Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki – czyli dlaczego nie zagłosuję na Trzaskowskiego!

Przeczytaj i pomyśl:

Rafał Trzaskowski:

– jako Poseł  głosował za aborcją na życzenie do 12 tygodnia ciąży oraz za aborcją na ciężko chorych dzieciach do końca ciąży. Nazwał to obroną praw kobiet

– głosował przeciwko ochronie życia nienarodzonych niepełnosprawnych dzieci (projekt Zatrzymaj Aborcję) nazywając ten postulat średniowieczem

– brał udział w czarnych protestach, a ostatnio jego Żona powiedziała że zabrali na nie też dzieci

– podpisał kartę lgbt, która zawierał plan seksualizacji młodzieży wg standardów WHO. Standardy zawierają takie propozycje jak  uczenie stosowania antykoncepcji 9-12 letnich dzieci i uczenie 12-15 letnich dzieci negocjowania przyjemnego seksu

– patronował i otwierał paradę lgbt , która szła z postulatem m.in. prawa do małżeństwa i adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Na tej paradzie profanowano Mszę Świętą, co mu nie przeszkadzało. 

– na swojego zastępcę wybrał Pawła Rabieja, który wprost mówił: dzisiaj związki partnerskie, potem małżeństwa osób tej samej płci, a potem jak już społeczeństwo będzie gotowe – adopcja dzieci.

– otworzył w Warszawie otwarte całą dobę dyżury ginekologów bez klauzuli sumienia, aby przepisywali pigułki po.

– rozszerzył finansowanie programu in vitro 

W czasie kampanii skrzętnie wyciszył wątki związane z wartościami, ponieważ wie, że przyznając się do swoich poglądów nie wygrałby wyborów, ale naiwnością byłoby przekonanie, że je zmienił.

To kandydat radykalnej kulturowej lewicy.

Andrzej Duda oraz Prawo i Sprawiedliwość zawiedli moje nadzieje w kwestie podejmowania inicjatyw na rzecz ochrony życia i innych bliskich mi wartości. Niemniej widzę ogromną różnicę między podejmowaniem niewystarczających działań na rzecz dobrych wartości a aktywnym działaniem przeciwko życiu i rodzinie, popieraniem zabijania nienarodzonych dzieci oraz deprawacji tych urodzonych.

Prezydent wbrew różnym komentarzom ma duże możliwości działania – wybór Rafała Trzaskowskiego oznacza, że przez 5 lat będzie blokował każdą inicjatywę na rzecz wartości a jeśli w 2023 r. odpukać doszłaby do władzy PO z Lewicą, to każdą złą ustawę, przeciwko życiu i rodzinie, by podpisał. Funkcja Prezydenta to też nieograniczone pole do propagandowego działania : wywiady, przemówienia, patronaty, spory budżet. Wybór Rafała Trzaskowskiego na Prezydenta jednym słowem oznacza przyspieszenie rewolucji kulturowej w Polsce.

Dlatego w niedzielę wezmę udział w wyborach i zagłosuję na Andrzeja Dudę. Dla mnie wybór jest oczywisty – to kwestia cywilizacyjnego wyboru.

Boże, coś Polskę

Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki
otaczał blaskiem potęgi i chwały,
Coś ją osłaniał tarczą swej opieki
Od nieszczęść, które przygnębić ją miały!

Przed Twe ołtarze zanosim błaganie:
Ojczyznę wolną pobłogosław Panie! x2

Ty, któryś potem tknięty jej upadkiem
Wspierał walczących za najświętszą sprawę,
I chcąc świat cały mieć jej męstwa świadkiem
W nieszczęściach samych pomnażał jej sławę.

Wróć naszej Polsce świetność starożytną,
Użyźniaj pola, spustoszałe łany,
Niech szczęście, pokój na nowo zakwitną.
Przestań nas karcić, Boże zagniewany.

Boże, którego ramię sprawiedliwe
Żelazne berła władców świata kruszy,
Zniwecz Twych wrogów zamiary szkodliwe,
Obudź nadzieje polskiej naszej duszy.

Boże najświętszy, od którego woli
istnienie świata całego zależy,
wyrwij lud Polski z tyranów niewoli,
wspieraj zamiary wytrwałej młodzieży

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

56 odpowiedzi na „Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki – czyli dlaczego nie zagłosuję na Trzaskowskiego!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • aga pisze:

   Ta cała rzeczywistość pokazuje stan ludzkich dusz i fakt, że ktoś CHODZI do Kościoła nie musi być równoznaczny z nawróceniem do tego stopnia, iż potrafi rozróżnić dobro od zła. Judasz też chodził blisko Jezusa… Czasy w których przyszło nam żyć ukazują największy upadek ludzkości, upadek Kościoła od jego początków – jak czytam u proroków, mistyków, czy w objawieniach Matki Bożej. Musi dokonać się autentyczne nawrócenie z żalem serca, dogłębne, a nie częściowe. Pan tak bardzo chce nas mieć blisko siebie, a nie tak połowicznie… Jeżeli Matka Nasza Niebieska tylekroć płacze krwawymi łzami tzn. że dzieje się ogromny dramat, wiele dusz idzie na zatracenie. Być może ostatnią deską ratunku dla wielu będzie kolejny raz wielkie potrząśnięcie ludzkością.

 2. Marta pisze:

  Boze blogoslaw Polsce i panu Dudzie

 3. gonia pisze:

  Najwaźniejsze źeby wszyscy ludzie , którzy kochają Pana Boga i Polskę poszli głosować.

 4. c pisze:

  nie przeraza was fakt ze podobno polowa wyborcow „prawicowej” „konserwatywne” Konfederacji chce oddac glos na Trzaska? to jest dopiero aberracja. a to ze Konfederacja w 2 turze nie poparla Dudy swietnie obnaza prawdziwe intencje tych wszystkich „rzekomokatolickich” braunow.
  pisze to bo wiem ze na wowit wchodza wyborcy Konfy. moze czas na jakas pokute i refleksje ?

  • Pawel pisze:

   Głosowałem na konfederację, tak samo jak wielu z moich znajomych. Każdy z nas nie zamierzał brać udziału w drugiej turze jednak obecność w niej pana na literę T. przymusza na do wyjścia i zagłosowania przeciwko jego nadzbyt zboczonym poglądom. Pan Duda, któremu mimo wszystko życzymy zwycięstwa, musi teraz drżeć o wynik i być może Bóg mu przestawi świecznik za to, że tak niewiele zrobił w kwestii mordowania nienarodzonych przy jednoczesnym pokazowym uczestnictwie na mszach na Jasnej Górze

   • Leon pisze:

    Pawle, Bracie, nie osądzajmy! Nikt z nas nie zna serca p. prezydenta, by pisać o ” pokazowym uczestnictwie”….Pozdrawiamy Adminów. Trwamy na modlitwie w intencjach Wowitowych i błagamy Boga o miłosierdzie dla naszej Ojczyzny…..Błogosławionego dnia!

    • Pawel pisze:

     Racja, przesadziłem z pisaniem o pokazowówce. Obawiam się jednak, że jego uczestnictwo w mszach może się nie różnić od zachwytu pana Trzaskowskiego podczas wieczoru wyborczego nad Górką Maryi, która dotąd przynosiła mu szczęście. Konsternacja ta sama, czyny nie idą w parze nad mniej lub bardziej nagłą religijnością

  • Leon pisze:

   W punkt! Dzięki

  • Iwona pisze:

   Trudno się dziwić Konfederacji, biorąc pod uwagę działania Prezydenta RP ws. 447.

   • wobroniewiary pisze:

    To znaczy, jakie działania? bo ja znam zdanie prezydenta Dudy od początku tego całego wrzasku o 447, ono takie było, jest i takie będzie. Może warto aby zaprzestano już kłamstw na ten temat.
    /Admin/
    https://www.tvp.info/48910484/prezydent-zabral-glos-ws-ustawy-447-i-odszkodowan-za-mienie-pozydowskie

    • Małgorzata K pisze:

     Witam Was serdecznie.
     Moje zdanie jest takie samo, nie będę słuchać czy czytać oskarzajacych kłamstw na P. A. Dude. Kiedyś nasluchalam się tego tak dużo, że teraz mówię – stop kłamstwom.

     Modlilam się wraz z wszystkimi w Krucjacie za niego i Królowa Polski dała nam prezydenta. Piękne świadectwo wiary, gdy wczoraj pojechał na Jasną Górę. I niewiem jak można myśleć, że robił to na pokaz… To Matka Boża p. A. Dude tam zaprosiła, sama go przecież u Boga wymodlila ☺️
     Szczęść Boże!

 5. Boholt pisze:

  Nie rozumiem, jak ochrzczeni ludzie mogą głosować na Trzaskowskiego, przecież to przedstawiciel cywilizacji śmierci.

 6. Bożena pisze:

  Myślę , że Bóg dopuszcza zło abyśmy pokutowali , leżeli krzyżem i przepraszali za zło , które wszyscy czynimy. Musimy wszyscy zrozumieć , tylko wiara w Boga ( bo nawet diabeł wierzy w Boga) i miłość do drugiego człowieka może ocalić Polskę.Pokuta, pokuta i modlitwa to jest nasz obowiązek. Obaj kandydaci chodzą do kościoła i co z tego wynika . Proponuję Wysłuchać na You- Tub dr Leszka Sykulskiego o podpisaniu przez pana prezydenta Strategii Bezpieczeństwa Narodowego RP. 2020.12.05 .2020. Boże wskaż nam odpowiedzialnych przywódców. Błagajmy naszych patronów Polskich o pomoc. Sam A. Bobola chciał abyśmy go uważali za patrona Polski.

 7. AgnieszkaAnna pisze:

  C…podobno to nie to samo co ,,na pewno” Ja głosowałam na Bosaka a teraz zagłosuję na Dudę…z tego co wiem to Bosak mówił, że na Trzaskowskiego nie będzie głosował…Osobiście zgadzam się z tym co mówi Wojciech Sumliński, który też głosował na Bosaka a teraz na Dudę…tłumaczy też jaki dla Niego powinien być prezydent…https://www.youtube.com/watch?v=DbGA1hFkNf8

  • x pisze:

   no widocznie nalezysz do tej bardziej swiadomej czesci wyborcow konfe Sumlinski gadowski czy ekipia wrealu24 to sa madrzy ludzie i poprali Dude ale zobacz ile hejtu sie na nich wylewa wlasnie od fanatykow konfy.

 8. Maggie pisze:

  Dostałam, przed momentem, z Polski i dołączam do odmawianej Koronki do Krwawych Łez oraz Litanii Licheńskiej te modlitwy: RAZEM SZTURM DO NIEBA MA WIĘKSZĄ SIŁĘ.
  Kopiuję zanim cisza zamknie nam usta.

  Oto treść maila:
  Witaj !

  Już za kilka dni wybory prezydenckie – dzień, który zadecyduje o kierunku polskiej polityki, sytuacji gospodarczej oraz o promowanych wartościach i światopoglądzie (❗❗❗)

  Mam wrażenie, że to jeden z najważniejszych dni minionych lat, w których tak bardzo, bardzo liczy się każdy głos i… modlitwa. Ojczyzna jest w potrzebie!

  Przesyłam Ci dwie modlitwy za ojczyznę, za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli – patrona Polski,, który nieustannie upomina się o sprawy Ojczyzny. Jeśli możesz – prześlij je do kolejnych osób – niech jak najwięcej osób się modli i… oddaje dobre głosy.

  MODLITWA ZA OJCZYZNĘ

  Święty Andrzeju,
  Patronie trudnych czasów!
  Ty krzepiłeś Polaków
  w czasach wszelkiego zagrożenia.
  Oddajemy się Tobie w opiekę.
  Pomagaj nam wytrwać
  pośród wszystkich doświadczeń
  osobistych i społecznych.
  Wyjednaj nam łaskę
  Bożego pokoju i jedności,
  byśmy z rozwagą i ewangeliczną roztropnością
  umieli dostrzegać i oceniać
  sprawy własne i sprawy Narodu
  w świetle Ewangelii Chrystusa.
  Uproś nam odwagę działania,
  byśmy nie trwali w bezradności
  wobec zła, które nie ustaje.
  Niech nas napełnia Boża radość,
  gdy zwyciężamy albo ponosimy porażki.
  Święty Andrzeju Bobolo,
  oręduj za nami u Pana.
  Amen.

  LITANIA DO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI

  Kyrie, eleison. Chryste, eleison. Kyrie, eleison.
  Ojcze z nieba, Boże — zmiłuj się nad nami
  Synu, Odkupicielu świata, Boże — zmiłuj się nad nami
  Duchu Święty, Boże — zmiłuj się nad nami
  Święta Maryjo — módl się za nami
  Święty Andrzeju, wierny naśladowco Dobrego Pasterza — módl się za znami
  Święty Andrzeju, czcicielu Niepokalanie Poczętej Maryi Panny
  Święty Andrzeju, duchowy synu świętego Ignacego Loyoli
  Święty Andrzeju, napełniony duchem Bożym
  Święty Andrzeju, miłujący Boga i bliźnich aż do oddania swego życia
  Święty Andrzeju, w życiu codziennym oddany Bogu i bliźnim
  Święty Andrzeju, zjednoczony z Bogiem przez nieustanną modlitwę
  Święty Andrzeju, wzorze doskonałości chrześcijańskiej
  Święty Andrzeju, apostole Polesia
  Święty Andrzeju, powołany przez Boga do złączenia rozdzielonych braci
  Święty Andrzeju, gorliwy nauczycielu dzieci i ludzi religijnie zaniedbanych
  Święty Andrzeju, niezachwiany w wierze mimo gróźb i tortur
  Święty Andrzeju, wytrwały w największych cierpieniach
  Święty Andrzeju, męczenniku za jedność chrześcijan
  Święty Andrzeju, męczenniku i apostole
  Święty Andrzeju, apostołujący nawet po śmierci wędrówką umęczonego ciała
  Święty Andrzeju, wsławiony przez Boga wielkimi cudami
  Święty Andrzeju, chlubo naszej Ojczyzny
  Święty Andrzeju, wielki Orędowniku Polski
  Święty Andrzeju, proroku zmartwychwstania Polski po trzecim rozbiorze
  Święty Andrzeju, prawdziwy towarzyszu Jezusa
  Abyśmy wszyscy chrześcijanie stanowili jedno — uproś nam u Boga
  Abyśmy nigdy nie odstąpili od naszej wiary — uproś nam u Boga
  Abyśmy żadnego grzechu ciężkiego nie popełnili — uproś nam u Boga
  Abyśmy za popełnione grzechy szczerą pokutę czynili — uproś nam u Boga
  Abyśmy dla zbawienia naszej duszy gorliwie, z łaską Bożą współpracowali — uproś nam u Boga
  Abyśmy Bogu wiernie służyli — uproś nam u Boga
  Abyśmy Najświętszą Maryję Pannę jako Matkę miłowali — uproś nam u Boga
  Abyśmy byli wytrwali w znoszeniu wszelkich przeciwności — uproś nam u Boga
  Abyśmy z Tobą nieustannie Bogu chwałę oddawali — uproś nam u Boga
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata — przepuść nam Panie
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata — wysłuchaj nas Panie
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata — zmiłuj się nad nami

  Módl się za nami święty Andrzeju Bobolo
  Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

  Módlmy się:
  Boże, Ty przez śmierć Twojego Syna chciałeś zgromadzić rozproszone dzieci, spraw abyśmy gorliwie współpracowali z dziełem Chrystusa, za które oddał życie święty Andrzej Bobola, Męczennik. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

  (modlitwy pochodzą ze strony http://www.strachocina.przemyska.pl/www_old/sanktuarium-modlitwy.html)

  • Maggie pisze:

   “Litania Licheńska” – chyba z wpisu Pawła skopiowałam i odmawiam (Bóg zapłać Pawle ❣️):

   Kyrie, eleison, Chryste eleison, Kyrie, eleison.
   Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas.
   Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami.
   Synu, Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami.
   Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami.
   Święta Trójco, jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.
   Święta Maryjo, módl się za nami.
   Bolesna Królowo Polski, ratująca Naród w czasie niewoli, módl się za nami.
   Bolesna Królowo Polski, wzywająca do pokuty,
   Bolesna Królowo Polski, nauczająca modlitwy różańcowej,
   Bolesna Królowo Polski, ratująca karanych za grzechy,
   Bolesna Królowo Polski, wspomagająca ciężko pracujących,
   Bolesna Królowo Polski, słynąca łaskami w Licheńskiej świątyni,
   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.
   W.: Ten przeznaczony jest na znak, któremu sprzeciwiać się będą,
   O.: A Twoją duszę miecz przeniknie.
   Módlmy się.
   Wszechmogący, Miłosierny Boże, któryś w Najświętszej Maryi Pannie nieustanną pomoc dla obrony naszego narodu polskiego ustanowić raczył oraz Jej święty Obraz Licheński nadzwyczajną czcią wiernych szczególnie wsławił, spraw łaskawie, abyśmy taką pomocą wsparci za życia walcząc, w chwili śmierci nad podstępnym nieprzyjacielem zwycięstwo odnieść mogli. Przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.

   • Paweł pisze:

    Cieszę się, że ta krótka a wymowna Litania się przydaje.
    Można by jeszcze tu zauważyć, że jutro, 12 lipca, akurat przypada wspomnienie [a w Diecezji łomżyńskiej jest to nawet uroczystość I klasy: https://pl.wikipedia.org/wiki/Og%C3%B3lny_kalendarz_rzymski ] św. BRUNONA z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, który to w dość znanej „Litanii Narodu Polskiego” został nazwany «APOSTOŁEM ZIEM POLSKICH»: https://swfaustyna.eu/litania-narodu-polskiego/ , ostatnio zaś został ogłoszony «Patronem Warmii» https://pl.wikipedia.org/wiki/Bruno_z_Kwerfurtu#Kult_w_Polsce , a „(…) może on być dla nas także – jak napisał Ojciec Święty Benedykt XVI – patronem DOBRYCH RELACJI polsko-niemieckich”: https://misericors.org/12-lipca-wspomnienie-sw-brunona-bonifacego-z-kwerfurtu-biskupa-i-meczennika/ . Święty „(…) Bruno jest PIERWSZYM znanym pisarzem piszącym na ziemi polskiej i o rzeczach POLSKICH”: http://web.archive.org/web/20021105014419/http://www.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/bruno/bruno1.html
    [Kiedy przebywałem w roku 1996/97 przez 8 miesięcy w Berlinie, to dość często odczuwałem spontaniczną potrzebę przyzywania na modlitwie takich oto trzech charakterystycznych dla tamtego miejsca i tamtej mojej sytuacji Świętych: św. Ottona z Bambergu, Apostoła POMORZA i Patrona Archidiecezji berlińskiej (a także mojej szczecińsko-kamieńskiej) https://pl.wikipedia.org/wiki/Archidiecezja_Berlina#Patroni https://kuria.pl/historia/patroni-archidiecezji/ , św. Wicelina z Oldenburga, którego „(…) zasługi dla ewangelizacji [z kolei] Słowian POŁABSKICH zostały uznane przez nowe «Martyrologium Rzymskie» za bezcenne” https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99ty_Wicelin oraz właśnie św. Brunona z Kwerfurtu. W roku zaś 2009 przypadała bardzo „okrągła”, bo równo 1000., rocznica śmierci św. Brunona, którą też wówczas w dniu jego liturgicznego wspomnienia, 12 lipca, starałem się jak najpełniej modlitewnie uczcić, „omodlić”.]
    Oto trzy zatwierdzone przez Kościół modlitwy ku czci św. Brunona, które może warto odmówić jutro, 12 lipca, w tym tak ważnym dla nas skądinąd dniu…:
    „Najmiłosierniejszy Boże, za szerzenie wiary w Ciebie święty Brunon, biskup i męczennik, wielkodusznie przelał krew na naszych ziemiach; za jego wstawiennictwem zmiłuj się nad swoim ludem i uwolniwszy go z win i kar, zalicz do grona swoich świętych. Amen.” – «Wszechmogący i miłosierny Boże, święty Bruno, biskup i męczennik, przelał krew na naszych ziemiach głosząc Ewangelię poganom, spraw za jego wstawiennictwem, abyśmy wytrwali w wierze i stosowali do niej swe życie. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen. – Boże, nasz Ojcze, posileni sakramentalnymi Darami pokornie Cię prosimy, abyśmy za przykładem świętego Brunona z miłością uczestniczyli w męce Twojego Syna i cieszyli się owocami wiekuistego pokoju. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.» [Ta pierwsza modlitwa za: str. 490 książki „Żywoty świętych Pańskich – na każdy dzień roku”, którą „według Kalendarza Rzymskiego opracował o. Hugo Hoever SOCist”, a wydało w roku 1991 Warmińskie Wydawnictwo Diecezjalne „za zezwoleniem Biskupa Warmińskiego dr. Edmunda Piszcza, Olsztyn, 31 maja 1989 r., nr 716/89”. Ta druga i trzecia modlitwa za „Agendą liturgiczną Maryi Niepokalanej”, rok 2006, tom II.]

 9. Kasia pisze:

  Najświętsza Matko Boga, Matko pięknej i czystej miłości ratuj Polskę przed ideologią LGBT. Maryjo Twojemu Niepokalanemu sercu zawierzam Prezydenta Andrzeja Dudę. W Twoje ręce Maryjo oddaję wybory prezydenckie. AMEN.

 10. babula pisze:

  Wszystkie prośby o modlitwę (z poprzedniej notki) wraz z modlitwą w intencji dobrych wyborów oddałam w ręce Matki Bożej Pocieszenia przed Jej cudownym obrazem.
  Płoną tam moje znicze w intencjach Wowitowej rodziny +++
  Matko Boża Pocieszenia, Pani Ziemi Sanockiej ukryj nas pod Twoim płaszczem i chroń przed wszelkim złem.

  • Maggie pisze:

   Bóg zapłać Babulu, potrzebuję tego cudownego Daru – modlę się codziennie za Ciebie i Was wszystkich i we Waszych intencjach, choć nie zawsze to sygnalizuję, zwłaszcza, że Safari często mnie nie łączy z WOWIT.

   • babula pisze:

    Dziękuję Maggie za pamięć 🙂 Ja podobnie jak Ty modlę się ale nie piszę, że się modlę (no teraz napisałam:) i nie piszę, że poszczę bo nigdy nie wiem czy zdrowie mi pozwoli pościć wtedy kiedy chciałabym.
    Pozdrawiam serdusznie ❤

  • Anna-Asia pisze:

   Babulu Kochana, dobrze że jesteś, dobrze że trwasz tutaj a Bóg z Tobą. Pozdrawiam Ciebie od Matki Bożej Licheńskiej. Ufajmy, że Matka Chrystusa pozwoli się nam spotkać w Jego Królestwie.

 11. Jerzy W. pisze:

  Jest to wybór między cywilizacją życia lub śmierci. Każdy katolik powinien wybrać to pierwsze. Każdy odpowie przed Bogiem za swój wybór. Są to czasy kiedy będą oddzielone plewy od ziarna. Trzeciej drogi nie ma.

  • Siema1980 pisze:

   Mylisz się i to bardzo! Pisałem tu komentarz ale widzę, że moderacja niestety uznała go jako niegodny aby opublikować. Jeżeli uważasz, że Duda to dobry kandydat to powinieneś na niego zagłosować, gdyż jako katolik jesteś zobowiązany wybierać dobro. Jeżeli natomiast uważasz, że Duda to mniejsze zło niż Trzaskowski to nie powinieneś na niego głosować gdyż katolikowi nie wolno ręki do zła przyłożyć. nie ma to znaczenia czy zło jest większe czy mniejsze. Dlatego wybór nie jest prosty. Najważniejsze jest głosować w zgodzie z własnym sumieniem bo jeżeli głosujesz inaczej to popełniasz grzech. Namawianie kogoś też niekoniecznie jest dobre bo ty wiesz, że wybierasz dobro a w moim sumieniu nie mam możliwości wybrania dobra i dlatego ty przed Bogiem odpowiesz jako ktoś kto wybrał dobro dla narodu, siebie i Polski natomiast ja gdybym zagłosował na mniejsze zło odpowiedziałbym przed Bogiem jako ktoś kto wybiera zło i Bóg zadał by mi pytanie dlaczego skoro byłem przekonany że to zło zdecydowałem się na wybór zła. Jest taki cytat nie pamiętam kogo: „Jeżeli mam wybierać między złem a mniejszym złem to wolę nie wybierać wcale” czy jakoś tak to było.

   • c pisze:

    ale nie wybieranie wcale tez jest zlem .

    • Siema1980 pisze:

     A widzisz chyba nie do końca zrozumiałeś to co chciałem przekazać. Dla ciebie nie wybieranie to zło więc gdybyś nie wybrał popełniłbyś zło. Natomiast ja jestem przekonany, że nie wybranie to dobro więc ja wybieram dobro i nie chodzi mi tu wcale o relatywizm moralny tylko bardziej o słowa zawarte w liście do rzymian. RZ 14,23 : „Kto bowiem spożywa pokarmy , mając przy tym wątpliwości , ten potępia samego siebie , bo nie postępuje zgodnie z przekonaniem . Wszystko bowiem , co się czyni niezgodnie z przekonaniem , jest grzechem ” Ja jestem przekonany, że to dobro więc grzechu nie popełniam. Popełniłbym grzech gdybym zagłosował bo byłbym przekonany, że wybieram zło i nie było ty to zgodne z moim sumieniem.

    • umcus pisze:

     Pamiętajmy tylko, że jesteśmy odpowiedzialni za prawidłowe ukształtowanie naszego własnego sumienia. Nie zawsze wybór zgodny z naszym sumieniem jest dobry. Wystarczy, że nasze sumienie jest skrzywione.

 12. Sabina pisze:

  Miejmy nadzieję, że Pan Bóg się nad nami jakoś zlituje z powodu choćby takich ludzi jak Michał, który idzie z 3-metrowym 15-kilogramowym krzyżem samotnie przez całą Polskę, aby odpokutować za nasze grzechy https://www.facebook.com/pages/category/Religious-Organization/Pa%C5%84stwo-Bo%C5%BCe-115626409872680/

 13. wobroniewiary pisze:

  Przypominam!
  Trwa cisza wyborcza, zabroniona jest jakakolwiek agitacja polityczna także w internecie. Kara za złamanie ciszy wyborczej może wynieść nawet milion złotych.
  /Admin/

  • Jacek pisze:

   Iz 1, 10-17
   Prawdziwa pobożność

   Czytanie z Księgi proroka Izajasza
   Słuchajcie słowa Pańskiego, wodzowie sodomscy,
   daj posłuch prawu naszego Boga, ludu Gomory!
   «Co Mi po mnóstwie waszych ofiar? – mówi Pan.
   Syt jestem całopalenia kozłów i łoju tłustych cielców.
   Krew wołów i baranów, i kozłów Mi obrzydła.
   Gdy przychodzicie, by stanąć przede Mną, kto tego żądał od was,
   żebyście wydeptywali me dziedzińce? Zaprzestańcie składania czczych ofiar!
   Obrzydłe Mi jest wznoszenie dymu; święta nowiu, szabaty, zwoływanie świętych zebrań.
   Nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości.
   Nienawidzę całą duszą waszych świąt nowiu i obchodów; stały Mi się ciężarem,
   sprzykrzyło Mi się je znosić! Gdy wyciągniecie ręce, odwrócę od was me oczy.
   Choć nawet mnożylibyście modlitwy, Ja nie wysłucham. Ręce wasze pełne są krwi.
   Obmyjcie się i oczyśćcie! Usuńcie zło uczynków waszych sprzed moich oczu!
   Przestańcie czynić zło! Zaprawiajcie się w dobru!
   Troszczcie się o sprawiedliwość, wspomagajcie uciśnionego,
   oddajcie słuszność sierocie, w obronie wdowy stawajcie!»
   Oto słowo Boże.
   Kto ma rozum ten zrozumie!!
   A kto nie zaginie w tłumie
   Pozdrawiam
   Szczęść Boże

 14. wobroniewiary pisze:

  Prezydent Andrzej Duda uczestniczył w Apelu Jasnogórskim w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Rozważania podczas modlitwy prowadził abp Wacław Depo. Hierarcha w łączności z prezydentem zawierzył Matce Bożej całą Ojczyznę i wszystkich rodaków żyjących w kraju oraz za granicą.

  Słowa Abp Depo: „Należało dzisiaj przypomnieć te słowa, kiedy przed Twoim wizerunkiem Maryjo modli się z nami i za nas prezydent Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Tobie zawierza naszą Ojczyznę, wszystkich rodaków w kraju i poza jej granicami” źródło:
  https://www.radiomaryja.pl/informacje/prezydent-rp-andrzej-duda-modlil-sie-na-jasnej-gorze-2/

 15. Beata pisze:

  Z nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej, fragment dzisiejszej modlitwy: „Królowo Karmelu! Przychodzimy do Ciebie i składamy w Twoje Matczyne dłonie nasze przyszłe losy, losy Kościoła i naszej Ojczyzny”. Ufajmy, tą nowennę odmawiają w Polsce setki ludzi.

 16. Bogna pisze:

  Droga Maggie

  Ksiadz z Kanady f Fr. Michel Rodrigue’s jest księdzem katolickim a nie protestanckim i jest posłuszny swojemu biskupowi Rev. Gilles Lemay i kościołowi Katolickiemu.

  To ksiądz Michel Rodriquez nawoływał do spowiedzi z całego życia aby ja odbyć do końca 2019 roku, poświęcenie domu Najświętszemu Sercu Jezusa i Najświętszej Rodziny….
  To on mówi ze tylko Kosciol Katolicki jest jedyny prawdziwy i ze Cialo Chrystusa to kościol Katolicki
  I to wszyscy zobaczą po ostrzeżeniu
  Tylko Kosciol Katolicki jest Kościołem Chrystusa

  Pierwszy List do Tesaloniczan 5:20-21 proroctwa nie lekceważycie. Wszystko badające a co szlachetne -zachowujcie

  Czas pokaże ale lepiej wiedzieć co może się wydarzyć żeby być przygotowanym a przez to pomoc innym, pomoc innym !!!

  Countdown to the Kingdom -Na tej stronie są również artykuły o Luisie Piccarreta, Alicji Lenczewskiej, ks. Stefano Gobbi Itd.

  A wiec jest to katolicka strona
  Prowadzona przez katolików !!!!

  Ja wysyłam Tylko dlatego żeby lepiej wiedzieć i pomoc sobie

  Jestem katoliczka tradycyjną

  Pozdrawiam

  • Maggie pisze:

   @Bogna:
   Na Internecie: 16 Czerwca 2020, pod filmikiem podają, że biskup Gilles Lemay NIE UDZIELA POPARCIA ks.Michel Rodrigue: zaznaczyłam w zdaniu gwiazdką to */ DOES NOT SUPPORT ‼️(Does not = NIE, w czasie teraźniejszym prostym).

   Kopiuję:
   Fr. Rodrigue’s videos have gone viral around the world and with all the publicity the Church is getting involved – Breaking News: On April 23rd, 2020, Fr. Michel Rodrigue informed the folks behind the web site “Count Down to the Kingdom that his bishop, Rev. Gilles Lemay, does not support*/ Fr. Michel’s messages; he stated to Fr. Michel, in writing, that he does not support the idea of “the Warning, the chastisements, the third World War, the Era of Peace, any construction of refuges, et cetera.” Fr. Michel, wishing to remain obedient, has asked Countdown to the Kingdom to remove any mention on this website of his bishop’s support of his messages.

   Strona, którą czytasz, publikuje wszystkie ❗️objawienia. Fr.Michel, jak czytasz w skopiowanym tekście, ostatnie zdanie: to w imię posłuszeństwa fr.Michel prosił, wspomniany blog, o usunięcie ‼️wiadomości o rzekomym wsparciu tych objawień przez ks.biskupa.

   Więcej, łącznie z link’ami w poprzednim temacie/wpisie „Lipiec miesiącem…” (oczekuje jeszcze w kolejce na moderację).
   💕

   • Bogna pisze:

    Droga Maggie 🌺
    Chodziło mi ze ks. Michela Rodrigue jest Katolickim księdzem. I jego przekazy mogą być ważne.
    Tak nie ma akceptacji biskupa. Ale …
    Biskupi teraz bardzo sceptycznie podchodzą do objawień.
    Ks Skwarczyński tez jest niezrozumiany przez biskupa, a przecież to święty ksiądz dlaczego ?
    Teraz są bardzo trudnie czasy szczególnie dla osób konsekrowanych.
    Może to z tego wynika.

    Tez Garabandal nie zostało zatwierdzone

    To ostatnia wiadomość od Conchita z 11-go lipca 2020.
    Przepraszam po angielsku

    A MESSAGE FROM CONCHITA TODAY !

    From Glen Hudson: “I asked Conchita if she would be kind enough to offer some words of advice to all of us, in this troubling times.”
    Here Are her words.
    “God is detaching us from the securities of this world. In the silence of the Church or in our house, we are now able to make an examination of conscience so we can clean what prevents us from hearing the Voice of God clearly. With sincerity we can ask God to tell us what He wants of us today, and continue to do that every day. And spend as much time as possible with God at church or somewhere in your home or where you find the silence. He is all we need.”

    To ze strony :

    https://mysticpost.com/2020/07/powerful-words-from-conchita-visionary-of-the-virgin-mary-at-garabandal-seers-says-the-coronavirus-pandemic-is-leading-the-world-to-the-prophecized-illumination-of-conscience/

    A przecież Ojciec Pio powiedział :

    Grupa Hiszpanów zapytała kiedyś św.o.Pio: Czy rzeczywiście Matka Boża objawia się w Garabandal. On odpowiedział, „Wciąż jeszcze pytacie o to? Jak długo oczekujecie, że będzie się Ona tam ukazywać? Ona objawia się już od ośmiu miesięcy!”

    Pozdrawiam
    Z Panem Bogiem

 17. Małgorzata pisze:

  Dziś byłam w polskim sanktuarium św. Filomeny
  w Gniechowicach.
  Podczas Mszy Świętej polecałam wszystkie intencje naszej „wowitowej” rodziny Bogu przez wstawiennictwo św. Filomeny – patronki czasów ostatecznych.
  Tak na marginesie: intencje można składać przez stronę sanktuarium. Są też transmisje z comiesięcznych Mszy Św. każdego 11 dnia miesiąca.
  Od 2 sierpnia nowenna przed świętem 11 sierpnia – imieniny św. Filomeny.
  Serdecznie pozdrawiam Was wszystkich, Rodzinko moja.

 18. AnnaSawa pisze:

  Taką informację znalazłam ws księdza Jarosława Cieleckiego. Nie znam tzw Polskiego Kościoła Narodowego ( w internecie są dwa różne opisy i raczej dotyczą zupełnie dwóch różnych tematów), ale podaję dla ew. wyjaśnienia sprawy. Może ktoś będzie w stanie to dodatkowo omówić.

  W odpowiedzi na Komunikat Komisji Nauki Wiary, Konferencji Episkopatu Polski, z dnia 06 lipca 2020 roku, dotyczący osoby księdza Jarosława Cieleckiego, kapłana od kilku tygodni przynależącego do Katolickiego Kościoła Narodowego w Polsce, pragniemy wyjaśnić poważne nieścisłości teologiczne i prawne jakimi, posłużono się w przedmiotowym tekście. Pragniemy wierzyć , że użyto ich niefortunnie, a nie jest to celowym kłamstwem, które zmierza do wprowadzenia w błąd i zastraszania wiernych .
  Z najwyższą mocą , przywołując autorytet świętości i wielkości świętego Jana Pawła II pragniemy zaprzeczyć, jakoby ksiądz Jarosław Cielecki dokonał aktu apostazji, przystępując do Katolickiego Kościoła Narodowego. Kodeks Prawa Kanonicznego świętego Jana Pawła II w kanonie 751 mówi jednoznacznie, że : „apostazją jest całkowite porzucenie wiary chrześcijańskiej” . Zatem apostatą jest ten i tylko ten, kto zaprzecza wierze katolickiej i chrześcijańskiej, kto odrzuca wiarę w Boga.
  Ksiądz Jarosław Cielecki, przystępując do Katolickiego Kościoła Narodowego, który jest wspólnotą katolicką, uznającą wszystkie dogmaty Kościoła Rzymskokatolickiego, wszystkie święte sakramenty, poprzez akt przystąpienia , nigdy nie zaparł się zatem wiary katolickiej i nigdy nie przestał być chrześcijaninem. Żaden z kapłanów czy wiernych przystępujących do wspólnoty Katolickiego Kościoła Narodowego nie dopuszcza się więc aktu apostazji.

  Użycie w treści Komunikatu, stwierdzenia ,że „ks. Jarosław Cielecki dokonał aktu apostazji”, jest nadużyciem, nieścisłością by nie powiedzieć wprost , że jest kłamstwem. Pragniemy wierzyć, że to niefortunne stwierdzenie nie wypływa ze złej woli, ale z trudnej do wybaczenia pomyłki.
  We wspólnocie Katolickiego Kościoła Narodowego , niesiemy pokój Chrystusowy. Zgodnie z nauką Ewangelii Chrystusa „nie siejemy wiatru”. Z pokorą prosimy, by dla dobra całego Chrystusowego Kościoła, również nasi współbracia, odpowiedzialni za opublikowany tekst pamiętali, że „kto sieje wiatr, zbiera burzę” . Z pokorą pragniemy zwrócić uwagę, że w każdym czasie, ale szczególnie w chwili, kiedy Kościół Chrystusowy w świecie jest tak bezprzykładnie niszczony od wewnątrz i atakowany od zewnątrz , naszym wspólnym zadaniem powinna pozostać troska o zbawienie dusz ludzkich oraz dbałość o dobre imię Chrystusowego Kościoła Powszechnego. Wspólnoty założonej przez naszego Zbawiciela, prowadzonej przez Ducha Świętego, której największą częścią pozostaje Kościół Rzymskokatolicki, ale również ważną Jej częścią pozostaje Katolicki Kościół Narodowy.
  Z żalem stwierdzamy, że Komunikat ten staje w mocnym konflikcie z całym dotychczasowym nauczaniem Kościoła w przedmiocie wspólnego dążenia do jedności. Ani zadaniem, ani rolą Katolickiego Kościoła Narodowego, w tym jego duchowieństwa, nie pozostaje chęć pozyskiwania wiernych nieczystymi metodami, ale rosnąca z każdym miesiącem potrzeba pomocy kapłanom i wiernym, którzy nie odnajdują swej dalszej drogi we wspólnocie Kościoła Rzymskokatolickiego. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zbawienie każdego człowieka, to jest nakaz naszego Pana Jezusa Chrystusa, wypływający wprost z Ewangelii. W tym przedmiocie nikt z nas nie ma monopolu i wszyscy jesteśmy Braćmi i Siostrami , dziećmi Boga w Trójcy Jedynego. Działania Katolickiego Kościoła Narodowego, na peryferiach Powszechnego Kościoła Chrystusowego, wpisują się w myśl i założenia ewangelizacyjne Ojca Świętego Franciszka i w najmniejszym stopniu nigdy nie były i nie będą wymierzone w Kościół Matkę – Kościół Rzymskokatolicki. Dlatego tym bardziej z ogromnym smutkiem przyjmujemy ten Komunikat, który swą formą i treścią ukazuje głębię kryzysu, a jednoczenie dalekie odejście od linii prowadzonej przez Ojca Świętego Franciszka – następcy świętego Piotra . Modlimy się i modlić się będziemy dalej by ta część hierarchów Kościoła w Polsce, która podpisuje się zarówno pod taką reinterpretacją Ewangelii , jak i również Prawa Kanonicznego, dostrzegła prawdziwy cel naszego apostolskiego posłannictwa.

  Biskup Adam Rosiek
  Pierwszy Biskup Kościoła

  Kuria Biskupia 06 lipca 2020 A.D.

  • Maggie pisze:

   Chyba największą różnicą jest niezależność oraz brak celibatu i spowiedź w dwóch formach – do 18-tego roku życia indywidualna i zbiorowa dla dorosłych. Czytałam też gdzieś o chrzcie połączonym z Bierzmowaniem.

   Skopiowałam informację, taką generalną (pomijając wiele innych szczegółów z historii) bez informacji o tym kościele istniejącym również w Polsce i Włoszech.
   Oto trochę ważniejszych danych:

   Powstanie (przełom XIX i XX wieku)[edytuj | edytuj kod]
   Idea polskiego Kościoła narodowego (doktryna ta nazwana została później „polskokatolicyzmem”) narodziła się w wyniku sporów w Kościele katolickim wśród Polonii amerykańskiej w XIX wieku. Przyczyną były konflikty z księżmi pochodzenia irlandzkiego i niemieckiego, którzy nie rozumieli zwyczajów i problemów polskich emigrantów. Początkowo opór katolików pochodzenia polskiego miał charakter żywiołowy. W latach 1897–1904 formalnie powstały trzy główne ośrodki:
   Buffalo – ośrodek w Buffalo genezą sięga nieporozumień Polaków z ks. Janem Pitassem, który sprzeciwiał się budowie nowego kościoła i erygowaniu drugiej parafii polskiej. Ośrodek w Buffalo przyjął nazwę Kościoła Polskokatolickiego w Ameryce Północnej.
   Chicago – chicagowski ośrodek powstał w wyniku sporu parafian z zakonem zmartwychwstańców. Zgromadzenie to nie chciało, aby bardzo lubiany przez wiernych ks. Antoni Kozłowski, ówczesny wikariusz parafii pw. św. Jadwigi, został mianowany jej proboszczem. Spór zakończył się pozbawieniem ks. A. Kozłowskiego 18 grudnia 1894 funkcji wikariusza i rozłamem parafii. 11 listopada 1895 ukonstytuował się Kościół Polskokatolicki w Chicago.
   Scranton – ośrodek w Scranton genezą swą sięga konfliktu, jaki wybuchł w najstarszej polskiej parafii pw. Najsłodszego Serca Jezusa pomiędzy wiernymi a ks. proboszczem Ryszardem Austem.
   W marcu 1909 ośrodek w Chicago, a pięć lat później ośrodek w Buffalo połączyły się z ośrodkiem w Scranton i utworzyły Polski Narodowy Kościół Katolicki (PNKK). Na swojego przywódcę polskokatolicy wybrali ks. Franciszka Hodura, który niedługo potem przyjął sakrę biskupią z rąk arcybiskupa Unii Utrechckiej i włączył PNKK do rodziny kościołów starokatolickich.

   28 kwietnia 2008 w Lancaster, biskupi Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego uchwalili Deklaracje Scrantońską. Oświadczenie zakłada, że Kościół mimo iż uznaje symboliczny prymat starokatolickiego arcybiskupa Utrechtu, odrzuca wprowadzone w ostatnich latach innowacje w Kościołach Unii Utrechckiej i pozostającej z nią w interkomunii Wspólnocie Anglikańskiej:
   ‼️Odrzucamy współczesne innowacje głoszone przez Wspólnotę Anglikańską i Unię Utrechcką Kościołów Starokatolickich. W zakresie tych innowacji kierujemy się Pismem Świętym i uważamy za sprzeczne z tradycją pierwszych wieków chrześcijaństwa: dopuszczenie kobiet do świętego kapłaństwa, konsekracje kobiet na biskupów oraz błogosławieństwa par tej samej płci.

   NAUKA I ORGANIZACJA Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego[edytuj | edytuj kod]
   Nauka PNKK nie odbiega od wiary i tradycji Świętego Powszechnego i Apostolskiego Kościoła. W sprawowaniu tych świętych czynności posługuje się kalendarzem liturgicznym roku kościelnego. Najwyższą cześć Kościół oddaje Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu. Kościół oddaje cześć aniołom, apostołom, męczennikom i świętym, a wśród nich w szczególny sposób Maryi Pannie. Kościół uznaje tradycyjne 7 sakramentów, zgodnie z nauką zachodniego Kościoła katolickiego, z tym że Bierzmowanie jest częścią Chrztu a słuchanie Ewangelii jest również Sakramentem.Eucharystia sprawowana jest pod dwiema postaciami: Ciała i Krwi Pańskiej. W PNKK są sprawowane dwie formy spowiedzi: indywidualna (uszna w konfesjonale) oraz ogólna (sprawowana bądź jako odrębny obrzęd przed ołtarzem, bądź w połączeniu z Mszą Świętą w części zwanej Spowiedzią Powszechną). Do spowiedzi indywidualnej są zobowiązane przystępować dzieci oraz młodzież do lat 18.

   Polski Narodowy Kościół Katolicki jest samodzielny i niezależny organizacyjnie od jakiejkolwiek zagranicznej władzy kościelnej i świeckiej.
   Godłem Polskiego Narodowego Kościoła Katolickiego jest otwarta księga Ewangelii, wsparta o krzyż i palmę, na tle promieniującej tarczy słonecznej z napisem „Truth, Work, Struggle”.

   DUCHOWNI [edytuj | edytuj kod]
   Obecnie[potrzebny przypis] Polski Narodowy Kościół Katolicki liczy 120 księży w 128 parafiach w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Duchownym PNKK może być mężczyzna, który ukończył Seminarium Teologiczne im. Girolamo Savonaroli w Scranton oraz uzyskał akceptację władz kościelnych oraz przynajmniej święcenia diakonatu. Biskupem w Polskim Narodowym Kościele Katolickim jest kapłan wybrany przez Synod Krajowy, konsekrowany przez przynajmniej trzech biskupów. Księży nie obowiązuje celibat. W PNKK obowiązują stroje liturgiczne podobne jak w Kościele rzymskokatolickim.

   ADMINISTRACJA [edytuj | edytuj kod]
   Kościół podzielony jest na pięć diecezji, te zaś dzielą się na senioraty. PNKK liczy 126 parafii, 120 duchownych pracujących w duszpasterstwie, 19 duchownych emerytów (w tym 5 biskupów), ok. 25 000 wiernych. Siedzibą zwierzchnich władz Kościoła jest Scranton.
   Diecezja Ordynariusz Siedziba
   Buffalo-Pittsburgh bp John Mack Lancaster (USA)
   centralna bp Bernard Nowicki Scranton (USA)
   kanadyjska bp Antoni Mikovsky Toronto (Kanada)
   wschodnia bp Paweł Sobiechowski Manchester (USA)
   zachodnia wakat Park Ridge (USA)

   • Paweł pisze:

    Ten „Kościółek” to jeden z odłamów «starokatolicyzmu», podzielonego na mnóstwo „denominacji”, podobnie jak protestantyzm (a w odróżnieniu od katolicyzmu i prawosławia): https://pl.wikipedia.org/wiki/Starokatolicyzm
    W bardzo ciekawej, zamieszczonej tu w styczniu na stronie, przedsoborowej modlitwie na «oktawę modłów o jedność Kościoła» https://wobroniewiaryitradycji.com/2020/01/21/sw-pius-x-oktawa-modlow-o-jednosc-kosciola/ mamy – tak nawiązując do tego – pewnego rodzaju „systematykę” całego odłączonego, niekatolickiego chrześcijaństwa, w której to ten powyższy «odłam» mieści się w punkcie czwartym: 1. PRAWOSŁAWNY Wschód; 2. ANGLIKANIE; 3. LUTERANIE i inni europejscy protestanci; 4. chrześcijańskie sekty w Ameryce, HODUROWCY [= „polskokatolicy”, a nazwani „hodurowcami” od swojego rozłamotwórcy, ks. Franciszka Hodura, zmarłego właśnie w Scranton: https://pl.wikipedia.org/wiki/Franciszek_Hodur ; odłam ten obejmuje dziś już aż 5 rozłamowych Kościołów w Polsce: ten wyżej wspomniany „Katolicki Kościół Narodowy w Polsce” powstały w 2012 r., „Polski Narodowy Kościół Katolicki” powstały w 1897 r., „Kościół Polskokatolicki w RP” powstały w 1951 r., „Kościół Starokatolicki w RP” powstały w1932 r. oraz „Polski Narodowy Katolicki Kościół w RP” powstały w 2006 r.: https://pl.wikipedia.org/wiki/Polskokatolicyzm ] i inni.
    Tu zaś jest strona polskiej Wikipedii dotycząca owego „Katolickiego Kościoła Narodowego w Polsce”, do którego wstąpił ksiądz Jarosław Cielecki: https://pl.wikipedia.org/wiki/Katolicki_Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Narodowy_w_Polsce
    [Złośliwi ponoć mawiają, że protestanci oraz wszelkiego rodzaju „starokatolicy” praktykują – jak z powyższego widać – liczebne «MNOŻENIE się» poprzez «DZIELENIE się»: na coraz bardziej rozdrobniony „plankton kościelny” (przepraszam za to dosadne wyrażenie, ale to jest tylko moje dowcipne – w zamierzeniu – zapożyczenie z języka polityki, w którym mówi się czasami o „planktonie politycznym”, składającym się z rozmaitych „partii kanapowych”…)]. Historia wieków i tysiącleci uczy nas niestety – mówiąc już tak na serio – że tam, gdzie nie ma papieskiej posługi Piotrowej, tam nie ma też niezależności wspólnot kościelnych od władz państwowych (np. królowa angielska jest wręcz głową Kościoła, a car czy prezydent Rosji również od dawien dawna „komenderuje” Cerkwią, jak chce; w Niemczech zaś chybiona zasada «cuius regio eius religio» uchwalona „pokojem augsburskim” w XVI w. pozwalała książętom narzucać swoje wyznanie jako religię panującą), a co gorsza: tam, gdzie nie ma papieskiej posługi Piotrowej czy choćby tradycyjnej posługi patriarszej, wywodzącej się ze starożytnej kościelnej „pentarchii”, tam nie ma nawet JEDNOŚCI [czego jaskrawym przykładem są właśnie niezliczone dziś „denominacje” protestanckie i starokatolickie…]

 19. Tomasz Staszewski pisze:

  Witam ponownie
  Dlaczego nie upubliczniacie moich komentarzy? Przecież nikogo nie obraziłem, wyraziłem tylko opinię odnośnie tego, dlaczego katolik nie powinien głosować na żadnego z kandydatów a właściwie wyjaśniłem dlaczego ja nie głosuję bo ktoś inny zagłosować może.

  • szpilka pisze:

   Juz po wyborach Popieram stanowisko .Na p.Dude zaglosowalam,gdyz stwierdzilam,ze chociaz mniejsze zlo ,ale ludzie prosza i modla sie i walcza o kraj.Tak wiec zrozumialam ,ze w tej sytuacji trzeba dac glos p.Bogu.Moze zmieni serce ,a moze da baty.My wszyscy mamy letniosc na sumieniu.Moja refleksja jest taka ,ze wyborow koniec.ale jak sie chce zmian ,to trzeba walczyc dalej.Prezydent nie ma sentymentow i potrafi sie wypiac na to, co swiete.Wszystko zalezy od koniunktury .,Jak teraz zawalczymy.Czy dalej bedziemy sie modlic?

  • Maggie pisze:

   Musiało być coś „nie tak”. Dziwię się, że Pan się chwali swoim „memorandum”. Kiedy sytuacja podbrankowa jak tu, to milczenie i jego zalecanie czy zniechęcanie jest poparciem zła, przez oddanie mu prymatu walkowerem.
   Żaden Chrześcijanin (nie tylko Katolik) nie powinien pozwolić milczeniem na możliwość przewagi „moderatora” Przykazań Pana Boga, wprowadzającego/popierającego chorobliwe zarządzenia i trendy.

   Przyznam, że straciłam sentyment do p.Bosaka, kiedy, po przegranej w I turze, odżegnał się od zalecenia poparcia p.Dudy – to był szok i wielkie rozczarowanie … bo RT i jego ekipa to nie alternatywa i pachnie taką POpularną i „świetlaną przyszłością” że oczy wychodzą z orbit 😳

   • wea pisze:

    Ja niestety też zagłosowałam w II turze na Dudę. Ale mój wybór to nie był głos na prezydenta ale przeciwko prezydentowi tzn. Rafałowi Trzaskowskiemu. I znowu niestety był to wybór między mniejszym a większym złem. Przypominam, że obecny Prezydent nie zrobił nic w sprawie zakazu aborcji czy ochrony życia poczętego, wypowiedzenia konwencji stambulskiej, zalewania Polski pieniędzmi dla lewackich organizacji promujących lgbt, promocji w telewizji polskiej partii lewicowych ( Razem, Wiosny, Lewicy) czy w produkcjach telewizji publicznej związków jednopłciowych, które zawsze przedstawiane są w pozytywnym świetle. W I turze głosowałam na p. Bosaka i rozumiem dlaczego nie poparł p. Dudy, mając na uwadze to co napisałam powyżej. Ja też nie popieram obecnego Prezydenta, nie zgadzam się również z jego polityką zagraniczną , wpychania nas w ręce Amerykanów i Izraelczyków przy jednoczesnym skłócaniu nas z sąsiadami czy dystansowaniem się od Węgier. To nie jest mój Prezydent, mimo iż na niego głosowałam, moim wyborem był i pozostał p. Bosak.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s