Ks. Dominik Chmielewski: 7 oznak działającego przekleństwa

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

68 odpowiedzi na „Ks. Dominik Chmielewski: 7 oznak działającego przekleństwa

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Dalej proszę, a nawet błagam o modlitwę

 3. gosc pisze:

  Z pewnością warto odsłuchać

 4. Jolanta pisze:

  +++

 5. Ala pisze:

  – O żadnych działających przekleństwach,to tu w Nowym Niebie,nie ma Prawa się nawet mówić a co dopiero rzucać nimi,ojcze Chmielewski…Ja Sama ich nie rzucam na nikogo i wy nie rzucajcie.-mówi sama Maryja .A ja ,Ala,proszę z z Maryją o wstawienie tego tekstu od Matki Bożej.pa,pozdrawiam wszystkich ciepło.

  • Paweł pisze:

   @Ala: „…mówi sama Maryja”
   – Jesteś mistyczką? To są słowa, które „słyszysz” od Maryi?
   Jeżeli zaś chodzi o przekleństwa dzisiaj, w Nowym Testamencie, to wydaje mi się, że one zwłaszcza wtedy – z dopustu Bożego – mogą być JEDNAK skuteczne, gdy ZARÓWNO osoba przeklinająca, jak i osoba przeklinana NIE ZNAJDUJĄ się w stanie ŁASKI UŚWIĘCAJĄCEJ [z powodu popełnionych przez nie grzechów śmiertelnych lub z powodu bycia (jeszcze) nie ochrzczonym]. Czyli to działa tak trochę na zasadzie – swego rodzaju – duchowego «prawa buszu», które nie jest tutaj niwelowane działaniem łaski, uświęcającej łaski Bożej, czyniącej nas „poddanymi Chrystusa”, a już nie „poddanymi szatana” (lub też dosadniej można by ewentualnie dopowiedzieć: „poddanymi szatana i całej «dziczy» jego”…).

   • Ala pisze:

    Witam ponownie.
    Panie Pawełku…tak,jestem mistyczką(niestety).A mistyk- to człowiek,który osiągnął Dary Chrystusa,czyli:Zbawienie i ma za zadanie,pouczać resztę a to jest trudne w tych Czasach Ostatnich.Macie być:Uczniami tej mistyki a nie poddanymi.Uczeń,który rozmawia już z Boską Rodziną,osiągnął Zbawienie lecz nie rzucaniem przekleństw to osiągnął a:uczeniem innych,napominaniem.Uczę tego na stronie NK.pl(na Naszej Klasie) i w książce,którą każdy prawie ksiądz w naszym kraju już czyta i uczy z tej książki. Nie wydana jest drukiem ale mam problemy techniczne,dokładnie te same,jak u Brata,ks.Skwarczyńskiego…zapraszam do mnie na Nk,tam są moi uczniowie.
    Polska ma za zadanie przyjąć Prawo Boże,opisane przeze mnie na Nk i w książce a potem nauczyć tego Prawa Europę i świat już teraz,póki nie nadejdą kolejne Kary od Boga,bo Polska słabo rządzi się tymi Prawami i sama nie zdobywa Zbawienia a jest po Sądzie Ostatecznym. I my,będziemy Sędziami dla innych narodowości,w tym Prawie moim:Ali i Jezusa,który proponuję na naszej Klasie…pa pa
    -z pozdrowieniem Od Jezusa i Maryi.-usłyszałam w sobie

    • wobroniewiary pisze:

     A ma pani kierownika duchowego, jakieś zezwolenia władzy duchownej na druk książeczki?

    • Ala pisze:

     Jestem Ewą z raju pierwszego,matką Wam wszystkim i Trójca Święta,mnie prowadząc,ustanawia mnie z tym moim i Jezusa Prawem dla całego Nowego Nieba tu i po śmierci,ustanawia mnie Alcję/Ewę -Matkę wszystkich ludzi ,również Sędziną wszystkim osobom,które są mnie nieposłuszne. Polska pod moim zarządem ma królować/panować w świecie.Każdy kto jest mi Ali,nie posłuszny,nie dostanie Pieczęci Zbawienia od Chrystusa( a więc i Zbawienia nie otrzyma,tylko Kary Boże-stąd pandemia była i inne utrapienia).To ja mam teraz naród prowadzić,nie jakiś kierownik duchowy-mnie Alicję.Jeśli księża biskupi nie wydrukowali mych książek,nie Zbawią się sami.Przykro mi,że tylko nosili moje teksty przez mikrofon(i to nie każdy biskup nosił a mieli wszyscy okazać mnie posłuszeństwo-kar dla Kraju by nie było.A tak-susze,powodzie,itp.-przykro mi bardzo,głosniej błagać o wprowadzenie tych Praw-nie potrafię a Wiara w naszym narodzie,nadal słabnie..),nie wydali drukiem bo i tak mało kto chce słuchac o tym Prawie moim,żyć nim….potem,myslelismy,że nasi rządzący po prostu wprowadzą to na siłę i w ten sposób naród nauczymy tego Prawa..-Biskupi nie stanęli na wysokości zadania,choć próbowali i próbują ale słaba Wiara w naszym narodzie..pa.Allinka.

    • wobroniewiary pisze:

     Radzę zapisać się do psychiatry i im szybciej, tym lepiej 😄

    • Maggie pisze:

     @Ala… chyba Pawle, a nie Pawełku … jak Pani mówi, gdy poucza sprawdzającą się tu dużą wiedzą Osobę. Widocznie przywykła już Pani do pouczania NAWET kapłanów.☹️ Nie oceniam Pani ALE, po Pani uwadze, samo przez się wręcz narzuca konieczność zwrócenia do doświadczonego kapłana z prośbą o kierowanie … a nie jego pouczanie, no i pokokorne branie do serca jego zdania. Proszę przyjrzeć się innym, znanym i uznanym prze KK mistyczkom jak u nich wyglądało upublicznianie przekazów.
     Niech Pan Bóg prowadzi❣️ 💕

    • Maggie pisze:

     😢😳😭 tak jakoś intuicyjnie mi chodziło, po głowie (przyszli mi na myśl nawet J.świadkowie ) częściowo już wczoraj „coś” czułam, po słowach do ks.Dominika, ale zostawiłam „na co dalej”, aby dziś zajrzeć.
     Nie chcę napisać czegokolwiek złośliwego ani zabawnego (choć język się rwie do tego) .. bo żal: to jest tragiczne i nielogiczne, ale i pełne pychy … że nie mieści się w głowie aby, ktoś mógł na serio głosić tego typu dyrdymały.

     Jeśli to nie jest „żarto-kpina” jakiejś feministki … to Kościan i Tworki mają sanatorium i specjalistów … a jak oni nie pomogą to trza zaprosić do zespołu paru egzorcystów.
     Jezu❣️TY się tym zajmij❣️💕🙏🏻❣️

    • Maggie pisze:

     @Wobroniewiary: tu nie trzeba zwlekać ani w kolejce czekać, bo rodzinny lekarz słuchając tego, powie „O’K kobito„ i na skierowaniu dopisze CITO‼️

    • mcc2 pisze:

     Intuicja mówi mi że Ala to ta Pani iskra R. co farbą rzucała w Łagiewnikach. I raz w roku pisze tu takie mistyczne teksty. Choć mogę się mylić .

    • wobroniewiary pisze:

     Nawet jak nie ona, to „onopodobna” 😀

    • babula pisze:

     Pani Alu straszne bzdury Pani pisze. Aż strach pomyśleć, że znajdą się łatwowierne dzieci, które może w to uwierzą 😦

    • Maggie pisze:

     Ciekawe, że motyw pieczęci powraca (chyba „pouczany” , tu przez Alę, ks.Dominik kiedyś powiedział, że jedyną prawdziwą pieczęcią jest ta z Chrztu Św: wyryta na ochrzczonych sercach … albo ? to był ks.Michał). Już była irlandzka specjalistka od pieczęci … ale trochę inaczej ją nazywała i do tego też miała grafomańskie ciągoty, kiedy tworzyła swoją kłamliwą/bluźnierczą księgę. Czyżby od tej tj tego typu lektury, przewróciło się w głowie i powstały kolejne bzdury?
     Różnica w tym, że tamta „wyspiarka” nabijała sobie kasę i ciut inaczej brzmiała. Tu zaś, naśladowczyni, głosi twierdzenia zbliżone w swej naturze do teorii z rodzaju 😄„pra-przed-zygoty z inkubatora”, prezentowanej „światu” przed laty.
     Jezu, Ty się tym zajmij❣️ Szkoda, błędnej owieczki❣️😢

    • Kamil@W pisze:

     „Jestem Ewą z raju pierwszego,matką Wam wszystkim i Trójca Święta,mnie prowadząc…” Bądź sobie, jeśli musisz, ale ogłaszaj się na innych stronach i daj nam spokój. Nam – rodzinie WOWiT.

   • Olga pisze:

    🤦‍♀️Na tej stronie to co drugi to mistyk. Tyle ich się wylęgło w ostatnim czasie, że to rzeczywiście zakrawa o tragikomedię.

  • Małgosia pisze:

   Ala Ty jesteś albo trollem i toczysz sobie bekę albo psychicznie chora. Rzeczy, które piszesz są bluźnierstwami.

   • Ala pisze:

    -Rzeczy,które tutaj wypisujecie o mnie,pokazują tylko stan Waszej Wiary.- tyle kazał mi odpisać Wam,Pan Jezus.

    • wobroniewiary pisze:

     Przepraszam za dosadność, ale „bujaj wrotki na psychiatrię”

    • Ala pisze:

     Pieczęć Boga Żywego na czas ostatni -Biblijna,to Dotyk Maryi ,który ja dostałam i Pieczęć Zbawienna. Przezylam to,co św.Faustyna i opisałam jasniej,szczególowiej dla całej ludzkości. Księża się wstydzili mówic na głos,bo to jest i seks mistyczny(jaki Faustyna próbowała opisać)-Ci,niedotykani jeszcze przez Maryję tą Pieczęcią nie pójdą do Nieba…Uczę jak zdobyć tą Pieczęć i Zbawienie na wieki.

    • wobroniewiary pisze:

     powtarzam po raz drugi i ostatni: „bujaj wrotki na psychiatrię”

    • Kamil@W pisze:

     Nie masz pojęcia o naszej Wierze. Pewnie katolicy kojarzą Ci się z baranami łagodnymi i kładącymi uszy po sobie, co? Znikaj z tej strony. Apage satanas!

 6. Olga pisze:


  Co sądzić o tym filmie? Nie oglądałam go, bo przeczytałam na stronie Iskra z Polski, że rzekomo biskup Siedlecki zakazał jego upubliczniania, ale autor stwierdził, że bardziej trzeba słuchać Boga niż ludzi w misji prorockiej 🤨(dzwine, bardzo dziwne), także go opublikował. Ja tak to zrozumiałam.

  • Bogdan78 pisze:

   Oglądałem, a jakże. Ja rozumiem to tak: biskup siedlecki wysunął zarzuty wobec ks. Skwarczyńskiego, ten z kolei odpowiedział na każdy zarzut listownie i przedstawił biskupowi zamiar opublikowania nowej książki (którą to przesłał biskupowi). Biskup nie ustosunkował się do listu księdza w wymaganym czasie, co oznacza milczącą zgodę. Ksiądz opublikował książkę (dokładniej to omówienie zarzutów z jego kontrargumentami i przypomnieniem wizji) i opublikował ponownie film. Zatem nie widzę nieposłuszeństwa. Ale Bóg osądzi. Rozmawiałem z osobą, która oglądała film, ale nie czytała książki księdza i miała zupełnie inny odbiór filmu.
   Pozdrawiam Was gorąco, z Panem Bogiem.

   • babula pisze:

    Przeczytałam wszystko co napisał ks. Skwarczyński a co kiedyś znajdowało się na tej stronie. Jest to ogrom informacji. Ksiądz wybrał z nich te najistotniejsze dotyczące Paruzji (+ inne powiązane ściśle z tematem) i mówi o tym w filmie. Wyjaśnia też jak należy rozumieć Sąd Ostateczny i uzasadnia to. Jest to esencja informacji na temat mających nadejść wydarzeń. Nikt nie każe w to wierzyć. Wystarczy przecież żyć zgodnie z Ewangelią, z czystym sumieniem, żywiąc się Eucharystią. Ale wokół nas są też ludzie będący daleko od Boga, którym trzeba pomóc i to co ks. Skwarczyński mówi bardzo może pomóc w ustaleniu Jak pomagać. Każdy z nas jest inny, kieruje się innym sposobem myślenia, argumentowania…zanim powiemy na tym filmie ks. Skwarczyńskiemu Nie -wysłuchajmy go do końca. Bo podstawowe informacje dotyczące Paruzji zawarte w broszurze „Paruzja. Idziesz sądzić «żywych» i «umarłych»” uzyskały Nihil obstat i znalazły się też w treści przekazywanej na filmiku.
    Nie ma sensu więc zasłaniać swojego lenistwa posłuszeństwem Kościołowi, raczej warto zdobyć się na odwagę wysłuchania wszystkiego do końca i zastanowienia się jak ja się w tym wszystkim widzę, co powinnam zrobić by później sumienie nie wyrzucało mi zaniedbań.

    • babula pisze:

     @ popieram wypowiedź Bogdana (co by nie było wątpliwości – 🙂

    • Olga pisze:

     „Zasłaniać swojego lenistwa posluszeństwem” – Ciekawe spostrzeżenie, a jakież przewrotne w swej treści.Takie trochę diabelskie nawet. Polecam zajrzeć do słownika i przeczytać definicję słowa „lenistwo”, nawet jeśli dotyczy bezpośrednio lenistwa duchowego.

    • Bogdan78 pisze:

     Dziękuję za piękne wyjaśnienie tematu wątpiącym. Niektórzy to jednak mają dar.
     Tydzień temu byłem na Mszy Św. sprawowanej przez Ks. Skwarczyńskiego i udało się zamienić z nim kilka słów. To co mnie i moją żonę wręcz uderzyło, to pokora, pokora w każdym słowie. Nie chciał za wiele mówić o paruzji (w końcu wszystko już napisał), ale powiedział coś, co Nas obudziło. Mniej więcej tak: moje dni są policzone, ja tego nie zobaczę, ale jeśli poważnie myślicie o arce, to dużo czasu wam nie zostało. Wszyscy myślicie, że macie dużo czasu, a to są miesiące, tygodnie. Potem będziecie żałować i mówić, dlaczego tego nie zrobiłem wcześniej, bo będzie już za późno.
     Z Panem Bogiem, Św. Mario Magdaleno módl się za nami.

    • Kamil@W pisze:

     Również książki „Z Aniołem do Nowego Świata” oraz „Wejdź do Radości” zostały wydane bez problemów ze strony przełożonych. A nawiązują do Paruzji. I o tym ks.Adam mówi. I dzięki Bogu, że ma okazję się wypowiedzieć. Podobnie mówił w „Proroctwie” i wtedy nikomu to nie przeszkadzało.Dziękuję ks.Adamowi za odwagę. Bo do głoszenia wizji przyszłych wydarzeń w naszym zdegenerowanym świecie – trzeba odwagi.

  • Robert pisze:

   Jasny, mocny, serdeczny przekaz. Dziękuję, bo mnie jakby ożywił. W intencji ks. Adama: +++.

  • Kamil@W pisze:

   Mam wrażenie, że to było ostatnie wystąpienie Ks.Adama. Zapowiedział koniec świata, pokazał gdzie można o paruzji poczytać, wybaczył prześladowcom, pożegnał się z nami i pobłogosławił. Szczęść Boże Ks.Adamie!

   • Longin pisze:

    Ten film to swoista synteza misji ks.Adama zawierająca pełne wyjaśnienie istoty oraz etapów Paruzji. Jest to bardzo istotne, bowiem poprzednie wystąpienia (filmy) ks.Adama nie zawierały tak precyzyjnych wyjaśnień w sensie znaczeń oraz chronologii wydarzeń. Prosty język czyni tę wypowiedź bardzo jasną, natomiast jej przyjęcie lub odrzucenie jest indywidualną decyzją każdego z nas…
    Osobiście mam głębokie przekonanie, tak jak Ty Babulo i Bogdanie o prawdziwości tego przesłania tj. uważam je za głęboko natchnione, choć zapewne będzie wielu takich którzy je odrzucą – może właśnie na zasadzie albo duchowego lenistwa, albo nie dostrzegania tych rzeczy w Świetle Darów Ducha Świętego wyrażających się w słowach św. Pawła: „Człowiek zmysłowy bowiem nie pojmuje tego, co jest z Bożego Ducha. Głupstwem mu się to wydaje i nie może tego poznać, bo tylko duchem można to rozsądzić.” (1 Kor 2,14.)

 7. Małgorzata pisze:

  +++

  • Longin pisze:

   Kasiu,
   Wyraziłem tylko swoje zdanie do czego mam prawo, a które podzielają również inne osoby.
   W żadnym miejscu nie użyłem jednak stwierdzenia, że posiadam jakieś szczególne dary Ducha Świętego potrzebne do zrozumienia tych przesłań – użyłaś tu pewnej manipulacji słownej, ale cóż traktuję to jako tzw. „nierozumny przytyk” : )
   Natomiast w kwestii poznania (dostrzegania) przez wiarę ja tu nic wymyśliłem – tak mówi bowiem KKK w art 683 „(…) Poznanie wiary jest możliwe tylko w Duchu Świętym. Aby pozostawać w jedności z Chrystusem, trzeba najpierw zostać poruszonym przez Ducha Świętego.” Gdyby bowiem ludzkie zatwierdzenie lub odrzucenie miało decydować o prawdziwości jakiegoś orędzia, przesłania – to zapewne do dziś nie moglibyśmy „legalnie” czytać „Dzienniczka” św.Faustyny, które kiedyś jeszcze ważniejsza komisja, bo Święte Oficjum umieściło na indeksie ksiąg zakazanych.
   Pokój z Tobą Kasiu 🙂

   • Kasia pisze:

    Longinie, zapytałam tylko bo zabrzmiało to trochę sekciarsko, tworzenie grup widzących w Duchu Sw. a reszta w domyśle jest głupsza, bo tego nie widzi…
    Sytuacja jest niestety bardzo przykra bo wiele osób tutaj na stronie zna ks Adama i słuchało jego nauki od wielu lat.

 8. Aga pisze:

  Ja oglądałam i polecam! Przejmujący film!!
  Każda osoba która dostaje misje od Pana Boga do wypełnienia „musi” to wykonać, ma ten imperatyw bardzo mocno zapisany w sercu. Misja ks A. Skwarczyńskiego jest dla zbawienia ludzkości oraz przygotowanie do czasów strasznych które nas czekają. Jakże mógłby o tym nie mówić; nawet w przypadku opozycj ze strony władz czy reperkusji?
  Miałby odmówić Panu Bogu tej misji bo się boi biskupa miejsca? Kto jest dla kapłana ważniejszy Pan Bóg czy biskup miejsca? Jestem przekonana że biskup doskonale to rozumie. Inna sprawa to co może w tej sytuacji polskiego kościoła zrobić??

  • Olga pisze:

   My nie mówimy o żadnym strachu przed kimś, tylko o posluszeństwie w strukturach samego Kościoła. Diabeł pod wszystko może się podszyć, nawet udawać pokorę. Jednego nigdy nie zrobi, nie będzie posłuszny. O. Dolindo , siostra Faustyna też mieli misję do wykonania, ale byli posłuszni, bo wiedzieli, że przez ich zwierzchników przemawia sam Bóg, nawet jeśli wydawało się, że jest całkowicie odwrotnie. Tak jakby Pan Bóg, blokował sam swoje dzieło. My nie myślimy po Bożemu, tylko po ludzku, a wydaje mi się, że robienie czegoś wbrew władzom kościoła nie jest dobre.
   Nie mówimy w tym momencie o zgodzie na popełniane zło, jeśli duszpasterze dopuszczają się jakiś nieprawości, niezgodnej z nauką kościoła, bo to też trzeba rozróżnić. Mówimy o zwykłym nieposluszebstwie. Ja jednak to przemyślałam i słuchać nie będę. To moja decyzja.

   • Anuszka pisze:

    A moze to juz taka koncowka czasów ze inaczej sie nie da? Z tego co wiem to diabel nie umie 2 rzeczy udawac:pokory i posluszenstwa.

 9. Robert pisze:

  Kilka wątków…:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s