Pilne! Oświadczenie ojca Augustyna Pelanowskiego z dnia 31.03.2020

Przed chwilą dostałam oświadczenie ojca Augustyna Pelanowskiego i natychmiast je publikuję. Sama mam dość wszelkich łańcuszków, fejków, informacji typu „O. Witko miał objawienie w Fatimie, o. Augustyn kazał coś tam przesłać a Vicka i Mirjana każą o godz. 21-00 to i to…

Skala opisanego procederu się zwiększa godząc także w dobre imię i Boże intencje Ojca Augustyna i dlatego w związku z narastającym problemem krążących w sieci maili oraz rozsyłanych SMS-ów wysyłanych w rzekomym imieniu ojca Augustyna Pelanowskiego, w których niejednokrotnie podszywając się pod Jego osobę znajdują się próby wyłudzenia środków finansowych bądź namowy kierowane do osób duchownych do porzucenia zakonów, poniżej przedstawiamy oficjalne stanowisko Ojca w tej sprawie:

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

91 odpowiedzi na „Pilne! Oświadczenie ojca Augustyna Pelanowskiego z dnia 31.03.2020

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. haszenk pisze:

  Dziękuję za informację , trudna jest Droga Prawdy. Zapewniam o Modlitwie. Dnia 31 marca 2020 21:46 W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej <comment-reply@wordpress.com> napisał(a):

  wobroniewiary posted: "Przed chwilą dostałam oświadczenie ojca Augustyna Pelanowskiego i natychmiast je publikuję. Sama mam dość wszelkich łańcuszków, fejków, informacji typu "O. Witko miał objawienie w Fatimie, o. Augustyn kazał coś tam przesłac a Vicka i Mirjana każą o 21-00 "

 3. wobroniewiary pisze:

  Ja powiem tak – mnie to wszystko zaczyna przerastać! Diabeł staje na rzęsach.
  Ojciec Augustyn to nie Cyprian Polak – nie zbiera na wczasy w Meksyku i na dwa mieszkania. Głosi prawdę a nie plecie trzy po trzy
  A to , że zwrócił się z oświadczeniem do ludzi wierzących przez moją stronę – poczytuję za zaszczyt!!!

  • AnnaSawa pisze:

   ❤ Ojcze Augustynie, tęsknimy ! Jesteś w naszych modlitwach. Jeśli to możliwe, prosimy o słowa w tym właśnie czasie. Bóg zapłać. ❤

 4. szary człek pisze:

  Chwała Bogu, że Augustyn żyje, a moze i łaski starczy żeby opublikował koleje nagrania, bo teraz jak nigdy wcześniej potrzeba Prawdziwego pasterza..

 5. wobroniewiary pisze:

  Prośba od katolików z Niemiec:

  „nasza parafia potrzebuje pomocy, byśmy mogli oglądać i brać udział we Mszach z nimi i w wielkim tygodniu, potrzebujemy subskrypcji, Polonia, musi być 1000 subow by mogli na żywo na youtubie nadawać , a jest ponad 300 tylko
  Pomóżcie nam proszę
  https://www.youtube.com/channel/UCD7IydahMTX-CYpiNUWByyg/videos

 6. Maggie pisze:

  Straszne, jak ojciec kłamstwa używa naszych bliźnich 😢 do niecnych czynów. Szczególnie to bolesne jeśli ich działania wymierzone są w kapłanów, skromnie żyjących i oddanych całkowicie Panu Bogu.

  Okradanie tego typu to wielkie nadużycie, bo dochodzi doń wyłudzanie z okradaniem tożsamości oraz dobrego imienia .. a to jest obrzydliwe i pole dla policji.

  Dygresja:
  UWAGA: Bezczelne kłamstwo czepia się na każdym kroku aby obsmarować wszystko co Święte. Otóż wczoraj, na „24 godziny Męki Pańskiej”, kiedy na kolanach rozważałam, słuchając nagrania .. nasuwała się na ekran UPORCZYWA „oferta” .. abym poznała imię swojego 😳Anioła Stróża oraz tego .. 😳.. co On ma mi do powiedzenia i był „link”…., którego nie podam.
  🤔Myślę, że na taką ofertę do „tego anioła” jest specjalna modlitwa: APAGE SATANAS❗️

  Jezu, Ty się tym zajmij❣️🙏🏻❣️

  • wobroniewiary pisze:

   Ja przeczytałam w spamie od zniewolonej osoby „oddaj mi pokłon, a nie zabraknie ci pracy i kasy”
   A przecież „Panu Bogu swemu będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz”.

   • AnnaSawa pisze:

    …straszne.

   • babula pisze:

    siarką powiało. A za chwilę Godzina Miłosierdzia Bożego ❤

    • Maggie pisze:

     Wczoraj (przy 19-tej godzinie Męki) znów doszła oferta, że ten „anioł” odkryje mi … przyszłość 😳 (tylko klik by wejść na link).

     Zapomniałam dodać, że to wszystko w j.angielskim … Trwałam na kolach i dopiero przy rozważaniu 20-tej godziny Męki udało mi się .. pozbyć „anioła, co do piekła woła” … ale wiem, że „toto” krąży.. i w różny sposób naciera i ciekawością 🍎drąży. Apage satanas❗️

     Taki język „anielski” może brzmieć jak angielski, niemiecki, czy polski (etc) .. bo zawsze do zła zachęcając, chce być „przyjazno-swojski”, a bliska swego końca bestia się wściekła, aby wzbudzić ciekawość, prowadzącą do piekła. Apage satanas❗️
     Uff .. ulżyło mi w tych dziecięcych rymowankach, które .. same w usta wchodzą, kiedy adrenalina idzie w górę = Sorry.

     Jezus JEST Panem❣️

  • Grażyna Urbanowicz pisze:

   Dokładnie tak, jesli diabeł już nie ma mozliwości, by zaszkodzić to miesza jak to było w Lourdes. sw. Bernadetta miała objawienia M.B., no to pojawiły się dziesiątki podobnych.. tylko fałszywych,żeby ludziom łatwowiernym i kierującym się chwilowymi emocjami zrobić pralkę wirnikową w mózgu. Pokój Bozy, roztropność i badanie duchów. Modlę się za kapłanów.

 7. wobroniewiary pisze:

  Ojciec Augustyn modli się za Was wszystkich i poprosiłam, żeby raz na jakiś czas chociaż 2-3 zdania pocieszenia dał

  • Maggie pisze:

   Bóg zapłać. On też potrzebuje naszego wsparcia 🙏🏻❣️💕

  • AnnaSawa pisze:

   To cudownie !!! Dzisiaj właśnie o tym myślałam, że brakuje mi słów ojca Augustyna w tym czasie. Bóg zapłać.

  • Karolcia pisze:

   Dziękuję wspaniały pomysl😊niech was wszystkich Bóg blogoslawi

  • Wojciech pisze:

   To by było coś wyjątkowego gdyby Ten który zniknął nagle, odnalazł się tu na stronie a raczej został odnaleziony przez Maryję i Józefa i Nam dany.

   • wobroniewiary pisze:

    Nie wiem, Ojciec zrobi co sam uzna za stosowne, prośbę zna a co zrobi to wie tylko On i Pan Bóg 🙂
    Ja tylko zamieściłam oświadczenie, przekazałam zapewnienie o modlitwie i poprosiłam o słowo dla nas – raz na jakiś czas

   • AnnaSawa pisze:

    Tak Wojciechu. Powiem jedno….jak to dobrze, że Ojciec nasz zna każdą naszą myśl, pragnienie i najmniejsze poruszenie serca :). Pomimo, że ten wpis dotyczy innej materii, ale jak to u Boga wiadome, że z każdego zła wyciąga dobro…..i tak to, ja mam tak wielką radość, że chociaż w ten sposób ojciec Augustyn dał znak o sobie ….i to właśnie przez to miejsce. Panie Ty wiesz….. ❤

  • Ania pisze:

   Niech Maryja go prowadzi i strzeże. My też za niego się modlimy. Ja w środy dłużej i codziennie w modlitwach za kapłanów . Ale chętnie mogę więcej. Może jakąś margaretkę stworzymy???

 8. Anna Maria pisze:

  Ojcze Augustynie napisz do nas słowo, w ten ciężki czas. Kiedy drzwi kościoła, są zamknięte. Kiedy nie można przyjąć do serca Pana Jezusa. Kiedy trudno o cisze duszy.

  • Józef pisze:

   Ojciec Augustyn od dawna mówił o tym aby trwać w sakramentach, oddać się Maryi i Józefowi oraz w Maryi rozważać Słowo Boże. A wtedy może się w koło dziać wiele złego, ale nam nic nie grozi bo ukryci w Maryi jesteśmy bezpieczni. Trzeba sobie te wskazówki wziąść mocno do serca i na wszystko patrzeć przez pryzmat Słowa i postawy Maryi. Oddać się Jej to znaczy nie kontrolować, nie pospieszać, dać Jej czas. Ona tak jak z pośpiechem poszła w góry do Elżbiety do Ain Karim „Źródło winnicy” tak z pośpiechem podąża do każdego kto Jej się powierzył, aby zająć sie najbardziej zdewastowaną winnicą. Ona jest miłością uprzedzającą, Gwiazdą Morza, Teoforą Tą która nosi w sobie Boga i się nie spala. Jak mówi św. Bernard z Clairvaux „Ona jest moją otuchą, moją całą nadzieją”
   Trwajmy w Maryi, by trwać w Jezusie Chrystusie. Prośmy świętego Józefa, aby wyprosił łaskę prawdziwej miłości do Maryi jaką On obdarzał Miriam i Jezusa.

 9. Ania pisze:

  Dziękuję za ten wpis. Boże co się dzieje, jak nie obsmarują ks. Glasa to skrócą jakiś lewy filmik na temat ks. Bliźniaka a teraz jeszcze nagonka na ojca Augustyna, że zbiera kasę i namawia do opuszczania klasztorów.

  Bogu niech będą dzięki za tę stronę i te wszystkie ważne informacje.
  Podpisuję się pod Apelem o modlitwę za Ewę, bo potrzebuje dużo sił do prowadzenia tej strony. Po zamieszczanych treściach widać, że diabeł ma za co jej nie lubić

  • AnnaSawa pisze:

   Prawda?….do tego jeszcze ataki na ks Romana Kneblewskiego i ks prof. Guza, tylko za to, że bronią Eucharystii i Jej prawdziwego znaczenia.

 10. AnnaSawa pisze:

  Na pocieszenie cytat 🙂

  o. Augustyn Pelanowski OSPPE – „365 dni przetrwania”
  str. 95

  31 marca
  Św. Beniamina, diakona i męczennika:
  Św. Balbiny, dziewicy i męczennicy

  To powiedziawszy zawołał donośnym głosem: <> I wyszedł zmarły, mając nogi i ręce powiązane opaskami, a twarz jego była zawinięta chustą.
  Rzekł do nich Jezus: <>
  (J 11,43-44)

  Kiedy Jezus wskrzesił Łazarza, powiedział aby go rozwiązano. Ten silny facet wprawdzie wyszedł z grobu, ale nie dał rady sam oswobodzić się z tych więzów.
  Tymczasem w pustym grobie Jezusa leżały nierozwinięte płótna. One spadły z ciała, a nie zostały rozwinięte. To jest dowód. Możemy wierzyć, że skoro On został przebudzony z martwych, a my z Nim utrzymujemy Komunię – bo właśnie dlatego ją przyjmujemy – to Jego wzorzec będzie naszym, że te same siły, które Jego przebudziły z martwych, uruchomią się również i w nas.

   • AnnaSawa pisze:

    Mam, udało mi się również kupić dodruk „Ocalenie”.

   • Mirek pisze:

    Nie tak dawno rozważałem podczas różańca fragmenty Pisma Świętego. Przy III tajemnicy radosnej czytałem fragment Ewangelii wg św. Łukasza. Zatrzymałem się nagle przy zdaniu: „Udali się też z pośpiechem i znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę, leżące w żłobie”
    Był to moment kiedy doznałem pewnego wstrząsu, ciarki na całym ciele i przeświadczenie że Maryja wskazuje na Józefa. Tak jak to opisał Św Łukasz my jak ci pasterze odnajdziemy Jezusa, dojdziemy do Niego przez Maryję i Józefa. Ta chwila była dla mnie nie do opisania i tak się zaczęła przygoda ze św. Józefem. Zaczęło się od Maryi, która posłała słowa o. Augustyna, aby mnie uratować. Ona się wszystkim zajmuje. Trzeba nam sie skryć w Jej Łonie gdzie Syn Boży się ukrył, abyśmy w Maryi stali się podobni do Chrystusa. Poza Maryją nie mamy na to szans.
    W książce o. Augustyna „Przebudzenie małych Samuelów” jest przepiękna modlitwa zawierzenia się Maryi i Józefowi a ojciec Augustyn radzi jak tylko się przebudzisz padaj na twarz i zawierzaj się Maryi, skryj się w Jej Łonie przed brzydotą tego swiata. Gorąco polecam te książkę i dostosowanie tej modlitwy tak do siebie, aby płynęła prosto z serca. O tym samym zawierzeniu mówią o. Adam Czuszel, Debora Sianozecka i o. Paweł Subik w trakcie rekolekcji „153km Łaski. 3 dni z Miriam” Rekolekcje które odmieniły moje życie.

   • kinga pisze:

    Witam, polecam ten tytuł bardzo gorąco. Budzi sumienie a jednocześnie daję nadzieję, naprawdę poruszająca.

  • AnnaSawa pisze:

   Jeszcze raz umieszczam, tym razem bez nawiasów.

   o. Augustyn Pelanowski OSPPE – „365 dni przetrwania”
   str. 95

   31 marca

   Św. Beniamina, diakona i męczennika:
   Św. Balbiny, dziewicy i męczennicy

   To powiedziawszy zawołał donośnym głosem: Łazarzu, wyjdź na zewnątrz! I wyszedł zmarły, mając nogi i ręce powiązane opaskami, a twarz jego była zawinięta chustą.
   Rzekł do nich Jezus: Rozwiążcie go i pozwólcie mu chodzić!
   (J 11,43-44)

   Kiedy Jezus wskrzesił Łazarza, powiedział aby go rozwiązano. Ten silny facet wprawdzie wyszedł z grobu, ale nie dał rady sam oswobodzić się z tych więzów.
   Tymczasem w pustym grobie Jezusa leżały nierozwinięte płótna. One spadły z ciała, a nie zostały rozwinięte. To jest dowód. Możemy wierzyć, że skoro On został przebudzony z martwych, a my z Nim utrzymujemy Komunię – bo właśnie dlatego ją przyjmujemy – to Jego wzorzec będzie naszym, że te same siły, które Jego przebudziły z martwych, uruchomią się również i w nas.

   ***
   o. Augustyn Pelanowski OSPPE – „365 dni przetrwania”
   str. 96

   1 kwietnia

   św Hugo, biskupa; św. Marii Egipcjanki, pustelnicy

   Jezus rzekł do niej: Mario!. A ona obróciwszy się powiedziała do Niego po hebrajsku: Rabbuni, to znaczy: Nauczycielu!
   Rzekł do niej Jezus : Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im:
   „Wstępuję do Ojca mego i Ojca Waszego oraz do Boga mego i Boga waszego”. (J20,16-17)

   Czy światło może stać się materią albo na odwrót? To jest pytanie do fizyków, ja fizykiem nie jestem – ale podobno tak.
   Wiem natomiast z cała pewnością, że On jest niezniszczalny.
   Wiążąc się z Nim, żadne więzy nie zatrzymują nas w pustce, bezsensie, osamotnieniu. Potrzeba tylko jednego i to jedno, jedyne jest na wyciągnięcie ręki, jest tak łatwe, jak uklęknięcie na kolanach, tak proste, jak otwarcie ust. Mówimy o tym czyś: Komunia.

 11. Ania pisze:

  Jeśli kapłan uważa, że biskupi dekret zabraniający udzielania wiernym sakramentów świętych narusza prawo Boże, ma obowiązek kierować się nadrzędnym nakazem dbania o dobra wieczne dusz – przypomina kanonista Philip Gray, cytowany przez portal Life Site News

 12. Ania pisze:

  Spowiedź nie wymaga bezpośredniego kontaktu i jest możliwa na odległość? Tak twierdzi niemiecki dogmatyk, z którym wywiad opublikował główny portal Episkopatu Niemiec.

  • Maggie pisze:

   TAAAK⁉️A co z tajemnicą spowiedzi⁉️

   • Maggie pisze:

    Wygląda to jakby na Tweeterze, spowiadać się szczerze
    i zamiast Chrystusa .. „Sanhedryn” będzie rozgrzeszać 😳⁉️
    może przez głosowanie … czy odpuścić czy na ukrzyżowanie 🤕🔨

 13. gosc pisze:

  Przecież to jest karalne. Najwyższy czas, aby osoby duchowne zgłaszały sprawę do prokuratury. Ileż można znosić?

 14. andrzej pisze:

  Ojciec Augustyn Pelanowski ,to Kapłan wielkiego formatu. Maryjo Matko Boża miej Go w opiece.

 15. Agata.Mitro pisze:

  Witaj Ewo
  Był taki czas i miałam tą łaskę kiedy osobiście niejednokrotnie rozmawiałam z o.Augustynem. Ojciec prowadził mnie przez trzy lata, w tym czasie bardzo mi pomógł. Jezus dotykał ran – leczył. Pomimo upływu lat Jego słowa w różnych sytuacjach powracają z podwojoną głębią.
  O.Augustyn Pelanowski – to prorok… zatopiony w Bogu z Jego słowie. Bardzo z Nim tęsknimy pamiętając w modlitwie. Przypominają mi się słowa O.Augustyna ,, Każdy czas ma swoją Łaskę ”
  Ewo – Błogosławieństwa Bożego Ci życzę i z serca pozdrawiam 🙂

  • Renata pisze:

   Jego kazania i książki bardzo mi pomogły odkryć prawdę o sobie🙂 Ja wierzę, że w nadchodzących trudnych chwilach będzie on z nami w Polsce i razem staniemy w walce o Kościół😊 Ciekawe kiedy będzie druga część książki „Ocalenie” i co tam będą za treści 🙂
   P.S. Moja córeczka ma dziś roczek a za tydzień syn 7 lat. Gdybyście wspomnieli o mojej rodzinie w modlitwach byłabym wdzięczna 🙂 Z Panem Bogiem 🙂

 16. Witek pisze:

  Nawet w ciemną noc Światło Prawdy rozświetla mroki zarazy szatańskiej.
  Tym razem rozświetlając mroki ciemności przybywa z pocieszeniem i radością.
  o. Augustynie dziękujemy z żoną za te słowa. Łączymy się z Tobą duchowo gdziekolwiek jesteś.
  Jak to mówią: „… prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie, a Ziarno coraz bardziej staje się widoczne po odwianiu plew”.
  Dzisiejszą Koronkę do MB i odpust zupełny ja ofiarowuję w Twojej intencji.
  Błogosławimy Cię Lb 6, 24-26

  • Monika pisze:

   Witek, Kościół naucza, że nie można ofiarować odpustu zupełnego dla osoby żyjącej a Ojciec Augustyn żyje.
   Można tylko ofiarować za zmarłych i za siebie.
   „Odpusty zupełne lub cząstkowe zawsze można ofiarować za zmarłych na sposób wstawiennictwa. Należy przy tym jednak zawsze pamiętać, że zmarłym można i należy przychodzić z pomocą nie tylko przez ofiarowanie w ich intencji odpustów, ale przede wszystkim przez ofiarę Mszy świętej.
   Odpusty można i należy ofiarować we własnej intencji czyli za siebie. Natomiast nikt nie może przekazać osobom żyjącym odpustów jakie sam zyskuje (Enchiridion…, s. 16, n. 3, oraz Indulgentiarum Doctrina, norma 3, a także kan. 994 w: KPK 1983).”
   Więcej tutaj – m. in. warunki ogólne i szczegółowe:
   https://info.dominikanie.pl/2015/08/odpusty-co-to-wlasciwie-jest/

   • Witek pisze:

    Dziękuję Moniko nie wiedziałem, prawo pisane….a prawo miłości często nie daje się sklasyfikować w prawie pisanym.
    Jeszcze raz dziękuję:)
    Dostrzegam, iż ofiarowując wszystko Maryi Naszej Mamie nie popełniamy żadnego błędu….

 17. Daisy pisze:

  Niech Bóg wynagrodzi ojcu Pelanowskiemu oraz wszystkim Księżom za wszelkie dobro jakie nam wyświadczają walcząc o pogłębienie naszej wiary.

 18. wobroniewiary pisze:

  Prima aprilis czy torowanie drogi dla Antychrysta?
  Jestem pewien, że Mesjasz przyjdzie na Paschę i nas zbawi, tak jak Bóg zbawił nas podczas exodusu i zostaliśmy wyzwoleni – uważa izraelski minister zdrowia Ja’akow Litzman, który jest obecnie mocno krytykowany. Oskarża się go o brak profesjonalizmu w związku z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa. W niedawnym wywiadzie powiedział, że traktuje sytuację poważnie, ale czeka na “Bożą interwencję”.

  https://ekai.pl/izraelski-minister-zdrowia-mesjasz-przyjdzie-na-pasche-i-nas-zbawi/

 19. wobroniewiary pisze:

  Za ok. 2 godz. ogłoszę Wam coś bardzo bardzo ważnego, tymczasem proszę o 1 Zdrowaś w mojej intencji

  Tymczasem weźcie pod uwagę:
  kończę zapisy do Nowenny Pompejańskiej, na chwile obecną mam 175 grup a to daje 175 x 4 osoby = 700 osób = 700 razy odczytaj, zapisz, przydziel część różańca i odpisz co daje 700×2 =1400 wpisów z mojej strony (na stronie i w odpowiedzi w komentarzu lub w mailu)
  Czy to zajmuje 2 min? To jest 2 dni bez dosypiania, jakiegokolwiek odpoczynku itp. itd. Dlatego zanim ktoś napisze, że jestem nierobem, żebym się wzięła za robotę – niech 1400 razy pomyśli, zanim to uczyni.

  • Marzena pisze:

   Ewo, pamiętam w modlitwie, nie masz pojęcia, jakiej wagi teraz nabrała ta strona
   +++

   • wobroniewiary pisze:

    Nie mam i nie muszę wiedzieć.
    Każdy będzie zdawał egzamin przed Bogiem (i ten, co prowadzi stronę i ten co w domu gotuje dla gromadki dzieci i odmawia Różaniec)

    • Maggie pisze:

     Ta Nowenna Pompejańska w czasie kiedy nie można się wyspowiadać, (zwłaszcza bolesnym i pełnym niepokoju jeśli się przygotowywało do generalnego rozrachunku), jest szczególnie ważna.

     Bóg zapłać Ewo i wszystkim związanych Różancem Pompejańskim. Trwajmy we wspólnej WIELKIEJ MODLITWIE, która jest kołem ratunkowym dla wszystkich tonących .. a co będzie to bez straszenia się to nastąpi. Niech Pan Bóg Błogosławi, darząc bezmiarem Łask.
     Jezu ufam Tobie💕

     Wymownym w pełnym znaczeniu jest czas szalejącej zarazy i restrykcji .. bo czas Wielkiego Postu = poprzedzający Zmartwychwstanie, szczególny czas na wzrost Wiary, Nadziei i Miłości.
     Jezus JEST Panem❣️Króluj nam Chryste💕
     Szczęść Boże 🙏🏻💕❣️

  • Antonina pisze:

   +++

  • Da pisze:

   Przepraszam Panią za te osoby. Zło jest bardziej krzykliwe. Gdyby kazdy kto jest wdzięczny Pani za prowadzenie tej strony napisał podziękowania to było by tego dużo więcej. ❤

  • Ania pisze:

   Kochana jesteś ++++ , niech by każdy katolik robił tyle, a świat już dawno by się nawrócił !!! Bóg zapłać !!!!

 20. Karolina pisze:

  Chciałam się podzielić moją radością. Ten trudny czas ma też i swoje dobre owoce. Mój mąż, który nie chodzi do Kościoła, u spowiedzi był ze 3 lata temu (choć uważa się za osobę wierzącą ) zaczął się z nami modlić przy Apelu Jasnogórskim. Kiedys gdy modliłam sie z dziećmi i włączałm Apel to wychodził do drugiego pokoju, a teraz razem z nami klęka i się modli. Mam nadzieje że małymi krokami, ale będzie coraz lepiej. Proszę również o modlitwe za niego żeby zdecydował się na spowiedź. Dziękuje naszej Najświętszej Mamie i św. Józefowi, bo wiem że to dzięki Ich wstawiennictwu. Chwała Panu.
  Dziękuje również za Wasze modlitwy, bo nie raz prosiłam tutaj o modlitwę za męża.

 21. Danuta pisze:

  To wszystko co się teraz dzieje jest wyjaśnione przez Matkę Bożą księdzu.Gobbiemu.
  Brak wiary w Eucharystie, znieważenie Jej to atak w samo serce Kościoła, a więc w samego Jezusa Chrystusa.Jest to czas największej próby dla nas.
  Jedyny ratunek w Niepokalanym Sercu Maryi. Módlmy się aby Ona miała nas w opiece.

 22. Damian pisze:

  Puste kościoły, puste w nich ławki. Tak to widział o. Augustyn w 2007 roku.

 23. wobroniewiary pisze:

  Anuszka, tak się nie robi!!!
  rzuciłaś info, że od 12 kwietnia znów po 50 osób w kościele, nie podałaś żadnego linku, w necie nigdzie o tym nie ma Robisz sobie prima aprilis z poważnych rzeczy?
  Jeżeli zrobiłaś żart – to był to niestety, ale Twój ostatni wpis na tej stronie, bo to są zbyt ważne i poważne sprawy!

  • Ewa pisze:

   Click to access dokument443345.pdf

   Art 9 ust. 1 pkt 3

   ale czekam na informacje Episkopatu lub Arcybiskupa

  • Ewa pisze:

   Rozporzadzenie Rady Ministrow z dnia 31 marca 2020 r. W sprawie ustanowienia okreslonych ograniczen, nakazow i zakazow w zwiazku z wystapieniem stanu epidemii.
   Art 9 ust. 1 pkt 3

   Ale i tak poczekajmy na zalecenia Episkopatu

  • B. pisze:

   To chyba prawda. „pkt 3, polegają na obowiązku zapewnienia, aby w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, na danym terenie lub w
   danym obiekcie znajdowało się łącznie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz
   pomieszczeń, nie więcej niż:
   a) 50 osób, wliczając w to uczestników i osoby sprawujące kult religijny lub osoby dokonujące pochowania lub osoby zatrudnione przez zakład lub dom pogrzebowy w
   przypadku pogrzebu – w okresie od dnia 12 kwietnia 2020 r. do odwołania,
   b) 5 uczestników, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób dokonujących pochowania, lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu – w okresie od dnia 1 kwietnia 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r.” Zródło: Dziennik Ustaw, str. 6, paragraf 9, pkt 3 http://dziennikustaw.gov.pl/D2020000056601.pdf

  • Elżbieta pisze:

   Zapisane jest to w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 24 marca – punkt 4.
   „4) w § 7 w ust. 1 pkt 3 otrzymuje brzmienie:
   „3) pkt 4, polegają na obowiązku zapewnienia, aby w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, na danym terenie lub w danym obiekcie znajdowało się łącznie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, nie więcej niż:
   a) 50 osób, wliczając w to uczestników i osoby sprawujące kult religijny lub osoby zatrudnione przez zakład pogrzebowy w przypadku pogrzebu – w okresie od dnia 20 marca 2020 r. do dnia 24 marca 2020 r. oraz w okresie od dnia 12 kwietnia 2020 r. do odwołania.”

  • Anuszka pisze:

   Nie robie zartow. Nie jestem dzieckiem. Przeczytalam wlasnie na stronie ktora analozowala akta prawne. Nie wstawialam linku bo i tak na stronie wowit zaraz wszyscy wszystko wiedzą i myslalam ze lada chwila i ta informacja do Was dojdzie. Przepraszam nastepnym razem sei popraiwe. Wstawie link.

 24. Małgonia pisze:

  +++

 25. Bogusia pisze:

  Ojcze Augustynie-PROROKU,ktory dodajesz nam sil…!!!
  Jestes Umilowanym Narzedziem Pana…!!!
  Jestes balsamem dla cierpiacych za prawde… !!!
  Jestes przykladem WIERNOSCI Bogu…!!!
  Jestes prawdziwym WYBRANCEM Pana…!!!
  Jestes Sluga Bozym,ktory dodaje nam odwagi do zycia w zaklamanym swiecie…!!!
  Jestes naszym Darem Bozym,przez ktorego czerpiemy dobro…!!!
  Badz blogoslawiony, do konca swoich dni…!!!
  Panie Boze DZIEKUJEMY Ci, za Ojca Augustyna…!!!
  Ojcze Augustynie,pomodl sie krotko nade mna(jezeli to mozliwe).
  Szczesc Boze…!!!
  DZIEKUJE…DZIEKUJE…DZIEKUJE…!!!

 26. Niewolnik Maryi pisze:

  Ojcze Augustynie codziennie ofiaruję Cię w modlitwie za kapłanów i codziennie czytam Ci duchowo pojedyńczy rozdział książki M.Gobbi „Do kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej” niech Nasza Współodkupicielka zawsze ma Cię pod swoim płaszczem a Jej serce Niech będzie Twoim sercem 🙏

 27. Kasia pisze:

  Kochany Ojcze Augustynie.Modlę się, aby ten czas pandemii nawrócił serca.Modlę się, abyś mógł wrócić. Jesteś potrzebny jak zakwas do chleba. Z Panem Bogiem!!!!

 28. Zbigniew pisze:

  Czy nie wiecie jak można wspomóc finansowo Ojca Pelanowskiego ? Dzięki niemu nawróciłem się .
  Zbigniew

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s