Ks. Tomasz Kostecki: Wniebowstąpienie – do nieba czy do Boga?

Homilia wygłoszona w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie, 10 maja 2020 roku. Rzecz o środkach bogatych u ubogich w Kościele

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Ks. Tomasz Kostecki: Wniebowstąpienie – do nieba czy do Boga?

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. kasiaJa pisze:

  W Rzymie niektórzy księża postanowili rozdawać komunię św. w dezynfekowanych jednorazowych torebkach…..

 3. Paweł pisze:

  Nie jestem pewien, czy to tak całkiem wypada, ale wklejam kilka ładnych utworów, których tytuły kojarzą mi się z dzisiejszym świętem WNIEBOwstąpienia Pańskiego:
  1. Leo Fall (1873-1925) – „A NIEBO ROZPOŚCIERA SIĘ [nad nami] PEŁNE SKRZYPIEC”:

  2. Carl Michael Ziehrer (1843-1922) – „W SIÓDMYM NIEBIE JEST WIEDEŃCZYK”:

  3. Paul Lincke (1866-1946) – „ZAMKI, KTÓRE LEŻĄ NA KSIĘŻYCU”:

  4. Natomiast na okoliczność teraźniejszej WIOSENNEJ pory roku wklejam znany walc Johanna Straussa II „ODGŁOSY WIOSNY” w wykonaniu Wiedeńskiego Chóru Chłopięcego:

  5. Ten zaś z kolei utwór – w wykonaniu tego samego Chóru – to moja aluzja-satyra, na jaką pozwalam sobie w odniesieniu do obecnego kryzysu obyczajowego w naszym kraju (i nie tylko), związanego z „pewnymi” agresywnymi upodobaniami „pewnych” osób/panów [zwłaszcza]:

 4. m-gosia pisze:

  Paweł dziękuję.Ten pianista gra przecudnie.Nie zawsze mam czas i ochotę na muzykę,ale dziś był ten czas.

  • Paweł pisze:

   Dzięki. Ten pianista faktycznie ma wielki talent do UMIEJĘTNEGO „streszczania” utworów trwających np. około 7-10 minut – do bardzo „treściwych” kawałków o czasie trwania rzędu 2-4 minut! (A to też trzeba umieć!). Oto jeszcze kilka innych przykładów (z rozmaitych kompozytorów, głównie operetkowych):
   1. Emmerich Kálmán – „CHCIAŁABYM ZATAŃCZYĆ”:

   2. Josef Strauss – „WIEJSKIE JASKÓŁKI Z AUSTRII”:

   3. Robert Stolz – „WIEDEŃ JEST PIĘKNY DOPIERO NOCĄ”:

   4. Sebastián de Yradier – „SERENADA”:

   5. Rudolf Sieczynski – „WIEDEŃ, MIASTO MOICH MARZEŃ”:

   6. Carl Zeller – „JAK MOJA BABCIA W WIEKU 20 LAT”:

   7. Oscar Fetrás – „CÓRECZKA ZŁOTNIKA”:

   8. A tu bez streszczania zagrane są „NOWE WIEDEŃSKIE LENDLERY” op. 1 Josepha Lannera:

   9. Tu zaś też bez streszczania – walc Johanna Straussa I (ojca) „WISZĄCY MOSTEK” op. 4:

   _______Mogę jeszcze polecić drugiego TEGO TYPU niezłego pianistę, który podpisuje się „Harry Völker”:
   a) Franz Lehár – „USTA MILCZĄ, DUSZA ŚPIEWA (z operetki „Wesoła wdówka”):

   b) Piotr Czajkowski – „WALC KWIATÓW”:

   c) Vittorio Monti – „CZARDASZ” („Muzyka cygańska”):

 5. Euzebia pisze:

  25 maja 1887r. przyszedł na świat Francesco Forgione, późniejszy Ojciec Pio, kapucyn, stygmatyk i wielki święty, beatyfikowany i kanonizowany przez Jana Pawła II.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s