Nowe obostrzenia odnośnie koronawirusa – zapoznaj się z nimi!

Nowe zasady wchodzą w większości w życie od 1 kwietnia. Obowiązywać będą dwa tygodnie

‼️ Nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd. Najważniejsze sprawy. Podajcie dalej ➡️

➡️ Dzieci i młodzież do 18 roku życia poza domem tylko pod opieką dorosłego
➡️ Limity korzystania z kas, do 3 osób na jedną kasę. Poczta 2 osoby na jedno okienko
➡️ 2-metrowa odległość między pieszymi, także dla rodzin i bliskich, oprócz rodziców z dziećmi wymagającymi opieki i osób niesamodzielnych
➡️ W weekendy wielkopowierzchniowe sklepy budowlane będą zamknięte
➡️ Zakaz korzystania z rowerów miejskich
➡️ Zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad
➡️ Obowiązek noszenia rękawiczek przez klientów w sklepach
➡️ Godziny dla seniora w sklepach i punktach usługowych (10-12)
➡️ Hotele i inne miejsca noclegowe zamknięte. Wykwaterowanie do 2 kwietnia
➡️ Zamknięte zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne
➡️ Obowiązkowa kwarantanna dla domowników osoby skierowanej na kwarantannę z powodu powrotu z zagranicy lub kontaktu z zarażonym
➡️ Odłożenie w czasie zabiegów rehabilitacyjnych – z wyjątkiem pilnie wymaganych ze względu na stan zdrowia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

21 odpowiedzi na „Nowe obostrzenia odnośnie koronawirusa – zapoznaj się z nimi!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Wojciech pisze:

  Dobrze, że chociaż nowa „Piątka Morawieckiego” została: ks. + 5 osób na Mszy

 3. Beata pisze:

  Te 5 osób to tylko w niektórych diecezjach. W większości Msze święte bez wiernych, a pogrzeby tylko na cmentarzu, max 5 osób. Nie ma też spowiedzi. Do duchownych można dzwonić w pilnych sprawach, a na probostwo nie przychodzić. W kościele , także ogromnym na adoracji może być max. 5 osób. Ostatnio mi się udało, weszłam jako 5.

 4. Sylwek pisze:

  zapomnieli dodać NA WYBORY, i płacić zus, mniejsza o to w takim razie biorąc pod uwagę strzałkę nr 3 wychodząc z zona i dziećmi z domu lub samą żoną idziemy 2 metry ode siebie ale w domu juz razem i w łóżku też 2 metry od siebie hahahha to mógł wymyślić tylko pis. mam nadzieję że że już długo na to nie będę patrzeć spowiedź z 3 metrów brak mszy itd itd pozdrawiam admina

  Sorka jak uraziłem ale ja mam już dośc tej głupawki tu zakazy itd a na wybory idzeimy bo przeciez do skely też idziemy normalnie to albo coś jest i siedzimy w domu albo jest tylko sianie paniki

  • wobroniewiary pisze:

   Tak ci wesoło? może popracujesz sobie trochę na moim miejscu, zobaczymy jaką będziesz miał głupawkę.
   /Admin/

  • Aleksandra pisze:

   Przypuszczam, że uraziłeś wszystkich na tej stronie. Naśmiewanie się z tak poważnej sytuacji. Należysz do osób, które mając kwarantannę wychodzą i ja łamią. Ktoś kto poważnie podchodzi do tej sprawy w taki sposób się nie zachowuje. Jedynym ratunkiem dla nas jest modlitwa, ale ta prawdziwa z serca, a nie ta od niechcenia. Co do wyborów to nie wiadomo czy się odbędą. Lepiej zastanów się nad sob. Pomodlij różaniec za chorych, lekarzy, wszystkich tych, którzy dbają byśmy my nie zachorowali. Obostrzenia nie są dla widzi mi się, ale dla dobra nas wszystkich. Pech chciał, że doszło do takiej sytuacji za kadencji PiS. Ale nie wiesz co by było, gdyby był ktoś inny. Może było by tak jak we Włoszech.
   Boże miej nad nami litość i tymi, którzy nie traktują epidemii poważnie.

   • Kamil@W pisze:

    Przepraszam, ale blisko mi do opinii Sylwka. Mam dość nadmuchanej propagandy i wydumanych, absurdalnych zakazów! Wybory????????? Nie ma wstępu do kościołów, nie ma pójścia na wybory!

   • Sylwek pisze:

    Tak wychodzą i to co dzień po kilka razy bo idę do pracy jadę i muszę wyrobić na pseudo pomoc rzadu która mnie nie obejmuje a pracy ubywa lub utrudniają (kto prowadzi jaką kolwiek działalnosć wie o czym mówię , a nie tylko czyta w internetach)zus za siebie ponad 1400 doliczcie sobie dajmy na to 2 pracowników ich wypłaty, składki za żonę, wybaczcie ale wolę zęby ci pracownicy którzy też mają rodziny dostali chociaż wypąłty oni też pracuja niejednokrotnie tylko oni, mają dzieci -ale siedzicie w domu budżetówka dostaje swoje przecież prawda, do tego dochodzi wynajem domu i utrzymanie rodziny a pracuje tylko ja – ALEKSANDRO czy została byś w domu, i się bała. Uważam ze jak by mnie to złapało to trzeba się cieszyć ma być jeszcze gorzej a mi sił braknie na to to jedynie wybawienie będzie a śmierć tylko chwile trwa wiem bo już prawie tam byłem. Epidemi nie traktuje poważnie ale zycie tak najbardziej szczególnie to wieczne i najbardziej mi zależy żeby rodzina się dostałą tam bo w to zę na mnie miejsca starczy bardzo wątpię. A już jak o epidemi i Pis czy sprowadzanie z całęgo świta zarażonych/lub nie Polaków ma sens i umieszczanie ich po całym kraju (sama zwróciłaś uwagę że kwarantannę mają gdzieś -ja nie byłem na niej, z reszta każdego dnia pisza ze wychodza to tu to tam) sam muszę zrezygnować lub przełozyć prace u niektórych własnie przez kwarantannę i o troskę o moich pracowników, a od niektóych klientów nie moge odebrać należnych mi pieniędzy bo pojechali za granice i wolę się nie spotykac żeby (jak u nich coś by wyszło) zamkną i mnie i pracowników. Dokończę jak już zwieziono tych Polaków (nie mam im za złe pewnie też bym chciał wrócić i serdecznie witam, chętnie zatrudnię jeśli nie będę musiał zamknąć i zwolnić kilku osób przed czym się bronię) to czy nie lepiej było zrobić w szkołach hangarach i innych miejscach kwarantanny dla tych osób dajmy na to wracają w poniedziałek i w jednym miejscy dane osoby i tak każdy dzień przez te 14 dni i od nowa. Ale to jest taka walka z wiatrakami jak kolega opisał to w ten sposób jak się pali stodoła to nie idę do niej nie biorę belki słomy i nie roznoszę jej do domu i innych budynków gospodarczych a tym bardziej do sąsiadów, zgadzasz się? Co do wyborów ja uważam że one się już odbyły to parcie na siłę po mimo wszystko tylko mnie w tym utwierdza ja podpowiem Jarkowi możemy przez sms głosować (każdy numer jest przecież rejestrowany) wystarczy dorzucić z 3 zło za sms i będzie na wypłaty i premie to tu to tam, może zostanie nawet na obietnice, ale dlaczego każdy panikuje ta chorobą a nikt nie panikuje z powodu zabijania nienardzonych również w naszym kraju nikt nie robi paniki, a ABP który wspomniał coś o tym jest szkalowany, z resztą nie tylko On.
    Tym pytaniem o trzecią strzałkę chciałem tylko pokazać jak sprzeczne sa te przepisy właśnie na przykładzie żony i męża.
    Napisał bym też kiedy uważam że się to skończy ale wolę nie.

    Jeśli cię uraziłem to przepraszam komentarz i tak pewne sie nie pojawi, jesli uraziłem ADMINA to też przepraszam, a różaniec odmawiam a że się nie zapisze to niestety wolę odmawiać jeden dziennie z rodziną na pewno a jesli daję radę (jadąć autem po godzinę w jedna stronę mam czas, czy w wolnych chwilach jeden lub 2 dziennie to super, tak uważam, I chyba nie muszę się zapisywać) swoją drogą mam duże wątpliwości o ta moją modlitwę.

  • Antonina pisze:

   Sylwku stale krytykujesz, szydzisz z rządzących…nigdy dotąd nie reagowałam ale jest pewna granica, której nie należy przekraczać..Jeśliby zachorowali Twoi Rodzice nadal byś kpił z zakazów? Skoro masz świetne rozwiązania dla naszej Ojczyzny, zmień zawód, wejdź do polityki, weź odpowiedzialność na początku np, za miasto Lublin…..to może lepsze niż nieustanne narzekanie i krytyka….. Czas, który przeżywamy to czas pustyni, ale czy musimy na niej ciągle szemrać??? Przez kilka lat zawodowo spotykałam się ze środowiskiem Sybiraków, wysłuchałam wielu opowieści, iluż z nich przez całe lata było pozbawionych Mszy Św.!….i nie szemrali, wieczorami modlili się z zabranych z Polski modlitewników i ufali, że wrócą….i wierzyli…i kochali Boga i Ojczyznę!…I po powrocie jak cenili Eucharystię…. Chwyćmy Różaniec, zawierzmy się Niepokalanej, uwielbiajmy z serca Jezusa!!! WSZYSTKO JEST ŁASKĄ!!! Sylwku podziękuj Bogu, za to że możesz pracować, ucałuj żonę i dzieci, uciesz się tym co masz….kościół np. na Poczekajce jest otwarty 🙂 i spowiedź możliwa, przyjąć Pana Jezusa też możesz….A gdybyś chciał oddać się Matce Bożej wg św. Ludwika de Montfort i przeczytać jego „Traktat”, w razie potrzeby mogę Ci go wysłać pocztą….Być niewolnikiem Jezusa przez Maryję to piękna sprawa… niewolnik ma pokój w sercu, nie szemrze, nie narzeka, nie osądza, nie martwi się….bo po co skoro on sam i wszystko co ma należy do Jezusa przez Maryję…Totalne bezpieczeństwo! Troszczy się tylko by na co dzień Wolę Bożą wypełnić! Warto….WSZYSTKO JEST ŁASKĄ!!!
   Nie zmarnujmy tego czasu pustyni i oczyszczenia……

   • Sylwek pisze:

    Droga Pani rodzice jeszcze bardziej maja kłopoty przez te ograniczenia i mniejsza ilośc klientów DUŻO lub praktycznie wcale, uważa Pani ze też powinni siedzieć w domu (czego nie robią ) i czekać aż może ich złapie a może nie, boisz się idź do spowiedzi i tyle sam miałem przykład w swoim życiu na własnej skórze że wychodzac już o własnych siłach nie wróciłem a nie powinienem, nie ma się co bać poza tym od kogo zależy ile kto pożyje jak ktoś ma złapać tego wirusa to go złapie i nic tego nie zmieni nie szykujcie się na 1000lat. Mi mój zawód pasuje nie zamierzam zmieniać tym bardziej na politykę… Nie wątpię w tych sybiraków oni może mieli nadzieję że coś sie zmieni ja tak owej nie mam zwyczajnie nie mam sił czasem tego ciągnąc a i ostatnio z zaufaniem w moje życie wieczne jest nie za ciekawie. Uważa Pani zę nie dziękuję Panu Bogu za to co mam i zę pracuję dzień w dzień i choć niepewnie myślę zę ma to możne jakieś znaczenie. Co do Parafi na poczekajce szemram owszem i wstydzę się ale jak zostałem krótko mówiąc opierdzielony za to że zapytałem czy mogę przyjąć komunię na kęczaco i do ust (była i jest tam grupa takich osób a jak to sie zaczęło nie wiedziałem czy będzie można) to miło się nie skończyło dlatego bardzo bardzo się zraziłem tym bardziej tą spowiedzią z 3 metrów, byłem i jestem bazparafijny tak uważam i chyba tak ma być tak jak bezdomny jak umre to nawet nie wiadomo gdzie pochować chyba pod płotem i tam by pasowało. A traktat św. Ludwika przeczytałem i czytam przynajmniej raz do roku co za tym idzie przygotowałem się jak tylko umiałem chyba po wielkiej pokucie i odnawiam a to właśnie dzięki tej stronie którą prowadzi Pani Ewa a może tylko ona jest narzędziem, śądząc po pracy którą wykonuje i po tym ze pomimo tylu problemów to istnieje i bije rekordy odsłon.

    Jeszcze raz przepraszam że kogokoliek uraziłem
    I ma Pani rację kiedyś też tak robiłem za dużo pisze może trzeba sobie odpocząć o d tego wszystkiego i wykorzystać ten dziwny czas jeszcze bardziej i zaprzestać czytania i pisania, przynajmniej na jakiś dłuższy czas.

    • Antonina pisze:

     Sylwku, przede wszystkim nie jestem żadna pani….:) Rozumiem Cię jeśli chodzi o trudności ze spowiedzią i proponuję bardzo konkretną pomoc, czyli kontakt z Bożym kapłanem. Ksiądz jest Niewolnikiem Maryi, siedem lat temu przygotowywał mnie i męża do aktu oddania się Jezusowi przez Maryję, wspaniały człowiek. My musieliśmy wyjechać z Lublina, bo w pewnym momencie nie było dla nas pracy i mieszkania, ale nasz kapłan został, cały czas służy i nie odmówi i Tobie pomocy. Weź od Ewy mojego maila lub telefon.
     Poza tym nigdzie nie napisałam, że Ty za dużo piszesz, chodziło mi tylko o to niepotrzebne szyderstwo, krytykanctwo w momencie gdy powinniśmy się jednoczyć i wspierać. Nie wszystkie pomysły rządu mi się podobają….ale czasem trzeba się w duchu pokuty i ofiary podporządkować….nie wiem czy rząd obrał dobrą strategię, ale patrzę na zmęczoną twarz ministra zdrowia i wiem, że trzeba za cały rząd bardzo się modlić…. Zły zawsze chce rozbić, a my w tym szczególnym czasie na przekór jemu, właśnie powinniśmy się jednoczyć…. Szyderstwo zastąpić miłością, wyrozumiałością……Bądźmy dobrzy dla siebie!….Nigdzie też nie napisałam, że się boję… skąd taki pomysł? pisałam coś wręcz przeciwnego! Natomiast myślę o innych, o starszych osobach, o chorych np. na nowotwory. Mój brat, który ma małe dzieci przywozi rodzicom zakupy pod dom, ale nie spotyka się z nimi, nie wchodzi by nie być ewentualnie przyczyną zarażenia, to przecież zrozumiałe. Pozdrawiam Cię Sylwku serdecznie, niech Pan Bóg Cię błogosławi i strzeże

    • wobroniewiary pisze:

     Mało kto o tym mówi ale min Szumowski wraz z żoną pracowali w Kalkucie w tzw „umieralni” w pierwszym domu założonym przez św Matkę Teresę, byli ostatnimi Polakami którzy spotkali świętą Teresę za jej życia.
     Opisywał Mały Gość w 2004r.
     /Admin/

 5. Margo pisze:

  Zakazy są absurdalne. W środkach komunikacji połowa miejsc , a w ogromnym kościele …5 osób.
  Tak więc najniebezpieczniej jest w kościele. Strach odbiera rozum .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s