Abp Stanisław Gądecki prosi o codzienny Różaniec święty o godz. 20.30

Ogólnopolski Różaniec w obliczu koronawirusa!
Odpowiedzmy na apel arcybiskupa St. Gądeckiego
i rozpocznijmy modlitewny szturm nieba

Świat ogarnia pandemia wywołana przez koronawirusa z chińskiego Wuhan i towarzyszący jej strach. Wiele osób zastanawia się, jak powinny zareagować. Jako katolicy musimy przyznać, że już najwyższy czas, by zrealizować prośby Matki Bożej, która w Fatimie wielokrotnie prosiła, by codziennie odmawiać Różaniec. Teraz o modlitwę zaapelował przewodniczący KEP metropolita poznański ks. abp Stanisław Gądecki. Wsłuchajmy się w jego głos i zróbmy to, o co prosiła nas Królowa Polski.

Różaniec to modlitwa wielu świętych. Różaniec to nasza ucieczka w rozmaitych problemach. Różaniec to nadzieja. Różaniec to źródło siły i łask. Różaniec to okazja do rozmowy z Panem Bogiem. Różaniec to – jak powiedział w Fatimie w roku 1982 św. Jan Paweł II – modlitwa Maryi

To właśnie tam, w małej portugalskiej wiosce położonej na krańcu świata, Matka Najświętsza objawiła się trójce dzieci i przekazała ludzkości swoje Orędzie. Mowa w nim o konieczności codziennego odmawiania Różańca, a także o pokucie. Wezwanie dotyczy nie tylko zatwardziałych grzeszników czy nieprzejednanych ideologicznych wrogów Kościoła. Konieczność modlitwy i pokuty skierowane jest do każdego, gdyż każdy z nas – bez wyjątku – obraża Pana Boga swoimi grzechami.

Panująca obecnie w polskim społeczeństwie atmosfera nastraja do refleksji o rzeczach ostatecznych: o śmierci, Bożym Sądzie i naszych pośmiertnych losach – czy trafimy do piekła, czy do nieba? Stańmy więc w prawdzie i powiedzmy sami sobie, że nikogo z nas ten los nie minie. Nie wiemy co prawda, czy przyjdzie nam odejść w marcu roku 2020, czy dokonamy żywota za wiele lat. Nie wiemy, czy umrzemy zaopatrzeni w Sakramenty święte w otoczeniu bliskich w naszym domu, czy zabierze nas z tego świata wypadek lub zaraza. Wiemy natomiast jedno – przez całe życie musimy przygotowywać się do Dnia Sądu. To bowiem wtedy przyjdzie nam zdać relację z każdego uczynku

Rozpocząć przemianę duchową można już dziś! Niezwykłą okazją ku temu jest apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, który wezwał duchownych i osoby konsekrowane, aby codziennie o godzinie 20:30 odmawiały w kościele (bez obecności wiernych, co dyktowane jest sytuacją epidemiczną) Różaniec w intencji chorych na COVID-19, tych, którzy się nimi opiekują, pracowników służb medycznych i sanitarnych oraz o pokój serc i nawrócenie. Prośba metropolity poznańskiego skierowana jest jednak także do nas, świeckich. Abp Stanisław Gądecki prosi wiernych, by o tej samej porze odmawiali w swoich rodzinach Różaniec w łączności duchowej z kapłanami. Wezwanie hierarchy powtarzane jest także w wydawanych na okoliczność pandemii stanowiskach innych polskich biskupów.

Nie pozostańmy więc obojętni na losy Kościoła, naszej Ojczyzny i całego świata. Wszak Matka Najświętsza zawsze odpowiada na nasze prośby i błagania. Dowodzą tego tysiące, jeśli nie miliony świadectw osób proszących o przeróżne łaski i doświadczających siły orędownictwa Królowej Różańca Świętego

Królowo Różańca Świętego – módl się za nami!
Królowo Polski – módl się za nami!
Uzdrowienie chorych – módl się za nami!

Całość: www.pch24.pl

Informacja: od godz. 20.20 jest transmitowany Różaniec św.
w Radio Maryja i w TV Trwam 

Komunia duchowa: kliknij
Formuły komunii duchowej

Pragnę Cię przyjąć Panie z tą samą czystością, pokorą i pobożnością, z jaką przyjęła Cię Twoja Najświętsza Matka, z duchem i żarliwością świętych.

O mój Jezu, wierzę że jesteś prawdziwie obecny w Najświętszym Sakramencie. Kocham Cię nade wszystko i pragnę Cię posiadać w mej duszy.

Skoro nie mogę Cię teraz przyjąć sakramentalnie, przyjdź duchowo do mego serca.

Miłuję Cię już obecnego w mym sercu i łączę się całkowicie z Tobą; nigdy nie pozwól mi oddalić się od Ciebie.

Panie Jezu, ponieważ nie mogę w tej chwili przyjąć Ciebie w Świętym Sakramencie Eucharystii, (tu można wymienić dlaczego) błagam Cię, abyś przyszedł duchowo do mojego serca w duchu Twojej świętości, w prawdzie Twojej dobroci, w pełni Twojej władzy, w łączności z Twoimi tajemnicami i w doskonałości Twoich dróg. O Panie, wierzę, zawierzam, wychwalam Ciebie. Żałuję za wszystkie moje grzechy. O najświętszy sakramencie, o Boski sakramencie, zawsze niech będzie Twoja chwała i dziękczynienie.

Mój Jezu, wierzę w Ciebie w tym Najświętszym Sakramencie! Mam nadzieję w Łasce i Miłosierdziu Twoim! Miłuję Cię nade wszystko! Z miłości ku Tobie żałuję serdecznie za wszystkie moje grzechy! Wolę tysiąc razy umrzeć, niżeli Cię obrazić. Pragnę Cię przyjąć. Przyjdź, mój Jezu! Przyjdź do mej duszy!

Jezu pragnę Cię przyjąć z taką wiarą, nadzieją i miłością, jak Maryja w chwili Zwiastowania. Panie Jezu Chryste Synu Boży zmiłuj się nade mną grzesznikiem

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

61 odpowiedzi na „Abp Stanisław Gądecki prosi o codzienny Różaniec święty o godz. 20.30

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Włączcie sobie napisy i tłumaczenie z włoskiego na polski: Ogólny zarys to: nie traćcie nadziei, porzućcie grzechy i uświadomcie sobie, że nas los jest w rękach Boga!
  Zobaczcie, gdy wydaje się wam, że macie u stóp cały świat, pysznicie się, gromadzicie bogactwa a tu jeden mały mikrob rzuca was na kolana! Nie lękajcie się i szukajcie schronienia w Niepokalanym Sercu Maryi ❤
  Matka Boża uspokaja i prosi: wróć do Jezusa, zbierz rodzinę, przygotuj ołtarzyk z figurą Świętej Dziewicy i odmawiajcie Różaniec Święty"
  Stańcie się na nowo jak dzieci i uderzcie w piersi niczym syn marnotrawny "Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu i względem ciebie"


  "Ile razy widziałam smutną Matkę Bożą, ile razy widziałam, jak płacze, ponieważ oddaliliśmy się od Boga. Ale pomimo wszystko Ona przychodzi, aby zebrać nas, aby prosić nas o modlitwę. Bracia, Matka Boża, nasza Matka nas uspokaja i prosi: wróćmy do Jezusa".
  "Módlcie się razem Różańcem Świętym. Jak smutno patrzeć, jak wielu ludzi powierzchownie reaguje na ostrzeżenia z Nieba" a "czasy są katastrofalne, i próby, z którymi będziemy musieli się zmierzyć, będą ciężkie. Odwagi, nie marnujmy czasu, uczmy się klękać przed Krzyżem jak dzieci i prośmy Boga o przebaczenie".

  • Ania G. pisze:

   My z mężem odmawiamy. U nas w Białymstoku w parafii Miłosierdzia Bożego msze od 7 do 20. Dwadzieścia mszy św w dolnym i górnym Kościół

 3. Ola pisze:

  Kochani…obawiam się przymusowej Komunii świętej na rękę 😔 , jeżeli tak się stanie,będę przyjmować Jezusa w Komunii duchowej , ale… może skorzystam z porady naszej ukochanej Mamy ,tylko skąd wziąć taka chusteczkę?? W internecie nie mogę nic znaleźć

  • Joanna pisze:

   możesz kupić Korporał (zwyczajny biały, bez zdobień) w sklepie z dewocjonaliami (u mnie 10 zł), w internecie też jest.

 4. wobroniewiary pisze:

  Westchnijcie za mną, „corony” co prawda nie mam, ale poparzyłam się mocno (cała góra) i boli, piecze…. garnek z makaronem wypadł mi z rąk i cały garnek (gorący makaron i wrzatek) wylał się na klatkę piersiową

  • Agnieszka pisze:

   Modlę się w Pani intencji!
   Niech Jezus oszczędzi nadmiernego cierpienia…
   +++

  • Anna pisze:

   😢 +++ to straszny ból później

  • Irena pisze:

   Maryjo
   miej w opiece Ewę.
   Zdrowas Maryjo …..

  • Krystyna pisze:

   +++

  • Małgorzata z Oleśnicy pisze:

   Obejmuję Cię modlitwą.

  • J. K. pisze:

   O dobry Boże! Jak to klatkę?
   +++❤

   • wobroniewiary pisze:

    Nie chciałam pisać dokładnie, że mam poparzoną całą pierś, napisałam oględnie – klatkę piersiową 😦

    • J. K. pisze:

     Bardzo Pani współczuję +++❤
     Dziwne to, przy takiej czynności to raczej dolne partie ciała dłonie itd. Zło zewsząd atakuje.. skutecznie mu Pani wchodzi w drogę….!
     Ja znów w ubiegły piątek rąbałam drewno na pniu, a dziwnym trafem uderzylam ostrzem w lewą stopę robiąc na środku dziurę.
     Nie pamiętam kto ze świętych jest od poparzeń.

    • wobroniewiary pisze:

     garnek wyśliznął się z lewej ręki i jedna rączka garnka została w prawej ręce a reszta (wrzątek i makaron) poleciały na lewą pierś

    • Maggie pisze:

     Kiedyś babcinym sposobem oparzenia smarowano natychmiast kurzym białkiem.
     Kiedyś na oparzoną rękę (samo mięso i pęcherze) okolice od polowy ramienia, przez łokieć do nadgarstka, na chirurgii rękę użyto oxycortu w spreju.
     Na oparzenia kiedyś po plaży użyty był w spreju Penaten (o ile nie przekręciłam nazwy tego środka – chyba niemieckiego).
     Jako dziecko ściągnęłam na siebie (klatkę piersiową) czajnik z wrzątkiem ale nie pamiętam kuracji, tylko, że kiedy mama zadarła mi sukienkę aby ją zedrzeć, jako, że „gorący kompres”, myśląc że w celu klapsów, przytrzymałam kurczowo suknię na klatce piersiowej i że mój tato smarował mnie jakąś maścią (recepturę wziął do grobu) tak, że nie było blizn.
     Ewo „okładam” Ciebie modlitwą.

    • Małgorzata pisze:

     Pierś. Lewa. Bliżej serca.
     Karmisz nas zgodnie z Wolą Bożą wiedzą, zachęcasz do modlitwy…
     Bardzo to się nie podoba.

  • Antonina pisze:

   +++

  • Aleksandra pisze:

   +++

  • Renata pisze:

   Pani Ewo maść propolisowa na oparzenia jest najlepsza. Jeśli pani zechce to podejdę do naszych sióstr zakonnych one robią taka masc.

  • Joan pisze:

   Masc cepan, koniecznie! Ja dokladnie tak samo poparzylam reke, do miesa. Dzisiaj sladu nie ma. Nie po ranie otwartej ale dokola i tam gdzie sie zamyka prosze nakladac.Ja mialam pol reki w dramatycznym stanie.

  • Artur K pisze:

   Pod Twoją Obronę…

  • Helena pisze:

   +++ Ty tak jak siostra Faustyna – tyle cierpień, tyle zniewag. Ewuniu wytrwaj, bo jesteś nam bardzo potrzebna. Niech Matka Boża okrywa Cię płaszczem swej opieki.

  • Hala pisze:

   🙏🙏🙏

 5. drogowskazprawdy pisze:

  A co w końcu z Komunia na rękę…;( dzisiaj przyjąłem duchowo na Mszy bo nie wyobrażam sobie tego by brać Hostie na swoje ręce. Zanim to wszystko się zaczęło miałem sen. Z miesiąc dwa temu. Byłem na adoracji z i dotknąłem Najświętszego Sakramentu. Po czym moje palce stały się czarne jakby spalone i czułem okropny ból. Zrozumiałem ze to przez pychę. Później przyszli jacyś przebierańcy i próbowali wykraść Najświętszy Sakrament z kościoła i Komunikanty z Tabernakulum. Ksiądz który próbował ich powstrzymać zaczął się modlić do św Michała Archanioła ale jakby w połowie słowa się zaciął i nie mógł dokończyć modlitwy. Wtedy zacząłem modlić się ja i w połowie modlitwy obudziłem się mówiąc ją na głos. Ja wiem ze to niby tylko sen. Jednak jak się dowiedziałem ze u nas również jest straszny nacisk na Komunie na rękę jakoś to mną wstrząsnęło i nie potrafię się przekonać… serce mi pęka od kilku dni kiedy to się dzieje… módlmy się i odwagi!

 6. Małgorzata Krystyna pisze:

  Panie Boże dopomóż, prosimy Cię, ulecz…
  Zdrowaś Maryjo łaski pełna módl się za nami…

 7. anetabc pisze:

  🙇‍♀️❤❤🙇‍♂️

 8. AgaMK pisze:

  +++
  Niech Panią dobry Bóg błogosławi a Maryja pociesza i dodaje sił!
  Uzdrowienie chorych- módl się za nami!

 9. Maria pisze:

  Pod Twoją Obronę …

 10. babula pisze:

  Ksiądz Skwarczyński swego czasu przypominał nam byśmy docenili koronkę, do miłosierdzia Bożego. Pan Jezus obiecał s. Faustynie, że spełni Wszystko o co poprosimy Go tą koronką a co Jest Zgodne z Wolą Bożą. Powiedział, ze miłosierdzie Jego obejmie odmawiających koronkę w życiu i w śmierci godzinie. Tak Obiecał !
  Żyjemy w czasach szczególnie wymagających poddania się Woli Bożej. Nie na próżno to nabożeństwo zostało wprowadzone i okupione strasznym cierpieniem s. Faustyny. Prośmy ją o wstawiennictwo. To święta na nasze czasy.

 11. wobroniewiary pisze:

  czarny wściekł się na najnowszy wpis „Abp Andrzej Dzięga: Nie lękajcie się sięgać z wiarą po wodę święconą i przyjmować Komunię św. na kolanach i do ust”
  i na ten, który się ukaże wieczorem lub najpóźniej jutro…. ale damy radę, mam poparzoną pierś i brzuch ale nie poddaję się

 12. J. K. pisze:

  Najgorsze, że to pierś. Proszę się nie poddawać jak człowiek pomyśli ze się czarnemu dokopało.
  To niczego nie żal.. a gdy przychodzi myśl że dzięki cierpieniu udało mu się wyrwać choćby jedną duszę o cierpieniu sie zapomina.
  Taka to taka radość ze zwycięstwa.
  Może ktoś mnie uznać za szaloną ale ja nie boje się przyjmowac Hostii do ust pomimo tego koronawirusa nie boje sie ze mnie ktos zarazi mam w sobie taki pokój… wszystko jest w Bożych rękach..
  Szaleństwo ? czy bezgraniczna ufność ?
  Niech Pani Ewa myśli, że kusemu dokopała ☺

  • J. K. pisze:

   Chodziło mi o to że jak człowiek pomyśli że czarnemu się dokopało to nie źal niczego.
   Żadnego cierpienia.
   Święty Wawrzyńcu pomóż Pani Ewie..+++

 13. Edyta pisze:

  Kochani proszę Was o modlitwę w intencji mojego synka.Właśnie przed chwilą,nagle wyskoczył mu rumień na obu dłoniach aż po łokcie.Chyba wiem czyja to sprawka…bo pisząc to teraz cały czas zacinała mi się klawiatura.
  A on tak dzielnie przy moim boku klęczy i się modli za nas wszystkich, za Polskę, za świat i za tatę żeby szczęśliwie wrócił do domu i chyba ta modlitwa mojego dziecka komuś przeszkadza…

 14. Bohdan pisze:

  Wyznanie wiary w żywą obecność Pana Jezusa Eucharystii wg. Berengariusza:
  Ja …, sercem wierzę i ustami wyznaję, że chleb i wino, które są na ołtarzu, przez tajemnicę świętej modlitwy i przez słowa Zbawiciela naszego substancjalnie zostają przemienione w prawdziwe, właściwe i ożywiające ciało oraz krew Jezusa Chrystusa Pana naszego, i że po konsekracji są tym prawdziwym ciałem Chrystusowym, które zrodzone z Dziewicy i ofiarowane dla zbawienia świata wisiało na krzyżu oraz zajmuje miejsce po prawicy Ojca, i [jest] prawdziwą krwią Chrystusową, która z boku Jego wypłynęła.

  Wyznanie wiary w Eucharystię wg Innocentego IIII
  Wierzymy stanowczo oraz w czystości serca bez wahania i bez zastrzeżenia szczerymi słowy wyznajemy, iż święta Ofiara, to znaczy chleb i wino po konsekracji są prawdziwym ciałem i krwią Pana naszego Jezusa Chrystusa. Wierzymy, że dokonuje się ona ani więcej przez dobrego kapłana, ani mniej przez złego, ponieważ dokonuje się nie mocą zasług konsekrującego, ale mocą Stworzyciela i mocą Ducha Świętego

 15. Iwona pisze:

  Może ma Pani w doniczce aloes (albo żyworódkę). Może ktoś z sąsiadów ma. Przynosi ulgę

 16. Maria pisze:

  Posmarować olejem egzorcyzmowym.Mnie pomogło.

 17. wobroniewiary pisze:

  Proboszcz poprosił parafian o zdjęcia. Nie chciał być w kościele sam
  Włochy ogarnęła pandemia koronawirusa. Zgodnie z zarządzeniem premiera, zakazuje się wszelkich zgromadzeń publicznych, jakimi są chociażby msze św. Proboszcz jednej z parafii czuł się nieswojo odprawiając Eucharystię w pustym kościele. Poprosił więc swoich wiernych o przesłanie mu selfie
  https://misyjne.pl/przerwa-artykul/proboszcz-poprosil-parafian-o-zdjecia-nie-chcial-byc-w-kosciele-sam/

 18. Bohdan pisze:

  Św. Sykstus (ok. 115): „Naczyń liturgicznych nie może dotykać nikt prócz osób poświęconych Panu”.

  Św. Eutychian, Papież (275-283) zabraniał wiernym brania konsekrowanych Hostii w ręce.

  Św. Bazyli Wielki, Doktor Kościoła (330-379): „Otrzymywanie Komunii do ręki dozwolone jest jedynie w czasach prześladowań”. Św. Bazyli uważał praktykę tę za tak poważne nadużycie, że nie wahał się traktować jej jako ciężkie przewinienie.

  Mówi się także, że z pewnością Apostołowie podczas ostatniej wieczerzy otrzymali Komunię św. na rękę. – Jest to jedynie domysł. Musimy pamiętać o tradycyjnym zwyczaju, popularnym na Bliskim Wschodzie, związanym z prawem gościnności, który praktykowany był w czasach Pana Jezusa i który nadal jest zachowywany: karmi się gościa swymi własnymi rękoma, umieszczając symboliczny kawałek potrawy w jego ustach. Posiadamy potwierdzający to dowód z Pisma św. – Zbawiciel umoczył kawałek chleba w winie i podał go Judaszowi. Czy umieścił go w jego dłoni? To raczej mało prawdopodobne – przypuszczać raczej należy, że Pan Jezus zastosował się do zwyczaju, o którym wspomnieliśmy powyżej.

  Twierdzi się, że Apostołowie sami udzielali sobie Komunii podczas ostatniej wieczerzy, opierając się na tym, jak obecnie spożywa się posiłek. Świadectwa kulturowe z czasów Apostołów wskazują jednak na coś wprost przeciwnego. Dlaczego nie przypuszczać, że Pan Jezus i Apostołowie postępowali zgodnie ze swą własną kulturą, a nie naszą – 2000 lat późniejszą? Tak więc istnieje wsparcie dla tezy, że Zbawiciel udzielił pierwszej Komunii św. wprost do ust Apostołów, nie sposób jednak znaleźć przesłanek dla twierdzenia, że udzielali oni sobie Komunii sami. Potwierdzają to również wizje Anny Katarzyny Emmerich.

  https://gloria.tv/post/g2eQToBDzKZp62yRpUxZSvSuGhttps://gloria.tv/post/g2eQToBDzKZp62yRpUxZSvSuG

 19. Regina W pisze:

  Bog zaplac. Amen.

  On Sun., Mar. 15, 2020, 8:59 a.m. W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej, wrote:

  > wobroniewiary posted: „Ogólnopolski Różaniec w obliczu koronawirusa! > Odpowiedzmy na apel arcybiskupa St. Gądeckiego i rozpocznijmy modlitewny > szturm nieba Świat ogarnia pandemia wywołana przez koronawirusa z > chińskiego Wuhan i towarzyszący jej strach. Wiele osób zastanawia” >

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s