Ks. Jacek Rosół z Pogotowia Modlitewnego Królowej Pokoju: O sakramencie pokuty i pojednania

Czas Wielkiego Postu jest szczególnym czasem pokuty i pojednania z Panem Bogiem. Stąd kolejna „Rozmowa dnia” na antenie Radia FARA dotyczyła sakramentu pokuty i pojednania, który odgrywa istotną rolę w naszym procesie nawracania się. Gościem rozmowy dnia był ks. Jacek Rosół, proboszcz parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Szczepańcowej.

O dobrą spowiedź warto zatroszczyć się nieco wcześniej, nie zostawiając tego momentu na ostatnią chwilę, gdy przed konfesjonałami ustawią się długie kolejki. Bardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie do sakramentu spowiedzi, korzystając z odpowiednio dobranego Rachunku Sumienia.

Wielki Post sprzyja dobremu przygotowaniu do spowiedzi, gdyż dla wielu z nas jest czasem głębszego spojrzenia na swoje życie. Warto również zastanowić się na formą spowiedzi generalnej, która proponowana jest szczególnie tym, którzy przeżyli w swoim życiu nawrócenie i chcą powierzyć miłosierdziu Bożemu dotychczasowe życie. Taka spowiedź wymaga odpowiedniego i dojrzałego przygotowania. Należy też odpowiednio wcześniej poprosić kapłana, aby mógł nam poświęcić odpowiednią ilość czasu dla tej formy spowiedzi.

O Pogotowiu Modlitewnym Królowej Pokoju: http://chrystuskrol.przemyska.pl/pogotowie-modlitewne-krolowej-pokoju/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Ks. Jacek Rosół z Pogotowia Modlitewnego Królowej Pokoju: O sakramencie pokuty i pojednania

 1. Maggie pisze:

  Pandemia i strach?

  Antykatolicki atak

 2. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • Beata pisze:

   Pani Ewo dziękuję za wszystko co pojawia się na tej stronie. Zastanawiam się, jak Pani to ogarnia, trzeba być tytanem pracy i mieć ponadludzkie siły. Sama nie nadążam z czytaniem, ale absolutnie nie jest to jakaś sugestia, że treści jest za dużo. Pozdrawiam, pamiętam w modlitwie.

 3. Longin pisze:

  Ja też bardzo cenię to co robisz Ewo, ale BARDZO PROSZĘ ZWOLNIJ trochę z ilością wpisów…bo nie nadążamy. Wczoraj np. rano jeszcze był wpis o św.Józefie i od razu po nim kilka innych, co trochę go przesłoniło,a one też były bardzo ważne.
  Wiem, że masz swoje zdanie w tym temacie – może to też znak, że czas błyskawicznie przyspieszył…ale mi jakoś tęskno do tych pojedynczych wpisów i komentarzy, które moderowane były nawet przez 2 tygodnie 🙂

  • wobroniewiary pisze:

   Pozwól, że ja będę o tym decydować
   Miałam nie dać linku do Mszy św. z ks. Dominikiem? Czy informacji, że od wczoraj trwa 33-dniowe przygotowanie do okrycia płaszczem MB z Guadalupe całej Polski?
   A potem by było, szkoda, że nie wiedziałem…
   Ps. Nie musisz wszystkiego czytać 🙂

   • Longin pisze:

    Szanowne Panie, oczywiście macie rację…ja nic nie muszę 🙂
    zostałem niemal spoliczkowany i to z dwóch stron, zatem mea culpa…choć czytał będę nadal 🙂

    • wobroniewiary pisze:

     Nie spoliczkowany, aja Ci wyjaśniłam

     Posłuchaj, otwieram pocztę a tam kilkadziesiat maili, w tym maile od kapłanów, tak jak np. piękny mail od ks. kustosza od św. Filomeny. I miał czekać 2 tyg.? Abym zadowoliła Ciebie czy innych i opublikowała to proroctwo dopiero za 2 tyg.?

     Ale teraz mam w zanadrzu dwa wpisy: wpis z ks. Glasem i rachunek do spowiedzi generalnej. Jeden dziś, drugi w niedzielę i chwila odpoczynku 🙂

  • Renata pisze:

   Szanowny Panie Loginie, dla wielu treść artykułu lub ważnej informacji,jest cenniejsza niż komentarze „moderowane przez dwa tygodnie”. To co ma być skomentowane, tak czy inaczej pojawia się. Proszę dostosować czytanie do swojego rytmu i nie ograniczać innych. Dziękuję Pani Ewo za cenne wiadomości i Pani tytaniczna pracę. Z Panem Bogiem! 💙🙏

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s