25 marca 2020 w Fatimie – poświęcenie Polski Niepokalanemu Sercu Maryi!

Na prośbę Przewodniczącego Episkopatu Polski Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego, skierowaną do kardynała Manuela José Macário do Nascimento Clemente, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, do aktu poświęcenia Portugalii i Hiszpanii Niepokalanemu Sercu Maryi w dniu 25 marca 2020 w Fatimie, zostanie również dołączona Polska

Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
w związku z kolejnym ograniczeniem liczby uczestników zgromadzeń

W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (por. http://www.gov.pl). Mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich Polaków, proszę o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia.

Jednocześnie kolejny raz zachęcam wszystkich wiernych do łączenia się w modlitwie ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.

Ufajmy, że dzięki modlitwie oraz wysiłkom nas wszystkich, jak najszybciej będziemy mogli cieszyć się na nowo wspólną celebracją w naszych kościołach.

Powierzając po raz kolejny Panu Bogu naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków w kraju i za granicą, poprosiłem kardynała Manuela José Macário do Nascimento Clemente, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, aby włączył również Kościół w Polsce w akt zawierzenia, którego ma dokonać w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie dnia 25 marca 2020 roku.

W tym bardzo trudnym czasie ogarniam wszystkich moją modlitwą, zwłaszcza osoby starsze, chore i samotne. Równocześnie zachęcam do solidarnego podejmowana uczynków miłosiernych wobec osób potrzebujących.

Z pasterskim błogosławieństwem,

Abp Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)
źródło:episkopat.pl 

Modlitwa aktu poświęcenia zostanie odmówiona przez kardynała D. António Marto na zakończenie Różańca o godz. 18.30 (godz. 19.30 – polskiego czasu), całość będzie transmitowana  na żywo poprzez stronę internetową Sanktuarium Fatimskiego

Transmisja on-line: kliknij

❤ Bądźmy razem na modlitwie przy Niepokalanym Sercu Maryi ❤

A o godz. 19-30 w Polsce:

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

79 odpowiedzi na „25 marca 2020 w Fatimie – poświęcenie Polski Niepokalanemu Sercu Maryi!

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • dorota pisze:

   A ja błagam Pani Ewo prosze o ofiarowanie mojego zmarłego brata Piotra ktÓry był bezdomny i alkoholik który miał 4 dzieci ale sìe pogubił i przez alkohol stracił życie w piątek .2020 r marzec .Był to dobry i uczynny człowiek kochany brat szanował swoich rodziców którzy już nie zyją i przede wszystkim mnie mojego męża i moje dzieci to był moj brat który jeszcze spędził wigilie z nami 2019 r i bardzo mi zależy na jego duszy błagam o modlitwę za jego duszę proszę jego dzieci go porzuciły i żona tylko 1 córka miała z nim kontakt ja jestem na kwarantannie i nie mogę uczestniczyć w jego pogrzebie który odbędzie się we czwartek. Niestety rodzine nie obchodzi że nie będzie mnie na pogrzebie i jest mi bardzo przykro poniewaz tylko ja i moja 2 siostra na 12 rodzeństwa zyjących utrzymywał kontakt ze mną i z moją 2 siostrą dzisisj zrobiły tak a nie inaczej serce mi pęka.Proszę o modlitwy za duszę Piotra

  • Witold pisze:

   Szczęść Boże, czy jest możliwość dodania samego tego Aktu Zawierzenia na stronie w dobrej jakości i z powyższym tłem, takiego który by był gotowy do wydruku? Tak, aby każdy mógł go pobrać, wydrukować, zawierzyć się naszej Matce i powiesić w domu 🙂

  • Anna pisze:

   Będę pamietala o Pani bratu jutro. Niech odpoczywa w pokoju
   Z Panem Bogiem

  • Joan pisze:

   Kochani chcialam was powiadomic ze w diecezji Los Angeles, zabronione jest juz wszystko, ksieza nawet nie moga spowiadac…
   Jakby ktos z was jeszcze mial watpliwosci, ze gorzej nie moze byc..moze…,wiec modlcie sie w Polsce i spowiadajcie szybko, za nim to do was nie dojdzie.
   U mnie jeszcze jest spowiedz dostepna, ale teraz bede z niej korzystac co tydzien, zeby byc czysciutka, za nim zniknie calkowicie.Mam nadzieje ze jak tonsie stanie to Jezus przyjdzie i nie pozwoli mi zyc w grzechach bez spowiedzi. Codziennie blagam o to na modlitwie.

 2. AnnaSawa pisze:

  Odezwa ojca Laurencjusza OSPP na ten czas.
  Niech go Bóg błogosławi i Matka Boża strzeże. Amen. ❤

  • Sylwek pisze:

   chyba nic dodawać nie trzeba prawda? ale przestrzegajmy abp Gądecki prosi.
   Przecież to od razu widać ze tak przeszkadzają Msze Św bo widza że jeszcze ludzie chodzą i chcą w ostatnią niedzielę było bardzo dużo ludzi – za dużo jak widać

  • Gabriela pisze:

   Z życia wzięte….pracuje w szpitalu w Londynie Ten wirus jest bardzo niebezpieczny. Łatwo się przenosi. Potencjalny nosiciel to ty może ja bez objawów. Wchodzimy do tramwaju do sklepu. Przenosi się na 30 latka. On lub ona nie ma objawów ale babcia zaczyna kaszleć…. I tak na moim oddziale 10 pacjentów powyżej 60 roku życia walczy ….jeszcze bo ktoś z nas to przyniósł. Ja może koleżanka może pielęgniarka a może wnuczka bez objawów….
   Wszyscy się starają pomoc…. nieraz ciężko znaleźć środek jak ochronić ludzi i przestrzec potencjalnych nosicieli …… Ale ten wirus jest bardzo niebezpieczny. Zdaje sobie sprawę również że jest to jednocześnie atak na kościół Boży kościół. Dlatego módlmy się gorąco do Boga żywego w Najświętszym Sakramencie. Polska zamknęła jak było 300 pozytywnych pacjentów my jak 3500…….. Boże dopomóż
   Proszę Wszystkich o jedno Zdrowas Maryja
   Jezusie Maryjo i Józefie kochamy Was ratujcie dusze Amen

 3. babula pisze:

  Tak różaniec to ratunek na straszny czas jaki przeżywamy. Ale Pan Bóg w swojej dobroci dał nam też nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Pamiętajmy o nim.
  Jezus obiecał ochronę tym, którzy odmawiają koronkę do Bożego miłosierdzia. Tyle cudów za wstawiennictwem s.Faustyny się wydarzyło! Dlaczego szukamy tak daleko?
  Godz. 15.00 TO GODZINA MIŁOSIERDZIA! BŁAGAJMY WTEDY O MIŁOSIERDZIE !

 4. Joanna pisze:

  29 marca mieszkańcy Anglii i Walii zawierzą kraj i samych siebie Maryi, prosząc o nawrócenie i ponowną ewangelizację tej ziemi. W obliczu walki z pandemią koronawirusa akt oddania się w opiekę Matce Chrystusa nabiera szczególnego znaczenia. Duchowe przygotowania do tego wydarzenia trwają od dwóch lat.

  Read more: http://www.pch24.pl/anglia-i-walia-zawierzaja-sie-maryi-proszac-o-nawrocenie-i-ponowna-ewangelizacje-tej-ziemi,74844,i.html#ixzz6HeOTr9Ks

 5. mer pisze:

  tak się cieszę, że abp Gądecki podjał szybciutko taka decyzję. Bogu niech będą dzięki

 6. Adam z Lublina pisze:

  Szczęść Boże! Pani Ewo, a może zechciałaby Pani opublikować apel środowisk tradycji o zawierzeniu nie tylko rodzin, ale też całej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu NMP? https://militia-immaculatae.info/pl/apel-ksiedza-moderatora/

 7. pozdrawiam pisze:

  Błagam Was moi drodzy o modlitwę za mnie w intencji zdrowia. Znalazłam się w ciągu kilku godzin w bardzo groźnej sytuacji dla zdrowia.

 8. Ola pisze:

  Przesyłam to co dostałam przed chwilą SMSem: Przesyłam informację nadesłaną przez Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski, że dzięki życzliwości Telewizji Polskiej oraz dyspozycyjności Ojca Jacka Salija OP, TVP3 w paśmie ogólnopolskim nadawać będzie „Rekolekcje z dominikaninem Jackiem Salijem”.
  Nauki będą emitowane o godzinie 20.40 w dniach 25, 26 i 27 marca br. (środa, czwartek, piątek), zaraz po transmisji Mszy Świętej z Jasnej Góry. Długość poszczególnych odcinków przewidywana jest na 20 minut.
  Proszę powiadomić wiernych o tej możliwości uczestniczenia w wielkopostnych ćwiczeniach duchowych za pośrednictwem transmisji telewizyjnej.

 9. Maria pisze:

  Jeżeli stałoby się tak, że za kilka dni, w kwietniu odłączą internet na kilka dni, to pamiętajmy o stałych modlitwach (zwł.Różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego).. Zostańmy z Bogiem.

  • wobroniewiary pisze:

   A to niby dlaczego mają odłączyć internet – już nie przesadzajcie!

   • Maria pisze:

    Niewielu widzi i niewielu rozumie, co naprawdę dzieje się teraz na świecie. Pismo Święte mówi: będą patrzyli a nie będą widzieli.
    Módlmy się. Bóg umocni wiernych i pomoże w przeżyciu tego, co się zbliża.

  • Janek pisze:

   Ja rok temu wydrukowałem sobie modlitwy „do codziennego odmawiania” (dołożyłem jeszcze modlitwę dla tych co podjęli duchową adopcję dziecka poczętego) w kilku egzemplarzach i mam zawsze pod ręką. Przecież zawsze może zdarzyć się jakaś awaria internetu, prądu czy komputera a jak jest na papierze to nie ma z tym problemu.

 10. Euzebia pisze:

  AKATYST – fragmment

  O, Waleczna Hetmanko, zwycięska wdzięczności pieśń, z niewoli wyswobodzeni, słudzy Twoi, niesiem Ci, Bogurodzico. Ty, która posiadasz Moc Niezwyciężona, od wszelkich nieszczęść wybaw nas, byśmy do Ciebie wołali:
  Witaj, Oblubienico Dziewicza

  Archanioł z Nieba posłan był, był “Witaj” Matce Boga rzekł. A kiedy ujrzał, że na jego bezcielesny głos bierzesz na siebie ciało, Panie. stanął w zachwycie wołając do Niej:
  Witaj, przez którą jaśnieje radość Witaj, dla której klątwa odpuszczona, Witaj, która Adama podnosisz z upadku Witaj, która od łez uwalniasz Ewę.
  Witaj, o wysokości, pojęciom ludzkim niedostępna, Witaj, głębino nawet Anielskim okiem niezbadana Witaj, bo jesteś Tonem Króla Witaj, bo dźwigasz Tego, co wszystkie dźwiga rzeczy
  Witaj, Gwiazdo Słońce nam ukazująca, Witaj, Łono Boskiego Wcielenia, Witaj, przez którą stworzenie się odnawia, Witaj, przez którą Stwórca Dzieckiem się staje
  Witaj, Oblubienico Dziewicza.

  Bacząc Najświętsza Panna na swoje Dziewictwo do Gabriela śmiele rzecze: “Dziwne twej mowy znaczenie i Duszy Mojej do pojęcia trudne. Poczęcie bowiem bez męża udziału i Macierzyństwo głosisz mi wołając: Alleluja”
  Alleluja, alleluja, alleluja

  Czeka Dziewica z upragnieniem na poznanie niepoznawalnego i rzecze Bożemu słudze: “Czyż Łono Moje Dziewicze może począć i porodzić Syna? Powiedz mi”. A on w bojaźni i czci rzekł Jej wołając:
  Witaj, wtajemniczona w niewymowną radę, Witaj, pełna wiary w sprawy milczenia godne, Witaj, któraś przedsmakiem Cudów Chrystusowych, Witaj, Pełnio Wszystkiego, co o Nim jest Prawdą.
  Witaj, drabino, po której sam Bóg z Nieba zstąpił. Witaj, moście, wiodący z ziemi ku Niebiosom Witaj, cudzie, o którym słów brak jest Aniołom, Witaj, rano bolesna zadana demonom.
  Witaj, Światłość rodząca w sposób niewymowny, Witaj, któraś nikomu nie wyjawiła “Jak” swej tajemnicy, Witaj, która przekraczasz wiedzę wszystkich mędrców, Witaj, która wierzącym rozjaśniasz umysły.
  Witaj, Oblubienico Dziewicza

  Dziewicę, co męża nie znała, Moc Najwyższego okryła cieniem ku Poczęciu; a Jej Łono nietknięte urodzajną uczyniła rolą dla wszystkich, którzy chcą zbierać Zbawienie tak oto śpiewając: Alleluja.
  Alleluja, alleluja, alleluja.

 11. Euzebia pisze:

  „Mistyczne Miasto Boże czyli Żywot Najświętszej Maryi Panny” – objawienia Matki Bożej dane Marii z Agredy.

  Audiobook:

  „Jak Najświętsza Maryja Panna w ciągu dziewięciu dni została przygotowana do przyjęcia Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego”
  http://www.youtube.com/watch?v=A_g7uUCEvBY&list=PL19zCYWowYWcIX8lZDn65LoGMU6nNp9QG&index=15

  „Wcielenie Syna Bożego w Dziewiczym Łonie Maryi”
  http://www.youtube.com/watch?v=Jj_nrmWMe-Q&list=PL19zCYWowYWcIX8lZDn65LoGMU6nNp9QG&index=16

 12. wobroniewiary pisze:

  OPINIA PRAWNIKA 🙂 ❤
  Od jutra – podczas liturgii może przebywać w kościele nieograniczona liczba osób, pod warunkiem, że wszyscy sprawują kult religijny.

  I tu przechodzimy do sedna sprawy, czyli tego, kto rzeczywiście sprawuje kult religijny w Kościele Katolickim?

  Z pomocą przychodzi Katechizm Kościoła Katolickiego i jego artykuł 1140, który stanowi:
  KKK 1140 Liturgię celebruje cała wspólnota, Ciało Chrystusa zjednoczone ze swoją Głową. "Czynności liturgiczne nie są czynnościami prywatnymi, lecz kultem Kościoła, będącego «sakramentem jedności», a Kościół to lud święty, zjednoczony i zorganizowany pod zwierzchnictwem biskupów. Dlatego czynności liturgiczne należą do całego Ciała Kościoła, uwidaczniają je i na nie oddziałują. Poszczególnych natomiast jego członków dotyczą w różny sposób, zależnie od stopnia święceń, urzędów i czynnego udziału" (Sobór Watykański II, konst. Sacrosanctum Concilium, 26). Dlatego również "ilekroć obrzędy, stosownie do ich własnej natury, wymagają odprawiania wspólnego z obecnością i czynnym uczestnictwem wiernych, należy podkreślać, że o ile to możliwe, ma ono pierwszeństwo przed odprawianiem indywidualnym i niejako prywatnym" (Sobór Watykański II, konst. Sacrosanctum Concilium, 27).

  • Bożena pisze:

   😊❤🙏

  • Monika pisze:

   Pytanie było: gdzie się pomyliłem?
   Tu jest pomyłka: że w prawie świeckim nie obowiązuje prawo Kościelne – tak odpowiedział mój mąż, po tym jak przeczytałam jemu cały ten tekst.

   Pytanie dodatkowe: czy nasi rządzący znają prawo Kościelne lub KKK i czy go stosują?
   Jeśli w ogóle (dobrze) znają, to na pewno nieliczni.

   • Paweł pisze:

    @Monika: „Pytanie dodatkowe: czy nasi rządzący znają prawo Kościelne lub KKK i czy go stosują?”
    – Myślę, że ta obecna władza polityczna w Polsce MIMO WSZYSTKO nie jest tą, którą upodobała sobie NMP Królowa Polski, a zatem jest tylko kwestią czasu, kiedy „ich głowy polecą” [mówiąc obrazowo: z pozycja polityczną p. J. Kaczyńskiego może się w przyszłości stać podobnie, jak z pozycją jego śp. brata (przy zachowaniu całego szacunku dla zmarłych – ale może powinien on sobie to potraktować jako „memento” dla siebie, choć wprawdzie nie co do swojego życia fizycznego, tylko co do swojego „bytu politycznego”…].
    Natomiast KKK 2244 stwierdza: „Każda INSTYTUCJA opiera się, nawet w sposób domyślny, na jakiejś WIZJI człowieka i jego PRZEZNACZENIA; czerpie z niej swoje kryteria sądów, swoją hierarchię wartości oraz LINIĘ POSTĘPOWANIA. Większość społeczeństw oparła swoje instytucje na kryterium pewnej wyższości człowieka nad rzeczami. JEDYNIE religia w sposób Boski OBJAWIONA otwarcie uznała w Bogu, Stwórcy i Odkupicielu, początek i przeznaczenie człowieka. Kościół zachęca władze polityczne, by w swoich sądach i decyzjach opierały się na inspiracji płynącej z PRAWDY o BOGU i o człowieku: «Społeczeństwa, które IGNORUJĄ TĘ INSPIRACJĘ lub też ją odrzucają w imię swej niezależności względem Boga, są zmuszone do szukania w sobie lub do zapożyczania od JAKIEJŚ IDEOLOGII swych odniesień i swego celu. Nie dopuszczając do obrony OBIEKTYWNEGO kryterium dobra i zła, pozwalają sobie na TOTALITARNĄ władzę, jawną lub zakamuflowaną, nad człowiekiem i jego przeznaczeniem, jak to pokazuje historia.»” – http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-2-2.htm
    A papież Grzegorz XVI w XIX wieku podobne myśli wyrażał bardziej wprost i dosadnie: „(…) Ze łzami i z sercem ściśniętym ze smutku przychodzimy do Was, znając Waszą gorliwość ku religii, wiemy jakich trosk nabawia Was jej ucisk w obecnych czasach. Prawdziwie bowiem można by rzec, że jest to GODZINA MOCY CIEMNOŚCI, na przesianie wybranych synów jak pszenicy (…). Wraz z czczą wesołością wzmaga się bezbożność, bezwstydna nauka, WYUZDANA WOLNOŚĆ. Już poszły w pogardę święte tajemnice, a ze wszech miar niezbędne i konieczne okazywanie czci Boskiej jest poniewierane, wyszydzane i wystawione na bluźnierstwa przez złośliwych ludzi. (…) W akademiach i gimnazjach wyrodziły się z nowatorstwa potworne poglądy, z powodu których już nie pokątnie i skrycie ale otwarcie, w bezpośrednim ataku doznaje straszliwej napaści wiara katolicka. Sposobem nauczania i przykładem nauczycieli ZDEMORALIZOWANA młodzież, zapowiada ogromny upadek religii, a w obyczajach hołduje OBRZYDLIWEJ ROZPUŚCIE. (…) [Natomiast] według przestrogi Św. Agatona papieża «co raz ROZSTRZYGNIĘTO, ani umniejszać, ani zmieniać ani dodawać, ale wszystko w słowach i w interpretacji należy zachować nienaruszone». (…) Niegodziwą byłoby również rzeczą i zgoła przeciwną szacunkowi z jakim należy traktować prawa Kościelne, gdyby postanowienia tegoż Kościoła dotyczące sprawowania OBRZĘDÓW, albo norm OBYCZAJOWYCH lub też praw kościelnych i zachowania się SŁUG OŁTARZA, lekceważyć w mniemaniu jakiejś SZALONEJ WOLNOŚCI, i traktować jak się komu podoba, uznawać za niezgodne z pewnymi zasadami prawa naturalnego albo wreszcie uznawać za niedoskonałe lub niedostateczne i podlegające autorytetowi władzy świeckiej. (…) W tym miejscu pragniemy pobudzić Wasze męstwo w obronie religii wobec najbardziej przewrotnego sprzysiężenia, zmierzającego do zniesienia CELIBATU duchownych, szerzy się ono jak sami wiecie, coraz bardziej, popierają je wraz z najbardziej przewrotnymi filozofami naszych czasów nawet niektórzy z duchownych (…). Potrzeba [także] nieustannie nauczać lud, że MAŁŻEŃSTWO raz ważnie zawarte, nie może być potem nigdy rozwiązane, że małżonkom Bóg przykazał wspólne pożycie do śmierci, i że ten związek może być rozwiązany jedynie śmiercią. Pamiętając, że małżeństwo jest rzeczą ŚWIĘTĄ a tym samym PODLEGAJĄCĄ WŁADZY KOŚCIOŁA, niech mają przed oczyma prawa tegoż Kościoła dotyczące małżeństwa, niech je wiernie i święcie wypełniają, ponieważ od ich zachowywania zależy siła, skutek i uczciwe pożycie małżeńskie. Niech się wystrzegają w czymkolwiek uchybić świętym nakazom i POSTANOWIENIOM SOBORÓW, dobrze wiedząc, jak są nieszczęśliwe skutki tych małżeństw, które były zawarte przez narzeczonych wbrew dyscyplinie kościelnej, albo bez pojednania się z Bogiem, albo TYLKO Z POWODU PODNIET LUBIEŻNOŚCI, bynajmniej nie myśląc o sakramencie i tajemnicach w nim zawartych. (…) Wiadomo [zaś] na podstawie doświadczenia opartego na całym starożytnym dorobku, że państwa kwitnące potęgą, sławą i zamożnością upadły tylko z powodu tego jednego nieszczęścia: NIEUMIARKOWANEJ DOWOLNOŚCI opinii (…) i ŻĄDZY coraz to nowych ZMIAN. (…) Niczego też pomyślnego nie możemy oczekiwać od tych, którzy pragną PORÓŻNIĆ Kościół z władzą ŚWIECKĄ i zniszczyć wzajemną ZGODĘ (…). [Dlatego rządzący państwami] najpierw niech popierają sprawę ZBAWIENIA, [raczej] niż [sprawy] państwa, o to najbardziej dbając (mówimy to za św. Leonem papieżem) «aby do ich korony ziemskiej Bóg dodał koronę wiary». Dani ludom za ojców i opiekunów, prawdziwy, niewzruszony, błogi POKÓJ i SWOBODĘ na nie sprowadzą, jeżeli do tego się najwięcej przyczynią aby żadnego USZCZERBKU nie poniosła religia i POBOŻNOŚĆ względem Boga.” – https://silesia.edu.pl/index.php/Papie%C5%BC_Grzegorz_XVI_-_encyklika_Mirari_vos_z_15_VIII_1832
    A zatem – summa summarum – w kwestiach relacji państwo-Kościół i w kwestiach zakresu WOLNOŚCI religijnej vs. OBOWIĄZKÓW religijnych, to moim zdaniem [mówiąc dość dosadnie i trochę „z przymrużeniem oka”] trzeba chyba tu wypośrodkować coś pomiędzy powyższym nauczaniem GRZEGORZA XVI a współczesnym nauczaniem BENEDYKTA XVI, takim jak np. to: https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/benedykt_xvi/przemowienia/kuriarz_22122005.html

  • Longin pisze:

   Rzeczywiście informacja jest bardzo pozytywna, przy czym, jeśli jej charakter był niezamierzony tzn. intencja ustawodawcy była inna – to mamy spór interpretacyjny – który w dobrej wierze możemy wykorzystać w tym czasie do legalnych zgromadzeń, przy czym ważne aby jak najwięcej kapłanów o ty wiedziało. Nie widzę bowiem, aby w ustawie zdefiniowano pojęcie kultu religijnego, a zatem ta interpretacja jest właściwa.

 13. EwaT. pisze:

  Prosilabym serdecznie o modlitwe za mnie ,dzis mam urodziny. Kazda modlitwe ofiaruje za ksiezy w szczegolnosci we Wloszech.Bog zaplac kochani🥰

 14. Kropeczka pisze:

  Właśnie przed chwilką dokonaliśmy zawierzenia naszej rodziny Mamie niebieskiej. Mój 7 letni syn z uśmiechem po zawierzeniu powiedział,, mamo to teraz już jesteśmy w polu siłowym Maryji.”
  Teraz zostaje nam( wszystkim) ufność dziecka a pole siłowe Maryi będzie działać.

  • Monika pisze:

   My także w łączności ponowiliśmy to zawierzenie.
   Bądźmy więc nadal w „polu siłowym Maryi” 🙂 ❤
   Najlepszą, najskuteczniejszą bronią, wskazaną przez Maryję, jest Różaniec Św.
   Nie rozstawajmy się z tą bronią i jednocześnie z tym łącznikiem z Maryją i całą wspólnotą Kościoła.

  • Antonina pisze:

   🙂 genialnie w swej prostocie, to jeszcze dodajmy do tej dziecięcej ufności, modlitwę Niewolników Maryi: ” O Jezu, żyjący w Maryi,
   przyjdź i żyj w sługach swoich,
   w duchu Twojej świętości,
   w pełni mocy Twojej,
   w doskonałości dróg Twoich,
   w uczestnictwie cnót Twoich,
   w uczestnictwie tajemnic Twoich.
   Panuj nad wszelką potęgą nieprzyjacielską
   w Duchu Twoim, na chwałę Ojca. Amen. „

  • Anna pisze:

   wzruszające:)

 15. Alicja Lula pisze:

  Maryjo oddajemy sięTwojej opiece.Nas samych.nasze rodziny ,dzieci,wnuki.braci.ich rodziny,parafie,Ojczyznę.Kapłanów i cały Rząd naszej ojczyzny.Amen.

 16. Joanna pisze:

  u mnie w diecezji dziś dekret bp. : w Mszach każdego dnia ma uczestniczyć 5 osób które zamówiły intencję (to zrozumiałe), Uroczystości pogrzebowe – przy grobie, tu też 5 osób z rodzin i na Mszy pogrzebowej także 5 osób, odwołano nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej; Bierzmowania i I Komunie przeniesiono po 31 sierpnia, Kościoły pozostają otwarte z zaleceniem obecności do 5 osób. Spowiednicy mają być dyspozycyjni w ciągu całego dnia i starać się nie opuszczać parafii. Sakrament Pokuty w Kościele tylko dla tych którzy o to poproszą z zachowaniem liczby 5 osób, należy zachęcać wiernych do wzbudzania aktu żalu doskonałego. Zawieszono posługę nadzwyczajnych szafarzy. Posługa Kapłana wobec chorych w domach jedynie na wezwanie w zagrożeniu życia.
  Ale jest też postanowienie o wystawieniu Najświętszego Sakramentu i adoracja nie krócej niż 1h, a rozpoczęciem ma być Godzina Miłosierdzia czyli 15:00 !
  Tak jest u mnie w diecezji od dziś do odwołania.

  • Kaśka pisze:

   Ja też z opolskiej 🙂

  • Joanna pisze:

   było też takie „ostrzeżenie” między znajomymi w sms, kiedy było ograniczenie do 50 osób żeby uważać i potraktować to poważnie, bo mogą być osoby które specjalnie przyjdą i nagrają komórką że to nie jest przestrzegane i będą to zgłaszać władzy że przychodzi więcej osób. I księża zostali postawieni w trudnej sytuacji, bo ciągle powtarzano o nie szkodzeniu zdrowiu i o zgonach. Tu gdzie mieszkam, jeden z sąsiadów przestraszył się i jak dowiedział się o osobie która była za granicą zgłosił to służbom i była kontrola u tej osoby. Ogólnie jest ciężko bo u mnie w woj. akurat sporo osób pracuje za granicą i zjeżdża co wekend do domów; ale nie jest bardzo źle. Dlatego teraz przy ograniczeniu do 5 osób także mówi się o ostrożności i potraktowaniu tego poważnie, bo księża jak nie będą mieć wyboru to zamkną Kościoły i Msze będą bez udziału wiernych. Sąsiadka jak było ograniczenie do 50 osób zwracała nam uwagę, że „przecież są Msze w tv i nie ma potrzeby chodzić do Kościoła.” W każdym razie chodzi mi o to że żyjemy wśród ludzi różnej wiary i niewierzących którzy nas nie zrozumieją a nawet mogą przez nasze zachowanie mieć pretekst do tego by zgłaszać to władzy i potem też domagać się działań od Kościoła w imię nie szkodzenia innym, zdrowia i miłości bliźniego itp.
   To jest czas próby naszej wiary i wyrzeczeń i ofiar także duchowych. Bądźmy więc roztropni jak węże, ale nieskazitelni jak gołębie.

 17. Longin pisze:

  Bardzo proszę o westchnienie modlitewne w mojej intencji dzisiaj

 18. wobroniewiary pisze:

  Najnowsze orędzie z Trevignano Romano ❤
  (…) Moi bracia, światowa elita chce was zniewolić, staliście się jak poddani, ale Ja przyjdę i uwolnię was od tego całego zła…
  (…) Umiłowane dzieci, wy, którzy teraz staliście się częścią mojej małej trzódki, podążajcie śladami mojej Matki, a Ja będę wam towarzyszył między lwami i żmijami, nikt nie może was dotknąć, nikt nie może was skrzywdzić.
  (…) Moc Boga jest tak wielka, że ​​Mój płaszcz i moja Matka zakrywają was i czynią was niewidzialnymi dla zła

  Ps. Czekam na cale tłumaczenie od ks. Grzegorza Bliźniaka i Ewy Jurasz

 19. Ela pisze:

  Do 5 osób na Mszy Świętej. Katolicy udają , że jest wszystko ok. Sprytny plan wrogów Kościoła.

 20. wobroniewiary pisze:

  Bardzo ważna rozmowa z ks. dr. Grzegorzem Bliźniakiem (od 1:01:27)
  – o ostrzeżeniu, o 3 dniach ciemności, o objawieniach, o Bożej sprawiedliwości, o fałszywym i prawdziwym Miłosierdziu

 21. Ola pisze:

  Czy myślicie ,że niebawem nastaną 3 dni ciemności ? Rozmawiałam z moją mamą , mówiła ,że muszą z tatą zakupić 2 gromnice ,bo ich są już zużyte i chcą w Wielką Sobotę dostać się do Kościoła,aby móc je poświęcić ,bo czują ,że zbliżają się 3 dni ciemności. Dało mi to do myślenia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s