Ks. Piotr Glas: Nasze Ocalenie w Maryi

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

105 odpowiedzi na „Ks. Piotr Glas: Nasze Ocalenie w Maryi

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • Magdalena pisze:

   Właśnie dziś zamówiłam 😊

  • AnnaSawa pisze:

   Dzisiaj, 31.08, 20:30, TVP3! w Warto rozmawiać,
   w części drugiej ks Stanisław Małkowski.

   Mamy coraz więcej zakażeń i obawy przed drugą falą pandemii, a z drugiej strony – co to za choroba, która najczęściej nie daje objawów, a zmarli na ogół cierpieli na inne przewlekłe schorzenia? Czy mamy do czynienia z fałszywą pandemią? Jakie są koszty reżimu sanitarnego i drastycznych ograniczeń?
   Ponadto w 40. rocznicę zakończenia strajku w stoczni zapytamy o duchowe korzenie „Solidarności”.

   A w studio:

   Cz. I
   prof. Jacek Koronacki, statystyk
   Maciej Pawlicki, publicysta

   Cz. II
   Adrian Kaczmarkiewicz, Obóz Narodowo-Radykalny
   ks. Stanisław Małkowski, duszpasterz środowisk opozycyjnych w PRL
   Krzysztof Nowak, reżyser, działacz opozycji w PRL
   Danuta Regulska, siostra ks. Sylwestra Zycha

   Dzisiaj, 31.08, 20:30, TVP3!

 2. gosc pisze:

  Zamawiam

 3. Maggie pisze:

  Man nadzieję, że kopia wyjdzie, bo musiałam robić „składankę” z Petycji i linku.
  Stop❗️WANDALOM❗️profanującym Świętości:
  Obraz zamaskowanych, kuso ubranych aktywistów LGBT skaczących po figurze pomnika Chrystusa dźwigającego krzyż i zakładających na niego swoją pstrokatą flagę (jak niegdyś pijani rzymscy żołnierze szkarłatną szatę) tkwi w pamięci i daje do myślenia. Czy wyobrażają sobie Państwo sytuację, w której jakiś komunista stałby opatulony w czerwoną flagę z sierpem i młotem pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych domagając się realizacji swoich politycznych roszczeń? Albo czy wyobrażają sobie Państwo sytuację, gdy ktoś w koszulce zespołu muzycznego okazującego bezpośrednią sympatię nazizmowi wszedłby na teren obozu w Auschwitz? Nie jest wandalem, nie niszczy, niby tylko wyraża swoje przekonania… Takie sytuacje są możliwe, gdyż brakuje właściwych zapisów i rozwiązań w polskim prawie. Niskie sankcje karne za wandalizm, znieważenia i profanacje rozzuchwalają potencjalnych prowokatorów. Aby zatem skutecznej chronić nasze dziedzictwo narodowe i religijne i zapobiec przyszłym aktom znieważenia czy profanacji, musi zmienić się prawo.Dlatego bardzo prosimy o podpis pod petycją do Ministra sprawiedliwości.
  https://centrumzyciairodziny.com/click.html?x=a62e&lc=9OIrPj&mc=c&s=9G14kxX&u=mCGR&z=GX4KpNH&
  Oczywiście, że bez namysłu podpisałam.

 4. mcc2 pisze:

  Interesuje mnie co w najbliższej przyszłości zrobią tgzw. Maryjni katolicy mieszkający i pracujacy w Anglii. Możesz Adminko nie wpuszczać tego komentarza ale przed prawdą nie uciekniesz . Z góry piszę , jak już i pisałem nie raz : że ja nie jestem Maryjnym katolikiem tylko zwyklym katolikiem , wierzącym w Matkę Dziewicę , Królową Nieba . Za wysokie dla mnie progi i za mała pycha na określanie siebie Maryjnym.
  A teraz do sedna : W Anglii trwają bardzo obiecjące prace nad dwoma niezależnymi szczpionkami na coronowirusa , Obydwie szczepionki są budowane na bazie komórkowej dzieci z aborcji. Rząd Australli już zamówił 15 mln tych szczepinek na przyszłość , mają być obowiazkowe. Przedstawiciele kościołów już mówią że są nieetczne takie szczepionki. A co zrobią Polacy ? w Irlandii , kilka lat temu byli za upowszechnieniem dostępu do aborcji , Polki miały wielką inicjatywę wsród Poloni za aborcją w setkach wolonariuszek , jak pisały portale , przeciwnicy aborcji w liczbie kilkudziesięciu gromadzili się w jakimś kościele w Dublinie na modlitwach .
  Mam nadzieję że katolicy Maryjni nie dadzą plamy tym razem i będą uświadamiać innych w Anglii, jakby te szczepionki zaczęto stosować . Nie ma innej drogi do wywyższenia wśród narodów …

  • Oksana pisze:

   pomyłka, chyba za duża pycha. ech…

   • mcc2 pisze:

    Nie echuj . ech . ech tylko daj przykład , opisz coś ze swojej odwagi.
    U mnie w parfii był ksiadz w tą niedziele z Anglii , jak powiedziała mi matka ( bo ja nie byłem ) ksiadz stwierdził że w Angli w jego parafii na kazaniach nie może mówić o wielu rzeczach bo jeszcze nie skończyłby Mszy św. a byłaby policja i zostałby aresztowany, Dzieci nie mogą być smutne po naukach religii , itp. Tak więc opisz coś ze swojej odwagi , może coś z pracy jak współpracownicy żartują z orientacji księży a ty się temu przciwstawiasz ? napisz coś o swojej odwadze Bardzo proszę , z całą pewnością nie uznam to za pychę . Nie sztuka być katolikiem w grupie modlących , sztuka być katolikiem Maryjnym w społeczeństwie , w pracy itp. w dużej grupie ludzi .

   • mcc2 pisze:

    i jeszcz coś dodam . Kraków w którym mieszkam i jest teraz w czołowce zakażeń od wielu lat był stolicą seksbiznesu > mnóstwo studentek sprzeadawało się pijanym turystom prymitywom z Anglii, dziennikarze o tym pisali a księża nic o tym nie wspominali . Tak odwaga. I z tego miasta ma wyjsć iskra na cały świat . Co więcej dziennikarze pisali że gość który jest właścicielem największego klubu z tancerkami toples w Krakowie co niedziele z rodziną zasiadał w pierwszych ławkach Centrum MIłosierdzia, były zdjęcia a księża z tego centrum ani razu nie poruszyli tematu …Taka odwaga .

  • Gosia P pisze:

   Po co ta złośliwość, słabe bardzo słabe.

 5. Paweł pisze:

  Jak się okazuje, oprócz „Bogurodzicy” i „Mazurka Dąbrowskiego” mieliśmy w dziejach jeszcze trzeci – taki oto – hymn narodowy:
  https://www.youtube.com/watch?v=QpbIryplqUI
  A w roku 2002, z okazji ostatniej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski, „Wydawnictwo Kluszczyński” wydało – pięknie i barwnie – książkę pt. „Najpiękniejsze polskie kolędy i pieśni” [z ok. 30 kolorowymi reprodukcjami dzieł malarskich z 4 polskich Muzeów Narodowych oraz ponadto z katedry wawelskiej, pelplińskiej i włocławskiej tudzież z 5 innych kościołów lub klasztorów oraz z 3 naszych Muzeów/Archiwów Diecezjalnych, a także wraz z tekstami oraz nawet jednogłosowymi nutami do zaprezentowanych tu 19 kolęd i 10 pieśni], kończąc swój komentarz na ich temat słowami: „W słowach i nutach tych pieśni, i w towarzyszących im obrazach, znaleźć można to właśnie, co Jan Paweł II w czasie swej pielgrzymki do Polski w sierpniu 2002 roku nazwał «ukrytym tchnieniem Ojczyzny»…”.
  Oto jedna z przedstawionych w tej książce pieśni:
  https://www.youtube.com/watch?v=zCYDc7d8vr8
  Jutro zaś, czyli w sobotę następującą po dzisiejszym święcie św. Augustyna, przypada wspomnienie Matki Bożej Pocieszenia:
  https://www.youtube.com/watch?v=PBNCWQ83_8M
  1. Matko Pocieszenia nieba, ziemi Pani, / Tobie my grzesznicy serca niesiem w dani. / I w opiekę się oddajem / Starych ojców obyczajem, / Hołd Ci niesiem uwielbienia / Święta Matko Pocieszenia, nie opuszczaj nas!
  2. Matko Pocieszenia, szczerą daj nam skruchę, / Uproś nam u Syna łaskę i otuchę. / Ucz nas szukać Bożej woli / W każdej sprawie, w każdej doli; / I na straży stój sumienia, / Święta Matko Pocieszenia, nie opuszczaj nas!
  3. Matko Pocieszenia, życia strzeż i zdrowia, / Od powietrza, wojny, ognia i przednowia, / O przeżegnaj, jak kraj długi, / Nasze prace, nasze pługi; / Ustrzeż bytu i imienia, / Święta Matko Pocieszenia, nie opuszczaj nas.
  4. Matko Pocieszenia, wejdź w rodziny nasze, / Święty pokój Boży w każde wnieś poddasze, / Wiarę ojców, miłość matek, / I niewinność ratuj dziatek; / Wśród niewiary i zgorszenia / Święta Matko Pocieszenia, nie opuszczaj nas.
  5. Matko Pocieszenia, niby żywe łany, / Do Twych stóp się chylą wszystkie nasze stany. / Złącz miłością, dwory, chaty, / Wsie i miasta i warsztaty; / Usuń waśnie, rozdwojenia, / Święta Matko Pocieszenia, nie opuszczaj nas. – https://bibliotekapiosenki.pl/utwory/Matko_Pocieszenia_nieba_ziemi_Pani_(incipit)/tekst
  A śpiewa się to tak:
  https://www.youtube.com/watch?v=VttflBdHOoM

  • Paweł pisze:

   Jako ciekawostkę można tu dodać, że wyżej pokazana w nagraniu katedra w Kwidzynie była stolicą historycznej Diecezji pomezańskiej – jednej z 4 diecezji pruskich: https://pl.wikipedia.org/wiki/Diecezje_pruskie – obecnie wcielonej w większości do Diecezji elbląskiej (i dlatego jest to teraz konkatedra tejże Diecezji).
   Pozostałe zaś z owych dawnych 4 diecezji pruskich to: Diecezja chełmińska (obecnie wcielona w większości do Diecezji toruńskiej – i dlatego to jej dawna katedra w Chełmży jest obecnie konkatedrą Diecezji toruńskiej), Diecezja warmińska oraz Diecezja sambijska (na terenie dzisiejszego Obwodu Kaliningradzkiego – obecnie dołączona do katolickiej Archidiecezji Matki Bożej w Moskwie).
   Co ciekawe, te 4 diecezje pruskie – w odróżnieniu od wszystkich pozostałych diecezji polskich – nie podlegały pierwotnie Arcybiskupstwu gnieźnieńskiemu ani utworzonemu później Arcybiskupstwu lwowskiemu (obejmującemu przed I rozbiorem Diecezję chełmską, przemyską, kijowską, kamieniecką i łucką) [a aż do III rozbioru Polski były to jedyne dwa arcybiskupstwa na obszarze Rzeczypospolitej], lecz Arcybiskupstwu w Rydze (zlikwidowanemu w wyniku sekularyzacji inflanckiej gałęzi zakonu krzyżackiego w 1561 r., kiedy to jego tereny – tzw. Inflanty – zostały przyłączone do Rzeczypospolitej, po jej zwycięstwie nad carem Iwanem IV Groźnym, stanowiąc w niej późniejsze – utworzone ostatecznie po rozejmie w Jamie Zapolskim i objęte nowo powstałą wówczas na tę okoliczność Diecezją inflancką – województwo dorpackie, parnawskie, wendeńskie i lenne księstwo kurlandzkie, z których to dwa pierwsze oraz ok. połowa trzeciego zostały utracone – jako tzw. Inflanty szwedzkie – na rzecz Szwecji po rozejmie w Starym Targu i pokoju w Oliwie w 1660 r., natomiast pozostała część woj. wendeńskiego – jako tzw. Inflanty polskie – była aż do I rozbioru w granicach Polski, podlegała Arcybiskupstwu gnieźnieńskiemu podobnie jak Diecezja wileńska, żmudzka i smoleńska, i uległa kompletnej katolicyzacji w obrządku łacińskim, tak że dziś jest to ta część Łotwy, gdzie katolików i gdzie autochtonicznych Polaków jest najwięcej – tak zwana Łatgalia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_%C5%81otwy ).

   • Paweł pisze:

    A o tym, jak to z kolei dawna Polska (Rzeczpospolita Obojga Narodów) była potężna i „niezatapialna”, tak iż nawet „(…) niektóre ludy i państwa poddawały się Polsce: [a mianowicie] samorzutnie i dobrowolnie poddały się Polsce pod koniec wieku XIV Mołdawia i Wołoszczyzna (dzisiejsza Rumunia), w połowie zaś wieku XVI – graniczące z Polską na północy [wspomniane właśnie powyżej] Inflanty” – opowiada nasz patriotyczny pisarz i noblista Henryk Sienkiewicz w swojej króciutkiej, symbolicznej i alegorycznej «LEGENDZIE ŻEGLARSKIEJ», którą to w całości przypomniał nie tak dawno Tygodnik Katolicki „Niedziela”: https://www.niedziela.pl/artykul/99863/nd/Legenda-zeglarska
    W wydaniu „Ludowej Spółdzielni Wydawniczej” [z roku 1973, z Toruńskich Zakładów Graficznych], zatytułowanym „Henryk Sienkiewicz – «BAŚNIE i LEGENDY»”, do powyższej «Legendy żeglarskiej» dodano ponadto takie m. in. przypisy do niektórych zawartych w niej określeń i sformułowań:
    1. «Purpura» – pod tą nazwą autor rozumie Polskę. Cała legenda przedstawia w skrócie nasze dzieje od wzrostu potęgi państwa w wiekach XIV-XVI, poprzez rozprężenie wewnętrzne w wieku XVII i XVIII – aż do końcowej katastrofy rozbiorów Polski (beznadziejna walka załogi z rozszalałymi żywiołami). Autor przypomina również tragiczne powstania, których wprawdzie nie potępia, jednak bardziej skuteczny ratunek widzi w pracy od podstaw, w podźwignięciu i uświadomieniu ludu polskiego.
    2. «Ratowała inne statki…» – potęga Rzeczypospolitej w wiekach XIV-XVI oraz wielkie swobody obywatelskie i przywileje szlachty, jakich nie było wówczas w całej Europie, stanowiły nie tylko przedmiot zazdrości sąsiadów, ale niektóre ludy i państwa poddawały się Polsce. Samorzutnie i dobrowolnie poddały się Polsce pod koniec wieku XIV Mołdawia i Wołoszczyzna (dzisiejsza Rumunia), zaś w połowie wieku XVI – graniczące z Polską na północy Inflanty.
    3. «Przygarniała rozbitków…» – w wieku XVII, w latach krwawych wojen religijnych w środkowej i zachodniej Europie, wielu innowierców, głównie z Czech, znalazło schronienie w Polsce (np. słynny pedagog czeski, [Jan Amos] Komensky, rozwinął w Polsce ożywioną działalność naukową i wychowawczą [a był on jedną z głównych postaci u zarania historii DYDAKTYKI, traktowanej wówczas jako „sztuka nauczania”, przekształconej natomiast w „teorię nauczania” dopiero przez XIX-wiecznych herbartystów zapoczątkowanych przez niemieckiego filozofa, psychologa i pedagoga Jana Fryderyka Herbarta, a w „teorię uczenia się” – przez XX-wiecznych progresywistów zapoczątkowanych przez anglosaskiego współtwórcę filozofii pragmatyzmu Johna Deweya; dzisiaj zaś usiłuje się te – skrajne nieraz – podejścia do DYDAKTYKI wypośrodkować…; Komensky notabene był autorem dwóch pierwszych spośród 7 naczelnych zasad NAUCZANIA: poglądowości, czyli usuwania wszelkiego suchego werbalizmu, oraz przystępności, czyli wychodzenia od tego, co uczniowi bliższe, ku temu, co dalsze, od tego, co łatwiejsze, ku temu, co trudniejsze, i od tego, co uczniowi znane, ku temu, co nowe i nieznane; jeśli zaś kogoś to interesuje, to pozostałe zasady nazywają się: systematyczności całej edukacji, trwałości tudzież operatywności wiedzy, wiązania teorii z praktyką oraz świadomego i aktywnego udziału uczniów…]).
    4. «Purpura jeszcze nie zginęła…» – cenzura carska nie zorientowała się, że tymi słowami przypomniał Sienkiewicz zakazany zakazany w latach niewoli Polski Hymn Narodowy.

    • Robert pisze:

     Żadna dziś okrągła rocznica, ale – w pewnym nawiązaniu do powyższych wpisów p. Pawła, chciałbym skorzystać z okazji, aby przypomnieć wydarzenie, którego Rosjanie zapomnieć nie mogą, a o którym Polacy często nawet nie słyszeli. Sam przesiadywałem przez lata pod kolumną Zygmunta, a łacińskich inskrypcji nie odcyfrowałem…:

     https://www.niedziela.pl/artykul/96225/nd/Hold-Ruski

    • Paweł pisze:

     A jako ciekawostkę do owego chwalebnego „Hołdu ruskiego” mogę dodać dość przykry z kolei fakt, że Rosja swoje dawne sławetne, komunistyczne święto państwowe, obchodzone w dniu 7 XI – czyli święto rocznicy rewolucji październikowej z 1917 r. – zastąpiła obecnie świętem 4 XI, czyli świętem rocznicy „WYPĘDZENIA POLAKÓW z KREMLA” w 1612 r.: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Jedno%C5%9Bci_Narodowej
     No cóż, to tak nas właśnie wymownie (a przy tym nawet oficjalnie!) „kochają” «bracia Słowianie» ze Wschodu [od wielu stuleci zresztą…].

    • Robert pisze:

     Na to konto powstała historyczna super produkcja filmowa, niestety z udziałem Michała Żebrowskiego jako przeciwieństwem Wołodyjowskiego, również Michała. Dowiadujemy się z niej, że Władysława IV Wazę ogłoszono wprawdzie carem (28 VIII 1610 r. – za Wikipedią – czyli mieliśmy jednak niedawno rocznicę), ale prawosławny lud Rosji nie chciał u siebie heretyckiego katolicyzmu, więc wzniecił zwycięskie powstanie. Na tronie w Moskwie zasiedli Romanowowie (Michał I), z których sześciu było później także królami Polski (ostatnim był przez jeden dzień Michał II). Burzliwa ta nasza miłość na wschodzie… Na zachodzie jest z kolei wykalkulowane partnerstwo.

     Film zaś jest moim zdaniem co najwyżej średni, chociaż miło popatrzeć jak polska nawałnica zalewa Ruś na początku. Piękne wojsko – niczym jeźdźcy Apokalipsy!

    • Robert pisze:

     I jeszcze jedna, mało znana sprawa na zakończenie, która akurat w tych dniach powinna być przypomniana:

    • Robert pisze:

     Lepiej niż neotęczowo, ale czy Mesjasz się tak nosił, tak obnosił??

     Projekcja znaku Solidarności na jednym z najważniejszych obiektów kulturalnych i religijnych na świecie – Figurze C… twitter.com/i/web/status/1…—   (@PLnoBrasil) August 31, 2020

 6. Mzz pisze:

  Chodzi mi po głowie od dłuższego czasu, załóżmy grupę modlitewną tutaj, o zakończenie plandemii,wycofanie z pomysłu wszczepienia Polaków, aby pociągnąć do odpowiedzialności ludzi którzy za tym stoją. Przecież sam Pan Jezus mówił do o.Daniela ze ten wirus nie jest tak grozny jak go pokazują.

  • Irena pisze:

   A ja bym proponował założyć grupę modlitewną nie o ustanie pandemii koronowirusa tylko wynagradzajaca za grzechy nasze, Polaków i całego świata. A pandemia ustąpi jak Bóg będzie chciał. Ileż to wielkich łask możemy zaprosić u Boga ofiarujac cierpienia związane z koronawirusem. A my tylko narzekamy i prosimy o oddalenie pandemii od nas. Takie ” ciepełko” daj Panie. A przecież nic nie dzieje się bez woli Bożej lub dopuszczenia Bożego. My mamy „zakwitnąc” tam gdzie nas Bog „posadził”.
   Bądź wola Twoja Panie a nie moja.

   • Irena pisze:

    Przepraszam
    Nie „zaprosić” ale „uprosic”

   • sss pisze:

    Bardzo dobry pomysł,kazdy u siebie niech zaklada my juz mamy 23 osoby modli sie w intencji Nawrocenia ludzi i zatrzymanie zła na swiecie,moze ktos chce jeszcze dołączyc ??modli sie z nami i błogosławi modlitwie kapłan z Hrubieszowa

  • Maggie pisze:

   @ Mzz: Czy myślisz o kolejnej „Pompejance”?
   Odmawiam, od czasu wyborów prezydenckich, m.in. i w tej intencji, Koronkę Krwawych Łez

 7. Maggie pisze:

  Jutro mają odłączyć life support od Janiny (która sama ! będąc dzieckiem, po śmierci mamy, wychowywała swe młodsze rodzeństwo – na wywózce i potem emigracji) … może? westchnijmy: TY Jezu Chryste tym się zajmij i niech się dzieje Wola Boża i błogosław ją i jej rodzinę.
  🙏🏻❣️

  • Małgorzata pisze:

   +++

  • Katarzyna pisze:

   +++ Jezu Ty się tym zajmij.

  • Bożena pisze:

   JEZU UFAM TOBIE,.
   JEZU, TY SIĘ TYM ZAJMIJ 🙏❤

   Bardzo Was proszę o modlitwę w intencji mojego męża… O powrót do zdrowia…

   🙏 we wszystkich intencjach …

   • Maggie pisze:

    Bożeno,🙏🏻❣️:

    – kiedy znajoma dodała to wstawiennictwo, brat jej wyzdrowiał, a było nie wesoło.

    🙏🏻❣️Bóg zapłać wszystkim za modlitewne wsparcie p.Janiny: mózg jej pracuje już tylko w 5% i lada moment znajdzie się w ramionach Matki Najświętszej, matkującej jej, kiedy jako sierota dzielnie wychowywała rodzeństwo. Dopiero kiedy jej rodzeństwo dorosło i ułożyło swe życie, ona wyszła za mąż. Tak się złożyło, że w tą niedzielę jedna z jej córek umarła w innym szpitalu 🙏🏻 i też potrzebna modlitwa.

 8. mcc2 pisze:

  Tydzień temu w Tyńcu obok Krakowa z koncertu techno urwał się jeden młody naćpany człowiek i poszedł na koncert muzyki poważnej do pobliskiego klasztoru , wszedł na ołtarz a dokładnie na stół ofiarny służący do celebracji Mszy św . i zaczął drygować po swojemu orkiestrą muzyków .
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=239&v=nfKHDGoifHI&feature=emb_title
  ok. 4 minuta …
  No cóż pozostaje … Miłosierdzie i przebaczenie , bo kimże jesteśmy aby oceniać innych … – to moja ironia kazań o ciągłym przebaczaniu i pomijaniu tematu zadoścuczynienia , tu na tym świecie.

  • Kasia pisze:

   Czy ktoś go złapał i przekazał w ręce policji? Czy po prostu wszyscy wyszli sobie z kościoła?

   • mcc2 pisze:

    Intelektualiści nie używają przemocy , zwłaszcza w czasach koronowirusa , przyjechała policja i go wyciągneli z ołtarza . Taki człowiek mógłby kogoś zarazić jakimś syfem , ewentualnie pozwać kogoś za napaść , zwłaszcza że zachowywał sie spokojnie.

   • Maggie pisze:

    Nie mam wejścia na ten filmik.
    W Albercie, chyba w zeszłym roku, w pustawym kościele, kiedy osobnik w złych zamiarach zbliżał się do kapłana, polskie, choć rozmodlone, panie, choć ktoś dzwonił po policję … nie czekając na tragedię, obiły go laskami, tak, że napastnik ten zmiatał gdzie pieprz rośnie. Zatarły mi się już szczegóły, ale pisałam tu o tym.

    Swoją drogą … to Kościół nie jest teatrem, a dla muzyków i śpiewaków najlepsze miejsce jest na chórze .. tak, że nie powinno być problemu z identyfikacją, kto naprawdę jest dyrygentem.

  • eReM pisze:

   Wstrząsające! …ale również nie do pomyślenia jest robienie sali koncertowej z prezbiterium kościoła. Jest to miejsce konsekrowane a nie przegląd muzyki świeckiej! Skoro stróże (tutaj mnisi benedyktyńscy) zezwolili na świecki koncert… to większa i bardziej bolesna profanacja może w końcu dojść do skutku… i doczekaliśmy się… Znam, niestety, takie kościoły, gdzie w prezbiterium odbywały się koncerty muzyki pop (nieważne czy to współczesne pastorałki czy piosenki patriotyczne) za płatnymi biletami… Katolicy zamiast wielbić Boga, oddawać Jemu chwałę w budynku specjalnie i tylko do tego zbudowanym, oklaskiwali i domagali się bisów, oddawali chwałę piosenkarzom czy orkiestrze… Katolicy świeccy a szczególnie duchowni! Otrząśnijmy się z tego marazmu i zacznijmy szanowac swoją wiarę i miejsca kultu religijnego! Świeccy katolicy! Nie bierzmy udziału w koncertach organizowanych w naszych kościołach! Oddawajmy tam chwalę Bogu a nie bożkom!

 9. Daria pisze:

  Witam wszystkich. Chciałbym się podzielić swoim snem. Podczas zwykłych czynności nagle dusza wzniosła sie nad ziemię widziałam ja z bardzo wysoka jej piękno nie da się opisać. Zawsze zastanawiałam się czy jest okrągła czy plaska ale tu trudno stwierdzić gdyż było widać fragment. Następnie wiedziałam że to mały sąd czytałam o nim czasem i zaczęłam się bać jednak dusza zaczęła z ogromną prędkością lecieć jakby do środka słońca i nagle wypowiedziałam Witam Tatusiu i taki uścisk jak przytulenie dwóch przyjaciół,szczęście nie da się opisać uczucie ono przenika. Następnie pamiętam jak rozmawialam z mamą o tym wydarzeniu i z innymi gdyż każdy to przeszedł to była ciekawość jak inni to przeżywali. Niektórzy widzieli czyściec i Rozmawiali z Panem ja nie rozmawiałam.niektorzy starali się spotkać z księdzem mówiąc że inni,też będą chcieli m pewno i muszą się pospieszyć. Była też osoba która z lekceważeniem odnosiła się i powiedziała mi że w tv już mówili że naukowcy znają przyczynę nie wiem teraz jaka on podał ale to nic nie znaczy. Tyle cg islam opisać jeśli pani Ewa zechce opublikuje ten komentarz. Pragnę zaznaczyć że jestem zwykłym grzesznikiem i z racji tego opisuje to mając świadomość że być może to sen gdyż spodziewac się mogę prawdziwego sądu. Opisuje ten sen aby Was pocieszyć gdyż pamiętam ogromna miłość i troskę Boga i wdzięczność swoją że przeżyłam to tak delikatnie..chciałam mu zadać tyle pytań ale nie rozmawiamy niestety po tym wydarzeniu nadal Pan jest wielka tajemnica jedynie pamiętam Miłość.

 10. eReM pisze:

  Wstrząsające! …ale również nie do pomyślenia jest robienie sali koncertowej z prezbiterium kościoła. Jest to miejsce konsekrowane a nie przegląd muzyki świeckiej! Skoro stróże (tutaj mnisi benedyktyńscy) zezwolili na świecki koncert… to większa i bardziej bolesna profanacja może w końcu dojść do skutku… i doczekaliśmy się… Znam, niestety, takie kościoły, gdzie w prezbiterium odbywały się koncerty muzyki pop (nieważne czy to współczesne pastorałki czy piosenki patriotyczne) za płatnymi biletami… Katolicy zamiast wielbić Boga, oddawać Jemu chwałę w budynku specjalnie i tylko do tego zbudowanym, oklaskiwali i domagali się bisów, oddawali chwałę piosenkarzom czy orkiestrze… Katolicy świeccy a szczególnie duchowni! Otrząśnijmy się z tego marazmu i zacznijmy szanowac swoją wiarę i miejsca kultu religijnego! Świeccy katolicy! Nie bierzmy udziału w koncertach organizowanych w naszych kościołach! Oddawajmy tam chwalę Bogu a nie bożkom!

 11. Lucyna Barbara pisze:

  Przylaczylabym się

 12. AnnaSawa pisze:

  Zobaczcie „instrukcję” u Dominikanów. Koszmar.
  https://www.facebook.com/ArchidiecezjaWarszawska/posts/3229528557168708

  • Maggie pisze:

   Nawet poza kościołem nieludzkie traktowanie.kto zobaczy ten filmik nie ma wątpliwości, że tu świadectwo lekarskie niepotrzebne.

   Osoby, które nie mogą nosić masek są zwolnione z tego obowiązku. Kobieta, która nie musi mieć zaświadczenia aby wierzyć, że chora ma raka, jednak tej z racji, że bez maski i nie chciała zakryć dziury ułatwiającej jej oddychanie, została „wyproszona” z gry w BINGO, gdzie miała się spotkać, by spędzić czas na grze, z przyjaciółką.

   https://www.cp24.com/video?clipId=2025241

  • Magdalena pisze:

   O Boże kochany widziałam ten filmik od Dominikanów płakać, powiem inaczej Wy ć się chce!! 😭😭😭 A w komentarzach, no cóż, ludzie zachwyceni przeważnie. Boże ratuj, daj opamiętanie…

  • Maria pisze:

   Przyjmowanie Pana Jezusa w Komunii św. – Lech Dokowicz, konferencja.

  • marroz pisze:

   A tu dla odmiany i ku pokrzepieniu serc dwie wspaniałe postawy kapłanów. Posłuchajcie co mówią o sposobie przyjmowania Komunii Św. Naprawdę mocne! Podawajcie dalej!

  • Maggie pisze:

   Ciekawe, czy obawiano się tego opętanego nieszczęśliwca unieszkodliwić i przekazać policji aby spisawszy protokół, przewiozła na emergency do psychiatryka.
   Myślę, że prysznic z w.e. byłby przydatnym wstępem do kuracji.
   We wszystkich intencjach 🙏🏻❗️

 13. Iga pisze:

  Ewa czy bedzie nowenna pompejanska wynagradzająca za grzechy Polaków i o nawrócenie, także ochrone Bożą i opieke?? Takie mam wewnętrzne przynaglenie i pytam?

 14. Kamil pisze:

  Szczęść Boże. Mam do Was pytanie. Otóż chciałbym zamówić Msze święte. Czy macie jakieś doświadczenia, w których parafiach w naszym kraju, takie Msze św mogłyby być odprawione w dosyć szybkim terminie? Nie mówię, że „od ręki”, ale może ktoś ma kontakt do takiej parafii czy księdza…
  Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

  • Ola pisze:

   Ja zamawiam m.in. tutaj bezterminowe Msze sw ,są odprawiane od kilku dni do około 2 tygodni od zamówienia :
   http://karmelczerna.pl/intencje/

   • Kasia pisze:

    Dzieki Ola. Mam pytanie- chcialabym zamowic Msze wieczyste za bliską mi osobę. Jakiego rzędu ofiarę powinno sie uiścić? Czy ktoś może zamawiał i może mi podpowiedzieć.

    • Ola pisze:

     Zamówiałam w sanktuarium w Gietrzwałdzie przez okres około 2 lat w sumie okolo 30 Mszy św. wieczystych ,moja ofiara była skromna ,na 1 Mszę św. wieczystą przeznaczałam przeważnie 30 zł.

    • Ola pisze:

     Zamawiałam w sanktuarium w Gietrzwałdzie przez okres około 2 lat w sumie okolo 30 Mszy św. wieczystych ,moja ofiara była skromna ,na 1 Mszę św. wieczystą przeznaczałam przeważnie 30 zł.

    • Kasia pisze:

     Dziękuje za informacje.

   • Kamil pisze:

    Dziękuję za pomoc 🙂

  • Witek pisze:

   Kościół w Polsce już od dawna przestał być Kościołem walczącym. Walczącym ze złem w obronie wiary. Nie mówię tu o garstce ludzi którzy jednoczą sie aby wynagrodzić, przebłagać, ochronić Świętego Świętych naszego Pana Jezusa Chrystusa.
   Mówie tu o chierarchach którzy maja przewodzić temu stadu. Cisza, cisza, cisza.
   Może lepiej wykażmy się głupotą tak głupota jak niszczyc Kościół i jak profanować Ciało Pana Jezusa sapdjace z niepuryfikowanych rąk nieświadomych braci. To pokolenie zostało wychowane przez dzieci JPII, tak tak. Czyli nie zostało wychowane. JPII nauczał ze na kolanach i do ust. Sam nawet jak był schorowany to przyjmował Pana Jezusa na kolanach i do ust.
   Ale mówić o nauce i organizować koncerty o JPII a stosować jego naukę to dwie oddalone gwiazdy gdzie jedno to słońce, a drugie to czarna dziura która pochłania umysły nieświadomych braci.
   Niech no się który wychyli to zaraz zostanie uciszony, przeniesiony, pozbawiony i zgaszony.

  • olga pisze:

   parafialny kosciół:
   zamawiałam w czwartek, msza była w niedz. jako druga intencja

  • Katarzyna pisze:

   Werbiści w Chludowie, Sanktuarium w Licheniu.

 15. wiech pisze:

  Kamilu. Co do zamówienia Mszy Świętych , sądzę że nie było by problemu gdybyś skontaktował się z którymś z Domów Dla Kapłanów Emerytów w większych miastach.
  Szczęść Boże.

   • Ola pisze:

    Brałam udział w poprzednim rozważaniu Męki Pańskiej w Świętej Wodzie,to było niesamowite przeżycie ,zachęcam do wzięcia udziału,kto może . Ja osobiście znowu planuję się wybrać.

  • Paweł pisze:

   Tylko że np. z punktu widzenia mojego życiorysu, „pożytek” z Karola Wojtyły (jako papieża św. Jana Pawła II) był taki, że ja – co prawda mając już aż 20 lat – mogłem się dowiedzieć m. in. w szczególności z JEGO właśnie nauczania, jaka jest JEDYNA PRAWDZIWA etyka seksualna, OBJAWIONA przez Boga [bo moi rodzice mi tego „ani w ząb” nie przekazali; sam nie wiem nawet , na ile WTEDY tę etykę w ogóle znali… (Sakramentu Małżeństwa nigdy – aż po dziś dzień – nie przyjęli…)].
   Natomiast osoby takie, jak „Margot” robią tutaj kompletną „ściemę”; bo z tych wszystkich manifestacji z „tęczowymi” flagami zdaje się wynikać, że jeśli ktoś jest „osobą LGBT+”, to SZÓSTE, a zwłaszcza DZIEWIĄTE przykazanie (tak jak je wykłada Kościół katolicki, idąc m. in. za nauczaniem św. Jana Pawła II) już go NIE OBOWIĄZUJE!
   Abstrahując tutaj od licznych PRAKTYCZNYCH trudności w zachowywaniu VI i IX przykazania [odwiecznych i powszechnych wśród rodzaju ludzkiego], to przez ideologów takich właśnie jak „Margot” wprowadza się tutaj ZUPEŁNIE NIEPOTRZEBNĄ (wprowadzającą zwłaszcza ludzi młodych lub niedoświadczonych w BŁĄD) niepewność wręcz na poziomie TEORETYCZNYM: czyli niepewność co do tego, CO W OGÓLE wiadomo na temat tego, jak powinno się postępować w zakresie życia płciowego, gdy się należy do tzw. mniejszości seksualnych. Powstaje tutaj milcząca (lub nawet jawna) sugestia, że nie warto walczyć przeciwko nieczystości i przeciwko własnemu brakowi panowania nad zmysłowością, LECZ: rzekomo wolno sobie pozwalać na współżycie w jakichś tam formalnych lub nieformalnych „związkach partnerskich”. TO JEST JAK HEREZJA!
   Ktoś powiedział, że największym PANOWANIEM jest panowanie NAD SOBĄ! I to jest ten CEL w życiu, którego zrealizowaniem (tutaj zwłaszcza w sferze płciowości) powinny się wykazać „w godzinie śmierci swojej” WSZYSTKIE osoby „LGBT+” (z pedofilami włącznie…). Bo jak mówi Pismo św.: Syr 6, 2 Nie oddawaj siebie na wolę swych żądz, abyś jak bawół nie był [nimi] miotany. 3 Liście zmarnujesz, owoce zniszczysz i pozostawisz siebie jak uschłe drzewo. 4 Zła żądza zgubi tego, kto jej nabył, i uczyni go uciechą dla wrogów. – https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=596
   NIKOMU (także „osobom LGBT+”) nie opłaci się – koniec końców, zwłaszcza u kresu życia oraz POTEM – oddawanie TEJ WALKI [o czystość taką, „jak Pan Bóg przykazał”] po prostu «walkowerem»: poprzez dobrowolne pozwalanie sobie na taki czy inny nielegalny albo niegodziwy (czy też niestosowny) SEKS! Osoby „LGBT+” prowadzą WALKĘ na poziomie „socjologicznym” o legalizację tego czy tamtego swojego „rewolucyjnego” postulatu. Ale to BŁĄD! Niech prowadzą jeszcze bardziej nieubłaganą a inteligentną WALKĘ – ale na poziomie „psychologicznym” – o PANOWANIE nad SOBĄ i [jak najbardziej nawet „rewolucyjną”, bo przeciwną „światu” (o jakim mówi zwłaszcza I List św. JANA z Nowego Testamentu) czystość!!! To O TO w ich życiu chodzi i to TO WŁAŚNIE zapewni im SZCZĘŚCIE! [Bo wymiar „partnerski” życia człowieka WCALE NIE KAŻDEMU jest do szczęścia potrzebny! A „rodziną” są przecież także rodzice, kuzyni i inni krewni – oraz nasza duchowa „Rodzina” w niebie i czyśćcu. I to ma tutaj wystarczyć!]

  • Anna pisze:

   no i nic dziwnego, że Warszawa ściekiem płynie skoro jej politycy tacy mądrzy

 16. Sylwek pisze:

  https://gloria.tv/post/XrLhUFSVjv6y2niuNzrmWXnHx prawda falsz sami ocenmy di czego to zmierza

 17. Maggie pisze:

  W Toronto (w rejonie bliskim Pomnika Katyńskiego i Domu Copernicus Lodge) parafianie ze społeczności Libańskiej, Katolickiego Kościoła Maronickiego, przed poranną Mszą Świętą w niedzielę 30.VIII. zastali sprofanowaną figurę Matki Najświętszej. Jakiś profan odciął głowę figurze i ulotnił się z tą głową (wg rejestru kamery kościelnej) ok 3 rano 😱
  Niżej wiadomość i fotografie:
  https://www.google.ca/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&ved=2ahUKEwi2r47YycTrAhXETd8KHXUnBR8Q0PADegQICBAO&url=https%3A%2F%2Fwww.cp24.com%2Fnews%2Fparkdale-parishioners-devastated-after-statue-of-virgin-mary-vandalized-1.5085557&usg=AOvVaw02qcL9Y04v4BxeslnQZD1t

  • eReM pisze:

   Piekne??? Zakonnice z tak wystudiowanym wdziękiem tańczą i śpiewają… ileż to musiało być prób i ćwiczeń nieduchownych… na szczęście tylko przed kościołem…no, najwyżej co, to w ławkach kościelnych… Natomiast w katolickiej Polsce, jak mówi się – „europejskiej wysepce prawdziwego katolicyzmu” – zespół grajków muzyki popularnej gra, a jakże, w samym centrum konsekrowanego Domu Bożego zbudowanego do celebrowania Przenajświetszej Ofiary… zasłaniając sobą Jezusa Eucharystycznego… Alleluja???

   • Maggie pisze:

    @ eReM, też tak to widzę.
    Ewa chyba zbyt szybko, a może ironicznie wyraziła „zachwyt”, a polsko-języczna część zupełnie kładzie na łopatki w sensie ewangelizacyjnym.
    ‼️To co może i ładne na sali koncertowej, (choć słowa są o gorczycy to brzmią jak wytyk❗️ i stąd wynika, że ktoś je cytujący hałaśliwie się cieszy, że nawet takiej wiary brak) inaczej wygląda tam, gdzie ma być skupienie w ciszy, prowadzącej np do refleksji czy radosnego bicia serca.
    One kręcą się w rytmach niesakralnej‼️ a’la disco ‼️muzyki, tyłem do figury chyba św. JPII (nie jestem pewna, czy figura ta jest w kościele), w … rytmicznym skoordywaniu ruchów ciała, przypominającym połączenie twista z tańcem brzucha. Nie widzę w tym radosnego wołania/uwielbienia Pana Boga …. zwłaszcza w kontekście dołączonej polskiej wersji – ten polski zespół niestety, jak gwóźdź do trumny, bo wyraźnie w kościele, a nie choćby na sali parafialnej ☹️😢

  • babula pisze:

   Hiszpania jest krajem katolickim. Muzułmanie stanowią mniejszość (2 mln) wobec całej populacji liczącej 46 481 000 (Wikipedia). Rekonkwista zakończyła się w XV wieku.
   Sułtan używa czasem mózg ?

 18. Ola pisze:

  Proszę Was bardzo o modlitwę za moją ciocię Jolę, jest w bardzo złym stanie … niestety załapała covida

 19. babula pisze:

  Ks. Skwarczyński ostrzegał, że pojawią się fałszywi księża i tu mamy przypadek kiedy taki „ksiądz” został zdemaskowany.
  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/pr%C3%B3bowa%C5%82-przebra%C4%87-si%C4%99-za-ksi%C4%99dza-i-odprawi%C4%87-msz%C4%99/ar-BB18xZAx?ocid=msedgntp
  Szczęście, że ta siostra wykazała się czujnością i refleksem.
  Świat oszalał. Jezu Ty nas ratuj!

 20. wobroniewiary pisze:

  Pora na głośne NON POSSUMUS!!!

  • Reni pisze:

   Proszę Was o modlitwę za Kasie i jej nienarodzone dziecko. Wykryto torbiel u dziecka, prawdopodobnie na jajnikach. W środę ma mieć punkcję, czyli będą wyciągać płyn z torbieli poprzez nakłucie brzucha matki i dziecka.

   • Maggie pisze:

    🙏🏻❣️

   • AgaM pisze:

    Moja córeczka urodziła się w 30 tyg. ciąży i jako wcześniak miała robione wszelkie badania, i właśnie na jajniku znaleziono torbiel, która kazano się nie martwić na razie i obserwować, gdyż miała się sama powoli wchłaniać. Chyba z 1,5 roku jeździliśmy często na usg i przez pewien czas torbiel się powiększała, jeden lekarz przez swój głupi błąd nawet nas nastraszył, że to rak, ale torbiel powoli zaczęła się wchłaniać i w końcu zniknęła.Nie wiem czy to jakieś pocieszenie i każdy przypadek jest inny, ale może to nie być nic groźnego, tylko samo badanie dla mnie jest straszne.
    Oczywiście obiecuję modlitwę+++ Jezu ufam Tobie! Jezu Ty się tym zajmij!

 21. Ola pisze:

  Zamówiałam w sanktuarium w Gietrzwałdzie przez okres około 2 lat w sumie okolo 30 Mszy św. wieczystych ,moja ofiara była skromna ,na 1 Mszę św. wieczystą przeznaczałam przeważnie 30 zł.

 22. Renata Anna pisze:

  https://bydgoszcz-sm.salezjanie.pl
  Na tej stronie „transmisja na żywo”, jeszcze jutro i w środę godz. 10.00 i 19.00 Msze św. z nauką prowadzoną przez księdza Dominika Chmielewskiego. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo również z nauka ks. Dominika. Zapraszam.

 23. Renia pisze:

  Proszę Was o modlitwę za Kasie i jej nienarodzone dziecko. Wykryto torbiel u dziecka, prawdopodobnie na jajnikach. W środę ma mieć punkcję, czyli będą wyciągać płyn z torbieli poprzez nakłucie brzucha matki i dziecka.

 24. Małgorzata pisze:

  +++
  We wszystkich intencjach : Pod Twoją obronę…

 25. Renata Anna pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=OMTNjTAVN5I Dzień 1. Miesiąc ze św. Michałem Archaniołem
  +++
  We wszystkich intencjach : Pod Twoją obronę…

 26. Bogdan78 pisze:

  Orędzie z 28 sierpnia 2020r. do Pana Tomasza (od ks. Adama Skwarczyńskiego)
  https://www.paruzja-iskraz.pl/oredzie—apokalipsa
  Długie, ale trzeba doczytać do końca.

  „+JMJ
  Drodzy Bracia i Siostry!
  We wrześniu 2019 r. dostałem światło z Nieba, szczegóły dotyczące Apokalipsy. Miały one trafić do Was wcześniej, lecz nie miałem ich dokładnie podyktowanych. Blokowany przez odgrażające się siły zła, („Prędzej zostanę powalony, niż tekst ten ujrzy światło dzienne!”) nie byłem w stanie ich spisać, mimo kilku prób. Duch Święty musiał wkroczyć z pełną siłą i gdy kilka dni temu mi dopomógł, spisałem to, co miałem spisać. Jak widać, chociażby całe piekło działało, i tak na końcu wola Boża wygra.
  Istnieje część jeszcze zasłonięta dla Was co do tekstu (wykropkowana) oraz odsłonięte przede mną dalsze akapity Apokalipsy, zapewne niedługo będziecie mogli je przeczytać. Dostałem też dwa ważne pouczenia, które zamieścimy na stronie, niech służą ludziom i sprawią, żeby łatwiej było nam wszystkim przejść do Nowego Świata lub do Nieba.
  Tym razem bardzo proszę o modlitwę za hierarchów Kościoła katolickiego, ponieważ (choć zapewne coraz bardziej jego reputacja jest wystawiona na szwank) ma on jeszcze ogromną moc dzięki swojej strukturze, aby przemówić do świata. Natomiast nasz głos, jak wspomniał Ks. Adam, jest słaby mimo ogromnych starań. Osobiście wierzę, że wśród hierarchów Kościoła są na tyle odważni i napełnieni Duchem Świętym, że poderwą innych do działania. Może również księża „mali” dostaną takie światło i razem zdołamy się przeciwstawić temu, co szykuje szatan.
  Żebyście jednak nie napełniali się lękiem! Pamiętajcie, że Bóg i tak zwycięży, zwycięży też dobro. Od nas zatem tylko zależy, ile uda się tej drugiej stronie – stronie zła – narobić szkód i zamieszania.
  Niech Was Bóg Błogosławi.
  Tomasz

  Tak mówi Pan Zastępów:

  A oto odpieczętowuję to, co zapieczętowane, albowiem nadchodzi czas sprawiedliwości. Błogosławieni, którzy czytają słowa proroctwa, i wybrani ci, którym dane będzie odczytać te słowa. Odsłoń zatem to, co zakryte i powiedz to, co było ci dane. Nie lękaj się przy tym, bo Ja będę z tobą.
  Bestią wychodzącą z morza jest imperium szatana, morzami są narody, ludy i szczepy ziemi. Wyjdzie zatem bestia spośród wszystkich narodów i ludów ziemi, aby przejąć władzę nad światem, tworząc jedno imperium, lecz będzie ono trwało tylko czterdzieści dwa miesiące. Będzie to imperium szatana, choć jego sługi będą mówić: „Nadszedł czas pokoju i jedności wśród ludzi, nadszedł czas sprawiedliwości i obfitości”. Powiedzą oni: „Nowy to, doskonały porządek zapanuje teraz. Przychodźcie wszyscy, żeby cieszyć się z dobrodziejstw, które wam damy”. Lecz dobrodziejstwa będą trucizną bitu, a słowa kłamstwem, bo stoi za nimi ojciec kłamstwa. Będą to również słowa zwodnicze, albowiem bestia będzie chciała, aby Moje Imię zostało zapomniane. Będzie ona chciała postawić szatana ponade Mną i wywyższyć człowieka w pysze zwodniczej, a kiedy ludzie spiją kłamstwo i przyjmą truciznę, wypełnią się słowa, że w owym czasie będzie ucisk na ziemi, jakiego nie było od początku istnienia świata.
  Bestia ta rozsiądzie się na siedmiu wzgórzach, tak jak fałszywy kościół rozsiądzie się na innych siedmiu wzgórzach, choć będzie także zasiadał na tych pierwszych. Tych pierwszych siedem wzgórz to siedem najwyższych wierzchołków gór na siedmiu kontynentach, a synowie Adama nazwali je wszystkie koroną ziemi i mówili: kto zdobędzie siedem najwyższych szczytów ziemi, ten zdobędzie koronę świata. Rozpoznacie ten czas, kiedy pojawi się na ziemi twór fałszywy, niosący śmierć i zniszczenie, o tym samym imieniu, którego synowie Adama używają, aby zdobywając szczyty świata pokazać swą wielkość. On też zdobędzie siedem kontynentów, a będzie on miał wielką moc niszczenia, choć nikt nie będzie go widział i ani oręż, ani kataklizm nie będzie jego siłą.
  Bestia ta podobna jest do pantery, albowiem z cicha zakradnie się, tak aby ludzie nie zauważyli, że jest już blisko i czai się jak owo zwierzę, by zatopić w nich swoje kły. Łapy ma jak niedźwiedź, bo kiedy schwyci narody i ludy i wszystkie szczepy ziemi, nie będzie chciała ich puścić, trzymając je w żelaznym uścisku. A paszczę lwa będzie miała, bo ryk jej będzie ogromny, i użyje swych sług, by ryczeć na cały świat. I pożre niczym lew wszystkich, którzy będą chcieć jej się przeciwstawić.
  A siedem głów to siedem królestw. Powstały one już w zamyśle przed laty w mieście Rzymie, a królestwom tym zostaną nadane imiona bluźniercze, bo ze starożytnych pogańskich nazw zaczerpną ich imiona i nadadzą je im, aby bluźnić Mojemu Imieniu. A jedno z królestw wytyczone przez sługi szatana zostanie ugodzone i zacznie się rozpadać, bo wielu przeciwstawi się i wiele dziać się będzie przez zjawiska naturalne, lecz pozostałych sześć pomoże mu. I zadziwią się ludzie, jaką moc ma bestia, która jest imperium światowym, i przyjmą jej władanie i pokłonią się jej rządcom, a tym samym oddadzą pokłon szatanowi. Moc pozostałych i wspólne ich działanie sprawi, że przelękną się ludzie i powiedzą: «Któż może przeciwstawić się zmianom, któż może rozpocząć walkę z bestią, z imperium szatana, zwanym przez niektórych „Nowym Porządkiem Świata?”».
  Bestia ta będzie bluźnić Mojemu imieniu i powie: „Zobaczcie, nie ma boga ponad człowieka-pana świata, nie ma boga ponad ludzkość”, ale po cichu będzie składać pokłon lucyferowi. I będzie bluźnić przeciwko Kościołowi – ludowi Bożemu i świętym – mówiąc: „Gdzie są święci wasi? Nic ponad tym co my mówimy nie istnieje”. I będzie bluźnić więcej, lecz słów tych nie zapiszesz.
  A oto dziesięć rogów, którymi bestia będzie bodła wszystkie narody ziemi. Dziesięcioma rogami jest dziesięć zmian i dziesięć wspólnych części stanowiących całość, które imperium szatana wprowadzi, aby władać całą ziemią. Na każdym rogu jeden rządca, który będzie władał niczym król swoim królestwem i będzie oddawał władzę bestii i umacniał ją.
  Dziesięć rogów będzie niczym dziesięć cierni z korony cierniowej, które Moje dzieci założyły na Mą głowę szydząc ze Mnie, z Mojego prawa, odrzucając Mnie jako Króla Królów, Zbawiciela. Odrzuciły Mój porządek, a wybierały swoje prawo i swój porządek, wybierając prawa szatana i jego fałszywy porządek. Dam więc Moim dzieciom zakosztować owocu prawa Mojego wroga i porządku jego dzieła, a będzie to z dopustu Miłosierdzia Mego, albowiem stanie się drogą do odpokutowania wszystkiego buntu i wszystkiej nieprawości przeciwko Mojemu prawu.
  Czas ten sprawi, że zrozumiecie to, czego zrozumieć nie chcieliście mimo długiego czasu, który był wam dany, mimo Mojego słowa, mimo proroków, którzy napominali. Wierzyliście i wierzycie złotoustym rządcom świata, działającym na usługach szatana, fałszywym prorokom, bo mówią to, co chcecie, żeby mówili. Wierzycie zwodzicielom. Gdybyście byli Mi wierni, nie byłoby ani wojen, ani ucisku, ani tego wszystkiego, co wróg Mój przypisuje Mi mówiąc: „Gdzie jest ten, który mieni się miłością i sprawiedliwością, kiedy na ziemi jest tyle zła?” Będzie to dla was czas odkupienia win, czas oczyszczenia, bo nikt kto nie odpokutuje swoich win, nie może wejść do Mego Królestwa. Jeśli więc nie zrozumiecie jak zbłądziliście, nie będziecie mogli wejść również do odnowionej ziemi.
  Wylałem tyle Miłosierdzia i dałem Wam tyle czasu na poprawę! Wy jednak wolną wolą – darem, który otrzymaliście jako ukochane dzieci Moje – doprowadziliście do odrzucenia porządku, który ustanowiłem na ziemi. Niechaj więc dopełnia się Golgota, tak by poszedł na nią Mój Kościół. Cierniem ukoronowanie stanie się cierniem dziesięciu rogów. Zbliża się czas dla całego Kościoła ziemi, kiedy będzie on musiał przejść przez wszystkie części męki takiej, jaką Ja przeszedłem dla odkupienia ludzkości. Stać się tak musi, zanim nastąpi jego odrodzenie, [które] będzie niczym zmartwychwstanie na odnowionej ziemi.
  Pierwszym rogiem jest jeden system prawny dla całej ziemi, lecz zamiast prawa stanowić on będzie bezprawie i stanie się narzędziem wzmacniania władzy bestii. Drugim jest jeden wspólny system finansowo-bankowy, stanie się on początkiem nowego niewolnictwa. Poznacie czas jego powstania po tym, jak pieniądz i drogi kruszec zaczną zamieniać na bit, i będą mówić w owym czasie: „Nie noś w sakwie pieniądza, bo jest zły”. I będą mówić, że kto ma pieniądz, ten roznosi choroby. I będą brzydzić się ludźmi próbującymi zapłacić monetą bitą lub drukowaną, a niektórzy zamkną przed nimi sklepy. Trzecim – jeden system zdrowotny dla wszystkich ludzi ziemi. Nie będzie on jednak powołany po to by leczyć, a po to by segregować ludzi, uśmiercać chorych i starców, zdrowym mówić że są chorzy, prawdomównym wmawiać szaleństwo. Będzie on dbał o piękno a nie ratował, będzie on dbał o to, by zabijać nienarodzone dzieci i sprawi, że kobiety nie będą mogły stać się brzemienne. Czwartym będzie nowy system edukacji, stworzony nie po to by edukować, ale po to by odbierać wiedzę. Będzie dbał o to, by wymazać Moje Imię, a zastąpić je nauką zwodniczą. I będą mówić: „Wszystkim wszystko, nie ma już podziału, człowiek jest ponad wszystkim”. Odrzuci on nauczanie historii, aby wymazać pamięć o prawdzie. Piąty to jedna światowa armia. Będzie ona pilnować aby ci, którzy nie będą chcieli wstąpić do imperium szatana, zostali pokonani lub zastraszeni. A będzie miała moc wielką, bo połączą się w nią wszystkie armie świata, które nie zostaną rozbrojone przez bestię. Szóstym jest jeden światowy system pracy i ekonomii. Nie będzie on jednak niczym dobrym, ponieważ stworzy nowe niewolnictwo. Kto go nie przyjmie, ten będzie żył na marginesie życia i będzie cierpiał głód, a wielu straci w owym czasie domostwa. Siódmym są wszystkie media dostępne na ziemi. Zostaną one połączone w jedno światowe medium. Staną się niczym paszcza lwa rycząca, a będą mówić jednym głosem na całym świecie i będą służyć bestii, aby ludzie wierzyli w kłamstwo. I nastanie czas kłamstwa i propagandy, jakiego jeszcze nie było. Czas początku powstania ich poznacie po tym, że gdziekolwiek na świecie zaczniecie czytać słowa lub słyszeć wiadomości, od rana usłyszycie pogłoski o chorobach i o jednym zaczną mówić zgranym głosem. Ósmym stanie się jedna światowa administracja. Nic i nikt już nie będzie mógł się ukryć ani żyć bez bitu, a każdy człowiek dostanie cyfry, a w cyfrach tych będzie ukryte wszystko o każdym człowieku. I będzie to numer człowieka i jego zdrowia, i jego segregacji, i przydziału, i funkcji, i tego ile ma długu. Bo usunie bestia wszystko, co było i co zgromadzili ludzie, i powie: „Teraz macie dług i musicie go odpracować według stanu, podziału, segregacji i funkcji”. Czas jego powstania poznacie po tym, kiedy papier zamienią na bit, banki, zdrowie, edukację zaczną łączyć w jedno, a wszystko co robicie, przekażą istniejącym jeszcze państwom. […] Dziewiątym będzie jeden wspólny język, który szatan zechce narzucić na siłę wszystkim, aby stworzyć nową wieżę Babel, albowiem dąży on do odtworzenia swojego imperium, aby władać wszystkimi narodami ziemi. Kto owego języka nie będzie chciał przyjąć, będzie miał trudność w każdym stworzonym przez ludzi urzędzie, bo będzie to język urzędowy, a wszystko zacznie być pisane w tym języku. Dziesiąty to jeden rząd światowy […].
  Na każdym z rogów diademy – osoby piękne lub znane, powołane, aby zwodzić ludzi, a na ustach ich słowa miłe, żeby przyjąć szybko i bezkrwawo imperium szatana. Są nimi ci, których można oglądać lub słyszeć. Wśród nich są ci, którzy tworzą muzykę i ci którzy piszą słowa czytane, są też ci, którzy rękę zanurzają w glinie i w farbie maczają pędzle, ludzie słynni i bogaci, na których oczy świata są skierowane. Są też ludzie uznani za ostoje prawa, wiedzy i nauki. Oni to służyć będą bestii i smokowi. Oni to będą diademami na rogach.
  A bestia ta była, lecz znikła, ale powstać miała przed końcem czasów. Rządcy, których nazwano „królowie”, mieli objąć wraz z bestią władanie na krótki czas, i tak się stanie. A bestia ta była, albowiem kiedy ludzie upadli i zostali wypędzeni z ogrodu Eden, zaczęli grzeszyć, a był to czas przed potopem, i szatan stworzył wtedy swoje imperium na ziemi, ale przyszedł potop i zniszczył je. Zawarłem wtedy przymierze z ludźmi, a symbolem jego była tęcza. Teraz na powrót szatan chce odtworzyć swoje imperium, bo grzechy ludzi są wielkie, a pycha ich ogromna, zmierzają więc prosto do [wiecznej] otchłani. Czas ten poznacie po tym, kiedy znak przymierza Mojego – tęcza – zostanie zbrukany.”

 27. babula pisze:

  Dla Wszystkich w potrzebie i dla Ciebie Ewo w szczególności 🙂

  Modlitwa o Jedność dana Elżbiecie Kindelmann przez Pana Jezusa.
  Matka Boża powiedziała Elżbiecie, że ta modlitwa na kilka godzi oślepi szatana. Złe duchy stają się bezwładne jak by popadły w letarg.

  Niech nasze stopy podróżują razem.
  Niech nasze ręce gromadzą się w jedności.
  Niech nasze serca biją zgodnie.
  Niech nasze dusze będą w harmonii.
  Niech nasze myśli będą jednym.
  Niech nasze uszy razem słuchają ciszy.
  Niech nasze spojrzenia głęboko się przenikają.
  Niech nasze usta modlą się razem, aby uzyskać miłosierdzie od Ojca Przedwiecznego.

  ( https://www.countdowntothekingdom.com/pl/dlaczego-Elizabeth-kindelmann/ )
  Pisma Elizabeth Kindelmann mają imprimatur a 19 czerwca 2013 r. Papież Franciszek udzielił ruchowi Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi apostolskiego błogosławieństwa.
  W swoich orędziach Jezus i Maryja mówią, że Płomień Miłości Niepokalanego Serca Maryi jest największą łaską udzieloną ludzkości od Wcielenia. A w niezbyt odległej przyszłości jej płomień pochłonie cały świat.

 28. Edyta pisze:

  +++ We wszystkich intencjach

 29. Elżbieta11 pisze:

  Szczęść Boże. W tym temacie w komentarzach słuchałam wypowiedzi p. Lecha Dokowica, którego cenię i zgadzam się z tym co mówi. Dzisiaj po koniec katechezy w RM wypowiadała się kobieta ( chyba ok. 10 min.) nt. przyjmowania Komunii św. Kapłan podający Komunię św. ma obślinioną rękę przez ludzi i w ten sposób zaraża wiernych ,,cowidem 19,,, tak mówiła. Komunia św. jej zdaniem powinna być udzielana tylko na rękę, bo to najbezpieczniejsza forma. O profanacji to Ona żadnego pojęcia nie miała i chyba nie chciała mieć. Wiemy, że Kapłan w Kościele nie zaraża. Jego ręce to ręce Jezusa, a Jezus ludzi uzdrawia, a nie zaraża. Dziwię się bardzo Kapłanowi prowadzącemu, że ani razu Jej nie przerwał tylko słuchał tych głupot, jak dzieciak matki. To biczowanie Pana Jezusa poszło w świat. Kto to cofnie? Kto stanie w obronie naszego Ojca, który tak bardzo cierpi, bo znów jest biczowany, ku uciesze szatana. Wiem jak często kapłani przerywają dzwoniącym do katechezy, ale dzisiaj tego nie zrobił i to bardzo boli. Ile okruchów spadło na posadzkę? Ile osób po żywym Jezusie deptało? Ile osób ścierało podłogę jeżdżąc szmatą po Jezusie? Tak jak to miało miejsce w innym kościele, tylko pani sprzątająca te Opiłki zauważyła. Nie stujmy biernie i nie udawajmy, że nic się nie stało. Mówmy o tym jak najwięcej. Myślę, że Pan Jezus czeka na ludzi, którzy staną w Jego obronie. Boże ratuj nas wszystkich.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s