8 września – uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Narodzenie Najświętszej Maryi Panny

Pismo Święte nigdzie nie wspomina o narodzinach Maryi.
Tradycja jednak przekazuje, że Jej rodzicami byli: św. Anna i św. Joachim.

swieci_anna_i_joachim_rodzice_NMP

Nie znamy miejsca urodzenia Maryi ani też daty Jej przyjścia na ziemię. Według wszelkich dostępnych nam informacji, Maryja przyszła na świat pomiędzy 20. a 16. rokiem przed narodzeniem Pana Jezusa.

Pierwsze wzmianki o liturgicznym obchodzie narodzin Maryi pochodzą z VI w. Święto powstało prawdopodobnie w Syrii, gdy po Soborze Efeskim kult maryjny w Kościele przybrał zdecydowanie na sile. Wprowadzenie tego święta przypisuje się papieżowi św. Sergiuszowi I w 688 r. Na Wschodzie uroczystość ta musiała istnieć wcześniej, bo kazania-homilie wygłaszali o niej św. German (+ 732) i św. Jan Damasceński (+ 749). W Rzymie gromadzono się w dniu tego święta w kościele św. Adriana, który był przerobiony z dawnej sali senatu rzymskiego, po czym w uroczystej procesji udawali się wszyscy z zapalonymi świecami do bazyliki Matki Bożej Większej.

Datę 8 września Kościół przyjął ze Wschodu – w tym dniu obchód ten znajdował się w sakramentarzach gelazjańskim i gregoriańskim.

W Polsce święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny ma także nazwę Matki Bożej Siewnej. Był bowiem dawny zwyczaj, że dopiero po tym święcie i uprzątnięciu pól zaczynano orkę i siew. Lud chciał najpierw, aby rzucone w ziemię ziarno pobłogosławiła Boża Rodzicielka. Do ziarna siewnego mieszano ziarno wyłuskane z kłosów, które były wraz z kwiatami i ziołami poświęcane w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, by uprosić sobie dobry urodzaj. Na Podhalu święto 8 września nazywano Zitosiewną, gdyż tam sieje się wtedy żyto. W święto Matki Bożej Siewnej urządzano także dożynki.

We Włoszech i niektórych krajach łacińskich istnieje kult Maryi-Dziecięcia. We Włoszech istnieją nawet sanktuaria – a więc miejsca, gdzie są czczone jako cudowne figurki i obrazy Maryi-Niemowlęcia w kołysce. Do nich należą między innymi: Madonna Bambina w Forno Canavese, Madonna Bambina w katedrze mediolańskiej – najwspanialszej świątyni wzniesionej pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny; Madonna Bambina w kaplicy domu generalnego Sióstr Miłosierdzia. Matka Boża-Dzieciątko jest główną Patronką tego zgromadzenia. Czwarte sanktuarium Matki Bożej-Dzieciątka jest w Mercatello – znajduje się tam obraz namalowany przez św. Weronikę Giuliani (+ 1727).

Dzisiejsze święto przypomina nam, że Maryja była zwykłym człowiekiem. Choć zachowana od zepsucia grzechu, przez całe życie posiadała wolną wolę, nie była do niczego zdeterminowana. Tak jak każdy z nas miała swoich rodziców, rosła, bawiła się, pomagała w prowadzeniu domu, miała swoich znajomych i krewnych. Dopiero Jej zaufanie, posłuszeństwo i pełna zawierzenia odpowiedź na Boży głos sprawiły, że “będą Ją chwalić wszystkie pokolenia”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

97 odpowiedzi na „8 września – uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • witek pisze:

   Ukochana Mamo z okazji Twoich urodzin pragniemy razem z żona ofiarować Ci jutrzejsza Msze Świętą. Chociaż i tak juz wszystko ofiarowaliśmy Tobie jako Twoi niewolnicy.
   Rozporządzaj nami jak chcesz, aby Wola Twojego Syna Jezusa była wypełniona w naszym życiu.
   Bardzo pragniemy rozpromienić Twoje serce.
   Totus tuus Maryjo

 2. beata pisze:

  Z okazji Święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Matko Najświętsza ofiaruję Ci siebie, moich bliskich, całą rodzinę, znajomych, nieznajomych, dobrodziejów, także tych co być może źle mi życzyli, oraz moją parafię z wszystkimi księżmi, całą naszą Polskę i świat.

 3. Paweł pisze:

  Za tydzień, 15 września, będzie przypadało święto Matki Bożej Bolesnej, a – jak się okazuje – decyzją Episkopatu Polski powraca oto do użytku (choć nieobowiązkowego) Sekwencja mszalna „Stabat Mater” na to właśnie święto [która ma być śpiewana między czytaniami, przed „Alleluja”], czyli jedna z pięciu mszalnych Sekwencji, jakie były w użytku przed Soborem, począwszy już od czasów św. Piusa V (o czym pisałem obszerniej w komentarzu: https://wobroniewiaryitradycji.com/2019/11/06/o-agostino-lewandowski-kosciol-to-szpital-polowy-my-leczymy-rany-ciete-i-postrzalowe-a-nie-cholesterol/#comment-244693 ):
  https://info.wiara.pl/doc/6501267.Zatwierdzona-melodia-sekwencji-na-wspomnienie-NMP-Bolesnej-15
  Melodia tej Sekwencji, zatwierdzona przez Episkopat Polski –

  – zapisana tutaj w notacji chorałowej, w kluczu F https://pl.wikipedia.org/wiki/Neumy – choć jest całkiem diatoniczna https://pl.wikipedia.org/wiki/Skala_diatoniczna i pod względem materiału dźwiękowego tożsama z gamą d-moll naturalną https://pl.wikipedia.org/wiki/D-moll , to jednak nie jest BYNAJMNIEJ melodią utrzymaną w systemie dur-moll, lecz jest napisana w kościelnej skali eolskiej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skala_eolska_ko%C5%9Bcielna
  Widać to po tym, że choć KAŻDA z 20 zwrotek tej Sekwencji kończy się zawsze na dźwięku toniki („finalis”), czyli na nucie d [= Re], to jednak tonika ta NIGDY nie jest osiągana z dźwięku prowadzącego („subsemitonium modi”), czyli z dźwięku cis, którego tu W OGÓLE nie ma, ani też nigdy nie jest osiągana skokiem kwartowym w górę lub kwintowym w dół z piątego stopnia skali (czyli z potencjalnej „dominanty”: z dźwięku a [= La]); a zatem można powiedzieć, że NIGDY nie ma w tej melodii KADENCJI dominantowo-tonicznej [= kadencji doskonałej], która jest najbardziej charakterystyczną cechą systemu dur-moll: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kadencja_(harmonia)
  Gdyby zaś usunąć bemole występujące w piątej i szóstej zwrotce tej Sekwencji przed nutą h (bemole usuwające tzw. sekstę dorycką, pojawiającą się naturalnie w szeregu diatonicznym https://pl.wikipedia.org/wiki/Szereg_zasadniczy , jeśli się go bierze od nuty d do następnej nuty d), to mielibyśmy tu kościelną skalę dorycką, w której napisana jest np. pieśń „Bogurodzica”: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skala_dorycka_ko%C5%9Bcielna [A skala dorycka znana jest w muzyce począwszy już od średniowiecza, podczas gdy powyższa skala eolska – dopiero od renesansu.]
  Melodia jest więc w sumie trudna dla nas współcześnie do zaśpiewania, gdyż nie opiera się na brzmiących nam zawsze znajomo funkcjach harmonicznych systemu dur-moll (tonika, subdominanta oraz zwłaszcza najwyrazistsza dominanta, której tu ewidentnie nie ma!), lecz ma charakter „modalny”, nie polegający na piętrzeniu i rozładowywaniu napięć emocjonalnych [co jest istotą systemu dur-moll], lecz „płynie” bez wyraźnych cezur i kadencji, tak jak to jest typowe dla muzyki średniowiecza [jednogłosowej: chorału gregoriańskiego] i renesansu [wielogłosowej: por. np. utwory G. P. Palestriny, uznawane powszechnie (i oficjalnie w Kościele) za szczyt sakralnej doskonałości w dziedzinie polifonii].

  • Paweł pisze:

   A jeżeli kogoś interesowałoby ewentualnie zharmonizowanie tej powyższej melodii – na chwałę Bożą – w postaci kompozycji wielogłosowej, to fachowa w tym temacie książka pt. „Harmonia” Mirosława Niziurskiego [wyd. PWN, Warszawa 1984, str. 186-191] w rozdziale XIII „Harmonizowanie melodii w innych skalach poza systemem dur-moll” tak mówi o harmonizacjach dokonywanych w ramach skal KOŚCIELNYCH [= tonacji modalnych] (a jest to być może wiedza na tyle nieznana, że warto by ją choćby i tutaj zaprezentować; może się przyda ona jakimś muzycznym fachowcom, do których ja niestety na pewno nie należę!):
   „Dopiero od trzech stuleci muzyka europejska posługuje się systemem dur-moll. Wcześniej istniało szereg skal – od zarodku skali, czyli 2-3 dźwiękowego szeregu w obrębie sekundy lub tercji, zwykle małej, poprzez pentatonikę aż do skal modalnych.
   Pentatonika należy do najstarszych skal, których wpływy odnajdujemy do dziś w polskiej muzyce ludowej, Największy jednak wpływ wywary na polską pieśń ludową skale modalne (kościelne). Wykształciły się one we wczesnym średniowieczu ze skal greckich i w muzyce artystycznej przetrwały aż do XVII wieku, do narodzin homofonii. Skale modalne były więc charakterystyczne dla epoki muzyki jednogłosowej, a następnie dla polifonii wokalnej XIV-XVI wieku. Istotą POLIFONII jest wielogłosowość LINEARNA, polegająca na prowadzeniu równoczesnym dwóch, trzech, czterech lub większej liczby SAMODZIELNYCH głosów. Konstrukcja melodii utrzymanych w skalach modalnych jest więc zupełnie inna niż melodii, które powstały w okresie panowania HOMOFONII związanej z systemem dur-moll.
   Wśród polskich pieśni ludowych spotykamy wiele melodii utrzymanych w tonacjach modalnych, co świadczy o ich archaicznym charakterze. Każda skala modalna posiada charakterystyczny dla siebie interwał. Mówimy więc o wielkiej sekście DORYCKIEJ, o małej sekundzie FRYGIJSKIEJ, o kwarcie zwiększonej LIDYJSKIEJ, o małej septymie EOLSKIEJ i o małej septymie MIKSOLIDYJSKIEJ. Przy harmonizowaniu melodii w tonacjach modalnych należy więc starać się zachować ich ARCHAICZNY charakter i UNIKAĆ połączeń harmonicznych charakterystycznych dla melodii utrzymanych w tonacjach durowych czy molowych. Najbardziej charakterystyczne dla skal modalnych są połączenia trójdźwięków w postaci zasadniczej i w I przewrocie. Trójdźwięki w II przewrocie można stosować tylko jako akordy przejściowe. Z dźwięków obcych najlepiej brzmią diatoniczne dźwięki przejściowe i opóźnienia.
   _____Harmonizowanie melodii w SKALI EOLSKIEJ:
   Skala eolska posiada półtony pomiędzy II-III i V-VI stopniem. Tonika, subdominanta i dominanta są trójdźwiękami molowymi. (To nazewnictwo akordów głównych, jak również pobocznych, jest TYLKO UMOWNE, zarówno w tej, jak i w innych skalach modalnych. W obrębie danej tonacji [tego rodzaju], akordy występują bowiem na równych prawach.)
   Połączenia typu: dominanta molowa – tonika nie są charakterystyczne i należy ich unikać. Najlepiej brzmią połączenia akordów w stosunku SEKUNDY, np.: trójdźwięk molowy na VII stopniu – tonika molowa (i odwrotnie), trójdźwięk molowy na VII stopniu – trójdźwięk molowy na VI stopniu (i odwrotnie), dominanta molowa – subdominanta molowa (i odwrotnie), subdominanta molowa – trójdźwięk molowy na III stopniu (i odwrotnie).
   Możliwe są również połączenia w stosunku tercji, np.: dominanta molowa – trójdźwięk molowy na III stopniu – tonika molowa; subdominanta molowa – trójdźwięk molowy na VI stopniu – tonika molowa.
   W konstrukcji dwugłosowej staramy się nadać głosowi drugiemu samodzielną linię melodyczną, wykorzystując np. możliwości imitacyjne, jeżeli stwarza je melodia pierwszego głosu.
   _____Harmonizowanie melodii w SKALI DORYCKIEJ:
   Skala dorycka charakteryzuje się półtonami pomiędzy II-III oraz VI-VII stopniem. Posiada molową tonikę i dominantę oraz durową subdominantę.
   Charakterystyczną cechą połączeń w skali doryckiej jest łączenie się akordów zawierających sekstę dorycką (subdominanta, subdominanta molowa zbudowana na II stopniu, subdominanta [durowa, IV stopnia] z dodaną septymą) nie z dominantą durową zbudowaną na VII stopniu lub – poprzez paralelną formę subdominanty – z dominantą [molową, V stopnia], lecz bezpośrednio z toniką.
   _____Harmonizowanie melodii w SKALI FRYGIJSKIEJ:
   W skali frygijskiej półtony znajdują się pomiędzy stopniami: I-II oraz V-VI. Tonika i subdominanta są akordami molowymi, a dominanta trójdźwiękiem zmniejszonym.
   Dominanta jako trójdźwięk zmniejszony ma minimalne zastosowanie w harmonizacji. Zastępuje ją zwykle dominanta molowa zbudowana na VII stopniu. Połączenia: subdominanta durowa zbudowana na II stopniu – tonika molowa lub subdominanta durowa zbudowana na II stopniu – dominanta [zmniejszona, V stopnia] nie są charakterystyczne dla skali frygijskiej. Subdominanta durowa zbudowana na II stopniu łączy się przeważnie z akordem swojej paraleli: dominantą molową zbudowaną na VII stopniu, po której następuje tonika molowa.
   Do najczęściej spotykanych połączeń w skali frygijskiej należą: trójdźwięk durowy na III stopniu – dominanta molowa zbudowana na VII stopniu i ustawiona na tercji w basie – tonika molowa; trójdźwięk durowy na VI stopniu – dominanta molowa zbudowana na VII stopniu – tonika molowa; tonika molowa – dominanta molowa zbudowana na VII stopniu i ustawiona na tercji w basie; subdominanta molowa – tonika molowa.
   _____Harmonizowanie melodii w SKALI LIDYJSKIEJ:
   Skalę lidyjską charakteryzuje kwarta zwiększona na I stopniu oraz półtony pomiędzy IV-V i VII-VIII stopniem.
   Subdominanta jest akordem zmniejszonym i przy harmonizacji zastępowana bywa trójdźwiękiem molowym na VI stopniu lub subdominantą durową zbudowaną na II stopniu. Połączenie dominanta – tonika jest identyczne jak w skali durowej [systemu dur-moll] i jako takie nie ma praktycznego zastosowania. Najczęściej tonikę poprzedza dominanta molowa zbudowana na VII stopniu lub trójdźwięk molowy na III stopniu.
   Do najbardziej charakterystycznych połączeń w skali lidyjskiej należą: subdominanta durowa zbudowana na II stopniu – tonika – trójdźwięk molowy na VI stopniu; trójdźwięk molowy na VI stopniu – dominanta molowa zbudowana na VII stopniu – tonika; dominanta molowa zbudowana na VII stopniu – subdominanta durowa zbudowana na II stopniu – trójdźwięk molowy na III stopniu – tonika.
   Skala lidyjska jest charakterystyczna dla muzyki góralskiej. W celu podkreślenia cech ludowego prymitywizmu możliwe jest posługiwanie się w czasie harmonizacji «pustymi» współbrzmieniami oraz równoległymi kwintami, szczególnie wtedy, jeżeli wynikają one z ruchu głosów, lub np. zastosowanie ostinata. Wybór «ostrzejszych» czy też bardziej «łagodnych» środków harmonicznych powinien zależeć od charakteru melodii, jak też od regionu, z którego pieśń ludowa pochodzi. Np. melodie góralskie wymagają bardziej śmiałej, ostrzejszej harmonizacji.
   _____Harmonizowanie melodii w SKALI MIKSOLIDYJSKIEJ:
   Skala miksolidyjska posiada półtony pomiędzy III-IV oraz VI-VII stopniem. Tonika i subdominanta są trójdźwiękami durowymi, a dominanta – akordem molowym. Charakterystycznym dla tej skali interwałem jest septyma mała na I stopniu.
   Wiele polskich pieśni ludowych utrzymanych jest w skali miksolidyjskiej. Równocześnie jednak przy harmonizacji melodii ludowych utrzymanych w tej skali popełnia się bardzo dużo błędów. Skala miksolidyjska brana jest bowiem często za tonację durową, w której melodia kończy się na dominancie. Taki sposób podejścia do harmonizacji wypacza całkowicie charakter skali miksolidyjskiej.
   Możliwe są połączenia: dominanta molowa – tonika lub dominanta durowa zbudowana na VII stopniu – tonika, ale należy ich unikać, ponieważ identyfikują się z połączeniami: subdominanta molowa zbudowana na II stopniu – dominanta i subdominanta – dominanta w tonacji durowej położonej o kwintę niżej.
   Do charakterystycznych połączeń harmonicznych w skali miksolidyjskiej należą: dominanta molowa – subdominanta molowa zbudowana na II stopniu – tonika; dominanta molowa – trójdźwięk molowy na VI stopniu – tonika; dominanta durowa zbudowana na VII stopniu – subdominanta molowa zbudowana na II stopniu – tonika; dominanta durowa zbudowana na VII stopniu – trójdźwięk molowy na VI stopniu – tonika.”

   • Paweł pisze:

    Przepraszam, ale „przyłapałem” tę książkę na pomyłce (a część pomyłek jest w niej zresztą sprostowana w załączonej do niej erracie), a mianowicie w skali eolskiej na VI stopniu można zbudować diatonicznie – jak łatwo sprawdzić (na samych białych klawiszach) – tylko trójdźwięk durowy, a nie molowy, czyli wśród „najlepiej brzmiących w tej skali połączeń akordów w stosunku SEKUNDY” powinniśmy mieć podane połączenie: trójdźwięk molowy na VII stopniu – trójdźwięk DUROWY na VI stopniu (i odwrotnie), natomiast wśród „możliwych połączeń w stosunku tercji” – połączenie: trójdźwięk DUROWY na VI stopniu – tonika molowa.
    Poza tym nazywanie akordu zbudowanego na VII stopniu w skali miksolidyjskiej i w skali doryckiej „dominantą” jest BARDZO umowne zwłaszcza o tyle, że – w odróżnieniu od takiegoż akordu w skali lidyjskiej czy ewentualnie też frygijskiej – nie zawiera on żadnego dźwięku prowadzącego do toniki (oraz oczywiście: nie zawiera piątego stopnia skali, samego w sobie zwanego również „dominantą”): ani prowadzącego od dołu [czyli tak zwanego, wspomnianego już wyżej, „subsemitonium modi”], ani ewentualnie od góry [czyli dźwięku odpowiadającego np. w systemie dur-moll sekście tzw. akordu neapolitańskiego mającego zawsze funkcję subdominanty (subdominanty bardzo charakterystycznej, znanej już od przełomu XVII/XVIII w., która w kadencji doskonałej, zwanej tu specjalnie akurat NEAPOLITAŃSKĄ, rozwiązuje ową sekstę zawsze na powyżej wspomniane „subsemitonium modi”, czyli na tercję dominanty, dając charakterystyczne brzmienie interwału tercji ZMNIEJSZONEJ)].

    • Paweł pisze:

     I niestety zauważyłem jeszcze jednego [i to „podwójnego”] «babola»: jak łatwo sprawdzić (też na samych białych klawiszach), trójdźwięk VII stopnia oraz trójdźwięk III stopnia w skali eolskiej TAKŻE są zawsze DUROWE, a nie molowe. A zatem tak już summa summarum, w skali eolskiej [powinno być powyżej napisane:] „(…) najlepiej brzmią połączenia akordów w stosunku SEKUNDY, np.: trójdźwięk DUROWY na VII stopniu – tonika molowa (i odwrotnie), trójdźwięk DUROWY na VII stopniu – trójdźwięk DUROWY na VI stopniu (i odwrotnie), dominanta molowa – subdominanta molowa (i odwrotnie), subdominanta molowa – trójdźwięk DUROWY na III stopniu (i odwrotnie).
     Możliwe są również połączenia w stosunku tercji, np.: dominanta molowa – trójdźwięk DUROWY na III stopniu – tonika molowa; subdominanta molowa – trójdźwięk DUROWY na VI stopniu – tonika molowa.”
     ____No cóż, książka jest bardzo fajna, ale autor czasami „przysypiał” wklejając symbole poszczególnych funkcji harmonicznych (które ja tu – z konieczności – oddaję OPISOWO słowami), bo kwestia tego, czy to jest akurat akord „dur” czy „moll”, sprowadza się tu do obecności lub braku małego kółeczka, takiego dokładnie jak kółeczko stosowane powszechnie w oznaczaniu np. stopni Celsjusza…

 4. Euzebia pisze:

  Nowenna przed Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września
  (5-13.IX)
  .
  DZIEŃ TRZECI – 7 września
  .
  O Jezu Synu Boga żywego, Królu serca mojego i zupełny w sprawach mego zbawienia, proszę Cię przez Twoje bolesne cierniem ukoronowanie, użycz nam najgłębszej pokory przez przebity cierniem Najświętszy Język Twój. Ach Jezu mój najdroższy: przez ciężkie i okrutne przekłucie cierniem Języka Twojego odpuść mi co kiedykolwiek językiem moim przeciwko Tobie Bogu i bliźniemu mojemu z obrazą mówiłem. Daj mi łaskę Twoją Panie żeby Cię język mój zawsze chwalił i dla miłości Twojej powściągliwy był, Ciebie samego chwalił i abym mękę Twoją w pamięci zawsze miał a wszystkie krzyże i utrapienia jako kolce cierpliwości chrześcijańskiej znosił.
  O zraniony Boski Języku, w godzinie śmierci mojej, dziś ze mną będziesz w raju, w ostatnie słowa języka mego niech będą: Ojcze w ręce twoje polecam ducha mojego. Amen.
  .
  Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
  I Ty któraś współcierpiała, Matko Bolesna przyczyń się za nami.
  .
  Słowa Pana Jezusa.
  „Wszystkie wasze sprawy, nawet najmniejsze, skoro zostaną zanurzone w Mojej Krwi, nabędą przez to nieskończonej zasługi i sprawią pociechę Mojemu Sercu. Zanurz więc sprawy twoje w Moich Ranach, a będą miały wielką wartość. Ofiaruj mi Rany Moje za grzeszników, bo ja pałam żądzą zbawienia dusz. Za każdym słowem wymówionym przez was w koronce spuszczam kroplę Krwi Mojej na duszę grzesznika. Grzesznik wyjedna dla siebie nawrócenie przez odmówienie następującej modlitwy: “Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana naszego Jezusa Chrystusa na uleczenie ran dusz naszych”.
  .
  Koronka do Najświętszych Ran Pana Jezusa
  .
  O Jezu, Boski Odkupicielu, bądź nam miłościw, nam i całemu światu. Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się na nami i nad całym światem. Amen. Przepuść, zlituj się mój Jezu, w otaczających niebezpieczeństwach Krwią Twoją Najdroższą osłoń nas. Ojcze Przedwieczny, okaż nam Miłosierdzie. Przez Krew i Rany Jezusa Chrystusa, Syna Twojego Jedynego, błagamy Cię, okaż nam Miłosierdzie. Amen. Amen. Amen.
  .
  Na dużych paciorkach:
  Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana Naszego Jezusa Chrystusa, na uleczenie ran dusz naszych.
  .
  Na małych paciorkach:
  O mój Jezu, przebaczenia i Miłosierdzia, przez zasługi Twoich Świętych Ran.
  .
  Na zakończenie: (3x)
  Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana naszego Jezusa Chrystusa, na uleczenie ran dusz naszych. Amen

 5. Euzebia pisze:

  Z książki
  „Mistyczne Miasto Boże czyli Żywot Najświętszej Maryi Panny” – Maria z Agredy

  audiobook
  „O pełnym Łask Narodzeniu Najświętszej Maryi Panny i o tym jak w Niebie odebrała Swoje Imię”

  http://www.youtube.com/watch?time_continue=64&v=S1LBIhBk86g&feature=emb_logo

 6. Ewa pisze:

  Ja Mateczko planuje w Twoje Święto nawiedzić Cię w Częstochowskim Sanktuarium. Dzisiaj dziękowałam Ci za 40 lat małżęństwa a szczególnie za wszystkie trudności dzięki którym świadomie i zdecydowanie podążam za Tobą. Chcę Ci podziękować za Twoje TAK powiedziane Bogu i za to że dzieki swej pokorze jesteś Matką nas wszystkich . Polecam Ci mojego męża, nasze relacje syna Łukasza i małżeństwa pozostałych dzieci. Królowo Polski – módl się za nami.

 7. wobroniewiary pisze:

  Proszę każdego, kogo się da – o jedno „Zdrowaś Maryjo” w mojej intencji, jestem u kresu wytrzymałości…

 8. Witek pisze:

  Ewo, nie masz wyjścia, musisz wytrwać. Tak musisz. Masz dziecko o które się musisz troszczyć. To jest obowiązek, ale siła do przetrwania. Nie możesz się poddać. Nie możesz dać temu przeciwnikowi satysfakcji…
  Otrząśnij się i idź dalej. Godzina po godzinie. Dzień po dniu. Zdrowaś Mayrjo po Zdrowaś Maryjo, Razem z Bogiem i Maryją, a jak to za dużo to samo imię Jezusa… Jezu , Jezu.., o Słodki Jezu…, to Imię jest ukojeniem…, Jezu, Jezu tak jak Luiza Piccarreta w 24 Godz. Męki Pana Jezusa….

 9. Maria pisze:

  Zdrowaś Maryjo……

  • dausia pisze:

   Mateńko Nasza Maryjo ty jesteś Naszą Gwiazdą , która prowadzi Nas przez życie i oświeca
   Naszą drogę aby była bezpieczna – Błogosław Nam Mateczko i Naszym Rodzinom i wstawiaj się za Nami u Swego Syna Jezusa Chrystusa .

 10. Kropeczka pisze:

  Zdrowaś Maryjo +++

 11. Edyta pisze:

  +++ ❤

 12. Maggie pisze:

  ŚWIADECTWO:
  Kiedyś, przed laty, na uroczystość Urodzin Matki Najświętszej poszłam na pieszą, parafialną pielgrzymkę do Tulec k/Poznania i 💗Matka Najświętsza wysłuchała mnie i stał się cud uzdrowienia mojej siostrzenicy: Już na 1-szej, po pielgrzymce, wizycie u specjalisty „defekt„ udokumentowany ! przez rtg … przestał istnieć . Dziękuję Ci znowu i wielokrotnie, o Matko Najświętsza i proszę miej ją (w tym roku została matką) i jej rodzinę w Swej Nieustannej Opiece 🙏🏻❣️

 13. Ola pisze:

  Jestem bardzo bogata, bo mam co ofiarować Bogu za siebie, innych i w Waszych intencjach tez. Zawsze mam problem jak mogę pokutować , jaką podjąć pokutę ,bo bardzo nagrzeszyłam w swoim niedługim życiu i nadal bardzo ,ale to bardzo jestem grzeszna ,porażka …, potrzebuję radykalnego nawracania się, a okropnie boję się czyśćca ….nie mówiąc o piekle. Od kilkunastu lat mam co jakiś czas bóle stawów, w listopadzie zaczęłam mieć okropne bóle i opuchlizny stawów śródstopia ,lekarze nie wiedzieli co to jest ,od kilku tygodni boli mnie prawe kolano, spuchło . Od zawsze mam jakieś blokady w kolanach ,czasem jak idę to jakieś dziwne luzy ,że kolana gibają mi się w prawo i lewo . Wczoraj miałam pierwszą w życiu wizytę u ortopedy i jak zobaczył moje kolana i RTG kolan ,powiedział ,że będę miała duże problemy z kolanami do końca życia i nic z tym się nie da zrobić (jestem za stara na operację,mam 33 lata,a to leczy się tylko operacyjnie do 19 r.ż ) gdyż mam dysplazję stawów kolanowych (rzepki i coś tam jeszcze) . Może to głupio zabrzmi ,ale ucieszyłam się z tego ,bo od razu pomyślałam ,że mam co ofiarować Bogu ,ze w końcu wiem jak mogę pokutować i co ofiarować w różnych intencjach łącząc to z intencjami w jakich Jezus za nas się ofiarował na krzyżu. Od wczoraj jestem jakaś szczęśliwsza ,choć może to dziwnie brzmi .

 14. Aleksander pisze:

  Powiedzcie mi czy nosicie wszędzie maski ? ja już nie wiem co o tym myśleć. W Kościele nie noszę, nie wiem co ze sklepami itp. Rozumiem, że gdyby Państwo wprowadziło takie prawo to by trzeba się podporządkować, ale tutaj wygląda na to, że te rozporządzenie nie jest zgodne z naszą konstytucją tzn. ona jest nadrzędna. Świadczą o tym wyroki sądów, mimo to wszyscy szczują na noszenie… powołując się na prawo, które tak naprawdę jest bezprawiem. Przecież to matrix. Najgorsze jest to, że ludzie robią się strasznie agresywni, niedługo nie potrzebna będzie policja, ludzie wzajemnie się zagryzą.

  • marroz pisze:

   Ja nie noszę, jedynie do sklepu zakładam chustkę, która i tak co chwilę spada… mam bardzo niskie ciśnienie, zaraz dostaję bólu głowy. No i pamiętam o słowach Szumowskiego, który powiedział, że to nic nie daje….

  • Mzz pisze:

   Ja nie noszę, i widzę dookola sibie ze coraz więcej ludzi takze nie. To budujace widziec ze ludzie się budzą i chca skonczyc z ta ,, plandemia”.

   • Aleksander pisze:

    U mnie wręcz przeciwnie, miasto ok. 30 tyś. mieszkańców i przed wakacjami bez problemów chodziłem wszędzie bez sporo ludzi było też bez masek. Teraz jest inaczej 99% w maskach ekspedientki zwracają uwagę A najgorsi są zwykli ludzie którzy chamsko się rzucają jak widzą w sklepie czy na poczcie bez maski. Czy to postępująca propaganda telewizyjna ?

    • Paweł pisze:

     Ale kolejny paradoks polega np. na tym, że teraz zbliża się jesień, „szaruga jesienna”, podczas której będzie może wilgotno i chłodno, a – jak się okazuje – udowodniono, iż WZROST wilgotności NIE SPRZYJA transmisji koronawirusa, lecz wręcz PRZECIWNIE: „Naukowcy z University of Sydney (Australia) i ich współpracownicy z Fudan University School of Public Health w Szanghaju (Chiny) wyliczyli, że [TO właśnie] SPADEK wilgotności względnej powietrza (…) może przyczyniać się do WZOSTU liczby przypadków COVID-19 (…). Z najnowszych wyliczeń wynika, że spadek o 10 proc. wilgotności względnej powietrza ma związek z około dwukrotnym wzrostem odnotowanych przypadków COVID-19. «To nasze (…) badanie dostarcza kolejnych dowodów na to, że wilgotność powietrza jest kluczowym czynnikiem mającym wpływ na szerzenie się COVID-19» – ocenił prof. Ward. [z University of Sydney]. Jak tłumaczy epidemiolog, (…) podczas kichania czy kaszlu – (…) gdy powietrze jest WILGOTNE – (…) cząstki aerozolu są większe i cięższe, [więc] szybciej OPADAJĄ one na różne powierzchnie. (…)” http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/zaskakuj%c4%85ce-odkrycie-ten-czynnik-sprzyja-zaka%c5%bceniom/ar-BB18dHNh?ocid=ientp

    • margalena pisze:

     nie, to nie propaganda tylko racjonalne zachowanie tzw. DDM dystans dezynfekcja maski

    • m-gosia pisze:

     Aleksander.Popołudniu napisałam 2 komentarze,ale poszły w kosmos z informacją,że strona W obronie wiary nie istnieje.To jest paranoja,sianie paniki i strachu.Zwykli ludzie nie są winni.Są tak przestraszeni,że twardo trzymają się wytycznych.Ja staram się zakładać maskę ze względu na tych biednych przestraszonych.Dziś widziałam w kościele panią w masce no dobrze,ale jeszcze w rękawiczkach.Po przyjęciu Komunii Świętej na rękę i po powrocie do ławki założyła inne rękawiczki.Biedna kobieta.Żeby ktoś nie pomyślał,że idę do kościoła,aby obserwować ludzi.To był przypadek.U mnie w kościele idą do Komunii najpierw osoby przyjmujące na rękę,a potem te do ust.Miałam chwilkę na wychwycenie zachowania tej pani.
     Ale damy radę.Dziś pan premier powiedział:
     Będziemy starali się dalej pomagać na różne sposoby w nadziei, że wkrótce zostanie wynaleziona szczepionka i będziemy mogli powiedzieć ‚do widzenia’ temu nieszczęściu, temu koronawirusowi” .
     Jak już będziemy zaszczepieni to będziemy żyć długo i szczęśliwie aż do śmierci.
     Poprzednie moje komentarze były całkiem inne.
     Ani się śmiać,ani płakać.Nam pozostaje modlitwa.
     Własnie Ewa napisała o Nowennie Pompejańskiej.

    • Aleksander pisze:

     Racjonalne zachowanie to by było gdyby ta pandemia naprawdę istniała, a chyba nikt nie ma wątpliwości ze to jedna wielka ściema. Wirus pewnie jest tak jak setki innych, ale to co się dzieje, ta panika i ograniczanie wolności to tragedia.

 15. Euzebia pisze:

  Nowenna przed Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września
  (5-13.IX)
  DZIEŃ CZWARTY – 8 września
  O Maryjo Łez Gorzkich morze przypominam Ci wszystkie męki i boleści, które Macierzyńskie Serce Twoje znosiło, patrząc na Najukochańszego Syna Twego osobliwie w ten czas, gdy bezbożnik z Ran ubiczowanego Jezusa pełną Krwi Przenajświętszej rzucił na Twoją Twarz Świętą. Język Przenajświętszy Zbawiciela naszego cierniem przebił. Przez boleści i zranione Serce Twoje proszę z żalem i płaczem serdecznym, wlej w serce moje Mękę Chrystusową i spraw żeby mi się nic innego nie podobało prócz Jezusa mojego. We wszystkich potrzebach moich bądź mi pomocą o Najświętsza Panno Maryjo, najosobliwiej jednak w godzinie śmierci mojej. Obróć swoje macierzyńskie Oczy miłosierdzia Twego na mnie i wszystkich, którzy się dziś urodzili, albo ze srogą śmiercią walczą. Amen.
  Któryś za nas cierpiał Rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
  I Ty, któraś współcierpiała Matko Bolesna, przyczyń się za nami.
  „Dusza która za życia swego śmiertelnego czciła Rany Pana naszego Jezusa Chrystusa, korzystała z ich zasług i ofiarowała Je Ojcu Przedwiecznemu za dusze czyśćcowe, będzie miała przy sobie w chwili śmierci Najświętszą Maryję Pannę i Aniołów Pańskich, a Pan Jezus Ukrzyżowany w całym blasku Swej Chwały przyjmie ją i ukoronuje wieńcem niebieskim jej czoło.”
  KORONKA DO NAJŚWIĘTSZYCH RAN PANA JEZUSA
  O Jezu, Boski Odkupicielu, bądź nam miłościw, nam i całemu światu.
  Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się na nami i nad całym światem. Amen.
  Przepuść, zlituj się mój Jezu, w otaczających niebezpieczeństwach Krwią Twoją Najdroższą osłoń nas.
  Ojcze Przedwieczny, okaż nam Miłosierdzie. Przez Krew i Rany Jezusa Chrystusa, Syna Twojego Jedynego, błagamy Cię, okaż nam Miłosierdzie. Amen. Amen. Amen.
  Na dużych paciorkach:
  Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana Naszego Jezusa Chrystusa, na uleczenie ran dusz naszych.
  Na małych paciorkach:
  O mój Jezu, przebaczenia i Miłosierdzia, przez zasługi Twoich Świętych Ran.
  Na zakończenie: (3x)
  Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana naszego Jezusa Chrystusa, na uleczenie ran dusz naszych. Amen

 16. beata pisze:

  +++ Zdrowaś Maryjo Łaski Pełna…

 17. Euzebia pisze:

  Matka Boska Siewna – Siedem Pieśni Marii
  muz.Piotr Rubik
  http://www.youtube.com/watch?time_continue=55&v=uARYf9kbIys&feature=emb_logo

 18. m-gosia pisze:

  Może już był ten filmik na Wowit,ale nic to .Warto posłuchać.

 19. Karolina pisze:

  Proszę o modlitwę za moją córeczkę w Bogu wiadomej sprawie. Bóg zapłać

 20. Damian pisze:

  Druga część: rozmowa „polityczna” jest ważna (od 25 min)
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=vKojkTX5U_s

 21. Kasia pisze:

  Kochani bardzo, bardzo Was proszę westchnijcie do Boga za moją rodziną. Jesteśmy na tzw życiowym rozdrożu, ważą się nasze losy, nasza przyszłość. Aby sprawy szybko się rozwiązały i żebyśmy podjęli dobre decyzje zgodne z Wolą Bożą. 🙏

 22. Ela pisze:

  +++ W intencji Ewy i pozostałych intencjach

 23. Euzebia pisze:

  Nowenna przed Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września
  (5-13.IX)
  .
  DZIEŃ PIĄTY – 9 września
  .
  O Najukochańszy Jezu Mój, Ty najcichszy Baranku Boży, ja, biedny grzesznik pozdrawiam i czczę tę Ranę Twą Najświętszą, która Ci sprawiała ból bardzo dotkliwy, gdy niosłeś krzyż ciężki na Swym Ramieniu – ból cięższy i dotkliwszy niż inne Rany na Twym Świętym Ciele.
  Uwielbiam Cię, oddaję cześć i pokłon z głębi serca. Dziękuję Ci za tę najgłębszą i najdotkliwszą Ranę Twego Ramienia. Pokornie proszę, abyś dla tej srogiej boleści Twojej, którą wskutek tej Rany cierpiałeś, i w Imię Krzyża Twego ciężkiego, któryś na tej Ranie Świętej dźwigał, ulitować się raczył nade mną, nędznym grzesznikiem, darował mi wszystkie grzechy i sprawił, abym wstępując w Twoje krwawe ślady, doszedł do szczęśliwości wiecznej. Amen
  .
  Któryś za nas cierpiał Rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
  I Ty któraś współcierpiała Matko Bolesna, przyczyń się za nami.
  .
  Słowa Pana Jezusa.
  „Moc Moja jest w Moich Ranach. Posiadając je, potężnym się stajesz i możesz otrzymać wszystko. Masz nawet więcej mocy ode Mnie, bo możesz rozbrajać sprawiedliwość Moją. Moje Święte Rany podtrzymują świat.”
  .
  KORONKA DO NAJŚWIĘTSZYCH RAN PANA JEZUSA
  .
  O Jezu, Boski Odkupicielu, bądź nam miłościw, nam i całemu światu.
  Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się na nami i nad całym światem. Amen.
  Przepuść, zlituj się mój Jezu, w otaczających niebezpieczeństwach Krwią Twoją Najdroższą osłoń nas.
  Ojcze Przedwieczny, okaż nam Miłosierdzie. Przez Krew i Rany Jezusa Chrystusa, Syna Twojego Jedynego, błagamy Cię, okaż nam Miłosierdzie. Amen. Amen. Amen.
  .
  Na dużych paciorkach:

  Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana Naszego Jezusa Chrystusa, na uleczenie ran dusz naszych.
  .
  Na małych paciorkach:

  O mój Jezu, przebaczenia i Miłosierdzia, przez zasługi Twoich Świętych Ran.
  .
  Na zakończenie: (3x)

  Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana naszego Jezusa Chrystusa, na uleczenie ran dusz naszych.Amen

 24. Artur pisze:

  Szczęść Boże! Chciałem tylko podziękować na tej mojej ulubionej katolickiej stronie za naszego pierworodnego syna, który wczoraj w dniu Narodzenia NMP przyszedł na świat właśnie w taki czas, gdzie od początku tego roku wiedziałem że tylko w tym szczególnym dniu może przyjść na świat😇 Ave Maryja! 😊

 25. m-gosia pisze:

  Gratulacje dla rodziców.Niech rośnie zdrowy pod opieką naszej niebieskiej Mamy.

 26. AnnaSawa pisze:

  ” Módlcie się za Amerykę, która wkrótce wypije gorzką szklankę ” Trevignano Romano 08/09/20

 27. Euzebia pisze:

  Nowenna przed Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września
  (5-13.IX)
  .
  DZIEŃ SZÓSTY – 10 września
  .
  Panie Jezu, Boski Zbawicielu, któryś nas grzesznych ludzi Krwią Swoją Odkupił, dziękujemy Ci za Najdroższą Ranę Boku Twego, przez którą dałeś, z miłości ku nam, zranić Serce Swoje. Niech będzie pozdrowiona i błogosławiona Rana Boku Twego, z której wypłynęła Krew i Woda na obmycie nas z grzechów.
  .
  Panie Jezu cierpiący, przez Ranę Boku Twego udziel nam Łaski, o którą Cię z ufnością błagamy…
  Dopomóż nam, abyśmy w życiu naszym na pierwszym miejscu stawiali miłość ku Tobie a nie troskę o rzeczy doczesne. Niech przed śmiercią będziemy zaopatrzeni Świętymi Sakramentami, abyśmy szczęśliwie przeszli do Wieczności, gdzie Ty żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen
  .
  Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
  I Ty któraś współcierpiała, Matko Bolesna przyczyń się za nami.
  .
  Słowa Pana Jezusa.
  „Mając Moje Rany, macie wszystko. Przez nie dokonuje się gruntownych Dzieł; nie przez kosztowanie pociech, ale przez cierpienia. Trzeba się modlić, ażeby znajomość Moich Świętych Ran rozszerzona była po całym świecie..”
  .
  KORONKA DO NAJŚWIĘTSZYCH RAN PANA JEZUSA
  .
  O Jezu, Boski Odkupicielu, bądź nam miłościw, nam i całemu światu.
  Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się na nami i nad całym światem. Amen.
  Przepuść, zlituj się mój Jezu, w otaczających niebezpieczeństwach Krwią Twoją Najdroższą osłoń nas.
  Ojcze Przedwieczny, okaż nam Miłosierdzie. Przez Krew i Rany Jezusa Chrystusa, Syna Twojego Jedynego, błagamy Cię, okaż nam Miłosierdzie. Amen. Amen. Amen.

  .
  Na dużych paciorkach:

  Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana Naszego Jezusa Chrystusa, na uleczenie ran dusz naszych.
  .
  Na małych paciorkach:

  O mój Jezu, przebaczenia i Miłosierdzia, przez zasługi Twoich Świętych Ran.
  .
  Na zakończenie: (3x)

  Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana naszego Jezusa Chrystusa, na uleczenie ran dusz naszych. Amen

 28. Ela pisze:

  Proszę o westchnienie w intencjii Bogu wiadomejBóg zapłać

 29. Euzebia pisze:

  Nowenna przed Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września
  (5-13.IX)
  .
  DZIEŃ SIÓDMY – 11 września
  .
  Ukochany Panie, czcimy i uwielbiamy Twoje Święte i ukryte Rany na Twojej Prawej Ręce i na Twoich Stopach. Uwolnij nas od wszelkich dolegliwości na rękach i stopach. Zachowaj nas i nasze gospodarstwo domowe od wszelkiego niebezpieczeństwa i strzeż nas. Spełnij Twoją obietnicę, że nie dopuścisz, byśmy umarli nagłą śmiercią. Prosimy Cię o to, Panie, jeśli jest taka Twoja Wola. Amen.
  .
  Najukochańszy i Najświętszy Jezu, przebacz nam nasze grzechy, choć i my rzucamy nieraz kamienie na Ciebie przez naszą słabość. Niech Ci będą dzięki, o Jezu, bo Ty cierpisz na skutek tych Ran, by zagoić nasze rany. Kochamy Ciebie i okrywamy łzami naszej miłości. Przyjmij nasze pokorne ofiary i obdarz nas Twoim Miłosiernym Spojrzeniem, abyśmy mogli otrzymać przez zasługi Twoich Ran te Łaski, o które Cię prosimy… Amen
  .
  Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
  I Ty, któraś współcierpiała, Matko Bolesna przyczyń się za nami.
  .
  Słowa Pana Jezusa
  „Gdy ofiarujesz Moje Święte Rany za grzeszników, nie zapominaj czynić tego i za dusze w czyśćcu, bo mało jest osób, które by myślały o przyniesieniu im ulgi. Najświętsze Rany są dla dusz czyśćcowych skarbem nad skarby. Ofiaruj twoje cierpienia w połączeniu z Moimi Boskimi Ranami za dusze czyśćcowe.”
  .
  KORONKA DO NAJŚWIĘTSZYCH RAN PANA JEZUSA
  .
  O Jezu, Boski Odkupicielu, bądź nam miłościw, nam i całemu światu.
  Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się na nami i nad całym światem. Amen.
  Przepuść, zlituj się mój Jezu, w otaczających niebezpieczeństwach Krwią Twoją Najdroższą osłoń nas.
  Ojcze Przedwieczny, okaż nam Miłosierdzie. Przez Krew i Rany Jezusa Chrystusa, Syna Twojego Jedynego, błagamy Cię, okaż nam Miłosierdzie. Amen. Amen. Amen.

  .
  Na dużych paciorkach:

  Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana Naszego Jezusa Chrystusa, na uleczenie ran dusz naszych.
  .
  Na małych paciorkach:

  O mój Jezu, przebaczenia i Miłosierdzia, przez zasługi Twoich Świętych Ran.
  .
  Na zakończenie: (3x)

  Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana naszego Jezusa Chrystusa, na uleczenie ran dusz naszych. Amen

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s