31 Międzynarodowy Festiwal Młodych z dwudniowym wypoczynkiem nad Adriatykiem

Biuro Piotr Travel zaprasza:
30.07 – 08.08.2020 /10 dni/
Koszt: 550 Zł + 220 Euro

 • 2 DNIOWY WYPOCZYNEK NAD ADRIATYKIEM
 • WYPOCZYNEK NAD WODOSPADAMI KRAVICA
 • WYJAZD DO MOSTARU
 • DROGA KRZYŻOWA NA GÓRZE KRIŻEVAC
 • WEJŚCIE NA GÓRĘ OBJAWIEŃ – PODBRDO I WSPÓLNY RÓŻANIEC

Informacje i zapisy:  ul. Brzeska 23,  21-560 Międzyrzec Podlaski
tel./fax: 083/371-68-31 kom. 600 301 704  (9.00–17.00), 604 464 878
(w godz. 8:00-20:00)

E-mail:    biuro@piotrtravel.pl         www.piotrtravel.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „31 Międzynarodowy Festiwal Młodych z dwudniowym wypoczynkiem nad Adriatykiem

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Paweł pisze:

  Parę moich „impresji” muzycznych na motywach powyższego tytułowego tematu: «młodzi – Adriatyk – Bośnia»:
  PO PIERWSZE można zauważyć – w nawiązaniu do moich niedawnych uwag odnośnie do metrum słynnego belgijskiego przeboju sprzed lat, zatytułowanego „Kaczuszki”: https://wobroniewiaryitradycji.com/2020/07/16/pokuta-narodowa-o-ocalenie-polski-i-calego-swiata-z-blogoslawienstwem/#comment-265667 – że w takim samym metrum, 2/2, zwanym «alla breve», często skomponowane są MARSZE wojskowe [jak to też można przeczytać pod ostatnim podanym tam poprzednio linkiem], a wśród nich np. taki oto marsz „IDĄ/NADCHODZĄ BOŚNIACY” Eduarda Wagnesa:

  Z kolei w Wikipedii na stronie https://pl.wikipedia.org/wiki/Gawot_(muzyka) można przeczytać, że w metrum «alla breve» bardzo często utrzymany bywał również starofrancuski taniec GAWOT [występujący jako typowe intermezzo taneczne w SUICIE barokowej – obok np. menueta, rigaudon, passepied, bourrée, anglaise, polonaise czy entrée, jak podaje „Encyklopedia muzyki” PWN z 2006 r.]; w nowszej postaci skomponowany np. przez Carla Michaela Ziehrera w jego op. 523 pt. „ZŁOTA MŁODOŚĆ”:

  Co do zaś owej – tytułowej w tym wpisie – «młodości», to można przypomnieć ponadto taki oto WALC Johanna Straussa II, napisany przez niego, gdy miał tylko 21 lat https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_compositions_by_Johann_Strauss_II#Waltzes , a zatytułowany „MARZENIA MŁODOŚCI”:

  Natomiast PO DRUGIE – w odniesieniu do tematu «Adriatyk» – można tu wkleić taki oto „WALC ADRIATYCKI” Franciszka Lehara:

  A w nawiązaniu do faktu, że u wybrzeży Adriatyku znajduje się słynna Laguna Wenecka (wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO https://pl.wikipedia.org/wiki/Laguna_Wenecka ), na koniec pożegnać nas może taki oto „LAGUNEN-WALZER” op. 411 oparty na motywach czwartej najpopularniejszej operetki Johanna Straussa II «NOC w WENECJI» [czwartej, obok «Barona cygańskiego», «Zemsty nietoperza» oraz «Tysiąca i jednej nocy» – wg ww. „Encyklopedii muzyki” PWN z 2006 r.]:

  • Paweł pisze:

   Natomiast dla wyjaśnienia w prosty i komunikatywny sposób, co kryje się za użytymi przeze mnie powyżej tajemniczymi nazwami: «rigaudon», «passepied», «bourrée» czy «entrée» – wklejam (tak pół żartem pół serio) ich konkretne przykłady w wykonaniu… dzieci [no cóż, ja akurat znam tego rodzaju barokową „twórczość”, gdyż sam wszystkie te poniższe „utworki” swego czasu grywałem…]:
   1. Georg Friedrich Händel (1685-1759) „PASSEPIED” C-dur:

   2. Georg Friedrich Händel „RIGAUDON”:

   3. Christoph Graupner (1687-1760) „ENTRÉE” C-dur:

   4. Christoph Graupner „BOURRÉE” e-moll:

   5. Wilhelm Friedemann Bach (1710-1784) „BOURRÉE” h-moll:

   6. Tutaj zaś trochę starsi wykonawcy w „GAWOCIE” d-moll Jeana-Baptiste Lully’ego (1632-1684):

   7. A na koniec moja ulubiona SONATINA C-dur Daniela Steibelta (1765-1823) w bardzo odpowiednim wykonaniu;

   Notabene: tenże Daniel Steibelt był swego czasu rywalem samego wielkiego Ludwiga van Beethovena i poniósł on oczywiście sromotną artystyczną porażkę w rywalizacji owej…

   …podobnie jak nieco wcześniej sławetny Antonio Salieri współzawodniczący z Mozartem:

   [A jeśli kogoś to interesuje, to mogę jeszcze podać, że tego rodzaju wdzięczne i łatwe „utworki” – w sam raz dla dzieci – można znaleźć np. w czterotomowych «Czytankach muzycznych» pod red. Emmy Altberg (są tam nuty m. in. do powyższego utworu nr 3) lub w trzytomowych «Dawnych tańcach i melodiach» pod red. Jana Hoffmana i Adama Riegera (są tam nuty m. in. do powyższych utworów nr 1, 4 i 5), albo też w postaci broszurowo wydanych nut z pojedynczymi utworami w ramach serii «Miniatury fortepianowe» (i np. pozycja 66. w tejże serii – to jest powyższy utwór nr 6) – wszystko to zaś wydane przez PWM.]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s