15 kwietnia – czytanie obywatelskiego projektu „Zatrzymaj Aborcję” oraz ponowne czytanie projektu „Stop pedofilii”

Nie proszę o wiele: o jeden dziesiątek Różańca świętego
albo choć o jedno Zdrowaś Maryjo!
A o 21.00 na wspólną modlitwę do Szczepańcowej

Podczas posiedzenia Sejmu 15 kwietnia 2020 odbędzie się ponowne pierwsze czytanie obywatelskiego projektu „Zatrzymaj Aborcję”. Pod ustawą zakazującą aborcji eugenicznej podpisało się blisko blisko milion obywateli Polski. Teraz od posłów zależy, czy w Polsce skończy się zabijanie niewinnych dzieci.

Fundacja. Życie i Rodzina zaprasza wszystkich aby naciskali na posłów i zażądali działania – natychmiastowego uchwalenia projektu, bo obowiązkiem polityków jest wysłuchać głosu obywateli! Tym bardziej, że chodzi tutaj o życie polskich dzieci.

„Mamy nadzieję, że los nienarodzonych dzieci, będzie dla posłów równie ważny jak los osób starszych, które w dobie epidemii koronawirusa otaczamy szczególną opieką.” – mówi Kaja Godek, pełnomocnik inicjatywy.

Od wielu lat przez wyrachowanie i kalkulacje polityczne, codziennie w polskich szpitalach ginie troje bezbronnych dzieci. Są to głównie dzieci z zespołem Downa. Partie, które deklarują ochronę życia i rodziny mają w tej kadencji wszelkie możliwości działania. Większość sejmową i poparcie prezydenckie, a także gotowy do uchwalenia obywatelski projekt ustawy #ZatrzymajAborcję, za którym stoi blisko 1 mln obywateli.

„Będzie to chwila prawdy dla posłów. Kto jest za życiem, a kto za mordowaniem dzieci? Kto będzie udawał życzliwego, ale wykręci się Trybunałem Konstytucyjnym, który przy obecnych układach nigdy nie wyda orzeczenia? Jedynym słusznym kierunkiem będzie skierowanie projektu do II czytania i uchwalenie ustawy. To nie problem, skoro udaje się przegłosować ustawy w jeden wieczór, podobnie można zrobić z #ZatrzymajAborcję” – mówi Kaja Godek

Za: https://www.zycierodzina.pl/los-dzieci-ponownie-w-rekach-poslow-po-wielkanocy-pierwsze-czytanie-projektu-zatrzymajaborcje/

******
czytanie projektu „Stop pedofilii”

15 kwietnia odbędzie się ponowne czytanie projektu „Stop pedofilii” w Sejmie. W październiku już raz projekt został przegłosowany w pierwszym czytaniu, jednak w związku z końcem poprzedniej kadencji Sejmu procedura musi zostać powtórzona.

Większość sejmowa w zasadzie pozostała ta sama. Zobaczymy, czy coś się zmieniło. Z zainteresowaniem będę słuchał tego, co się wydarzy na sali plenarnej i ciekaw jestem tej debaty – mówi Mariusz Dzierżawski, członek zarządu fundacji Po-Prawo do Życia. – Chcemy pokazać rządzącym, że jest to ważna sprawa. I myślę, że dziś warto zwrócić uwagę też na aspekt epidemiologiczny. Promowana rozwiązłość seksualna, której ten projekt się przeciwstawia, powoduje epidemię chorób wenerycznych. Widzimy to na Zachodzie – dodaje działacz pro-life.

Projekt ”Stop pedofilii” zakłada zakaz propagowania i pochwalania wśród nieletnich zachowań o charakterze seksualnym i pedofilskim, m.in. z wykorzystaniem pełnionej funkcji, zawodu oraz za pomocą środków masowego przekazu

Za: https://stronazycia.pl/kolejne-czytanie-projektu-stop-pedofilii-w-sejmie/

A o godz. 21-00 zapraszam na wspólną modlitwę do Szczepańcowej

Link do transmisji online: szczepancowa.przemyska.pl
Transmisja z kościoła parafialnego: kliknij lub kliknij na zdjęcie

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

117 odpowiedzi na „15 kwietnia – czytanie obywatelskiego projektu „Zatrzymaj Aborcję” oraz ponowne czytanie projektu „Stop pedofilii”

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Aleksandra pisze:

  Trójco Św. proszę o mądrość Ducha Św. dla wszystkich decydujących, aby podjęli mądre decyzję. 🙏❤️🙏❤️🙏
  Zdrowaś Maryjo łaski pełna…

 3. Martyna pisze:

  +++
  Módlmy się, Kochani.
  W górę serca.

 4. Dołączam, tajemnica Zesłanie Ducha Świętego, niech zstąpi i rozjaśni umysły decydujących.

  • AnnaSawa pisze:

   Dołączam i ja, tajemnica Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu. Niech każda kropla potu i krwi i cierpienie Duchowe Pana Jezusa ratuje nas od tego grzechu.
   Oraz tajemnica Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi. Matko Boża Królowo Polski zwyciężaj !!! Ave Maryja. Amen.

 5. Moi drodzy
  Wiele się w ostatnim czasie dzieje, wiele padło niepotrzebnych słów tutaj na stronie jak i w korespondencjach mailowych.
  Jeżeli kogokolwiek czymkolwiek obraziłem to tutaj przepraszam, nie żywię do nikogo urazy.
  W wielkich emocjach i nie bez bólu zrezygnowałem z dalszego prowadzenia tej strony, ale po modlitwach postanowiłem wrócić jako Admin, aby jeszcze powalczyć W Obronie Wiary.
  Praca od samych podstaw, kiedy byliśmy tutaj tylko w kilka osób nie może zostać zaprzepaszczona, pierwsze wejścia na stronę, ile za dobę? 10 łał 🙂 teraz jak kiedyś sprawdziłem ponad 100 tys. to wielkie zobowiązanie przede wszystkim przed Panem Bogiem.
  Jako Katolicy nie możemy dać się skłócić a powinniśmy dawać dobry przykład innym którzy też tu zaglądają a Katolikami nie są.
  Wiele na stronie było poruszanych różnych tematów we wpisach jak i w komentarzach i nadal będzie wiele ale z pewnymi zmianami lecz nie miejsce tu teraz na opisywanie szczegółów, sami się przekonacie zaglądając na WOWiT.
  Admin Kazimierz

 6. AnnaSawa pisze:

  Przepraszam za ew. niezbyt taktowny przekaz ale faktycznie dziwna sprawa.

  […edycja. Aniu skupiajmy się raczej na modlitwie niż na tym co ktoś o kimś innym powiedział.]

 7. m-gosia pisze:

  Bogu niech będą dzięki i Tobie Kazimierz za to, że zmieniłeś zdanie.

 8. EwaT. pisze:

  Tak sie ciesze, ze wrociles!Bogu niech beda dzieki ❤️

 9. Zofia pisze:

  Bardzo smutno mi się zrobiło wczoraj kiedy przeczytałam o rezygnacji , jeżeli my tutaj nie będziemy razem to już nic nas nie uratuje,
  Trzymajmy się i nie wypuszczajmy różańca z rąk.
  Bogu niech będą dzięki!

 10. eska pisze:

  Zdaje się, że projekty jutro dyskutowane mają trafić do tzw. sejmowej zamrażarki. Zobaczymy.

  „— Wszystko wskazuje na to, że zagłosujemy za skierowaniem tych projektów do prac w sejmowych komisjach. Decyzja polityczna jest taka, aby zostały tam na długo — mówi nasz rozmówca z władz klubu PiS.”
  .
  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kontrowersyjne-projekty-dot-aborcji-w-polsce-wiemy-co-pis-zrobi-z-aborcja/9bsfrvq
  .
  *****
  Jutro chcę ofiarować post oraz oczywiście modlitwę.

  • wobroniewiary pisze:

   Nie czytam „łonetu” i nikomu nie radzę

   • eska pisze:

    A ja jak wiesz mam ja łonecie od wielu lat konto i dlatego siłą faktu tam wchodzę. I owszem, czytam, co tam piszą – warto znać podejście i logikę „wroga”. Tak samo jak niektórzy twierdzą, że warto się uczyć języka wrogiego państwa – czyż nie? 😉

    • wobroniewiary pisze:

     Ale co innego znać język wroga, co innego mieć tam konto a co innego czytać co piszą na onecie.
     Czyli co? Nie warto się modlić, bo na onecie piszą, że i tak ustawa pójdzie do zamrażarki?

    • eska pisze:

     Dopiero co były tu całkiem burzliwe dysputy polityczne i krytyczne spojrzenie na poczytania polityków. Napisałam TYLKO, że wg niektórych ustawa może trafić do zamrażarki. Następnie skomentowałam „zobaczymy” – co chyba daje obraz, że nie łykam tego jako prawdy objawionej. I na końcu dodałam, że jutro ofiarowuję wraz z modlitwą także post – więc Twoje ostatnie zapytanie jest dla mnie niezrozumiałe.
     Jeśli istnieje zagrożenie, że ustawa może trafić do zamrażarki, to jest to TYM BARDZIEJ mobilizacja do modlitwy. I choćby w związku z tym warto o tym zagrożeniu tutaj napisać! – może kogoś to dodatkowo zmobilizuje do przeciwdziałania modlitwą.

    • wobroniewiary pisze:

     po prostu mam alergię:- na onet
     – na donosicieli do takich mediów jak onet

 11. Ola pisze:

  Dziś w nowennie przed niedzielą Miłosierdzia Bożego zanurzamy w Miłosierdziu Bożym dusze małych dzieci . To nie przypadek ,że dziś przypada czytanie obywatelskiego projektu „zatrzymaj aborcję”. Wszystko jest w rękach Boga

 12. Longin pisze:

  Ewo widać, że masz na wiele „rzeczy” alergię, dlatego nie należy ustawać w lekach odczulających dla Ciebie tzn. w modlitwie…co dalej obiecuję – przyjmując każdą Twoją, nawet ciętą ripostę 🙂

 13. Remigiusz pisze:

  Zapraszam do pomocy braciom Franciszkanom z Niepokalanowa od Matki Bożej
  Wszechpośredniczki Łask. Bracia znaleźli się w trudnej sytuacji. Proszę
  o wsparcie dla nich!

  Wszelkie dane
  https://niepokalanow.pl/kontakt/ // Numer konta jest na stronie.
  PKO BP S.A. I O/Sochaczew 07 1020 11850000 4302 0012 3869

  Obejmuję modlitwą!

 14. wobroniewiary pisze:

  Projekt nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów zakłada, że księża i osoby asystujące w sprawowaniu liturgii od czwartku będą zobowiązane do zakrywania ust oraz nosa w „miejscach kultu religijnego”.

  • wobroniewiary pisze:

   Marzę o tym, by znalazł się choć jeden kapłan, który stanie przed gmachem KPRM z transparentem: „Pozwólcie wiernym przychodzić do Mnie!”

   (…) Nie chcę się znęcać nad premierem Mateuszem Morawieckim ani jego rządem z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim na czele. Doceniam cały ich wysiłek, ale dlaczego robią z kościołów i parków miejsca szczególnego niebezpieczeństwa zakażenia się koronawirusem? Nie wiadomo. Co prawda także księża chorują i umierają na koronawirusa, ale nie zakazili się nim podczas Mszy św., ale posługując w szpitalach, domach opieki i hospicjach.

   http://idziemy.pl/komentarze/wszystko-to-kwestia-podejscia

   • Bozena pisze:

    Dobre i obiektywnie podsumowanie obecnej sytuacji !

   • Jerzy W. pisze:

    Właśnie, mnie teź bardzo irytuje i denerwuje takie podejście do obostrzeń szczególnie w miejscach kultu naszej wiary. Jak można w Kościele śpiewać, przyjmować Komunię Św., będąc w masce. To jest nawet nie logiczne. Gdzie mamy przypadki w Polsce, że wierni zarazili się w Kościele?. O co jest ta ,,troska”?.

  • Longin pisze:

   Czyż to nie kpina z wiernych prowadząca do karykatury i ośmieszenia?

  • Paweł pisze:

   A tak nawiasem mówiąc: w POLSCE nie ma (oficjalnie) KORONAWIRUSA już TYLKO w 35 w powiatach (na ogólną ich liczbę: 380), mianowicie:
   https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ad/Przypadki_SARS-CoV-2_w_powiatach_w_Polsce.svg
   WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIE: 1. w powiecie kamieńskim (to tu mieszkam…)
   2. myśliborskim (tam byłem w Dębnie Lubuskim 2 razy na rekolekcjach: w 1993 i w 1994 r.)
   3. drawskim (południowy koniec dawnego woj. koszalińskiego)
   WOJ POMORSKIE: 4-6. w powiatach lęborskim, bytowskim i człuchowskim (jest to większość obszaru dawnego woj. słupskiego)
   7-8. chojnickim i starogardzkim (jest to północny skrawek dawnego woj. bydgoskiego i południowy – dawnego woj. gdańskiego)
   9-10. malborskim i sztumskim (w zachodniej części dawnego woj. elbląskiego)
   WOJ. LUBUSKIE: 11. w powiecie międzyrzeckim (w dawnym woj. gorzowskim)
   12. krośnieńskim (w dawnym woj. zielonogórskim)
   WOJ. WIELKOPOLSKIE: 13-15. w powiatach średzkim, wrzesińskim i słupeckim (na pograniczu dawnych woj. poznańskiego i konińskiego)
   16. kolskim (we wschodniej części dawnego woj. konińskiego)
   WOJ. KUJAWSKO-POMORSKIE: 17. w powiecie tucholskim (północny skrawek dawnego woj. bydgoskiego)
   18. radziejowskim (zachodni skrawek dawnego woj. włocławskiego)
   WOJ. OPOLSKIE: 19. namysłowskim (pn.-zach. skrawek woj. opolskiego, dawnego i obecnego)
   WOJ. ŁÓDZKIE: 20. wieluńskim (pd. część dawnego woj. sieradzkiego – to tu zaczęła się II wojna światowa)
   WOJ. PODKARPACKIE: 21-23. w powiatach bieszczadzkim, brzozowskim i kolbuszowskim
   WOJ. LUBELSKIE: 24-25. włodawskim (w dawnym woj. chełmskim) i bialskim (tamtędy raz – tam i z powrotem – przejeżdżałem w 1985 r., aby przekroczyć granicę w Terespolu [i stwierdziłem wtedy z pewnym zaskoczeniem, że Brześć nad Bugiem – obecnie leżący na Białorusi – to bardzo ładne miasto o typowo STAROPOLSKIEJ zabudowie architektonicznej, w którym można było nawet kupić ciekawe polskie książki, trudne wówczas do nabycia w Polsce; w odróżnieniu np. od Mińska, obecnej stolicy Białorusi, który zdążył się w ciągu szeregu minionych dekad całkiem „zrusyfikować”/”zsowietyzować” architektonicznie , gdyż nawet w okresie międzywojennym 1939-1945 nie należał on już do Polski…])
   WOJ. MAZOWIECKIE: 26-28. w powiatach sokołowskim, makowskim i żuromińskim (to są już tylko rozproszone „niedobitki” tego najbardziej zakażonego województwa w Polsce)
   WOJ. PODLASKIE: 29. sejneńskim (na granicy z Litwą, najmniej zaludniony powiat w Polsce)
   WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIE: 30-32. w powiatach gołdapskim, węgorzewskim i bartoszyckim (wszystkie trzy na granicy z Obwodem Kaliningradzkim w Rosji)
   33-35. ełckim, mrągowskim i lidzbarskim (na południe od powyższych trzech)
   https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/99/COVID-19_Pandemic_Cases_in_Poland_Powiats.svg

  • kasiaJa pisze:

   O tym także czytamy w Stacja.7
   „Maseczki także u księży odprawiających Mszę św. w kościele – taki zapis ma pojawić się w rozporządzeniu przygotowywanym przez Ministerstwo Zdrowia. Ostateczną decyzję poznamy po południu”
   „Także księża i osoby asystujące w sprawowaniu liturgii od czwartku 16 kwietnia do odwołania będą obowiązani zakrywać usta i nos – taki zapis pojawi się w nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów, która będzie obowiązywać od jutra”.
   Mam takie odczucie, że niestety zmierza do tego, by Msze Święte mogły być odprawiane wyłącznie bez wiernych, tzw. Msze ciche. Aż do zupełnego zamknięcia kościołów… albo z pominięciem „obiektów sakralnych” i innych „miejsc publicznych” .
   https://stacja7.pl/z-kraju/maseczki-obowiazkowe-tez-dla-ksiezy-odprawiajacych-msze-sw/

   • Maggie pisze:

    😳 😷 🤐BEZ PRZESADY: … podczas Mszy Św 😳⁉️

    🆘 Nie usłyszy modlitwy i kazania, żadna owieczka,
    Kiedy zamiast knebla na ustach kapłana maseczka. ☹️

    • Maggie pisze:

     O’K jeśli przy otwartych kościołach maseczki
     ALE na Mszy Św tylko dla każdej owieczki.

 15. wobroniewiary pisze:

  Środa Wielkanocna – Dzień szósty Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego:
  Dusze ciche i pokorne i dusze małych dzieci

  Dziś sprowadź mi dusze ciche i pokorne, i dusze małych dzieci, i zanurz je w miłosierdziu moim. Dusze te są najwięcej podobne do serca mojego, one krzepiły mnie w gorzkiej konania męce; widziałem je jako ziemskich aniołów, które będą czuwać u moich ołtarzy, na nie zlewam całymi strumieniami łaski. Łaskę moją jest zdolna przyjąć tylko dusza pokorna, dusze pokorne obdarzam swoim zaufaniem.

  Jezu najmiłosierniejszy, któryś sam powiedział: uczcie się ode mnie, żem cichy i pokornego serca – przyjm do mieszkania najlitościwszego Serca swego dusze ciche i pokorne, i dusze małych dzieci. Dusze te wprowadzają w zachwyt niebo całe i są szczególnym upodobaniem Ojca niebieskiego, są bukietem przed tronem Bożym, którego zapachem sam Bóg się napawa. Dusze te mają stałe mieszkanie w najlitościwszym Sercu Jezusa i nieustannie wyśpiewują hymn miłości i miłosierdzia na wieki.

  Prawdziwie dusza pokorna i cicha
  Już tu na ziemi rajem oddycha,
  A wonią pokornego jej serca
  Zachwyca się sam Stwórca.

  Ojcze Przedwieczny, spójrz okiem miłosierdzia, na dusze ciche, pokorne i dusze małych dzieci, które są zamknięte w mieszkaniu najlitościwszego Serca Jezusa. Dusze te są najwięcej upodobnione do Syna Twego, woń tych dusz wznosi się z ziemi i dosięga tronu Twego. Ojcze miłosierdzia i wszelkiej dobroci, błagam Cię przez miłość i upodobanie, jakie masz w tych duszach, błogosław światu całemu, aby wszystkie dusze razem wyśpiewywały cześć miłosierdziu Twemu na wieki wieczne. Amen. (1220-1223)

  Koronka do Miłosierdzia Bożego

 16. Bogna pisze:

  Kapłan, mistyk, egzorcysta, założyciel i przełożony generalny wspólnoty apostolskiej św. Benedykta Józefa Labre.

  Jako wybrany „Apostoł czasów ostatecznych” (zgodnie z otrzymanym objawieniem) Bóg Ojciec dał nam przez ks. Michela, zaskakująco szczegółowe zrozumienie nadchodzących wydarzeń i tego, jak się przygotować. Urodzony w wiernej katolickiej rodzinie dwudziestu trzech dzieci, Michel dorastał w biedzie. Jego rodzina mieszkała w małym gospodarstwie wiejskim, gdzie ciężka praca i wyboiste wycieczki na niedzielną mszę z wieloma dziećmi na koniach utrzymywały jego rodzinę przy życiu w ciele i duchu. Podobnie jak św. Ojciec Pio i inne wybrane dusze, Bóg Ojciec zaczął mówić do Michela w młodym wieku. „Kiedy miał zaledwie trzy lata”, mówi ks. Michel: „Bóg zaczął do mnie mówić, i regularnie ze mną rozmawia. Od trzeciego do szóstego roku życia Pan pouczył mnie o wierze i dał mi gruntowne wykształcenie teologiczne. Powiedział mi także, gdy miałem trzy lata, że ​​będę kapłanem ”.

  Po założeniu i prowadzeniu schroniska dla bezdomnej młodzieży, które zapewniało im opiekę psychologiczną i duchową, Michel Rodrigue otrzymał święcenia diecezjalne w wieku trzydziestu lat. Przez pięć lat pełnił funkcję proboszcza w północnym Ontario, dopóki jego biskup nie zorientował się, że jego talenty najlepiej wykorzystać w wychowaniu przyszłego duchowieństwa.Następnie ks. Michel nauczał teologii w Wielkim Seminarium Duchownym w Montrealu. Bóg obdarzył ks. Michel Rodrigue z niezwykłymi darami intelektualnymi i duchowymi, takimi jak moc uzdrowienia, czytania dusz, pamięć fotograficzna (która zmniejszyła się po wielu poważnych chorobach i ośmiu atakach serca!), przepowiednie, lokalizacje i wizje. Ma naturalnie radosne usposobienie i zawsze uśmiech, a jednocześnie wielką powagę w sprawach Bożych. Jest oficjalnym egzorcystą Kościoła, oprócz obowiązków profesora seminarium, szefa szpitala, proboszcza, a ostatnio jako założyciel i przełożony generalny nowej wspólnoty zakonnej we francuskojęzycznym Quebecu.

  Ks,Michel Rodrique napisał 26.03.2020 r. do wszystkich na świecie list.

  Drodzy bracia i siostry w Chrystusie,

  Moja radość jest dziś ogromna, gdy jestem z wami, aby dzielić projekt nowego klasztoru, o który prosił mnie nasz Ojciec w niebie. Moja radość jest większa, ponieważ w tym roku przypada 40. rocznica objawień w Medziugorju. Nasza Matka pojawia się i zapewnia nas, że nadchodzi jej czas na Triumf Jej Niepokalanego Serca.

  Dlaczego Bóg Ojciec i Syn i Duch Święty wybrali nas, abyśmy realizowali w ciągu naszego życia projekt poświęcony formowaniu nowych kapłanów, którzy wprowadzą lud Boży w nadchodzącą erę? Dlaczego angażujemy się w projekt naszego Ojca, aby służyć za panowania Najświętszego Serca Pana Jezusa i triumfu Niepokalanego Serca Maryi?

  Czy to tylko kwestia ciekawości? Odpowiedź jest prosta: jest to zasadniczo udział w Najświętszej Tajemnicy roli naszej Matki, która została wybrana przez Ojca Miłosiernego na przyjście Jezusa na świat. Jak napisał święty Jan Paweł II, w encyklikce Redemptoris Mater:

  1. Matka Odkupiciela ma dokładne miejsce w planie zbawienia, ponieważ „gdy nadszedł czas, Bóg posłał swego Syna, zrodzonego z niewiasty, zrodzonego pod Prawem, aby odkupić tych, którzy byli pod Prawem, abyśmy mogli zostać adoptowani jako synowie. A ponieważ jesteście synami, Bóg posłał Ducha swego Syna do naszych serc, wołając: „Abba! Ojcze!” ”(Gal. 4: 4-6)

  Tymi słowami apostoła Pawła, podejmowanymi przez Sobór Watykański II na początku o traktowaniu Najświętszej Maryi Panny, również pragnę rozpocząć moją refleksję nad rolą Maryi w tajemnicy Chrystusa oraz nad jej aktywnym i wzorowym przykładem obecności w życiu Kościoła.Są to bowiem słowa, które wspólnie celebrują miłość Ojca, misję Syna, dar Ducha, rolę niewiasty, z której narodził się Odkupiciel, i nasze własne synostwo Boże w tajemnicy „pełni czasu.”

  Ta „pełnia czasu” wskazuje moment ustalony przez naszego Ojca na Wcielenie Chrystusa, a jednocześnie objawia podróż Kościoła, przynosząc zbawienie przez Jezusa Chrystusa. Inna tajemnica jest bezpośrednio związana z Wcieleniem Chrystusa: tajemnica Pięćdziesiątnicy. W centrum tej tajemnicy Matka Boża była obecna z apostołami. Najpierw przez swoje Fiat, Chrystus, Głowa Kościoła, wszedł na ten świat, a następnie przez swoje wstawiennictwo za Kościół, czyli Ciało Chrystusa, „pełnia czasu” trwa aż do ponownego przyjścia Chrystusa!

  Zwróć uwagę na fakt, że wszyscy, którzy znają przyjście Chrystusa w łasce w naszych czasach, są synami i córkami Maryi, naszej Matki. Jesteśmy wybrani do szczególnej roli: posłuszeństwa Duchowi Świętemu i naszej Matce Maryi oraz gotowości i zdolności pomagania naszym braciom i siostrom w drodze do Kościoła.

  Razem przyjęliśmy tę misję i wypełnimy ją w sposób pokazany nam przez Dziewicę Maryję: nową sztukę życia nasyconą modlitwą i ofiarami dla naszego Ojca. Nasz dom będzie schronieniem, nasza ziemia wyda owoce, a Dzień Pański zabłyśnie nad nami. Przed tymi wszystkimi wydarzeniami wyznamy naszą wiarę. Nasza podróż będzie drogą Kościoła, a Maryja Panna będzie nam towarzyszyć. Już zapewniła broń dla naszej własnej ochrony. Szkaplerz Matki Bożej z Góry Karmel, Cudowny Medalik, Różaniec, Pięć Pierwszych Sobót miesiąca, wezwanie do poświęcenia się Jej Niepokalanemu Sercu i Najświętszemu Sercu Jezusa są darami z Nieba. A teraz Jezus chce, aby kapłani byli przygotowani i gotowi dotrzeć do swego ludu: do swojego Kościoła. Czy spieramy się przeciwko temu? Nie. Jesteśmy gotowi działać w Jego woli i być pokornymi sługami, jak nauczyła nas Maryja podczas swego życia i we wszystkich objawieniach.

  Mój drogi ludu Boży, przechodzimy teraz test. Wielkie wydarzenia oczyszczenia rozpoczną się tej jesieni. Bądźcie gotowi z Różańcem, aby rozbroić Szatana i chronić nasz lud. Upewnijcie się, że jesteście w stanie łaski, składając swoje wyznanie grzechów katolickiemu kapłanowi. Rozpocznie się duchowa bitwa. Zapamiętajcie te słowa: MIESIĄC RÓŻANIEC ZOBACZY WIELKIE RZECZY!

  Dom Michel Rodrigue

  • duszyczka pisze:

   Bogno, też pare dni temu czytałam ten tekst dot. ks.Michaela i szczególnie zaintrygował mnie ten ostatni fragment ..Wielkie wydarzenia oczyszczenia rozpoczną się tej jesieni. Bądźcie gotowi z Różańcem, aby rozbroić Szatana i chronić nasz lud. Upewnijcie się, że jesteście w stanie łaski, składając swoje wyznanie grzechów katolickiemu kapłanowi. Rozpocznie się duchowa bitwa. Zapamiętajcie te słowa: MIESIĄC RÓŻANIEC ZOBACZY WIELKIE RZECZY!
   Nie będę gdybać czego może dotyczyć, bo ‚pomysłów’ jest wiele, co Bóg da. Boję się, jak każdy chyba z nas, tak po ludzku, bo gdy przyjdzie czas,by tak „fizyczne”dać świadectwo wiary, to czy człowiek znajdzie w sobie tyle odwagi, aby przeciwstawić się temu do czego będzie zmuszany przez różne dyrektywy?

   • Bogna pisze:

    Coś się wydarzy
    Czas się zbliża

    Zamknęli kościoły wszędzie na Całym świecie
    Jeszcze w Polsce są otwarte ale jak długo
    Bóg Wie

    Pomyślcie czy to nie jest specjalna robota Żeby zamknąć kościoły
    Pomyślcie

  • sylwias pisze:

   Co to znaczy „MIESIĄC RÓŻANIEC ZOBACZY WIELKIE RZECZY”?

 17. Jagoda pisze:

  Dołączam i Ja śmierć Pana Jezusa na Krzyżu…Panie Jezu proszę o mądrość i Miłość aby zwyciężyła całe zło W Tym świecie…O Dobre podjęcie uchwały….Bogumiła…

 18. wobroniewiary pisze:

  @Longin: Piszesz „Czyż to nie kpina z wiernych prowadząca do karykatury i ośmieszenia?”

  Gdy pisałam o tym 2 dni temu, podniósł się taki wrzask, że gdyby komentarze mogły zabijać – to bym była przestrzelona na wylot z 20 tys. razy.
  Jeden mały fragment tych pomyj, które są każdego dnia na mnie wylewane:
  „Pani Adminko, jest Pani obłudna osoba, pełna hipokryzji. Nie wzywa Pani do nienawiści rządu, ale wpisy mają taki charakter. Och, jeszcze trochę i będzie miała Pani status świętej męczennicy… Proponuję coraz więcej pokory, bo widzę, że od jakiegoś czasu „sodówka” uderzyła Pani do głowy….Mniej cierpietnictwa i celebryctwa a więcej pokory!….”

  Ps. Przy okazji informuję, że Katarzyna p…8 (autorka tych pomyj) jak i „zaniepokojona” (zwłaszcza tym, ile to admin mógł ze mną wytrzymać i jedyne co jej sprawiło radość, to jego odejście) – nigdy ale to przenigdy nie mają tu czego szukać, bo żaden ich komentarz nie ujrzy światła dziennego.

  A my módlmy się i obserwujmy dalej – i tylko o jedno błagam: nie usprawiedliwiajcie mi nakazu noszenia maseczek podczas Mszy św. przez kapłana, bo mi się od razu przypomina jak raz jeden ksiądz z Wiednia występował z masce klauna i podskakiwał z tym piłeczkowatym bąblem na nosie – czysta kpina z Mszy św.

  JESZCZE RAZ POLECAM WNIKLIWĄ LEKTURĘ TEGO ARTYKUŁU:
  (…) Nie chcę się znęcać nad premierem Mateuszem Morawieckim ani jego rządem z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim na czele. Doceniam cały ich wysiłek, ale dlaczego robią z kościołów i parków miejsca szczególnego niebezpieczeństwa zakażenia się koronawirusem? Nie wiadomo. Co prawda także księża chorują i umierają na koronawirusa, ale nie zakazili się nim podczas Mszy św., ale posługując w szpitalach, domach opieki i hospicjach.

  http://idziemy.pl/komentarze/wszystko-to-kwestia-podejscia

  • Jacek pisze:

   Już nic się nie zmieni, bo zło Świat opanowało.
   Nam została Modlitwa by wielu ocalało.
   Szczęść Boże
   Módlmy się codziennie na całym Różańcu od rana

 19. Maria pisze:

  PILNE! Ustawa STOP 447 dziś w Sejmie! Test na polskość? Zatrzymaj aborcję! Sejm RP NA ŻYWO!

  • Jolantae pisze:

   Wpisalam tutaj wypowiedź posła. Nie wiem czemu ten komentarz nie został opublikowany. Bardzo trafne spostrzezenie nt tego jak działa PIS.

   • wobroniewiary pisze:

    bo mam dość polityki i wojenek między posłami
    Czekam na głosowanie i wyniki głosowania.

    • Jolantae pisze:

     Jak Pani uważa. Wg mnie to było bardzo trafne spostrzeżenie, rozumiem, że dla wielu pewnie byłoby bolesne przeczytac prawdę, a przeciez o nią tu chodzi. Patrząc na zachowania marszalek z Pis która odebrała głos p. Braunowi projekt trafi wlasnie do zamrażarki. Chyba, ze zdarzy sie cud, o ktory sie modlimy.

 20. Renata Anna pisze:

  Czytam codzienen czytania do Mszy św. z Pisma Świetego. Czytam też Piso Święte na chybił trafił. Nie zrezygnuje z tego, bo Bóg tymi słowami mówi bardzo trafnie . Dzisiaj miałam w nocy sen jak szłam na Mszę św., ale było już za dużo osób i mój spowiednik nie mogł mnie wpuścić do kościoła. Nie pomyślałam wtedy o sobie, ale o tym kapłanie (słowo obecnie niemodne), jak wielkie musi być Jego cierpienie w tej sytuacji, która obecnie jest codziennością. Następnie otworzyłam Pismo Święte na stronie; list do Hebrajczyków roździał 12 ” Chrystus-Arcykapłan wzorem wytrwałości” (wg Biblii Tysiąclecia)

  „I my zatem mając dokoła siebie takie mnóstwo świadków, odłożywszy wszelki ciężar, [a przede wszystkim] grzech, który nas łatwo zwodzi, winniśmy wytrwale biec w wyznaczonych nam zawodach. 2.Patrzmy na Jezusa, który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala. On to zamiast radości, którą Mu obiecywano, przecierpiał krzyż, nie bacząc na [jego] hańbę, i zasiadł po prawicy tronu Boga. 3.Zastanawiajcie się więc nad Tym, który ze strony grzeszników taką wielką wycierpiał wrogość przeciw sobie, abyście nie ustawali, złamani na duchu. 4.Jeszcze nie opieraliście się aż do przelewu krwi, walcząc przeciw grzechowi, 5.a zapomnieliście o upomnieniu, z jakim się zwraca do was, jako do synów: Synu mój, nie lekceważ karania Pana, nie upadaj na duchu, gdy On cię doświadcza. 6.Bo kogo miłuje Pan, tego karze, chłoszcze zaś każdego, którego za syna przyjmuje. 7.Trwajcież w karności! Bóg obchodzi się z wami jak z dziećmi. Jakiż to bowiem syn, którego by ojciec nie karcił? 8.Jeśli jesteście bez karania, którego uczestnikami stali się wszyscy, nie jesteście synami, ale dziećmi nieprawymi. 9.Zresztą, jeśliśmy cenili i szanowali ojców naszych według ciała, mimo że nas karcili, czyż nie bardziej winniśmy posłuszeństwo Ojcu dusz, a żyć będziemy? 10.Tamci karcili nas według swej woli na czas znikomych dni. Ten zaś czyni to dla naszego dobra, aby nas uczynić uczestnikami swojej świętości. 11.Wszelkie karcenie na razie nie wydaje się radosne, ale smutne, potem jednak przynosi tym, którzy go doświadczyli, błogi plon sprawiedliwości. 12.Dlatego wyprostujcie opadłe ręce i osłabłe kolana! 13.Proste czyńcie ślady nogami, aby kto chromy nie zbłądził, ale był raczej uzdrowiony. 14.Starajcie się o pokój ze wszystkimi i o uświęcenie, bez którego nikt nie zobaczy Pana. 15.Baczcie, aby nikt nie pozbawił się łaski Bożej, aby jakiś korzeń gorzki, który rośnie w górę, nie spowodował zamieszania, a przez to nie skalali się inni, 16.i aby się nie znalazł jakiś rozpustnik i bezbożnik, jak Ezaw, który za jedną potrawę sprzedał swoje pierworodztwo. 17.A wiecie, że później, gdy chciał otrzymać błogosławieństwo, został odrzucony, nie znalazł bowiem miejsca na nawrócenie, choć go szukał ze łzami. 18.Nie przystąpiliście bowiem do dotykalnego i płonącego ognia, do mgły, do ciemności i burzy 19.ani też do grzmiących trąb i do takiego dźwięku słów, iż wszyscy, którzy go słyszeli, prosili, aby do nich nie mówił 20.Nie mogli bowiem znieść tego rozkazu: Jeśliby nawet tylko zwierzę dotknęło się góry, winno być ukamienowane. 21.A tak straszne było to zjawisko, iż Mojżesz powiedział: Przerażony jestem i drżę. 22.Wy natomiast przystąpiliście do góry Syjon, do miasta Boga żyjącego, Jeruzalem niebieskiego, do niezliczonej liczby aniołów, na uroczyste zebranie, 23.do Kościoła pierworodnych, którzy są zapisani w niebiosach, do Boga, który sądzi wszystkich, do duchów sprawiedliwych, które już doszły do celu, 24.do Pośrednika Nowego Testamentu – Jezusa, do pokropienia krwią, która przemawia mocniej niż [krew] Abla. 25.Strzeżcie się, abyście nie stawiali oporu Temu, który do was przemawia. Jeśli bowiem tamci nie uniknęli kary, ponieważ odwrócili się od Tego, który na ziemi mówił, o ileż bardziej my, jeśli odwrócimy się od Tego, który z nieba przemawia. 26.Głos Jego wstrząsnął wówczas ziemią, a teraz obiecuje mówiąc: Jeszcze raz wstrząsnę nie tylko ziemią, ale i niebem. 27.Te zaś słowa jeszcze raz wskazują, że nastąpi zniszczenie tego, co zniszczalne, a więc tego, co zostało stworzone, aby pozostało to, co jest niewzruszone. 28.Dlatego też otrzymując niewzruszone królestwo, trwajmy w łasce, a przez nią służmy Bogu ze czcią i bojaźnią! 29.Bóg nasz bowiem jest ogniem pochłaniającym.”
  List do Hebrajczyków, 12 – Bíblia Católica Online

  Leia mais em: https://www.bibliacatolica.com.br/pl/biblia-tysiaclecia/list-do-hebrajczykow/12/

 21. wobroniewiary pisze:

  Nasza wspólnota modlitewna, na kolanach i z różańcem w ręku, słyszy głos Matki: „Nie bójcie się! Wy tylko się módlcie.”

  Droga przez mękę – słowo o. Jozo Zovko
  http://www.krolowa-pokoju.com.pl/droga-przez-meke-slowo-o.-jozo-zovko.html

 22. Maria pisze:

  Abp Stanisław Gądecki napisał list do Premiera ws. liczby wiernych w kościołach

  O potrzebę bardziej spójnego, proporcjonalnego i sprawiedliwego kryterium ograniczania dopuszczalnej liczby wiernych w kościołach, podobnie jak to ma miejsce w przypadku innych podmiotów – apeluje przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w liście do premiera Mateusza Morawieckiego.

  Przewodniczący Episkopatu zaproponował, by § 9 ust. 2 aktualnego Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, przyjął następujące brzmienie: „W okresie od dnia 20 kwietnia 2020 r. do odwołania ograniczeń w kwestii sprawowania kultu religijnego w miejscach publicznych, w tym w budynkach i innych obiektach kultu religijnego, ograniczenia te polegają na obowiązku zapewnienia, aby – w trakcie sprawowania kultu religijnego, czynności lub obrzędów religijnych – w danym obiekcie znajdowała się jedna osoba na 9 m2, nie wliczając w to osób sprawujących kult i posługujących lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu. Powyższe przepisy odnoszą się do osób znajdujących się wewnątrz obiektów sakralnych. W innych przypadkach mają zastosowanie ogólne przepisy o zachowaniu bezpiecznej odległości”.

  Abp Gądecki zaznaczył w nim, że Kościół katolicki w Polsce z szacunkiem przyjmuje działania państwa polskiego, których celem jest ochrona zdrowia i życia Polaków w sytuacji pandemii. „Na szczególne uznanie zasługuje wysiłek podejmowany tak przez lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, innych pracowników służby zdrowia i służb sanitarnych, jak i przez służby mundurowe. Kościół ze swej strony wspiera walkę z koronawirusem przez wytrwałą, codzienną modlitwę duchownych, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich jak i przez konkretną pomoc personalną i materialną, świadczoną przez Caritas, duchowieństwo, zgromadzenia zakonne, wiernych świeckich czy zaangażowanie wolontariuszy” – wskazał.

  całość na stronie ;https://www.fronda.pl/a/abp-stanislaw-gadecki-napisal-list-do-premiera-ws-liczby-wiernych-w-kosciolach%2C142962.html

   • Beata pisze:

    Ewa, ja i tak jestem pełna obaw, że przez najbliższe miesiące nie będę miała dostępu do sakramentów. Bo dopóki są ograniczenia do 50 czy nawet 100 osób, to dla mojej rodziny i tak nie będzie wstępu. Zawsze będą ci ważniejsi. Mieszkamy akurat w dość religijnej miejscowości, a intencje są zajmowane przynajmniej 1 rok do przodu. Moja koleżanka z miejscowości obok z płaczem mówiła mi, że jak jeszcze było 50 osób, to też z rodziną wejść nie mogła. My jesteśmy takimi zwykłymi ludźmi, bez specjalnych wpływów czy znajomości u księży. I choć bardzo kochamy Jezusa i tęsknimy za Nim ogromnie, to przy wszelkich ograniczeniach zostaje nam i tak tylko modlitwą w domu. A czasem dojdzie i takie bezsilne wycie do poduszki, że inni mogą, a my to jakby ci ” gorsi „. Brzmi pesymistycznie. Ale to realizm, którego już część wiernych doświadczyła bardzo boleśnie.

    • Ava pisze:

     Beata, nie płacz- Pan Jezus kocha maluczkich, bez znajomości, tych którzy sami o sobie sądzą że nic nie znaczą.

     Na ten czas buduje mnie fragment Mt. 10:16 „Oto Ja posyłam was jak owce między wilki, bądźcie tedy roztropni jak węże i niewinni jak gołębice”.
     Jak „przechytrzyć” całą tą chorą sytuację z 5 osobami w kościele, żeby nie pozostać bez sakramentów choć raz na jakiś czas? Poprosić o spowiedź, Komunię Świętą przed lub po Mszy, Koronce i Nowennie o 15, albo np.niektóre parafie odmawiają o 20.30 różaniec. Ksiądz powinien się zgodzić, bo nie łamie przepisów. Trzeba sobie jakoś radzić, tymi środkami jakie mamy.

    • Małgorzata K. pisze:

     Beato, aż trudno w to uwierzyć, że masz taką sytuację. Nigdy o czymś takim nie słyszałam… Żeby jakas rodzina była wykluczona?? Naprawdę dziwne… Owszem, ekskomuniki są, ale to wyjątki. Spróbuj uwierzyć i zawalczyć. Może poprostu zabardzo się do tej sytuacji przyzwyczaiłam? Poprostu idź na Msze.
     Pozdrawiam, Szczęść Boże!

    • Paweł pisze:

     Spóbuj pojechać do kościoła poza mszą i zapytaj księdza, czy może udzielić Ci komunii. Nie spotkałem się z księdzem, który by mi tego odmówił, a jeśli bym takiego spotkał to… pojechałbym szukać dalej i szukałbym tak długo aż znajdę.

    • szpilka pisze:

     A gdzie Pani mieszka ?Zapraszam na Msze Sw do Lodzi.

   • Ania G. pisze:

    Ja codziennie się o to modlę💟za ustawę dziś też,post,Msza i komunię św przez wstawiennictwo św Józefa i również

 23. wobroniewiary pisze:

  Chwała Panu!
  Rozporządzenie precyzuje też, kiedy nie trzeba nosić masek:
  (…) – w przypadku duchownego sprawującego kult religijny

  https://www.money.pl/gospodarka/maseczki-obowiazkowe-w-polsce-znamy-szczegoly-nowych-przepisow-6500177594549889a.html

 24. Ania pisze:

 25. Kate pisze:

  Proszę Was o modlitwę w intencji zmarłego tragicznie Michała, znajomego ze szkoły. Dobry kolega, ale młody i głupi. W nocy z niedzieli na poniedziałek zginął w wypadku, niestety z własnej winy

 26. Paweł pisze:

  Oj kogoś w sejmie prawda zabolała… Zatykają uszy, wyłączają mikrofony i grożą.

 27. Maria pisze:

  Dekret Biskupa Siedleckiego w sprawie ślubów w piątek!
  2020-04-15 16:53:18 Artykuł czytany 2782 razy

  Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa i związaną z tym koniecznością przełożenia planowanych terminów zawarcia sakramentalnego małżeństwa na czas późniejszy, kierując się racjami duszpasterskimi i dobrem nupturientów i ich rodzin, niniejszym, jako Biskup Siedlecki wskazuję:

  1. Zgodnie ze statutem 472 II Synodu Diecezji Siedleckiej, przypominam, że wszystkie piątki w roku mają szczególny charakter, dlatego organizowanie przyjęć weselnych byłoby sprzeczne z panującym i ugruntowanym na terenie Diecezji Siedleckiej zwyczajem. Jednakże wobec nadzwyczajnych racji, o których mowa wyżej, oraz po wyczerpaniu przez nupturientów możliwości ustalenia daty ślubu i wesela na inny dzień tygodnia niż piątek, wyjątkowo udzielam zgody, aby nupturienci, którzy w parafiach na terenie naszej diecezji zgłosili zamiar zawarcia sakramentalnego małżeństwa w miesiącu: kwietniu, maju i czerwcu bieżącego roku, mogli zawrzeć sakramentalne małżeństwo i zorganizować przyjęcie weselne w piątek, wyłączając z tego okres Adwentu i Wielkiego Postu.

  2. Możliwość skorzystania z powyższego zezwolenia kończy się z upływem czerwca 2021 r.

  3. Z niniejszym zezwoleniem łączę dyspensę od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek (kan. 87 KPK) pod warunkiem podjęcia przez wiernych innej formy pokuty, zwłaszcza uczynków miłości, miłosierdzia i pobożności (statut 546 II Synodu Diecezji Siedleckiej).

  4. Ponadto, zobowiązuję Czcigodnych Księży Proboszczów do jak najszybszego, pisemnego powiadomienia Kurii Diecezjalnej o poszczególnych przypadkach konieczności zmiany terminu zawarcia sakramentalnego małżeństwa – z podaniem osób, których to dotyczy oraz terminu dotychczasowego i planowanego.

  + Kazimierz Gurda
  Biskup Siedlecki
  Ks. Jan Babik
  Kanclerz

  L.dz.249/2020

  Siedlce, dnia 15 kwietnia 2020 r.
  http://podlasie24.pl/miasto-siedlce/kosciol/-dekret-biskupa-siedleckiego-w-sprawie-slubow-w-piatek-2debf.html

 28. Maria pisze:

  Wydaje mi się ,że w obecnym czasie ważniejsza jest spowiedż .
  Mamy ograniczony dostęp do spowiedzi czy Mszy Św. a tu troska o śluby i wesela i to w piątki..
  Jestem z tej diecezji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s