Ojciec Jozo Zovko błogosławi i dodaje odwagi

Ojciec Jozo Zovko OFM – proboszcz parafii Medziugorje w czasie, kiedy tam rozpoczynały się objawienia Matki Bożej „Królowej Pokoju”. Nazywany siódmym widzącym z Medziugorje. Także i on miał łaskę oglądania Matki Bożej

„Drodzy Bracia i Siostry, pozdrawiam was serdecznie z Zagrzebia wraz z  Marią Angelą.

Pragnę przesłać wam  życzenia wraz z błogosławieństwem prowadzącym ku radości paschalnej. Chcę wam  powiedzieć: Odwagi. Kontynuujcie Waszą Drogę. Bądźcie wytrwali. Trwajcie w wierze. Przyjmujcie każde słowo i każde orędzie Matki Bożej. Nie zostaliśmy jedynie zapisani w jakimś rejestrze. Zostaliśmy przez Nią wezwani nie jako goście, ale jako dzieci, jako misjonarze, jako ci, którzy potrafią zademonstrować swoją wierność. Dzisiaj jest to bardzo ważne. Matka Boża dzisiaj cię prosi i oczekuje od ciebie twojej miłości. Pragnie abyśmy odpowiedzieli z miłością: Oto jestem. Ucz się od Matki Bożej, jak wypowiadać swoje osobiste FIAT, Oto jestem. Dzisiaj, w tym świecie, który pogrążył się w nocy, w mroku, trzeba zapalić światło, które wszystko rozświetli. Dzisiaj, kiedy sięgnęła bruku wszelka moralność, jest zrujnowana rodzina, upada wiara, jest gorąca potrzeba człowieka, który wierzy, który kocha, który ufa. Wy takimi właśnie jesteście. Bądźcie nadal wierni. Niech Pan wam błogosławi, stanie pośród was i pozostawi wam to przesłanie, które zostawił Apostołom: „Pokój wam zostawiam, pokój mój wam daję”. Pokój wam. Niech Zmartwychwstały Chrystus wyzwoli was z wszelkiego lęku i wszelkiego zła, niech wam da swój pokój i niech wam błogosławi w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.
Serdecznie was wszystkich pozdrawiam. Dziękuję.”
Za: kliknij

Słów kilka o ojcu Jozo 

Ojcu Jozo Zovko, byłemu proboszczowi parafii w Medziugorju, objawiła się Matka Boża i płakała przed nim z powodu kapłanów. Ojciec Jozo wspomina słowa Maryi: „Powiedzcie moim drogim kapłanom, moim drogim synom, że muszą mocniej wierzyć! Muszą chronić wiarę Kościoła. Powiedzcie moim drogim kapłanom, aby modlili się na różańcu każdego dnia.”

Matka Boża płakała z powodu kapłanów, gdyż wielu z nich przestało wpatrywać się w Tajemnicę Kapłaństwa z pokorą pełną podziwu i dziękczynienia, a wiele tysięcy kapłanów po prostu zdradziło otrzymane od Boga powołanie, porzuciło tę najbardziej zaszczytną i odpowiedzialną służbę w Kościele i odeszło bezpowrotnie ze stanu duchownego, dając przy tym niemałe zgorszenie dla wiernych. Byli zdolni, utalentowani, ale upadli z powodu braku dostatecznej pomocy modlitewnej Kościoła.

Matka Boża bardzo pragnie, aby wszyscy wierni gorąco kochali swych kapłanów, gdyż każdy kapłan jest jak Mojżesz, aby prowadzić Kościół bezpieczną drogą do Ziemi Obiecanej, tj. nieba. Bez wiernych i roztropnych kapłanów Kościół nie wie dokąd iść, brakuje mu nadprzyrodzonych źródeł uświęcenia (słowa Bożego, Eucharystii, odpuszczenia grzechów, uzdrowienia, wyzwolenia spod władzy szatana), a wierni są jak latorośle oddzielone od winnego krzewu. Dlatego Matka Boża pragnie, aby każdy kapłan ponownie znalazł właściwe mu miejsce w sercach wiernych, w osobistej modlitwie, w modlitwie rodzinnej, i uzyskał potrzebną mu duchową ochronę i materialne wsparcie.

O. Jozo: – Zawsze z wielkim bólem wspominam cierpienie, jakiego doświadczyłem podczas mego uwięzienia. Było nas trzech kapłanów między całym mnóstwem przestępców i więźniów politycznych. W więzieniu zabroniono nam odprawiać Mszę św., posiadać Biblię, różaniec, czy inny przedmiot o charakterze religijnym. Oddalając nas od ołtarza wypędzili nas niejako z Kościoła. Z czasem zrozumieliśmy, że przeżywamy Ofiarę Chrystusa w sercu Kościoła i że nie da się rozdzielić serca kapłana od Kościoła. W tych trudnych warunkach, gdy pozbawiono nas wszystkiego, nasze serca przeżywały ofiarę całego Kościoła. Nie pozwólcie by ktoś rozdzielił was z Ołtarzem, z Mszą św. Kościół żyje Eucharystią. Ten, kto uczestniczy w Eucharystii, odkrywa bliźniego. Nie może go odrzucić, nie może go nienawidzić ponieważ jeden Duch św. wzbudza we wszystkich dar miłości.
Za: https://padrejarek.pl/pierwszy-czwartek-z-o-jozo-zovko/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

53 odpowiedzi na „Ojciec Jozo Zovko błogosławi i dodaje odwagi

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Eli Małczak - Niewęgłowska pisze:

  Dziękuje całym sercem za pokrzepienie i błogosławieństwo Ojcze! 💞

 3. Marta pisze:

  Bp Dajczak w diecezji koszalinsko kolobrzeskiej zamknal koscioly dla wiernych. Msze sw bez udzialu wiernych swieckich. Nawet 5 osob nie moze. Spowiedzi swietej indywidualnej nie ma . Szok. kto bisupowi to podpowiadal? pytam ? kto? zły duch. plakac mi sie chce. wszyscy nasi kaplani sie pochowali. widac nie czytali ksiazki” do kaplanow umilowanych” ks Gobiego

  • Ewelina pisze:

   Oj masz rację Marto, zostawili nas na pożarcie. Widać zbyt mało za nich się wstawialiśmy do Boga 😢

  • Beata pisze:

   W archidiecezji katowickiej Msze Święte bez udziału wiernych, pogrzeby także ( na sam cmentarz może przyjść 5 osób) , nie ma spowiedzi, kościoły otwarte ale tez się księża jakby pochowali.

   • Maria pisze:

    w krakowskiej podobnie tylko nam jeszcze kościoły pozamykali ,a w Nowym Sączu otwarte i nawet kapłan dyżurujący w konfesjonale

 4. ela pisze:

  Arcybiskup katowicki identyczne zakazy,zostaliśmy sami!

  • Blanka pisze:

   A u nas, po sąsiedzku, sosnowiecki biskup wydał dekret, że księża mają podać mail i telefon wiernym i być do dyspozycji na indywidualną spowiedź i udzielać Komunii Św. też indywidualnie poza Mszą Św. na prośbę wiernych 🙂
   Stały konfesjonał też nadal działa, tylko przeniesiony w inne miejsce (do oratorium), bo normalnie jest to konfesjonał zamykany, w dodatku w mikroskopijnym kościółku.
   Przez ostatnie prawie 4 tygodnie byłam chora, ale zdrowieję i w najbliższym czasie mam zamiar iść i do spowiedzi, i po Komunię Św.

 5. Jacek pisze:

  W Katedrze w Olsztynie jest tylko możliwość adoracji Pana Jezusa.
  Spowiedź jest możliwa u dyżurnego księdza, a Msze odbywają się przy zamkniętych drzwiach.
  Mimo obowiązania danego Jezusowi i Maryi nie jestem go w stanie wypełnić .
  Gorycz piję z pokorą.
  Szczęść Boże

 6. Maria pisze:

  Prezydent Tanzanii John Magufuli poinformował, że pomimo trwania światowej pandemii koronawirusa, nie zdecyduje się na zamykanie kościołów lub ograniczanie dostępu do Mszy świętej. Afrykański przywódca podkreśla, że „kościoły powinny być zawsze otwarte”. Dodał, że nie obawia się przyjmować Komunii świętej, ponieważ „z Jezusem w Eucharystii jest bezpieczny”.

  „Pomimo strasznych wiadomości i drastycznych kroków światowych przywódców mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa – w tym zamknięciu Mszy katolickich w całym zachodnim świecie – my nie zamykamy kościołów” – powiedział John Magufuli. Prezydent kraju liczącego blisko 57 milionów mieszkańców jest katolikiem, a decyzję swą ogłosił w katedrze św. Pawła w stolicy kraju.

  „Nalegam moi bracia chrześcijanie, nie lękajcie się, nie przestawajcie gromadzić się, aby wychwalać Boga” – powiedział prezydent Tanzanii. „Dlatego jako rząd nie będziemy zamykać kościołów ani meczetów” – dodał.

  „Zamiast tego powinniśmy być zawsze otwarci na ludzi szukających schronienia u Boga” – nalegał Magufuli. „Kościoły to miejsca, w których ludzie mogą szukać prawdziwego uzdrowienia, ponieważ tam mieszka prawdziwy Bóg. Nie bójcie się chwalić i szukać oblicza Boga w kościele” – podkreślał afrykański przywódca. „Koronawirus nie może przetrwać w eucharystycznym Ciele Chrystusa” – zauważył.

  „Właśnie dlatego nie wpadłem w panikę podczas przyjmowania Komunii Świętej, ponieważ wiedziałem, że z Jezusem w Eucharystii jestem bezpieczny” – powiedział prezydent Magufuli. „To czas budowania naszej wiary w Boga” – dodał.

  John Magufuli wielokrotnie wspierał Kościół katolicki i wiernych w Tanzanii. W swoich mocnych i zdecydowanych wystąpieniach bronił doktryny Kościoła i wartości chrześcijańskich. W 2018 roku zachęcał współobywateli do zlekceważenia presji zachodnich organizacji, które zalecały Tanzańczykom stosowanie antykoncepcji. Jednocześnie zapewniał, że rząd zadba o kobiety w ciąży i matki poprzez budowę 67 nowych szpitali. Prezydent Tanzanii zakwestionował również rzekome „zalety” tak zwanego planowania rodziny i wyraził zaniepokojenie niskimi wskaźnikami urodzeń występującymi w wielu krajach.

  „Podróżowałem do Europy i gdzie indziej i widziałem szkodliwe skutki kontroli urodzeń. Niektóre kraje zmagają się obecnie ze spadkiem wzrostu liczby ludności” – powiedział Magufuli.

  https://www.pch24.pl/prezydent-tanzanii–nie-zamkniemy-kosciolow-z-powodu-pandemii–powinny-byc-zawsze-otwarte,74924,i.html

 7. wobroniewiary pisze:

  Wiem, że na Was zawsze można liczyć. Pomóżmy tej parafii zebrać 1000 subskrypcji

  https://www.youtube.com/user/rozeslanieTV/featured

 8. wobroniewiary pisze:

  5 osób pod krzyżem.

  „A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja». I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.” (J 19,25-27)

  Przy umierającym Chrystusie z jego najbliższych wytrwało tylko pięć osób: Maryja, jej siostra Maria, Maria Magdalena, Jan i Dobry Łotr. Dziś osamotnienie Chrystusa w Ofierze Mszy Świętej stało się tak namacalne! Dzielmy naszą samotność z Chrystusem w naszych domach. Zatęsknijmy za Eucharystią, tak jak uczynił to płaczący św. Piotr. Poznamy Go jeszcze przy łamaniu Chleba, jak uczniowie, którzy uciekli do Emaus.

  • Witek pisze:

   5 osób pod Krzyżem. 5 osób na MŚ.
   Jakie to prorocze!!!
   No nie może to być przypadek!!!
   A w autobusie 35
   A w markecie budowlanym 100
   A w parlamencie 460 + pracownicy parkanentu 1257…….
   Abraham prosił Boga, aby nie niszczył Sodomy i zatrzymał się przy 10 sprawiedliwych ( minimalna liczba mężczyzn do sprawowania modlitw w obrządku żydowskim), ale Bóg poszedł szukać chociaż jednego….
   Tak niewątpliwie jest to czas oddzielenia ziarna od plew…

 9. AnnaSawa pisze:

  Dzisiaj rano uczestniczyłam w Mszy Świętej i przyjęłam Komunię Świętą za nas wszystkich (tak jak wcześniej pisałam). Ksiądz poświęcił mi przy okazji całą butlę wody. Mam zapas i do kropielnicy domowej. Dzięki Bogu.

  Teraz wchodzi się przez zakrystię, siostra liczy ile osób wchodzi. 😦

 10. AgnieszkaAnna pisze:

  Piękne kazanie:)

 11. Malgosia pisze:

  Dzisiaj Prezydent Andrzej Duda na Jasnej Gorze,na Apelu Jasnogorskim:)Dziekujmy Bogu za tego człowieka.Rodzice moja byc dumni z takiego syna:)
  Panu Prezydentowi i Jego ochronie życzmy zdrowia.

 12. wobroniewiary pisze:

  Dlaczego ludzie tak bezczelnie kłamią. I to niby-katolicy. Pewna kobieta opublikowała zdjęcie halo nad kościołem w Medjugorie i napisała:
  „Tak wygladalo niebo nad Kosciolem sw. Jakuba w Medjugorie w dniu zakazu odprawiania Mszy sw.”
  Sęk w tym, że tak było – ale w 2014 roku!!!
  DLACZEGO LUDZIE TAK BEZCZELNIE KŁAMIĄ!

  Oto wycinek Echa Medziugorje z 2014 roku – proszę, nie wierzcie kłamcom, którzy Boga się nie boją!

  • Sylwek pisze:

   takie slońce jak na tym obrazku wyżej widziąłem w tamtym tygodniu chyba to był czwartek po południu identyczne aż sie zatrzymałem przyjrzeć

  • Darek pisze:

   Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus!
   Po adoracji Pana Jezusa miałem łaskę oglądać dzisiaj takie niebo.
   content://media/external/file/18405

 13. Joanna pisze:

  odszukajcie sobie dzisiejszy Apel Jasnogórski, może być dla niektórych pokrzepiające; to co mówi abp Depo i obecność w imieniu całego narodu Prezydenta RP. A przecież to w tym roku obchodzimy 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II i beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia i rocznica tzw. Cudu nad Wisłą 1920.

 14. wobroniewiary pisze:

  Ktoś tu pytał o kolejną konferencję ks. dra Grzegorza Bliźniaka – kiedy będzie.
  Ks. Grzegorz poinformował mnie: „Jutro do poludnia”

 15. Magda pisze:

  Czy ktoś sie orientuje czy prawo kanoniczne mówi coś o sprawowaniu Mszy Świętej pod przymusem?;)

  • Paweł pisze:

   Oto nie które kanony KPK dotyczące różnych, pewnego rodzaju, sytuacji „przymusowych”, związanych z odprawianiem Mszy św.:
   Kan. 916 – Kto ma świadomość grzechu ciężkiego, nie powinien bez sakramentalnej spowiedzi odprawiać Mszy świętej ani przyjmować Komunii świętej, chyba że istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się. W takim jednak wypadku ma pamiętać o tym, że jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej. – http://www.intratext.com/IXT/POL0025/_P2H.HTM
   Kan. 927 – Nawet w ostatecznej konieczności nie godzi się dokonywać konsekracji jednej postaci bez drugiej albo obydwu postaci poza sprawowaniem Eucharystii. – http://www.intratext.com/IXT/POL0025/_P2H.HTM
   Kan. 1370 –
   § 1. Kto stosuje przymus fizyczny wobec Biskupa Rzymskiego, podlega ekskomunice, wiążącej mocą samego prawa, zarezerwowanej Stolicy Apostolskiej; jeśli jest duchownym, można dodać stosownie do ciężkości przestępstwa także inną karę, nie wyłączając wydalenia ze stanu duchownego.
   § 2. Kto czyni to względem posiadającego sakrę biskupią, podlega interdyktowi wiążącemu mocą samego prawa, a jeśli jest duchownym, również suspensie wiążącej mocą samego prawa.
   § 3. Kto stosuje przymus fizyczny wobec duchownego lub zakonnika, z pogardy dla wiary, Kościoła, władzy lub posługi kościelnej, powinien być ukarany sprawiedliwą karą. – http://www.intratext.com/IXT/POL0025/_P43.HTM
   Kan. 1375 – Ci, którzy przeszkadzają w swobodnym wypełnianiu posługi, wyboru lub władzy kościelnej albo w zgodnym z prawem korzystaniu z dóbr sakralnych lub innych dóbr kościelnych, albo wywierają nacisk na wyborcę lub wybranego bądź tego, kto wykonał akt władzy lub posługę kościelną, może być ukarany sprawiedliwą karą. – http://www.intratext.com/IXT/POL0025/_P43.HTM
   Kan. 1389 –
   § 1. Kto nadużywa władzy lub zadania, powinien być ukarany stosownie do wielkości czynu lub zaniedbania, nie wyłączając pozbawienia urzędu, chyba że za to nadużycie jest już ustanowiona kara ustawą lub nakazem.
   § 2. Kto zaś wskutek zawinionego zaniedbania podejmuje lub pomija bezprawnie z czyjąś szkodą akt władzy kościelnej, posługi albo zadania, powinien być sprawiedliwie ukarany. – http://www.intratext.com/IXT/POL0025/_P44.HTM

 16. Ag. pisze:

  Proszę o modlitwę kochani. Dzisiaj dowiedziałam się ze za miesiąc/dwa dostanę wypowiedzenie umowy o pracę. Niby cos tam obiecują nie chca jednak zachować ciągłości składek. Wszystko jest podejrzane. Bardzo mi przykro z tego powodu. Bo wcześniej szykowałam sie na lepsze stanowisko zostala mi podłożona swinia mówiąc brzydko. Udawałam slepą i głuchą i przeszłam na poprzednie stanowisko byleby tylko miec prace gdzie dostalam umowę. Ani razu nie bylam na zwolnieniu lekarskim zdarzalo się ze przychodzilam do pracy chora, nie wzięłam też ani jednego dnia wolnego z przysługujących mi dni urlopowych pracowałam poniżej swoich kompetencji np. sprzatalam mylam okna itd. A teraz Znowu jestem zepchnięta nie pytajcie jak się czuje. Ladniejsi sprytniejsi chociaz przyszli pracować po mnie zostają a ja najprawdopodobniej będę musiala odejść.Mam juz tego dość.
  „Blogoslawieni Ci którzy łakną i pragną sprawiedliwości (…)”

  • Flora pisze:

   o jakze ja cie rozumiem Ag.Zaufaj Bogu i Maryji.+++

  • x pisze:

   setki tysiecy ludzi straca prace w najblizszym czasie … wspolczuje tym ktorzy maja kredyty. dramat sie jeszcze nawet nie zaczal . pod koniec roku ludzie beda z mieszkan eksmitowani nie bede mieli za co kupic jedzenia.

  • Małgorzata pisze:

   Niech Cię Bóg Błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą i niech Cię obdarzy swą łaską, Niech Zwróci oblicze swoje ku Tobie i niech Cię obdarzy pokojem.
   Jezu Ty się Tym zajmij!

 17. Uczeń Jezusa i Maryi pisze:

  Mam pytanie czy służba liturgiczna.tzn. ministranci i lektorzy to osoby posługujące i oni nie są wliczani w dozwoloną liczbę? Pytam bo nie wyobrażam sobie Triduum bez ich posługi. Dziękuję za odpowiedź ❤️

 18. wobroniewiary pisze:

  💞 Taka pogoda w San Giovanni Rotondo – pogoda z wczoraj, cela O. Pio z wczoraj i historyczne nagranie Pater noster (Ojcze nasz) odmawianego przez św. Ojca Pio 💞

 19. pozdrawiam pisze:

  Moi Drodzy, prosiłam niedawno o modlitwę. Błagam Was o dalszą modlitwę, mój stan się pogarsza,potencjalnie śmiertelna sytuacja a jestem w miejscu, gdzie nawet kościoły są pozamykane.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s