” – Jest to cytat ze str. 53-54 książki Fulli Horak „O życiu pozagrobowym” (wyd. z roku 1996) i ze str. 210 książki Fulli Horak „Święta Pani” (wyd. z roku 1999): http://www.ppharka.hg.pl/ksiazki/ksiazki.html
   [Najciekawsze fragmenty tych książek można znaleźć w pliku: http://katolik.d500.pl/media/kunena/attachments/67/FULLA%20HORAK%20-%20ZAWIATY%20NIEBO%20CZYCIEC%20I%20PIEKO.pdf ]

 3. bea pisze:

  Wstrzasajace kazanie Oj Pelanowskiego posluchajcie

  • Longin pisze:

   Chociaż jestem jeszcze w trakcie lektury ostatniej ksiażki o.Pelanowskiego (równie wstrząsającej niczym to kazanie) – to nasuwa się wpierw taka myśl, że powinniśmy dziękować Panu za to „wygnanie” ojca, które tak naprawdę nawadnia NASZĄ pustynię duchową. A zatem czyż to nie wielka szansa ocalenia dla tych co zechcą ją przyjąć ?
   Nie powstrzymujmy zatem tych wezwań, bo one ubogacają zarówno świeckich, jak i kapłanów czerpiąc ze skarbów mądrości jak u o.Augustyna, lub żaru i gorliwości jak u ks.Chmielewskiego.

   • Longin pisze:

    Warto może dodać, że wstrząsające słowa nie oznaczają w ustach o.Augustyna sensacji – to raczej owoc głębokiej mądrości i wiedzy, której źródło tkwi w jego zjednoczeniu z Panem – gdzie sednem jest bezwarunkowe posłuszeństwo i wierność PRAWDZIE czyli Chrystusowi.
    Forma odpowiedzi na precyzyjne pytania to niczym światła reflektora rozjaśniające nieprawość aktualnych czasów i wydarzeń w odniesieniu do Słowa Boga zawartego w Piśmie, w tym apokalipsie, ale również w tym co niebo mówi do nas dzisiaj jak choćby w przypadku przywołanego w pewnym kontekście Giuseppe Auricchia

   • neta pisze:

    Przepraszam, ale słowa, że powinniśmy dziękować Panu za to „wygnanie” o. Pelanowskiego to jakaś wielka pomyłka. Powinniśmy modlić się o powrót o. Augustyna do Zakonu.

    Mały dodatek historyczny, w 1986 odbyło się w Asyżu pierwsze spotkanie ekumeniczne, zapoczątkowane przez naszego Świętego Papieża Jana Pawła II, warto przeczytać i zastanowić się nad tym zanim krytycznie ocenimy Papieża Franciszka.
    (To tylko 2 fragmenty z całości, na dole link do całości)

    Asyż 1986 – jak było naprawdę?
    …..”Ostatecznie zaproszenie Jana Pawła II przyjęło 47 delegacji 13 religii – chrześcijaństwa, judaizmu, islamu, buddyzmu, hinduizmu, dźinizmu, sikhizmu, zaratusztrianizmu oraz kilku tradycyjnych religii Afryki i Ameryki. Niekatolicki świat chrześcijański reprezentowali prawosławni, wschodnie Kościoły niechalcedońskie, anglikanie, starokatolicy i protestanci – luteranie, reformowani, metodyści, baptyści, mennonici, kwakrzy, Uczniowie Chrystusa, brat Roger i kilku mnichów ze Wspólnoty w Taizé, a także Światowa Rada Kościołów oraz Międzynarodowe Stowarzyszenia Chrześcijańskiej Młodzieży Męskiej (YMCA) i Żeńskiej (YWCA). Przybyli też przedstawiciele unitarian – religii, wywodzącej się z arianizmu, odrzucającej m.in. wiarę w Trójcę Świętą. Obecni byli ponadto minister spraw zagranicznych Włoch Giulio Andreotti, nuncjusz apostolski w tym kraju abp Luigi Poggi oraz dwaj przedstawiciele sekretarza generalnego ONZ.” Stronę katolicką reprezentowało 14 kardynałów, arcybiskupów i biskupów, zaproszonych imiennie przez Ojca Świętego (jednym z nich był 87-letni wówczas prymas Czech kard. František Tomášek) i 12-osobowa świta papieska. Przybyła również Matka Teresa z Kalkuty wraz z kilkoma siostrami ze swego Zgromadzenia Misjonarek Miłości………….”

    „Reakcje dawne i obecne
    Ale nie wszyscy w Kościele katolickim byli i są zachwyceni tego rodzaju przedsięwzięciami. Od początku ostro krytykowało je Bractwo Kapłańskie św. Piusa X, których założyciel, abp Marcel Lefebvre (1905-91) zarzucił papieżowi „upokorzenie” chrześcijaństwa, a zwłaszcza katolicyzmu, a fakt, że w czasie modłów buddystów na ołtarzu w jednej z kaplic stanął posążek Buddy, uznał za profanację świątyni. Może nie tak ostro, ale też zdecydowanie wystąpili przeciw spotkaniu w Mieście św. Franciszka przedstawiciele innych konserwatywnych nurtów w łonie Kościoła………….”

    https://papiez.wiara.pl/doc/994981.Asyz-1986-jak-bylo-naprawde

    • Longin pisze:

     Neto,
     Dziękuję za Twoją czujność, gdyż choć słowo „wygnanie” celowo wziąłem w cudzysłów, aby wskazać jego nie dosłowny tylko przenośny charakter – to ma ono zupełnie inne znaczenie jak lepiej pasujące tj. ODDALENIE. To istotnie zmieniłoby treść wypowiedzi za co żałuję i przepraszam.
     Nie zamierzam natomiast wyrażać egzaltacji/hołdu nad twórczością o.Pelanowskiego, to co napisałem nie jest nawet próbą recenzji jego książki – proszę jednak nie sugerować mi jakiejś wielkiej pomyłki, bowiem sens wypowiedzi dotyczył owoców jakie wydało jego oddalenie na „pustynię” w postaci tej książki/świadectwa wiary, które jak w swoim sumieniu uważam za prawdziwe.

    • neta pisze:

     Dziękuję Longinie za Twoją odpowiedź.
     Książki o. Pelanowskiego nie czytałam i czytać nie planuję z racji nieposłuszeństwa o. Agustyna wzgledem władz zakonu.
     Nie czytając książki nie mogę się na jej temat wypowiedzieć, a jeśli chodzi o owoce to czas pokaże jakie one będą.
     https://ekai.pl/paulini-o-pelanowski-rozmija-sie-z-nauczaniem-kosciola-i-lamie-slub-posluszenstwa/

    • neta pisze:

     Warto przeczytać i rozważyć poniższe fragmenty:

     ” św. s. Faustyna: Posłuszeństwo i nieposłuszeństwo

     …….Na to odpowiedziała mi matka, że: Nie pozwalam siostrze na żadne noszenie włosiennicy. Nic absolutnie. Jeżeli Pan Jezus da siostrze siły kolosa to ja pozwolę na te umartwienia. Przeprosiłam matkę, że zabieram czas i wyszłam z pokoiku. Wtem ujrzałam Pana Jezusa, który stanął w drzwiach kuchni i powiedziałam Panu: Każesz mi iść prosić o te umartwienia, a matka przełożona nie chce mi pozwolić. Wtem Jezus rzekł do mnie: Byłem tutaj podczas rozmowy i wiem wszystko, i nie żądam twoich umartwień, ale posłuszeństwa. Przez to oddajesz mi wielką chwałę, a sobie skarbisz zasługę. (Dz.28)

     ……. W pewnym dniu w czasie rannego rozmyślania usłyszałam taki głos: Ja sam jestem kierownikiem twoim, byłem, jestem i będę; a żeś prosiła o pomoc widzialną- i dałem ci, i wybrałem go wpierw sam, niżeli żeś mnie o to prosiła, bo tego wymaga sprawa moja. Wiedz o tym, że błędy, jakie popełniasz przeciw niemu, ranią serce moje; szczególnie strzeż się samowoli, niech na najdrobniejszej rzeczy będzie pieczęć posłuszeństwa.(Dz.362)

     …… Mówi Jezus: Kiedy jesteś posłuszna, odbieram ci słabość twoją, a natomiast daję ci moc moją.(Dz.381)

     ….Pogrążyłam się w modlitwie i odprawiłam pokutę; wtem nagle ujrzałam Pana, który mi rzekł: Córko moja, wiedz, że większą chwałę oddajesz mi przez jeden akt posłuszeństwa niżeli przez długie modlitwy i umartwienia.(Dz.894)

     …. Kiedy indziej Pan Jezus mówi:„Większą nagrodę otrzymasz za posłuszeństwo i zależność od spowiednika aniżeli za sama praktykę, w której ćwiczyć się będziesz. Córko moja, wiedz o tym, że chociażby ta rzecz była najdrobniejsza, ale ma na sobie pieczęć posłuszeństwa zastępcy mojego – jest miła i wielka w oczach moich.” (Dz.932) ”

     https://egzorcyzmy.katolik.pl/sw-faustyna-posluszenstwo/

    • Damian pisze:

     „Czas stawania w Prawdzie
     Jest czas selekcji, czas stawania w Prawdzie i konieczności opowiedzenia się, po czyjej jest się stronie: Boga czy szatana. Im kto otrzymał wznioślejsze powołanie ode Mnie, tym większego wysiłku wymaga wybór pomiędzy tym, co oferuje świat, a w nim szatan, a tym, co zgodne jest z Moją wolą zawartą w Ewangelii.
     Nie można, będąc świadomie przy Mnie, deklarując Mi wierność, jednocześnie iść na jakiekolwiek ustępstwa na rzecz grzechu, który zawsze ma swoje korzenie w szatanie. Podobnie na ustępstwo na rzecz słabości natury i pokus świata. A ponieważ nawałnica zła przelewa się przez świat – ocalenie jest tylko w modlitwie, pokucie i czynach miłosierdzia wobec braci tak samo zagrożonych w duszy swojej.
     Aby nie dać się zwieść szatanowi, trzeba trwać w stanie łaski uświęcającej, w stanie modlitwy i nieustającego wzywania Mojego Imienia, tkwić w Kościele, żyjąc pełnią darów Moich tam otrzymywanych…”
     https://opoka.org.pl/biblioteka/M/MR/milujciesie201504_dzienniki.html

    • Olga pisze:

     Dziwne, że ludziom nie przeszkadza nieposluszenstwo wobec samego Boga (aktualnie dzieje się bardzo dużo odstępstw od nauczania KK, a przeszkadza jawne sprzeciwianie się tym herezjom. Może warto sobie zadać pytanie, komu ja służę..
     W książce o. Pelanowskiego jesr skarbnica m@drosci, ale tak naprawdę, to on tylko ubiera w słowa to, czego inni boją się głośno powiedzieć, bo jeśli ktoś ma oczy i uszy, to niemożliwym być tak głuchy i ślepym na tą ochydę spustoszenia.

   • AnnaSawa pisze:

    Amen.

    • Longin pisze:

     Ten przykład ilustruje właściwie w jaki sposób wyraża się posłuszeństwo przełożonym, które nie odciąga nas od Pana Boga, a jest wyrazem miłości do Niego.
     Skądinąd wiemy, że posłuszeństwo jest cnotą, o której zresztą s.Faustyna powiedziała, że „cnota bez roztropności nie jest cnotą” (Dz.1106). A zatem czy roztropnością jest nazywanie posłuszeństwem tego co jest GRZECHEM lub HEREZJĄ jak np. było to w przypadku s.Kozłowskiej i betanek lub Legionistów Chrystusa ? Czy jest nim ślepe wykonywanie określonych dyspozycji, jeśli wiąże się to z jawnym złem moralnym, łamaniem doktryny, przykazań lub tradycji nakazującej np. w najbardziej godny sposób przyjmowanie Ciała i Krwi Pańskiej ???. Przecież to już nie jest posłuszeństwo, a zniewolenie czyli grzech.
     Komu zatem na płaszczyźnie wiary mamy być bardziej posłuszni, Panu Bogu czy ludziom jeśli wiemy, że za cenę bezmyślnego posłuszeństwa mamy jawne łamanie przykazań, czyli de facto Bożego Prawa???

    • neta pisze:

     Longinie, sprawy o. Pelanowskiego nie znam i myślę, że niewielu ją tak naprawdę zna. Pewnie tylko sam Pan Bóg wie, o co tak naprawdę w tym chodzi.
     Powołam się na przykład o. Dolindo i o. Pio, którzy też nie mieli lekko, a jednak wytrwali nie łamiąc ślubów posłuszeństwa i dziś są Świętymi, czego życzę również o. Augustynowi i nam wszystkim.

     A tak w ogóle to jest mi bardzo przykro, że ta sytuacja z o. Pelanowskim ma miejsce.

     Dziękuję Longinie za grzeczną wymianę zdań i na tym kończę dalsze moje wypowiedzi, ponieważ nikogo do niczego nie zamierzam przekonywać, gdyż każdy z nas ma wolną wolę i sam podejmie decyzję…..

     Pamietajmy tylko, że czyta nas wiele osób i jesteśmy odpowiedzialni za każde słowo tutaj napisane, z którego (tak wierzę) będziemny rozliczeni i pamiętajmy zanim „rzucimy kamieniem” w Papieża Franciszka , że w Świętego Jana Pawła II również rzucano np po spotkaniu ekumenicznym w Asyżu, a dziś jest Świętym.
     Mnie to daje do myślenia (ten apel nie jest skierowany do nikogo konkretnego)

     Z Panem Bogiem

    • eska pisze:

     Myślę, że św. Faustyna, o. Pio czy o. Dolindo byli posłuszni przełożonym, którzy kwestionowali ich osobistą wiarygodność czy świętość, ALE nie kwestionowali doktryny Kościoła Katolickiego.

   • Robert pisze:

    Zakupiłem wreszcie ostatnią książkę o. Augustyna. Czekam na dostawę. Zamierzam przeczytać ją tak uważnie, jak [nieczęsto] czytuję Biblię, chociaż bez hołdów oczywiście. Bardzo lubię autora, mimo że go nigdy nie spotkałem. Papieża Franciszka też zresztą lubię, ale ufam mu cokolwiek mniej.

 4. babula pisze:

  ” Kto przebywa w pieczy Najwyższego
  i w cieniu Wszechmocnego mieszka,
  2 mówi do Pana: «Ucieczko moja i Twierdzo,
  mój Boże, któremu ufam»…
  W nocy nie ulękniesz się strachu
  ani za dnia – lecącej strzały,
  6 ani zarazy, co idzie w mroku,
  ni moru, co niszczy w południe…
  Albowiem Pan jest twoją ucieczką,
  jako obrońcę wziąłeś sobie Najwyższego…
  bo swoim aniołom dał rozkaz o tobie,
  aby cię strzegli na wszystkich twych drogach”.

  -„głos rozsądku” dla Damiana 🙂 Słuchawki mi padły, jak naprawią to sobie posłucham. A psalmu 91 to chyba zacznę się uczyć na pamięć.

  • babula pisze:

   Damianie -odsłuchałam. Świetne to jest. Logiczne myślenie drzemie w narodzie i co jakiś czas daje się je słyszeć.
   A zmarło -niestety -360 osób a nie 300 😦
   Tak się zastanawiam ilu jeszcze ludzi musi umrzeć zanim ci co żyją zrezygnują z grzechu i zwrócą się ku Bogu?

 5. Bożus pisze:

  Proszę o modlitewny szturm do nieba w intencji mojego męża Roberta .Mąż dziś przeżył bardzo ciężko zawał jest w krytycznym stanie najważniejsze są 24 godziny .Kto może westchnąć w intencji dziękczynnej że żyję mąż i prosc o dalsze miłosierdzie dla niego i całej naszej rodziny .Jezu zajmij się tym .Jezu ufam tobie .

  • Robert pisze:

   Rozwinięcie. Z większością tez osobiście się zgadzam. Nie są one jednak przedstawione w sposób zbyt efektowny, więc wykład może znużyć niektóre osoby. Sam podszedłem do niego dziś po raz drugi, lecz udało mi się nareszcie odsłuchać całości. Uważam, że jest wartościowy. Są też inne części z tego cyklu. Zamierzam je przerobić, aby najnowsza książka o. Augustyna była w czytaniu bardziej dla mnie przystępna. Ks. dr Pawłowi Murzińskiemu dziękuję za to wszechstronne opracowanie. Proszę też zwróć uwagę, jakie medium firmuje konferencję.

  • Magdalena pisze:

   Bardzo proszę o modlitwę w intencji mojej kochanej mamy jest z nią bardzo źle, obecnie ma prztaczaną krew. Jest w ciężkim stanie, liczę na cud uzdrowienia i Waszą pomoc. Ale wszystko w rekach Pana.

   • Renata Anna pisze:

    +++

   • Mateusz PWWM pisze:

    +++ we wszystkich intencjach

    • Paweł pisze:

     +++ We wszystkich intencjach: _____MODLITWA KU CZCI ŚW. JANUAREGO [też za Neapol i za całe południowe Włochy, stanowiące już u schyłku starożytności „Księstwo Benewentu” (którego Biskupem był akurat Patron dnia dzisiejszego św. January), a po wyparciu na pocz. II tysiąclecia Bizantyńczyków z Apulii i Kalabrii – przemianowane na „Królestwo NEAPOLU”, w czasach nowożytnych będące kolejno pod władzą Aragonii, potem Hiszpanii, potem zaś Austrii, a pod okupacją napoleońską przemianowane na „Republikę Partenopejską”, by wreszcie na mocy postanowień Kongresu Wiedeńskiego być połączone z Sycylią w „Królestwo Obojga Sycylii” istniejące aż do okresu ostatecznego zjednoczenia Włoch w latach 1859-1870 r.)]:
     _______«Boże, dzięki któremu czcimy dziś pamięć Twojego męczennika, św. Januarego, spraw, abyśmy mogli również cieszyć się jego towarzystwem w życiu wiecznym. Amen.» [Za: str. 342 książki „Żywoty świętych Pańskich – na każdy dzień roku”, którą „według Kalendarza Rzymskiego opracował o. Hugo Hoever SOCist”, a wydało w roku 1991 Warmińskie Wydawnictwo Diecezjalne „za zezwoleniem Biskupa Warmińskiego dr. Edmunda Piszcza, Olsztyn, 31 maja 1989 r., nr 716/89”. Natomiast powyższe informacje historyczne o „Królestwie NEAPOLU” odczytałem z licznych i dokładnych map „Wielkiego Atlasu Historycznego”: wyd. trzecie Wydawnictwa DEMART i Świata Książki, Warszawa 2003. (Ten atlas to było jedno z ostatnich moich „szaleństw zakupowych” przed moją ostateczną wyprowadzką ze Szczecina 10 lat temu; dziś bym sobie na taki „burżujski” zakup już na pewno nie pozwolił…).]

    • Robert pisze:

     Taki atlas to dobra rzecz, bo nie jest się na łasce pozycjonowania Google czy też dostaw prądu. Przeglądając, nawet od niechcenia albo z braku czegokolwiek ciekawego w zasięgu (tak było w moim przypadku), można wyłapać intrygujące szczegóły. Ja miałem podobną pozycję, ale nie zakupiłem jej za własne, ostatnie pieniądze, lecz… „pożyczyłem sobie” z liceum. Chyba się nawet jeszcze ostał ten atlas w moim tzw. domu, mimo że był przywłaszczony przeze mnie w stanie opłakanym (ze mną było mu lepiej?), a zwierał liczne (często po prostu wulgarne) dopiski uczniowskie. Natrafiłem tam na przykład na dziwnie brzmiący, sumeryjski wyraz „Etemenanki” (https://pl.wikipedia.org/wiki/E-temenanki). To chyba jedyne słowo po babilońsku, jakie poznałem w życiu. Pewnego razu, nocą, nad rzeką pod Warszawą – oczywiście po spożyciu, kilka razy wykrzyczałem go w stronę przemądrzałego kolegi, który sobie brodził przy księżycu. Jakież było moje usatysfakcjonowane zdziwienie, gdy ów wyskoczył z wody jak oparzony i przestraszony zwyzywał mnie od najgorszych. Owszem, uświadomiłem mu, gdy jeszcze się chlapał, że to wyraz nie byle jaki. Teraz bym tak nie zrobił ani w szkole, ani nad wodą. Słowa są bardziej ważkie niż podejrzewamy – my, Słowianie i reszta świata. Niemcy to oddzielna nacja pod tym względem (wg „Słownika etymologicznego” Aleksandra Bruecknera):
     „Niemiec, niemiecki, Niemka
     (Niemkini), zniemczały; tem uszczypliwem
     przezwiskiem o ‚niezrozumiałym’,
     a więc niby niemym człowieku
     uraczył Słowianin pierwszych
     Niemców, których napotkał,
     Bastarnów przed Chr., albo Gotów
     po Chr., i nazwę tę rozszerzył na
     wszystkich bliskich im mową czy
     zbroją; nazwa więc taka sama, jak
     Słowianie (p.). Już w 15. i 16. wieku,
     narzeczowo, przez upodobnienie,
     Miemiec, czego przy samem niemy
     nie bywa.”
     Pozwoliłem sobie na anegdotkę po nocy, ponieważ p. Paweł ośmielił mnie otwartością. Swoją drogą, moim pierwszym przyjacielem był Niemiec właśnie. Żartował wtedy tak: „Robercie, Pan Bóg się pomylił, bo to mnie powinien był stworzyć Polakiem i katolikiem, a Ciebie Niemcem i luteraninem.” Być może wysłowił to Thomas po polsku, co musiało brzmieć wyjątkowo zabawnie. ; )
     Powyższym zwierzeniem nie chciałem nikogo urazić, jakby co. Tak było…

    • Katarzyna pisze:

     +++

  • Paweł pisze:

   Może dzięki temu nasze nauki HUMANISTYCZNE zyskają lepszą pozycję w świecie. Z naukami tymi jest bowiem ten problem, że „(…) aby opublikować artykuł [w czasopismach z list MIĘDZYNARODOWYCH] musi on zostać przyjęty przez redakcję pisma, a więc dotyczyć kwestii interesujących w zakresie SZERSZYM niż lokalny. O ile w naukach ścisłych nie stanowi to przeszkody, to w humanistyce niemalże eliminuje badacza. Fizyka, chemia, matematyka nie dzielą się na naukę ogólnoświatową i lokalną. Z biologią już jest pewien problem, bo ktoś może zajmować się na przykład ekosystemami w Polsce. A [np.] historycy? Na ogół badają historię WŁASNEGO kraju, u nas Polski czy jej regionów. Jest to pożądane i potrzebne z punktu widzenia interesu NARODOWEGO. (…) [Ale przecież po to, aby podnieść status Polski w danej dyscyplinie humanistycznej na forum światowym, np. rzeczony] historyk musiałby publikować za granicą. Przepraszam, ale jeśli bada np. życie sejmikowe szlachty na Podlasiu, to jakie pismo zagraniczne opublikuje taki tekst? Kogo to tam obchodzi? [I podobnie jest z całą humanistyką, która ma z reguły «zabarwienie LOKALNE», a trudno w niej o pełny «UNIWERSALIZM».]” – https://www.fronda.pl/a/prof-wojciech-polak-reforma-gowina-likwiduje-autonomie-uczelni,112545.html
   A z kolei nasze nauki ścisłe nie mają już od DAWNA zbyt dużego znaczenia w świecie [z przyczyn m. in. historycznych: zabory, okupacje, słabość gospodarcza kraju nie pozwalająca na „szczodre” finansowanie], z wyjątkiem tylko astronomii, którą „(…) Polskie Towarzystwo Astronomiczne (…) nazywa (…) «dyscypliną narodową», (…) [gdyż] poziom cytowalności prac naukowych polskich astronomów jest wyższy od średniej światowej w tej dziedzinie”. – http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/nauka-i-technika/zamiast-astronomii-b%c4%99dzie-teologia-tak-zmieni%c5%82a-si%c4%99-klasyfikacja-dziedzin-naukowych-w-polsce/ar-BBMItJR?ocid=ientp
   Tak że summa summarum wprawdzie nie jesteśmy jeszcze „za Murzynami”, ale w rankingu światowym nasze uczelnie wyprzedził nie tylko cały „bogaty Zachód”, lecz także praktycznie AZJA wzięta jako całość: https://www.topuniversities.com/university-rankings/world-university-rankings/2021
   Oto wypisane przeze mnie z tego linku ciekawsze [i poniekąd nieraz «pikantniejsze», bo dla nas „upokarzające”] nazwy uniwersytetów świata, które wyprzedzają nasze dwa najlepsze (Warszawski i Jagielloński – wymienione przy końcu tej listy):
   3. Harvard – USA / 5. Oxford – W. Brytania / 7. Cambridge – W. Brytania / 20. Uniwersytet w Edynburgu – W . Brytania_____22. Uniwersytet w Hongkongu / 23. Uniwersytet w Pekinie / 24. Uniwersytet w Tokio / 25. Uniwersytet w Toronto – Kanada / 31. Narodowy Uniwersytet Australijski / 35. Uniwersytet w Nowym Jorku / 37. Narodowy Uniwersytet w Seulu – Korea Pd. / 40. Uniwersytet w Sydney – Australia / 45. Uniwersytet Kolumbii Brytyjskiej – Kanada_____47. Uniwersytet w Szanghaju – Chiny / 49. Londyńska Szkoła Ekonomii i Nauk Politycznych / 50. Uniwersytet w Monachium / 52. Uniwersytet PSL – Francja / 57. Uniwersytet Technologiczny w Delft – Holandia_______59. Uniwersytet Malajski – Malezja / 61. Szkoła Politechniczna we Francji i Uniwersytet w Amsterdamie
   66. Narodowy Uniwersytet Tajwański i Uniwersytet w Buenos Aires / 69. Uniwersytet w Zurychu – Szwajcaria_____74. Państwowy Moskiewski Uniwersytet Łomonosowa / 76. Uniwersytet Kopenhaski – Dania / 81. Uniwersytet w Auckland – Nowa Zelandia / 83. Sorbona – Francja / 84. Uniwersytet Lowański – Belgia / 97. Uniwersytet w Lund – Szwecja
   100. Autonomiczny Narodowy Uniwersytet Meksyku / 101. Uniwersytet Dubliński – Irlandia / 104. Uniwersytet Helsiński – Finlandia / 106. Uniwersytet Genewski – Szwajcaria / 113. Uniwersytet w Oslo – Norwegia_____115. Uniwersytet w São Paulo – Brazylia / 117. Uniwersytet Humboldta w Berlinie_______121. Papieski Uniwersytet Katolicki w Chile / 137. Politechnika Mediolańska – Włochy_____143. Uniwersytet Króla Abdulaziza – Arabia Saudyjska / 148. Techniczny Uniwersytet w Berlinie / 150. Uniwersytet Wiedeński / 160. Uniwersytet w Bolonii – Włochy_______165. Narodowy Kazachski Uniwersytet Al-Farabi – Kazachstan / 172. Indyjski Instytut Technologiczny w Bombaju / 173. Uniwersytet Techniczny w Dreźnie / 177. Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie / 183. Uniwersytet w Barcelonie_____186. Króla Fahda Uniwersytet Ropy Naftowej i Minerałów – Arabia Saudyjska / 193. Indyjski Instytut Technologiczny w Delhi / 200. Autonomiczny Uniwersytet w Madrycie_______208. Uniwersytet w Chulalongkorn – Tajlandia / 211. Naukowo-Technologiczny Uniwersytet Khalifa – Zjednoczone Emiraty Arabskie / 216. Uniwersytet w Padwie – Włochy / 220. Amerykański Uniwersytet w Bejrucie – Liban, oraz Uniwersytet Kapsztadzki – Republika Południowej Afryki_____225. Państwowy Uniwersytet w Sankt Petersburgu – Rosja / 227. Uniwersytet Andyjski – Kolumbia / 228. Uniwersytet Nowosybirski – Rosja / 230. Uniwersytet w Tel Awiwie – Izrael / 238. Narodowy Irlandzki Uniwersytet Galwaya_____245. Uniwersytet Katarski – Katar / 250. Państwowy Uniwersytet w Tomsku – Rosja / 252. Uniwersytet w Mahidol – Tajlandia / 254. Uniwersytet w Gadjah Mada – Indonezja, oraz Uniwersytet w Brunei Darussalam – Brunei / 259. Narodowy Uniwersytet Kolumbijski – Kolumbia_____260. Uniwersytet Karola – Republika Czeska / 275. Indyjski Instytut Technologiczny w Madras, oraz Uniwersytet Paryski / 279. Uniwersytet w Ottawie – Kanada_____285. Uniwersytet w Tartu – Estonia / 287. Uniwersytet Króla Sauda – Arabia Saudyjska / Uniwersytet w Turku – Finlandia / 301. Uniwersytet Mediolański – Włochy / 305. Uniwersytet w Aalborg – Dania, oraz Uniwersytet Indonezyjski – Indonezja / 307. Uniwersytet w Mannheim – Niemcy / 308. Politechnika Turyńska – Włochy, oraz Uniwersytet Tasmański – Australia / 313. Instytut Technologiczny w Bandung – Indonezja_______317. Państwowy Uniwersytet Białoruski / 321. Uniwersytet WARSZAWSKI oraz Uniwersytet w Hiroszimie / 323. Uniwersytet Jenajski – Niemcy / 326. Uniwersytet JAGIELLOŃSKI oraz Papieski Uniwersytet Katolicki w Argentynie tudzież Politechnika w Walencji – Hiszpania
   [BEZ KOMENTARZA…]
   A tu na „dokładkę” – trochę inny ranking: https://info.wiara.pl/doc/6518331.8-polskich-uczelni-wsrod-1000-najlepszych-na-Liscie

 6. neta pisze:

  Proszę dziś czytelników o modlitwę, najmniejsze westchnienie do Boga przez wstawiennictwo Najświetszej Maryi Panny oraz św. Charbela w intencji o. Dawida o łaskę uzdrowienia i pełnego powrotu do zdrowia.
  Bóg zapłać

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s