Ks. Dominik Chmielewski: Moc Wielkiego Postu – Uniżenie

Wielki Post to czas, kiedy szatan uaktywnia się najbardziej. Jezus był kuszony na pustyni całym bogactwem świata, a czym szatan kusi nas dzisiaj na pustyni naszych serc?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

33 odpowiedzi na „Ks. Dominik Chmielewski: Moc Wielkiego Postu – Uniżenie

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Bożena pisze:

  Zapraszam jutro do duchowej łączności wirtualnego uczestnictwa we Mszy Św. zbiorowej do której podałam intencje Adminki Ewy „O opiekę Matki Bożej Płaczącej i powrót do zdrowia dla Ewy.” Msza będzie odprawiona w archikatedrze lubelskiej w środę 01.04 o godz. 19.00. i jest transmitowana na stronie archikatedry. W katedrze znajduje się słynący łaskami obraz Maki Bożej na którym w 1949 r pojawiły się łzy.

 3. Pingback: Zaproszenie na 1 kwietnia do łączności duchowej – Msza św. z Archikatedry Lubelskiej | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 4. babula pisze:

  Ks. Dominik mówi, że 1 dzień w czyścu jest straszniejszy od najbardziej cierpiącego życia. Taką wiadomość przekazały św. O. Pio duże czyścowe.
  Nieraz myślałam sobie gdzie trafię po śmierci (wykluczam piekło mocą nadziei położonej w Bogu).
  Ale obojętnie gdzie trafię, chciałabym tam się znaleźć nie ze strachu przed cierpieniem ale z miłości. Mało jej mam i to jest czas najlepszy by o nią prosić. Siostra Faustyna mówi, że z miłości będziemy sądzeni. może dlatego jesteśmy prawie całkiem zamknięci w domach byśmy znaleźli czas na to by zadbać o miłość w naszych sercach.

 5. Olga pisze:

  Bardzo was proszę o modlitwę. Mam poważna infekcję dróg oddechowych, a tak właściwie nie wiem co to jest
  Czekam na rozwój wydarzeń. Mam małe niepełnosprawne dziecko i boję się go zostawiać. Proszę o modlitwę

 6. Olga pisze:

  Piszę jeszcze raz komentarz, bo nie widzę poprzedniego.
  Bardzo was proszę o modlitwę. Mam poważna infekcję dróg oddechowych i nie wiadomo co to jest. Czekam na dalszy rozwój wydarzeń. Mam małe niepełnosprawne dziecko i boję się go zostawiać. Bardzo proszę o modlitwę

  • wobroniewiary pisze:

   Bo zatwierdzam po kolei!!!

   Jedna pani z drugą pisze 4 razy zgłoszenie do Nowenny i jeszcze 2 razy na mailu – i to co chwilę tak mam
   Nie umiecie czekać, być cierpliwi – a tym samym dodajecie mi potrójnej roboty
   Jutro słkonczę zapisy do Nowenny i zrobię sobie – choćby się waliło, paliło – 3 dni wolnego od strony!
   Może wtedy zaczniemy siebie NAWZAJEM szanować!!!

   • Olga pisze:

    Myslalam, ze popełniłam jakiś błąd podczas publikowania moich komentarzy. Przepraszam. Proszę o ich usunięcie.

    • wobroniewiary pisze:

     Nie usunę, nawet cały dziesiątek Różańca teraz z RM zmówię
     Jedynie o co błagam – to o cierpliwość
     Od 2 kwietnia może ten szał (jak już ruszy Nowenna) się skończy, chociaż spam to na pewno nie 😦

     Dziś mi jeden napisał:
     (…) Może Bóg pokazuje by się Pani do roboty wzięła i zaczęła zarabiać na rodzinę, a nie godzinami ślęczeć nad tą stroną i zbierać ochy i achy…

    • Ada pisze:

     Olu polecam tak jak mówił ks Dominik, Panie Jezu, coś mnie bierze, źle się czuję, ale Ty obiecałeś, że jeśli z wiarą będziemy czytać i rozważać Twoje Słowo, Ty będziesz nas leczył z wszelkich chorób ciała i ducha, proszę Cię, czytam teraz fragment Ewangelii, i rozważam to Słowo, i proszę być uzdrawiał mnie przez to słowo.
     Ogarniam modlitwą, a jednocześnie polecam zapoznać się z chlorkiem magnezu, już od 2 tygodni biorę i od razu „duszę” w zarodku przeziębienie i kaszel. a dzieci po 2 dawkach bez gorączki.
     https://akademiawitalnosci.pl/chlorek-magnezu-instrukcja-obslugi/

   • babula pisze:

    Olu modlę się razem z Tobą +++
    A ten apel Ewa pisała już wiele razy więc nie dziw się, że musiałaś trochę poczekać. Obiecała nawet, że zacznie dalej prowadzić stronę po zakończeniu wpisów do NP a potem nie wytrzymała i robi wszystko na raz. Dajmy jej odetchnąć 🙂
    A Ty Ewo zwolnij z wpisami bo padniesz i kto nas będzie dźwigał na duchu ❤

    • Olga pisze:

     Ja przed chwilą odpisałam, że myślałam, że to ja popełniłam błąd i po prostu źle obublikowałam komentarz. Jeszxze raz bardzo przepraszam i proszę nie brać pod uwagę tego co wyżej napisałam. To będzie moja Pokuta.

    • Zojka pisze:

     Olu modlę się za Ciebie i Twoją rodzinę.

   • Agnieszka pisze:

    Szczęść Boże.Prosiłabym o włączenie do nowenny pompejańskiej jeśli można się jeszcze zapisać.Obojętnie które tajemnicę.

 7. Anna pisze:

  https://www.centrumopatrznosci.pl/wysluchaj-wielkopostnych-rekolekcji/
  ks. Dominika Chmielewskiego
  Zachęcam zwłaszcza do wysłuchania kazania z 31.03.2020 r. Jutro ostatnie na Mszy Świętej o 18tej

  • Iwa pisze:

   Ks.Dominik to sie powtarza sluchalam juz to rok temu, nic nowego nie mowi, ciagle te same historie. Myslalam, ze na tych rekolekcjach uslysze cos nowego.

   • Renata Anna pisze:

    Droga Iwo, dlaczego miałby mówić coś nowego? Czy Ewangelia przez wirusa się zmieniała?
    „Adoruj Jezusa, a nie koronawirusa!!!’
    Z Litanii do Miłosierdzia Bożego;- Miłosierdzie Boże, korono wszystkich Świętych- ufamy Tobie.

   • Bohdan pisze:

    Kobieto ty masz sie nawracać, żyć po Bożemu a nie szukać „nowych kazań” dla zaspokojenia swoich emocjonalno-psychicznych potrzeb ogarnij sie…

  • Joanna pisze:

   szczególnie słowa o koronowaniu wirusa, o królowaniu lęku wszędzie; a przecież ogłosiliśmy Chrystusa Królem Polski. Bogu niech będą dzięki za ks.Dominika i wielu innych…..o.Augustyna, ks.Piotra, ks.Tadeusza, ks.Adama, ks.Roberta……i tych mniej znanych…..

 8. M. pisze:

  Nie wiem czy w większości parafii jest podobnie, ale dzisiaj zauważyłam jak przed moją parafią wielkimi literami jest napisane przez księży tej parafii: „Pamiętamy o was. Modlimy się za was. Tęsknimy za wami”. Te słowa dodają chociaż otuchy, bo niestety w tych rejonach, gdzie mieszkam to kościoły są zamknięte, a na Msze święte mogą przyjść tylko ci, którzy zamówili intencje, przy czym przed Mszą św. muszą jeszcze się zgłosić do zakrystii. To jest okropne co ten wirus wywołał 😦

  • Irena pisze:

   Wirus swoje zrobił, a niektorzy biskupi jeszcze dołożyli cierpienia. W mojej diecezji we wszystkich kosciolach jest sprawowana Msza Św. i udzielana Komunia św, z zachowani 5 osób na Mszy Św. Są adoracje Najświętszego Sakramentu

   To jest okropne jak można kazać zamknąć koscioly dla wiernych i odprawiać Mszę św bez udziału choć małej grupki wiernych, gdy rządzący dają prawo uczestniczenia 5 osobom. Biskupi „wychodza przed szereg” .
   Nie będę więcej pisać bo brak mi słów na takie postepowanie.

   • Aneta pisze:

    Błagam, zamiast tych wszystkich słów żalu i pretensji, módlmy się za nasz Kościół Święty i naszych pasterzy.
    Musimy pamiętać, że z tego wszystkiego, co się dzieje, Pan Bóg wyprowadzi dobro!
    Tylko ufajmy

    • M. pisze:

     Tak sobie myślę, że jak minie ta epidemia (oby) to więcej ludzi będzie przychodzić do kościoła.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s