Zaproszenie na rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej z całego życia

Przygotowanie do Spowiedzi Generalnej – sakrament uzdrowienia

W rozchwianiu i zamęcie czasów współczesnych, coraz bardziej i bezwiednie pogrążamy się w ciemnościach grzechu, wpadamy w bagno, z którego trudno się wydobyć.  Szukamy szczęścia na własną rękę, żyjąc po swojemu, łamiąc przykazania Boże i oddalając się od Niego coraz bardziej. Zaczyna się niewinnie: od drobnych grzechów i słabości, od zatarcia granicy między dobrem i złem, między prawdą i fałszem. Pogrążeni w materializmie, pogoni za dobrem doczesnym, zapominamy o wiecznej chwale, którą nasz Dobry Ojciec przeznaczył dla każdego z nas. Nie ma większej nagrody, większego szczęścia niż Niebo; nie ma większej zgryzoty i nieprawdopodobnego bólu niż wieczne potępienie.

„Choćby wasze grzechy były jak szkarłat, jak śnieg wybieleją”

Choćby człowiek był pogrążony w najgorszych grzechach, dusza woła w o zmiłowanie, pragnie się odwrócić od zła, spotkać Chrystusa, który uwolni go z kajdan grzechu. Odpowiedzią na raka duszy pogrążonej w grzechach, pragnącej oczyszczenia, uzdrowienia, powrotu do chwały Ojca, jest sakrament spowiedzi. W konfesjonale, w spowiedzi świętej, poprzez posługę kapłana, sam Pan Jezus uzdrawia chorą duszę i ciało. Spowiedź Święta to droga uzdrowienia, to łaska dana od Boga dla swoich pogubionych dzieci. To ratunek przed wiecznym potępieniem

„Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!”

W samotności, w oderwaniu od rzeczy tego świata, na Górze Karmel, masz możliwość zapałać żarliwością o ratunek dla duszy, zbawienie siebie i innych. Możesz przywdziać zbroję duchową i rozpocząć nową walkę – o zdobycie niebieskiego Jeruzalem. Podążając za przykładem Jezusa, Ojców Pustyni i pierwszych eremitów z Góry Karmel, masz możliwość w ciszy i modlitwie trwać z Ojcem. Pan wyprowadza nas na pustynię, by przemieniać nasze serca „ Bóg sam wystarcza”.

Fundacja „ku Bogu” organizuje rekolekcje jakich nie było:
Przygotowanie duszy do oczyszczenia z grzechów całego życia

Cel rekolekcji:

 • Spowiedź Generalna z całego życia po uprzednim przygotowaniu oraz przyjęcie Pana Jezusa, jako jedynego Pana i Zbawiciela.
 • W trakcie trwania rekolekcji (po spowiedzi i Komunii Świętej) – uroczyste oddanie się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
 • Uroczyste przyjęcie szkaplerza Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
 • Okrycie płaszczem Maryi z Guadalupe
 • Uczestnictwo we Mszy Św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy i ciała
 • Wieczorna Droga Krzyżowa

Dla kogo adresowane są rekolekcje:

 • Tylko osoby dorosłe, które pierwszy raz chcą (pragną) przystąpić do spowiedzi po nawróceniu
 • osoby które mają potrzebę odbycia gruntownej spowiedzi z całego życia z innych powodów.

Opiekunowie i koordynatorzy:

 • Prowadzący ks. Jacek Rosół;
 • wspierający ojcowie zakonni karmelici
 • koordynatorzy (organizatorzy): z Fundacji i kanału YouTube „ku Bogu” oraz Ewa ze strony „W obronie wiary” 

Miejsce:

 • Konwent pod wezwaniem Św. Eliasza Proroka (karmelici Bosi) w Czernej. Teren położony w Archidiecezji Krakowskiej. To znakomite miejsce kontemplacji i wyciszenia. Kompleks budynków klasztornych i przynależny teren to 80 hektarów lasów i terenów zielonych. To ulubione miejsce wyciszenia św. Jana Pawła II. Do dyspozycji uczestników rekolekcji są: biblioteka, oratorium, sale skupienia, trzy kaplice, kościół.

Termin najbliższych rekolekcji:

 • 19 sierpnia (środa) przyjazd – 25 sierpnia (wtorek) wyjazd

Posiłki:

 • Restauracja w Domu Pielgrzyma, pełne wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja

Intencja główna rekolekcji:

Za dusze w czyśćcu cierpiące z rodzin uczestników rekolekcji (uzyskane odpusty można ofiarować również za dusze czyśćcowe)

Koszt całości: 1200 zł

DODATKOWE WARUNKI uczestnictwa:

Pan wyprowadza nas na pustynię, aby przemawiać do naszych serc. Rekolekcje przeżywane będą w ciszy, Adoracji i wsłuchaniu w Słowo Boże. Podczas całego okresu rekolekcji jest praktyka ciszy. Milczenie jest jednym z podstawowych warunków rozwoju duchowego. Wszyscy uczestnicy rekolekcji są zaproszeni do przeżycia tego czasu w skupieniu, rozważaniu. Nie jest zalecane korzystanie z telefonów komórkowych i elektroniki.

Należy posiadać przy sobie Pismo Święte (Starego i Nowego Testamentu) oraz koniecznie zeszyt do sporządzania notatek.

Rekolekcje będą prowadzone w Tradycji Kościoła Katolickiego i zgodnie z jego Magisterium.

Rekolekcje mają charakter zamknięty i tylko zarejestrowani uczestnicy maja prawo w nich uczestniczyć.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: KuBogu@kuBogu.com.pl

******
W ramach przypomnienia – ks. Jacek Rosół o spowiedzi generalnej

(…) Wielki Post sprzyja dobremu przygotowaniu do spowiedzi, gdyż dla wielu z nas jest czasem głębszego spojrzenia na swoje życie. Warto również zastanowić się na formą spowiedzi generalnej, która proponowana jest szczególnie tym, którzy przeżyli w swoim życiu nawrócenie i chcą powierzyć miłosierdziu Bożemu dotychczasowe życie. Taka spowiedź wymaga odpowiedniego i dojrzałego przygotowania. Należy też odpowiednio wcześniej poprosić kapłana, aby mógł nam poświęcić odpowiednią ilość czasu dla tej formy spowiedzi.
ks. Jacek Rosół

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

45 odpowiedzi na „Zaproszenie na rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej z całego życia

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • Magdalena pisze:

   Och jak bardzo bym chciała skorzystać z tych rekolekcji niestety nie mogę 🙁
   Miałam tę łaskę otrzymania błogosławieństwa od ks Jacka przez telefon. Cudowny ,święty Kapłan 😇

 2. Ola pisze:

  Pasyjny Krzyż Serca Jezusa czasów ostatecznych

 3. Artur K pisze:

  Szczęść Boże czy będą tu zamieszczane nagrania z tych rekolekcji dla tych którzy nie mają możliwości być na miejscu
  Bóg zapłać

  • Beata pisze:

   Także jestem zainteresowana. Jako żona i mama nie mam szans na takie rekolekcje jeszcze przez następnych kilka lat. Czas i koszty poza moim zasięgiem. Ale przez internet chętnie skorzystam. Myślę, że jest nas więcej.

 4. Bożena pisze:

  🥰 KOCHANI! 🥰
  KS. DOMINIK CHMIELEWSKI ZAPRASZA WSZYSTKICH NA 24 – godzinną MODLITWĄ EKSPIACYJNĄ do Sanktuarium Matki Bożej w ŚWIĘTEJ WODZIE!..
  Informacje na : facebook.com/AD.Rekolekcje/
  👉UDOSTĘPNIAJCIE PROSIMY 🙂 👈
  BARDZO WAŻNE INFORMACJE !!!
  Piątek – Godz. 15.00 – Eucharystia
  Piątek – Godz. 17.00 – Pierwsza godzina z 24 godzinnej Modlitwy Męki Pana Jezusa
  Sobota – Godz. 17.00 – Zakończenie 24 godzinnej Modlitwy Męki Pana Jezusa
  Sobota – Godz. 17.00-18.00 – Czas wolny
  Sobota – Godz. 18.00 – Eucharystia
  Sobota – Godz. 19.30 – Zakończenie
  👉 Modlitwa trwać będzie nieustannie przez 24 godziny na specjalnie przygotowanym miejscu na terenie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej 👈
  W związku z całodobowym spotkaniem modlitewnym, prosimy o:
  – punktualne przybycie na Eucharystię przed godz 15.00
  – zaopatrzenie się w niezbędne ubrania i rzeczy w zależności od aury / płaszcz przeciwdeszczowy, parasol, ciepła kurtka/
  – zabranie karimaty, krzesełka turystycznego, koca
  – zapewnienie sobie wyżywienia i napoi /na miejscu jest też restauracja, nieczynna w godzinach nocnych/
  – zadbanie o transport we własnym zakresie:)
  KONTAKT Z ORGANIZATOREM : TEL. 500 685 005
  🙏 PRZYJMIJ TE SŁOWA I ODPOWIEDZ NA NIE CAŁYM SERCEM :
  „Jedna godzina rozważania Mojej bolesnej męki większą zasługę ma, aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi; rozważanie Moich bolesnych ran jest dla ciebie z wielkim pożytkiem, a Mnie sprawia wielką radość” (Dz. 369).
  „Och, jakże ogromnie byłbym zadowolony; gdyby, choć jedna osoba czytała te Godziny Mojej Męki w każdej miejscowości”
  Dla każdego, kto rozważa „Godziny Męki Naszego Pana Jezusa Chrystusa” daje obietnice Luizie Piccarecie:
  •Jeśli będzie rozważał je grzesznik, to otrzyma łaskę nawrócenia;
  •jeśli jest to ktoś niedoskonały, to osiągnie doskonałość;
  •ktoś kto ulega pokusom, odniesie zwycięstwo;
  •człowiek cierpiący znajdzie w tych Godzinach siłę, lekarstwo i pocieszenie; a jeśli jego dusza jest słaba i nędza, to znajdzie duchowe zwierciadło w którym nieustannie będzie się przeglądał, aby stać się podobnym do Jezusa, naszego wzoru.
  Zadowolenie, jakie Błogosławiony Jezus odczuwa, gdy rozważamy te Godziny jest takie, że życzy On sobie, aby przynajmniej jeden egzemplarz tych medytacji znajdował się w każdym mieście i miejscowości dla praktykowania przez dusze, ponieważ gdy je czytamy, Jezus słyszy w tych zadośćuczynieniach odtwarzany Swój własny głos i Swoje modlitwy jakie wznosił do Ojca w czasie dwudziestu czterech godzin Swojej bolesnej Męki. I jeśli byłoby to praktykowane przez przynajmniej kilka dusz w każdym mieście lub miejscowości, to Jezus daje mi do zrozumienia, że Boża Sprawiedliwość zostałaby częściowo ułagodzona, a Jego uderzenia byłyby częściowo powstrzymane, i jak gdyby przygaszone, w tych smutnych czasach udręki i przelewu krwi.
  Bardzo ważne są też Słowa Maryi – Matki Bożej Bolesnej, która sama zapewnia.. „Takie były Moje modlitwy, jakimi modliłam się na ziemi i jakimi modlę się w Niebie.”
  Fragment z Książki: Tom 11 KSIĘGI NIEBA, 15 czerwiec 1916 – Całą noc spędziłam z Jezusem w Jego Woli. Czułam następnie obecność mojej Królowej Matki, mówiła do mnie “Moja córko, módl się.” A ja, “Matko, proszę, módlmy się razem, bo nie wiem jak mam się modlić”.
  A Ona dodała, “Modlitwa najskuteczniejsza dla Serca Mojego Syna, która łagodzi Go najbardziej, to taka, kiedy stworzenie przyoblecze się w to, co On sam uczynił i przecierpiał, oddając to wszystko stworzeniu jako prezent. Dlatego też, moje dziecko, włóż na swoją głowę koronę cierniową Jezusa. Zakropl swoje oczy kroplami Jego łez. Nasyć swój język Jego goryczą. Oblecz swą duszę w Jego Krew. Przystrój się w Jego Rany. Przebij swe ręce i stopy Jego gwoździami i jako drugi Chrystus stań wobec Jego Boskiego Majestatu. To niezwykłe widowisko wzruszy Go tak, że nie będzie wiedział jak odmówić czegokolwiek duszy ubranej w Jego własny strój. Och, jakże mało stworzenia wiedzą jak używać darów, które im dał Mój Syn! Takie były Moje modlitwy, jakimi modliłam się na ziemi i jakimi modlę się w Niebie.”
  Adres: Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej
  ul. Ks. Rabczyńskiego 2
  Wasilków – Święta Woda:

  • Bożena pisze:

   W pośpiechu nie podałam daty tego spotkania, bardzo przepraszam.
   Początek 31 lipca o 15.00 – zakończenie 01 sierpnia 2020 r.

 5. Anna pisze:

  Mam pytanie, czy jeżeli chodzi o spowiedź generalną, to będą spowiadać ojcowie karmelici? Czy będzie kilku ojców do wyboru, czy każdemu będzie przydzielony dany kapłan? Pozdrawiam serdecznie.

 6. Renata Anna pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=67-peWVN4jU&list=UUDJLaHgzx372MXSeKFRVBhw&index=8
  Żonaci księża i kapłaństwo kobiet? Ks. prof. Robert Skrzypczak o rewolucyjnym planie w Amazonii.

 7. xc pisze:

  wrzucam tresc objawienia (cos z Brazyliy) tak dla umocnienia i pocieszenia. w tekscie nia ma nic kontrowersyjnego ale wiadomo nalezy zachowac dystans. nie podaje nazwy zeby nie wzbudzac niezdrowej sensacji.
  „Drogie dzieci, teraz, gdy wszystko, co wam powiedziałem, spełniło się, widzicie epidemie, widzicie kary natury, huragany, trzęsienia ziemi, tajfuny, cyklony, które niszczą powierzchnię Ziemi. Wzywam was wszystkich do modlitwy więcej Różańca. Módlcie się, bo tylko Różaniec może was uratować! A teraz, gdy zbliża się ostatnia faza mojej walki z moim piekielnym wrogiem, módlcie się! módlcie się! módlcie się! I pracujcie intensywnie, aby ratować dusze moich biednych dzieci, szerząc moje orędzia i, o ile to możliwe, poświęcając Twoją wolę i poświęcając czas, aby je zbawić. W ten sposób moje Niepokalane Serce zatriumfuje i będę mógł zabrać Cię do nowego czasu łaski, który zbliża się do Ciebie … ”

  • Paweł pisze:

   Kiedy w roku 1992 jechałem na półtoratygodniową pielgrzymkę do Taizé (przez Paryż), to jedna z osób [którą humorystycznie nazywaliśmy „matką Anną od Aniołów”] zaczęła śpiewać taki oto zabawny „międzyreligijny” kanon (i wkrótce śpiewał go cały autokar, a ksiądz opiekun pielgrzymki – bardzo młody zresztą salezjanin – ujęty spontanicznym dowcipem tego tekstu, nawet to tolerował…):
   https://www.youtube.com/watch?v=AE5d1BjfWAI
   A tu jest nagranie – choć krótkie i mało wyraźne – gotowej, wielogłosowej wersji tego kanonu:
   https://www.youtube.com/watch?v=woxw0v0QoM0
   [Być może chwilowo teraz tylko takie „zbywanie dowcipem” całej tej narastającej «gamy» problemów międzyreligijnych nam pozostaje…]
   Innowierstwo łączy się dzisiaj chyba coraz bardziej z nacjonalizmem, więc coraz silniejsze stają się zbitki typu: Turek-muzułmanin, Hindus-hinduista, Grek-prawosławny, tak jakby religia była jedynie «częścią» danej narodowości albo tak jakby brak wolności religijnej w państwie umacniał jego dominującą narodowość, a nie powoli „rozsadzał” ją de facto od środka; jako że «dysydenci» religijni zawsze z biegiem czasu się znajdą, a opresja w tej dziedzinie dokonywana „świeckim ramieniem” ma z reguły skutek przeciwny do zamierzonego, np. nasze „pobratymcze” Czechy jeszcze w XIX wieku były prawie tak katolickie jak Polska (w 80-90%), ale po I wojnie światowej ubyło tam 1/4 katolików, kojarzonych raczej z panowaniem habsburskim i niemczyzną, która to przecież rozpętała tę wojnę (oraz kojarzonych z dawnym, lecz pamiętnym, spaleniem na stosie – podczas Soboru w Konstancji – Jana Husa, uznanego potem za czeskiego bohatera narodowego), natomiast po II wojnie światowej ubyła tam kolejna 1/4 katolików, tak że obecnie – kiedy doszła do tego jeszcze dzisiejsza, „nowoczesna” sekularyzacja – jest tam już tylko 10% katolików https://pl.wikipedia.org/wiki/Czechy#Religia . TERAZ możemy więc sobie tylko – zamiast «pić z rozpaczy» (i przez to robić „zły użytek” z kieliszków) – tak oto ewentualnie powspominać tamtą wielką katolicką «nieboszczkę Austrię», w rytm jej nieformalnego (aż po dziś dzień) „hymnu narodowego”:
   https://www.youtube.com/watch?v=iXcaQm6Tn6I

   • Robert pisze:

    Przy piątku jednak nasi starsi bracia w niedowierze robią z kieliszków użytek klasyczny, chociaż na załączonym filmiku – dla chwalby audiofilskiej chyba, spożywają tylko wodę (i chleb). Osobiście proponowałbym wprowadzić „długi szabat” czy „rozszerzoną niedzielę” i skorzystać przy tym z ich bardzo bogatych doświadczeń w świętowaniu przy normalnym stole z białym obrusem, a nie w pubie przy barze czy w modnym klubie na stojaka albo – co bardziej przygnębiające, w samotności YT. Oni mają nawet sposób na ustalenie, kiedy należy zakończyć konsumpcję napojów wyskokowych: gdy nie odróżnia się już łatwo Abrahama od Mojżesza. Kobiety (ortodoksyjne) piją tam raczej symbolicznie, tj. ktoś musi mieć oko na towarzystwo w uniesieniu. Niedługo zajdzie słoneczko… ; ))

   • Robert pisze:

    Odpowiedziałem uczciwie – nie przepuszczono, bo było może zbyt judejskie. Ale… żeby to wszytko takie proste było, to siedzielibyśmy już od dawna wszyscy razem za stołem niebieskim, w pokoju, bez limitu czasu na wyjaśnienia:

    Chcę powiedzieć, że nawet pijany Prusak bywa człowiekiem, a nie ma go kto utulić w boleściach egzystencji…

    • Paweł pisze:

     Tak dla informacji odnośnie do tego ostatniego nagrania: «Rammstein (często zapisywane skrótowo jako R+) – niemiecki zespół industrial metalowy, nurtu Neue Deutsche Härte, powstały w 1994 roku. (…) Większość tekstów jest wykonywana w języku niemieckim, lecz niektóre także w języku angielskim, rosyjskim, hiszpańskim i francuskim. (…) Styl grupy ewoluował, początkowo był mocno przesiąknięty elektroniką i industrialnymi dźwiękami, na ostatnich płytach brzmienie zespołu stało się bardziej naturalne (…). Teksty piosenek poruszają tematy często uznawane za mroczne lub kontrowersyjne (jak np. utwór „Mein Teil” zainspirowany historią kanibala z Rotenburga czy „Wiener Blut” zainspirowany sprawą Josefa Fritzla). Obracają się wokół miłości, samotności, perwersji i seksu („Rein raus”, „Bück dich”, „Pussy”, „Sehnsucht”, „Du riechst so gut”). Dotyczą także innych tematów – narkotyków („Adios”), polityki („Amerika”), nekrofilii („Heirate mich”), homoseksualizmu („Mann gegen Mann”), prostytucji („Te quiero puta!”), kazirodztwa i pedofilii („Laichzeit”, „Tier”, „Spiel mit mir”, „Halleluja”). (…) Gatunek: Neue Deutsche Härte, industrial metal, heavy metal, industrial, metal alternatywny, metal progresywny» – https://pl.wikipedia.org/wiki/Rammstein
     Pozwolę sobie zostawić to bez komentarza… i tylko dołączam jeszcze polskie tłumaczenie tej powyższej piosenki (na podstawie tekstu niemieckiego i angielskiego ze strony https://lyricstranslate.com/pl/sonne-sun.html ): „1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, zgasło… / Wszyscy czekają na światło. Boicie się? Nie bójcie się. Słońce świeci mi z oczu. Ono dzisiejszego wieczoru nie zajdzie. A świat liczy głośno do 10. / Raz – oto nadchodzi Słońce. Dwa – oto nadchodzi Słońce. Trzy – ono jest najjaśniejszą ze wszystkich gwiazd. Cztery – oto nadchodzi Słońce. / Słońce świeci mi z rąk. Ono może palić, może Was oślepić. Kiedy ono wymyka się z dłoni, lokuje się gorące na twarzy. Ono dzisiejszego wieczoru nie zajdzie. A świat liczy głośno do 10. / Raz – oto nadchodzi Słońce. Dwa – oto nadchodzi Słońce. Trzy – ono jest najjaśniejszą ze wszystkich gwiazd. Cztery – oto nadchodzi Słońce. Pięć – oto nadchodzi Słońce. Sześć – oto nadchodzi Słońce. Siedem – ono jest najjaśniejszą ze wszystkich gwiazd. Osiem – oto nadchodzi Słońce. / Słońce świeci mi z rąk. Ono może palić, może Was oślepić. Kiedy ono wymyka się z dłoni, lokuje się gorące na twarzy, kładzie się boleśnie na klatce piersiowej. Równowaga zostaje utracona. Powoduje, że padasz ciężko na ziemię. A świat liczy głośno do 10. / Raz – oto nadchodzi Słońce. Dwa – oto nadchodzi Słońce. Trzy – ono jest najjaśniejszą ze wszystkich gwiazd. Cztery – i nigdy nie spadnie z nieba. Pięć – oto nadchodzi Słońce. Sześć – oto nadchodzi Słońce. Siedem – ono jest najjaśniejszą ze wszystkich gwiazd. Osiem, dziewięć – oto nadchodzi Słońce… [a nie dopowiedziany tu ciąg dalszy, jak można się zapewne domyślać, jest powtórką z samego początku, czyli: …«zgasło»!].”
     (Sorry, proszę się nie obrazić, ale jak dla mnie, to to jest typowy ponuracki horror, jaki z reguły można wyczytać w tekstach muzyki ROCKOWEJ. Natomiast to poprzednie nagranie, w stylu „muzyki żydowskiej”, jest artystycznie BARDZO ładne; i tylko z punktu widzenia RELIGII można by tu ubolewać nad „ignorancką” BEZTROSKĄ Żydów/judaistów – a przynajmniej niektórych z nich: tych mianowicie już wystarczająco „uświadomionych” – w praktykowaniu ich FAŁSZYWEJ przecież religii…)

    • M. pisze:

     @ Paweł, aż się dziwię, że piszesz o ramsteinie, zwłaszcza na tej stronie. Strach słuchać tego zespołu, zresztą jak i innych zespołów „heavymetalowych.”

    • Robert pisze:

     Suplement, który nie zaszkodzi nikomu w tej strefie klimatycznej:

    • Robert pisze:

     I jeszcze dopowiem, jak umiem: Mam niesłabe wrażenie, że załączona przeze mnie dość przypadkowo, jakby przekornie, ale nie złośliwie czy złowieszczo – broń Boże!, piosenka R+, którego to zespołu nie znałem do tej pory, jest chyba rodzajem elegii postaborcyjnej. Jak o tym dramacie opowiedzieć pogubionej młodzieży niemieckiej – przecież nie na rekolekcjach?? Takie jest bynajmniej moje odczucie…

 8. Euzebia pisze:

  Dziś jest pierwszy dzień nowenny przed Świętem Matki Bożej Anielskiej 2 sierpnia i w ten dzień możemy uzyskać Odpust Porcjunkuli.

  • Euzebia pisze:

   NOWENNA DO MATKI BOŻEJ ANIELSKIEJ
   od 24 lipca do 1 sierpnia
   (zaczerpnięta z Bazylika Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej)

   Intencja:
   Na większą Cześć i Chwałę Pana Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie i na uwielbienie Matki Boskiej Anielskiej odprawiać będziemy tę nowennę z uwagą i gorącym nabożeństwem, prosząc o nawrócenie grzeszników, wytrwanie sprawiedliwych, wybawienie dusz w czyśćcu cierpiących.
   (można dołączyć swoje intencje)

   Dzień 1 – 24 lipca

   O Maryjo Najświętsza, która natchnęłaś św. Franciszka, aby Twój ubożuchny kościółek nabył na własność dla swego zgromadzenia, a następnie dopomogłaś mu, że go odnowił i w nim zaprowadził służbę Bożą; daj i nam tę łaskę abyśmy nie skąpili ofiar na potrzeby świątyń pańskich, budowali je, odnawiali, w nich się modlili, wypraszając sobie i drugim Miłosierdzie Boskie. Amen.

   Na intencję fundatorów i dobrodziejów kościołów:
   Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

   Pozdrawiam(y) Cię, Królowo Anielska i wraz z Aniołami składającymi Chór nazwany Tronami, uwielbiam(y) Cię i pragnę(pragniemy), aby Cię wszystkie stworzenia wielbiły jako Niepokalaną Dziewicę, która starła głowę węża piekielnego i światu sprowadziła Słońce Sprawiedliwości, to jest porodziła Zbawiciela. Amen.

   • Euzebia pisze:

    Litania do Matki Bożej Anielskiej

    Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.
    Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas.
    Ojcze z nieba Boże, zmiłuj się nad nami
    Synu Odkupicielu świata Boże,
    Duchu Święty Boże,
    Święta Trójco Jedyny Boże,
    Święta Maryjo, módl się za nami
    Święta Boża Rodzicielko,
    Święta Panno nad pannami,
    Święta Maryjo Królowo Anielska,
    Święta Maryjo Królowo Anielska, przez Anioła Łaski Pełną nazwana,
    Święta Maryjo Królowo Anielska, której Anioł zwiastował, że poczniesz Syna Bożego,
    Święta Maryjo Królowo Anielska, przez Anioła o zachowaniu panieństwa zapewniona,
    Święta Maryjo Królowo Anielska, przez Aniołów w Betlejem otoczona,
    Święta Maryjo Królowo Anielska, od Aniołów różne posługi odbierająca,
    Święta Maryjo Królowo Anielska, przez Aniołów do Nieba wzięta,
    Święta Maryjo Królowo Anielska, przez Aniołów dusze swych wiernych sług do Nieba wprowadzająca,
    Święta Maryjo Królowo Anielska, Opiekunko żywych i umarłych synów i córek św. Franciszka,
    Święta Maryjo Królowo Anielska, na prośbę św. Franciszka Odpust zupełny u Syna swego wypraszająca,
    Święta Maryjo Królowo Anielska, Najmiłosierniejsza Matko ubogich – pobożnie żyjących,
    Święta Maryjo Królowo Anielska, Ucieczko Najpewniejsza szczerze pokutujących grzeszników,
    Święta Maryjo Królowo Anielska, wypraszająca Miłosierdzie u Sprawiedliwego Sędziego,
    Święta Maryjo Królowo Anielska, Arko Przymierza,
    Święta Maryjo Królowo Anielska, dająca zwycięstwo nad szatanem,
    Święta Maryjo Królowo Anielska, Bramo do Nieba wiodąca,
    Święta Maryjo Królowo Anielska, Jutrzenko przyświecająca nam podczas doczesnej pielgrzymki,
    Święta Maryjo Królowo Anielska, Jedyna Lekarko w śmiertelnych boleściach,
    Święta Maryjo Królowo Anielska, najpewniejsza Orędowniczko na Sądzie Boskim,
    Święta Maryjo Królowo Anielska, Wybawienie Dusz z Czyśćca,

    Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam Panie.
    Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas Panie.
    Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

    K: Módl się za nami Królowo Anielska.
    W: Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

    K: Módlmy się.
    Najświętsza Maryjo Panno, Królowo Anielska. Wejrzyj na nas tu obecnych, którzy oddajemy cześć Twojemu Synowi utajonemu w Najświętszym Sakramencie. Zachowaj nas od nieszczęść, chorób, wszelkich niebezpieczeństw, a w szczególności od popełnienia grzechu. Serca nasze rozpal miłością Boga i bliźniego. Pamiętaj o Najłaskawsza Matko o naszej Ojczyźnie, naszych rodzinach i wyproś u Syna Swojego wszelkie potrzebne łaski i błogosławieństwo. Wszystkim zmarłym uproś zmiłowanie i przyjmij do Królestwa Niebieskiego. My zaś będziemy wychwalać Twoją Dobroć przez wszystkie wieki wieków. Amen.

 9. Małgorzata pisze:

  Dla tych, którzy chcą się modlić, prosić i wynagradzać, a nie mogą pojechać do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej polecam Jerycho do Najświętszych Serc Jezusa i Maryi.
  Modlimy się nieustannie we własnym mieszkaniu, w dzień i w nocy rozważając 24 godziny Męki Pana Jezusa wg. Luisy Piccarrety, odmawiając nowennę i koronkę do Bożego Miłosierdzia, różaniec.
  Modlimy się o miłosierdzie dla nas, Polski i świata, o ustąpienie epidemii i nawrócenie ludzi.
  Są 3 sposoby uczestnictwa:
  1. Jedna stała godzina codziennie – aż do ustąpienia epidemii.
  2. Jedna stała godzina w jeden lub więcej dni w tygodniu
  3. Dla tych, którzy nie mogą się zapisywać na stałe godziny – jest lista internetowa.
  http://www.polanicasercanie.pl
  Tam, na stronie klasztoru trzeba znaleźć Jerycho do Najświętszych Serc Jezusa i Maryi.
  Tam są też szczegółowe intencje wynagradzające (m.in za grzechy aborcji).
  Zaraz podam też kontakt do ojca ( sercanin biały), który zajmuje się Jerychem. Można dzwonić.

 10. Małgorzata pisze:

  Koordynator Jerycha:
  o. Zdzisław Szymczycha
  tel. 503. 356. 993
  Szczegółowe intencje Jerycha:
  PRZEBŁAGANIA I WYNAGRODZENIA NAJŚWIĘTSZYM SERCOM JEZUSA I MARYI:
  – ZA GRZECHY OSOBISTE, MAŁŻEŃSKIE, RODZINNE, POLAKÓW, NARODÓW EUROPY I ŚWIATA,
  – ZA GRZECHY PRZECIW ŻYCIU LUDZKIEMU (ABORCJA, EUTANAZJA), ZA WOJNY, ZA UCISK LUDZI I NARODÓW
  – ZA ŻYCIE, JAKBY BOGA NIE BYŁO, ZA ŚWIĘTOKRDZTWA I PROFANACJE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, WIZERUNKÓW, MIEJSC I RZECZY ŚWIĘTYCH,
  – ZA LEKCEWAŻENIE PANA BOGA, EWANGELI, ŁAMANIE BOŻYCH PRZYKAZAŃ W ŻYCIU OSOBISTYM, RODZINNYM I SPOŁECZNYM
  PROŚBY:
  – MODLITWA W CZASIE EPIDEMII: Wszechmogący wieczny Boże, Ty jesteś najpewniejszą obroną w każdym niebezpieczeństwie i wysłuchujesz swoje dzieci wołające ufnie w utrapieniu, prosimy Cię, zmiłuj się łaskawie nad nami i daj wieczne życie zmarłym, pociechę płaczącym, uzdrowienie chorym, pokój umierającym, siłę tym, którzy poświęcają się w służbie zdrowia, ducha mądrości sprawującym władzę, a nam odważnej życzliwości wobec wszystkich, abyśmy mogli wspólnie oddawać chwałę Twojemu świętemu imieniu.
  – ZA KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY, ZA PAPIEŻA, BISKUPÓW, KAPŁANÓW I OSOBY KONSEKROWANE, O DARY DUCHA ŚWIĘTEGO, ABY MOGLI SPROSTAĆ OBECNYM ZADANIOM, SŁUŻĄC WIERNYM NA WZÓR JEZUSA DOBREGO PASTERZA
  – O OCHRONĘ ŻYCIA LUDZKIEGO OD POCZĘCIA DO NATURALNEJ ŚMIERCI,
  ABY WŁADZE W POLSCE I NA ŚWIECIE UCHWALIŁY PARAWA CHRONIĄCE KAŻDE ŻYCIE LUDZKIE
  – ZA POLSKĘ, ABY OBYWATELE I WSZYSTKIE ŚRODOWISKA POLITYCZNE, W TROSCE O DOBRO NARODU, WYBRALI GODNEGO PREZYDENTA, W CZASIE I SPOSOBEM ROZTROPNIE OKREŚLONYM
  – ABY KAŻDY CZŁOWIEK I CAŁA LUDZKOŚĆ UMIAŁA ODCZYTAĆ W BOŻYM ŚWIETLE OBECNE WYDARZENIA (ZNAKI CZASU) I Z WIARĄ ZWRÓCIŁA SIĘ DO PANA BOGA POPRZEZ MODLITWĘ, NAWRÓCENIE, POKUTĘ I ROZPOCZĘŁA NOWE LEPSZE ŻYCIE OPARTE NA EWANGELII
  – ZA UCZESTNIKÓW JERYCHA RÓŻAŃCOWEGO, ABY NAJŚWIĘTSZE SERCA JEZUSA I MARYI OTOCZYŁY ICH WRAZ Z RODZINAMI SWOJĄ OPIEKĄ I BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM I WYSŁUCHAŁY ICH MODLITW ZANOSZONYCH DO NIEBIA DNIEM I NOCĄ
  DZIĘKCZYNIENIE TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ:
  – ZA WIELKĄ MIŁOŚĆ MIŁOSIERNĄ OKAZANĄ W STWORZENIU ŚWIATA, LUDZI I ANIOŁÓW;
  – W ODKUPIENIU LUDZI OD GRZECHU, ŚMIERCI, PIEKŁA I SZTANA, PRZEZ MĘKĘ, KRZYŻ I ZMARTWYCHWSTANIE PANA JEZUSA CHRYSTUSA;
  – ZA DUCHA ŚWIĘTEGO POCIESZYCIELA Z JEGO DARAMI I ŁASKAMI ZBAWIENNYMI UDZIELANYMI LUDZIOM
  – ZA MATKĘ NAJŚWIĘTSZĄ MARYJĘ WRAZ ZE ŚWIĘTYMI, NIEUSTANNIE TROSZCZĄCĄ SIĘ O NASZ RATUNEK I ZBAWIENIE
  – ZA WSZYSTKIE WYSŁUCHANE MODLITWY I ŁASKI UDZIELONE NAM, POLSCE I ŚWIATU
  Myślę, że warto spróbować. Pozdrawiam serdecznie całą wowitową rodzinę.

 11. wobroniewiary pisze:

  Jestem po zabiegu i powoli wrócę do zdrowia i częstszego prowadzenia strony
  Proszę o modlitwę

 12. Anna pisze:

  co prawda nie na temat z postu, ale nurtuje mnie ta sprawa już od dłuższego czasu, czy pozwalają Państwo oglądać swoim dzieciom bajkę Frozen Kraina Lodu? ona jest o magi, siłach natury, etc co prawda nie ma tam zaklęć, ale jakoś dziwnie się mi samej się ją ogląda.

  Pani Ewie życzę szybkiego powrotu do zdrowia +

  • Beata pisze:

   Moja córka miała czas dziecięcej miłości do Anny i Elzy. Już z tego wyrosła, ale piękna lalka z ” Krainy lodu ” nadal jest w jej pokoju. Według mnie to jest bajka z dobrym przesłaniem, zwycięża moc miłości. Nie zauważyłam tam czegoś złego. Oczywiście zawsze da się coś znależć , nawet w starych dobrych polskich bajkach.

   • Anna pisze:

    Dziękuję za odpowiedź. Właśnie tak odebrałam pierwszą część tej bajki, ale czy Pani córka oglądała też drugą część?

    • Beata pisze:

     Nie znam drugiej części. Wiem, że córka oglądała. Pytanie mnie zainspirowało. Tak z czystej ciekawości, jak znajdę trochę czasu, to przyjżę się tej drugiej części.

 13. Lidka pisze:

  Czy w przyszłym roku w okresie wielkiego postu jest taka możliwość powtórzenia takich rrekolekcji?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s