2 lipca 2020 roku Polska zostanie zawierzona Św. Józefowi!

2 lipca 2020 roku Polska zostanie zawierzona Świętemu Józefowi!

Zawierzenia tego dokona Episkopat Polski. Uroczystość odbędzie się w Narodowym Sanktuarium Św.Józefa w Kaliszu w roku 150 rocznicy ogłoszenia przez Papieża Piusa IX św. Józefa Patronem Kościoła Katolickiego.
Na uroczystość wybrano pierwszy czwartek miesiąca. Czas, gdy w polskim Nazarecie (jak określane jest Narodowe Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu) trwa comiesięczne nabożeństwo w intencji obrony życia poczętego i rodzin, transmitowane w TV Trwam. Wiemy, że Święty Józef jest TRZECIM najpotężniejszym świętym po Bogu w Trójcy Świętej Jedynym i Najświętszej Matce.
Św. Józef jest Patronem Świętego Kościoła Katolickiego, Rodziny i Czasów Ostatecznych!

Akt zawierzenia jest przede wszystkim aktem zaufania, prośbą o ochronę. Kościół czcił św. Józefa, uciekając się do niego w największych potrzebach i momentach kryzysowych. Tak było właśnie w 1870 roku. To był rok wielkich zmian, które miały wpływ na przyszłość. W wyniku ataku wojsk włoskich upadło Państwo Kościelne, przerwane zostały obrady I Soboru Watykańskiego, którego nigdy nie wznowiono. Sobór ten podejmował bardzo istotne decyzje, nie tylko w kwestii dogmatu o nieomylności Papieża, ale także definiował wiarę katolicką – podkreśla ks. Dariusz Dąbrowski
Więcej: www.swietyjozef.kalisz.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

56 odpowiedzi na „2 lipca 2020 roku Polska zostanie zawierzona Św. Józefowi!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Renata Anna pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=6vWKw398HbI Refleksja w drodze – Trójca Święta

 3. zaniepokojona pisze:

  Proszę o poradę, pomoc 🙂 dziś ksiądz ogłosił, że w tym roku naszej rodzinie przypada wykonanie jednego z ołtarzy na Boże Ciało – czasu mało a my jakoś wybitnie uzdolnieni w tym kierunku nie jesteśmy, czy może ktoś z Was zechciałby podpowiedzieć hasło/napis/cytat, który moglibyśmy tam umieścić – myślałam troszkę może o słowach Jana Pawła II skoro mamy 100 leci jego narodzin w tym roku, ale może też coś związanego z Sercem Jezusa, sama nie wiem – podpowiedzcie proszę co Wy byście umieścili na ołtarzu, dziękuję z góry z pomoc!

 4. eReM pisze:

  Cudowna wiadomość!!! Bogu niech będą dzięki!!!

 5. Paweł pisze:

  W tym roku 2 lipca przypadnie „okrągła”, bo 25. rocznica śmierci mojej śp. babci Zofii (a gdyby nie ta moja babcia, to zapewne nie przystąpiłbym za młodu nie tylko do I Komunii św., lecz może nawet w ogóle nie zostałbym w dzieciństwie ochrzczony…). Udało mi się babcię na ok. rok przed jej śmiercią zapisać do Apostolstwa Dobrej Śmierci (za jej zgodą, którą wyraziła też w imieniu swego męża, a mojego dziadka Stanisława, zm. w zeszłym roku w wieku 95 lat – i co ciekawe, zmarłego akurat w piątek przed Niedzielą Palmową, czyli w dawne przedsoborowe wspomnienie Siedmiu Boleści NMP, obecnie „reaktywowane” np. w katolickich ordynariatach poanglikańskich). Wg relacji wujka, babcia będąc umierająca wołała ciągle: „Święty Józefie, ratuj!”.
  [Czyli tak summa summarum „kłaniają” się tu główni Patronowie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Matka Boża Bolesna i św. Józef!]
  W dniu 2 lipca obchodzone jest też obecnie co roku w Diecezji włocławskiej wspomnienie obowiązkowe NMP Licheńskiej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Og%C3%B3lny_kalendarz_rzymski (Babcia o Licheniu już wtedy wiedziała ode mnie, a sama marzyła też o pielgrzymce do Lourdes, aby być – jak Bóg da! – uzdrowioną…).
  Matka Boża jako Królowa/Patronka RODZIN jest z kolei czczona w sanktuarium w Leśniowie (na południowy wschód od Częstochowy), a główne uroczystości przypadają tam rokrocznie także w dniu 2 lipca: http://www.lesniow.pl/62,Stale-uroczystosci
  Przed Soborem Watykańskim II natomiast w dniu 2 lipca przypadało święto (II klasy) Nawiedzenia NMP [i to już od czasów anty-Soboru w Bazylei, który to na swojej 36. sesji w dn. 17 IX 1439 ogłosił prawdę o Niepokalanym Poczęciu NMP oraz potwierdził święto 8 grudnia jako obowiązujące dla całego chrześcijaństwa, na swojej zaś 43. sesji w dn. 1 VII 1441 ustanowił właśnie to powyższe święto Nawiedzenia NMP, a dekrety te – choć nigdy nie były formalnie prawomocne ani zatwierdzone przez papieża – to jednak okazały się SKUTECZNE, gdyż np. Francja i Hiszpania (jak podaje na str. 264 „Breviarium fidei”) wprowadziły je w życie, natomiast papieże począwszy od Sykstusa IV (+1484) podjęli temat wiary w Niepokalane Poczęcie NMP idąc w tym samym kierunku, co anty-Sobór w Bazylei, i dając najpierw tej wiary pośrednie potwierdzenie (Aleksander VII – bulla „Sollicitudo omnium ecclesiarum” z 1661 r.) oraz wreszcie definicję dogmatyczną (bł. Pius IX – bulla „ineffabilis Deus” z 1854 r.)].

  • Renata Anna pisze:

   Mój tato też zmarł 2 lipca. była to wtedy pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia jest też Święto Najświętszej Maryji Panny Tuchowskiej i Święto Najświętszej Maryji Panny Kodeńskiej – MATKI JEDNOŚCI. Tej ostatniej mam szkaplerz.

 6. Euzebia pisze:

  Homilia wygłoszona przez Ojca Świętego Jana Pawła II 7 czerwca 1979 r. w Oświęcimiu

  Film „Pielgrzym” – Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Ojczyzny – 2-10 czerwca 1979 r.

 7. Paweł pisze:

  Dzisiaj, czyli w tydzień po Zielonych Świątkach, przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  W przedsoborowym Brewiarzu [w godzinie kanonicznej zwanej Prymą, która – notabene – jako taka została już obecnie zlikwidowana w całym Brewiarzu na mocy postanowienia (zawartego w nrze 88d) Konstytucji o Liturgii świętej „Sacrosanctum Concilium” Soboru Watykańskiego II] odmawiano na tę okoliczność tzw. Symbol Atanazjański, czyli trzecie najważniejsze (po Składzie Apostolskim i Symbolu Nicejsko-Konstantynopolitańskim) katolickie Wyznanie wiary [używane też przez anglikanów, jak podaje na str. 622 „Breviarium fidei” z 2001 r.]:
  1. Quicúmque vult salvus esse, * ante ómnia opus est, ut téneat cathólicam fidem: / Quam nisi quisque íntegram inviolatámque serváverit, * absque dúbio in ætérnum períbit.
  _______[Ktokolwiek chce być zbawiony, musi przede wszystkim wyznawać wiarę katolicką, której jeśliby kto nie zachował całej i nienaruszonej, bez wątpienia zginie na wieczność.]
  2. Fides autem cathólica hæc est: * ut unum Deum in Trinitáte, et Trinitátem in unitáte venerémur. / Neque confundéntes persónas, * neque substántiam separántes. / Alia est enim persona Patris, ália Fílii, * ália Spíritus Sancti. / Sed Patris, et Fílii, et Spíritus Sancti una est divínitas, * æquális glória, coætérna majéstas.
  _______[Wiara zaś katolicka polega na tym, abyśmy czcili jednego Boga w Trójcy, a Trójcę w jedności, nie mieszając Osób ani nie rozdzielając istoty. Inna jest bowiem Osoba Ojca, inna Syna, inna Ducha Świętego; lecz Ojca i Syna, i Ducha Świętego jedno jest Bóstwo, równa chwała, współwieczny majestat.]
  3. Qualis Pater, talis Fílius, * talis Spíritus Sanctus. / Increátus Pater, increátus Fílius, * increátus Spíritus Sanctus. / Imménsus Pater, imménsus Fílius, * imménsus Spíritus Sanctus. / Ætérnus Pater, ætérnus Fílius, * ætérnus Spíritus Sanctus.
  _______[Jaki Ojciec, taki Syn, taki Duch Święty. Nie stworzony Ojciec, nie stworzony Syn, nie stworzony Duch Święty. Niezmierzony Ojciec, niezmierzony Syn, niezmierzony Duch Święty. Wiekuisty Ojciec, wiekuisty Syn, wiekuisty Duch Święty.]
  4. Et tamen non tres ætérni, * sed unus ætérnus. / Sicut non tres increáti, nec tres imménsi, * sed unus increátus, et unus imménsus. / Simíliter omnípotens Pater, omnípotens Fílius, * omnípotens Spíritus Sanctus. / Et tamen non tres omnipoténtes, * sed unus omnípotens. / Ita Deus Pater, Deus Fílius, * Deus Spíritus Sanctus. / Et tamen non tres Dii, * sed unus est Deus. / Ita Dóminus Pater, Dóminus Fílius, * Dóminus Spíritus Sanctus. / Et tamen non tres Dómini, * sed unus est Dóminus.
  _______[A jednak nie trzej wiekuiści, lecz jeden wiekuisty; jak i nie trzej nie stworzeni ani trzej niezmierzeni, lecz jeden nie stworzony i jeden niezmierzony. Podobnie wszechmocny jest Ojciec, wszechmocny Syn, wszechmocny i Duch Święty. A jednak nie trzej wszechmocni, lecz jeden wszechmocny. Podobnie Bogiem jest Ojciec, Bogiem Syn i Bogiem Duch Święty. A jednak nie trzej bogowie, lecz jeden jest Bóg. Tak też Panem jest Ojciec, Panem Syn, Panem i Duch Święty. A jednak nie trzej panowie, lecz jeden jest Pan.]
  5. Quia, sicut singillátim unamquámque personam Deum ac Dóminum confitéri christiána veritáte compéllimur: * ita tres Deos aut Dóminos dícere cathólica religióne prohibémur.
  _______[Ponieważ jak każdą z osób osobno Bogiem i Panem prawda chrześcijańska wyznawać nam każe, tak katolicka religia zabrania nam mówić o trzech bogach lub trzech panach.]
  6. Pater a nullo est factus: * nec creátus, nec génitus. / Fílius a Patre solo est: * non factus, nec creátus, sed génitus. / Spíritus Sanctus a Patre et Fílio: * non factus, nec creátus, nec génitus, sed procédens. / Unus ergo Pater, non tres Patres: unus Fílius, non tres Fílii: * unus Spíritus Sanctus, non tres Spíritus Sancti.
  _______[Ojciec przez nikogo nie został uczyniony ani stworzony, ani zrodzony. Syn pochodzi od samego Ojca, nie jest uczyniony ani stworzony, lecz zrodzony. Duch Święty pochodzi od Ojca i Syna, nie jest ani uczyniony, ani stworzony, ani zrodzony, lecz pochodzący. Jeden więc jest Ojciec, a nie trzej ojcowie; jeden Syn, a nie trzej synowie; jeden Duch Święty, a nie trzej duchowie święci.]
  7. Et in hac Trinitáte nihil prius aut postérius, nihil majus aut minus, * sed totæ tres personæ coætérnæ sibi sunt et coæquáles. / Ita ut per ómnia, sicut jam supra dictum est, * et únitas in Trinitáte, et Trínitas in unitáte veneránda sit. Qui vult ergo salvus esse, * ita de Trínitate séntiat.
  _______[I nic w tej Trójcy nie jest wcześniejsze lub późniejsze, nic większe lub mniejsze, lecz trzy osoby w całości są sobie współwieczne i zupełnie równe. Tak iż we wszystkim – jak już wyżej powiedziano – trzeba czcić i jedność w Trójcy, i Trójcę w jedności. Kto zatem chce być zbawiony, niech takie o Trójcy ma przekonanie.]
  8. Sed necessárium est ad ætérnam salútem, * ut Incarnatiónem quoque Dómini nostri Jesu Christi fidéliter credat. / Est ergo fides recta ut credámus et confiteámur, * quia Dóminus noster Jesus Christus , Dei Fílius, Deus et homo est. / Deus est ex substántia Patris ante sǽcula génitus: * et homo est ex substántia matris in s ǽculo natus. / Perféctus Deus, perféctus homo: * ex ánima rationáli et humána carne subsístens. / Æquális Patri secúndum divinitátem; * minor Patre secúndum humanitátem.
  _______[Lecz konieczne jest dla wiecznego zbawienia, by także należycie wierzyć we Wcielenie Pana naszego Jezusa Chrystusa. Wiara katolicka polega na tym, aby wierzyć i wyznawać, że Pan nasz Jezus Chrystus, Syn Boży, jest Bogiem i człowiekiem. Jest Bogiem jako zrodzony z istoty Ojca przed wiekami i jest człowiekiem jako zrodzony z istoty matki w czasie. Prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek, złożony z rozumnej duszy i ludzkiego ciała; równy Ojcu według bóstwa, mniejszy od Ojca według człowieczeństwa.]
  9. Qui, licet Deus sit et homo, * non duo tamen, sed unus est Christus. / Unus autem non conversióne divinitátis in carnem, * sed assumptióne humanitátis in Deum. / Unus omníno, non confusióne substántiæ, * sed unitáte persónæ. / Nam sicut ánima rationális et caro unus est homo: * ita Deus et homo unus est Christus.
  _______[A choć jest i Bogiem, i człowiekiem, to jednak Chrystus nie jest dwiema osobami, lecz jedną. Jedną zaś osobą jest nie przez przemianę Bóstwa w naturę cielesną, ale przez przyjęcie człowieczeństwa w Boga. Jeden najzupełniej nie przez zmieszanie natur, ale przez jedność osoby. Albowiem jak rozumna dusza i ciało jednym są człowiekiem, tak Bóg i człowiek jednym są Chrystusem.]
  10. Qui passus est pro salúte nostra: descéndit ad ínferos: * tértia die resurréxit a mórtuis. / Ascéndit ad cælos, sedet ad déxteram Dei Patris omnipoténtis: * inde ventúrus est judicáre vivos et mórtuos. / Ad cujus advéntum omnes hómines resúrgere habent cum corpóribus suis: * et redditúri sunt de factis própriis ratiónem. / Et qui bona egérunt, ibunt in vitam ætérnam: * qui vero mala, in ignem ætérnum. / Hæc est fides cathólica, * quam nisi quisque fidéliter firmitérque credíderit, salvus esse non póterit. / Glória Patri et Fílio * et Spirítui Sancto. / Sicut erat in princípio, et nunc et semper, * et in s ǽcula sæculórum. Amen.
  _______[Poniósł On mękę dla naszego zbawienia, zstąpił do otchłani, trzeciego dnia zmartwychwstał. Wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga Ojca wszechmogącego, stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Na jego przyjście wszyscy ludzie mają powstać w swoich ciałach i zdadzą sprawę z własnych uczynków. Ci, którzy dobro czynili, przejdą do życia wiecznego, ci zaś, którzy zło czynili, do ognia wiecznego. Taka jest wiara katolicka. Jeśli ktoś nie będzie jej należycie i stanowczo wyznawał, nie może być zbawiony. Chwała Ojcu…] – https://opusdei.org/pl-pl/article/symbol-atanazjanski-quicumque/http://www.kollmorgen.privat.t-online.de/athanasianum.html

 8. klasv pisze:

  Grzeszymy, gdy nie poszukujemy prawdy.

  • Maggie pisze:

   Zgadza się, że szał i że choroba musi być przynajmniej dokładnie opisana jak w Vademecum Lekarza Praktyka (np patologia etc), że dziwne są te testy (ciekawe co wymaz pokazuje), ALE chyba to prawda, że nosiciel (host) nie zawsze musi być chory .. np może być odporny … (był film fabularny, o małpce, która zarażała np załogę statku i ludzi, którzy to zwierzątko szmuglowali lub mieli kontakt)

 9. Ania W. pisze:

  Proszę o modlitwę za maturzystów, za moją córkę Martynę, która też dzisiaj pisze maturę o dary Ducha Świętego.

 10. Helena pisze:

  Rodzice Michała poturbowanego przez byka, gorąco dziękują za modlitwę. Michał jest w śpiączce, stan jest bardzo ciężki, ale dziś lekarze dają odrobinę nadziei. Nadal gorąco proszą o modlitwę za swojego syna.

 11. Euzebia pisze:

  Bóg w roku 2020 zatrzymał świat. Zatrzymał wiele jego materialnych funkcji. 3 mld ludzi zaniechało aktywności zawodowej, edukacyjnej, społecznej i pozostaje w izolacji domowej. Stanowi to połowę ludności świata. Bóg zatrzymał świat, ponieważ pragnie, abyśmy zastanowili się nad Jego obecnością, która jest czymś najważniejszym w życiu człowieka. Na tę refleksję On dał nam czas w okresie Wielkiego Postu. U Boga nie ma przypadków… To Pan zaprasza nas teraz, abyśmy stanęli przed Nim i uznali, że to On jest Zbawicielem ludzkości. On ukazuje nam dziś raz jeszcze Swoją przyjaźń i pociąga ku wiecznej, głębokiej relacji z Nim, z Tym, który z pewnością mógłby stłumić pandemię koronawirusa – którą zapowiadał w Orędziach „Prawdziwego Życia w Bogu” – zaledwie jednym Swoim Słowem, tak samo bowiem uciszył burzę na Jeziorze Galilejskim, płynąc z uczniami. On potrzebuje jednak naszej skruchy i modlitwy, i przemiany naszych serc. I jeszcze jedno: koniec czasów to nie jest koniec świata, lecz koniec pewnej epoki w dziejach świata i Kościoła.

  WYPEŁNIAJĄ SIĘ PROROCTWA O KOŃCU CZASÓW – Vassula wyjaśnia zapowiedzi otrzymane w Orędziach Jezusa

  • Euzebia pisze:

   13 marca 2020r. Pan skierował słowa do Vassuli:
   Wezwij ludzi i powiedz im: bez skruchy i prawdomówności w Twojej modlitwie to zło będzie trwało dłużej niż myślisz; zwróć się do mnie, do twojego Boga i pokutuj; szczera i powszechna modlitwa dotrze do Mnie, do twojego Boga; Post odrzuci demony; każda ofiara jest mi przyjemna; Odrzuć twojego ducha letargu i wyrzeknij się swoich złych dróg i pogódź się ze Mną, twoim Bogiem; niech usłyszę: „Panie, zmiłuj się nad mną, nad grzesznikiem!” i okażę współczucie, i będę spuszczał błogosławieństwo na was wszystkich; chodźcie, nie bójcie się; słucham…

   • Euzebia pisze:

    Fragment z wcześniejszego orędzia z 19 listopada 2019r.:

    (…) Słuchajcie mnie: zwracałem się do was z łagodnością, prosząc was, abyście wyszli do narodów i głosili im Moje Słowo i ostrzegali wszystkich od największego do najmniejszego, aby wszyscy pokutowali, modlili się i pościli, bo to są ostatnie dni waszej ery i aby każdy wyrzekł się swoich złych dróg; mówiłem do Mojego Kościoła, że jeśli się nie pogodzą, nie dojdą do porozumienia i nie połączą się, niebo i ziemia zatrząsną się, a morze będzie ryczeć ze swego miejsca; ich nielojalność sprawiła, że mój dom stał się pustynią z powodu ich nieugiętych serc (…)

    źródło:
    http://www.tlig.org

   • Longin pisze:

    Są też takie Słowa (13.09.2002r) które wiele wyjaśniają dlaczego nie przyjmujemy tych Wezwań, twierdząc niekiedy, że samo Pismo wystarczy.
    „(…)W rzeczywistości nikt nie może – przez samo tylko czytanie Pisma Świętego – wniknąć w tę tajemnicę ani pojąć tajemnicy waszego Boga, który mówi i żyje, i jest pośród was za waszych dni. Aby wniknąć w głębię Mojego Słowa, potrzebujecie czegoś więcej: duchowego poznania, otrzymanego od Ducha Świętego, który wam naświetla Pisma.Czy słyszeliście, żeby ktoś czytał nocą, kiedy są zgaszone światła? To tylko wtedy, gdy światła są zapalone, można widzieć słowa i czytać je. Bez światła nic nie ujrzycie. Bez Ducha Świętego, który przekracza myśl i przewyższa wszelkie konstelacje świetlne razem wzięte, oświadczenia i wyrażenia Mądrości w Moim Słowie będą przed wami ukryte. Jedynie Duch Święty daje waszym duchom światło konieczne do zrozumienia niebieskich wyrażeń. Inaczej Moje Słowa pozostaną zapieczętowane i zamknięte. Oto przyczyna, dla której tak wielu nie rozpoznaje Mnie w tej Pieśni Miłości.

    Pisma, jak powiedziałem, odzwierciedlają Mój Boski Obraz. Jeśli dziś nie widzicie Mnie w Moich Pieśniach, z jakimi się do was zwracam, dawanych wam przez Moje kochające Miłosierdzie, to dlatego że nie doświadczyliście jeszcze Mojej czułości ani nie zakosztowaliście nigdy Mojej słodyczy. Wasza tak zwana wiedza przeszkadza wam Mnie ujrzeć. Błogosławiony ten, kto otwarł przede Mną swe serce, przyjmując Mnie w prostocie serca. Nie ujrzy Moich Pieśni jako prostych słów, lecz – jako moc i jako Ducha Świętego, i jako absolutną pewność. I dodałbym jeszcze, że Moje wyśpiewywane ci Pieśni są żyjącą mocą pośród was, którzy w nie wierzycie”
    https://vassula.pl/zeszyt-106.html

 12. Euzebia pisze:

  Nadszedł czas, aby wykonać Moją Sprawiedliwość, albowiem kara dla tego niewiernego pokolenia jest u waszych drzwi. Wypełnię Moje zarządzenia co do joty. Kiedy usłyszycie grzmot, Mój Głos się rozlegnie, hucząc w waszych uszach, rozbrzmiewając po same krańce ziemi. Wtedy wiedzcie, że świat i wszyscy, którzy go zamieszkują, usłyszą Głos Sprawiedliwości

  „Jahwe, mój Boże, niech dotrze do Ciebie moja modlitwa,
  usłysz nasze wołanie o miłosierdzie i o pomoc,
  przebacz tym, którzy nie pokładają wiary w Ciebie, mój Boże,
  ani ufności w Twoją moc, by nas ocalić.

  Nie uderzaj nas w naszych dniach,
  wypalając w jednej chwili ziemię.
  Ale w Twoim Ojcowskim Współczuciu
  pożałuj nas i przebacz nam.
  Nie pozwól, by zły jak wodę rozlał naszą krew.
  Przebacz naszą winę, powściągnij swój gniew,
  pamiętając o naszej słabości.

  Powstrzymaj Twych aniołów zniszczenia,
  dając nam jeszcze jedną szansę okazania się
  wartymi Twojej Dobroci.
  Pokładam mą ufność w Tobie. Amen”

  Całość:
  https://wobroniewiaryitradycji.com/2016/03/01/oredzie-dla-vassuli-z-13-lutego-2016-nadszedl-czas-aby-wykonac-moja-sprawiedliwosc/

  • Longin pisze:

   Od pewnego czasu modlimy się wspólnie tą modlitwą w rodzinie choć na początku było pewne zaskoczenie dlaczego akurat nią. Podobnie jak wiele innych modlitw podyktowanych Vassuli, bije z niej niezwykła harmonia i pokój jakby rzeczywiście mogła ona zmienić świat tj. bieg wydarzeń.
   Mała tylko uwaga, że jest tu jakby nieścisłe tłumaczenie przy słowach(…) „pożałuj nas i przebacz nam”, bowiem bardziej przemawia zdanie …”zmiłuj się nad nami i przebacz nam”

  • babula pisze:

   Już siódmy chyba raz słucham tej pięknej modlitewnej ciszy. Dziękuję Ewo ❤
   Kazimierzu Tobie też Dziękuję za to ze jesteś i chociaż taki niewidzialny -jak Anioł Stróż-ale jest ❤

 13. Mateusz pisze:

  Szczęść Boże 😀 kochani, chciałbym was, każdego kto to czyta prosić o modlitwę. Może macie jakieś wspólnoty, grupy modlitwene a może zwyczajnie módlcie się sami. Proszę was abyście razem ze mną podziękowali Bogu za wszystkie łaski i ludzi których mi podarował. W szczególny sposób polecam wszystkich moich dobroczynców, kapłanów, przyjaciół i ich waszej i swojej modlitwie polecam. W szczególny sposób chciałbym jednak was poprosić o modlitwę za pewną dziewczynę. Nie ma co pisać, sytuacja jest nie najlepsza. Nie chodzi tu o zdrowie fizyczne a raczej psychiczne i duchowe. Módlcie się wraz ze mną o jej uwolnienie i nawrócenie… To historia jak wiele tutaj podobnych, młoda osoba, grzech w końcu jego konsekwencje, depresja, złe myśli itp. Pomóżcie mi zwrócić ją Bogu jeśli mogę tak napisać.

 14. babula pisze:

  Jak komuś ciężko i źle -patrz i módl się ❤

  • Paweł pisze:

   @babulo: Kiedyś, jak pamiętam, podobały Ci się wklejone przeze mnie nagrania ze znanym walcem „Fale Dunaju” rumuńskiego kompozytora Iona Ivanovici. A teraz ostatnio natrafiłem przypadkiem na takie oto nagranie, które z tych wszystkich dotychczasowych jest – moim zdaniem – najbardziej „idealne” i „wzorowe” (tzn. wydaje mi się, że najlepiej oddaje intencje samego kompozytora):

 15. Siostry Józefitki z Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie proszą o modlitwę i wsparcie…
  szczegóły w linku: https://tarnow.gosc.pl/doc/6345530.Dom-Pogodnej-Jesieni-w-Tuchowie-potrzebuje-pomocy-w-walce-z

 16. Jarosław Mamrotek pisze:

  Wyłączcie czyli usuńcie ten adres – bo wszystko idzie w spam.

  niedz., 7 cze 2020 o 10:08 W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej napisał(a):

  > wobroniewiary posted: „2 lipca 2020 roku Polska zostanie zawierzona > Świętemu Józefowi! Zawierzenia tego dokona Episkopat Polski. Uroczystość > odbędzie się w Narodowym Sanktuarium Św.Józefa w Kaliszu w roku 150 > rocznicy ogłoszenia przez Papieża Piusa IX św. Józefa Patronem Kośc” >

 17. Kasia pisze:

  Szczęść Boże. Bardzo proszę o modlitwę za moją siostrę Anię. Jutro ma zabieg na nerce i ma być pod narkozą. W domu zostawia dwójkę małych dzieci w tym jeden niemowlak na piersi, który jest od niej,,uzależniony”. Lekarz obiecał powrót tego samego dnia do domu ale ona i tak płacze i stresuje się tym, jak przetrwa to jej malutkie dziecko. Ważne, aby nie było komplikacji i rzeczywiście mogla wrocic do domu. Bóg zapłać za każde westchnienie w jej intencji. Najświętsza Matko Boga oddaję moją siostrzyczkę Anię pod Twoją opiekę.

 18. Osińska Teresa pisze:

  Bardzo proszę was kochani o informację i odpowiedż czy ktoś z was słyszał o współczesnej mistyczce Ewie Rycielskiej . Pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s