Św. Jan Maria Vianney o Sądzie Ostatecznym: wszystko, co kiedykolwiek uczyniliście, będzie teraz wyjawione w obliczu całego świata!

„Grzeszniku, tyś ciągle przekraczał moje przykazania; dziś ci pokażę, że jestem twoim Panem. Stań przede mną ze swymi zbrodniami, które stanowiły przędzę twego życia!”

(…) Chodźcie złośliwi, fałszywi donosiciele, czytajcie wszystkie złorzeczenia, szyderstwa i obmowy. Ile sprowadziliście kłótni, nieprzyjaźni, strat i nieszczęść przez swój złośliwy język! W nagrodę za to będziecie słuchali, nędznicy, straszliwych przekleństw i krzyków diabelskich na wieki

Św. Jan Maria Vianney: O Sądzie Ostatecznym
(
Kazania, t. II, Sandomierz 2010, s. 19-22)

Słyszę głos trąby archanielskiej, która wywołuje potępieńców z otchłani. Chodźcie grzesznicy, tyrani i kaci – zawoła Bóg, który wszystkich chciał zbawić – chodźcie i stawcie się przed trybunałem Syna człowieczego, o którym mówiliście, że was nie widzi ani nie słyszy! Wszystko, co kiedykolwiek uczyniliście, będzie teraz wyjawione w obliczu całego świata.

I zawoła anioł: Przepaści piekielne otwórzcie swe bramy! Oddajcie wszystkich odrzuconych, bo Sędzia wzywa ich przed siebie! Wówczas wyjdą nieszczęśliwe dusze potępieńców, brzydkie jak czarci, opuszczą na chwilę głębokie przepaści i będą szukać w rozpaczy swych ciał. Ach, złowroga chwilo! Kiedy dusza potępieńca złączy się z ciałem, to ciało odczuje natychmiast całą kaźń piekielną.

Ciała i dusze odrzuconych będą się wzajemnie przeklinały. Ach, przeklęte ciało – zawoła dusza – z powodu ciebie brudziłam się w kale nieczystości; już tyle wieków palę się i cierpię w piekle. Chodźcie, przeklęte oczy, które tyle razy spoglądałyście z lubością na nieskromne rzeczy, napawajcie się teraz widokiem wstrętnych potworów! Przeklęte uszy, które z weselem przysłuchiwałyście się nieobyczajnym rozmowom, oto teraz wiecznie słuchać będziecie krzyków i jęków czartowskich! Przeklęty języku i wy, usta, które tyle razy dopuściłyście się brudnych pocałunków i rozkoszowały się w obżarstwie i pijaństwie, teraz w piekle karmić się będziecie żółcią niedźwiadków i smoków! Przeklęte ciało, któreś szukało ustawicznie przyjemności, teraz będziesz zanurzone w stawie ognia i siarki zapalonym wszechmocą zagniewanego Boga.

Kto zdoła policzyć te wszystkie przekleństwa i złorzeczenia, którymi dusza i ciało będą się prześladowały przez całą wieczność? Już wszyscy sprawiedliwi i potępieńcy, połączywszy się ze swymi ciałami, oczekują Sędziego, który nie zna współczucia i litości, który karze i wynagradza sprawiedliwie według uczynków.

Oto się zbliża z mocą i majestatem, w blaskach słonecznych, w towarzystwie wszystkich aniołów, a przed Nim widać krzyż tryumfalny. Na widok Zbawcy ukrzyżowanego, który za nich cierpiał, lecz oni wzgardzili Jego łaską, zawołają odrzuceni: Góry, spadnijcie na nas, wytraćcie nas, zasłońcie przed zagniewanym Sędzią. Stoczcie się na nas ciężkie głazy i wtrąćcie do czeluści piekielnych! Czekaj, grzeszniku, złóż rachunek z całego życia. Zbliż się, nędzniku, przed stolicę sądową Boga, którego tyle razy znieważyłeś!

Ach, Sędzio mój, Ojcze i Stwórco, gdzie moi rodzice, dla których jestem potępiony? Chcę ich widzieć i błagać dla nich o niebo, które z ich winy straciłem. Nie, nie, zbliż się przed trybunał Boga, dla ciebie już wszystko przepadło. Ach, mój Sędzio – zawoła owa dziewczyna – gdzie ów rozpustnik, który mi zamknął niebo? Nie, nie, zbliż się przed stolicę sądową, dla ciebie nie ma żadnej nadziei, nie ma ratunku, tyś straconą i potępioną! Wszystko przepadło, utraciłaś duszę i Boga.

Kto pojmie nieszczęście potępionego, który zobaczy naprzeciwko siebie, obok świętych, ojca i matkę swoją, przeznaczonych do chwały wiekuistej, gdy sam przeciwnie pójdzie do piekła! […]

Grzeszniku, tyś ciągle przekraczał moje przykazania; dziś ci pokażę, że jestem twoim Panem. Stań przede mną ze swymi zbrodniami, które stanowiły przędzę twego życia! […]

Wówczas Jezus Chrystus otworzy księgę sumień i przypomni grzesznikom wszystkie występki całego życia i zawoła głosem piorunującym: Czytajcie lubieżnicy, oto wszystkie wasze myśli, którymi brukaliście swą wyobraźnię; oto obrzydłe pragnienia, które truły serca wasze. Czytajcie i liczcie cudzołóstwa; oto czas i miejsce, gdzie je popełniliście; oto osoby, z którymi żyliście rozwiąźle. Czytajcie te brudy i nierządy, liczcie, ile zgubiliście dusz odkupionych mą Krwią Przenajdroższą. […]

Oto niewiasta, którą zatraciłeś na wieki; oto mąż, dzieci, sąsiedzi! Wszyscy was oskarżają i żądają zemsty, bo z waszej winy stracili niebo i pójdą na wieczne potępienie. Światowa niewiasto, narzędzie szatańskie, patrz, ile czasu straciłaś na stroje; policz złe myśli i pragnienia, których byłaś powodem. Słyszysz, jak przeciwko tobie wołają dusze, które wtrąciłaś do piekła! Chodźcie złośliwi, fałszywi donosiciele, czytajcie wszystkie złorzeczenia, szyderstwa i obmowy. Ile sprowadziliście kłótni, nieprzyjaźni, strat i nieszczęść przez swój złośliwy język! W nagrodę za to będziecie słuchali, nędznicy, straszliwych przekleństw i krzyków diabelskich na wieki.

Przypatrzcie się, skąpcy, tym pieniądzom i znikomym dobrom, w których zatopiliście swe serce, dla których wzgardziliście Bogiem i zaprzedali swą duszę. Czy zapomnieliście, jak niemiłosiernie obchodziliście się z ubogimi? Oto wasze pieniądze, policzcie je. Niech to złoto i srebro pospieszą wam z pomocą i niech wyrwą was z rąk moich! Chodźcie, mściwi, i zobaczcie, ile krzywd wyrządziliście bliźniemu! Policzcie wszystkie myśli nienawistne, które w sercu chowaliście. Piekło dla was zgotowane na wieki! Nie chcieliście słuchać, choć was tysiące razy nakłaniali kaznodzieje do miłości nieprzyjaciół: już dla was nie będzie miłosierdzia. Idźcie precz ode mnie przeklęci, dla was zgotowane piekło, gdzie będziecie na wieki ofiarami mego gniewu, gdzie się przekonacie, że pomsta należy do Boga samego.

Patrz, pijaku, który naraziłeś na straszną nędzę swą żonę i dzieci! Widzisz te występki? Policz dnie i noce, niedziele i święta, które spędziłeś w szynkach. W tej księdze zapisane wszystkie nieuczciwe słowa, którymi bluzgałeś po pijanemu. Czytaj te przysięgi, przekleństwa i zgorszenia, które dałeś żonie, dzieciom i sąsiadom. Tu wszystko zapisane i policzone. Idź precz do piekła, gdzie będziesz upojony żółcią gniewu mego. Wy zaś, kupcy i rękodzielnicy, zdajcie rachunek do ostatniego szeląga z tego wszystkiego, co kupiliście, sprzedaliście i zrobiliście. Przypatrzmy się razem, czy wasze miary, wagi i rachunki zgadzają się z moimi. Oto dzień, kiedy oszukałeś, kupcze, to dziecko; oto dzień, w którym kazałeś sobie dwa razy zapłacić za tę samą rzecz. Przypatrzcie się, świętokradzcy, ile razy dopuściliście się zniewagi sakramentów świętych, ile razy byliście obłudnymi.

Ojcowie i matki, złóżcie rachunek za dusze, które wam powierzyłem. Ile to razy z waszej winy grzeszyły dzieci i słudzy, bo pozwalaliście im wdawać się w złe towarzystwo. Oto złe myśli, pragnienia, których była powodem wasza córka; oto niegodziwe uściski i haniebne uczynki; oto brudne słowa, które wypowiedział syn wasz. Ale, Panie – zawołają ojcowie i matki – ja im tego nie kazałem. Mniejsza o to – odpowie Sędzia – grzechy waszych dzieci są grzechami waszymi. Gdzie cnoty, które kazaliście im spełniać? Gdzie dobre przykłady, które stawialiście przed ich oczy? Ach, co się stanie z ojcami i matkami, którzy spokojnie przyglądają się, jak ich dzieci idą na niebezpieczne tańce, na gry i do szynków? Boże, kto pojmie to zaślepienie! Ile zbrodni zobaczą, które im pokaże Bóg w tym strasznym momencie! Ile ukrytych grzechów ukaże się wówczas przed oczyma całego świata?

Otwórzcie się głębokie przepaści piekielne i pochłońcie to mnóstwo potępieńców, których życie było ustawiczną pogardą Boga i pracą na własne potępienie

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

57 odpowiedzi na „Św. Jan Maria Vianney o Sądzie Ostatecznym: wszystko, co kiedykolwiek uczyniliście, będzie teraz wyjawione w obliczu całego świata!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Proszę o modlitwę…
  Czy nie za dużo jak na jedną nogę?
  Zwichnięcie, skręcenie i naderwanie stawów i więzadeł na poziomie stawu skokowego i stopy…
  Dopiero co miałam inny zabieg na tej samej nodze

  • BEATA M. pisze:

   Najukochańszy Panie Jezu i Najswietsza Panienko proszę o siłe i ulge w cierpieniu Pani Ewie! +++ Zdrowaś Maryjo…

  • Małgorzata pisze:

   Przez wstawiennictwo św. Filomeny o łaskę zdrowia
   i wszelkie potrzebne łaski dla Ewy
   +++

  • Bożena pisze:

   +++❤

   • babula pisze:

    Przez wstawiennictwo Matki Bożej, dusz czyścowych i ochrzczonych dzieci nienarodzonych – Panie Jezu proszę całym sercem -ulżyj Ewie +++

  • Paweł pisze:

   +++
   Wikipedia pod hasłem «Czternastu Świętych WSPOMOŻYCIELI» podaje:
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Czternastu_%C5%9Awi%C4%99tych_Wspomo%C5%BCycieli
   „Spośród licznych świętych w poczet Czternastu Świętych Wspomożycieli Kościół katolicki zaliczył tych, których wstawiennictwo u Boga uznał za wyjątkowo skuteczne, szczególnie w wypadku CHORÓB. (…) Ich kult jako wspomożycieli sięga XIV wieku i jest związany z EPIDEMIĄ dżumy zwaną czarną śmiercią. (…)
   Święci Wspomożyciele: Krzysztof – patron nagłej śmierci [a wg https://catholicsaints.info/patrons-for-relief-from-pestilence/ także patron dla ulgi od zarazy/PLAGI] (…); Katarzyna z Aleksandrii – patronka od BÓLU GARDŁA i głowy [a wg https://catholicsaints.info/patrons-of-dying-people/ także patronka umierających, natomiast wg https://catholicsaints.info/patrons-of-nurses/ patronka pielęgniarek] (…); Barbara – pomocna w godzinie śmierci [też wg linku jw.] i UTRAPIENIA (…); Jerzy – patron rycerzy [a wg https://catholicsaints.info/patrons-against-skin-diseases/ patron przeciwko CHOROBOM SKÓRY, w tym typu opryszczki/PÓŁPAŚCA: https://catholicsaints.info/patrons-against-herpes/ , oraz przeciwko EPIDEMII: https://catholicsaints.info/patrons-against-plague/ ] (…); Błażej – patron od nagłej śmierci i BÓLU GARDŁA [a także wg linku jw. patron przeciwko CHOROBOM SKÓRY] (…); Cyriak – chroniący od opętania (…); Małgorzata z Antiochii Pizydyjskiej – chroniąca od bólów porodowych [a wg linków jw. także patronka pielęgniarek oraz umierających] (…); Dionizy – chroniący od BÓLÓW GŁOWY (…); Wit – od chorych na epilepsję (…); Idzi – patron trudnej spowiedzi [oraz ludzi ubogich: https://catholicsaints.info/patrons-of-poor-people/ ] (…); Pantaleon – chroniący od STRASZNYCH CHORÓB [a wg https://catholicsaints.info/patrons-of-physicians/ także patron lekarzy] (…); Achacy – patron od CHORÓB (…); Eustachy – patron rycerzy i ludzi w POTRZEBIE (…); Erazm – patron ludzi doznających WIELKICH BÓLÓW fizycznych (…).
   Kult 14 Świętych Wspomożycieli czy Pomocników był bardzo żywy w Czechach, na Morawach i na Śląsku. W dzisiejszych granicach Polski wiele świadectw tego kultu zachowało się na Ziemi Kłodzkiej. W niemal każdym kościele zbudowanym lub przebudowanym w czasach baroku na Dolnym i Górnym Śląsku istniał ołtarz lub obraz poświęcony Wspomożycielom.”
   Oprócz tych wyżej wymienionych – do Czternastu Świętych Wspomożycieli bywali zaliczani ponadto: 1) św. Sebastian – patron umierających oraz przeciwko EPIDEMII: https://catholicsaints.info/patrons-of-dying-people/https://catholicsaints.info/patrons-against-plague/ ; 2) św. Roch – patron dla ulgi od zarazy/PLAGI, przeciwko EPIDEMII oraz przeciwko CHOROBOM SKÓRY: https://catholicsaints.info/patrons-for-relief-from-pestilence/https://catholicsaints.info/patrons-against-plague/https://catholicsaints.info/patrons-against-skin-diseases/ ; 3) św. Mikołaj z Miry – patron m. in. aptekarzy https://catholicsaints.info/patrons-of-pharmacists/ oraz ludzi ubogich: https://catholicsaints.info/patrons-of-poor-people/ [A o tym, że św. Sebastian, św. Roch i św. Mikołaj bywali zaliczani do 14 Śś. Wspomożycieli, mówi na str. 47, 474 i 779 książka ks. Wincentego Zaleskiego SDB „Święci na każdy dzień” – wydanie uzupełnione Wydawnictwa Salezjańskiego, Warszawa 1996, IMPRIMATUR: Kuria Diecezjalna Warszawsko-Praska, nr 600/K/95 z dn. 24.04.1995 r., bp Stanisław Kędziora, Wikariusz generalny, ks. Marcin Wójtowicz, Notariusz.]
   Tutaj zaś można znaleźć (po angielsku) LITANIĘ do 14 Śś. Wspomożycieli: http://catholicsaints.info/fourteen-holy-helpers/ – a taki oto jej polski odpowiednik przepisałem ze str. 139-144 książeczki o. Stanisława Marii Kałdona OP „Nabożeństwa do Świętych szczególnego wstawiennictwa w sprawach najtrudniejszych i beznadziejnych” [wydanie Wydawnictwa „M”, Kraków 2002]:
   LITANIA DO CZTERNASTU ŚWIĘTYCH WSPOMOŻYCIELI
   Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.
   Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas.
   Ojcze z nieba Boże, zmiłuj się nad nami.
   Synu, Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami.
   Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami.
   Święta Trójco, jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.
   Święta Maryjo, módl się za nami.
   Święty Józefie, Pocieszycielu wszystkich strapionych i w nędzy będących, módl się za nami.
   Święty Michale, wielki Patronie konających, módl się za nami.
   Wszyscy święci Aniołowie Stróżowie i wszystkie Chóry anielskie, módlcie się za nami.
   Wszyscy święci Patriarchowie i Prorocy,
   Wszyscy święci Apostołowie i Ewangeliści,
   Wszyscy święci Męczennicy i Wyznawcy,
   Wszyscy święci Biskupi i Doktorzy Kościoła,
   Wszyscy święci Kapłani i Diakoni,
   Wszyscy święci Zakonnicy i Pustelnicy,
   Wszystkie święte Dziewice i Wdowy,
   Wszyscy święci wybrani Wspomożyciele,
   Święty Jerzy, Rycerzu wiary, bohaterze cnoty, módl się za nami.
   Święty Błażeju, ozdobo stanu kapłańskiego i miłosierny Ojcze ubogich,
   Święty Erazmie, wielki miłośniku Boga,
   Święty Pantaleonie, cudowny lekarzu chorych,
   Święty Wicie, szczególny Patronie anielskiej cnoty,
   Święty Krzysztofie, Patronie podróżujących ,
   Święty Dionizy, światłości uczonych,
   Święty Cyriaku, postrachu duchów piekielnych,
   Święty Achacy, wielki czcicielu krzyża Chrystusowego,
   Święty Eustachy, wzorze chrześcijańskiej cierpliwości,
   Święty Idzi, patronie pustelników,
   Święta Małgorzato, pogromicielko szatana,
   Święta Barbaro, patronko konających,
   Święta Katarzyno, patronko chrześcijańskiej nauki,
   Wszyscy Święci i Wybrani Pańscy, módlcie się za nami.
   Bądź nam miłościw, przepuść nam Panie.
   Bądź nam miłościw, wysłuchaj nas Panie.
   Od wszelkiego złego, wybaw nas Panie.
   Od grzechu każdego,
   Od gniewu Twego,
   Od powietrza, głodu, ognia i wojny,
   Od piorunów i gwałtownej niepogody,
   Od nagłej a niespodziewanej śmierci,
   Od potępienia wiekuistego,
   Przez świętą Tajemnicę Wcielenia Twego,
   Przez zasługi Najświętszej Panny,
   Przez zasługi i mękę Czternastu Świętych Wspomożycieli,
   W dzień sądu Twego,
   My grzeszni Ciebie prosimy, wysłuchaj nas.
   Abyś nam grzechy nasze przepuścić raczył, prosimy Cię,
   Abyś nas do prawdziwej pokuty doprowadzić raczył,
   Abyś nas za przyczyną Czternastu Świętych Wspomożycieli we wszelakich potrzebach wysłuchać raczył,
   Abyś za przyczyną św. Jerzego wiarę naszą pomnożyć raczył,
   Abyś za przyczyną św. Błażeja naszą nadzieję umocnić raczył,
   Abyś za przyczyną św. Erazma miłość Boga w nas zapalić raczył,
   Abyś za przyczyną św. Pantaleona w serca nasze miłość ku bliźnim wlać raczył,
   Abyś za przyczyną św. Wita duszę naszą szatą godową łaski poświęcającej przyozdobić raczył,
   Abyś nas za przyczyną św. Krzysztofa od grzechu wszelkiego ochronić raczył,
   Abyś nam za przyczyną św. Dionizego pokój sumienia dać raczył,
   Abyśmy za przyczyną św. Cyriaka wolę Twoją Przenajświętszą chętnie wypełniali,
   Abyś nam za przyczyną św. Achacego śmierć szczęśliwą dać raczył,
   Abyś nam za przyczyną św. Eustachego świętej cnoty cierpliwości udzielić raczył,
   Abyś nam za przyczyną św. Idziego w dzień Sądu Ostatecznego miłosiernym być raczył,
   Abyś nas za przyczyną św. Małgorzaty, Dziewicy i męczennicy, od ognia piekielnego zachować raczył,
   Abyś nam za przyczyną św. Barbary, Dziewicy i męczennicy, łaski św. Sakramentu przed śmiercią udzielić raczył,
   Abyś nam za przyczyną św. Katarzyny, Dziewicy i męczennicy, utrapienia osładzać i do radości niebieskich dopuścić nas raczył,
   Jezu Synu Boga żywego,
   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam Panie!
   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas Panie!
   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami!
   Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas,
   Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.
   Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo…
   K. Święci Wspomożyciele, módlcie się za nami;
   W. A wołanie nasze niechaj będzie wysłuchane.
   Módlmy się: Pomocy męczenników i Korono Wszystkich Świętych, Panie Jezu Chryste, któryś Świętych Czternastu Wspomożycieli tak cudownie w ich mękach wzmocnił i koroną chwały w niebie ozdobić raczył, prosimy Cię przez Mękę i śmierć Twoją, daj nam łaskawie, abyśmy przez krzyż i utrapienia tu na ziemi w ślady Świętych Czternastu Wspomożycieli wstąpić i po dokończeniu tego przemijającego żywota z nimi w niebie ukoronowani być mogli; który żyjesz i królujesz z Bogiem Ojcem i Duchem Świętym równy Bóg na wieki wieków. Amen!
   [A na koniec, jako że półpasiec często łączy się z mniej lub bardziej długotrwałą NEURALGIĄ, podaję link do patronów przeciwko niej: https://catholicsaints.info/patrons-against-neuralgia/ , a są nimi – jak widać – św. Ubald z Gubbio, biskup https://pl.wikipedia.org/wiki/Ubald_z_Gubbio oraz zamordowany przez albigensów przyjaciel św. Dominika – bł. Wilhelm Arnaud (którego patronat przeciwko neuralgii wiąże się z jego cudem beatyfikacyjnym: uzdrowieniem jednej z dominikanek w klasztorze w Prouille we Francji: https://catholicsaints.info/blessed-william-arnaud/ ), będący jednym z bł.bł. Męczenników tuluskich: http://rytdominikanski.pl/29-maja-wspomnienie-meczennikow-tuluskich/ ]

 3. Aleksandra pisze:

  +++

 4. Jarek pisze:

  Jan Maria Vianney był wielkim czcicielem św. Filomeny- Dziewicy i Męczennicy

 5. Malgosia pisze:

  Kochana Rodzinko WOWiT!
  Po raz kolejny proszę Was o modlitwę za mojego synka,którego niedawno urodziłam. Mąż samym początku nalegał na aborcje.Pozniej z badań wynikało że urodzi się z wodoģlowie i cytomegalią wrodzoną.Ciezki porod z zagrożeniem jego życia gdyż wypadła pepowiny A on zaklinowl się barkami.Dzieki Bogu wszystko skończyło sie dobrze. Ma jedynie złamany obojczyk.Dzis reszta badań. Ufam Bogu,że żadna z poprzednich diagnoz się nie sprawdzi.Przez Niepokalane Serce Maryii Zawierzylam mojego synka Bogu.
  Błagam wspomozcie nas swoją modlitwą.

 6. Malgosia pisze:

  Kochana Rodzinko WOWiT!
  Po raz kolejny proszę Was o modlitwę za mojego synka.Od początku swojego istnienia ma ciężką drogę…Mąż nalegał na aborcję…Były to naprawdę ciemne dni naszego małżeństwa.Później pod koniec ciazy stwierdzono prawdopodobieństwo wystąpienia wodoglowia i cytomegalii wrodzonej.Takze ciężki porod z zagrożeniem życie dla dziecka.Wypadla pepowina,a synek zaklinowl się barkami w kanale. Dzięki Bogu wszystko zakończyło się dobrze.Synek ma jedynie złamany obojczyk.Wizualnie wygląda zdrowo.Dzis ma mieć badania w celu potwierdzenia poprzednich diagnoz.
  Przez Niepokalane Serce Maryii zawierzylam mojego synka Bogu, ale proszę Was o wspomożenia go modlitwa.Prosze o łaskę zdrowia dla niego.

 7. Pingback: miesiąc sierpień 2020 – 100 rocznica CUDU NAD WISŁĄ – KOSCIOL.ORG

 8. Edyta pisze:

  +++ We wszystkich intencjach ❤

 9. m-gosia pisze:

  W intencji synka Małgosi i jego rodziców ,za adminów oraz we wszystkich intencjach Wowitowych
  †††

 10. Ja pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę w sprawie dostania pracy. Jutro mam rozmowę o 8.30. Bóg zapłać

 11. Ewa pisze:

  w intencjach Ewy , synka Małgosi i mojego szwagra Mariusza. Ja dziś zalogowałam się na stronę Iskry z polski a przed godziną mój szwagier , który mi pomagał na działce wylądował na izbie w szpitalu bo piłą zahaczył swoją drugą rękę.

 12. Weronika pisze:

  Bardzo proszę Was o modlitwę za Agnieszkę, młodą mężatkę, która jest po ciężkiej operacji kręgosłupa. Dziś dowiedzieli się, że spodziewają się dziecka. Aby Pan Bóg miał w opiece to maleństwo, przebieg ciąży i ich rodzinę. Dziękuję Wam

 13. Beata pisze:

  Kochani, mam jutro egzamin na prawo jazdy. To już siódme podejście. Bardzo was proszę o wsparcie modlitewne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s