20 marca: zapraszamy na Drogę Krzyżową live z Medjugorie

Droga Krzyżowa Live Medugorje
20.03.2020 r. – godz. 9:30

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

47 odpowiedzi na „20 marca: zapraszamy na Drogę Krzyżową live z Medjugorie

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Dziś przeszliście wszelkie moje oczekiwania 💞🙈🙈🙈💞
  Idę się przespać, nie dowierzam, trzeba ciut ochłonąć 🙂

 3. Paweł pisze:

  PILNE! Może zdążycie odmówić przed północą:
  https://delasalle.edu.pl/uroczystosc-sw-jozefa/

 4. wobroniewiary pisze:

  Z maila:

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
  Pragniemy podjąć modlitwę wstawienniczą i post od 23.03 do 10.06 tj. 2 x 40 dni przed Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w intencji Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, aby dalej niestrudzenie umacniał naszą wiarę i cześć należną Chrystusowi Eucharystycznemu.
  Chcemy podziękować za jego wierność Bogu i Ewangelii, w szczególności za słowo pasterskie skierowane do nas na III Niedzielę Wielkiego Postu (15 marca), w którym upomniał się o należną postawę przyjmowania Pana Jezusa w Komunii Św. na kolanach i do ust, pielęgnowaną w Kościele przez wieki. Umocnił tym naszą pobożność i wiarę w Chrystusa obecnego w Konsekrowanej Hostii.
  Zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych o otoczenie wspólną modlitwą oraz podjęcie postu w intencji naszego Księdza Arcybiskupa.
  Każdy uczestnik wybiera jeden dzień w tygodniu, w którym odmówi 1 dziesiątkę Różańca Świętego lub Koronkę do Miłosierdzia Bożego i podejmie post o chlebie i wodzie lub post ścisły (3 posiłki, w tym 1 do syta). Osoby, które nie mogą pościć zachęcamy tylko do modlitwy.

  Zwracamy się z prośbą o pomoc w rozpowszechnieniu tej inicjatywy. link do strony inicjatywy: http://www.facebook.com/40dnipokuty

  Z góry dziękujemy.
  Z Panem Bogiem.

 5. Iwona pisze:

  Wielkie Bóg zapłać za udostępnienie wczorajszej Mszy Świętej i zawierzenia rodzin Świętemu Józefowi z ks. Dominikiem Chmielewskim. Gdyby nie ta strona, nie mogłabym uczestniczyć w tym wydarzeniu. Niech Pan Bóg błogosławi a Maryja wspiera. Dziękuję🙏

  • wobroniewiary pisze:

   Dziś też będzie i u samej góry zamieszczę link przed 19-30
   „ROZPOCZYNAMY O 19.30 – RÓŻANIEC DO MATKI BOŻEJ 7 BOLEŚCI, A PO NIM EUCHARYSTIA 🙏👈🙏”

 6. Daria pisze:

  Chciałam zauważyć na różnice między orędziami z Włoch płaczącej Madonny a holylove. Pierwsze wskazują na kolejne wydarzenia inne epidemie a drugie ze do do czerwca się wyciszy . Pierwsze ostrzeżenie przed szczepionkami drugie ze szczepionka pomoże w zakończeniu epidemi . Czy tez macie takie przemyślenia ?

  • wobroniewiary pisze:

   Skupiamy się na Piśmie Świętym!
   Ja o tych drugich w ogóle nie słyszałam, poza waszymi komentarzami

  • Paweł pisze:

   Trzeba tu chyba mieć na uwadze dwie rzeczy: 1. że w odniesieniu do objawień prywatnych w szczególnym stopniu sprawdza się zasada, iż „diabeł tkwi w szczegółach” [bo np. orędzia „Holy Love” dają do zrozumienia – tak jak mówisz – że „do czerwca się wyciszy”, ALE „wyciszy się” w USA (no może też i np. w Kanadzie, bo tu chodzi o możliwość spokojnego i bez zagrożeń dojazdu do TEGO właśnie miejsca objawień, a przecież z Europy to chyba raczej nikt tam „extra” nie jeździ)!!! i NIC NIE MA TAM – ANI „MRU MRU” – na temat Europy, co jest BARDZO ISTOTNYM szczegółem! zawsze więc wobec tego w objawieniach prywatnych trzeba bardzo dużą uwagę przywiązywać do takich „niedopowiedzeń”, aby nie popaść w „nadinterpretację”]; 2. objawienia prywatne NIE SĄ – niestety – traktatami teologicznymi i w związku z tym są z reguły – można powiedzieć – „jednostronne”, tzn. przeważnie „naświetlają” dany temat tylko z jednej strony [czyli mówiąc obrazowo: w jednym objawieniu może być powiedziane, że „szklanka jest do połowy pełna”, a w innym objawieniu – że „szklanka jest od połowy pusta”]; dlatego rola traktatów teologicznych – wszechstronnych i systematycznych – jest niezastąpiona, [traktatów takich jak np. „Summa teologiczna” św. Tomasza z Akwinu] (a można tu jeszcze zauważyć, że taki „impresjonizm” tematyczny występuje nie tylko w objawieniach prywatnych. lecz nieraz nawet w Biblii, czyli – można chyba powiedzieć – Objawienie publiczne bywa w swoim „stylu” podobne do objawień prywatnych; dlatego potrzeba tu uwzględnienia całej kościelnej Tradycji świętej wraz ze wszystkimi konkluzjami, do jakich naukę Kościoła doprowadził poprzez wieki Duch Święty). [Bo wydaje mi się, że z tymi „szczepionkami” to o co innego chodzi w orędziach „Holy Love” (tam nawet nie ma słowa „szczepionka” – „vaccine”), a o co innego w orędziach z Trevignano Romano.] Może powinnaś podać DOKŁADNE cytaty, żeby było można je obiektywnie skonfrontować (tak trochę znów w myśl zasady, że „diabeł tkwi w szczegółach).

   • wobroniewiary pisze:

    Proszę bardzo proszę – już nie rozmawiamy o objawieniach bez imprimatur, bez polskich stron o nich itp. itd.
    Na I miejscu Pismo św., potem dopuszczam Medjugorie, Trevignano Romano – te, które mają jawną opiekę Kościoła a widzący czy mistycy są prowadzeni przez kapłanów

    • Paweł pisze:

     Polska strona tych objawień istnieje, choć ja osobiście mam niezbyt pochlebne zdanie na temat jakości zamieszczanych tam tłumaczeń poszczególnych orędzi, bo są one chyba za mało ścisłe [może jestem wszakże zbytnim „skrupulatem”?…; w każdym razie ja radzę sobie dobrze sam z angielskim oryginałem tych orędzi]: http://www.zjednoczoneserce.com/

    • wobroniewiary pisze:

     czy jest opieka Kościoła?

    • Paweł pisze:

     Pod poniższym linkiem znajduje się tekst taki:
     „Maureen’s spiritual director in 1999, Reverend Frank Kenney, a Marianist priest from Dayton, Ohio who holds a doctorate in Marian theology, and the late Archbishop Gabriel Ganaka, and Maureen and Don met with His Holiness, John Paul II, on August 11, 1999 and presented him with the Holy and Divine Love messages.” – http://www.holylove.org/about_visionary.php
     CZYLI: „Kierownik duchowy [wizjonerki] Maureen [Sweeney-Kyle] w roku 1999, wielebny Frank Kenney, ksiądz marianista z Dayton (w stanie Ohio), mający doktorat z teologii maryjnej, oraz zmarły już Arcybiskup Gabriel Ganaka wraz z Maureen i [jej mężem] Donem spotkali się z Jego Świątobliwością Janem Pawłem II (w dniu 11 VIII 1999) i zaprezentowali/sprezentowali mu [teksty] orędzi «Holy and Divine Love» [= «Świętej i Boskiej Miłości»].”

    • Paweł pisze:

     Może jeszcze powinienem wyjaśnić, że w moim poprzednim komentarzu mówiąc o „impresjonizmie” tematycznym, którego dopatruję się w objawieniach prywatnych czy niekiedy nawet w Biblii, miałem na myśli mniej więcej to, co tak oto opisane jest na str. XXXIX-XL przedsoborowego wydania biblijnego: „Pismo święte Nowego Testamentu – nowy przekład z Wulgaty przez ks. Eugeniusza Dąbrowskiego, doktora świętej teologii, doktora nauk biblijnych” [wydanie dziewiąte „Księgarni Św. Wojciecha”, Poznań-Warszawa-Lublin 1962, IMPRIMATUR: Posnaniae, die 5 mensis Aprilis 1946, L.S. – L.dz. 2937/45 (-) + Augustus Card. Hlond, REIMPRIMATUR: Posnaniae, die 15 Februarii 1958, L.dz. 1769/58 (-) + Antonius Baraniak, Archiepiscopus Posnaniensis (…)]:
     „(…) Lektura Nowego Testamentu może zmylić przeciętnego człowieka. Nie dostrzeże on tam ani hierarchii Kościoła, ani ustanowionych sakramentów, ani jasno sformułowanych dogmatów. Po przeczytaniu mógłby się stać raczej kwakrem niż katolikiem. A przecież dla tego, kto umie czytać między liniami, któż głębiej mówi o Kościele niż św. Paweł, a o sakramentach niż św. Jan.
     Nowy Testament – pisany na sposób URYWKOWY, FRAGMENTARYCZNY, SPONTANICZNY, pełen ogni płonących w pustce – podobny jest niebu gwiaździstych nocy
     albo wspomnieniom człowieka dojrzałego duchowo czy INTUICJOM geniusza. Może jeszcze najbardziej trafne pojęcie dają o nim znowu myśli Pascala, z których każda, jak PLAMA WODY stojącej po burzy, odbija w sobie całe niebo, a MIĘDZY NIMI NIE MA NIC. (…) Tak Nowy Testament BEZ PLANU i zdawałoby się bez piękna, oddaje się każdemu umysłowi i każdemu sercu ludzkiemu, aby przez swą pracę wewnętrzną zespoliły go w jedno.”

 7. Daria pisze:

  Czytam codziennie słowo z bibli na każdy dzień polecam jakby całkowicie oddające obecna sytuacje polecam w ten sposób słuchać słowa Bożego https://archibial.pl/czytania/

 8. Daisy pisze:

  Dołączam się: 27 marca post o chlebie i wodzie lub ścisły + Koronka do Miłosierdzia Bożego

 9. AGA pisze:

  Z calego serca dzieki! Sercem uczestniczylam na Drodze Krzyzowej w Medjugorje!

 10. Paweł pisze:

  W tym poważnym czasie, kiedy żegnamy codziennie setki umierających, może warto przypomnieć niektóre znane utwory mające „POŻEGNANIE” w swoich tytułach:
  Michał Kleofas Ogiński (1765-1833) – Polonez a-moll „POŻEGNANIE OJCZYZNY”:

  Joseph Haydn (1732-1809) – Symfonia nr 45 fis-moll „POŻEGNALNA”:

  Ludwig van Beethoven (1770-1827) – Sonata nr 26 Es-dur „LES ADIEUX” dedykowana J. Haydnowi (w roku jego śmierci):

  Fryderyk Chopin (1810-1849) – Polonez b-moll „L’ADIEU” [z roku 1826, jeden z tych nie opusowanych, a wydanych pośmiertnie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Polonezy_op._posth_(Chopin) ; opatrzony dedykacją: „A Guillaume Kolberg. Adieu!”]:

  Johann Strauss II (1825-1899) – Walc „POŻEGNALNY” („Abschieds-Walzer”), też nie opusowany, wydany pośmiertnie:

 11. wobroniewiary pisze:

  Przed chwilą rozmawiałam z ks. Dominikiem i przekazuję następujące informacje

  1) Wczorajsze nagranie jest obecnie poprawiane i będzie wrzucone na yt
  2) Dziś rozpoczynamy o 19.30 i jak tylko dostanę link, od razu wrzucam na przyklejony wpis u samej góry, wystarczy kliknąć na wowit i będzie widoczna transmisja on-line

 12. Bozena pisze:

  Dziękuję pani Ewo i pozdrawiam

 13. Ela pisze:

  Przesłanie dla wszystkich:

  • Sylwek pisze:

   U mnie w bloku to samo całe obiady wywalaja chleb a przeciez mozna odgrzac ususzyc zrobic bulke tarta. za dobrze jest za dobrze

   • wobroniewiary pisze:

    Chleb czerstwy namoczyć w jajku i ziołach i odsmażyć – danie jak się patrzy

    • Sylwek pisze:

     no tak wiem tak aby przykłąd dałem ale serce się kraje jak walą do biedronety lidlów stokrotek i innych z siatami i papierem toaletowym (nie wiem po co takie ilości tego po 5 zgrzewek i więcej moze ktoś wie?) a idziesz śmieci wyrzucić a tam całe obiady chleb bułki ryż kluski jak by po prostu z talerza zsunąć.

 14. wobroniewiary pisze:

  Chrześcijańskie portale, jak i światowe agencje, 16 marca 2020 r. podały informację o nagłej, pieszej wędrówce Papieża Franciszka do bazyliki Santa Maria Maggiore, aby tam wystosować modlitwę do patronki Wiecznego Miasta, Matki Bożej Śnieżnej (Salus populi Romani – łac. Ocalenie Ludu rzymskiego), była to Franciszkowa prośba o ustanie pandemii, która nawiedziła Włochy i cały świat, tak poinformował dyrektor watykańskiej Sala Stampa, Matteo Bruni.

  Papież Franciszek, prawdopodobnie, albo prawie na pewno, ten z wizji fatimskiej, w której było dwoje papieży i pełno trupów, dotarł do kościoła San Marcello al Corso piechotą, to tam znajduje się cudowny Krucyfiks, który w roku 1522 był niesiony w procesji przez dzielnice miasta, aby ustała w Rzymie „Wielka zaraza”.

 15. Maria Anna pisze:

  Tu MARIA i EWA. Polki z Međugorie brałyśmy czynny udział na żywo w Tej Drodze Krzyżowej . Ogromna Prośba o Modlitwe o nasz powrót do Polski Jedzie z nami także David . Bóg Zapłać

 16. Ewa pisze:

  Tu Maria i Ewa, ktore braly czynny udzial w drodze krzyzowej z ks. Krzysztofem.
  Zwracamy sie z prosba o wsparcie finansowe naszego powrotu do Polski.
  Ofiary mozna wplacac na ponizsze konto:
  Ewa Konopko
  48 1560 0013 2006 7599 5000 0001
  Bóg zaplać.
  Pamietamy o Was w modlitwie.
  Pozdrawiamy z Medugorje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s