Ku refleksji – jeśli to nie jest zamach na Eucharystię, to co nim jest?

Jak trzeba być politycznie i antykatolicko zabetonowanym, żeby nie widzieć, że:
– w Niemczech wypoczywają w parkach a policja jeździ i dziękuje im, że zachowują odległość!
– w Polsce nie można nawet wejść do parku czy lasu, od 16-tego kwietnia trzeba obowiązkowo nosić maseczki, z których:
a) minister zdrowia szydzi, że nie pomagają!
b) rząd nakazuje obowiązek ich używania!
– w Polsce nie wolno jechać czy iść na ogródki działkowe, nie wolno w święta odwiedzić rodziny, nie wolno umyć samochodu i zmienić kół na letnie, ale trzeba włączyć telewizornię lub internet i oglądać jak rząd zbiera się w kupie mając naród w ….!
– I nie wolno nic złego na rządzącą partię powiedzieć ani na sam rząd, bo zaraz ci napiszą, że jesteś… (przemilczę, spam i wiadomości prywatne wiedzą, co i kogo mam na myśli).
– I nawet nie myśl iść do kościoła, bo złamiesz V przykazanie „nie zabijaj”, ale idź do sklepów, idź na ryneczek, i idź przed bożka telewizor, pooglądaj rządzących i oddaj im pokłon a potem popatrz na wypoczywających na łonie natury Niemców.
O kościele zapomnij!!!
(nie mam siły wymieniać tych wszystkich restrykcji, 5 osób – najnowsza „piątka premiera Morawieckiego”)
– Acha, wejdź na „wowit” i napisz, że tylko PIS i że maseczki to walka o nasze życie. I wytrzyj sobie gębę kolejny raz sloganem o posłuszeństwie i obowiązku głosowania na PAD, bo tylko on, tylko on, tylko on!

JAK TO NIE JEST ZAMACH NA EUCHARYSTIĘ – TO CO NIM JEST?

Ps. I żeby było jasne – nie wzywam do nienawidzenia rządu, ale do modlitwy o jego opamiętanie!

A teraz obrazek z Niemiec!
Policja przyjeżdża do parku i dziękuje ludziom za to, że zachowują nakazane odstępy, 
w parku jest multum wypoczywających, leżących w bezpiecznej odległości od siebie!

Kliknij w link i obejrzyj: https://www.facebook.com/groups/217748222626861/permalink/224234018644948/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

120 odpowiedzi na „Ku refleksji – jeśli to nie jest zamach na Eucharystię, to co nim jest?

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • urgatz pisze:

   Mieszkam w Niemczech i musze napisac ,ze to nieprawda. Nie mozna siedziec po parkach ,ani gromadzic sie nawet w bezpiecznej odleglosci , nie ma otwartych Fitnescenter sa otwarte tylko sklepy spozywcze i Baumarkty.Nie mozna siedziec tak jak na tym zdjeciu w grupach, mozna spacerowac tylko z rodzina a rozmawiac w bezpiecznej odkeglosci tylko z jedna osoba , i ludzie tez dostaja mandaty za nieprzestrzeganie zakazow gromadzenia sie . Niewiem skad ma pani te wiadomosci?

  • jozef91 pisze:

   Zapomniałem o jednej kwestii, a bardzo ważnej, którą ktoś w jednym komentarzu też poruszył. We Włoszech zmarło ponad 100 kapłanów. Włochy to nie Polska, gdzie kościół i kapłan są na każdym rogu, to jest kraj Europy Zachodniej gdzie do kościoła wchodzi się, żeby się ochłodzić w typowe włoskie lato. Pracując we Włoszech doświadczyłem szukania najbliższego kościoła, aby uczestniczyć w Mszy Świętej oraz kapłana, który wie co to jest Spowiedź Święta. Jeśli to dziadostwo kosi na prawo i lewo wszystkich, to czy przy luzowaniu i w imię obrony wiary pomyślmy co będzie jeśli wykosi kapłanów i nie będzie rąk w których chleb stanie się Ciałem a wino Krwią Jezusa Chrystusa. Wtedy nastąpi realny upadek Eucharystii, bo nie będzie kapłanów i wtedy faktycznie padniemy z głodu.
   Kapłan też człowiek i spotkałem takich co realnie się boją o swoje zdrowie oraz takich, którzy podchodzą do tego z pokorą i rozumem. Bo jak któryś powiedział: Tylko głupi się nie boi. Bóg daje nam wiarę i rozum. Eucharystia to pokarm dla duszy „a będzie uzdrowiona dusza moja”, Maryja nie jest pielęgniarką i nie mówi nic o tym, że przyjmując Eucharystię nie grozi nam wirus (z objawień, które są tutaj zamieszczane). Ale nie może nam zabraknąć odpowiedzialności za tych, którzy się boją o swoje życie. Można snuć różne teorie, ale nie można być na tyle egoistycznym, aby latać po całym świecie i myśleć, że mnie nic nie złapie bo przyjąłem Eucharystię. Bo co jeśli ja roznosząc te zarazę nieświadomie doprowadzę do tego, że umrze moja żona, dziecko, czy ktoś z rodziny. Wtedy nie wiem czy byłbym w stanie uczestniczyć w pogrzebie nawet gdyby mogło być 1000 osób, skoro żyłbym ze świadomością, że doprowadziłem do śmierci kogoś bliskiego.
   Po ludzku każdy odczuwa lęk i niepokój. My katolicy mamy obowiązek dawać świadectwo nadziei, a nie rozsiewania lęku. Jeśli Maryja mówi, że mamy zachować spokój to nie na 2 tygodnie tylko ma być to spokój, który sprawi, że inni przy nas będą spokojni. Inaczej nasza wiara nie ma sensu.

 2. AnnaSawa pisze:

  Z jednej strony chcą wprowadzić państwa policyjne a z drugiej powszechne szczepienia. M.in. o Bilu Gates. (zanim znowu usuną film…!.) POLECAM CAŁOŚĆ ! Z Panem Bogiem.

 3. Kakru pisze:

  Tak to prawda ,w Niemczech gdyby nie Tv i to straszenie nie wiedziałabym że jakaś jest pandemia..wszyscy spacerują,uprawiają sport,idą do lodziarni,jeżdżą na wycieczki rowerowe

  • wobroniewiary pisze:

   Znam Kamilę osobiście, była z nami na pielgrzymce do Włoch
   Kamila pisze prawdę i potwierdza to, co na tym filmiku!

   • Sylwek pisze:

    Zona dzwonila do chrzesnej wyjechala do niemiec tam pracuje a u nas byl na kwarantannie jest tam i mowi ze tak wlasnie jest nie ma mandatow za myjnie tnkowanie jazde na rowerze itd przykro troche

    • wobroniewiary pisze:

     Ale jak piszą z Anglii i z Niemiec, że tam ludzie chodzą po parkach, że wszystko otwarte a tylko kościoły zamknięte – to jest atak, że to nieprawda, że ja służę złemu, bo krytykuję rząd!

     TRZEBA BYĆ ŚLEPYM, BY NIE WIDZIEĆ, ŻE TO ATAK NA KOŚCIÓŁ I ZAMACH NA EUCHARYSTIĘ!!!
     ślepym do kwadratu i do entej potęgi!

    • Paulina pisze:

     Obym nie była prorokiem, ale wydaje mi się bardzo prawdopodobne, że po świętach ukaze się komunikat o wzroście zachorowań z winy nieposłusznych proboszczów i katolików nie przestrzegających restrykcji „do 5 osób” i aby „nie dopuścić” do pogarszania sytuacji, premier w porozumieniu z zatroskanym prymasem „będą zmuszeni całkowicie ograniczyć dostęp do kościołów.”

   • szpilka pisze:

    A czasem sobie domniemywam ,ze jak u nas wybuchnie zachorowalnosc ,to bedzie straszne,poniewaz my chyba w ogole nie jestesmy przygotowani na scisk w szpitalach.Lekarze pojda na zwolnienia ,bo w wielu miastach ledwo zipia i bedzie bal.Slyszalam,ze sa wsciekli ,ze ludzie nie sluchaja sugestii i beda umywac rece.Tez sa ludzmi i maja rodziny.Z jakiej racji musza sie poswiecac ,skoro ktos jest niefrasobliwy.Sadze,ze te restrykcje to wyraz bezradnosci panstwa.pozyjemy,zobaczymy.Jednak radze sie stosowac do ograniczen,chociaz sie zgadzam z tym ,ze niektore sa z chmur wziete dla mandatu.Przyznaje ,ze sama czasem je lamie.Na cmentarz pojechalam i juz.

   • Sylwek pisze:

    Tak zgadzam sie tez tak uwazam od samego poczatku. Chcialem bardzo dzis ukleknac przed tabarnakulum chociaz poszedlem do kosciola jak juz zona wrocila omijajac patrole ktore sa niedaleko kosciola niestety wszystkie drzwi zamkniete, i cos peklo juz we mnie ta cala frustracja przeszla w beznadzieje i brak sesu zycia bez Jezusa brak fizycznego uczestnictwa w Eucharysti mnie dobija i to ze jutro do pracy moge isc a nie moge w swieta ukleknac w kosciele. Mam nadzieje ze bede mogl sie choc wyspowiadac przed niedziela bo juz naprawde przestaje mi sie chciec zyc po co. Msze przez internet tak wygladaja ze ciagle sie cos zacina zawiesza itd

    • Paulina pisze:

     Sylwek, „kto wytrwa do końca, będzie zbawiony”. Mnie te słowa bardzo stawiają do pionu.

    • szpilka pisze:

     Chcialabym zachecic do wysluchania kazania ks Dominika Chmielewskiego o opiece Matki Boskiej Laskawej w czasie zarazy cholery w Warszawie i zarazy w Krakowie.Post ,suplikacje,procesje i sie zatrzymala na granicach miast.Mnie tego brakuje.Wielkich przeprosin na wielka skale,zeby to bylo widzaine na calym swiecie.Ale tego nie przedsiewezma, bo dla nich to magia.Pachamama to ekumenizm ,a pokuta ma byc w serduszku.Moze my zaczniemy sie modlic do MBLaskawej?

    • duszyczka pisze:

     Ja też Sylwku mam takie mieszane uczucia, jak oglądam Mszę św. w telewizorze, to czasami nie wiem czy się odwrócić w stronę poświęconych obrazów czy patrzeć na telewizor i się z nim modlić. Jest mi z tym źle.

  • Bogna pisze:

   W Londynie tak samo Jak w Niemczech
   ludzie w parkach,
   Oczywiście trzeba zachować odległość dwa metry

   Ale kościoły pozamykane zupełnie.
   Nie wolno nam uczęszczać na msze św i do spowiedzi

   • Wojciech pisze:

    Bogna – dzięki za komentarz.
    Według mnie najważniejszy – myślącym wystarczy.

 4. wobroniewiary pisze:

  Komentarz z mojego profilu fb:
  „Trzeba modlitwy, tak jak i trzeba nazywać rzeczy jak się mają, inaczej nigdy się nie podniesiemy.
  Klękać można tylko przed Bogiem. Smutne jest to, że wielu ma „swoich bogów” za których są w stanie życie oddać.”

 5. Małgorzata K. pisze:

  Ewo, TAKIE SAME myśli mi w głowie kotłuja…Matka Boża mówiła do ks. Gobbiego, że telewizja będzie bozkiem z Apokalipsy, któremu będą narody oddawać cześć. Mówiła że to zły nakręca tv… No i pomyśleć ilu jest zawiedzionych przez tv? Tymbardziej teraz kiedy każą siedzieć w domach… Swoiste niszczenie umysłów! A ci, którzy nie oglądają mówią na zupełnie innych falach, ale nie jest ich zbyt dużo,niestety. Jednak oni mają największą szansę żyć w wolności…
  Bardzo mi obrzydly te restrykcje, bardzo… I jak pisałam też rezygnuje z głosu na PiS, przede wszystkim dlatego, że jest atak na Eucharystię! Ta niesprawiedliwość widać widać już namacalnie.
  Pozdrawiam Was serdecznie.
  Szczęść Boże!

  • szpilka pisze:

   No ale sama czytalam,ze prymas Polak napisal,ze jest rozczarowany decyja ,ze na swieta ma byc upust do 50 osob.Na jednym kanale byla awantura gdy ktos zglosil ksiedzu ,ze w komunikacie rzadowym wczesniejszym jeszcze napisano,ze episkopat sobie zyczyl 5 osob .Pozniej to zniknelo ze strony. Osoba sie kajala,ze pewnie, popelnila blad, ale rozdzwonily sie telefony ,ze tak bylo,ludzie widzieli ,ale tylko pare godzin.Natomiast nowsze oswiadzenie prymasa czytalam osobiscieNa swieta powinna byc zachowana zmniejszona liczebnosc.Moj ks.proboszcz nie chcial mi wierzyc.Teraz dwoi sie i troi z Mszami .No to maja 2 osoby,bo kazdy sie boi wyjsc z domu.A swoja droga ksieza tez moga sie zarazci,zarazac innych i umrzec.Trudno bic w czambul rzad za ta decyzje,za inne jednak tak

  • Magda pisze:

   Tez mam takie dziwne uczucia kiedy ogladam transmisje mszy i na podniesienie klękam przed telewizorem….

 6. wobroniewiary pisze:

  5 osób na Mszy św. – najnowsza „piątka premiera Morawieckiego”

  • Małgorzata K. pisze:

   Będzie mu chyba bardzo wstyd, że przejdzie do historii jako ten, który nie pozwolił ludziom w tak wielkie Święto spędzić w Kościele,o czym Ewo pisałaś. Chyba, że się nawróci…
   Najlepszym rozwiązaniem dla nas jest teraz jak najmniej oglądać telewizję, nawet wcale.

  • Grzegorz pisze:

   Mnie to nie dziwi ten szatanski atak na Polskę. Bóg to dopuścił na nas aby nas oczyscic,przygotowac do Jego zamiarow wzgledem naszego narodu zaufajmy Panu Jezusowi

  • Beata pisze:

   Morawiecki to przynajmniej na 5 osób pozwolił, a mój arcybiskup (W. Skworc) zarządził do odwołania Msze św. bez wiernych. I księża nawet gdyby mieli inne zdanie to i tak nikogo nie wpuszczą. Ostatni raz byłam na Mszy 13 marca, później już nie miałam żadnych szans. Udało mi się jeszcze kilka razy wejść do kościoła na adorację. Ale jak się modlić, gdy ktoś czeka aż wyjdziesz, bo może być tylko 5 osób ? A moje dzieci to już dawno ani na mszy, ani u spowiedzi ani w ogóle w kościele nie były. Mam wrażenie, że się odzwyczaiły. I to jest ból, który rozdziera mi serce. Politycy nam utrudnili, ale sami biskupi dołożyli więcej. I sama nie wierzę, że to piszę bo nie krytykuję biskupów, to jest serio pierwszy raz.

 7. AnnaSawa pisze:

  Słowa ojca Pelanowskiego z przekazu Bożego jeszcze bardziej nabierają znaczenia: „….dlaczego wasz prezydent kłania się obcym, zamiast mnie…”.

  ***
  To nie jest sprawa kilku dni. Wiedząc, że u nas jest w większość katolików to urabiali nas przez lata – oszukując i udając „wierzących” . Dali ochłapy w postaci 500 plus zabierając innym i dlatego tak ostatnio zamglili ludziom oczy. Teraz za to jest prawdziwa weryfikacja kogo się słuchają.

  • ANna pisze:

   Wczoraj w wiadomościach tvp 1 (oglądałam przez internet) mówiono, że od wtorku w Polsce zaczynają leczyć chorych osoczem krwi osób wyzdrowiałych, ponieważ są tam jakieś przeciwciała. I że to pomaga

 8. Longin pisze:

  Oby nie był to początek znacznie większych prześladowań jakie przed nami typu masowe szczepienia z kontrolą populacji, reglamentacja żywności, głód, wojny, zejście do katakumb.
  Pewnie różne scenariusze można kreślić teraz na zasadzie zupełnie racjonalnych przesłanek, a które jeszcze pół roku temu gdy czytaliśmy np. Tomasza czy ks.Skwarczyńskiego wydawały się tak nierealne, że aż fałszywe bo nawoływały do robienia zapasów.
  Najbardziej bolesne jest jednak to, że pozostajemy sami w tym egzaminie z wiary tzn. tylko z nielicznymi pasterzami – gdzie za chwilę okaże się ile warte będą nasze deklaracje Jezu Ufam Tobie, gdy trzeba będzie np.szukać kapłanów chcących w ukryciu odprawić Mszę Świętą dla większej liczby osób jak 5. Czy jednak nie było to też zapowiedziane u proroków, że do czasów żniw pszenica wzrasta razem z kąkolem ?.
  Pozytywne jest to, że ten kąkol coraz lepiej widać 🙂

  • wobroniewiary pisze:

   Longin – skończ z zapasami, bo nie będę wpuszczać komentarzy na ich temat
   Ile żywności się popsuło???
   A w sklepach jedzenia aż nadto!!!

   • Anula pisze:

    Longinowi chyba chodziło o to, że Ks. Adam i Tomasz swojego czasu nawoływali do robienia zapasów. Longin nikomu w swojej wypowiedzi nie sugeruje, by to robić teraz. Nie ma co od razu straszyć wyrzucaniem komentarzy, czy co.

    • wobroniewiary pisze:

     Słowo zapasy powoduje u mnie alergię i tyle

    • Longin pisze:

     Ok, sorry choć kontekst nie ten. Wiedziałem Ewo, że masz „alergię” na to słowo, choć nie przypuszczałem, że aż tak wielką 🙂
     Może zatem nazwijmy ten czas, którego doświadczamy jako nie tylko formę refleksji jak to określiłaś we wpisie, ale czas przygotowania i formowania szyków, abyśmy na jeszcze większe próby nie byli wystawieni.

 9. Jacek pisze:

  Byłem dzisiaj na Mszy w intencji znajomych w rocznicę ślubu.
  Szokiem było dla mnie gdy podczas Mszy jacyś dziwacy podłączali kable i kamery,
  dla mającej się odbyć później Mszy z odprawiającym biskupem.
  Dziwne że proboszcz na takie profanacje pozwala .
  Byłem zadowolony z możliwości przyjęcia Jezusa Godnie, ale i zmieszany tym stanem .
  Dokąd nas prowadzą pasterze, nie żyjący w Wierze?
  Szczęść Boże

  • Maggie pisze:

   @Jacek:
   Ciężki ‼️zarzut, to Pan Bóg jest Sędzią … nie wytrzymałam aby nie odpisać.
   Dziś mija 35 dzień ‼️od kiedy, u nas, kościoły zamknięte dla otwartych Mszy Św. Tu, gdzie mieszkam SARS (2003) zabrał życie tylko 44 osobom … w tym jednego kapłana KK❗️… a chorych było wieluuu (może ? stąd .. teraz na pierwszy plan zabrano się do kościołów).

   Przy tysiącach zmarłych obecnie, porównaj statystycznie i poszukaj ILU ⁉️kapłanów we Włoszech … zabrał wnuczek SARS’a=COVID-19 .. nie weszłam tu do straszenia, ale obudzenia.

   Jeśli (🙏🏻oby nie)zabraknie kapłanów zostaną tylko kościelne mury, a Msze Św tylko z archiwów na video 😱 .. które teraz nakręca się by udostępnić tym!, którzy NIE mogą dotrzeć do kościoła. Mówisz, że to dziwacy? i bajasz , że profanacja .. a oni czynią dobro (słowa biskupa powinny dotrzeć do wszystkich, nawet z internetu). Masz dosłownie pod nosem i co parę kroków kościół .. a ja na co dzień kilka kilometrów do mojej polskiej parafii .. gdzie tylko jeden kapłan … a teraz gdyby pozwolono 5 osobom .. to ludzie zjeżdżający się z wielu ! stron metropolii i spoza niej … zastali by „wyczerpany limit”.

   Oczywiście, że z bólem i w pokorze:
   Podróżuję po świecie
   na Msze Św. w Internecie.

   Do pozostałych gniewnych:
   Powtarzam, po raz który, że wystarczy JEDNA ‼️ OSOBA , a nie 5 czy 50, ABY zarazić ludzi wiele .. NAWET w kościele.
   Dlatego bez! strachu i w pokorze trzeba przetrzymać i się MODLIĆ i zamiast krytyki prosić: pomóż nam Boże.🙏🏻❣️

   Już ze mnie kpiono z powodu masek (np @Sylwek) .. ale pomyśleć warto, że gdyby one były powszechnie noszone (a od zarania ich brak❗️i to we wszystkich❗️ krajach) to zakażanie można by powstrzymać i wkrótce otworzyć kościoły. Inne ‼️wyznania borykają się z tym samym problemem, a nie tylko nasz 💗KK.

   Wsród zakażonych jest teraz mnóstwo pracowników służby zdrowia, policjantów, strażaków tj tych, którzy niosą pierwszą pomoc i dostali „prezent” od ratowanych np nawet od takich z wypadku samochodowego (a choć znacznie mniej aut na drogach .. to okazuje się, że istnieją „rajdowe talenty”, które, korzystając z luzu na drogach: chcą przekroczyć prędkość światła).
   Długo piszę, Sorry, ale to na dłuższy czas, bo chcę odpocząć w ciszy , w której serce Pana Boga lepiej słyszy.
   Jeśli zostanę wykasowana .. to trudno, ale nie „takie” tragedie przeżyłam.

   P.S.
   Wyrazy współczucia dla synowej i Rodziny Ewy z jednoczesną modlitwą za zmarłą babcię 🙏🏻❣️

   • Jacek pisze:

    Czytaj ze zrozumieniem, by zrozumieć.
    Podczas Mszy żadnych czynności w Kościele nie można czynić.
    Każda taka sytuacja jest Profanacją Mszy.
    Amen
    Szczęść Boże i Oświeć

 10. Maria pisze:

  Zaczynają mnie męczyć te ograniczenia.
  Miałam nadzieję,że będzie 50 na Święta.
  Odnoszę wrażenie,że zostaliśmy „sami” nie upomni się o nas rząd ani hierarchowie kościelni.
  Nie umiem pogodzić się z siedzeniem w domu w tak wielkie Święta.
  Jedyna nadzieja w Bogu.
  Zaczynam zastanawiać się o granice posłuszeństwa…..

 11. Konwalia pisze:

  Wiem, o co chodzi, ale trochę wstyd umieszczać taki wpis na katolickiej stronie. Niczego to nie wnosi. Posłuchajcie lepiej najnowszych kazań. ks. Dominika Chmielewskiego:

  • wobroniewiary pisze:

   A nie jest wstyd pisać, to co Ty piszesz?
   Zacytuję końcówkę mojego wpisu i błogosławię!

   Ps. I żeby było jasne – nie wzywam do nienawidzenia rządu, ale do modlitwy o jego opamiętanie!

   • Małgorzata K. pisze:

    Ewo, gdy ktoś robi strajk z powodu niskich zarobków to wolno. Nikt się nie czepia. Ale gdy probuje sie podniesc glos w sprawie obrony Eucharystii, jakoś wtedy odrazu znajdzie sie ktos by to gasil pod niby szacunkiem dla władzy państwowej… Nie dajmy się falszywemu milczeniu. Ks. S. Wyszyński pisał m. in. że największymi wrogami Kościoła są tchórze!

    • wobroniewiary pisze:

     Chyba nie chcesz wiedzieć, ile za ten wpis obrywam
     Ale to strona „w obronie wiary” a nie „w obronie pisu”

    • Konwalia pisze:

     Wrzuciłam kilka filmików w obronie Eucharystii. Nawet kilka dni temu wysłałam mój krzyk o pomoc duchową w tej sprawie. Nie jestem zwolenniczką obecnej władzy. Po prostu utyskiwanie, narzekanie jest pożywką dla diabła, ponieważ on cieszy się z siania zamętu w ludziach. A w nas potrzeba nadziei i radości Zmartwychwstania, także po to, żeby nie dać się ponurym nastrojom, które nas niszczą. Mamy teraz prawo do radości. I mamy obowiązek modlitwy i przyjmowania wszystkiego z pokorą, bo nie narzekanie, ale radosne oczekiwanie uratuje nas. Mamy Święta nadziei. Ale że nie jestem tu mile widziana, bo jakoś niemal zawsze moje komentarze spotykają się z dezaprobatą, to przyjmuję i piszę tu ostatni raz. Zostańcie z Bogiem.

    • Kasia pisze:

     Konwalia, nie odchodź 🙂

  • Maggie pisze:

   Konwalio, dzięki za filmiki: Kazania księży nie są wstydem i dobra rada, źe należy ich wysłuchać i to rozumnym sercem słuchać.
   Do reszty Rodziny: Tylko z Panem Bogiem jesteśmy silni, nie powinniśmy też sami siebie biczować oskarżeniami, wyśmiewaniem noszenia maseczek, a tym bardziej dać się szczuć jeden na drugiego: WSZYSCY JESTEŚMY SFRUSTROWANI.
   ❗️Jedno pewne, źe zmiejszenie ilości zachorowań przyśpieszy ❗️zniesienie poniekąd drakońskich restrykcji … bez względu❗️ na to kto i co kryje się w sposób: tak samo jak wirus nie widzialny ale namacalny.
   1. Czy noszenie masek, nie jest pierwszym stopniem = argumentem do szerszego otwarcia drzwi kościołów?
   2. Czy nie powinniśmy chronić i modlić się za naszych kapłanów ?
   TO NIE JEZUS ALE LUDZIE ZARAŻAJĄ .. jak narazie widoczną złością i podziałami …
   a gdzie się dwóch się kłóci/dzieli, to tam „ten trzeci” mąci, a to tylko interesem piekła trąci.
   Szkoda mi czasu, milknę wolę czas na modlitwie spędzony.
   Jezu Ty się tym zajmij❣️
   i niech Rodzina WOWIT’owa w spokoju pozostanie zdrowa .. a ja się tylko wyciszam.
   💕🙏🏻❣️

 12. Maria pisze:

  Przymus maseczek w Polsce! Świat oszalał? Koronawirus nie taki straszny jak go malują? S. Ross

 13. Maria pisze:

  Bóg w roku 2020 zatrzymał świat. Zatrzymał wiele jego materialnych funkcji. 3 mld ludzi zaniechało aktywności zawodowej, edukacyjnej, społecznej i pozostaje w izolacji domowej. Stanowi to połowę ludności świata. Bóg zatrzymał świat, ponieważ pragnie, abyśmy zastanowili się nad Jego obecnością, która jest czymś najważniejszym w życiu człowieka. Na tę refleksję On dał nam czas w okresie Wielkiego Postu. U Boga nie ma przypadków… To Pan zaprasza nas teraz, abyśmy stanęli przed Nim i uznali, że to On jest Zbawicielem ludzkości. On ukazuje nam dziś raz jeszcze Swoją przyjaźń i pociąga ku wiecznej, głębokiej relacji z Nim, z Tym, który z pewnością mógłby stłumić pandemię koronawirusa – którą zapowiadał w Orędziach „Prawdziwego Życia w Bogu” – zaledwie jednym Swoim Słowem, tak samo bowiem uciszył burzę na Jeziorze Galilejskim, płynąc z uczniami. On potrzebuje jednak naszej skruchy i modlitwy, i przemiany naszych serc. I jeszcze jedno: koniec czasów to nie jest koniec świata, lecz koniec pewnej epoki w dziejach świata i Kościoła.

 14. Bogna pisze:

  https://fromrome.info/2020/04/05/bill-gates-my-corona-stunt-requires-18-months-of-control-then-mandatory-vaccination/amp/?__twitter_impression=true

  Po angielsku niestety Ale może ktoś zna

  Pan Bil Gate planuje zakazać religii Katolickiej

  Chce zakazać przez 18 miesięcy albo dłużej

  • Paweł pisze:

   Oto moje tłumaczenie:
   «BILL GATES: RELIGIA KATOLICKA MUSI – BYĆ MOŻE – POZOSTAĆ „ZAWIESZONA” JUŻ NA ZAWSZE»:

   «Złowieszczo – w minucie 17:40 powyższego video – Bill Gates sugeruje, żeby Religia Katolicka pozostała „zdelegalizowana”, aż od wszystkich uzyska się „certyfikat”, iż przyjęli już szczepionkę [na koronawirusa], o ile [w ogóle] nawet wtedy ta „delegalizacja” miałaby być zniesiona!
   On mówi tu o zawieszeniu odprawiania Mszy na 18 miesięcy lub na zawsze!
   I nie tylko Mszy, lecz także wszystkich profesjonalnych wydarzeń sportowych, takich jak rozgrywki piłki nożnej, baseballu, hokeja, koszykówki itd. itd.
   Wiem, że od zawsze istniały spekulacje na temat tego, iż sumaryczna wartość w kodzie ASCII liter nazwiska Billa Gatesa wynosi 666, lecz te powyższe jego komentarze są bardziej [nawet niż] śmiechu warte, one są diaboliczne!
   Melinda Gates jest katoliczką, a także ich dzieci (Billa i Melindy) zostały wszystkie wychowane na katolików. Jednakże tak jakoś wydaje mi się, że w ich życiu brakuje czegoś bardzo ważnego, jeśli oni myślą w taki właśnie (jak powyżej) sposób: [w ich życiu brakuje mianowicie] BOGA!»

   • Sylwek pisze:

    Tylko moje przypuszczenia i prywatne przemyslenia potwierdzasz Pawel prawda zawsze wyjdzie na jaw jak swieca ktora rozjasnia mroki. I te 18 miesiecy

  • Bozena pisze:

   Szkoda gadać , czytałam.ze B. Gates ma syndrom Aspergera

 15. Szczęść Boże.
  Z dniem dzisiejszym rezygnuję całkowicie i nieodwołalnie z dalszego prowadzenia strony wowit a także kanałów YT „wobroniewiary” oraz „jutrzenka2012”
  (…)
  Były admin, Kazimierz.

  • wobroniewiary pisze:

   No cóż, jedni stają „wobroniewiary”, inni stają „wobroniepisu”
   Poczynania rządu i partii – nie są obroną wiary, a raczej „w obronie własnych interesów”
   A za rząd mogę się jedynie modlić, głosować – już niestety NIE!

   Dziękując za współpracę, zadam Ci Kazimierz publicznie jedno pytanie:
   Moja siostra ma szóstkę dzieci i gdyby dziś (czego nie życzę) zmarła ona lub jej mąż, chciałbyś stanąć na miejscu męża lub żony i wybierać na podstawie „kościelnej piątki Morawieckiego”, które dziecko może pójść na pogrzeb, a które nie?

   No cóż, syty głodnego nie zrozumie… a strona broniąca wiary nigdy nie będzie tubą propagandową żadnej partii
   Żegnam z żalem, ale bez rozpaczy!!!

   • Sylwek pisze:

    Tak myslalem ze tak sie stanie – niestety pis to nie Pan Bog trzeba trzezwo na to spojrzec

   • Małgorzata K. pisze:

    Ewo, trzymaj się mocno! Jak dotychczas, albo jeszcze mocniej 😊Prawda Boża, w obronie której stajesz napewno zwycięży! Jesteś jak Weronika, która podbiega do Jezusa nie bojąc się kpin i szyderstw.

   • Anna pisze:

    Boże Drogi na naszych oczach dzieje się to wszystko co mówi Pismo Święte, rodziny się po różnią, wybrani też zostaną zwiedzeni, u mnie w rodzinie również to się dzieje, ja jestem zła bo krytykuję obecny katolicki rząd, dlatego każdy moje zdanie ma za nic, dlatego tak już wypatruję znaków na niebie i przyspieszenia woli Bożej, dla mnie osobiście to kolejny znak prawdy że Ewa stoi w prawdzie, zostanie nas garstka, wszystko przyspiesza widać

   • Regina pisze:

    To niech pani zaglosuje na po

  • Dlaczego wycięłaś większą część mojego komentarza, nie wolno mi było podziękować czytelnikom i napisać kilka słów prawdy? użyłem bluzgów, obraziłem kogoś?

   • wobroniewiary pisze:

    Ponieważ zarzuciłeś mi stawanie w opozycji do Episkopatu, a zapewniam Cię, że i w Episkopacie są biskupi, którzy też widzą co się dzieje i cierpią z tego powodu
    Ja nie staję w nieposłuszeństwie do Kościoła, kocham Kościół i popieram ks. abpa A. Dzięgę, Komunię św. na klęcząco i do ust i możliwość chodzenia i uczestniczenia we Mszy św.

    • Ava pisze:

     Pogódźcie się… takie spory w Zmartwychwstanie Pańskie nie przystoją takim dobrym ludziom jak Wy. Nawet św. Paweł ze Św. Piotrem prowadził spory ale słońce nie zachodziło nad gniewem.

     Błogosławię Was mocą Komunii Świętej którą dziś przyjęłam podczas Mszy Świętej.

    • wobroniewiary pisze:

     To nie o spory rzecz idzie ale o to – co czy Kto ma być na I miejscu
     A na na I miejscu ma być Bóg a nie polityczne zapatrywania.
     Skończyłam na ten temat

    • Na pierwszym miejscu stawiam Pana Boga, na drugim życie ludzkie i nie ważne kto o nie dba, rząd, episkopat czy jeszcze ktoś inny.
     Cieszycie się tu z otwartych parków w Niemczech i Anglii, tymczasem tylko wczoraj w Anglii na Covid -19 zmarło 717 osób w Polsce od początku choroby o ile mam aktualne dane, zmarło 232 osoby. To zapytam kto lepiej zrobił, ten co parki otworzył czy ten co je zamknął?
     Jeżeli chcecie jak najszybciej wrócić do kościołów to nie siejcie jakichś dziwacznych teorii o ataku na Eucharystię tylko zaczekajcie w spokoju na zakończenie pandemii w domach, a jeżeli chcecie dogonić inne kraje w umieralności na tę straszną chorobę to róbcie co chcecie.

    • rysik pisze:

     ewangeliadlanas czas otworzyć oczy… i takie pytanie mi się nasunęło: czy gdyby któryś episkopat, np. niemiecki ogłosił w ramach równościowych haseł ( i innych) że od dzisiaj na kapłanów wyświęcane będą kobiety – czy katolik w tym państwie miałby obowiązek w ramach ślepego posłuszeństwa zgadzać się na to, aprobować, przyjąć???

   • Pozwólcie jeszcze na tych kilka słów z życia wziętych.
    „Ludzie wy nie macie pojęcia co to jest brak kościoła, brak księdza, brak Mszy, brak Komunii. Siedzicie w ciepłych domach przed telewizorami i narzekacie a my byłyśmy całe lata na mroźnej Syberii pozbawione tego wszystkiego, próbowano nam zabrać nawet nadzieję…(płacz)”

    Słowa które zacytowałem powiedziała wczoraj przez telefon moja Ciocia sybiraczka mojej Mamie.
    Kilka słów o Cioci, urodziła się na kresach gdzie mieszkała wraz z rodzicami i dwiema siostrami w małym gospodarstwie na wsi. Na początku II WŚ cała rodzina została wypędzona z domu w tym co mieli na sobie, nic nie mogli z sobą zabrać. Wpakowani do bydlęcego wagonu w nieludzkich warunkach wywiezieni w głąb Syberii. Wygnani z wagonu na zamarzniętą ziemię bez niczego, bez łopaty, bez kilofa „tu sobie zróbcie ziemiankę” Przy pomocy innych zesłańców udało im się wykopać jakąś dziurę w ziemi i przetrwać pierwszą zimę. Rodzice dziewczynek wkrótce z wycieńczenia zmarli, pozostały trzy same siostry sieroty. Jako 12 letnie dziecko dostała „pracę” w kołchozie, jej zadaniem było ręczne dojenie 12 krów trzy razy dziennie. Po ciężkiej pracy z popękanymi, krwawiącymi i spuchniętymi rękami wracała do swojej dziury w ziemi a tam zimno i głód i tylko płacz…
    Brała wtedy małą książeczkę i czytała modlitwy, to był ich kościół, to był ksiądz, to była ich Msza św. To była ich nadzieją… i z tym przetrwały całą wojnę, przetrwały terror Stalina. Do Polski wróciły dopiero za rządów Gomułki jako repatriantki ale już nie do swojego domu na kresy, osiadły w Gliwicach i tam dopiero szczęśliwe zaczęły normalne życie. Dziś starsza już Babcia opowiada czasem swoje losy.
    „Ludzie szanujcie co macie bo nie wiecie co to jest nie mieć nic…”

    • duszyczka pisze:

     ewangeliadlanas trzeba mieć duże klapki na oczach żeby tak pisać. To własnie w Kościele są na chwilę obecną największe ograniczenia, nie w autobusie, nie w sklepie gdzie ludzie prawie się o siebie nadal ocierają. To wg wielu Kościół jest wylęgarnią zarazy i niech ma nawet 1000m2, ma tam być tylko 5 osób i koniec. Czy ty adminie naprawdę nie widzisz tej walki duchowej, prześladowania Kościoła, pozbawiania ludzi Chrystusa Sakramentalnego? Czy nie znasz historii? Gdzie w epidemiach, pandemiach ludzie oblegali właśnie Kościoły i szukali tam pomocy i nie patrzyli że jest zaraza. Kolano przy kolanie błagali i przepraszali, ufali. Nikomu nie przyszło zapewne do głowy by stać 2m od siebie. Bardzo poruszyły mnie twoje słowa …nie siejcie jakichś dziwacznych teorii o ataku na Eucharystię i muszę powiedzieć, że takich słów nie spodziewałabym się po adminie strony jak WOWit, bo to właśnie Msza św. jest największym skarbem dla człowieka.

    • wobroniewiary pisze:

     Świat mógłby istnieć nawet bez słońca, ale nie może istnieć bez Mszy Świętej.
     św. Ojciec Pio

    • Duszyczko droga, wpisz sobie w google trzy słowa: Ławra Peczerska koronawirus

    • wobroniewiary pisze:

     Nie porównuj Kazachstanu i komunistów do dzisiejszej Polski z 2020 roku!
     No chyba, że chcesz zasugerować, że i dziś antykatoliccy komuniści u sterów….!!!

    • Ewa, Ty też poczytaj co się dzieje w Ławrze Peczerskiej, wspominam o tym bo jeszcze niedawno były tu zachwyty nad tym jak to metropolita Paweł zapraszał wiernych do gromadzenia się i całowania Ikon, Dziś sam leży w szpitalu a wraz z Nim choruje na Kowid-19 ponad 90 współbraci.
     Takich rzeczy nie wolno przemilczać, nieodpowiedzialne działanie niesie za sobą poważne konsekwencje.

    • wobroniewiary pisze:

     Ostatni raz piszę i tłumaczę jak krowie na miedzy!

     1. Zawsze twierdziłam, że trzeba zachowywać ostrożność – ale niech mi żaden idiota nie wmawia, że 40 osób w tramwaju czy trolejbusie da większe bezpieczeństwo niż 40 lub 50 osób w kościele (który ma o wiele większą powierzchnię). A takie mamy restrykcje – tylko kościelne!
     2. Nie mówię, żeby nie nosić maseczek, ale dlaczego słyszę, że maseczki nie pomagają i śmiech „na rękę czy do ust?”
     3. Mówię i chyba każdy wie, że nie popieram KODiarzy, lewaków, lbgt-ów, ale to nie znaczy że popieram rząd, który LEKCEWAŻY wszystkie zasady bezpieczeństwa i zbiera się w kupie, bez rękawiczek i maseczek, a prezesowi otwierają cmentarz, gdy inni nie mogą tam wejść – każda żałoba jest taka sama!
     4. I dlatego (patrz wyżej) mam być wyzywana od najgorszych (spam pęka w szwach, ty też zarzuciłeś mi nieposłuszeństwo). Sprawa aborcji leży mi na sercu od zawsze – rząd mając większość sprawę tę olewa i to totalnie od lat! Swoim zachowaniem daje popis buty i arogancji – a ja mam im bić brawo i podziwiać 30-osobowe zgromadzenie?
     I dziś po południu dowiedziałam się o śmierci, ledwo pogotowie babcię zabrało do szpitala i już zadzwonili, że zmarła (NIE NA KORONAWIRUSA! – nie samym koronawirusem człowiek żyje!!!)
     A teraz trzeba w mojej rodzinie wybrać, kto pójdzie na pogrzeb babci, bo oprócz dzieci ma też wnuki i prawnuki (rodzina liczna, ale dozwolona tylko piątka)
     I mam się uśmiechać i bić brawo rządowi i tym wszystkim co siedzią w koszu i spamie?
     I jeszcze dziękować, że nie mamy Kazachstanu i możemy oglądać Kościół i sakramenty przez szybkę?

  • HeSo pisze:

   Polityka dzieli ludzi. Przypomnę tylko jak byłem atakowany przed rokiem o mniejsze zło przed wyborami. Powtórzę, z mniejszego zła rodzi się większe itd. Warto czasem zatrzymać się i zweryfikować to co ktoś mówi z faktami. Życzę przebudzenia i nieoczekiwania, że życie w totalitaryzmie w jednym wydaniu będzie lepsze od innego.
   Teraz parę liczb odnośnie Polski:
   – w marcu br. zmarło 36,5 tys. osób,
   – średnio dziennie umiera ponad 1100 osób,
   – na zapalenie płuc umarły 34 osoby na dzień.
   Na świecie od początku roku zmarło (https://www.worldometers.info/pl/):
   – na choroby zakaźne 3,6 mln osób,
   – na raka 2,3 mln osób,
   – na HIV/AIDS 470 tys. osób.
   Jakoś nikt nie mówi, że w tym samym czasie dokonano już 12 mln ABORCJI!!!

 16. wobroniewiary pisze:

  Organizacje feministyczne i proaborcyjne nie rezygnują z walki o „prawo” do zabijania nienarodzonych nawet podczas ogólnonarodowej kwarantanny. W związku z procedowaniem przez Sejm w najbliższych dniach projektów „Zatrzymaj aborcję” i „Stop pedofilii”, zapowiedziały wyjście na ulice. „Mamy 4 lata doświadczenia w nieprzyjmowaniu mandatów i wygrywaniu z władzą w sądach. Zapraszamy na praktyki!” – piszą.

  http://www.pch24.pl/mimo-kwarantanny-aborcjonistki-wyjda-protestowac–nie-skladamy-parasolek-pch,75322,i.html

 17. Małgorzata Krystyna pisze:

  Tak. To jest atak na Eucharystię i kościół.
  Rzeczywiście rząd zastosował bardzo drastyczne ograniczenia, ale być może nie doszłoby do tego, gdyby Episkopat tak gorliwie się na to nie zgodził. To biskupi zabronili używać wody święconej, święcić pokarmy oraz zalecili, aby Msze Św odbywały się bez udziału wiernych, z wyjątkiem osób zamawiających intencję. W niektórych miejscach całkowicie zamknęli kościoły. Zmienili normy liturgiczne Triduum Paschalnego.
  Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak w wywiadzie radiowym, na pytanie o możliwe zwiększenie liczby wiernych do 50 osób w niedzielę Wielkanocną, mówi, że byłoby to nierozsądne i zaleciłby rządowi podtrzymanie restrykcji…
  Nie odbyły się żadne negocjacje z rządem. Nikt nie prosił o jakieś ustępstwa. Wręcz przeciwnie, swoją gorliwością wypędzili ludzi z kościoła.

 18. Witek pisze:

  To smutne o czym piszesz Ewo.
  Popieram Twoją decyzję o nie popieranie żadnych partii politycznych. Szkoda tylko, że musisz nieść większy ciężar. Ale Pan Jezus to dopuszcza, ale tez daje siłę na niesienie krzyża.
  Wiatr wieje i plewy wywiewa. Ziarno staje się bardziej widoczne…

  Pan Jezus jak żył na tym świecie też nie popierał żadnej opcji politycznej.
  Zawsze wskazywał na Boga, nakazywał nawrócenie i nie grzeszenie.

  Modlitwę za Ciebie kontynuuję….

  Nabierają znaczenia tzw. kościoły domowe. Ale w domach też są podziały i nie tylko polityczne, związane z wiarą, czy zdrowiem. Wojna trwa wszędzie na wszystkich płaszczyznach w każdej sekundzie.

  Tylko modlitwa, post i jałmużna….
  Popieram i Cię błogosławie, a Bóg zna nasze serca.

  Strzeżmy się obłudy. Pan Jezus przestrzegał nas przed kwasem Heroda i faryzeuszy…

  • wobroniewiary pisze:

   Przepraszam, pisałam dziś o pogrzebach, o 5-ciu osobach
   Własnie dowiedziałam się od ciężarnej synowej, że chwilę temu zmarła jej śp. babcia. Proszę o modlitwę za duszę śp. babci Celiny i znikam

   Proszę wybaczyć, że nie zajmę się komentarzami. Mam ważniejsze sprawy do załatwiania.

 19. Kasia pisze:

  Porównujecie Polske z Niemcami i Wielką Brytanią? 😀 Chyba nie sprawdzacie statystyk. Wielka Brytania prześcignie Włochy… https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

  • Sylwek pisze:

   to tak jak z wyborami nie ważne kto i jak głosuje ważne kto liczy głosy
   P. Kasiu niech Pani zobaczy ile tych testów się robi tu u nas a tam gdzieś, poza tym ciekawe czy w praworządnym kraju co prawo na kolanie pisze i w nocy przegłosowuje/przepycha te statystyki są wiarygodne jak zalecenia rządu do maseczek i odstępów itd

   • Kasia pisze:

    Sylwku proszę nie myśleć że gdzieś to dopiero na poziomie. Wlk Brytania jest w chaosie podobnym do naszego może gorszym. Wszystkiego brakuje…

  • Paweł pisze:

   Warto popatrzeć ile połączeń z Chinami miały poszczególne kraje i w ogóle ile osób w danych krajach przewija się przez lotniska. Nasze wskaźniki zachorowań są dość proporcjonalne do liczby międzynarodowych połączeń (z racji tego, że przez nasz kraj przewija się kilkadziesiąt razy mniej turystów niż przez Niemcy/Włochy/Hiszpanię, mamy też wielokrotnie mniej zachorowań). Btw. u nas wysyp zachorowań jakoś dziwnie się zbiegł z akcją „Lot do domu”, pierwszy przypadek w moim mieście był efektem powrotu naszych rodaków. Ale prawdziwymi przyczynami zajmą się historycy.
   Nie ufałem obecnej władzy i zresztą też jej nie wybierałem – nie podobała mi się w niej wszechobecna opcja masońska, którą niestety reprezentuje nasz premier (jeszcze była iskierka nadziei w p. Beacie Szydło, ale w dziwnych okolicznościach musiała ustąpić z urzędu). Tak jak powiedział Wojciech Cejrowski, ta władza ma krew na rękach i dostanie niebawem ostatnią szansę w postaci ustawy antyaborcyjnej i czarnego marszu. Życie lub śmierć, błogosławieństwo lub przekleństwo – zobaczymy jaki będzie ich ostatni wybór.

   • Kasia pisze:

    Ciekawe, że w każdym kraju myślą to samo, że to ludzie przywożą z zewnątrz…

 20. Iwona pisze:

  Bardzo jestem rozczarowana ostatnimi wpisami niektórych komentatorów jak równieżwpisami adminki,chcecie wszyscy którzy krytykujecie rząd Pisu sytuacji takiej jaka przedstawia się w Hiszpanii Francji czy we Włoszech?nie dawno chwalony był pan premier minister zdrowia teraz są źli,kto powiedział że to będzie trwało krótko i bezboleśnie? Wszyscy cierpimy z powodu izolacji,niemożnością uczestniczenia na mszach w kościołach.Nieuczciwością jest podejrzewanie rządu o spisek przeciwko nam obywatelom,o wprowadzanie jakiegoś(?)terroru,niedawno minister w oczach wielu obywateli był bohaterem a teraz zdrajca? Opamiętajcie się Ci którzy widzicie tylko spisek przeciwko Wam i Kościołowi,do niedawna nie było tak religijnych przywódców kraju mam na myśli pana prezydenta ministra zdrowia czy wspaniałego oddanego ojczyźnie pana premiera,nie rzucajcie pochopnie takich osądów bo nie przystoi to katolikom. Łatwo osądzać i rzucać oskarżenia,rząd dwoi się i troi by sprostać wszystkim trudnościom jakie teraz stoją przed wszystkimi obywatelami.Ograniczenia w kościele są drastyczne,bardzo bolą,miejmy nadzieję że Polska dzięki tym wszystkim obostrzeniom szybciej wyjdzie z tej tragedii niż inne kraje…Jestem stałą czytelniczką tej strony,codziennie ładuję tu „akumulatory” swojej duszy,dzisiaj bardzo mnie zabolały wypowiedzi tak wielu komentatorów tej strony, czuję wielki zawód…..

  • Grzegorz pisze:

   To niech zrobia przepisy równe dla wszystkich grup spolecznych.

  • Tom pisze:

   Tak religijny oddany ojczyźnie pan premier? Po czym Pani Iwona twierdzi że jest religijny?? Nie pomyślała pani że ta religijność może być udawana dla zwabienia jeszcze w miarę licznego elektoratu katolickiego? Po ustawie o ochronie życia nienarodzonych nie widać aby premier był religijny(a tu by wyszło prawdziwe szanowanie przykazań Bożych – nie zabijaj) Po drugie dlaczego bankier obcego dużego banku i doradca Tuska zastąpił Beatę Szydło – do dziś nie wiadomo z jakiego powodu? Wiemy że w autobusie może być połowę miejsc zajętych. To już jest uderzenie w logikę oby ludzie to zrozumieli i nie dali się zniewolić.A biskup Polak zauważcie w jakim radiu udzielał wywiadu? i w sumie można powiedzieć że wpisał się w linie narracyjną tego radia czyli nie katolicką. Pamiętajmy że Maryja mówiła o masonerii wewnątrz Kościoła dlatego musimy być czujni.

  • Christero pisze:

   Szanowna Pani Iwono. Mam wrażenie, że żyje Pani chyba w innej rzeczywistości. Nie będę pisał tutaj o licznych zaniedbaniach i grzechach „dobrej zmiany”. Ograniczę się tylko do jednej fundamentalnej sprawy. Czy, „religijni przywódcy kraju” zakazali mordowania dzieci nienarodzonych? Rządzą od 5 lat. Mają większość parlamentarną, premiera i prezydenta a w Polsce nadal giną codziennie dzieci nienarodzone co sprowadza na Polskę przekleństwo. Mają wszystkie instrumenty w ręku a codziennie przez ZANIECHANIE RZĄDU PIS GINĄ DZIECI!!!!. A teraz apel do wszystkich: 16 kwietnia czyli w środę będzie kolejne czytanie obywatelskiego projektu zatrzymaj aborcję. Patrzcie tym faryzeuszom pisowskim na ręce. Mają OSTATNIĄ szansę zatrzymać rzeź niewiniątek…Patrzcie uważnie co zrobią, jak tym razem wykręcą się od odpowiedzialności. Jak ponownie ulękną się PARASOLEK. Mam nadzieję, że będą równie stanowczy w obronie życia jak w egzekwowaniu zakazu chodzenia do Kościoła…Pan Bóg ich rozliczy…

  • Damian pisze:

   Dziękuję Pani Ewie za fundamentalne pryncypia wiary.
   Wielu już pogubiło się idąc za „jedynie słuszną linią naszej partii”. Zero refleksji. Łykają jak pelikany światową medialną papkę (przerabianą na j. polski), w której wszystko dla nich jest prawdą. Przyjmą wszelkie ograniczenia wolności za pochwałę siedzenia w domu. A to co niewygodne dla globalnej narracji jest kasowane prze youtuba np jak wywiad umieszczony tutaj przez Panią Anna Sawa (już niedostępny).
   Jedyne co daje pocieszenie, że Pan Bóg to przewidział. Kto wytrwa i zachowa wiarę ten będzie zbawiony.
   http://sanctus.pl/index.php?module=aktualnosci&id=260

  • B.P. Gdańsk pisze:

   Religijny p. premier, dodajmy, swoje dzieci posyła do prywatnej żydowskiej szkoły gdzie dzieci uczone są tradycji żydowskiej, hebrajskiego, obchodzą żydowskie święta natomiast nie uczą się religii rzymsko-katolickiej.

   • wobroniewiary pisze:

    zamykam komentowanie tego wpisu
    Módlmy się, a reszta zgodnie ze słowami Pana Jezusa do Rozalii Celakówny „Wy się módlcie, a ja sam dokonam reszty”

 21. wobroniewiary pisze:

  A ja jestem bardzo ale to bardzo rozczarowana postawą rządu z dnia 10 kwietnia oraz słowami min. Szumowskiego wypowiedzianymi na temat maseczek
  Patrząc na ludzi w jednej kupie, bez żadnych ochronnych środków myślałam, że zamknięta w domu z licznymi nakazami, żyję w matrixie.
  Bo oto widzę zgromadzenie wolnych zdrowych ludzi, gdy nas się trzyma w domu. Jadąc do kościoła widziałam jak policjant wraz z żandarmem zatrzymali do kontroli inny samochód – sprawdzanie: po co, dokąd itp.

  Jako katolik nie mogę pozwalać na grzech cudzy i milczeć, gdy ktoś grzeszy, choćby to był sam rząd i partia rządząca, a ci przecież odwalili naprawdę wielką „manianę” w dniu 10 kwietnia – „manianę” i jednocześnie kpinę z narodu.

 22. Danka pisze:

  Na dzisiejszej Mszy Świętej modliłam się między innymi za Wowitowców i także ,choć nie tylko w Waszej intencji przyjęłam Komunię św.

 23. Monika0603 pisze:

  Kochani nie wdawajmy się w żadne spory Pan Bóg osadzi wszystkich nie sądźmy sami siebie. Zły wie że są to jego ostatnie chwile i zrobi wszystko aby nas poróżnić ze sobą. Ja osobiście dzięki Matce Bożej nie poddałam się epidemii lęku. Czuję pokój.Pan Bóg dał mi tę łaskę uczestniczenia w Eucharystii a przez ten Wielki Post duchowo przeżyłam więcej niz przez całe dotychczasowe życie a nam 40 lat. Powierzam codziennie całą wowitową rodzinę Matce Bożej i przyjmuje za Was Eucharystię. Przeczytałam orędzia z Trevignano Romano i w całości dają wielki pokój. Całe są spójne a jedno wyrwane orędzie może rzeczywiście wywoływać lęk. Kochani módlmy się za siebie.Jezus Zmartwychwstał a zły szaleje. Czuję się częścią tej rodziny i kocham Was wszystkich.Z Panem Bogiem

 24. Radka M. pisze:

  Smutno mi się zrobiło jak przeczytałam te wszystkie komentarze … Tyle tu szemrania, tworzenia lęku, dziwnych teorii, obrażania się… brakuje Ducha Świętego w tym wszystkim… PAN BÓG DOPUSZCZA, że nie możemy przyjmować Jezusa Eucharystycznego (hm… ale okazuje się, że wśród nas są tacy, co mogą codziennie i się z tym publicznie obnoszą powodując duchową zazdrość u innych), że nie możemy osobiście uczestniczyć we Mszy św. … czy nie zastanawiacie się dlaczego? … Przecież jesteśmy w rękach Pana Boga… I à propos Mszy św. bez udziału wiernych w niektórych diecezjach… Ja doświadczyłam tego, że zostałam przez celebrującego kapłana poproszona o wyjście z kościoła, bo na Mszy było już 5 osób, które zamówiły intencję, i było to dla mnie ogromnie przykre przeżycie, zabolało serce i dusza… Uważam, że w takiej sytuacji, w jakiej znaleźliśmy się, lepiej dla nas wiernych jest zakaz udziału we Mszy św. dla wszystkich wiernych! … Żeby nie było wybierania (wg jakich kryteriów?) kto będzie uczestniczył, a kto nie. I tak przy okazji… myślicie o kapłanach? Co by było, gdyby zostali zarażeni i nie daj Boże umarli? Kto by zadbał o wiernych, o kościół po tych duchowych zgliszczach powirusowych, gdyby ostała się garstka kapłanów?
  Napiszę raz jeszcze: Pan Bóg dopuszcza tę sytuację, w której znajdują się wierni w Polsce! I sąd nad biskupami zostawmy Panu Bogu!
  Radujmy się: Jezus Chrystus Zmartwychwstał! I nikt i nic tej prawdy nam nie odbierze!
  Ps. Do Admina tej strony – mam nadzieję,że mój komentarz zostanie opublikowany

  • wobroniewiary pisze:

   1. Do adminki – admina już tu nie ma!
   2. Tak – twój komentarz został opublikowany. Ostatni raz!
   I nie pisz o duchowej zazdrości, bo jak ktoś na przykład zamówił gregoriankę – to ma prawo być na Mszy św. codziennie. Nie znając faktów – nie obmawiaj!

   Nie potrzebuję kłótni, nie potrzebuję więcej stresu niż mam – sama wychowuję niepełnoletnie dziecko i mam dla kogo żyć.
   Od tej pory możecie najeżdżać na mnie ile chcecie, ale od dziś takich komentarzy jak ten i wiele innych z kosza – publikować nie będę!

   • Witek pisze:

    Do Christero, słuszne uwagi. Dodam że teraz pigułki wczesnoporonne można dostać od lekarza na e-poradzie i sprzedaje się ich więcej, a spiralki domaciczne są finansowane przez państwo .
    Ot taka to nasza katolicka ojczyzna.

    Pan Jezus mówi – jeżeli się nawrócicie.
    Ja się już od dawna nie łudzę. Wyszedłem z tzw. okresu dumy narodu wybranego, że niby to jesteśmy tacy wyjątkowi.
    Tak jesteśmy, jeżeli się….NAWRÓCIMY.
    A kto się ma nawrócić. KAŻDY ja też i to każdego dnia.

    A ilu ludzi w Polsce uważa że ma się nawrócić? Patrząc po kondycji moralnej naszego kraju – niewielu….

    Dalej będę optował za tym aby większą uwagę zwracać na modlitwę.
    Nie chcę nikogo ranić swoimi wypowiedziami, jeżeli ktoś się poczuł urażony moją wypowiedzią to przepraszam i proszę o wybaczenie.

    Błogosławionej nocy dla wszystkich.

    Widzę że inicjatywy modlutewno, pokutno, postne skutkują bo tyle zamieszania na stronie….

    Teraz trzeba tylko wytrwać.

    • Monika pisze:

     ”Żywe jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.” Hbr 4,12
     W innym zaś miejscu Pismo Św. mówi: „Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie.”
     Polecam całość: http://www.verbumdei.com.pl/2015/10/jesli-sie-nie-nawrocicie-wszyscy-tak.html

    • Paweł pisze:

     Naród polski nawróci się DOPIERO wtedy, gdy GROZA potencjalnej ZAGŁADY rodzaju ludzkiego ogarnie całą planetę Ziemię… [I wymagane przez Matkę Bożą w Fatimie imienne poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu przez papieża (w jedności z CAŁYM episkopatem świata) dokona się też chyba niewiele wcześniej…]
     Ale – z drugiej strony – prawdą jest też to, co tu poniżej napisała @Ania (o godz. 23:04): „Myślicie, że to dzięki PiSowi jest [w Polsce] mniej chorych niż w innych krajach? To dzięki Bogu i Maryi.” – To PRAWDA! I tak będzie STALE NADAL…

 25. m-gosia pisze:

  Ewa.Rozumiem Twoje wzburzenie decyzjami rządu.Mnie też się te wszystkie restrykcje nie podobają.Mamy pandemię strachu i paniki ,ale nie tylko w Polsce.Odbierane są nam wolności ,a wprowadzany społeczny terror.Geopolityka i światowa finasjera rządzi.Niemcy cóż -duży może więcej.Unia nic prawie nie robi ,aby pomóc krajom wspólnoty,ale już krytykują Węgry,które wprowadziły stan nadzwyczajny, a Polska nie wprowadziła tego stanu i dlatego też jest krytykowana ,że tego nie wprowadziła.
  Zaniechanie przez rząd i odpuszczenie zakazu aborcji mści się na nas,ale zauważmy,że
  od 5 lat rząd jest atakowany przez siły zła od wewnątrz i od zewnątrz.Gdyby nie ta formacja polityczna mielibyśmy juz Polskę genderową,tęczową i co tam jeszcze by nie wymyślili.
  Wszyscy popełniamy błędy i grzechy.
  Nie ma obecnie realnej ,konserwatywnej siły politycznej,aby przejąć rządy .
  Odnośnie obecności 50 czy 5 osób w trakcie nabożeństw i Mszy Świętych.Gdy było jeszcze pozwolenie na 50 osób to u mnie w kościele było 30 osób.Obecnie bardzo to przygnębiajace,ale wczoraj ksiądz wyprosił 1 osobę,aby nie było powyżej 5.Dzisiaj były tylko 4 osoby .Nie wiem jak na innych Mszach Świetych.
  Modlę się za Ewę i Kazimierza z Wowitu oraz za czytelników i w ich intencjach,a od dziś jak mam się modlić?Może Kazimierz będzie czytelnikiem.Bardzo to przykre.

 26. Ania pisze:

  Myślicie, że to dzięki PiSowi jest mniej chorych niż w innych krajach? To dzięki Bogu i Maryi. To w Polsce, bardziej niż w innych krajach, jeszcze jest wiara w Boga. Może nie u większości Polaków tylko u mniejszości, ale za to mocna. A różaniec do granic tez był w Polsce. Teraz trzeba Panu Bogu za tą Jego pomoc podziękować, a nie PiSowi. Jestem pewna, że gdyby ludzie chcieli pokazać innym krajom jaka jest u nas wiara, kościoły zostałyby otwarte, ludzie szczerze by sie spowiadali i przyjmowali prawdziwą Eucharystię zamiast wirtualnej komunii duchowej modląc się o ustanie epidemii, to Bóg napewno by wysłuchał. Przecież On jest prawdziwy, żywy, a nie wirtualny.
  Bardzo mi brakuje Eucharystii. Bardzo potrzebuję spowiedzi, jest mi bez niej bardzo źle. Nie miałam takiej możliwości przed Świętami i nie wiem kiedy mi się uda. Bez żywego Boga, bez sakramentów, upadam, letnieje.

  • m-gosia pisze:

   Inne spojrzenie na wirusa.Dopiero zaczęłam oglądać.

   • wobroniewiary pisze:

    Ks. Marek Bałwas poleca ten film

    • olo13jcb pisze:

     Taka ciekawostka… i zgodnie z tytułem KU REFLEKSJI…

     „Tajne bractwo” ministra zdrowia.
     Do czego tak naprawdę należy Łukasz Szumowski?
     https://www.m.pch24.pl/tajne-bractwo-ministra-zdrowia–do-czego-tak-naprawde-nalezy-lukasz-szumowski-,57563,i.html

    • wobroniewiary pisze:

     No bez przesady!
     W artykule jest wyraźnie napisane, że to nie ma nic wspólnego z masonerią!

     (…) Tymczasem organizacje akademickie typu korporacyjnego, z których wywodzi się nowy minister zdrowia, miały swego czasu wielkie zasługi dla dobra Rzeczpospolitej, kształtując jej elity w duchu wartości patriotycznych a także katolickich

     (…) Z przedwojennym ruchem korporacyjnym związani byli także wybitni duchowni katoliccy, jak chociażby beatyfikowany we wrześniu 2016 roku ks. Władysław Bukowiński (zwany Apostołem Kazachstanu), założyciel przedwojennej krakowskiej Korporacji Akademickiej Praetoria, a także ks. Józef Archutowski, Filister Honoris Causa krakowskiej Akropolii, dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, tragicznie zmarły podczas Powstania Warszawskiego, czy arcybiskup Michał Godlewski związany z korporacją Lauda.

 27. B.P. Gdańsk pisze:

  Z p. Kazimierzem, który niepotrzebnie wpuszczał na stronę politykę i zawsze był przekonany w 100% o swojej racji (i nie raz w sposób nie na poziomie ją forsował) żegnam się….

 28. Euzebia pisze:

  Oto świadectwo prawdziwej wiary! W Bochni szukano osób do pomocy w Domu Pomocy Społecznej! Od razu odpowiedziały siostry dominikanki!

  Starostwo Powiatowe w Bochni poszukuje wolontariuszy i chętnych do pracy w tamtejszym Domu Pomocy Społecznej, w którym z powodu wystąpienia ogniska koronawirusa brakuje personelu. Do pomocy zgłosiły się siostry zakonne ze zgromadzenia sióstr dominikanek.

  „Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, szczególnie z doświadczeniem medycznym o pomoc. Brakuje personelu medycznego szczególnie pielęgniarek, ale przyda się każda para rąk. Potrzebujemy także wsparcia w postaci środków ochrony osobistej” – zaapelowały w sobotę władze powiatu w mediach społecznościowych.

  Na pomoc już w piątek przybyły siostry zakonne ze zgromadzenia sióstr dominikanek. Jak donosi „Gość Tarnowski”, w DPS pojawiło się wtedy siedem zakonnic – cztery z nich przyjechały z Krakowa, a trzy z Białej Niżnej. Pięć od razu poszło pracować na oddział osób chorych psychicznie. Dwie pozostałe pracują na drugim oddziale. Kolejne trzy siostry były oczekiwane w sobotę.

  Przełożona generalna zgromadzenia siostra Aleksandra Zaręba w rozmowie z „Gościem Tarnowskim” poinformowała, że taka prośba wpłynęła. „Potrzeba zaangażowania się w pomoc najbardziej potrzebującym jest dla nas jasna. To jest też taki czas, że trudno, żebyśmy siedziały bezczynnie” – oceniła.

  Całość:
  https://telewizjarepublika.pl/oto-swiadectwo-prawdziwej-wiary-w-bochni-szukano-osob-do-pomocy-w-domu-pomocy-spolecznej-od-razu-odpowiedzialy-siostry-dominikanki,94300.html?msnc

 29. Anna pisze:

  Bardzo dziękuję Pani Ewie za odwagę. Za to , że pomimo nacisku, wielu nieprzychylnych komentarzy, oskarżeń stanęła po stronie Prawdy. Nie chodzi mi o żadną stronę polityczną, ale o to, że broni Wiary Katolickiej, broni prawdziwej wiary w Naszego Pana Jezusa Chrystusa, broni Eucharystii. Zapewniam o modlitwie Pani Ewo. Niech Pan Bóg wynagrodzi Pani wszystkie przykrości związane z taką postawą, niech Pan Bóg prowadzi Panią i błogosławi całą Pani rodzinę. Bog zapłać😊🙏🙏🙏

 30. wiech pisze:

  Serce mi pęka jak słyszę głęboki ból wyrażany przez czytelników strony WOWiT-u. To co napisała Małgorzata Krystyna, to wyjęła mi z ust.
  Piszę bardzo mocne słowa, oby mogły one opamiętać sprawców tak wielkiego nieszczęścia jakim jest tak drastyczne uniemożliwienie uczestnictwa we Mszy Świętej.
  Kochani Rodacy – zostaliśmy zdradzeni przez naszych hierarchów Kościoła Katolickiego.
  Wszystko można zrozumieć ale nie kpinę żeby w wielkich katedrach też było ograniczenie do uczestnictwach we Mszy Świętej do 5 osób, albo że w niektórych diecezjach Kościoły zostały zamknięte. To skandal , przecież można wyliczyć bezpieczną powierzchnię dla jednej osoby dzieląc przez powierzchnię świątyni i wyliczyć odpowiednią ilość osób uczestniczących w nabożeństwach.
  do pilnowania porządku można poprosić Radę Parafialną a wrazie nieporozumień wezwać Policję lub Straż Miejską.
  To że politycy chcą jak największych zaostrzeń to nie znaczy że nie liczą się z opinią hierarchów KK,
  Jakże brakuje nam na te czasy Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  Szczęść Boże.

 31. Basia N. pisze:

  Szczęść Boże. Bardzo dziękuję Ci Moniko za apel żebyśmy nie wdawali się w spory i oceniania. Ze smutkiem czytam wasze komentarze. Modlę się z Wami i za Was… Uczę się nie oceniania i jest to bardzo trudne. Bóg uczy mnie tego. Czasami sama boleśnie doświadczam osadów własnej osoby i myślę wtedy o tym jak ja boleśnie może kogoś osądziłam lub osądzam. A przecież może tylu rzeczy o danej osobie nie wiem, nie znam jej mysli i pobudek. Nie wiem czy na miejscu prezydenta, premiera czy ministra lepiej poradziłabym sobie. Zły wykrzywia nam czasami widzenie i tylko Bóg zna serca i tylko On może kogokolwiek osądzać. My oceniamy zachowanie, ale osąd człowieka zostawmy Bogu.
  Nadchodzą trudne czasy i nie dajmy się dzielić, szanujmy się nawzajem, pouczajmy w duchu braterskiej miłość ale nie czujmy złości jeden na drugiego że czasami ma ktoś inne zdanie. Tak dużo wnosi rodzina WOWiT w życie wielu osób że trudno bez smutku czytać szczególnie w Wielkanocny poniedziałek o podziałach wśród adminów.Bądźmy czujni wszyscy. Zostańcie z Bogiem i trwajmy w modlitwie.

 32. AnnaSawa pisze:

  Z tych wszystkich powyższych komentarzy widać, kto tylko korzysta z tv – jako z niepodważalnego źródła informacji. Film, który wcześniej umieściłam już został skasowany przez ytube.
  …i dlaczego to jakieś „dziwne” teorie…??? bo dlaczego nie miałyby być takie z tv???

  Weszliśmy wszyscy w czas kompletnej weryfikacji. Jeszcze pewnie wiele przed nami i pewnie (mam nadzieję ) wiele osób zacznie się przekonywać co do działań GLOBALNYCH i tych wprowadzanych indywidualnie w danym kraju. ….a raczej będą one takie same, więc….???

  Tutaj wkleję to, czego w żadnej! tv nie ma ….jako materiał potrzebny do porównania i analizy na temat obecnej sytuacji.

  * Szczepionki na koronawirusa za 18 miesięcy. Bill Gates wzywa do „globalnego wysiłku”

  Read more: http://www.pch24.pl/szczepionki-na-koronawirusa-za-18-miesiecy–ich-wprowadzenie-bedzie-wymaglo-globalnego-wysilku-pch,75313,i.html?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=post&utm_term=pch&fbclid=IwAR1agP1TGpFV2M0I8c0b6kbQ9_N1PQnoK6cC6YFzbPITjW_lhGpgmN-eh1I#ixzz6JXHd4sPg

  * „W zeszły piątek otrzymałem 7-stronicowy dokument, który mówił iż nawet gdy mam 86-letniego pacjenta z zapaleniem płuc, ale nigdy nie badano go na COVID-19, oraz że pacjent ma np. syna który nie przejawiał żadnych objawów, ale później został zdiagnozowany iż choruje na COVID-19, wówczas właściwe byłoby zdiagnozowanie w akcie zgonu 86-latka, iż zmarł na COVID-19 ”- powiedział dr Scott Jensen
  https://stowarzyszenierkw.org/polityka/dowod-ostateczny-na-to-ze-statystyki-covid-19-to-manipulacja-czy-ci-ludzie-pojda-za-to-do-wiezienia/?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=facebook&utm_source=socialnetwork&fbclid=IwAR2AZSPL7h3pt9eB9fIkwAkFQrZOXXJw1XK1ZkmvFTN062DfvsWj6tvSwDg

  * https://www.youtube.com/watch?v=xhKY-p0wjsM

  * Do podróżowania będzie konieczny certyfikat odporności. Tak Bill Gates widzi świat po pandemii
  https://www.spidersweb.pl/2020/04/koronawirus-koniec-pandemii-podrozowanie.html

 33. Danka pisze:

  Nie jestem za żadną partią, ale uważam, że warto posłuchać;

  I muszę tutaj napisać, że bardzo jestem wdzięczna proboszczowi mojej parafii, że w Wielkim Tygodniu kapłani u nas spowiadali przez prawie całe dnie, przez wiele godzin dziennie zmieniając się co godzinę / zawsze był 1 kapłan do dyspozycji / a i na mszach św. zawsze przychodzi ksiądz wyspowiadać chętnych, chociaż nie zawsze są chętni 😦 i przykro było patrzeć, gdy w Poniedziałek Wielkanocny w dużym kościele nawet nie było 5 osób tylko 4 łącznie za mną,smutne czasy nastały / w sklepach i przed nimi więcej ludzi /.

 34. MP pisze:

  Dziękuję za ten post. Krótko, zwięźle i na temat! Przykre jest to, że ludzie są tak zaślepieni.

 35. Ada pisze:

  chciałabym tylko dodać, że ludzie są naprawdę zafiksowani na punkcie tej partii, czyli PIS. dadzą się posiekać na plasterki. owszem ja również na nich głosowałam, ale jak to mówił Pan Jezus, po owocach ich poznacie. jeśli ktoś nie widzi, że w sklepach mogą być ludzie, a w kościele nie, to przepraszam, trzeba być ślepym żeby nie widzieć, że to zamach na Eucharystię. i to zamach ogólnoświatowy! zostawiliśmy Boga jeszcze ta garstka która chodziła do kościoła, mało kto zaprotestował. pomyślmy, jaki to smutek dla Pana Jezusa – Polskę szczególnie umiłowałem!!!! a MY??? nasza odpowiedź poraża. powinniśmy tłumnie stać pod kościołami. i tak jak już przedmówczyni któraś pisała, to ze u nas nie ma takiej umieralności, to zasługa BOGA. ilu z nas się jednak modli, i trwa wiernie przy Bogu.
  a drugie, Ewo może jednak nie rezygnuj z publikowania tych orędzi z Włoch. Tak naprawdę to jeśli się czyta np. Apokalipsę, to dopiero człowieka strach i lęk ogarnia. i co, wyciąć tą Księgę? kto się boi niech nie czyta, a wielu to umacnia w tej trudnej drodze. ja np też kiedyś się bałam, ogarniał mnie lęk, a po wielu latach Bóg to zabrał, teraz nawet Apokalipsę czytam, a wcześniej nie mogłam. Więc jeśli ktoś się boi niech nie czyta, ale czemu zabierać to reszcie, to umocnienie? Ale zrób jak Ci sumienie podpowiada, i oczywiście na ile się czujesz, bo wiem, że jesteś i będziesz atakowana. wielu to nie odpowiada te orędzia. każdy by chciał czytać i słuchać miłych rzeczy. ale trzeba nam stanąć w prawdzie, że dziś świat jest w strasznych szponach diabła. i był potrzebny ten wirus żeby ludzie powrócili do Boga i modlitwy.
  Pozdrawiam z modlitwą.

 36. wobroniewiary pisze:

  Na zakończenie refleksji – niech każdy sobie sam odpowie na te pytania w sercu:
  – czy rząd dobrze zrobił pojawiając się w większym zgromadzeniu 30 osób – wbrew wprowadzonym dla całego kraju obostrzeniom?
  – czy dobre jest wprowadzenie aż takich restrykcji 5 osób na Mszy św. (a nie lepiej by było, 30-50 osób i ci najgorliwsi „nie całowaliby by klamek”)
  – popatrzmy jak będzie wyglądać głosowanie w sprawie aborcji – 15 lub 16.04. 2020r w Sejmie odbędzie się 1 czytanie projektu obywatelskiego dotyczącego uchwalenia Ustawy Ochrony Życia ludzkiego od chwili poczęcia do urodzenia.

  Ku refleksji – nie znaczy nagonka! A może trzeba było, aby rząd uderzył się w piersi i powiedział, „przepraszamy, sami złamaliśmy nałożone na naród restrykcje”.

  Jeśli głosowanie w sprawie aborcji będzie miało Boży wymiar i charakter – mój głos do nich wróci. Jeśli nie – to nie zagłosuję na nich ani na żadne PO, KOD i im podobne. Są jeszcze inni ludzie z prawej strony.

  A co dotyczy Was – niech każdy sam w swoim sercu i sumieniu wybierze.
  Koniec tematu – pozostaje modlitwa!

Możliwość komentowania jest wyłączona.