Biskupi i kardynałowie piszą do papieża. Chcą ogłoszenia Maryi Duchową Matką Wszystkich Narodów

Św. Teresa z Kalkuty i św. Maksymilian Kolbe oraz „8 milionów wiernych i ponad 800 biskupów i kardynałów zwracało się do Stolicy Apostolskiej w tej sprawie” – [ogłoszenia Maryi Duchową Matką Wszystkich Narodów] od roku 1915, kiedy kard. Mercier zainicjował ruch

Dwóch kardynałów i sześciu biskupów podpisało list do papieża Franciszka, zwracając się z prośbą o dogmatyczne ogłoszenie Maryi „Duchową Matką Wszystkich Narodów”. Sygnatariusze listu reprezentują każdy kontynent. Podobną prośbę skierowano do ojca świętego w sierpniu 2019 roku. Tym razem podpisani zwracają uwagę na fakt, że z powodu koronawirusa „świat stoi w obliczu gwałtownie rozwijającej się większej katastrofy pod względem osobistym, społecznym, politycznym, gospodarczym i humanitarnym”.

„Jak wspólnie wiemy, poza tymi zewnętrznymi wydarzeniami toczy się wojna duchowa, bardziej niż kiedykolwiek, pomiędzy dobrem a złem, światłem a ciemnością, w sercach ludzkości. Tutaj należy stoczyć rzeczywistą bitwę. Ludzkość znajduje się w wielkiej potrzebie nawrócenia i nadprzyrodzonej pomocy, która może jedynie przyjść ze strony Pana Jezusa i Jego Matki” – czytamy m.in. w liście.

Duchowni, zwracając uwagę na fakt, że ludzkość potrzebuje Maryi, jednocześnie podkreślają, iż Chrystus „na Golgocie powierzył swój umiłowany lud Maryi, Duchowej Matce całej ludzkości”. Z drugiej strony także Matka Boża „w tajemniczy sposób potrzebuje nas”. Honorując pełnię Jej wielkości, umożliwimy Jej działanie i wstawienie się u Syna, by „dokonał cudów w naszych czasach”.

Sygnatariusze przypominają, że Kościół do tej pory ogłosił cztery dogmaty, uznające „specjalne przywileje, jakie Ojciec udzielił Maryi jako Matce Jego Bożego Syna”. Z drugiej strony „nigdy Kościół nie uznał uroczyście Jej ludzkiej, ale istotnej roli w Bożym planie zbawienia jako nowej Ewy obok nowego Adama”.

„Jesteśmy przekonani – piszą biskupi – że Ojciec Niebieski oczekuje od Kościoła dogmatycznego ogłoszenia Maryi jako Duchowej Matki Wszystkich Narodów w uroczystej deklaracji Jej wyjątkowej współpracy z Jezusem w Odkupieniu i Jej ważkich ról w rozpowszechnianiu łask i wstawiennictwu za ludzkość, na co odpowie On nowym historycznym wylaniem swojego Ducha Świętego i ostateczną łaską światowego pokoju”.

List podpisali: kard. Juan Sandoval z Meksyku, kard. Telesphore Toppo z Indii, abp Felix Job z Nigerii, bp John Keenan ze Szkocji, bp David Ricken z USA, bp Antonio Baseotto z Argentyny, abp Denys Raboula Antoine Beylouni, który reprezentuje syryjskich katolików oraz abp Chucrallah-Nabil E Hage, który reprezentuje Kościół maronicki.

Biskupi zauważają też w liście, że także św. Teresa z Kalkuty i św. Maksymilian Kolbe oraz „8 milionów wiernych i ponad 800 biskupów i kardynałów zwracało się do Stolicy Apostolskiej w tej sprawie” od roku 1915, kiedy kard. Mercier zainicjował ruch. „Naszymi pokornymi głosami dołączamy teraz do nich w tych krytycznym momencie ludzkiej historii” – napisali duchowni

❤ A ten, kto jeszcze tego nie uczynił – niech wejdzie do Łona Maryi ❤
Tego, co mówi ks. Dominik Chmielewski, trzeba po prostu odsłuchać i wcielić w życie!

Przypomnijmy słowa pieśni: „Weź mnie, weź mnie do swego łona”

Miriam Tyś jest bramą do nieba.
Moim niebem jest Twój Syn.
Weź mnie, weź mnie do swego łona,
bym bóstwem Jezusa zajaśniał jak Ty

Za: www.wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2014/07/13

Polecamy też wpis z o. Augustynem Pelanowskim: „Zacznij jak Jezus: pod Jej sercem” –  wroclaw.gosc.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

31 odpowiedzi na „Biskupi i kardynałowie piszą do papieża. Chcą ogłoszenia Maryi Duchową Matką Wszystkich Narodów

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Anna pisze:

  wspolnota przymierze milosierdzia organizuje rekolekcje internetowe z ojcem Antonello Caddedu oraz z ojcem Pedro Mariano, „Miłosierdziu mojemu nie przeszkadza nędza twoja”, które odbędą się on-line w najbliższy weekend (18-19.04./ sobota-niedziela). https://misyjne.pl/pierwsze-w-polsce-dwudniowe-rekolekcje-online-z-o-antonello-caddedu/?fbclid=IwAR3cbzF5V-k12XHp1iZAzX1tmUyIOpNhwkWBCgSQfYJUViL5wO7XFYhNRyMj

 3. Maria pisze:

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
  Drodzy Przyjaciele Jezusa i Maryi!

  Jesteśmy filmowcami, organizatorami wielu rekolekcji oraz inicjatyw ewangelizacyjnych, tworzyliśmy też ogólnopolskie wydarzenia modlitewne: „Wielka Pokutę”, „Różaniec do Granic” i „Polskę pod Krzyżem”.

  Piszemy do Was, by zaprosić do udziału w kolejnym duchowym projekcie o nazwie OCALENIE.

  Współcześnie, wielu ludzi zatraca się w grzechach ciężkich i traci szansę na życie wieczne z Bogiem, idąc prostą drogą do piekła, na wieczne potępienie.

  W ostatnim czasie potężna zaraza opanowuje świat, doświadczamy przez to niepewności, i nierzadko lęku. Trzeba nam dzisiaj jeszcze bardziej niż dotychczas, zadawać sobie pytanie – Czy jestem gotowy na śmierć? Czy żyję tak, jakbym jutro miał się nie obudzić? To są pytania, które w ubiegłych wiekach ludzie wierzący zadawali sobie każdego dnia. A dzisiaj, jakie pytania sobie zadajemy? Co dalej? Co mam robić? Jak zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę? Czy coś nam grozi?

  Nikt nie zna dnia, ani godziny, tylko Bóg, ale wiele znaków wskazuje, że wypełniają się czasy ostateczne. Jesteśmy teraz wezwani do nawrócenia (czyli zmiany życia) i do pokuty (czyli zadośćuczynienia, wyrzeczenia i przyjęcia cierpienia), żeby Bóg mógł nas prowadzić w czasach zamętu.

  Ludzie żyjący w stanie łaski uświęcającej mogą otrzymać światło wskazujące kierunek, dlatego trzeba zawrócić z błędnej drogi i wołać: Panie zgrzeszyłem!

  Zapraszamy Was do wspólnej podróży do Serca Jezusa i Maryi. Droga to niełatwa, ale pewna. Oddani Jezusowi przez Maryję możemy być spokojni, że nie zginiemy.

  Nie lękajcie się, jam zwyciężył świat.
  Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem.
  Mówi dzisiaj do nas Chrystus.

  Weź udział w projekcie OCALENIE, ukryj siebie i swoją rodzinę pod płaszczem Maryi i w Sercu Jezusa. Przez głębokie nawrócenie, modlitwę i pokutę ratuj dusze.

  Weź ze sobą do Arki, jak najwięcej osób. Przekaż dalej to zaproszenie.

  Więcej informacji oraz ciągle aktualizowanych materiałów na stronie: http://www.ocalenie.info.

  Niech Maryja Niepokalana nas prowadzi, a Dobry Bóg błogosławi!
  Lech Dokowicz
  Maciej Bodasiński

 4. Aleksander pisze:

  Polecam objawienia amsterdamskie Pani Wszystkich Narodów. Mało znane, niestety, a uznane przez Kościół i bardzo aktualne!

  Panie Jezu Chryste, Synu Ojca,
  ześlij teraz Ducha Twego na ziemię.
  Spraw, aby Duch Święty zamieszkał w sercach wszystkich narodów
  i chronił je od upadku, katastrofy i wojny.
  Niechaj Pani wszystkich narodów,
  Święta Dziewica Maryja,
  stanie się naszą Orędowniczką.
  Amen.

  • eReM pisze:

   Dzięki Aleksander za przypomnienie tutaj objawień amsterdamskich, SĄ ONE NA NASZE TRUDNE CZASY! Przypomnę:
   Matka Boża, wizjonerce ś.p. Idzie Peerdeman, objawiała się od 1945 do 1956 r. tytułując się: Pani Wszystkich Narodów lub Matka Wszystkich Narodów.
   Pani przekazała Idzie wygląd obrazu, na którym, na tle Krzyża, Matka Wszystkich Narodów stoi na kuli ziemskiej, a z dłoni wychodzą promienie błogosławieństwa. Został on namalowany w 1951 r. i wisi w amsterdamskiej kaplicy.
   Pani podyktowała wizjonerce modlitwę, która po drobnej zmianie, uczynionej przez Kongregację Nauki Wiary z powodu niejednoznaczności (zmieniono: „która kiedyś była Maryją” na „Święta Dziewica Maryja”), otrzymała imprimatur władz kościelnych w 2005 r.
   Matka Wszystkich Narodów prosi, aby tę modlitwę odmawiać z pobożnością codziennie, np. można dołączać ją na zakończenie każdej dziesiątki Różańca, albo odmawiać oddzielnie. Oto ta modlitwa podyktowana przez Panią (jest tak piękna, że powtórzę ją, pomimo przytoczenia słów tej modlitwy przez Aleksandra):
   PANIE JEZU CHRYSTE, SYNU OJCA, ZEŚLIJ TERAZ DUCHA TWEGO NA ZIEMIĘ,
   SPRAW, ABY DUCH ŚWIĘTY ZAMIESZKAŁ W SERCACH WSZYSTKICH NARODÓW
   I CHRONIŁ JE OD UPADKU, KATASTROFY I WOJNY.
   NIECHAJ PANI WSZYSTKICH NARODÓW, ŚWIĘTA DZIEWICA MARYJA,
   STANIE SIĘ NASZĄ ORĘDOWNICZKĄ.
   Pani zapewniła, że każdy, kto będzie odmawiał tę modlitwę otrzyma szczególne dary Ducha Świętego.
   Matka Wszystkich Narodów prosiła również, aby Kościół ogłosił piąty i ostatni dogmat maryjny o Maryi Współodkupicielce, Powierniczce i Orędowniczce obiecując, że gdy to się stanie – gdy zostanie przez Kościół ogłoszony, Pani Wszystkich Narodów podaruje światu pokój, prawdziwy Pokój!
   Objawienia amsterdamskie zostały uznane za nadprzyrodzone 31 maja 2002 r. przez Ks.Biskupa Ordynariusza Haarlemu Józefa M. Punta.
   Kongregacja Nauki Wiary do dzisiaj nie wypowiedziała się… ale modlitwę zaaprobowała, więc módlmy się tą modlitwą za świat cały, za ludzkość – niezależnie od wyznania, grzeszności, za nas samych o prawdziwy POKÓJ, który może pochodzić tylko od Ducha Świętego!
   Pozdrawiam, z Bogiem 🙂

  • Bozena pisze:

   Mam ją na obrazku po szwedzku piękna modlitwa i wymowna przez samą nazwę Maryja Pani Wszystkich Narodów …

 5. Bogna pisze:

  Dla znających angielski
  (…)

  • wobroniewiary pisze:

   Przepraszam, ale Ty chyba nie zrozumiałaś!
   My nie znamy ang. i nie będę nic takiego zamieszczać.
   Po wpadce z podrabianym protestantyzującym Rodrigezem czy jak mu tam – nie zamieszczam nic, DOSŁOWNIE NIC – co jest po angielsku
   Nie wezmę odpowiedzialności za to, czego nie rozumiem!
   A jeśli to dla Ciebie ważne, to załóż stronę po ang. i tam to zamieszczaj

 6. Paweł pisze:

  Nie tylko Maryja jest Matką CAŁEJ ludzkości (wierzących i niewierzących; tych w stanie łaski i tych nie…), lecz także Bóg Ojciec jest Ojcem CAŁEJ ludzkości, a nawet św. Józef jest Opiekunem CAŁEJ ludzkości.
  Oni przestają właściwie być takimi (tzn. Matką, Ojcem i Opiekunem) dopiero wtedy, gdy – ewentualnie – dana dusza ludzka zostaje wrzucona na wieki do piekła [bo ta dusza wtedy nosi już miano „demona ludzkiego”…]. Wtedy też dusza taka traci opiekę swojego Anioła Stróża, którą miała ZAWSZE na ziemi (będąc w stanie łaski lub nie…) i którego towarzystwem cieszyłaby się ZAWSZE zarówno w czyśćcu (gdyby do niego poszła), jak i NA WIEKI w Niebie (gdyby się nie potępiła…).

  • Monika pisze:

   Wobec tego co piszesz Pawle, to zasadnym jest się modlić do Anioła Stróża danej konkretnej osoby zmarłej. Pytałam o to niejednego kapłana ale żaden jak dotąd nie potrafił odpowiedzieć czy dobrze robię modląc się do Anioła Stróża osoby zmarłej, o Jego wstawiennictwo u Boga. Pytałam się czy w ogóle można w ten sposób się modlić. Dotąd nikt nie wiedział jaka jest właściwa czyli prawidłowa odpowiedź. Podobnie ma się z pytaniem o oddawanie osoby Niepokalanej w niewolę miłości, gdy ta osoba zmarła. Bo z żyjącymi wiadomo, że jak najwięcej i jak najczęściej.

   • Paweł pisze:

    Oto kilka cytatów na temat roli Matki Bożej, Aniołów Stróżów, św. Michała Archanioła oraz św. Józefa wobec dusz w czyśćcu cierpiących:
    1. KAŻDA SOBOTA jest świętem w czyśćcu – czasopismo „Przymierze z Maryją” (nr 41 lipiec/sierpień 2008 r.) na stronie 10 przytacza na ten temat taką relację, podaną przez ojca Jouvet: „Pewnej nocy czcigodna siostra Paola di Santa Teresa w ekstazie została zabrana do czyśćca. Zobaczyła, że jest on rzeczywiście oświetlony, jak gdyby przygotowany na specjalne święto. Następnie zobaczyła Matkę Bożą otoczoną niezliczoną liczbą aniołów, którym Najświętsza Matka wydała polecenia, aby uwolnili te dusze, które w czasie swojego ziemskiego życia miały do Niej szczególne nabożeństwo. Jeżeli tak się dzieje w soboty, to co się musi dziać w czasie dużych i ważnych świąt Matki Bożej.”
    2. Maria Simma „Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi” (str. 27 – w wydaniu o. Stanisława Skudrzyka T.J.): „Matka Najświętsza jest dla dusz czyśćcowych Matką Miłosierdzia. Ilekroć imię Jej rozlegnie się w czyśćcu, odczuwają dusze wielką radość. (…) Maryja przydziela w czyśćcu łaski według Woli Bożej; często przechodzi przez czyściec.”
    3. Siostra Emmanuel „Przedziwne sekrety dusz czyśćcowych – Siostra Emmanuel rozmawia z Marią Simmą” (wydanie Wydawnictwa Księży Marianów, Warszawa 1997; str. 27-28): „- Czy Jezus przychodzi do czyśćca?
    – Nigdy żadna dusza mi tego nie powiedziała. To Matka Boża tam przychodzi. (…) Święci również nie przychodzą do czyśćca, za to są tam aniołowie i Archanioł Michał. Każda dusza ma także swojego anioła stróża przy swoim boku.
    – Co robią aniołowie w czyśćcu?
    – Przynoszą ulgę i pocieszają. Dusz mogą nawet ich widzieć.
    – Ależ, jeszcze trochę i – przez Pani opowiadanie o aniołach i tym wszystkim – będę prawie miała ochotę iść do czyśćca! (…)”
    4. Książka „Rękopis z czyśćca” przetłumaczona przez ks. Adama Skwarczyńskiego (wyd. Michalineum 1998, „za wiedzą Kurii Siedleckiej L. dz. 566/97”, IMPRIMATUR: +Joseph Palica, Archiep. Philippensis, Vic. Gen., Roma) – str. 47: „Widujemy świętego Michała tak jak się widzi Aniołów: nie ma on ciała. Przybywa on do czyśćca na poszukiwanie wszystkich dusz, które już zostały oczyszczone, gdyż to właśnie on do nieba je wprowadza. (…) Nasi Aniołowie Stróżowie odwiedzają nas również, ale święty Michał jest od nich o wiele piękniejszy! Matkę Najświętszą widujemy w ciele. Przybywa do czyśćca w dni swoich świąt i wraca do nieba z wieloma duszami. Nie cierpimy wtedy, gdy z nami przebywa. Święty Michał Jej towarzyszy, ale gdy przybywa sam, cierpimy jak zazwyczaj.”
    – str. 25: „(…) Owszem, widzimy czasem świętego Józefa, ale rzadziej niż Najświętszą Maryję Dziewicę.”
    [Książka „Rękopis z czyśćca” była tu kiedyś na stronie w całości zalinkowana jako plik pdf, a książka Marii Simmy „Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi” znajdowała się chyba w całości w zalinkowanym tu gdzieś pliku pdf pod tytułem: „Kompendium wiedzy”. Nie mogę w tej chwili tego dokładnie wyszukać, bo laptop mi już „wariuje” z powodu przegrzania…]

 7. Quis ut Deus pisze:

  82 lata temu odbyła się kanonizacja naszego wielkiego Orędownika, który dopomina się o modlitwę, chce w trudnych chwilach pomagać Polsce.
  Akt kanonizacji bł. Andrzeja Boboli został dokonany przez papieża Piusa XI 17 kwietnia 1938 r. w Rzymie. Tu artykuł sprzed 2 lat ze zdjęciami z uroczystości:
  http://parafiaandrzejaboboli.pl/80-rocznica-kanonizacji/

  A na poniższej stronie znaleźć można wiele modlitw do św. Andrzeja, polecam.
  http://www.rakowiecka.jezuici.pl/artykuly/modlitwy-za-wstawiennictwem-sw-andrzeja-boboli

 8. babula pisze:

  Czy ja dobrze liczę? Czytam komunikat o ilości osób mogących uczestniczyć w mszy św. od poniedziałku. Wyszło im tak:
  „Zgodnie z nowymi ustaleniami w kościołach będzie mogła przebywać jedna osoba na pięć metrów kwadratowych powierzchni świątyni. Jeśli kościół ma powierzchnię 150 metrów kwadratowych, to we mszy świętej będzie mogło uczestniczyć 10 osób.”
  (ze strony: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/koronawirus-ile-osób-może-przebywać-w-kościele-od-poniedziałku-więcej-niż-dotychczas/ar-BB12Mne6?ocid=spartanntp )

  Wg mnie jeśli na pow 5 m2 może przebywać 1 osoba a kościół ma powierzchnię 150 m2 to aby ustalić ilość osób, która może wejść robimy działanie: 150 : 5 = 30
  Czyli 30 osób może uczestniczyć w Mszy Św a nie 10 jak podają (10 osób uczestniczyło by gdyby 1 osoba mogła przebywać na pow. 15 m2 ).

  • wobroniewiary pisze:

   Tak, a nawet 60 osób w bazylikach jak w moim mieście
   Tylko NIE ROZUMIEM – dlaczego w biurach po 2 m od siebie czyli 4m2, abp Gądecki proponował 3×3 czyli 9m2 ale RZĄD przyjął aż 15m2
   I niech mi nikt nie pisze, że znów nawalam na rząd i na PIS. Ja tylko stwierdzam fakty, a jakie one są – każdy widzi!!!

   • babula pisze:

    To jest właśnie dziwne. Bo albo ktoś liczący ludzi i powierzchnie nie umie zrobić zadania na poziomie szkoły podstawowej albo źle podana została powierzchnia przypadająca na 1 osobę. 5m2 na osobę to da się wytrzymać ale 15m2 na osobę w małych kościołach to może być poniżej 5 osób w kościele/kaplicy.

   • Ania G. pisze:

    Trzeba chyba się pogodzić z tym uciskiem,przytulić krzyż i czekać na Pana Jezusa. Też mnie to boli i to bardzo.

   • Małgorzata K. pisze:

    Ewo, wcale nie nawalasz na rząd! Całkowicie Cię rozumiem, wszyscy śledzimy,(a jest to już męczące) co rząd nowego powie, bo zależy nam na Kościele, na Eucharystii! I już nawet niewiadomo jak modlić się za nich, by podjęli decyzję sprawiedliwa, by wszyscy mogli wrócić do Mszy św, do adoracji, sakramentów… Ofiaruje często Komunię za ministra zdrowia, ale na PiS już nie zagłosuje. Chyba, że stanie się cud i będzie poprawa.
    Pozdrawiam Cię serdecznie i Wszystkich Was ☺️
    Z Panem Bogiem!

   • Radoslaw pisze:

    Kolejnym absurdem jest noszenie maseczki w kościele i przyjmowanie w niej Komuniii. Czemu episkopat się nie postawi??

   • Antonina pisze:

    Widocznie,rząd upokarzając katolików, chce pokazać, że niepotrzebne mu nasze głosy…Cóż…. ” Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? (…) Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej? Utrapienie, ucisk czy prześladowanie, głód czy nagość, niebezpieczeństwo czy miecz? (…) Ale we wszystkim tym odnosimy pełne zwycięstwo dzięki Temu, który nas umiłował.” Rz 8

  • eska pisze:

   „Czyli 30 osób może uczestniczyć w Mszy Św a nie 10 jak podają (10 osób uczestniczyło by gdyby 1 osoba mogła przebywać na pow. 15 m2 ).”
   .
   Babulo, jest właśnie tak, jak napisałaś w nawiasie: w kościele ma być 1 osoba na 15 metrów kw., a nie na 5 metrów kw. Widocznie wcześniej niedokładnie przeczytałaś.

   • babula pisze:

    Skopiowałam Esko z podanej strony. Teraz wiem, że ma być 15 m2.
    Jestem mocno przygnębiona od czasu gdy przeczytałam o „zamrażarkach PIS”.
    Wydaje mi się, że jedyną osobą, na którą mogłabym zagłosować poza PAD jest prof. Piotrowski.

    • Bożena pisze:

     Takie to wszystko przygnębiające… a jak mi było przykro, gdy musiałam powiedzieć Tesciowej, ze nie wyspowiada się… że Ksiądz przyjdzie wtedy, gdy będzie się wybierała do LEPSZEGO ŚWIATA…
     SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM ❤🙏

    • Jolanta e pisze:

     Hmm z tego co pamiętam miało być bez popierania konkretnych polityków na tej stronie. Mój komentarz został skasowany. Ale widzę że prof. Piotrowskiego to nie dotyczy. Nie rozumiem przyznam. Nikt to nikt.

    • wobroniewiary pisze:

     Zatwierdziłam z rozpędu, bo nie było nawalanki, no i tyle w temacie,a sama pisałam, że na pana Piotrowskiego będę glosować, więc spoko 🙂

    • babula pisze:

     Nie przejmuj się tak bardzo Jolanto -Ewa mnie też kasuje, tylko, ze ja się nie skarżę 😉
     To nie znaczy, że lubię być kasowana, ale rozumiem, że ona tak Musi 🙂

  • M. pisze:

   Dopiero od poniedziałku może przebywać więcej ludzi w Kościele… A dlaczego nie od niedzieli? Od Niedzieli Miłosierdzia? 😦

 9. Eva pisze:

  Smutne to, bo na Święta Zmartwychwstania, ani Miłosierdzia mogło być tylko 5 osób. Po Świętach może być więcej. U nas może być 50 osób. Tylko czy tylu przyjdzie? Na początku tych zarządzeń ludzie jeszcze chcieli… Mimo, ze mogło być tylko 5, czekali ilu będzie do zamówionej intencji i cieszyli się,kiedy z rodziny przyszła 1 – 2 osoby i mogli wejść i uczestniczyć we Mszy. Wczoraj mieliśmy zamówioną intencję, Nie było chętnych, chociaż 2 miejsca były wolne 😥

 10. Sympatyk pisze:

  Piękna pieść pana Marcina Gajdy 🙂
  Bardzo lubię ich Lectio Divina ( https://www.fundacjatheosis.pl/lectio-divina/ ) a także audycje na stronie Theosis, np ten https://www.youtube.com/watch?v=OZvgguM3tNI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s