Maj miesiącem Maryi. Miesięczne nabożeństwo ku czci NMP z Luizą Piccarretą – dzień 15

 Medytacje ze Służebnicą Bożą Luizą Piccarretą wg
„Dziewica Maryja w Królestwie Woli Bożej”

Modlitwa do Niebieskiej Królowej
na ka
żdy dzień miesiąca maja

Niepokalana Królowo, moja Niebieska Matko, przychodzę na Twoje matczyne kolana, aby się wtulić w Twoje ramiona jako Twoja ukochana córka i aby prosić Cię z najgorętszym westchnieniem – w tym miesiącu poświęconym Tobie – o największą z łask: ażebyś mi dozwoliła żyć w Królestwie Woli Bożej. Święta Mamo, Ty, która jesteś Królową tego Królestwa, pozwól mi żyć w Nim jako Twoja córka, ażeby Ono już więcej nie było bezludnym, ale zamieszkałym przez Twoje dzieci. Dlatego też Wszechwładna Królowo, ja powierzam się Tobie, abyś mogła pokierować moimi krokami do Królestwa Woli Bożej, a trzymając mnie mocno za rękę, pokierujesz całą moją istotę ku nieskończonemu życiu w Woli Bożej. Będziesz moją Mamą, i Tobie jako mojej Mamie, zawierzam moją wolę, abyś mogła wymienić ją na Wolę Bożą i tym sposobem będę mogła być pewna, że nie opuszczę Jej Królestwa. Dlatego też proszę Cię, oświeć mnie, abym mogła zrozumieć, co to znaczy Wola Boga.

Zdrowaś Maryjo…

Ofiara miesiąca: Rano, w południe i wieczorem (to znaczy trzy razy w ciągu dnia) przyjść na kolana naszej Niebieskiej Mamy i powiedzieć do Niej: „Moja Mamo, kocham Cię, i Ty kochaj mnie też i daj łyk Woli Bożej mojej duszy. Daj mi swoje błogosławieństwo, ażebym wykonywała wszystkie moje czynności pod Twoim matczynym spojrzeniem.”

Dzień piętnasty
Królowa Nieba w Królestwie Woli Bożej.
Kontynuuje ten sam wątek. Jej życie w Świątyni

Dusza do Królowej Nieba: Królowo Matko, oto Twoja córka jest już u Twego boku, aby podążać Twoimi śladami, gdy wchodzisz do Świątyni. Och, jak bardzo chciałabym, aby moja Mama wzięła moją małą duszę i zamknęła ją w żywej świątyni Woli Boga, żeby odizolowała mnie od wszystkich, z wyjątkiem mojego Jezusa i swojego słodkiego towarzystwa!

Lekcja Królowej nieba:
Moja najdroższa córko, jak słodko brzmi twój szept w moich uszach, gdy słyszę, jak mówisz, że chcesz zostać zamkniętą przeze Mnie w żywej świątyni Woli Boga i że nie chcesz żadnego innego towarzystwa, jak tylko Jezusa i moje! Ach, droga córko, wnosisz do mojego matczynego Serca radość prawdziwej Matki i jeśli pozwolisz Mi na zrobienie tego, to jestem pewna, że moja córka będzie szczęśliwa, a moje radości będę jej radościami. Posiadanie córki szczęśliwej jest największą radością i chwałą dla matczynego serca.

A teraz posłuchaj Mnie, córko moja. Przybyłam do Świątyni tylko po to, żeby żyć Wolą Bożą. Moi święci rodzice oddali Mnie pod opiekę przełożonych Świątyni, poświęcając Mnie Panu. Gdy to czynili, byłam odświętnie ubrana, śpiewano hymny i proroctwa odnoszące się do przyszłego Mesjasza. Och, jak bardzo radowało się moje Serce. Potem odważnie pożegnałam się z moimi drogimi i świętymi rodzicami. Ucałowałam ich w prawą rękę i podziękowałam im za troskę w czasie moich niemowlęcych lat i za to, że z wielką miłością i ofiarą, poświęcili Mnie Panu. Moje spokojne i dzielne zachowanie, bez płaczu dodało im takiej odwagi, że mieli siłę opuścić Mnie i rozdzielić się ze Mną. Wola Boża sprawowała władzę nade Mną i rozciągała swoje Królestwo na wszystkie moje czyny. O potęgo Fiat, ty jedyna mogłaś napełnić Mnie heroizmem, abym, jakkolwiek tak maleńka, miała siłę odłączyć się od tych, którzy Mnie tak bardzo kochali, którzy, jak widziałam, mieli zrozpaczone serca, gdy rozstawali się ze Mną.

A teraz, córko moja, posłuchaj Mnie. Zamknęłam się w Świątyni, a Pan potrzebował tego, żeby pozwolić Mi na rozpostarcie Królestwa Woli Bożej w moich czynach, jakie miałam w Nim wykonać i żebym mogła przygotować swoimi ludzkimi czynami grunt oraz Niebo, które miało powstać nad tym gruntem Woli Bożej, dla wszystkich dusz poświęconych Panu. Pilnie spełniałam wszystkie obowiązki, jakie zwykle wykonywano w tym świętym miejscu. Byłam pokojowo nastawiona do wszystkich, nigdy nie przysporzyłam nikomu przykrości ani nie byłam przeszkodą dla nikogo. Podejmowałam się najbardziej prostych prac. Nic nie sprawiało Mi trudności – ani zamiatanie, ani zmywanie naczyń. Każda ofiara było dla Mnie zaszczytem i triumfem. Ale chcesz wiedzieć dlaczego? Bo nie oglądałam się na nic, wszystko dla Mnie było Wolą Boga. Tak więc dzwonem, który Mnie wzywał, był Fiat. Słyszałam tajemniczy głos Woli Bożej, który Mnie wzywał dźwiękiem dzwonu i moje Serce radowało się, a Ja biegłam tam, gdzie wzywał Mnie Fiat. Moim regulaminem była Wola Boża, a moich przełożonych spostrzegałam jako zarządzających tak świętą Wolą. Dlatego dzwon, przepisy, przełożeni, moje czynności, nawet te najprostsze, były radością i świętem, jakie Boży Fiat przygotowywał dla Mnie. Ten Boży Fiat, rozprzestrzeniając się również na zewnątrz Mnie, wzywał Mnie do rozprzestrzenienia Jego Woli, aby utworzyć Jego Królestwo w moich najmniejszych czynach. A Ja zachowywałam się jak morze, które ukrywa wszystko, co posiada i nie ukazuje nic innego, prócz wody. I tak czyniłam. Ukrywałam wszystko w ogromnym morzu Bożego Fiat i nie widziałam nic innego, prócz morza Woli Bożej. Dlatego też wszystkie rzeczy przynosiły Mi radość i szczęście.

Ach, córko moja, ty i wszystkie dusze byliście obecni w moich czynach. Nie potrafiłam zrobić niczego bez mojej córki. To właśnie dla moich dzieci przygotowywałam Królestwo Woli Bożej. Och, gdyby dusze poświęcone Panu w świętych miejscach pozwoliły wszystkiemu zagubić się w Woli Bożej, jakże byłyby szczęśliwe! Zgromadzenia zostałyby przemienione w tak wiele niebiańskich rodzin i zaludniłyby ziemię tak wieloma świętymi duszami. Ale niestety, z bólem Matki muszę wyznać: ileż tam jest goryczy, zakłóceń i niezgody? Podczas gdy świętość nie polega na urzędzie im nadanym,  ale   na  czynieniu  Woli Bożej w  każdym urzędzie im powierzonym. Wola Boża zaprowadza pokój w  duszy,    jest siłą i wsparciem  w najcięższych ofiarach.

Dusza: Och Święta Mamo, jak piękne są Twoje lekcje! Jak słodko docierają one do mojego serca! Och, proszę Cię o rozpostarcie we mnie morza Bożego Fiat. Otocz mnie Nim, tak aby Twoja córka nie widziała ani nie znała nic innego prócz Woli Bożej, a stale Ją przemierzając, mogła poznać Jej sekrety, Jej radości i Jej szczęście.

Ofiara: Dzisiaj, aby Mi oddać cześć, dokonasz dwanaście aktów miłości, aby uczcić dwanaście lat, jakie przeżyłam w Świątyni, prosząc Mnie, abym włączyła cię w jedność moich czynów

Wezwanie: Królowo Matko, zamknij mnie w świętej Świątyni Woli Boga!

Pobierz pdf: Dziewica Maryja w Królestwie Woli Bożej

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

20 odpowiedzi na „Maj miesiącem Maryi. Miesięczne nabożeństwo ku czci NMP z Luizą Piccarretą – dzień 15

 1. mcc2 pisze:

  Adminko może wyjaśnisz dlaczego w lubuskiem na zachodzie Polski jest lub było 90 zarażonych od początku pandemi oficjalnie i ani jednego zmarłego ? Jest pewna teoria ale ja nie jestem ekspertem , może wiec Ty coś konkretniejszego wiesz , może Matka Boża coś powie w tej sprawie , czy ma to związek . czy nie , ta teoria o której zapewne słyszałaś , choć na stronie chyba nikt o niej nie pisał co znaczyłoby że z tego województwa nie ma tu chyba czytelników.

  • Paweł pisze:

   Ciekawostka (choć nie wiem, czy na pewno ma związek): „Największą LESISTOŚĆ w Polsce ma województwo lubuskie – 49,3% powierzchni.” – https://pl.wikipedia.org/wiki/Lesisto%C5%9B%C4%87

   • mcc2 pisze:

    Jeżeli w Lubuskiem mają największą lesistość to znaczy że na terenach nie zalesionych ludzie są bardziej zagęszczeni niż wynikałoby to z prostego podziału przeliczenia ludności do powierzchni . Po za tym są województwa 4 województwa o podobnym zagęszczeniu a nawet mniejszym a mają więcej przypadków covida . Np . Lubelskie 85 osób na kilometr kw a lubuskie 73 na km kw. . w Lubelskim 400 przypadków zakażenia i 14 zmarlych w lubuskiem 92 zakażonych i o zmarłych . . Choć w lubelskim mieszka 2 mln a lubuskim 1 mln. Lecz lubuskie graniczy z Niemcami , wiele osób na codzień tam pracowało a na wieczór wracało do Polski . Od granic Berlina do granic Polski w Lubuskim jest tylko 55 km a od granic Berlina do granic woj Lubelskiego jest 550 km…

    • Paweł pisze:

     Ale, jak się okazuje, LESISTOŚĆ jest chyba w ogóle „dobra na WSZYSTKO”, bo w Lubuskiem też jest najmniej (w Polsce) zachorowań na raka. Wklejam ponownie mój komentarz na ten temat, który już tu na stronie w tym roku wklejałem:
     Zachorowalność na raka w Polsce wynosi 156,5 tys. rocznie, a najbardziej „rakotwórcze” województwa to: 1. śląskie – 19,2 tys. zachorowań rocznie; 2. mazowieckie – 17,8 tys. (jest to województwo o drugiej najniższej lesistości w Polsce, wynoszącej tylko 22%); 3. wielkopolskie – 15 tys.; 4. małopolskie – 13,2 tys.; 5. dolnośląskie – 12,9 tys.
     Natomiast najmniej „rakotwórcze” województwa to: a) lubuskie – 3,9 tys. zachorowań rocznie (jest to województwo o najwyższej lesistości w Polsce, wynoszącej aż 48,2%); b) podlaskie – 4,0 tys.; c) opolskie – 4,3 tys.; d) świętokrzyskie – 5,4 tys.; e) warmińsko-mazurskie – 5,9 tys.; f) zachodniopomorskie – 6,4 tys. (jest to województwo o czwartej najwyższej lesistości w Polsce, wynoszącej aż 34,5%)
     Na świecie najbardziej „rakotwórczymi” kontynentami są Europa, Ameryka Północna oraz Australia z Nową Zelandią. Natomiast najmniej „rakotwórcze” są Afryka, południowa Azja (od Arabii aż po Indonezję) oraz Ameryka Środkowa: https://kobieta.onet.pl/zdrowie/profilaktyka/badania/zachorowalnosc-i-umieralnosc-na-nowotwory-w-polsce-i-na-swiecie/pdnxzq9

  • Anna pisze:

   czy ta teoria ma związek z nabożeństwem wynagradzających NSPJ? takim z prawdziwego zdarzenia?

   • mcc2 pisze:

    Czy ja wiem ?… Na pewno ta teoria ma związek ze sprawami wiary Katolickiej i pewnego czynu . Choć te województwo nie należy do specjalnie religijnych w skali Polski . Ale to tylko teoria , może Matka Boża potwierdzi to Admince … a może nic nie powie albo powie że ten czyn Chrześcijański ( fizyczny ) nie miał wpływu na małą inwazję kovidu w tym województwie ot przypadek.

    • Maggie pisze:

     Mc2, moźe czegoś nie doczytałam, bo wchodzę na stronę „z doskoku” i nie wiem o czym rozmowa, bo dane to statystyka.
     Myślę jednak, że pytanie skierowane do Adminki jest co najmniej dziwne, i napewno niewłaściwe, bo w pewnym sensie brzmią jak haczyk z przynętą na słówka. W moim odczuciu Twoje słowa „może Matka Boża potwierdzi to Admince …” brzmią tak, że nie zdajesz sobie sprawy, iż mogą być odczytane jako zaczepne, bardzo niegrzecznie i ironicznie, a CHYBA nie taka była Twoja intencja …

     Do tego kim skąd masz „uprawnienia” ABY wydawać OPINIĘ na temat stanu duchownego całego rejonu? TYLKO JEZUS wie co w sercach dzieje się i ilu tam sprawiedliwych … przez „pryzmat Niniwy” i „czarnych owiec”.
     Łaska może być wyproszona, nawet przez jedną osobę.

     Dlaczego tak jest ? nie wnikam .. może woda, powietrze, sposób leczenia etc , ale dziękuję Panu Bogu i OBY nikt z powodu tej zarazy nie umierał.
     💕🙏🏻❣️

    • mcc2 pisze:

     Pani Maggie , napisałem poważnie odnośnie o tej teorii co województwa Lubuskiego, tak samo napisałem poważnie co do Matki Bożej , bo nie wiem czy wiesz że Adminka otrzymuje przesłania od Matki Bożej (…)

    • wobroniewiary pisze:

     Adminka otrzymuje, ale zostawia to w konfesjonale!!!

 2. Magdalena pisze:

  Dziękuję kochana Mamo za Twoją lekcję ❤️

 3. Monika Drozd pisze:

 4. Monika Drozd pisze:

 5. eska pisze:

  Od 18 maja – nowenna w sprawach trudnych za wstawiennictwem dwóch świętych i maryjnych Polaków

  WPROWADZENIE
  18 maja br. przypada ważna rocznica – stulecie urodzin wielkiego papieża, znanego całemu światu Polaka, św. Jana Pawła II. Tego samego dnia, choć kilka wieków wcześniej (a dokładnie w 1631 r.), urodził się inny polski święty. Ojciec Stanisław Papczyński, bo o nim mowa, choć oczywiście mniej znany niż św. Jan Paweł, był wspaniałym kaznodzieją i orędownikiem dusz czyśćcowych. Przeszedł do historii jako założyciel Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Św. Jana Pawła II i św. Stanisława łączy nie tylko dzień urodzin. Obaj byli gorliwymi czcicielami Maryi i obaj niezwykle kochali Ojczyznę. Św. Jan Paweł II wywarł na nas ogromny wpływ, ale św. Stanisław także uchodził za wielki autorytet duchowy i moralny swoich czasów, a dziś czczony jest – i w tym także można dostrzec podobieństwo do Papieża Polaka – jako orędownik życia ludzkiego od poczęcia. Za wstawiennictwem obu świętych powierzajmy Panu Jezusowi w tej nowennie wszystkie trudne sprawy – zarówno nasze osobiste, jak i naszej Ojczyzny, Kościoła i świata. Prośmy także szczególnie za Zgromadzenie Księży Marianów, którego 350. rocznicę powstania obchodzimy.

  https://www.spm.org.pl/nowenna-do-sw-jana-pawla-ii-i-sw-stanislawa-papczynskiego

  • Paweł pisze:

   Mam taką książkę: Bogumił Łoziński, Ks. Krzysztof Konecki „Nasi księża, nasi zakonnicy, nasze siostry” – wydanie Wydawnictwa Duszpasterstwa Rolników, Włocławek 1999 (opatrzone formułą: „za zezwoleniem władzy duchownej”). W książce tej każdy zakon (męski i żeński), jaki istnieje w POLSCE, został krótko przedstawiony na 1 stronie. Postanowiłem opracować na podstawie tej książki taki oto wykaz zakonów OBECNYCH w Polsce, a przy tym założonych przez POLSKICH Świętych, Błogosławionych lub kandydatów na ołtarze (mających przynajmniej otwarty proces beatyfikacyjny) [pominąłem jednak te bezhabitowe zakony żeńskie założone przez bł. Honorata Koźmińskiego, których WSPÓŁZAŁOŻYCIELKI nie mają – jak dotąd – otwartych procesów beatyfikacyjnych]:
   _______ZAKONY MĘSKIE (po myślniku – Założyciel/e):
   a) Albertyni – św. BRAT ALBERT Chmielowski (1845-1916)
   b) Chrystusowcy – Czcigodny Sł. Boży kard. AUGUST HLOND (1881-1948)
   c) Doloryści, a ponadto: Słudzy Maryi Niepokalanej [zgrom. bezhabitowe] – bł. HONORAT KOŹMIŃSKI (1829-1916)
   d) Marianie – św. STANISŁAW PAPCZYŃSKI (1631-1701)
   e) Michalici – bł. BRONISŁAW MARKIEWICZ (1842-1912)
   f) Zmartwychwstańcy – Sł. Boży Bogdan Jański (1807-1840), współzał.: Sł. Boży ks. Piotr Semenenko (1814-1886), ks. Hieronim Kajsiewicz (1812-1873)
   _______ZAKONY ŻEŃSKIE:
   1. Albertynki – św. BRAT ALBERT Chmielowski (1845-1916), współzał.: bł. BERNARDYNA JABŁOŃSKA (1878-1940)
   2. Ss. od Aniołów [bezhabitowe] – Sł. Boży ks. Wincenty Kluczyński (1847-1917), współzał.: m. Bronisława Stankowicz (1844-1929)
   3. Antonianki [cel: obrona życia nienarodzonych] – bł. ANASTAZY PANKIEWICZ (1882-1942) [jeden ze 108 bł.bł. Męcz. polskich z okresu II wojny światowej, beat. w 1999 r.], przy udziale m. M. Franciszki Józefy Galczak
   4. Córki św. Franciszka Serafickiego – bł. ANTONI REWERA (1869-1942) [jeden ze 108 bł.bł. Męcz. polskich z okresu II wojny światowej, beat. w 1999 r.], współzał.: Sł. Boży ks. Wincenty Granat (1900-1979)
   5. Dominikanki – Czcigodna Sł. Boża m. Kolumba Róża Filipina Białecka (1838-1887)
   6. Dominikanki misjonarki – Sł. Boży o. Jacek Woroniecki (1878-1949)
   7. Ss. Duszy Chrystusowej – Sł. Boża Zofia Tajber (1890-1963)
   8. Elżbietanki – Klara Wolff (1805-1853), Matylda Merkert (1813-1846), bł. MARIA LUIZA MERKERT (1817-1872), m. Franciszka Werner (1817-1885)
   9. Eucharystki – bł. JERZY MATULEWICZ (1871-1927)
   10. Felicjanki – bł. MARIA ANGELA TRUSZKOWSKA (1825-1899)
   11. Franciszkanki od cierpiących [bezhabitowe] – bł. HONORAT KOŹMIŃSKI (1829-1916), współzał.: Sł. Boża Kazimiera Gruszczyńska (1848-1927)
   12. Franciszkanki Służebnice Krzyża – Czcigodna Sł. Boża m. Elżbieta (Róża) Czacka (1876-1961), Czcigodny Sł. Boży ks. Władysław Korniłowicz (1884-1946)
   13. Honoratki [bezhabitowe] – bł. HONORAT KOŹMIŃSKI (1829-1916), współzał.: Sł. Boża m. Aniela Róża Kostka-Godecka (1861-1938)
   14. Ss. Imienia Jezus [bezhabitowe] – bł. HONORAT KOŹMIŃSKI (1829-1916), współzał.: Sł. Boża m. Franciszka Maria Witkowska (1866-1895)
   15. Ss. Jezusa Miłosiernego – bł. MICHAŁ SOPOĆKO (1888-1975)
   16. Ss. św. Józefa – św. ZYGMUNT GORAZDOWSKI (1845-1920) 17. Kapucynki [Mniszki Klaryski Kapucynki] – św. Franciszek z Asyżu (1181/82-1226), św. Klara (1234-1292), bł. HONORAT KOŹMIŃSKI (1829-1916), bł. MARIA ANGELA TRUSZKOWSKA (1825-1899)
   18. Katarzynki – bł. REGINA PROTMANN (1552-1613)
   19. Karmelitanki Dzieciątka Jezus – Czcigodna Sł. Boża m. Teresa Janina Kierocińska (1885-1946)
   20. Loretanki – bł. IGNACY KŁOPOTOWSKI (1866-1931)
   21. Ss. Matki Bożej Miłosierdzia – duchowa współzał.: św. FAUSTYNA Kowalska (1905-1938)
   22. Michalitki – bł. BRONISŁAW MARKIEWICZ (1842-1912) i Czcigodna Sł. Boża m. Anna Kaworek (1872-1936)
   23. Misjonarki Chrystusa Króla – Sł. Boży ks. Ignacy Posadzy TChr (1898-1984)
   24. Misjonarki Św. Rodziny – bł. BOLESŁAWA MARIA LAMENT (1862-1946)
   25. Nazaretanki – bł. MARIA FRANCISZKA SIEDLISKA (1842-1902)
   26. Niepokalanki – bł. MARCELINA DAROWSKA (1827-1911)
   27. Ss. Opatrzności Bożej – Sł. Boża m. Marcjanna Antonina Mirska (1822-1905)
   28. Pasjonistki – Sł. Boża m. Józefa Joanna Ewa Hałacińska (1867-1946)
   29. Pasterki – bł. MARIA KARŁOWSKA (1865-1935)
   30. Prezentki – bł. ZOFIA z Maciejowskich CZESKA (1584-1650)
   31. Ss. Rodziny Maryi – św. ZYGMUNT SZCZĘSNY FELIŃSKI (1822-1895)
   32. Serafitki – bł. HONORAT KOŹMIŃSKI (1829-1916), współzał.: bł. MAŁGORZATA ŁUCJA SZEWCZYK (1828-1905)
   33. Sercanki – św. JÓZEF SEBASTIAN PELCZAR (1842-1924), współzał.: bł. KLARA LUDWIKA SZCZĘSNA (1863-1916)
   34. Służebnice [obrządku bizantyjsko-ukraińskiego] – Sł. Boży Jeremiasz Łomnicki, bł. Michalina Hordaszewska (ukraińscy grekokatolicy)
   35. Służebniczki dębickie, starowiejskie, śląskie i wielkopolskie – św. EDMUND BOJANOWSKI (1814-1871)
   36. Służki [bezhabitowe] – bł. HONORAT KOŹMIŃSKI (1829-1916)
   37. Terezjanki – Sł. Boży bp Adolf Piotr Szelążek (1865-1950)
   38. Urszulanki szare – św. URSZULA LEDÓCHOWSKA (1865-1939)
   39. Ss. „Wspólnej Pracy” – Sł. Boży bp Wojciech Owczarek (1875-1938)
   40. Zmartwychwstanki – bł. CELINA BORZĘCKA (1833-1913), współzał.: jej córka, Czcigodna Sł. Boża m. Jadwiga Borzęcka (1863-1906)

   • Paweł pisze:

    Przepraszam jeszcze przy okazji za małą pomyłkę: EDMUND BOJANOWSKI (1814-1871) – założyciel Służebniczek dębickich, starowiejskich, śląskich i wielkopolskich – jest BŁOGOSŁAWIONYM, a nie „Świętym”.
    A niejako w „nagrodę” za tę pomyłkę mogę wymienić dodatkowo te [pominięte przeze mnie powyżej, jak to zadeklarowałem] żeńskie zakony bezhabitowe, które założył bł. Honorat Koźmiński, ale których współzałożycielki nie mają jeszcze otwartych procesów beatyfikacyjnych:
    Córki Maryi Niepokalanej – współzał.: m. Ludwika Waleria Gąsiorowska (1864-1949)
    Córki Najczystszego Serca NMP – współzał.: m. Paulina Malecka (1852-1927)
    Obliczanki – współzał.: m. Eliza Cejzik (1858-1898)
    Pasterzanki – współzał.: Ludwika Moriconi, Helena Bułharowska
    Pocieszycielki – przy współudziale: Zofii Gertrudy Krzymowskiej
    Ss. Sługi Jezusa – współzał.: Eleonora Motylowska (1856-1932)
    Westiarki – współzał.: Sabina Józefa z Bielawskich Kawecka (1821-1886)
    Wspomożycielki – współzał.: Wanda Olędzka (1862-1891 lub 1892), Natalia Nitosławska (1848-1900).
    Mogę też jeszcze uzupełnić to, że założycielem Karmelitanek Dzieciątka Jezus jest właściwie o. Anzelm Maciej Gondek OCD (1884-1969), a wyżej wymieniona Czcigodna Sł. Boża m. Teresa Janina Kierocińska (1885-1946) jest współzałożycielką.

 6. Monika Drozd pisze:

  Wspaniałe – warto posłuchać.
  Żywe Słowo przy kawie 16 maja – św. Jan Paweł II i poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi – 100. rocznica urodzin Wielkiego Papieża.

 7. Beata pisze:

  Od jutra wraca powszechnie dostępna spowiedź w archidiecezji katowickiej. Bogu dzięki!!!

  • Paweł pisze:

   Możemy więc zaśpiewać pieśń dziękczynno-pochwalną (zwłaszcza że to już „wigilia” Dnia Pańskiego – Niedzieli, i to akurat Wielkanocnej!):

   1) Lobe den Herren, den mächtigen König der Ehren, meine geliebete Seele, das ist mein Begehren. [Wychwalaj Pana, potężnego Króla Chwał, o moja kochana duszo, to jest moje żądanie!] – Kommet zuhauf, Psalter und Harfe, wacht auf, lasset den Lobgesang hören! [Przyjdźcie (więc) tłumnie. Psałterzu i harfo, obudźcie się, pozwólcie (nam) usłyszeć pieśń chwały!]
   2) Lobe den Herren, der alles so herrlich regieret, der dich auf Adelers Fittichen sicher geführet, [Wychwalaj Pana, który rządzi wszystkim tak wspaniale, który Cię na skrzydłach orlich bezpiecznie poprowadził…] – der dich erhält, wie es dir selber gefällt; hast du nicht dieses verspüret? […który Cię utrzymuje tak, jak Tobie samemu się podoba; czyż tego nie zauważyłeś?]
   3) Lobe den Herren, der künstlich und fein dich bereitet, der dir Gesundheit verliehen, dich freundlich geleitet. [Wychwalaj Pana, który pięknie i delikatnie Cię przygotowuje, który Cię do danego Ci (przez Niego) zdrowia przyjaźnie doprowadził.] – In wieviel Not hat nicht der gnädige Gott über dir Flügel gebreitet! [W jakiejże (bowiem) biedzie/potrzebie Bóg łaskawy nie rozpostarł nad Tobą Swoich skrzydeł?]
   4) Lobe den Herren, der sichtbar dein Leben gesegnet, der aus dem Himmel mit Strömen der Liebe geregnet. [Wychwalaj Pana, który w widoczny sposób pobłogosławił Twoje życie, który spuścił z nieba strumienie „deszczu miłości”.] – Denke daran, was der Allmächtige kann, der dir mit Liebe begegnet! [Pomyśl o tym (wszystkim), co może/potrafi Wszechmogący, który traktuje/potraktował Cię z miłością!]
   5) Lobe den Herren, was in mir ist, lobe den Namen. Alles, was Odem hat, lobe mit Abrahams Samen. [Niechaj wychwala Pana wszystko, co we mnie jest, niech wychwala TO Imię. Wszystko, co posiada (w sobie) tchnienie (życia), niech Go wychwala wraz z potomstwem (dosł.: nasieniem) Abrahama.] – Er ist dein Licht, Seele, vergiß es ja nicht.
   Lob ihn in Ewigkeit! Amen. [On jest Twoim Światłem, o duszo, nie zapomnij więc o tym. Chwal Go na wieki! Amen.]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s