13 lipca – trzecie objawienie Matki Bożej w Fatimie. Wizja piekła

13 lipca 1917 r. krótko po naszym przybyciu do Cova da Iria do dębu skalnego, gdy odmówiliśmy różaniec z licznie zebranymi ludźmi, zobaczyliśmy znany już blask światła, a następnie Matkę Boską na dębie skalnym.

– „Czego sobie Pani ode mnie życzy?” – zapytałam.
– „Chcę, żebyście przyszli tutaj 13 przyszłego miesiąca, żebyście nadal codziennie odmawiali różaniec na cześć Matki Boskiej Różańcowej, dla uproszenia pokoju na świecie i o zakończenie wojny, bo tylko Ona może te łaski uzyskać”.
– „Chciałabym prosić, żeby Pani nam powiedziała, kim jest i uczyniła cud, żeby wszyscy uwierzyli, że nam się Pani ukazuje”.
– „Przychodźcie tutaj w dalszym ciągu co miesiąc! W październiku powiem, kim jestem i czego chcę, i uczynię cud, aby wszyscy uwierzyli”.

Potem przedłożyłam kilka próśb, nie pamiętam, jakie to były. Przypominam sobie tylko, że Nasza Dobra Pani powiedziała, że trzeba odmawiać różaniec, aby w ciągu roku te łaski otrzymać. I w dalszym ciągu mówiła:
– „Ofiarujcie się za grzeszników i mówcie często, zwłaszcza gdy będziecie ponosić ofiary: O Jezu, czynię to z miłości dla Ciebie, za nawrócenie grzeszników i za zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi”.

Przy tych ostatnich słowach rozłożyła znowu ręce jak w dwóch poprzednich miesiącach.
Promień światła zdawał się przenikać ziemię i zobaczyliśmy jakby morze ognia, a w tym ogniu zanurzeni byli diabli i dusze w ludzkich postaciach podobne do przezroczystych, rozżarzonych węgli, które pływały w tym ogniu. Postacie te były wyrzucane z wielką siłą wysoko wewnątrz płomieni i spadały ze wszystkich stron jak iskry podczas wielkiego pożaru, lekkie jak puch, bez ciężaru i równowagi wśród przeraźliwych krzyków, wycia i bólu rozpaczy wywołujących dreszcz zgrozy. (Na ten widok musiałam krzyczeć «aj», bo ludzie to podobno słyszeli.) Diabli odróżniali się od ludzi swą okropną i wstrętną postacią, podobną do wzbudzających strach nieznanych jakichś zwierząt, jednocześnie przezroczystych jak rozżarzone węgle.

Przerażeni, podnieśliśmy oczy do Naszej Pani szukając u Niej pomocy, a Ona pełna dobroci i smutku rzekła do nas:
„Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Żeby je ratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli się zrobi to, co wam powiem, wielu przed piekłem zostanie uratowanych i nastanie pokój na świecie. Wojna zbliża się ku końcowi. Ale jeżeli ludzie nie przestaną obrażać Boga, to w czasie pontyfikatu Piusa Xl rozpocznie się druga wojna, gorsza. Kiedy pewnej nocy ujrzycie nieznane światło, (ma na myśli nadzwyczajne światło północne, które widziano w nocy 25 stycznia 1938 r. w całej Europie, także w Polsce. Łucja uważała je wciąż za znak obiecany z nieba) wiedzcie, że jest to wielki znak od Boga, że zbliża się kara na świat za liczne jego zbrodnie, będzie wojna, głód, prześladowanie Kościoła i Ojca Świętego.
Aby temu zapobiec, przybędę, aby prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty. Jeżeli moje życzenia zostaną spełnione, Rosja nawróci się i zapanuje pokój, jeżeli nie, bezbożna propaganda rozszerzy swe błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowanie Kościoła, dobrzy będą męczeni, a Ojciec Święty będzie musiał wiele wycierpieć. Różne narody zginą. Na koniec jednak moje Niepokalane Serce zatriumfuje. Ojciec Święty poświęci mi Rosję, która się nawróci i przez pewien czas zapanuje pokój na świecie. W Portugalii będzie zawsze zachowany dogmat wiary itd. Tego nie mówcie nikomu; Franciszkowi możecie to powiedzieć. Kiedy odmawiacie różaniec, mówcie po każdej tajemnicy: „O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba, a szczególnie te, które najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia”.

Nastała chwila ciszy, a ja zapytałam:
– „Pani nie życzy sobie ode mnie niczego więcej?”
– „Nie, dzisiaj już nie chcę od ciebie niczego więcej”.

I jak zwykle uniosła się w stronę wschodu, aż znikła w nieskończonej odległości firmamentu. 

Siostra Łucja wspomina, że wizja piekła do tego stopnia przerażała siedmioletnią Hiacyntę, „że wszystkie kary i umartwienia wydawały się jej zbyt małe, aby uzyskać u Boga łaskę wybawienia niektórych dusz. Jak to się stało, że Hiacynta taka mała, mogła zrozumieć ducha umartwienia i pokuty i z takim zapałem mu się oddać. Wydaje mi się, że była to najpierw szczególna łaska, której Bóg za pośrednictwem Niepokalanego Serca Maryi chciał udzielić, a potem widok piekła i nieszczęścia dusz, które się tam dostają. Niektórzy ludzie, nawet pobożni, nie chcą dzieciom mówić o piekle, żeby ich nie przerażać, ale Bóg nie zawahał się pokazać go trojgu dzieciom, z których jedno miało zaledwie 8 lat.. Hiacynta często siadała na ziemi lub na jakimś kamieniu i zadumana zaczynała mówić: «Piekło, piekło, jak mi żal tych dusz, które idą do piekła, i tych ludzi, którzy tam żywcem płoną, jak drzewo w ogniu.» Drżąc klękała z rękami złożonymi, aby powtarzać modlitwę, której Pani nasza nas nauczyła: 0 mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba a szczególnie te, które najbardziej potrzebują Twojego Miłosierdzia. Obecnie Ekscelencja rozumie, dlaczego ostatnie słowa tej modlitwy odnoszą się do dusz, które znajdują się w największym lub najbliższym niebezpieczeństwie potępienia.”

     Tuż przed swoją śmiercią przebywając w szpitalu w Lizbonie Hiacynta długie godziny spędzała na modlitwie, z jej pokoiku widać było wnętrze kościoła i tabernakulum. Adorowała Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Kilka razy odwiedziła ją Matka Boża. Po tych odwiedzinach zwierzała się siostrze Godinho przekazując jej to, co usłyszała od Matki Bożej.

     Między innymi Maryja powiedziała jej, że „najwięcej ludzi trafia do piekła przez grzechy nieczystości”. Mówiła również: „Gdyby ludzie wiedzieli, czym jest wieczność, na pewno uczyniliby wszystko, by odmienić swoje życie. Pojawią się na świecie mody, które będą obrażać naszego Pana. Ludzie, którzy służą Bogu, nie mogą być niewolnikami mody. W Kościele nie ma miejsca na mody. Bóg jest zawsze ten sam.”

     Według relacji s. Łucji Franciszek, w przeciwieństwie do swojej siostry Hiacynty, był mniej przejęty wizją piekła, „choć zrobiła na nim wielkie wrażenie. Całą swoją uwagę skupił na Bogu, który jest Trójcą Przenajświętszą w tym świetle ogromnym, które nas przenikało do głębi duszy. Potem powiedział: myśmy płonęli w tym świetle, które jest Bogiem, i nie spaliliśmy się. Jakim jest Bóg, tego nie można by powiedzieć. Tego właśnie nikt nie zdoła wypowiedzieć.”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

26 odpowiedzi na „13 lipca – trzecie objawienie Matki Bożej w Fatimie. Wizja piekła

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. bea pisze:

  Bog Zaplac za Pana Prezydenta Dude Prezydent Wiary Milosci i Polskosci
  Bog zaplac wszystkim za modlitwe za Ojczyzne Katolicka Chwala Panu za Zjednoczona Prawice
  Bog Honor Ojczyyzna
  Maryjo Krolowo Polski modl sie za Polska

 3. babula pisze:

  Duda wygrał wybory tak małą przewagą. Prawie połowa Polaków opowiedziała się nie po Bożej stronie. Tacy właśnie jesteśmy -w 50% Jezusowi. Aż strach pomyśleć jaką cenę trzeba będzie za to zapłacić.

  • Maggie pisze:

   Wybór był oczywisty, gdy brak alternatywy.
   To bardzo zdziwiło i zasmuciło oraz otworzyło oczy na szkoły i media, rodzinę .. czyli formujących tych, którzy „czują się Europejczykami” .. a nie zaś równoprawnymi Polakami w Europie:
   Metoda kija i marchewki, jak widać, wielu zachwyca,
   kiedy się zło, chwytliwymi hasłami, masowo przemyca.

   Na RT najwięcej głosowało we wieku 18-29 lat ☹️😳☹️… Wygląda, że w momencie, kiedy wybór powinien był oczywisty, bo brak alternatywy … komunistyczne skażenie wyłazi niespodziewanie jak koronawirus ☹️.
   Przykładowo na Darze Młodzieży głosy wyglądały jak niżej:
   AD 22 głosy, RT 89 głosów … 🤔 widać, że to już nie to samo co Dar Pomorza 😢.
   Podobnie w Berlinie i Pradze zwycięstwem „świecił” RT.

   Nie mogłam spać, kiedy sprawdziłam po północy, ale dziękuję Panu Bogu, że choć to jest pyrusowe ale jest to zwycięstwo.
   Potrzeba OCEANU modlitwy i edukacji połączonej z Ewangelizacją aby: Polska BYŁA Polską, w której panują Boże Prawa i miłość Boga, Honoru i Ojczyzny i prawdziwa miłość bliźniego, jaką mogli się szczycić Polacy w historii … zacząć więc trzeba od podstawowej formacji jaką jest RODZINA.

   Św.JPII mówił o konieczności zachowania tożsamości narodowej etc. … a ledwo zamknął oczy … to „kąkol ideowy” zaczął wzrastać jak na drożdżach, by często „zdobić„ nawet „wieńce laurowe” .. .

   Spróbuję trwać w Koronce Krwawych Łez do jesiennych wyborów.
   Maryjo, Matko, Pani i Królowo nasza prowadź❣️ Jezu, TY się tym zajmij❣️🙏🏻❣️

  • M. pisze:

   Tak, babula, i to jest smutne, że Polska jest podzielona niemal po równo: jedni są – jak już ktoś tutaj określił – za cywilizacją życia, a drudzy za cywilizacją śmierci. Nie ma jedności, albo chociaż większości w naszym kraju, żeby się opowiedzieć za cywilizacją życia.

  • Maggie pisze:

   Za Polską Rodzinę:

 4. Witek pisze:

  Dostałem na maila:
  Uwaga: 13.07.2020 startuje projekt Ocalenie ver. 1.1.
  Ocalenie 2.0, w pogłębionej i poszerzonej wersji ruszy 8 września.

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
  Kochane Dzieci Maryi,

  Trochę wody juz upłynęło od czasu, gdy skończył się projekt Ocalenie 1.0. Wzięło w nim udział ponad 45 tysięcy osób. Bogu niech będą dzięki!

  Chcemy zaprosić kolejne osoby do szukania schronienia w Niepokalanym Sercu Maryi.

  Kościół przechodzi wielką próbę. Serca wiernych wydają owoce. Albo ducha Światłości, albo Ciemności. Doświadczenia spadające teraz na świat są łaską przez którą kochający Bóg Ojciec chce ratować swoje stworzenie przed zniszczeniem i śmiercią wieczną. Oczyszczenie jest konieczne, by przywrócić prawdziwy obraz Boga w sercach ludzi.

  Matka Boża gromadzi swoje dzieci i przygotowuje je do głębszej relacji z Duchem Świętym.

  Dwie rzeczy są super ważne:

  1. Pełne oddanie Jezusowi przez Maryję. Oddawajcie się Maryi. Konsekrujcie swoje rodziny i domy. To jest KROK NR 1. Zgodzić się na prowadzenie.

  KROK NR 2:
  2. głęboka spowiedź (jeśli jest taka potrzeba to z całego życia) . Życie w stanie łaski uświęcającej jest dla nas konieczne – dzięki temu możemy być prowadzeni przez Ducha Świętego.

  Wobec wydarzeń niezrozumiałych i bardzo trudnych Duch Święty będzie prowadzi nas do Arki Niepokalanego Serca Maryi. Pomóżmy wejść tam każdemu, komu się tylko da pomóc!

  Nie mamy powodów, aby się lękać. W miłości nie ma lęku. Dzieci Maryi oddane i pełne Ducha są spokojne i pogodne. Przyjmują każde doświadczenie, widząc w nim Łaskę. Dzieci Maryi są latarnią dla swojego otoczenia.

  Przekazujcie to wezwanie wszystkim Waszym przyjaciołom i bliskim.

  Rozważania są dostępne na stronie http://www.ocalenie.info

  Otwieramy też grupy WhatsApp. Aktualne dostępne grupy będą znajdować się na stronie :https://ocalenie.info/whatsapp.
  (jeżeli, któryś z linków nie będzie działać prosimy go wkleić do okna przeglądarki)

  Niech święty Józef nas prowadzi. Amen.

  • bea pisze:

   podpisane
   Tak Mamy czasy Ostateczne walke ideologiczna walke duchowa walke z Bogiem
   Jedni na prawo inni na lewo. Polska jest podzielona wydaje mi sie ze wzgledu dezinformacji media liberalno lewicowe czyli komercyjne sa mediami sponsorowanymi przez Sorosa i organizacje pozarzadowe Grupy Bilderberg w ktorej jest Sikorski i Trzaskowski i wielu innych z PO i lewicy . Ta organizacja jest skrajnie lewicowo genderowa i walczy z Wartosciami Chrzescjanskimi z Panstwami Katolickimi i walczy z Kosciolem sprowadzajac islamistow do Europy
   Poszukalam w necie o tej grupie i jestem wstrzasnieta jakie sily demoniczne sa nad Swiatem i nad Polska
   Dzieki Bogu Pan Duda wygral ale wojna toczy sie dalej o Dusze o Zbawienie . Modlmy sie o nawrocenie Swiata o Jednosc Kosciola w Chrystusie o Kaplanow o Rodziny
   Bog Honor Ojczyzna
   ps zostalam zablokowana na Facebooku za pisanie prawdy o celach masoneri Sorosa i Grupie Bildenberg i gender.
   https://gloria.tv/post/rcnoXArWiWmb12hEvkCNMpyve

   • Kasia pisze:

    ‚Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i Różańcem..’ ufajmy więc…

  • Maggie pisze:

   To już było publikowane i podpisałam
   ALE DOBRZE, ŻE PRZYPOMINASZ 💕, bo więcej osób, a wszyscy Katolicy powinni nie tylko podpisać lecz krzyczeć o tej PROFANACJI zrodzonej z nienawiści szatańskiej, tak mocno KRZYCZEĆ, że chmury z piorunami spadną z gradobiciem i ulewą na hollywood.

   Ze żródła : wex,newsbook.pl : Aktor Jim Carrey powiedział o hollywood, że to siedlisko satanistów (elity lucyferian) i ciemna energia w hollywood wręcz pulsuje.

   • Iwona pisze:

    Warto przypomnieć sobie Sługę Bożego Ignacego Trendę, którego Niemcy zmuszali do podpalenia Krzyża. I. Trenda odmówił, zwracając się do Jezusa „Jezusicku kochany, ja Cię podpalał nie będę”. Swoją radykalną postawę przypłacił życiem.

 5. Pingback: miesiąc lipiec 2020, KRWI CHRYSTUSA, BEZ KTÓREJ NIE MA PRZEBACZENIA, ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI. – KOSCIOL.ORG

 6. Pingback: miesiąc sierpień 2020 – 100 rocznica CUDU NAD WISŁĄ – KOSCIOL.ORG

 7. Pingback: miesiąc wrzesień 2020 – KOSCIOL.ORG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s