Benedykt XVI: Homoseksualne małżeństwa i aborcja to znak „duchowej siły Antychrysta”

Homoseksualne małżeństwa i aborcja na świecie to znak „duchowej siły Antychrysta” – to słowa emerytowanego papieża Benedykta XVI przytoczone w jego nowej biografii napisanej przez niemieckiego dziennikarza i jego literackiego współpracownika Petera Seewalda

To samo – dodał – odnosi się do „aborcji i tworzenia istot ludzkich w laboratorium”

Obszerny tom z wypowiedziami Benedykta XVI ukaże się w Niemczech w poniedziałek, a w innych krajach – w kolejnych miesiącach. Papież Ratzinger otrzymał tom biografii pod tytułem „Życie” w dniu swych 93. urodzin 16 kwietnia.

Słowa emerytowanego papieża przytoczył konserwatywny amerykański portal Life Site News, a za nim w niedzielę włoski dziennik „La Repubblica”, który kolejną wypowiedź nazwał „powrotem Ratzingera”.

W rozmowie z Seewaldem powiedział on: „Sto lat temu każdy uznałby za absurd rozmowę o małżeństwie homoseksualnym”.

Dzisiaj ten, kto mu się sprzeciwia jest ekskomunikowany ze społeczeństwa

— stwierdził Benedykt XVI. To samo – dodał – odnosi się do „aborcji i tworzenia istot ludzkich w laboratorium”.

Współczesne społeczeństwo jest w trakcie formułowania antychrześcijańskiego credo, a jeśli ktoś się mu sprzeciwia, jest karany przez społeczeństwo ekskomuniką

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

57 odpowiedzi na „Benedykt XVI: Homoseksualne małżeństwa i aborcja to znak „duchowej siły Antychrysta”

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Marta pisze:

  Bardzo cenię Benedykta XVI. Bardzo brakuje nam katolika takich mocnych ale zgodnych z prawdą słów. Jestem zawsze posłuszna kościołowi ale często wypowiedz księży nie jest zgodna z nauką Chrystusa i dlatego dzieje się to co się dzieje. Zamieszanie. MARYJO miej nas w swojej opiece. Niech Duch Święty nas prowadzi

 3. Albina pisze:

  Peter Seewald jest autorem kilku książkowych wywiadów z Benedyktem XVI. „Ostatnie rozmowy” mogę polecić, z pozostałymi jeszcze się nie zapoznałam. Jeśli pan Seewald pisze książkę, to musi być rzetelna.
  Z pokojem,
  Albina Alberi

  • wobroniewiary pisze:

   Pojawiłaś się nagle 1 maja i ani razu ani „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”
   Czy zwykłe „Szczęśc Boże”
   Zero zaangażowania we wspólną modlitwę – może trzeba dać sobie i innym trochę czasu, by chcieć wyrastać tu na autorytet, by nam coś polecać lub odradzać i pouczać 🙂

   • Albina pisze:

    Szczęść Boże.
    Jeśli taka panuje tutaj zasada, to w porządku.
    Natomiast nie pretenduję do bycia autorytetem. Poleciłam tylko dobrą książkę tak, jak się zwyczajnie rozmawia.
    Bo najważniejsza jest dobra rozmowa i życzliwość.
    Zresztą co do książki, to chyba się nie pomyliłam? 🙂
    Z pokojem,
    A.A.

    • wobroniewiary pisze:

     Biorąc pod uwagę twoją wypowiedź o równości wszystkich religii – zachowuję daleko idącą ostrożność!

    • Longin pisze:

     …no właśnie tak jak konwalia przyciąga zapachem choć może być trucizną, tak dobra rozmowa jeśli ma być najważniejsza może prowadzić donikąd….ot takie moje skojarzenia na bazie niektórych wpisów. Zresztą Ewa chyba wie o co chodzi 🙂

  • Renata Anna pisze:

   Albino, nie pamiętam ile lat temu, ale od jakiejś osoby też uznającej, że wszystkie religie są równe usłyszałam, że nieważne w co i jak wierzymy, bo po śmierci każdy spotka się z Bogiem w którego wierzy. Czy jest możliwe aby nie istniał tylko jeden prawdziwy Bóg i jedna Prawda. Taki myślenie jest Albino zupełnie nielogiczne. Bóg kocha wszystkich ludzi nawet tych, który w Niego nie wierzą i mają swoich bogów. Tak też było w Starym Testamencie, Warto się wczytać w tamte treści. Logiczne myślenie nie pozwaa na taki obraz życia po śmierci. Niestety w szkołach nie uczy się prawdziwej logiki i myślenia logicznego, stąd powstają takie myślowe „kwiatki”
   Tak się składa, że zostałam zaprowadzona do Świątyni Lotosu, największej świątyni bahaistycznej w Indiach. Jest to typowa światynia dla wszystkich wyznań, w której ma swoje miejsce i Chrystus. Z tym, że nie jest tam Bogiem, ale tylko jednym z proroków.

 4. wobroniewiary pisze:

  Już ponad 18 tysięcy osób podpisało się pod petycją do premiera Morawieckiego w sprawie zniesienia limitów dotyczących ilości wiernych mogących wziąć udział w Mszach Świętych.

 5. mzz pisze:

  Kochani bracia i siostry w Chrystusie Panu
  Proszę Was w imieniu tych, którzy tego sami nie mogą zrobić, czyli:
  – dzieci w łonach matek – które są zagrożone zamordowaniem
  – dusz czyśćcowych – które cierpią w otchłaniach czyśćca
  – ludzi obecnie konających – codziennie umiera średnio 150 tys. ludzi
  Duchu Święty porusz serca i wzbudzi chęć pomocy.
  Niech Pan Bóg i Niepokalana Maryja Panna błogosławi Wam.
  https://kubogu.com.pl/msze-swiete-zrzutki/
  W poprzednim miesiącu zamówiliśmy dzięki łasce Pana Boga, który poruszył wasze serca – 185 Mszy Świętych (na miesiąc CZERWIEC 2020).
  Bóg zapłać za dar waszych serc.
  Istnieje możliwość wpłaty na konto PAYPAL – można wysyłać ofiary na adres mailowy kubogu@kubogu.pl
  Jest możliwość też wpłaty zwykłym przekazem pocztowym lub bezpośrednio na konto na poniższe dane :
  Fundacja „ku Bogu”
  Idzikowice 23k
  46-113 Wilków
  Konto PLN
  PL26 1050 1504 1000 0090 8066 0716 – koniecznie tytuł wpłaty „Msze Święte ”
  Konto EUR
  PL04 1050 1504 1000 0090 8066 0724 – koniecznie tytuł wpłaty „Msze Święte ”
  SWIFT – INGBPLPW

 6. henstan41 pisze:

  Niestety to już się dzieje.jest to bardzo przykre też czujęsię czasami odrzucony od niektórych osób i to bliskich osób Wysłano z telefonu Samsung——– Oryginalna wiadomość ——–Od: W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej Data: 04.05.2020 15:15 (GMT+01:00) Do: henstan41@wp.pl Temat: [Nowy wpis] Benedykt XVI: Homoseksualne małżeństwa i aborcja to znak „duchowej siły Antychrysta”
  wobroniewiary posted: „Homoseksualne małżeństwa i aborcja na świecie to znak „duchowej siły Antychrysta” – to słowa emerytowanego papieża Benedykta XVI przytoczone w jego nowej biografii napisanej przez niemieckiego dziennikarza i jego literackiego współpracownika Petera Seewal”

 7. Zmarła 79-letnia siostra zakonna z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Chełmnie, gdzie wystąpiło duże ognisko zakażeń koronawirusem – potwierdził w poniedziałek rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól.

  Zmarła zakonnica wraz innymi 15 zakażonymi siostrami szarytkami z chełmińskiego klasztoru przebywała w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu, który pełni rolę jednoimiennego szpitala zakaźnego. Jej zgon został ujęty w niedzielnej statystyce Ministerstwa Zdrowia.

  Przed ponad tygodniem stwierdzono, że zakażona jest zakonnica z chełmińskiego klasztoru, która pracowała w Nowym Szpitalu w Świeciu. Krótko potem okazało się, że zakażone są również inne osoby – 41 sióstr, ksiądz i osoba świecka pracująca w klasztorze, a także czterech pracowników prowadzonego przez zgromadzenie domu pomocy społecznej, w którym przebywają osoby z niepełnosprawnością intelektualną.
  Więcej na:
  https://www.gosc.pl/doc/6285861.Zmarla-siostra-zakonna-z-dotknietego-pandemia-klasztoru-w

  • AnnaSawa pisze:

   Czasami się zastanawiam co tak ten wirus prześladuje zakony, domy pomocy społecznej i domy starców ???

   • AnnaSawa pisze:

    A propos: „…Ponad połowa zgonów z powodu COVID-19 w Europie miała miejsce w zakładach opieki długoterminowej lub w domach opieki społecznej. Do tej pory również na tego typu ośrodki przypada co najmniej jedna piąta zgonów zarejestrowanych w Stanach Zjednoczonych….”

    Bardzo zastanawiające.

    Read more: http://www.pch24.pl/washington-times-o-covid-19–to-nie-pandemia-a-wielkie-oszustwo-medialne,75799,i.html

    • Anna pisze:

     To powiedz to moim znajomym że to oszustwo medialne; jednej (londyn)mąż zmarł i zostawił ja z 5-ka dzieci. Dzieci przestały jeść i mówić z bólu i stresu.
     https://articles.mercola.com/sites/arti … a-lab.aspx

     Bardzo ciekawy wywiad z dr Judy Mikovits
     Biolog komórkowy i molekularny dr Judy Mikovits uważa, że COVID-19 – choroba – nie jest spowodowany przez sam SARS-CoV-2, ale raczej jest wynikiem kombinacji SARS-CoV-2 i XMRV (ludzkie wirusy gammaretrowirusowe)

     Niektóre kluczowe wiadomości, które Mikovits przekazuje w tym wywiadzie:
     • Uważa, że COVID-19 – choroba – nie jest spowodowana wyłącznie przez SARS-CoV-2, ale raczej, że jest wynikiem kombinacji SARS-CoV-2 (która został zmanipulowany w celu włączenia składników wirusa HIV, który niszczy funkcja odpornościowa). Wcześniejsze zakażenie XMRV (ludzkie gammaretrowirusy) może ułatwić SARS-CoV-2 wywołać chorobe COVID-19.
     Innymi słowy, choroba COVID-19 może być inicjowana przez SARS-CoV-2, ale zależy od wcześniejszej infekcji i przebudzenia innych wirusów, takich jak XMRV, retrowirusy gamma, być może borelioza i inne infekcje, w tym pasożyty, i dlatego pomagają leki
     anty-pasożytnicze, takie jak hydroksychlorochina i iwermektyna.
     • Produkty krwiopochodne i szczepionki są zanieczyszczone XMRV, które mogą uszkodzić układ odpornościowy i spowodować CFS, raka i inne choroby przewlekłe. Wirusy rozprzestrzeniają się w laboratoriach, gdy przystosowały się do aerozoli i zanieczyszczają linie komórkowe wykorzystywane w produkcji szczepionek i innych badaniach wirusowych, w tym w badaniach koronawirusów.
     Szczepionki przeciw grypie rozprzestrzeniły wiele niebezpiecznych wirusów na całym świecie, które następnie mogą wchodzić w interakcje z SARS COV-2.
     SARS-CoV-2 jest bardziej niebezpieczny i zjadliwy niż typowe koronawirusy, ponieważ zawiera sekwencje HIV, SARS i innego wirusa, które umożliwiają mu zarażenie nie tylko nabłonka oddechowego. Może także infekować komórki krwi i narządy krwiotwórcze, takie jak śledziona.
     „Może SARS-CoV-2] wcale nie jest inżynierem… ale efekt końcowy jest taki, że teraz nie tylko infekuje komórki nabłonkowe płuc, ale także krwinki białe, ale także komórki odpornościowe. Widzimy powiększenie śledziony w dużych śledzionach, widzimy penias, cytopenias. Tracimy komórki takie jak komórki T zabijające HIV…”
     Pani miala tez (nie-)przyjemnośc spotkania na drodze swojej kariery (obecnego „dyrektora epidemii na świecie” : )
     dr Fauci.
     Według Mikovits, nie wydaje się, aby zmienił swoje postepowanie, i nadal wprowadza w błąd opinię publiczną i ukrywa prawdę o SARS-CoV-2, tak jak zrobił to z wirusem HIV i chorobami związanymi z retrowirusami.
     „Myślę, że sposobem, aby pomyśleć o tle tego, co się teraz dzieje, jest powrót do moich pierwszych interakcji z dr. Tony Fauci, gdy byłam 25-letnim technikiem laboratoryjnym w National Cancer Institute. W tym czasie wyizolowaliśmy – z krwi i śliny – wirusa limfadenopatii.
     [Wirus związany z limfadenopatią (LAV)] to nazwa nadana mu przez Luca Montagniera, laureata Nagrody Nobla, który jako pierwszy wyizolował i odkrył tego wirusa i jego związek z HIV / AIDS. 11
     W tej sytuacji Fauci opóźnił testy serologiczne [aby dowiedzieć się], kto był narażony [na HIV]. Zostało upolitycznione w taki sposób, że jedynymi osobami, które [rzekomo] były podatne na zarażenie się wirusem HIV, byli geje i osoby używające narkotyków dożylnie.
     Krajowi powiedziano, żeby się tym nie martwił. Rozprzestrzenił się jedynie we krwi i płynach ustrojowych i nie powinien stanowić problemu dla większości innych osób. Tak więc testy, które można było wykonać, nie zostały przeprowadzone z powodów politycznych, a zabiegi nie zostały wykonane, ponieważ Fauci miał patenty i – wtedy nie wiedzieliśmy o tym – zastosowano niewłaściwy rodzaj leczenia. Doprowadziło to do rozprzestrzeniania się i [śmierci] milionów na całym świecie… ”

   • wobroniewiary pisze:

    Siostry opiekowały się chorymi na covid 19, stąd się zakaziły. Osoby starsze mające też inne choroby mają słabszy organizm, choroba atakuje najszybciej płuca ale nie tylko, stąd te ciężkie zapalenia płuc i w końcu śmierć. Osoby bardziej chore na covid 19 z trudem walczą o każdy oddech, ich ciała sinieją i puchną z braku powietrza nawet z respiratorem, to ogromne cierpienie.
    (To są informacje ze szpitalnych sal nie z mediów)
    /Admin/

    • AnnaSawa pisze:

     Ależ….to już wiemy.

    • Maggie pisze:

     Jedna z sióstr tego samego zgromadzenia, ale z Poznania była w Lublinie i wróciła z … …. jak w podanym niżej linku:
     (też nie z mediów: ale z dobrze poinformowanego źródła z Poznania, szukającego koneksji osób chorych).
     https://www.tvp.info/47849631/koronawirus-w-klasztorze-szarytek-zachorowaly-juz-prawie-wszystkie-zakonnice
     🙏🏻❣️

    • Maggie pisze:

     To nie tylko siostry chorują, bo najwięcej przypadków w DPS i hospicjach .. i tak na całym świecie … zwłaszcza tam gdzie niebogacze spędzają „jesień życia” i nie najlepiej ze wszystkim materialnym .. tylko na miarę serc opiekunów (których normalnie niedostateczna ilość do posługi) nie mających też odpowiednich lub w potrzebnej ilości „ppe”.

    • wobroniewiary pisze:

     Co znaczy „ppe”?

    • Maggie pisze:

     PPE= Personal protective equipment = personalny/osobisty ochronny ekwipunek …

     W służbie zdrowia tj tym opiekującym się zakażonymi, brakuje izolatek ALE NADE WSZYSTKO sprzętu ochronnego tj prawdziwie ochronnych tj profesjonalnych masek typu N95 DLA mających bezpośredni❗️ kontakt ❗️z chorymi, specjalnych osłon z przejrzystego cienkiego plastiku a’la plexiglas (osłania to wokół twarz: czoło, oczy i maskę), jednorazowych rękawic i specjalnych jednorazowych kitli etc (taka maska to na 3 godziny bez ściągania z twarzy – a jeśli brak na zmianę powinna być wysterylizowana, rękawice to jednorazówki więc muszą być nowe jeśli odchodzi się do innego chorego czy do następnej izolatki, podobnie z kitlami ochronnymi nałożonymi na szpitalny ubiór, na buty zaś też są jednorazowe ochraniacze .. i to wszystko musi być utylizowane w odpowiedni sposób). Brak też odpowiednich środków dezynfekujących lub dostępu do nich.

     Pozostaje więc jako uniwersalna ochrona: dużo wody i mydła i mycie rąk, ochrona ust i twarzy (jeśli możliwe głowy takim plexiglas, zwłaszcza jeśli maska poniżej N95 np chirurgiczna) i co rusz szorowanie wszystkiego wokół, a to ważne .. bo chorzy mogą nie mieć pełnej świadomości i kontroli nad własnymi reakcjami (kaszel, krztuszenie się itp). Małe niedopatrzenie przez kogoś w zespole medycznym, przy byle jakiego gatunku „ppe” lub jego braku .. i problem gotowy … – nawet zmęczenie, brak snu czy stress osłabiają (weźmy pod uwagę, że personelu brak i ten co jest bywa przeciążony obowiązkami).

    • szpilka pisze:

     PPE pisze przy oplatach podatku od najmu.Jakis identyfikator podatkowy.

    • Maggie pisze:

     @szpilka: PPE jako nowość używa też WHO więc wyjaśnione.
     Wszak zwyczajem tego świata, by skrótami go oplatać.
     W skrótach więc się człowiek gubi, a używać ich ☹️wielu lubi.
     Skróty zaś się powtarzają, dziwny efekt tym stwarzają,
     gdy z kontekstu są wyrwane i różnie interpretowane,
     Np w polityce gdy rozstawia się karty, ze skrótów opozycja stroi żarty,
     – i tak było od zarania, tj skrótów wprowadzania.*/

     Słowo WHO ZNACZY „KTO?” … ale skrót to World Health Organization (Światowa Organizacja Zdrowia) … patrząc na to co się dzieje w świecie … szukając prawdy KTO się za epidemią kryje, WHO, jak struś, wsadza w piasek głowę i szyję.

     */kiedyś w oryginale był CCCP – u nas odczytywany jako Cep Cepa Cepem Pogania, a RWPG – Ruskim Wszystko Pozostałym „G”… o dzisiejszych zaś skrótach milczenia nuta ..

 8. AG pisze:


  https://www.youtube.com/watch?v=2kZ2h3g5G5U&t=37s
  Ks Teodor z Teobańkologii wraz z ks. Dominikiem Chmielewskim organizują Wielką Nowennę Pompejańską od 13 maja za nawrócenie grzeszników spośród których to ja jestem pierwszy:)

  • Jacek pisze:

   Chyba nie, bo ja co dzień cały różaniec ofiaruję w intencji nawrócenia całego świata.
   Czynię to od około roku.
   Zapraszam do tak potrzebnej Nowenny
   Pozdrawiam
   Szczęść Boże

 9. wobroniewiary pisze:

  KS. PIOTR GLAS [NOWY WYWIAD]: jest tylko jedna droga wyjścia z kryzysu: głęboki i świadomy powrót do Boga, bez kompromisów ze światem, a szczególnie śmiertelnym grzechem

 10. Martyna pisze:

  A.G. też już się nie mogę doczekać tej NP. 🙂🙏❤

  PS a codziennie o 20:30 jest Różaniec na Teobankologii, po czym modlitwa wstawiennicza księdza Teodora. Ja z całego serducha zachęcam, zapraszam.

 11. wobroniewiary pisze:

  Dobra Rada od Czcigodnego Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca ❤️
  Maj – miesiąc poświęcony Maryi

  02 maja – NMP Królowej Polski
  07 maja – NMP Łaski Bożej
  13 maja – NMP Fatimskiej
  23 maja – NMP Wspomożycielki Wiernych
  25 maja – NMP Matki Kościoła
  31 maja – Nawiedzenie NMP

  • Ewelina pisze:

   Dodałabym jeszcze 26 maja – Dzień Matki ❤️

   • Paweł pisze:

    To wszystko kojarzy mi się z taką oto maryjną pieśnią, która mi się bardzo podoba, a której zapewne bym w ogóle nigdy nie poznał, gdybym w latach moich studiów nie chodził nieraz na Msze św. w tygodniu (a nie tylko „na sumę” w niedzielę), i to nieraz wcześnie rano! [Bo nie pamiętam, abym tę pieśń słyszał kiedykolwiek będąc w kościele w niedzielę albo na Mszach wieczornych…]:

    • Paweł pisze:

     A tu jeszcze wykonanie fortepianowe:

     Tu zaś… na trąbce!:

     Natomiast pod poniższym linkiem dodano informację: „Melodia pieśni niemiecka, znana z zapisu z 1765 r.”

 12. wobroniewiary pisze:

  👋 Ja też nie mam objawów, tak więc „addio pomidory” 🤣🤣🤣

  • Paweł pisze:

   No, a – dajmy na to – jak ktoś ma «poselską» „GORĄCZKĘ PODRÓŻY”, to też mu oczywiście maseczka „nie służy”…

   …natomiast my, biedne «żuczki», możemy sobie zwiedzać choćby i Wiedeń, ale raczej nie w naturze, tylko na przykład w takich oto „GAZETKACH PORANNYCH”:

   Albo możemy powspominać tegoroczne powitanie Nowego Roku „NAD PIĘKNYM, MODRYM DUNAJEM”, kiedy to jeszcze nie za bardzo „śniło się” TAM (czyli m. in. w Wiedniu, Budapeszcie, Bratysławie, Belgradzie czy choćby w – również NADDUNAJSKIEJ – Ratyzbonie…) o pandemii:

   Za tydzień zaś będziemy mieli już w pełni „sezon ogródkowy” [bo 12-14 maja przypadają wspomnienia trzech tzw. «zimnych Ogrodników»: św. Pankracego, św. Serwacego i św. Bonifacego], lecz wobec zaleconego wszem i wobec pozostawania w domu może łatwiej nam będzie teraz podziwiać raczej – i to na ucho, a nie na oko – np. „OWOCE w WIEDNIU”…

   …albo – gdy chodzi o sprawy „ogródkowe” – obejrzeć i posłuchać taką oto ciekawą, nową (francuską) aranżację pierwszej [i właśnie „ogródkowej” w swych charakterze, bo przeznaczonej przez Autora do wystawienia w teatrze ogrodowym jego znanego wiedeńskiego dobroczyńcy, Antona Mesmera] opery/śpiewogry W. A. Mozarta „BASTIEN i BASTIENNE” (z 1768 r.):

  • Anna pisze:

   To że nie masz objawów wcale nie znaczy że nie jesteś zarażona i nie rozpylasz wirusa dookoła. Oryginalny wirus z Wuham zmutował i jego szczep zawiera wiekszą ilość wirusa!

   Niektóre regiony świata wykazują wyższe wskaźniki śmiertelności covid-19 niż inne. Nowe badania ujawniają, że covid-19 zmutował na początku pandemii, aby stworzyć szybciej rozprzestrzeniający sie szczep: klad G, który ma o wiele wyższy ładunek wirusowy. Klad G dominował we Włoszech, co sugeruje, że właśnie dlatego wirus uderzył w ten kraj o wiele mocniej niż w wielu innych.
   W USA, Nowy Jork wydaje się równiez cierpieć z powodu wysokiego odsetka przypadków kladu G. To jest prawdopodobne, dlaczego wskaźnik zakażeń był tam znacznie wyższy niż w innych stanach. Oprócz wiadomości o nowym szczepie, widzimy również dowody, że wpływ covid-19 może trwać znacznie dłużej niż wcześniej określano. Istnieją doniesienia o pacjentach nadal zmagających się z objawami 50 lub więcej dni po wystąpieniu objawów. Albo wracają z powrotem do szpitala i znów rezultaty testów sa pozytywne.
   Niektórzy badacze sadzą że osoby zarażone wirusem oryginalnym z Wuham D-164 wyzdrowiały a ponieważ antyciała wytworzone nie ochraniają przed zarażeniem wirusem zmutowanym G-164 zarazili się ponownie nowa wersją tego wirusa jak niektórzy go nazywają „wirus-bestia”

   • Maggie pisze:

    Bestia wirusem się bawiła i zarazę rozmnożyła … dla piekielnych racji … a może? i dla depopulacji. To mutowanie jest dowodem, że szczepionka to jak mrzonka, która nie da odporności, więc na przekór wszelkiej złości: Trzeba wzmacniać system immunologiczny .. i biegiem z Różancem na szaniec anty-pandemiczny.

   • Maggie pisze:

    @Anna, dzięki za link, z którego wcześniejsze linki, pokażę komuś kto niezachwianie wierzy CNN. W tłumaczeniu jest tzw „czeski błąd”, jak się kiedyś nazywało przetypowanie pozycji znaków przy pisaniu na maszynie. Mianowicie powinno być G-614 i D-614 przestawione cyferki.. Włożyłaś sporo pracy aby wybrać sedno z tego wykladu 💗

  • Maggie pisze:

   On bez maski !? ..
   ależ to nierealne dla KAŻDEGO❗️polityka lub celebryty,
   jako, że maska na okładkach, to popularności atut niezbity.
   Atrybutem reklamy i w dyplomacji,
   jest zazwyczaj maska dla „fiksacji”.

   Każdą twarz ! przysłania maska niewidzialna,
   taka nieodzowna, dla oka „niewidka medialna”.
   Nie rzucajcie reporterzy w oczy piasku,
   bo maska jest wyżej, jak tu, na obrazku.

   Jeśli kto maski dzisiaj nie nosi,
   to go policjant mandatem skosi,
   stąd dowód jasny .. po mojej stronie,
   że twarz rozmówcy w maseczce tonie.

   Kiedyś, ci co krajem dla siebie! rządzili,
   maski ze spiżu na twarzach nosili,
   ale spiżowe na nic się zdały,
   do dziś z nimi.. nie przetrwały.

   Kiedy maska na masce, ginie POkusa
   by „bezobjawowego” przekazać wirusa,
   gdy zaś patriotyzmu „wirus” ścigany,
   chroń go otwarcie bracie wybrany.

   • Maggie pisze:

    Tu wyskoczyło, choć pod „addio pomidory”, rymowadło, pisane było … – w kontekście wieści, jakie hiobowe treści wpis (w tłumaczeniu Anny) dr. Martensona mieści.

  • Kasia pisze:

   Szczesc Boze. Ja do tej pory nie otrzymalam egzorcyzmowanej soli i swiecy i oleju. Czy Panstwo wszyscy juz otrzymali? Zamawialam 10 kwietnia. Napisalam zapytanie wczoraj i nie mam odpowiedzi….

   • Beata pisze:

    Kasia, ja dostałam. Czekałam prawie miesiąc, ale mam. Pisałam wcześniej pytanie w tej sprawie. Odpisano mi, że mają dużo zamówień, pracują po swojej pracy, mają rodziny. Nie dostarczają przesyłek na pocztę codziennie i wybierają tańsze opcje. Dlatego trwa to długo. To jest zupełnie inna forma niż w typowych sklepach internetowych.

   • sylwias pisze:

    na poczcie wielu pracowników nie pracuje. na głównej sortowni ok 1/3 załogi, niektóre poczty pozamykane za względu na brak personelu, więc to też może mieć wpływ

 13. Zosia pisze:

  Znam osoby w Polsce, które zawierzone Niepokalanemu Sercu Maryi przeszły na przełomie grudnia 2019r. i stycznia 2020r. koronawirusa ze wszystkimi objawami, potężne duszności przez miesiąc czasu, potem wielkie osłabienie, temperatura ciała 35 stopni i nie mogły się zwlec z łóżka. Ale to osoby, które różańca z ręki nie wypuszczają, Niewolnicy Maryi, adorujący Jezusa, żyją, wyszły z tego, wyzdrowiały zanim ogłoszono koronę w Polsce oficjalnie. Nikt z lekarzy nie wiedział co to jest. Były podejrzane o astmę, bezdech senny i po badaniach wszystko wykluczono, wszystko wskazuje na to, że przeszły koronę, choć wtedy nie było jeszcze ani mowy o tym wirusie w Polsce ani testach. Jedna z tych osób w dodatku w październiku przeszła poważną operację i rekonwalescencja trwała do lutego, więc organizm samo przez się był osłabiony. Na szczęście od października piła ta osoba i do tej pory pewien specyfik naturalny, oczyszczający organizm i uodparniający. Zwróćcie uwagę u tej osoby po operacji – wszystko zaczęło się w październiku – miesiąc Matki Bożej. Nie bójmy się iść do kościoła do źródła łaski. Wiara czyni cuda, garnijmy się do Jezusa i do Maryi. Bóg Wszechmogący leczy, a nie zaraża. Maryja nie pozwoli by coś złego stało się Jej dziecku. Nie dajmy się zwariować, oczywiście zachowując wszelkie środki ostrożności. Dla Boga bowiem nie ma nic nie możliwego. Jak wierzysz tak masz:)

  • Jacek pisze:

   Ważne też zdrowo się odżywiać by pomóc Bogu nas uzdrowić.
   Porzućmy mięso i ryby, pełne toksyn, a skupmy się na surówkach z kapusty.
   Wskazany jest też sok z kiszonych buraków, bo wzmacnia nasz organizm.
   Na pierwszym miejscu jednak Różaniec.
   Pozdrawiam
   Szczęść Boże

   • Maggie pisze:

    Jacku, jednostronna i monotonna dieta NIE jest zdrowa.

    Dodam, że nie zaleca się potraw kapustnych np chorym z niedoczynnością tarczycy (a po Czernobylu sporo ludzi ma ten i inne problemy)…

    Dietę raczej opierać trzeba na dobrych POLSKICH produktach .. a nie na „światowej chemii” lub „wymyślnych fast food”.
    No i nie dać się zastraszać .. ostrożność a nie strach … pogoda ducha a nie nerwowość, miłość i życzliwość a nie gniew i wykorzystywanie „koniunktury” etc i nade wszystko ocean ufnej modlitwy = bez względu na to co się wokół dzieje ocean MODLITWY SERCEM .. a wtedy znajdzie się miejsce na słoneczny uśmiech.

    😉 Zwyczajna kromka polskiego chleba to pycha i zdrowie. 💕

    • wobroniewiary pisze:

     Ale Jacek ma rację, że w dobie wirusów należy jeść jak najwięcej kiszonek, warzyw i owoców!
     Dużo wit. C i D (wcale nie Jaśkowiaka), tylko normalnej zdrowej witaminy w zdrowych kiszonkach

    • Jacek pisze:

     Nie wiedziałem o tym, choć moja mama miała problemy pod koniec życia z tarczycą
     i przy okazji dowiedziałem się że morele suszone mają najwięcej potasu.
     Surówek jest mnóstwo do wyboru.
     Bardzo zdrowa jest z marchwi, selera i jabłka, z czarnej rzepy,ale z nowalijek nie polecam bo mają za dużo azotynów.
     Można surówkę zrobić z buraka po kiszeniu i starciu na tarce i po dodaniu cebuli jak ktoś może, pieprzu ziołowego i chili, to przeciw rakowi dla mężczyzn, choć najlepsze są świeże chili ,które można samemu hodować na balkonie w dużych donicach.
     Z pozostałymi argumentami się całkowicie zgadzam i zalecam dzień zaczynać od toalety i Różańca.
     Pozdrawiam
     Szczęść Boże

    • wobroniewiary pisze:

     codziennie piję kiszonkę z buraków czerwonych 🙂

    • Jacek pisze:

     Ewo
     Polecam czarną porzeczkę i zamiennie sok z cytryny pokrojonej w plastry i zasypanej cukrem, a jeszcze lepiej z miodem.
     To jednak dla znoszących koszty miodu około 30 zł za słoik.
     Po puszczeniu soku kilka łyżeczek na szklankę ciepłej wody i napój zdrowotny jak się patrzy.
     Pozdrawiam
     Szczęść Boże
     Dużo zdrowia dla Ciebie byś była wsparciem dla rodziny i naszą przewodniczką.

    • xc pisze:

     warzywa owoce , proste jedzenie , zdrowe oleje normalne mieso nie zadne wedliny. zero cukru . heh niby kazdy wie co zanczy zdrowo jesc tylko potem ciezko to zastosowac. przynajmniej ja mam problem .

    • Jacek pisze:

     xc
     Zdrowe mięso jest jak sam wyhodujesz.
     Ze sklepów to często importowane, a od rolników hodowane paszą GMO.
     Podobnie jak łososie hodowane w Skandynawii.
     Pozdrawiam
     Szczęść Boże

  • Anna pisze:

   @ Zosia
   Moja znajoma lekarz przechodziła też w styczniu, zarazilii ja pacjenci. Było ciężko a potem zaraziła rodzine. Tak więc wirus asa sobie u nas od conajmniej 4 miesięcy.
   Na zach badacze mowią że „wirus bestia” hybryda wyprodukowana w Wuham zawierająca wirusa SARS,HIV i prawdpodobnie ktorejs grypy.
   Niszczy organy wewnetrzne i komórki odpornosciowe.

 14. Katarzyna pisze:

  Proszę sprawdzić adres e-mail czy jest prawidłowy. Ja się pomyliłam w zapisie i też czekałam dłużej, w związku z tym. Fundacja odpisuje po dwóch dniach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s