Wywiad Ojca Livio w Radio Maryja z MARIĄ PAVLOVIĆ-LUNETTI z 25 maja: Interesuje mnie wasza świętość

Interesuje mnie wasza świętość

 O. Livio: Jakie wrażenie wywarło na tobie to przesłanie?
Marija: Jest piękne. Bardzo mi się podobało, ponieważ Matka Boża chce nas mieć swoimi dziećmi, nazywa nas drogimi dziećmi. W tym miesiącu maju mówi nam, jak nigdy wcześniej: Módlcie się ze mną o nowe życie was wszystkich. Te słowa uderzyły mnie, ponieważ z pewnością modliliśmy się w maju, miesiącu specjalnie poświęconym Maryi. Jest to również szczególny miesiąc, ponieważ z tym koronawirusem widzimy, że bez pomocy Boga nigdzie się nie dojdzie. Myślę, że z tak wieloma osobami, które odnalazły modlitwę, odkryły na nowo wiarę, prosimy Maryję przede wszystkim, aby uwolniła nas od tej pandemii. Te pierwsze słowa: Módlcie się ze mną dodały mi pewności siebie.

O.L: Tak, ponieważ Matka Boża modli się za nami w tym niespokojnym czasie, w burzliwym czasie. To zaproszenie, aby modlić się z Nią jest piękne. Nie tylko modli się za nami, ale modli się z nami o nowe życie. Przypomina to, co powiedziała w rocznicę 25 czerwca 2019 r .: „Modlę się o nowe czasy”. Teraz mówi: „o nowe życie”. Co chce przez to powiedzieć?

M: Sama o tym mówi: W swoich sercach wiecie, co musicie zmienić. Obecność Maryi w tych latach jest właściwie zaproszeniem do nawrócenia… Wszyscy pragniemy Raju, pragniemy świętości, ale jest to trudne, ponieważ wydaje się nam, że Bóg nie słucha naszych modlitw, że Bóg jest daleko. To świat, to modernizm, wszystkie ideologie wkładają nam do głowy i w nasze serca. Bóg dał nam wolność, ale świat chce nam ją zabrać … Gdzie jest Duch? Wielu popełnia samobójstwo. Staliśmy się jak owce, które widzą tylko zielony trawnik, jedzą i to wszystko. Życie to nie tylko jedzenie, picie, spanie i praca. Różnimy się od owiec, ponieważ mamy ducha. Matka Boża wzywa nas do tego, szczególnie teraz, gdy jesteśmy w Nowennie przed Zesłaniem Ducha Świętego …

Wiele razy powtarzamy, że jesteśmy chrześcijanami, ale nie mamy odwagi świadczyć, nie mamy odwagi wziąć krzyża, różańca do ręki. Widzę, że będąc w Medziugorju, wszyscy obwieszamy się różańcami, medalikami itd, ale kiedy jesteśmy daleko od Medziugorja, wydaje się, że Bóg nie istnieje. Dlatego Maryja wciąż woła: „Wracajcie do Boga i do Jego przykazań”. Ponieważ, kiedy mamy Boga i żyjemy Jego przykazaniami, Duch Święty będzie działał, zmieni nas i odczujemy  potrzebę świadczenia o Bogu. Wraz z naszym świadectwem zmieni się także oblicze Ziemi; wierzę, że potrzebuje się odmienić nie tylko duchowo, ale także moralnie i fizycznie. Wiele razy powtarzam, że jeżeli zaczniemy być dziećmi Boga, będziemy przestrzegać Jego przykazań, jak również uznamy, że On jest Stwórcą całego świata, natury i będziemy ją chronić i dbać o nią. Bardzo mnie drażni, kiedy pomyślę do ilu osób już mówiłam a one nic nie robią. Jako chrześcijanie, a przede wszystkim jako dzieci Maryi, zostaliśmy powołani, aby modlić się za tych, którzy się nie modlą, aby być radością dla tych, którzy nie widzą wyjścia, żyją pełni niepokoju. Musimy im zanieść światło, a by rozświetlić mrok, w którym się znajdują. Dokładnie o to prosi nas Maryja. Odwagi! Zróbmy to razem. Może wydarzyć się wszystko, jakiś wypadek, jakaś choroba, i wtedy spytamy: Czym my żyjemy? Czy się zajmujemy? Naszym życiem duchowym czy tylko chlebem codziennym?….

O.L: Matka Boża mówi nam w tym przesłaniu, to co mówi nam od ponad 38 lat, a czego nie robimy. Oznacza to, że musimy się nawrócić. Nawrócenie polega na przestrzeganiu Przykazań Bożych, usuwaniu grzechów z naszego życia i odnawianiu wiary. Ona nadal to powtarza. Mam wrażenie, że nie chcemy nawracać się, nie chcemy nawet tego słuchać, chcemy po prostu robić swoje.

M: Dokładnie tak, ale jednak nie jest to tylko z naszego powodu, ponieważ wpajają nam światowe, ziemskie życie do tego stopnia, że ​​zakochaliśmy się w tym, ziemskim życiu. Wygląda więc na to, że życie to zabawa, picie, jedzenie i zapominamy, że nasze życie to także duch. Wielu nie widzi wyjścia, bo nie mają Boga, a ilu świętych, ilu męczenników spotkało Boga?

Również w tym orędziu Matka Boża mówi nam: Módlcie się i proście o pomoc i wstawiennictwo Świętych, abyście i wy mogli tęsknić za niebem i niebiańską rzeczywistością. Matka Boża powiedziała nam również: Czytajcie życie Świętych i naśladujcie ich. W tych dniach wspominamy setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Ile programów telewizyjnych, ile wiadomości … Ile radości nam to dało! Człowiek Boży, człowiek głęboki, człowiek modlitwy, wierny i nieustraszony świadek. Natomiast my boimy się dzisiaj … ponieważ nie mamy wystarczającej wiary w Boga, nie ufamy wystarczająco Bogu, nie modlimy się wystarczająco. Prośmy więc o pomoc świętych. Prosimy również o pomoc Ducha Świętego w dniach nowenny do Niego: Przyjdź Duchu Święty i ześlij nam siłę, abyśmy mogli być świadkami, siłę, abyśmy mogli być nowi, abyśmy mieli nowe życie, jak mówi nam Matka Boża. To jest najpiękniejsza rzecz, jaką możemy zrobić, ponieważ życie jest krótkie i czeka nas wieczność.

Matka Boża pokazała nam Niebo, czyściec i piekło, aby nam powiedzieć, że jeśli jesteśmy z Bogiem, jesteśmy zbawieni; jeśli nie jesteśmy z Bogiem, jesteśmy potępieni … Matka Boża w tych latach mówi nam: Wiem, że możecie być świętymi. Zapraszam was do świętości. To jest piękno obecności Maryi pośród nas. Matki Bożej nie obchodzi, czy jest koronawirus czy coś innego. Matkę Bożą interesuje nasza świętość. Jeśli żyjemy z Bogiem, cieszymy się, nawet jeśli mamy raka. Pamiętam mężczyznę, który miał raka i przyszedł mi powiedzieć, abym podziękowała Gospie za to. Zapytałam go: „Jak to? Przecież cierpisz z powodu raka! Odpowiedział mi: Gdybym nie był chory, nigdy nie przybyłbym do Medziugoria, moja rodzina nigdy by się nie modliła. Dzięki mojej chorobie cała moja rodzina się nawróciła. Umarł z modlitwą w sercu. Pamiętam, jak mówił: Gdybym nagle umarł, moja rodzina kłóciłaby się o spadek, ale teraz wiem, że moja rodzina pozostanie zjednoczona, ponieważ jest błogosławiona przez Pana.

O.L: W przesłaniu, które Matka Boża przekazała przez was, powiedziała: szatan niszczy was tym, co oferuje. Oferuje nam światowe życie, przyjemne życie tutaj na tej ziemi, życie w rzeczywistości w grzechu, które kończy się śmiercią i uważamy, że wraz ze śmiercią wszystko się kończy. Zakochaliśmy się w tego rodzaju życiu i nawet denerwuje nas rozmowa o Niebie. Denerwuje ludzi, gdy rozmawiamy o Bożym sądzie i życiu wiecznym. My, kapłani, także niewiele mówimy o tym. Myślę, że w tych dniach Matka Boża obdarzyła nas wielką łaską, pokazała nam prawdę życia, pokazała nam cierpienie, pokazała nam śmierć, pokazała kruchość. W tej sytuacji Matka Boża ostrzegła nas przed ogromną rzeczą: Nie pozwólcie zatwardzić waszych serc. Istnieje obawa, że ​​zamiast decydować się na nawrócenie, jeszcze bardziej zatwardzamy się w uporze i grzechu.

M: Zgadzam się z tobą, ponieważ wiara jest radością, radością zmartwychwstałego Chrystusa. Jesteśmy do tego powołani. Obecność Maryi i Jej orędzi w tych latach są wyrazem radości Boga, Nieba. Bóg nie zapomniał o człowieku. Ale Matka Boża pyta człowieka: Czy pamiętasz o Bogu? Matka Boża mówi nam: w swoich sercach wiecie, co musicie zmienić: wróćcie do Boga i Jego Przykazań. Mówię, że jeśli powrócimy do Boga i Jego przykazań, będziemy mieli najlepsze życie, najlepszą rodzinę, najlepsze społeczeństwo. Nawet w przeszłości mieliśmy wielu świętych, którzy nam o tym świadczyli. Wielu też oddało życie. Nawet świętych królów, którzy prowadzili swój lud w święty sposób. Dziś musimy modlić się za świętych przewodników, duchownych kapłanów, świętych. Od początku Matka Boża mówiła nam: Módlcie się za waszych kapłanów i pomóżcie im. Następnie Matka Boża poprosiła nas, abyśmy modlili się także za przewodników naszego ludu, za naszych polityków. Kiedy patrzę na plagę aborcji i inne rzeczy w naszym społeczeństwie, myślę, że Bóg, widząc to wszystko, rozdziera szaty z bólu. Co my robimy? W kremach dla piękna skóry są biedne resztki poronionych dzieci! Nawet w szczepionkach! Oszaleliśmy! To jest szaleństwo dzisiejszego świata … Nie rozumiem. Wygląda na to, że dzisiejszy świat składa się z silniejszych, bardziej inteligentnych ludzi, którzy stoją dalej, a zamiast tego boimy się małego wirusa! …

O.L: W przesłaniu, w którym zaprosiła nas do wspólnej modlitwy, do powrotu do Boga i przestrzegania Jego przykazań, Maryja proponuje nam program wspaniałego życia: „Kochane dzieci, bądźcie modlitwą dla tych wszystkich, którzy się nie modlą, bądźcie radością dla tych wszystkich, którzy nie widzą wyjścia, bądźcie nosicielami światła w ciemności tego niespokojnego czasu”.

M: Takie jest życie chrześcijanina, w jedności ze świętymi. Ze świętymi, którzy są już w Niebie i z tymi, którzy jeszcze chodzą po ziemi. Mówię, że jeżeli my, w naszych sercach, będziemy naprawdę prawdziwymi chrześcijanami, nawrócimy cały świat. Wiele razy po objawieniu mam ochotę krzyczeć. W pierwszych latach wychodziliśmy przed nasze domy i krzyczeliśmy. Nie było mikrofonów. Dzisiaj natomiast wiele razy mamy obawy, czy nie wezmą nas za fanatyków… Będę krzyczeć dopóki będę żyła. My mamy być pewną radością dla Boga, musimy być modlitwą, musimy być świadkami zmartwychwstałego Jezusa, musimy być światłem w ciemności. Do tego wzywa nas Pan. Jesteśmy wezwani, aby nie być tylko sobą. Ja nie jestem tylko jako Maria, ale idę z Jezusem w moim sercu z Matką Bożą, która jest w moim sercu, ze świętymi, którzy są w moim sercu, są dla mnie obroną i motywacją do świętości. Oni wzbudzają w moim sercu pragnienie życia wiecznego i codziennej świętości w małych rzeczach… Także z małymi modlitwami, jak: „Panie Jezu, zmiłuj się nad nami i nad całym światem! Zmiłuj się nade mną grzesznikiem!”. Maryja wzywa nas, abyśmy myśleli o Bogu i modlili się do Niego w sercu, w umyśle, ustami, aby być zawsze „przedłużonymi  rękami”, jak Ona mówi.

O.L: Maryja powiedziała nam, że razem z nami przygotowuje nowe czasy, przypomina nam o nowym życiu, mówi o tryumfie Jej Niepokalanego Serca. W tej wielkiej bitwie będziemy Jej apostołami. Ona jest naszym przywódcą, który prowadzi nas do zwycięstwa. To powinno dodać nam odwagi i umocnić nas.

M: Tak. Matka Boża nie straszy nas końcem świata, trzema dniami ciemności. Nie! Tego Maryja nie powiedziała. Ona mówi: „Chodźcie w świetle Pana! Chodźcie w radości! Chodźcie z modlitwą! Bądźcie modlitwą!”.

O.L: Ostatnia myśl o Zesłaniu Ducha Świętego, że będzie wielkie święto w przyszłą niedzielę.

M: W Medziugorju zawsze obchodziliśmy to święto w szczególny sposób. Zesłanie Ducha Święto było dniem wielkiej radości. Także w czasach komunizmu w tym dniu odbywało się błogosławieństwo pól. Pamiętam, kiedy byłam mała, mama kręciła mi loki i ubierałam najładniejsze ubrania, ponieważ w tym dniu zbierała się cała rodzina na wspólnym obiedzie. To był okres wiosenny, radosny, bardzo rodzinny i czas spędzany z przyjaciółmi. A najpiękniejszą rzeczą było to, że wieczorem modliliśmy się razem i z dziadkami śpiewaliśmy: „Przyjdź Duchu Święty”. Także dzisiaj widzimy, że jest to okazja do radości, tak jak w grupach Odnowy w Duchu Świętym, gdzie odbywają się śpiewy, jest dużo radości, dziękczynienia. Modlimy się do Ducha Świętego, aby nam pomagał przeżyć głęboko tę przemianę, o której mówi Matka Boża.

O. L: Co przewidujesz w dniu 25 czerwca, 39. rocznicy? Czy wielu ludzi przyjedzie do Medziugoria ze świata?

M: Kto wie? W Medziugoriu nie ma więcej przypadków choroby koronawirusa. Nawet nie noszą już masek. Msza Święta odprawiana jest na zewnątrz dla wszystkich mieszkańców. Na początku czerwca mają, otworzyć granice. Mam nadzieję, że Matka Boża obdarzy nas tą łaską, aby przeżywać rocznicę tak jak w inne lata. Nie wiem, czy będzie można pojechać do Medziugoria z Włoch, ale wiem, że wielu ludzi tego chce. Módlmy się do Ducha Świętego, aby wraz ze Swoim tchnieniem uwolnił nas od pandemii, a przede wszystkim od lęku, który w nas wpoili. Strach nie pochodzi od Boga, ale od diabła. Matka Boża powiedziała: Osoba, która się modli, nie boi się przyszłości. Jesteśmy ludźmi, którzy modlą się i wierzą w przyszłość, ponieważ Matka Boża jest z nami, nie porzuca nas, chroni nas i prowadzi nas do triumfu Jej Niepokalanego Serca. Jestem z wami, chronię was i błogosławię was moim macierzyńskim błogosławieństwem.

Maria i o. Livio odmówili na koniec Magnificat oraz Chwała Ojcu, i o. Livio udzielił końcowego błogosławieństwa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

118 odpowiedzi na „Wywiad Ojca Livio w Radio Maryja z MARIĄ PAVLOVIĆ-LUNETTI z 25 maja: Interesuje mnie wasza świętość

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę w mojej intencji, bardzo ale to bardzo potrzebuję teraz Waszego wsparcia

 3. Dorota pisze:

  Pod Twoją obronę ….

 4. wobroniewiary pisze:

  Apropos Trevignano Romano:
  Zgodnie z postanowieniem biskupa, od wtorku 23 czerwca o godz. 19 (czasu letniego) Różaniec Święty zostanie wznowiony z Gizellą i Gianni w kościele Assunta znajdującym się w Via del Monte, 6 w Trevignano Romano ❤️🙏
  Różaniec będzie odmawiany w każdy wtorek!

 5. Regina Wojtan pisze:

  Bog zaplac.

  On Sun., Jun. 21, 2020, 6:14 p.m. W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej, wrote:

  > wobroniewiary posted: „Interesuje mnie wasza świętość O. Livio: Jakie > wrażenie wywarło na tobie to przesłanie? Marija: Jest piękne. Bardzo mi się > podobało, ponieważ Matka Boża chce nas mieć swoimi dziećmi, nazywa nas > drogimi dziećmi. W tym miesiącu maju mówi nam, jak nigdy w” >

 6. K pisze:

  Prosze o modlitwe za mnie

 7. wobroniewiary pisze:

  Popłakałam się ze wzruszenia po porannej Mszy św.
  Kobieta podeszła do Komunii św. i rozłożyła ręce w celu przyjęcia Pana Jezusa na łapę a ojciec powiedział do niej z uśmiechem i miłością „nie udzielam Komunii św. do rąk” i tłumaczył dłuższą chwilę i czekał, aż ta otworzy usta.
  Dla bezpieczeństwa duchowego i nie tylko, nie podaję imienia tego kapłana, ale bardzo Was proszę o modlitwę za Niego, bo zły będzie Go teraz mocno atakował

  • Bożena pisze:

   +++we wszystkich intencjach

   • Bernadeta pisze:

    +++
    I za wszystkich kapłanów, którzy przeżywają kryzys swojego kapłaństwa.

    Św.proboszczu z Ars módl się za nimi.

  • Radek pisze:

   ja na weekendzie w Jeleniogórskiej Bazylice miałem przeciwne doświadczenie. Komunia Św, tylko do ręki a kiedy podeszliśmy – ksiądz nam do ust nie udzielił :(.
   Też pomódlmy się za niego…

   • babula pisze:

    we wszystkich intencjach +++

   • K pisze:

    To dziwne, jestem tam często i większość wiernych przyjmuje Komunię Św. tradycyjnie, niektórzy nawet na klęcząco. W najgorszym momencie epidemii proboszcz zachował się bardzo przyzwoicie. To na pewno bazylika?

    • Radek pisze:

     Tak na 100% bazylika w Jeleniej Górze, sobota rano 7:30, część osób w ogóle nie szła, zapewne znając tę „praktykę’.

  • AnnaSawa pisze:

   Brawo! Matko Boża polecam Twojemu Niepokalanemu Sercu tego kapłana. Amen.

  • Ania G. pisze:

   U NAS też KS TYLKO do ust daje Komunię Świętą i już na niego są donosy. Smutne,musimy więcej się modlić.

  • Czasy Maryi pisze:

   Mój proboszcz też tak robi 😉 kiwa palcem, że nie podłoży Świętego Świętych na rękę.

  • Renata Anna pisze:

   +++

  • Renata pisze:

   Dziękuję za podzielenie się z nami TYM wydarzeniem . Brakuje nam dobrych świadectw 🙂 Niech Bóg błogosławi temu księdzu i wszystkich broniących Jezusa ukrytego w konsekrowanym kawałku chleba +++

  • duszyczka pisze:

   O Jezu mój, proszę Cię za Kościół cały, udziel mu miłości i światła Ducha swego, daj moc słowom kapłańskim, aby serca zatwardziałe kruszyły się i wróciły do Ciebie, Panie.
   Panie, daj nam świętych kapłanów. Ty sam ich utrzymuj w świętości. O Boski i Najwyższy Kapłanie, niech moc miłosierdzia Twego towarzyszy im wszędzie i chroni ich od zasadzek i sideł diabelskich, które ustawicznie zastawia na dusze kapłana.
   Niechaj moc miłosierdzia Twego, o Panie, kruszy i w niwecz obraca wszystko to, co by mogło przyćmić świętość kapłana, bo Ty wszystko możesz.

 8. Ania G. pisze:

  Potrzebny szturm do Nieba!!!! Bardzo trudny poród młodej kobiety Sylwia na imię. Módlmy się o potrzebne łaski i zdrowie dla dziecka i mamy.

 9. AnnaSawa pisze:

  Kapłaństwo w ostatnim czasie to gorący temat. Szczególnie gorąco jest w mediach z powodu błędów kapłanów. Dziwne byłoby z jednej strony, gdyby wszyscy księża byli krystaliczni, zwłaszcza Ci, którzy wstąpili do seminarium, by rozwalać Kościół od wewnątrz.

  Z drugiej jednak strony rozumiem naszą potrzebę posiadania autorytetu w kapłanie i oczekiwanie od każdego, by stanął na wysokości swojego zadania. Proszę Was o modlitwę za nas kapłanów, nie jest nam łatwo. Jesteśmy na celowniku mediów, zła, diabła… Jesteśmy słabymi ludźmi tak, jak ludzie świeccy. Skarb kapłaństwa jest przechowywany w kruchych naczyniach. Staram się pokazywać moc kapłaństwa, staram się wykorzystywać jego potencjał – mam nadzieję, że to widzicie i pomaga to Wam patrzeć głębiej na kapłaństwo. Proszę Was o modlitwę. Jeśli ktoś chciałby się regularnie za mnie modlić – zapraszam na grupę Róże i Margaretki za Teobańkologię i ks. Teodora – tam znajdziesz więcej informacji co do sposobu modlitwy, tam możesz zapytać jak można pomóc modlitwą.

 10. AnnaSawa pisze:

  Od wtorku, 23 czerwca, trwać będzie nowenna do świętego Józefa przed zawierzeniem narodu polskiego i Kościoła w Polsce św. Józefowi. Aktu zawierzenia dokona 2 lipca w Narodowym Sanktuarium w Kaliszu ks. abp Marek Jędraszewski, wiceprzewodniczący Episkopatu Polski. Nastąpi to podczas comiesięcznej modlitwy za rodziny i w obronie życia transmitowanej przez Radio Maryja i telewizję Trwam. Nowenna jest organizowana i będzie odprawiana w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

 11. babula pisze:

  Pan Jezus do Alicji Lenczewskiej:
  „Nikomu nie daję cierpienia ponad siły. Daję tyle ile jest niezbędne do zbudowania. Nie bój się cierpienia ani swojego ani czyjegoś.
  Kocham was, Moje dzieci i tak bardzo pragnę waszego szczęścia. Wszystko jest z Mojej woli i wszystko jest potrzebne dla waszej radości we Mnie i dla radości tych, których Mi przyprowadzicie.”

  • babula pisze:

   W innym miejscu P. Jezus tłumaczy:
   ..”Pragnąłem abyście dobrowolnie wybrali miłość i mądrość i abym w ten sposób mógł was uszczęśliwić jako Moje dzieci prawdziwe.. „Ale wy wolicie wybierać zło i głupotę i wyrzec się dziedzictwa, które dla was jest przeznaczone..”
   „Jedynym środkiem w miarę skutecznym aby was wyratować jest jeszcze ból, cierpienie i lęk. I tymi okrutnymi środkami muszę się posługiwać bo was kocham i żal mi was gdy zdążacie do własnej zguby”.

 12. babula pisze:

  Każdy ból, cierpienie, upokorzenie w połączeniu z szczerą intencją osoby o czystym sercu staje się potężną modlitwą. Ja to wiem, chyba każdy z piszących tutaj to wie ale gdy nadchodzi ten czas gdy otrzymujemy ten krzyż -nasz własny, jedyny i niepowtarzalny – przychodzi też lęk. I to jest ludzkie, normalne, tylko nie zmarnujmy tego. Zawsze możemy prosić z Jezusem w Ogrójcu „Ojcze oddal ode Mnie ten kielich’.. ale nie Moja lecz Twoja wola niech się stanie.

  Nie nauczyłam się jeszcze tego, a tyle lat już żyję. Dusza ludzka tak powoli dojrzewa…

 13. HeSo pisze:

  Ks. DOMINIK CHMIELEWSKI SDB, wygłosił kazanie w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Kościerzynie. Oto dwa linki do kazania i konferencji:

 14. Ania pisze:

  Maryja, ujawniła co się dzieje podczas każdej Mszy Świętej – boliwijskiej mistyczce Catalinie Rivas i powiedziała:
  Teraz to widzisz; jestem tutaj przez cały czas. Ludzie idą na pielgrzymki, szukają miejsc, gdzie się ukazałam. Jest to dobre z powodu łask, które tam otrzymają. Ale w żadnym objawieniu, w żadnym innym miejscu nie jestem bardziej obecna niż w czasie Mszy Świętej. Zawsze Mnie znajdziesz u stóp ołtarza, gdzie jest odprawiana Eucharystia. U stóp Tabernakulum, pozostaję z aniołami, ponieważ jestem zawsze z Jezusem.”❤️❤️❤️
  Gdy idziesz na Mszę Świętą proś Maryję, aby pomogła ci właściwie przeżyć Eucharystię. Oddaj Jej swoje serce, a Ona przygotuje je, na to co się będzie działo podczas Mszy Świętej.🙏🙂

 15. Witek pisze:

  Ewo pamiętam o modlitwie.

  Proszę o informację, czy Sylwia urodziło się?

  Czym jest prawdziwe milczenie?
  Abba Pojmen powiedział także, iż bywa człowiek, który niby to milczy, ale jego serce osądza innych: ten mówi nieustannie. Ale bywa i taki, który mówi od rana do wieczora, a zachowuje milczenie: to znaczy nie mówi nic niepożytecznego.

  Czym jest prawdziwe milczenie? Czy tylko brakiem mowy? Abba Pojmen trafia w sedno tego problemu: naprawdę milczy ten, kto żyje w harmonii z Bogiem, bliźnimi, sobą i światem wokół. Taki człowiek nie żywi urazy do nikogo i nie chce niczyjej krzywdy; wszystko przebaczył i w jego sercu króluje wdzięczność. Taki ktoś naprawdę milczy, nawet jego serce nie oskarża nikogo w ciszy nocy.

  https://cspb.pl/czym-jest-prawdziwe-milczenie/

  …i dużo mówimy ostatnio o cierpieniu, może to nagranie o. Augustyna pomoże „walcowanym przez cierpienie”

  • Ania G. pisze:

   Dziękuję bardzo za modlitwy,przez wzgląd na babci trudny poród Sylwia dzieciaka przyszła na świat przez cesarskie cięcie. Wszystko dobrze. Dziękuję jeszcze raz. I we wszystkich intencjach i ja się modlę.

   • Ania G. pisze:

    Przez wzgląd na bardzo trudny poród dziecinka przyszła na świat przez cesarskie cięcie miało być. Jeju ale słownik i zmęczenie plotą figle

  • Bozena pisze:

   Bardzo pieknie i budujaco wytlumacxone przez O. Pelanowskiego !
   Dziekuje 🙂

 16. babula pisze:

  Kochani bardzo boli mnie serce i mam straszne ciśnienie. Westchnijcie za mną..
  Panie Jezu !

 17. Ania pisze:

  Zakaz działalności duszpasterskiej dla Ks. Grzegorza Bliźniaka, propagatora rzekomych objawień w Trevigniano Romano.
  „W dniu 18.06.2020 r., Biskup Rzeszowski Jan Wątroba wydał dekret zakazujący ks. Grzegorzowi Bliźniakowi i wszystkim pozostałym członkom Stowarzyszenia Misjonarzy Jezusa Miłosiernego z siedzibą w Tyczynie, ul. Potoki 16, prowadzenia na terytorium Diecezji Rzeszowskiej jakiejkolwiek działalności duszpasterskiej, a zwłaszcza przepowiadania Słowa Bożego i sprawowania sakramentów świętych.
  Zakaz ten wynika z faktu, że biskup diecezji w Łucku (Ukraina), który najpierw wydał zgodę na powstanie Stowarzyszenia Misjonarzy Jezusa Miłosiernego, po konsultacji ze Stolicą Apostolską zdecydował o rozwiązaniu tego Stowarzyszenia”.

  • Krystyna pisze:

   🙏🙏🙏

  • babula pisze:

   W jednej diecezji Ks. Bliźniak jest określony jako „propagator rzekomych objawień w Trevigniano Romano” a w innej (we Włoszech -jak podaje Ewa) „Zgodnie z postanowieniem biskupa, od wtorku 23 czerwca o godz. 19 (czasu letniego) Różaniec Święty zostanie wznowiony z Gizellą i Gianni w kościele Assunta znajdującym się w Via del Monte, 6 w Trevignano Romano ❤️🙏
   Różaniec będzie odmawiany w każdy wtorek!”.
   To nawet dobrze, że nie ma zgodności wśród pasterzy Kościoła. Apostołowie tez miewali różne zdanie.
   Pocieszmy się, że nad wszystkim czuwa Duch Św. i wszystko co się dzieje zostaje dopuszczone z woli Bożej dla większego wspólnego dobra i Bożej Chwały.

  • Damian pisze:

   Zawiść panuje wszędzie…
   9 czerwca była prośba o modlitwę za Meksyk i USA. Co w USA to wiadomo a przed chwilą trzęsienie ziemi w Meksyku o skali 7,7…

  • AnnaSawa pisze:

   Ula, mam dokładnie takie same odczucia.

 18. wobroniewiary pisze:

  💞 Dziś Dzień Ojca – Akt codziennego oddania się Bogu Ojcu 💞

  Ojcze Przedwieczny, Tatusiu najlepszy, oddaję Ci dziś moją wolną wolę przez Niepokalaną. Czyń ze mną co chcesz i kiedy chcesz. Chcę być doskonałym narzędziem w Twoim ręku. Używaj mnie jak chcesz, kiedy chcesz i do czego tylko chcesz. Zgadzam się na wszystko, co z Twojej ręki pochodzi. Ty Sam, [posługując się] moim ciałem i moją duszą oraz moją wolną wolą, realizuj plan, który przed wiekami założyłeś. Ufam Ci bezgranicznie, jak tylko dusza ufać Ci może. Niepokalana Dziewico, pomóż mi w tym. Amen.

 19. Mariola pisze:

  Módlmy się za księdza Grzegorza Bliźniaka, ponieważ przewidział wcześniej, że będą problemy związane z tym dziełem. Prawda zawsze się obroni, jeżeli jest to sprawa Boża to wszystko będzie dobrze im trudniej tym lepiej!!!

 20. Damian pisze:

  M.in. O braku Wiary w Jego Moc w Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski- I sobota czerwca 2020

 21. Anna pisze:

  Kochani, czy może ktoś z Was wie, gdzie mogę zamówić przez internet Msze Św. za dusze w czyśćcu cierpiące w jakimś nie za bardzo odległym terminie. U mnie w Parafii niestety do końca roku wszystkie terminy zajęte. Będę wdzięczna za każdą sugestię.

 22. Bogumiła pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę za Marka, podejrzenie raka przełyku, rodzina w rozpaczy, w tym tygodniu wyniki, bardzo proszę.

 23. Robert pisze:

 24. Marta pisze:

  Dzień dobry, ośmielam się poprosić Czytelników o pomoc – potrzebuję dla bliskiej osoby pomocy duchowej w Warszawie lub okolicach. Osoba ta była dotąd blisko Boga, głęboko wierząca, troskliwa o swoją rodzinę, niestety od kilku miesięcy obserwujemy jak bardzo się zmieniła – odeszła od Boga całkowicie, zaniedbuje swoją rodzinę i dom – kwestionuje wiarę w Boga. Być może jest pod wpływem złego ducha, stąd moja prośba o Państwa pomoc – dokąd się udać, aby można uzyskać pomoc dla tej osoby. Dodam jeszcze, że na chwilę obecną osoba ta nie chce przystąpić do sakramentu spowiedzi. Uprzejmie dziękuję i pozdrawiam wszystkich Czytelników tej strony.

  • Marta pisze:

   Dodam jeszcze, że osoba ta mocno interesowała się rozwojem osobistym, być może również wschodnimi wierzeniami, stąd między innymi moje przypuszczenia o działaniach złego ducha.

   • Robert pisze:

    Mnie lata temu zaprowadzono do jezuitów na Świętojańskiej (używaną Biblię, którą wtedy dostałem mam do dzisiaj), a potem już sam odwiedzałem dominikanów na Freta. Można do nich zadzwonić i umówić się na wizytę albo próbować z marszu, na furcie przedstawiając pokrótce swą sprawę. W ten sposób poznałem wyjątkowo ludzkiego zakonnika, który sam był niemal jak anioł. On prawie zawsze był dostępny dla takich jak ja – maruderów. Pomógł mi nie raz. I proszę się nie zniechęcać, gdyby coś poszło nie tak, ale szukać przewodnika [duchowego] do skutku. Jest ich jeszcze wielu… Spacerek po Starówce bywa nie tylko po piwku. ; )

  • xc pisze:

   mozliwe ze to moze byc jakas forma depresji leku . problemy w pracy ? choroba ? . ostatnie kilka miesiecy bylo dosyc stresujace. watpie zeby ta osoba chciala skorzystac z pomocy duchowej . skoro odcina sie od zycia religijnego. moze jakis post czy rozzaniec kilku osob za ta osobe ?

 25. Marta pisze:

  Uprzejmie dziękuję za wskazówki. Pozdrawiam serdecznie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s