Komunikat w sprawie Ks. dr. Adama Skwarczyńskiego

W dniu 10 marca 2020 roku Kuria Siedlecka wydała specjalny komunikat w sprawie Ks. dr. Adama Skwarczyńskiego. Treść komunikatu dostaliśmy przed chwilą i publikujemy go do wiadomości wszystkich Czytelników – zachowując pełne posłuszeństwo Matce Kościołowi i jednocześnie zamykamy wszystkie wpisy, dotyczące ks. Adama lub z nim związane, nie mające aprobaty kościelnej.
W związku z powyższym, że wpisów jest sporo – nie podejmuję się przez najbliższe dni prowadzenia komentarzy, odpowiadania, czy wprowadzania nowych wpisów. Chcę pousuwać wszystko, co jest związane z publikacjami ks. Adama Skwarczyńskiego a nie ma bezpośredniej aprobaty kościelnej.
Z kolei takie wpisy takie jak np. „Litania do św. Jana Apostoła i Ewangelisty z aprobatą kościelną” – kliknij  czy „Różaniec przed Najświętszym Sakramentem – tajemnice radosne”  zostaną na tej stronie. Księdza Adama otaczamy codzienną modlitwą, którą będzie miał od nas na zawsze

A my trwamy dalej w Łodzi Piotrowej
i zajmujemy się ewangelizacją oraz obroną wiary

Komunikat

W związku z licznymi zapytaniami, wątpliwościami i zarzutami kierowanymi do Kurii Diecezjalnej Siedleckiej przez wiernych świeckich i osoby duchowne w związku z działalnością i nauczaniem Ks. dr. Adama Skwarczyńskiego, kapłana Diecezji Siedleckiej, Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda dnia 16 grudnia 2019 r. powołał specjalną Komisję do zbadania i oceny teologicznej tej kwestii.

Na podstawie przedstawionego protokołu z prac Komisji z dnia 31 stycznia br., kierując się dobrem duchowym wiernych, Biskup Siedlecki w dniu 9 marca br. przedstawił Ks. dr. Adamowi Skwarczyńskiemu opinię Komisji teologicznej i wręczył dekret, w którym nakazał Ks. Adamowi zaprzestania:

 1. nauczania, także w Internecie i przez publikacje drukowane, błędnej nauki Księdza Adama o Paruzji, a zwłaszcza: że Paruzja jest „wydarzeniem środkowym”, a nie ostatecznym „na końcu świata”, że przyjście Chrystusa ma się dokonać „za naszych dni” co domaga się od wiernych kosztownego, zwłaszcza materialnego, zaopatrzenia się na 3 dni ciemności a także propagowania idei 25 lat szczęśliwości nowych ludzi po „trzech dniach ciemności”. Jednocześnie Ks. Adam został zobowiązany do usunięcia materiałów z nauczaniem ze stron internetowych oraz jakiegokolwiek publikowania, także w Internecie, bez wyraźnego pozwolenia Biskupa Siedleckiego.
 2. magicznego błogosławienia wody „na odległość”;
 3. ezgorcyzmowania opętanych ze względu na brak misji kanonicznej od biskupa diecezjalnego.

Ponadto Biskup Siedlecki nie wyraził zgody na dalsze prowadzenie przez Ks. dr. Adama Skwarczyńskiego „poradni życia duchowego”, która mieściła się w jego domu w Rakowcu k. Siedlec oraz gromadzenia się wiernych na Eucharystii w prywatnej kaplicy  Ks. Adama.

Ks. dr Adam Skwarczyński przyjął decyzję Księdza Biskupa i zobowiązał się do jej przestrzegania. Jednocześnie został poinformowany, że w przypadku niezastosowania się do powyższych nakazów zostaną mu wymierzone kary przewidziane przez prawo kanoniczne.

Ks. dr Jerzy Duda
Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa

Kurii Diecezjalnej Siedleckiej

Siedlce, dnia 10 marca 2020 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

125 odpowiedzi na „Komunikat w sprawie Ks. dr. Adama Skwarczyńskiego

 1. wiech pisze:

  Drogi Księże Adamie – modlę się za Ciebie i w Twoich intencjach. Niech Cię Matka Najświętsza i Jej Syn Jezus Chrystus a nasz Bóg mają Ciebie w Swoich Sercach.

  • Joanna pisze:

   Ks. Adamie pamiętam w modlitwie.

   • Maria Koda pisze:

    Obiecuję modlitwę Księże Adamie , niech Maryja Mama Kapłanów wyprasza Ci potrzebne łaski u Trójcy Przenajświętszej . ❤ ……….. .A także otaczam modlitwą Tomasza i Ewę , którzy są oddani Bogu całym sercem ,,, Pan ma swoje plany Boże , niech się dzieje Wola Boża . ❤ ❤

 2. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • Kamil@W pisze:

   Rozumiem, że „Iskra z Polski” została zawieszona. Księże Adamie czcigodny, serdeczne podziękowania za otwarcie nam oczu, za przybliżenie i zrozumienie Paruzji. Zapewniam o modlitwie w Księdza intencji.

  • Weronika pisze:

   To znaczy Iskra jest fałszywa ? Jest nieprawdą ? Trwać w niej dalej ? Co zrobić z wodą „egzorcyzmowaną” na odległość przez ks. Skwarczyńskiego w ostatnią I sobotę
   – używać ( ma moc? ) ? Wylać (gdzie) ? Ewo, bardzo proszę Cię o odpowiedź i bardzo dziękuję

   • wobroniewiary pisze:

    Mamy trwać w wierności Bogu (same założenia Iskry w sensie wierności Bogu, modlitwy i ofiarowania swoich cierpień za innych nie są złe, co do reszty – nie wiem. Naprawdę nie wiem, sama wody nie wylewam, choć mam też wodę z Wąwolnicy i od ks. Macieja po powrocie z Medjugorie.
    Przecież na mnie tak jak i na was ten komunikat spadł znienacka.

    Mam teraz ogrom pracy z usuwaniem wskazanych przez ks. biskupa wpisów, mam setki komentarzy i maili (niekoniecznie od osób zatroskanych)
    Robię nowy wpis -krótki z błogosławieństwem z Włoch i biorę się za dalsze porządkowanie strony, prosząc Was jednocześnie o modlitwę za ks. Adama, za mnie, za nas i za Was wszystkich

 3. Joan pisze:

  Wow, takie to przykre. Przeciez On nie mowil nic innego jak wszyscy inni zajmujacy sie czasami ostatecznymi. Po ks Mirzwinskiego tez pojda?
  Widzicie dlatwgo wam wrzucalam te linki po angielsku. Moze teraz jest ktos tutaj kto moglby robic tlumaczenia tak je te z objawien z Wloch, zeby ludzie mieli jakies prowadzenie, kierunek i nadzieje. Pani admin moze to jest czas dla nas do mobilizacji?? A nie czekania co ks Adam powie itd?? Jestem otwarta ba wspolprace na tyle ile moge.

  • wobroniewiary pisze:

   Ale te materialne wielkie zapasy, kredyty… ja się od tego odcinałam, nie ogarniałam tego tematu i dramatu rodzin, które miały się zapożyczać. Dla mnie Arką była i jest Maryja a nie skład żywności, bo Tomasz miał „wizje” Ks. twierdził, że Tomasz ma poparcie swojego biskupa, ale coś to nie wygląda, nawet nie wiem, czy ów Tomasz zareaguje, sprostuje, zamknie stronę czy pokaże może przyzwolenia swego biskupa, kontaktu z nim nie mam, tak wiele się zmieniło ….

   Ps. Co innego zapasy na teraz na 2 tyg. ewentualnej kwarantanny. Ale to inny temat. No nic, dalej pracuję nad usuwaniem pewnych treści…

   Obyśmy tylko nigdy nie zapomnieli o modlitwie za ks. Adama, On teraz najbardziej jej potrzebuje.

   • Kasia pisze:

    No więc właśnie. Gdzie to poparcie od biskupa? Kto odpowie za wprowadzanie w błąd tylu ludzi?
    Czy noty prawne muszą aż z Włoch do nas przychodzić? Sami nie potrafimy tego załatwić?

    • wobroniewiary pisze:

     Noty z Włoch dotyczą fałszywego proroka Grzegorza z Leszna. I przyznam szczerze, że czekam, kiedy mu kuria poznańska zabroni „egzorcyzmowania wody z nieba” i egzorcyzmowania kościołów, plebanii i czego tam jeszcze oraz tej całej fałszywej działalności!
     Od wczoraj tysiące ludzi z pewnego źródła (nie ode mnie) dostały maile o tej nocie, w końcu nagrabił sobie powoływaniem się na brata Elię u ludzi zwianych z misją Fra Elia i z Kościołem

   • Sylwek pisze:

    A tu ludzie co kartofli nie maja, to juz nic im nie zostanie aby do piachu mi ksiadz powiedzial zeby na takimi przepowiedniami sie nie przejmowac. Na pewno kazdy by chcial a nie ma gdzie lub za co a ten ostatni wpis to juz w ogole nie po mojemu rozetrzec komunikant i Pan Jezus znika? Mniejsza o to ja kartofli nie mam

   • B.P. Gdańsk pisze:

    Problemem był Tomasz, o którym nic nie było wiadomo, coś tam raz wyjaśnił o sobie, ale wiała z tego arogancja i jakby pycha. Uwiarygodnial go swoim autorytetem x. Adam, no i informacja, że ma poparcie biskupa (pamiętam, bo pytałam). Przykro, ze względu na księdza i ludzi, którzy mu zaufali, organizując zapasy i „Arki”.

    • wobroniewiary pisze:

     Ocenę zostawiam Panu Bogu – wiem więcej niż wy, ale to mnie upoważnia jedynie do większej modlitwy i milczenia…
     I nie chcę, by wpis stał się ringiem (kto ma rację, kto zawinił)

     Chcę modlitwy i trwania w Kościele, chce dalej prowadzić stronę w kierunku do Boga – przez Niepokalaną ❤

   • Joan pisze:

    Ale ja pamietam tutaj komentarz pani admin ktora zapewniala nas ze.Tomasz jest (…) edycja

    • wobroniewiary pisze:

     O pewności i opiece biskupa nad Tomaszem zapewniał mnie ks. Adam i sam Tomasz
     Jeśli jest ok, to na stronie Paruzja powinien się pojawić komunikat jego biskupa o popieraniu go.
     Dopóki nie widzę nic oficjalnego ze strony Kurii pod którą podlega Tomasz – odcinam się i nie chcę rozmów na ten temat

    • Joan pisze:

     Rozumiem, wlasnie w tym nagraniu o falszywych prorokach przez siostre Ann, ona mowi, ze kazdy „prorok” albo nie jest osoba anonimowa i jej zycie duchowe jest jawne , zeby moglo ulec ocenie. Albo jesli chce pozostac anonimem to wtedy musi miec oficjalnego duchownego, ktory bedzie tak samo odpowiadal na rozne pytania. Ta siostra powiedziala, ze jesli tego elementu nie ma, to odrazu powinna pojawic sie czerwona flaga.

 4. Maggie pisze:

  Ocean modlitwy: Jezu Ty się tym zajmij❣️
  Nt.Paruzji niech wypowiada się Kościół jeśli coś sprzecznego z Pismem Świętym. Różni ludzie lubili „przyklejać się” do ks.Adama, wykorzystując Jego szlachetną pobożność i stąd wynikło wiele problemów. Ks.Adam niczego nie ukrywa i jest wiernym i pokornym Sługą Bożym czasów wielkiego zamętu. Kudłaty kręci się przy każdym człowieku, nawet Świętych maltretował fizycznie i psychicznie. 🙏🏻❣️
  Jednak trudno się zgodzić z decyzją zakazującą egzorcyzmowanie wody na odległość , BO TO NIE „ MAGIC” i ks.Adam i inni kapłani mieli na to pozwolenie – dowód: modlitwa dociera wszędzie i nawet w zaświaty. Taki zakaz bardzo boli, zwłaszcza, że Wierzę, iż w.e. działa.
  PRZYKŁAD: zły ciągle się plącze i mści. W miniony poniedziałek, prawie pod koniec dnia, potknęłam się i spadając ze schodów, skręciłam kostkę (ból i spuchlizna) oraz kolano drugiej nogi (chrupnęło, ból i spuchlizna). Spadając, wezwałam Jezusa, poświęcając Mu ten mój ból i strach. Dokuśtykałam do sypialni. Zesprejowałam urazy wodą egz. , modląc się, abym mogła chodzić (i niech nikt nie widzi mego bólu, a jeśli ma toto boleć, przyjmuję cierpienie, ale niech będę samodzielną tj bez uzależnienia od czyjejś pomocy). Kostka i śródstopie w paru minutach po w.e.: „magicznie” zniknęły zeń spuchlizna i ból (a nie mogłam nawet stanąć na stopę). Kolano, które po wielu urazach było kiedyś operowane i potem parę razy uszkodzone (więc tam w środku mnóstwo komplikacji i strach kiedy „coś się z nim dzieje”) po poniedziałkowej w.e. jest takie, że mogę chodzić bez utykania, choć było słychać, że coś w nim fest boleśnie się darło i chrupiąc/trzeszcząc spuchło, ALE nie jest już spuchnięte, gdyż niezwykle szybko zeszło (tylko dla wzmocnienie, wychodząc poza dom, założyłam elastyczny bandaż, i ledwo pobolewa ale nie kuleję). Co więcej: Nikt ! w domu nie wie co mi się przydarzyło. Woda Egzorcyzmowana przez ks.Adama i pozostałych kapłanów, w powiązaniu z moją serdeczna modlitwą ZADZIAŁAŁA. Zdrowienie od w.E. Wskazuje czyja to była sprawka, że „fiknęłam” ze schodów. TO NIE MAGIC TO ŁASKA I CUD. Dzięki i Chwała Ci Panie Boże❣️

  • Longin pisze:

   Ta wypowiedź w komunikacie odnośnie magii to bardzo poważny zarzut świadczący o jakimś odejściu od Prawdziwego Boga – co dla znających i ceniących ks.Skwarczyńskiego jest czymś zupełnie niezrozumiałym – przecież zawsze poświęcaniu wody towarzyszyła modlitwa, nie była to zatem formuła magiczna ale ufne zawierzenie Bogu, który przemienia dzięki ŁASCE i CZYNI CUD.
   Dzięki Maggie za świadectwo – bo akurat teraz bardzo jest tu potrzebne 🙂

   • Karolina pisze:

    Pisałam w komentarzu kilka postów wcześniej jak moja córeczka 5 lat dostała nagle gorączki, zasnęła i nie zdążyłam podać jej leku na gorączkę ale jak się przebudziła i chciała pić podałam jej wodę do której dolałam trochę wody egzorcyzmowanej na odległość pzez księdza, wypiła trochę i zasnęła a temperatura spadła sama w ciągu niecałej godziny.

  • Magdalena pisze:

   Mnie woda egzorcyzmowana uleczyła guzek w gardle i 3dni temu silne boleści brzucha!

 5. Maggie pisze:

  PANDEMIA OGŁOSZONA OFICJALNIE.
  Przed chwilą wreszcie, przemawiał Prezydent Trump o pomocy (w tym finansowej tym na kwarantannie, aby nie ukrywali, że „coś ich bierze” i aby nie chodzili chorzy do pracy) i wielkiej mobilizacji kraju na czas pandemii. Zapewnie już macie to w porannych wiadomościach o wstrzymaniu z Europą komunikacji i transportów (z wyjątkiem brytyjskich), na 30 dni poczynając od piątku.

  Kard.Collins wg wiadomościTV, zalecił nie podawanie sobie rąk i „to forgo communion from the Chalice” .. czyli zaprzestanie Komunii z Kielicha.

 6. gosc pisze:

  Tak, posłuszeństwo najważniejsze.

 7. Ewa pisze:

  To osoby z filmu .”Proroctwo” wystarczy obejrzeć jeszcze raz i wszystko wiadomo

 8. Wojtek pisze:

  Czy to oznacza że egzorcyzmowanie wody na odległość było bezskuteczne?

  • wobroniewiary pisze:

   Ja sama rzuciłam i od 10 lat (dziesięć minie 23 września) nie palę papierosów.
   Ale jak zakaz to zakaz, św. O. Pio wygrał posłuszeństwem i my tez musimy je zachować, pamiętając, że Boże młyny mielą powoli

   • eska pisze:

    Ten zakaz dotyczy ks.Adama, ale podobno było ok. 20 księży mających pozwolenie (no właśnie, przecież było pozwolenie!) na egzorcyzmowanie wody na odległość. Czy to oznacza, że pozostali będą święcili wodę nadal, czy zakaz objął wszystkich?

  • Janina pisze:

   Bezskuteczne? Powyżej kobieta opowiada o spadku gorączki u córeczki po wodzie egzorcyzmowanej. Po samej wodzie tak by nie spadło. Woda zwykłą w butelce popsuje się po kilku dniach. Woda egzorcyzmowana na odległość u mnie stoi już 3 lata i nic jej nie jest.

   Znak krzyża zabija zarazki i zmienia właściwości wody
   https://eprudnik.pl/znak-krzyza-zabija-zarazki-i-zmienia-wlasciwosci-wody/

   Rosyjscy naukowcy udowodnili doświadczalnie, że znak krzyża zabija zarazki i zmienia właściwości optyczne wody, pisze Rus Front.
   Angelina Malakhovskaya spędziła dziesięć lat nad badaniem błogosławieństw kościelnych. Przeprowadziła dużą serię eksperymentów, które wielokrotnie ponownie sprawdzała przed opublikowaniem.
   „Potwierdziliśmy, że stary zwyczaj czynienia znaku krzyża nad jedzeniem i piciem przed posiłkiem ma głęboki mistyczny sens” – mówi fizyk Angelina Malakhovskaya. „Ma to praktyczne zastosowanie. Krzyż oczyszcza żywność. To wielki cud, że to może dziać się każdego dnia”.
   Doszła do fenomenalnych wniosków. Zidentyfikowała unikalne właściwości antybakteryjne krzyża przy święceniu wody. Uważa ona, że dodatkowe odczytanie Słowa Bożego przy wykonywaniu tej czynności przekształca strukturę wody, znacznie zwiększając jej gęstość optyczną w krótkim ultrafioletowym zakresie widma.
   Samo przeprowadzenie tych badań było cudem, bo Angelina Malakhovskaya i jej zespół nie dostali żadnych grantów. Naukowcy wykonali dużą ilość pracy za darmo – po prostu dali ludziom okazję zobaczyć i poczuć uzdrawiającą moc Boga.
   Naukowcy badali skutki modlitwy „Ojcze nasz” i oddziaływanie znaku krzyża prawosławnego na bakterie chorobotwórcze. Do badania pobrano próbki wody z różnych miejsc – ze studni, z rzeki i z jeziora. Wszystkie próbki zawierały bakterie E. coli, Staphylococcus aureus. Okazało się jednak, że “jeśli czytasz modlitwę „Ojcze nasz” i błogosławisz wodę krucyfiksem, ilość szkodliwych drobnoustrojów zmniejsza się 7, 10, 100, a nawet 1000 razy!”.
   Zaobserwowano korzystny efekt modlitwy i oddziaływania znaku krzyża na człowieka. Ustalono, że szczere błogosławieństwo potrafi ustabilizować ciśnienie i poprawia parametry krwi. Zauważono, że jeśli znak krzyża wykonywany jest niedbale, osiągnięcie efektów pozytywnych jest mizerne.
   Naukowcy zmierzyli absorpcję wody przed i po nałożeniu na nią znaku krzyża, a także uświęcenia. „Okazało się, że gęstość optyczna w stosunku do jej wartości początkowej wzrastała od momentu poświęcenia” – mówi Angelina Malakhovskaya. „Oznacza to, że woda wydaje się odróżniać sens wypowiedziany w modlitwie nad nią, pamięta ten wpływ i utrzymuje go przez czas nieokreślony w postaci wzrostu wartości gęstości optycznej. Woda zdaje się być wówczas nasycona światłem. Ludzkie oko nie może oczywiście wyłapać tych zdrowych zmian w strukturze wody, ale spektrograf zapewnia obiektywną ocenę oddziaływania czynionych znaków”.
   Znak krzyża zmienia gęstość optyczną wody prawie natychmiast. Gęstość optyczna wody pobranej z kranu po uczynienia znaku krzyża przez wiernych wzrasta prawie 1,5 -krotnie, a gdy czynności tej dokonuje duchowny aż 2,5 – krotnie. Woda potrafi odróżnić ponoć stopień wiary człowieka, który ją święci.
   Ponieważ ciało ludzkie składa się z więcej niż dwóch trzecich wody, to znaczy, że Bóg w nas ustanowił tworzenie systemu kanałów fizycznych, które w organizmie regulują wszystkie procesy biochemiczne. Można powiedzieć, że znak krzyża to pewnego rodzaju lekki generator i dowód mistycznego oddziaływania Jezusa Chrystusa.

   (…) edycja – te artykuły są z pogranicza new age – Adminka

   • Janina pisze:

    Tak? O! A moja półtoralitrowa butla wody egzorcyzmowanej na odległość stojąca ze trzy lata to też Nev Age? Przedwczoraj ją piłam i … nic mi się nie stało. Po trzech latach stania w butelce już odkręcanej powinna dawno zgnić. Porównanie: Latem 2019 włożyłam butelkę ze zwykłą wodą (mineralną) do samochodu, ponieważ był upał, żeby mieć co popić w korkach. Z początku używałam, po kilku dniach przestałam, ale nie wyrzuciłam. Po jakimś miesiącu gdy ją odkręciłam, cuchnęła jak z WC. A moja egzorcyzmowana stoi w pokoju w jego temperaturze, a latem w upale. Druga moja woda w samochodzie to woda święcona w wypłukanej butelce po spirytusie używanym w gabinecie zabiegowym. Ostatnio dolewane było z rok temu, bo mi się wyczerpała. Nie mam garażu. Mój samochód stoi pod chmurką obojętnie czy ileś stopni mrozu czy z 60 stopni upału, co wskazuje termometr położony w aucie. I też nic jej nie jest. W takiej samej butelce mam w moim gabinecie już cztery lata wodę święcona pomieszaną z egzorcyzmowaną na odległość. Butelka jest 350 ml więc jeszcze trochę jej jest i to dobrej! Jaki w tym, przepraszam Nev Age? Zapraszam do mojego gabinetu. Pokaże, dam spróbować.

    • wobroniewiary pisze:

     Pisząc o new age mam na myśli tylko i wyłącznie artykuł o pamięci wody i stronę „inne medium”, co usunęłam.
     Proszę czytać ze zrozumieniem!
     Sama popieram tę wodę, pisałam, że już 10 lat nie palę jak tą wodą skropiłam papierosy (ja i siostra)

   • Danuta pisze:

    Myli sie Pani. To ,ze woda ma pamięc udowodnil p.Schauberger ,Austriak i to wcale nie tak dawno.Japonczyk Masaru Emoto -naukowiec rowniez robil takie badania ,łacznie z oddzialywaniem modlitwy na wodę.Rosyjcy naukowcy pracujacy wespól z p.M.Emoto rowniez to potwierdzają. Uwaza Pani ,ze aby to stwiedzic wystarczy byc biskupem ? Moim zdaniem cos co zbadane jest pod mikroskopem tak jak komorki rakowe ,wirusy ,bakterie ,nie widzialne golym okiem pasozyty to tez new age? Gratuluję logiki w mysleniu.
    A Jezus ktory błogoslawił winnice bo nie rodziły – to tez new age ?

    • Maggie pisze:

     Pani Danuto, to Pani nie rozumie ☹️, że nie wszystko, co wokół się rozgrywa, od Boga pochodzi. Przykro też, że MIESZA Pani ISTOTĘ BŁOGOSŁAWIEŃSTWA ze swoją złośliwością, A MIKROBIOLOGIĘ ‼️jadowicie łączy Pani z rzekomym dowodem ❗️na 😳pamięć wody. Uwidacznia zaś Pani, że umie Pani IMPUTOWAĆ TO: czego nie ma w reakcji, ani w toku myślenia Adminki.

     NIE gratuluję, nazwijmy to … erudycji i nie ukrywam, że współczuję Pani pseudo-logiki, w której tak analiza jak i synteza rzeczywistości, stwarza odczucie, że potrzebuje Pani dużo modlitwy i kursu bone-tone.

     Będąc w 7 klasie szkoły podstawowej (za komuny) układałam, ot, tak sobie, fraszki (mama myślała aby je publikować, ale nie chciałam) i z tamtego okresu pochodzi ta:
     „Naukowiec”
     Chociaż nadal dużo czyta,
     Wyrósł z niego ABDERYTA.

     Polecam więc 🙏🏻: JEZU TY SIĘ ZAJMIJ tą Danutą 💕🙏🏻❣️.

     P.S.
     Woda Święcona i Egzorcyzmowana uzyskują niezaprzeczalną siłę/moc, ALE to nie ma nic wspólnego z bajko-magią „pamięci wody”.

    • Maggie pisze:

     W tamtych czasach było mnóstwo „naukowców”, których „autorytet” nadal ☹️pokutuje …. i wiele teorii zwłaszcza „poprawnych politycznie” również i teraz się lansuje, aby 😳„dać nauczkę” … 😳😱Panu Bogu.

     Przy mnogości światowych herezji, nie można udawać amnezji i nie zareagować … dlatego „ruszyłam” przeszłość.
     Przypomniałam mianowicie sobie, że wtedy ktoś mnie zainspirował i ostateczną wersją „naukowca” było:
     Chociaż bardzo dużo czytał,
     wyrósł z niego Abderyta.

     Ważne jest to CO SIĘ CZYTA I CO ❗️PRZYJMUJE ZA PRAWDĘ. Również niektóre wyniki mogą świadczyć o „potencjale intelektualnym naukowca” prowadzącym absurdalne 🤕🔨doświadczenia: dla udowodnienia chorych teorii typu o „pamięci wody”.
     WARA ❗️Pani od biskupów – to oni wyznaczają ks.egzorcystów.

     P.S.
     Akurat w niedawno oglądanym odcinku serialu Rosemary&Thyme (rozprawiając się ostro❗️) użyto tą bzdurną teorię pamięci wody🤕🔨 aż do przyprawienia o obłęd i finalnie śmierci.

 9. gosc pisze:

  Mnie martwi,przeraża, że nie będę miała wody egzorc. Nie mam możliwości jechać na Msze św o uzdrowienie, gdzie Kapłani święcą
  U nas w mieście są już osoby chore na koronowirusa, władze podjęły wszelkie środki ostrożności, ogłoszenia że wychodzić z domu tylko jeśli to konieczne. Byłam w kauflandzie jedyna co miałam maskę, pytano mnie gdzie kupiłam, zrobiłam zakupy na cały tydzień, lodówka zastrajkowała, po dłuższym czasie się włączyła, prosiłam św.Józefa, dusze czyśćcowe o pomoc, jak widać pomoc przyszła.

  • wobroniewiary pisze:

   Trzeba znaleźć czas i raz w miesiącu czy na 2 miesiące pojechać do kościoła na Mszę św., podczas której woda jest egzorcyzmowana

   • AniaB pisze:

    A w których kościółach egzorcyzmują wodę?

    • Kate pisze:

     W Warszawie w kościele p.w. Dzieciątka Jezus na Żoliborzu, w każdy czwartek o 18. Od biedy można poprosić o tę przysługę jakiegoś starszego księdza.

    • Maggie pisze:

     A co mają czynić wszyscy, za OCEANEM? i ci, którzy nie mają możliwości podróżowania ?… teraz jak sieroty nagie i bose na rozstajach dróg pozostawione … to teraz chyba muszą w kroplomierz się zaopatrzyć i pozostałą (tj. jeśli taką mają ) w.e. nim mierzyć 😢
     POZOSTAJE NADZIEJA, że pozostali kapłani z pozwoleniem NADAL (?) egzorcyzmują ..

     Na WOWIT było informacja, że choć tylko ks.egzorcysta może egzorcyzmować ludzi, to jednak wodę może każdy kapłan egzorcyzmować … ale kiedy tylko (!) zapytałam … zostałam odprawiona przez ks.proboszcza z przysłowiowym kwitkiem i że „tylko egzorcysta może” …

 10. Wojtek pisze:

  Pani Ewo Ks. Adam twierdził że Tomasz jest pod opieką Księdza Biskupa, czy może to jeszcze raz potwierdzić?
  Jeśli nie, to chyba wątpliwości co do posługi Ks. Adama jak i Tomasza uległy by w dużej mierze wyjaśnieniu, oczywiście niestety na niekorzyść Ks. Adama i Tomasza.

  • wobroniewiary pisze:

   Ks. Adam na ten temat zapewne wypowie się na ich stronie.
   Ja pozostaję w modlitwie, a jak już wczesnej wspomniałam – wiele się zmieniło od czasu pojawienia się Tomasza.
   Tu pozostały sprawy duchowe, modlitwa, spowiedź a te „wątpliwe” tematy, których już nie ogarniałam, były tam na ich stronie.
   Wiele razy, dziesiątki jak nie setki – pisałam, żeby nie wklejać tu linków ze strony „Paruzji”, żeby tam czytać, że ja nie ze wszystkim się zgadzam.
   Dziś jestem wrogiem wielu…

   Wczoraj późno wróciłam do domu a w koszu i spamie dziesiątki komentarzy z tym komunikatem i….pochwałą „wody egzorcyzmowanej przez Grzegorza z Leszna”. Rozpisałam się, ale sama teraz potrzebuję modlitwy i spokoju, musimy dalej trwać w Kościele, modlić się, wspierać. Mam swego spowiednika i dwóch opiekunów strony. Damy radę 🙂

   • Maggie pisze:

    Tak, od chwili … pojawienia się Tomasza „primo voto Piotra” .. więcej zamętu. Czasy zamętu były zapowiedziane.
    Nie podzielałam idei gromadzenia zapasów, bo te, zwłaszcza w mieście, nawet jeśli się nie zepsują, to się wyczerpią. Człowiek jednak powinien się liczyć, że nie trzeba gromadzić, ale aby mieć: ciut niepsujących się zapasów i to tak na tydzień czy dwa tygodnie, bez wielkiego gromadzenia – bo było mi dane przeżyć zamieszanie w ”ice storm zimą” i ”total blackout latem”, kiedy szklanki wody nie mogłam w domu zagotować (latem wśród „ciemności” było lżej, bo woda w kranie i ta nie zamarzała) – zaś kwarantanna na COVID-19 … to ok 14 dni bez kontaktów.

    ISKRA jednak się TLI i NIECH gorącą miłością Pana Boga i bliźniego z Wiarą i Nadzieją ROZPALI WSZYSTKIE SERCA , tj wszystkich ludzi Globu Ziemskiego, poczynając od zamieszkujących Polskie Ziemie 🙏🏻❣️

    Rozumiem i MAM NADZIEJĘ , że jednak pozostali księża będą egzorcyzmować wodę na odległość … bo to NIE magia – a właśnie takie 😳 zaszeregowanie tej posługi bardzo niepokoi i nasuwa pewne skojarzenia. Jezu, Ty się tym zajmij❣️ 🙏🏻❣️💕❣️

 11. Wojciech pisze:

  Jako mizerny mgr teologii może raz czy dwa pisałem u was, o niezgodności tej nauki z Katechizmem. Nie jestem więc zaskoczony decyzją, raczej, że dopiero teraz. To nie znaczy, że nauka Ks. Adama w całości jest błędna.Na dzień dzisiejszy KKK co innego mówi o Paruzji. Nie wspominając o tym o czym w ogóle nie mówi czyli: ostrzeżenie, zapasy, trzy dni ciemności. 25 letni nowy świat itp.

  • wobroniewiary pisze:

   „To nie znaczy, że nauka Ks. Adama w całości jest błędna”
   I dlatego wiele wpisów, jak modlitwa domowa, rozważania różańcowe – zostawiam. Nie wylewam dziecka z kąpielą 🙂

   Ale mam teraz dużo pracy w związku z ta decyzją, jak i wiele (możecie sobie tylko wyobrazić) ataków z różnych stron

   • Quis ut Deus pisze:

    Dziękuję, że nie wylewa Pani dziecka z kąpielą.

    Skoro sprawa się toczy, powinniśmy spokojnie dać jej czas na wyjaśnienie i obronę – każdy winien mieć do niej prawo.
    Chciałbym wspomnieć, że broszurka „Idziesz sądzić żywych i umarłych” uzyskała „Nihil obstat” cenzora Kościoła Katolickiego. O ile mnie pamięć nie myli, to właśnie tam znalazły się poddawane w wątpliwość tezy. A więc – jest pewne zamieszanie.
    Pozostaję z modlitwą, czekając cierpliwie na rozwój wydarzeń.

    • Anna pisze:

     Dokladnie Pan Jezus też był niewinnie oskarżony, więc jesteśmy posłuszni i czekamy na dalsze decyzje.

   • Beata pisze:

    Pani Ewo otaczam Panią serdeczną modlitwę, bo domyślam się że ma Pani teraz lawinę pytań i innych jeszcze trudności.

  • zaniepokojona pisze:

   Nauka ‚Grzegorza z leszna’ tez nie jest ‚w całości’ błędna a jednak nikt go słuchać nie powinien. I nie chodzi mi o to, żeby ks Adama nie słuchać (to sobie każdy musi sam rozważyć) tylko o to , że nie warto kierować się takim kryterium jako to, ze ‚część nauczania jest ok’, bo to może być zwodnicze -co widać na przykładzie owego Grzegorza 🙂
   Ja jestem prostym człowiekiem i mam teraz straszny mętlik.
   ks Adam, Tomasz, bp Lenga, objawienia z Trevignano Romano (które wyglądaj lekko niespójnie z Medjugorie) – naprawdę ciszę się, że jest Kościół i że można opierać się na jego rozeznaniu a nie własnym i bardzo bardzo współczuję pani Ewie bo to serio ciężki kawał chleba, żeby wiedzieć co pisać, o czym pisać, co wpuszczać w komentarze aby ludzi w błąd nie wprowadzić. Ale Pan Bóg swoje wie i zawsze Jego wybranym ‚wystarczy Jego łaski’ 🙂

   • wobroniewiary pisze:

    Grzegorz z Leszna do biskupów nie chodzi, o posłuszeństwie i trwaniu w Kościele nie ma tam żadnej mowy i radzę nie porównywać tych dwóch przypadków

    • Marcin pisze:

     Pani Ewo. Oddała się Pani Maryji w niewolę. Myślę, że dla Pani oraz dla wszystkich tutaj, jedynym słusznym i rozsądnym rozwiązaniem jest trwać z Matką Bożą pod krzyżem Pana Jezusa. Modlitwa, modlitwa i jeszcze raz modlitwa i słuchać tego, co powiedział Jezus:
     Jeśli wam powiedzą, tu jest albo tam – nie słuchajcie… Trwać w modlitwie, sakramentach, posłuszni Kościołowi i nauce. Tyle… tak myślę.
     Łaski Bożej Pani życzę Pani Ewo. Pozdrawiam.

   • Longin pisze:

    No tak, w myśl zasady niespożywania owocu z zatrutego drzewa można by zupełnie odciąć się od strony…ale jednak pamięć o dobrych owocach pozostaje. Dlatego następnym krokiem będzie zapewne czyszczenie strony lub zaklejanie okienek, choć myślę że pozostanie ona solą w oku dla bardzo wielu.
    Dla mnie ten komunikat jak na razie służy trochę ośmieszeniu dzieła ks.Adama poprzez nadanie mu dziwnych znaczeń tj.magii, wezwań robienia zapasów jako przygotowania do Paruzji…
    Ale cóż, może poczekajmy cierpliwie na modlitwie, pamiętając że Pan jest zawsze z nami i nigdy nie pozostaje milczący mówiąc przez swoich proroków także i dziś zgodnie ze słowami Joela “I wyleję potem Ducha mego na wszelkie ciało, a synowie wasi i córki wasze prorokować będą, starcy wasi będą śnili, a młodzieńcy wasi będą mieli widzenia. Nawet na niewolników i niewolnice wyleję Ducha mego w owych dniach” (Jl 3,1-2; por. Dz 2,17-18).

  • Joanna pisze:

   nie chcę tu zaczynać dyskusji na ten temat, bo najważniejsza jest modlitwa. Powiem tylko, z całym szacunkiem Wojciech ale przed ważnym bardzo KKK jest ważniejsze Pismo Święte. Lepiej zamiast pisać kto się zgadza a kto nie i z czym trwajmy w modlitwie.

   • Wojciech pisze:

    Zgadza się ale to jak Kościół Katolicki rozumie Pismo Święte zawarte jest właśnie w KKK. To jest naprawdę synteza tego w co mamy wierzyć i jak poszczególne zagadnienia rozumieć. Jeśli odrzucimy tę prawdę to mamy prywatę rozumienia Biblii i to co z tego wychodzi. Setki odłamów protestanckich, jehowitów itp. Co do modlitwy pełna zgoda, trwajmy w niej.

    • Maggie pisze:

     @Wojciech:
     Ks.Adam nie kręci i nie ukrywa otrzymanych napomnień i nie nawołuje do jakiejś buntowniczej „schizmy”.
     Wiem, bo tak czuję, że w pokorze, trwając na modlitwie i przemyślaniach, uczyni wszystko, aby nie było wykrzywień z różnie podsuwanych mu „fantazji”, TAK: ABY SAM, ZAWSZE I MIMO WSZYSTKO, POZOSTAJĄC WIERNYM EWANGELII, MÓGŁ SPRAWOWAĆ POSŁUGĘ KAPŁAŃSKĄ. W historii ludzkości w różny sposób podchodzi się Prawdę w celu ośmieszania, dewaluacji wartości etc.- a kosmaty ma wiele niszczycielskich sztuczek w swoim arsenale.

     KS.ADAM JEST NADE WSZYSTKO SKROMNYM, SZLACHETNYM KAPŁANEM I NIM POZOSTANIE w duchu pokory i modlitwy.
     Jezu, Ty się tym zajmij❣️🙏🏻💕 Maryjo, Matko, prowadź❣️🙏🏻💕

   • Iga pisze:

    Ja nadal lubię ks A Skwarczyńskiego i jego nauki dotyczące duchowości!! Właśnie przegrywam sobie rzeczy ze strony Iskry z Polski-Paruzja! Uważam że po tym co zrobił papież na synodzie amazonskim ujawnił sie niejako oficjalnie anty-kosciół i teraz będzie niszczył prawdziwy Kosciół Chrystusa Pana! Tak jak mówi przepowiednia fatimska!
    Ks Glass ten o tym mówił!

  • ada pisze:

   Mówi.np ks Chmielewski wspomina o ostrzezeniu

  • Elizeusz pisze:

   Wojciechu! Czy obecna, obowiązująca też na dzisiaj nauka zawarta KKK w temacie czasu Paruzji/powrotu Pana w chwale to się niebawem okaże. Ja osobiście (nie tylko na podstawie wypowiedzi w tej kwestii ks. Adama) wierzę, że czas powrotu Pana na Końcu Czasów od czasu powrotu na Sąd Ostateczny dzieli Czas/Rzeczywistość Nowego nieba i nowej ziemi (Ap 21,1), czyli przywrócenia królestwa Izraela/nowego Izraela Bożego/Kościoła (wedle Tb 14,5-7; Dz 1,6n), nie mówiąc o całkowitej odnowie świata (Dz 3,21; 2P 3,12). O tym np. mówi Matka Boża w Orędziu nr 166 zatyt. «Jego drugie przyjście» do Jej umiłowanych synów, Kapłanów:
   „Jego drugie przyjście podobne będzie do pierwszego, najmilsi synowie. Powrót Jezusa w chwale – p r z e d Jego ostatecznym przyjściem na Sąd ostateczny – podobny będzie do Jego narodzenia w tę Świętą Noc. Godzina ta należy jednak do tajemnic Ojca.
   Świat będzie całkowicie ogarnięty ciemnością negacji Boga, uporczywego odrzucania Go i buntu przeciwko Jego prawu Miłości. Prawie nikt nie będzie gotowy na Jego przyjście.
   «Czy jednak Syn człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?» (Łk 18,8b) Przybędzie niespodziewanie, a świat nie będzie gotów na Jego przyjście. Przybędzie na sąd, na który człowiek nie będzie przygotowany. Przyjdzie, aby – po pokonaniu i zniszczeniu Swych wrogów – ustanowić Swoje Królestwo na świecie”. (24.12.1978)
   Na 604 Orędzi tylko ten jedyny raz, Matka Boża/Matka Kościoła mówi(ła) o tym p r z e d.
   A co do jeszcze np. tej sprawy, że KKK nic nie mówi nt. nadchodzącego Wlk. Ostrzeżenia czyli wlk. Aktu Miłosierdzia Bożego, choć o tym można przeczytać w Piśmie Św. (nie mówiąc o b. wielu – nie tylko współczesnych – Orędziach, przesłaniach z rożnych stron całego obecnego świata, gdzie jest to zapowiadane), to zaiste nie świadczy to w zupełności, że takiego wydarzenia, jedynego w historii zbawienia rodziny ludzkiej nie będzie! I ta niewiara, bo KKK o tym nie mówi, też może wpisywać się/czy wręcz wpisuje się w Łk 18,8b!

 12. Monika pisze:

  Jest Wielki Post, może więc przynajmniej zostawić, nie usuwać artykułu: Spowiedź generalna – rachunek sumienia z całego życia? W tym czasie powinniśmy w sposób szczególny własne sumienie.

  • wobroniewiary pisze:

   Oczywiście!. wiele takich duchowych artykułów zostawiam!

  • Monika pisze:

   Zabrakło w mej wypowiedzi słowa „prześwietlać”.
   W tym czasie powinniśmy w sposób szczególny prześwietlać własne sumienie.
   Zrobić generalny przegląd swego życia w szczegółowym rachunku sumienia – przypomnieć sobie, prosząc Ducha Świętego o pomoc, ile było w tym życiu słów, myśli i czynów zgodnie z przykazaniami Bożymi, ze Słowem Bożym czyli z Wolą Bożą.

 13. Krzysztof pisze:

  Łk 12,16-20
  Tyle mi przychodzi na myśl z tym całym zbieractwem…Niepokój wkrada się w nasze serca i reagujemy panicznie… jak byśmy chcieli być panami przyszłości i zapewnić sobie ciepły azylek w domku…
  Ilu z nas codziennie wypowiada słowa „chleba powszedniego daj nam dzisiaj”….
  …nie na tydzień…na dzisiaj!!!
  Na tym polega zaufanie i wiara….i codzienne proszenie no chleb…
  Jeżeli jest mi pisana choroba to zachoruję…ale nie dajmy się zawładnąć strachowi…
  My mamy świadczyć o NIM!

 14. wobroniewiary pisze:

 15. wobroniewiary pisze:

  W dzisiejszych czasach, jak nigdy wcześniej, potrzeba ludziom pokoju – i zewnętrznego, i wewnętrznego. Pokoju brakuje na świecie, w kraju, w Kościele, we wspólnotach, w rodzinach i naszych sercach. Szatanowi zależy, żebyśmy żyli w stanie permanentnego niepokoju i wojny. Cierpimy, bo nie modlimy się o pokój, bo zapominamy, że Jezus pragnie przychodzić do nas z tym samym orędziem od wieków: „Pokój wam!”. Co oznacza pokój Chrystusa? Kiedy go tracimy, jak go odzyskać? Czy każdy pokój serca pochodzi od Boga? Odpowiedzi na te pytania udziela ks. Sławomir Kostrzewa w konferencji wygłoszonej w kościele pw. Krwi Chrystusa w Wiedniu, 15 lutego 2020 roku.

 16. Kasia pisze:

  Trzeba dużo modlitwy za ks. Adama. To co robił było Jego życiem, oddał się temu w pełni. Tylko mozna sobie wyobrazić Jego łzy…Ja bardzo Go szanuje.

  • Małgorzata K. pisze:

   Dokładnie tak! Mnie też przykro, nie mogę się z tym oswoić. Cenię wysoko K. Adama i wszystko o czym pisze. Zostaje modlitwa, która teraz jest ogromnie potrzebna. Choć czuję, ze Ks. Adam odda to cierpienie za innych. Maryjo, Matko Kapłanów, módl się za nami!

 17. Ela pisze:

  Ewo, moim zdaniem, posłuszeństwo na pierwszym miejscu. Pan Jezus przecież mówił Siostrze Faustynie, że jeśli nawet przełożona nie wyrazi zgody na to o co On poprosił, to ma być posłuszna. Usuń wszystko to co trzeba, zostaw co należy zostawić.
  I prowadź dalej stronę tak jak prowadziłaś do tej pory, bo jest bardzo potrzebna

 18. Kayo pisze:

  Szczęść Boże wszystkim, Aktualnie z Watykanu: Anioł Pański, Różaniec i inne modlitwy.

 19. Kasia pisze:

  Ks.Dominik też jest atakowany i ks.Piotr. Potrzeba dużo modlitwy za naszych kochanych kapłanów,by wytrwali w tej walce.
  W Irlandii ludzie też wykupują wszystko ze sklepów,w razie kwarantanny.Sama też zrobiłam większe zakupy,żeby nie wychodzić z domu bez potrzeby.Do tego pogodę mamy tu paskudną-wiatr i deszcz.Rząd niestety nie zamyka szkół ale rodzice sami zaczynają zostawiać dzieci w domu.
  Kościoły na szczęście są otwarte i Msze odprawiane.Łączmy się wszyscy w modlitwie i zachowajmy spokój,oddając się z ufnością w opiekę Maryi.
  Jezu ufamy Tobie!

  • Maggie pisze:

   No właśnie, atakowani, bo ich Maryjność i ukazywanie Prawdy i jej obrony poprzez siłę modlitwy/egzorcyzmu oraz ożywanie Wiary, Nadziei i Miłości .. są nie na rękę wszelkiego autoramentu budowniczym „ludzkiej pychy i walczącego bezbożnictwa”
   ❣️🙏🏻❣️💕

 20. Joanna pisze:

  Pani Ewo jeśli chodzi o Komunię Św. na „chusteczkę” to chyba chodzi o Korporał (można kupić w sklepie z dewocjonaliami). Tu w tym artykule piszą, że były takie formuły przyjmowania.
  „Najbardziej doniosłym znakiem strachu, który sparaliżował ludzi, jest absurdalna walka z Kościołem, Mszami Świętymi, a nawet Komunią Świętą. Zanim jeszcze doszło do zachorowań w Polsce, nie brakowało duchownych, którzy przypominali o możliwości przyjmowania Komunii na rękę. To szczególnie przerażający pomysł, wszak żaden z duchownych, który wpadł na podobny pomysł, nie zadał sobie nawet trudu, by właściwie przygotować ludzi na taki krok.
  (TU WAŻNE:) Istnieją w Tradycji Kościoła formuły przyjmowania Komunii Świętej na rękę – o czym przypominał chociażby biskup Schneider – jednak WYMAGA TO UŻYCIA KORPORAŁU i dużego stopnia świadomości, że Najświętszy Sakrament to Ciało i Krew Chrystusa, zasługujące na najwyższą formę szacunku. Czy w czasach gwałtownej laicyzacji i desakralizacji sacrum, duchowni z pełną odpowiedzialnością mogą dać zgodę na Komunię Świętą na rękę? Odpowiedź wydaje się oczywista.” (..)

  Read more: http://www.pch24.pl/koronawirus-i-panika–czego-naprawde-boi-sie-swiat-,74577,i.html#ixzz6GTTrkk2U

 21. Myślę że teraz potrzeba dużo modlitwy i spokoju no i postu, szatan sieje zamęt nie będę osądzał nikogo.

 22. ada pisze:

  Piszę z drogi do Częstochowy Bardziej niż koronowirusa powinniśmy bać się grzechów w których jest pogrążona nasza ojczyzna. sama aborcja jaką jest straszna. a gdzie inne grzechy. Żeby Kościół tak się pochylił nad dziećmi nienarodzonych jak teraz nad tym wirusem…

 23. Monika pisze:

  Z dzisiejszego czytania:
  Czytanie z Księgi proroka Jeremiasza
  „Tak mówi Pan: «Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku i który w ciele upatruje swą siłę, a od Pana odwraca swe serce… Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu, i Pan jest jego nadzieją.”
  Całość tutaj:
  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/

 24. wobroniewiary pisze:

  @Longin i pozostali:

  Ks. Adam jako kapłan katolicki poświęcał wodę realną i w tym czasie obejmował modlitwą wodę naszykowaną przez tych, którzy nie mogli tam być.

  Nie chcę siać zamętu ale przypomnę:
  1) Grzegorz z Leszna wyśmiewa na filmiku wodę egzorcyzmowaną przez ks. Adama,
  2) Grzegorz z Leszna po wyśmianiu i pojechaniu po ks. Adamie jak „po przysłowiowej ścierce” objawia ludowi wiernemu, że jemu to i ksiądz niepotrzebny, bo mu sam „Jezus” z nieba wodę egzorcyzmuje i ją rozdaje
  3) pojawiają się skargi na „magiczną wodę” do Kurii, a tu na stronie i w mailach atak na mnie, że śmiem publikować noty prawne na niego z Włoch (gdzie prawnicy br. Elii musieli zareagować na fałszywe próby podpierania się niby poparciem, bo to by świadczyło, że br. Elia popiera herezje i błędy i sam mógłby mieć nie lada problemy)
  4) Nie chowam głowy w piasek, publikuję Komunikat Kurii ale też nie zamierzam usuwać wszystkich wpisów (wkład ks. Adama w sprawy modlitewne jest nieoceniony). Sprawę paruzji zna tylko dokładnie Bóg (ile to będzie trwać, kiedy, co i jak) Zapasów nigdy nie czułam, zawsze Wam o tym pisałam i czytanie komentarzy typu „to wreszcie zamkniesz się i zamkniesz te stronę) – nie toleruję i nie będę tolerować.

  Zadam tylko jedno pytanie i usuwam się na modlitwę:
  Gdzie jest Kuria (którakolwiek), która ostrzeże przed tą wodą „grześkową nibyznieba” To kapłani uzyskali misję „cokolwiek zwiążecie na ziemi, co rozwiążecie…? Kapłani błogosławią, udzielają sakramentów, poświęcają, spowiadają, rozgrzeszają, egzorcyzmują (a nie świecki „namaszczony” Grzegorz).

  • Kasia pisze:

   Tylko mozna domyslec sie kto Panią atakuje. Bóg nikogo nie atakuje, więc ten kto tak robi od Boga nie pochodzi. Jest inna strona też na ktorej ludzie jak w amoku bronią „orędzi” MBM. Kiedys z niej korzystałam dużo. Jednak juz tego nie robie. Jest tam straszny atak na ludzi, ktorzy uważają te objawienia za fałszywe. Wiele wykrzyknikow wtedy wstawiają, atakują i obrażają i na silę próbują uświadomic. Po owocach idzie poznac przeciez. A ludzie ktorzy czytają te orędzia mają w sobie jakąś złość i agresję do tych, ktorzy nie wierzą MBM. Znalazłam jakims Bożym natchnieniem tą stronę. Tutaj tyle miłosierdzia, modlitwy jedni za drugich, wsparcia i konkretnej porady ale porady z miłosierdziem a nie krzycząc, tak, jak robią to zwolennicy MBM. To zauważyłam. Nie wiem, jak oni chcieliby nawrócic kogoś swoim atakiem, kogoś, kto od Boga jest daleko. Pani strona jest pełna ciepła i wsparcia i dużo konkretnej wiedzy…tylu rzeczy sie dowiaduje. Stąd płynie miłosierdzie. Bóg jest z Panią.

   • Kasia pisze:

    I chcialam dopisac jeszcze, że pokorny , mądry człowiek przeczyta info na temat Grzegorza z Leśna, z którego wynika, że kłamał i odcina się. Bo wynika z tego, że kłamał. A ojcem kłamatwa kto jest? Ja też kiedyś kilka razy go słuchałam…ale pamiętam, że rok temu cos sie wydarzy jak zima była,ze niby juz bociany wracaja itp. Nic sie nie sprawdzilo. A Pan Grzegorz, jezeli tak naprawde jest „chrystusowy” to powinien w ciszy modlic sie za swoich „niby przesladowcow”. Co tu pisac….prawda sama sie broni…

  • J. K. pisze:

   Jeżeli mogę dać świadectwo na temat wody egzorcyzmowanej na odleglosc przez Ksiedza Adama i innych Księży. Potwierdzam jej skuteczne działanie.
   A jeżeli ktoś ma tą wodę i ma wątpliwości ,proszę poczekać..
   Woda egzorcyzmowana nigdy nie traci świeżości.
   Mam taką wodę ktora kilka lat temu była egzorcyzmowana i nadal jest świeża.
   Słusznie Pani Ewa napisała
   ,,Jak po przysłowiowej scierce” i tez się zastanawiam gdzie jest kuria by zrobić porządek nie tylko z Grzegorzem ale teź jemu podobnymi.
   Przykre to bardzo Ksiądz Adam niczym sobie nie zasłuźył na takie traktowanie całe życie poświęcił Bogu i dla dobra dusz. Boli mnie Osadzanie tak zasłużonego i oddanego Kapłana.
   Apeluje do ludzi dobrej woli prosząc o modlitwę za Księdza Adama i Panią Ewę a nie osądzać..

   • Danuta pisze:

    Moja woda (ks.Adama) ma 6 lat i nic jej nie brakuje.Mam tez swieconą przez naszego ksiedza ,nie egzorcyste i stoi juz 20 lat ,jak swieza. Trzeba wam wiedziec,ze woda po kilku dniach „kwitnie” tak mawiala moja babcia. Powstaje taki zieliny nalot ,jakby glony. Latwe do sprawdzenia.
    Mam duze watpliwosci co do tego czy episkopat potrafi cokolwiek rozeznac. Zabrania ksiezom gloszenia kazan ,wielu jest juz na czarnej liscie (tych niewygodnych) ale dziwnym trafem episkopat nie potrafi zakazac pelnienia poslugi ksiedzu pedofilowi a juz wcale biskupowi ktory ma takie czyny udowodnione ! To nikogo z Was nie zastanawia ?
    Kosciol powtarza bardzo czesto formułke : po owocach poznacie …Wiec ja po wodzie egzorcyzmowanej przez ks.Adama poznaję,ze jest dobrym kapłanem ,jednym z niewielu ktoremu zalezy na zbawieniu ludu. Na szczescie zaden episkopat nie moze mi zabronic uzywania tej wody i na szczescie Bog dal mi troche rozumu zeby samej rozeznac czy woda jest dobra czy zła.
    Pamietam czasy gdy kosciol niepochlebnie wypowiadal sie na temat objawien w Mediugorie ,ksieza jezdzili tam in cognito…Ale biskup wiedenski Schönborn skomentowal to tak : gdyby w Mediugorie dzialal szatan to jakim cudem dochodzi tam do tak wielu nawrócen? Jakim cudem szatan namawia do modlitwy ? Do spowiedzi ? Jak to sie dzieje ,ze w Mediugorie dochodzi do tylu oczyszczen ,uwolnien z opętań ?
    Stoje murem za ks.Adamem i przykro mi ,ze Jego kazania zostaly usuniete. Ja nie jestem posluszna episkopatowi we wszystkim bo widze,ze sam episkopat nie jest czysty.

  • Longin pisze:

   Masz rację Ewo i pełne prawo tak wyrazić swoje argumenty. Dołączam się do modlitwy +++

   • Maggie pisze:

    💕🙏🏻❣️💕

    Ciekawy „zbieg okoliczności”, że te dwie sprawy w jednym czasie. Ewo nie poddawaj się, bo to kosmaty szaleje – nawet zastopował PIELGRZYMKI , a więc to nie tylko, to że ludzie tracą pracę i dochody, że upadają firmy … ale wielkie namacalne spustoszenie lub rany dla ludzkiego ducha w Wielkim Poście.

  • babula pisze:

   @Ewo można tylko poprzeć wszystkie Twoje przypomnienia ale szczególnie jestem Ci wdzięczna, że postanawiasz Nie Usuwać pouczeń ks. Skwarczyńskiego dotyczących modlitwy, korzystania z sakramentów, rachunku sumienia a nade wszystko uczynienia z siebie ofiary wynagradzającej Bogu za grzechy .. z całym szacunkiem dla kurii ona o nas nie dbała tak jak nasz Ksiądz.

 25. Robert pisze:

  W intencji ks. Adama oraz pani Ewy: +++

 26. Monika pisze:

  Modlę się by kościoły u nas w Polsce nie były zamykane, by nie stało się to co we Włoszech.
  W Bogu cała nadzieja. Trwajmy przy Bogu.
  Wczoraj ogłoszono w mediach, że dzieci i młodzież mają nie chodzić do szkół ale przecież nikt nie ogłaszał akurat tego, że mają nie iść do kościoła. Akurat tego na razie nie ogłaszano. Wczoraj zaczęły się u nas rekolekcje a od dziś na Mszach Św. podano do wiadomości, że odwołane są wszystkie Msze Św. przeznaczone dla dzieci. Takich Mszy Św. dla dzieci już ma nie być – były wyznaczone na godz.8:00 a odtąd będą przeznaczone tylko dla dorosłych. Dzieci więc prawdopodobnie już w kościele nie zobaczymy, bo były jedynie obecne podczas Mszy Św. dla nich przeznaczonych.
  Wczoraj w kościele było nieco więcej osób, dziś już o wiele mniej podczas rekolekcji i żadnego dziecka ani młodego człowieka, sami seniorzy.

 27. Janina pisze:

  Czcigodny Księże Adamie. Nie wyobrażam sobie, żeby na Stronie nie było Księdza wpisów. Tak. Nadszedł czas, w którym kapłani oddani Bogu i wiernym są prześladowani. Z tego wynika że ani Ksiądz pierwszy ani ostatni w tym prześladowaniu. A my właśnie takich prześladowanych kapłanów będziemy się trzymali, Właśnie Wy zaprowadzicie nas do Nieba. Właśnie Wy najbardziej kochacie Pana Jezusa i matkę Bożą. Proszę Cię, Czcigodny Księże, abyś co dzień błogosławił naszą Ojczyznę i nas wszystkich. To, co Ksiądz napisał, znajdzie się na innych stronach. Iskra z Polski została zapowiedziana przez Pana Jezusa przez posługę Św. siostry Faustyny i się stanie. Pan Jezus nie rzuca słów na wiatr. Zatem czekajmy, a ten, który wystąpił przeciwko twojej posłudze Księże zostanie zawstydzony. Bóg sam tego dokona.

  • wobroniewiary pisze:

   Proszę o spokój.
   Jeśli bowiem w nauczaniu ks. Adama o paruzji (a przy tym i o zapasach) są błędy – to Kuria miała prawo a nawet obowiązek zareagować.
   Nie potrzeba emocjonalnych wystąpień a modlitwy!!!

   • neta pisze:

    Cypryjski Kościół Prawosławny: Komunia nie przenosi wirusów i chorób

    W Kościele prawosławnym Komunia jest udzielana pod dwiema postaciami. Cząstka kwaszonego chleba zanurzonego w konsekrowanym winie jest podawana wiernym z kielicha na małej łyżeczce. Z tej samej łyżki korzystają wszyscy wierni podchodzący do Komunii.

    Cypryjscy hierarchowie wydali w tym tygodniu zaskakujące oświadczenie.

    Co do przekazywania Komunii Świętej, stanowisko Kościoła jej znane. Komunia nie symbolizuje, ale jest Ciałem i Krwią Chrystusa. Byłoby bluźnierstwem myśleć, że Ciało i Krew Chrystusa mogą przenosić wirusy i choroby. Doświadczenia z wielu wieków chrześcijaństwa nie dają na to dowodów – czytamy na stronie Cypryjskiego Kościoła Prawosławnego
    https://polskatimes.pl/kosciol-prawoslawny-komunia-nie-zaraza-koronawirusem-zaskakujace-oswiadczenie-synodu/ar/c1-14853951

 28. wobroniewiary pisze:

  CZWARTEK – transmisja on-line z Medjugorie od godz. 17-00

  17.00 Różaniec. W Adwencie, w okresie Bożego Narodzenia i w okresie zwykłym: tajemnice radosne i tajemnice światła. W okresie Wielkiego Postu: tajemnice światła i tajemnice bolesne. W okresie wielkanocnym: tajemnice światła i tajemnice chwalebne.
  18.00 Msza św. i Koronka Pokoju. Poświęcenie dewocjonaliów.
  19.00-20.00 Adoracja eucharystyczna

  http://www.divinemercy.pl/PL-H47/video.html

 29. Anuszka pisze:


  Ks. Sławomir Kostrzewa o naszych wszystkich dzisiejszych lękach i w odniesieniu tego co sie dzieje na swiecie! Kazdy musi wysluchac!

 30. Ewa pisze:

  Ojcze duchowy, ks Adamie…. łzy żalu sciskają serce….
  To co zasialeś w nas ks.Adamie zostanie i kielkuje w sercu. Pamiętaj o nas a my o Tobie. Dziękujemy za każde slowo…… czekając na przyjście Pana.

 31. Anuszka pisze:

  Tutak ks. Skrzypczak o probie ktora musi przejsc Kościół https://youtu.be/YxB0mmIhgMo

 32. wobroniewiary pisze:

  Myślałam, że już nic mnie dziś nie zdziwi czy nie rozśmieszy na całego, bo dzień za wesoły nie jest, aż tu nagle czytam „naszego cytowacza Pisma św”, który wali cytatami ze Starego i Nowego Testamentu w kogo i gdzie popadnie, wysyła do piekła itd., itp., udziela się na blogach fałszywych proroków i domaga się wpuszczania jego komentarzy tutaj, bo inaczej….

  „(…) Mam nadzieję, że sprawa zostanie załatwiona pozytywnie na tym poziomie (wertykalnym), bez konieczności dalszego jej przedstawiania (horyzontalnego) poprzez angażowanie w nią władzy duchownej, począwszy od: Księdza Proboszcza Parafii pw. św. Antoniego… czy też jego przełożonego – Księdza Biskupa Diecezjalnego …!

  • Maggie pisze:

   Ochooo!😳, odezwał się znawca kierunków i płaszczyzn. Horyzontalnie, wertykalnie .. i jak „karatek” poniżej pasa .. sam tak skośnie: krzywo pomówieniem z lewym sierpowym … wali na ślepo, ot tak .. bez głowy i młotkowy 🤕 💔🔨 efekt gotowy z prowadzonej z nim prośby i rozmowy.
   Wygląda to tak, że on chce bić rekordy … Guinness’a waniającymi siarką wejściami na stronę aby: w tej księdze zdobyć prymatu i spamu koronę.

   Niech Pan Bóg obdarzy go Łaską przejrzenia, przebaczenia, przemiany oraz miłości bliźniego i 🤐=umiejętności korzystania z daru mowy.

 33. wobroniewiary pisze:

  Teraz zawistnicy wzięli się za ks. Dominika

  • Maggie pisze:

   Jakie to podłe … chyba nie trzeba nam tłumaczyć rodowodu kłamcy.
   No .. i znowu scenariusz: ubrał się kosmaty w komeżkę i na Mszę ogonem dzwoni … zezując kogo z bliska, ubodzić rożyskami, a kogo zdeptać kopyciskami

 34. Małgorzata pisze:

  i jeszcze ś.p. ks. Kiersztyn

 35. Małgorzata pisze:

  Nikt już nie pamięta ś.p. księdza Kiersztyna, który zginął tragiczną śmiercią po zderzeniu z rosyjskim tirem? To jego strona. Są tam oficjalne listy biskupów i inne dokumenty, a także historia jego życia.
  http://www.rozalia.krakow.pl/wiadomosci/-news,12.htm

 36. Mario pisze:

  Witam pisze pierwszy raz na tej stronie , dla mnie to co się stało to tylko dowód że zło nie chce tego co mówi ks. Adam czyli cos w tym prawdy musi być.
  Osobiście nie znam KS. Adama tylko czytałem jego teksty.
  Za to znam osobiście Tomasza a takich osob jest więcej i to co nam przekazują jest bardzo do siebie zbliżone.
  Po pierwszych tekstach Tomasza zacząłem wnikliwie szukać potwierdzeń w innych objawieniach i proroctwach (starych i nowych) a szczególnie Maryjnych a jest ich masa.
  I bardzo wiele sie powtarza.
  Do tego trzeba podejść z wiarą inaczej to tylko budzi lęk.

  • wobroniewiary pisze:

   To jest strona wobroniewiary, strona, na której ks. Adam pisał od 10 lat.
   To, że kogoś znamy osobiście, nie znaczy, że zawsze ma rację….
   Po prostu módlmy się i tyle.

   • Maggie pisze:

    Oczywiście, że z racją, osób które znamy, może być na bakier, zwłaszcza, że Ks.Adam i „Tomasz” to nie te same osoby. Jest taka fraza, że nawet jeśli (?!) dwóch robi to samo (?!) .. to nie jest to samo – i chyba z taką frazą trzeba się zgodzić.
    Módlmy się.

    Dodam: czasami sami siebie czy sprawę poznajemy/rozeznajemy, dopiero po różnych przejściach/sytuacjach. Czas goi rany. Nauka prawdziwej pokory daje owoc obfity. Osamotnienie nie musi być samotnością, szczególnie gdy się dozna olśnienia, aby zapraszać doń Jezusa i Maryję.

    Znam jakby z autopsji. Był czas, swego rodzaju naiwnej próżności i jakieś mrzonki, ale życie kopniakiem, nauczyło powstania, pokory bez wyrzekania się godności. Z tego powstał bagaż życiowy, tj plecak, którego nie ośmieliłabym się nazwać krzyżem, gdyż był i jest i będzie tylko Jeden/Jedyny Krzyż = ten pod którym pada się .. by na kolanach rozmawiać z Chrystusem. Kiedy wyleje się wszystkie łzy, obmywa się to co „ złem/rozpaczą frustrowało”, co więcej! wtedy pozostaje/tworzy się miejsce tylko (!) na spokój i pogodę z widokiem na czysty horyzont.
    💕🙏🏻❣️💕

    • Longin pisze:

     @Maggie
     Byłbym bardzo ostrożny w przypisywaniu „niechlubnych” zasług Tomaszowi…bo tego nie wiemy. Możemy co najwyżej przypuszczać, że kwestią czasu jest podobna wypowiedź biskupa jego miejsca, choć to sytuacja kanoniczna zgoła inna. Też myślę, że nasz bagaż życiowy uczy pokory, ale nie zawsze daje mądrość i wiedzę, bo drogi Pana nie są naszymi szczególnie gdy mówimy o charyzmacie proroctwa.

    • Maggie pisze:

     @Longin: zwróć uwagę, że Mario powinien raczej szukać potwierdzenia Tomaszowe w Piśmie Świętym, a nie w z syntezowaniu fragmentów .. przeróżnych objawień/proroctw.

     Nie uzurpuję sobie ani mądrości ani wiedzy … minęły też czasy akademickich sporów. Moje problemy powstawały, kiedy kierując się miłością bliźniego, ignorowałam ! … intuicję … lub starałam się załatwiać sprawy tak , aby wilk był syty, a owca cała, a finalnie ja byłam ofiarą.

     Przyznaję, że przestało mnie … nawet kusić , aby zajrzeć na stronę „Tomaszową” … PO pewnym JEGO ❗️OSOBISTYM ❗️wpisie, tu .. na WOWIT. W mym odczuciu to Monika miała wtedy intuicję .. ale teraz … to już jak „musztarda po obiedzie”. Powstało spodziewane „ZAMIESZANIE”, którego INTUICYJNIE się obawiałam. „Nie z każdej mąki będzie chleb” (bo pychą nie można okraszać pokory) = i to wszystko.

     Moje internetowe peregrynacje zredukowałam do … nieobecności (=0) na wspomnianym blogu, choć Iskrę wspieram modlitewnie i sercem (wiedząc, że na zbliżającą❗️ się Paruzję: przyjdzie i to wkrótce, czas, wybrany przez Pana Boga).
     W każdym ! człowieku widzę bliźniego i wiem też, że w każdym sercu można odkryć DOBRO .. jeśli nie w pełni, … to chociażby jego szczątki czy mdłą iskierkę dobra (do rozdmuchania).

     W praktyce, jednak❗️ … doświadczenie, intuicja … BARDZIEJ się sprawdza niż .. zapomniana mądrość po szkodzie, czy „mędrca szkiełko i oko”.

     Na temat W.E. się wypowiedziałam, mając nadzieję, że w tej materii ks.bp zmieni zdanie/decyzję, gdyż do innych ! decyzji NIE odnoszę się inaczej jak … polecając: Jezu, Ty się tym zajmij❣️
     Trzeba pamiętać, że to Ks.bp podjął decyzję i że dostał jakieś „namiary” i stąd jest jak jest i chyba to: jest dla dobra dla ks.Adama, który wszystko przemodli, rozważając – Niech Pan Bóg da pociechę i pomoc w rozwiązaniu problemów 💕🙏🏻❣️

    • wobroniewiary pisze:

     Ja temat zamykam.
     Pozostaje modlitwa a o Tomaszu i jego stronie – nie chcę nic pisać.
     Tylko się modlić

    • Maggie pisze:

     😢Oczywiście Ewo, tym bardziej, że ks.Adam zawsze pomagał i był tu potrzebny. Zamiast dyskusji tylko i wyłącznie serdeczna MODLITWA : Jezu, Ty się tym zajmij❣️

 37. Darius pisze:

  Pisze troche poza głownym tematem. Na jednej z grup na FB czytałem o wodzie egzorcyzmowanej . Byl wpis o tej stronie Wobronie…
  Jestem zdumiony tym co przecztałem o tej „magicznej” wodzie . Znaczy ze mialo to by byc oszustwo lub conajmniej niewłaściwe. Z wpisów wynika jednak że jednak ma ona działanie. Sam pale i pomimo brania tabletek nie moge rzucic palenia .
  Czy jakiś inny ksiadzą bedzie to czynił w sobotę tj 05.12.2020 ? Czy raczej przystępując do tego będzie to daremne ? Rozmumiem że Ks Adam Skwarczyniski tego juz nie czyni .
  Proszę o odpowiedz.

  • wobroniewiary pisze:

   To nie było żadne oszustwo i żadna magia. Czy jak ksiądz świeci pola, to kropi każdy zagonek, każdą grzędę i wszystkie hektary czy czyni to w realnym jednym miejscu (np. pod wiejskim krzyżem czy na jednym polu) a modlitwą obejmuje wszystkie pola. Tak samo czynił ks. Adam, odmawiał modlitwy nad realną wodą, którą miał w kościele (swoją lub przyniesiona przez ludzi) a modlitwą obejmował każdą wodę zgromadzoną przez ludzi w domu, którzy łączyli się duchowo
   Czy dziś Kościół nie poszedł aż tak „do przodu”, że ludzie łączą się duchowo z realnie odprawianą w jakimś kościele Mszą św. i przyjmują duchowo Komunię św.?

   • Monika pisze:

    Ooo…! Poszedł nawet jeszcze bardziej „do przodu”, bo przecież wręcz zalecało się nam wszystkim by wstrzymać się z chodzeniem do kościoła i to oficjalnie w Kościele to słyszeliśmy, za pośrednictwem biskupów (w formie pisemnej: dokumentów poszczególnych diecezji), by uczestniczyć we Mszach Św. przez telewizję i internet, nie będąc bezpośrednio w kościele (w rozumieniu budowli) i to miało być niby to samo, niejako w zastępstwie, powołując się na tak poważny i niepodważalny powód jakim miała być owa pandemia, wywołana przez śmiercionośny wirus, stworzona na potrzeby wielu, która to wszystko usprawiedliwia, i wszystkiego jest przyczyną co się dokonało i dokonuje. Mamy za przyzwoleniem Kościoła (Jego najwyższych władz) oderwanie nie tylko od wody święconej ale przede wszystkim od Wody Życia, od samego Żywego Jezusa obecnego w hostii, po przeistoczeniu. A ilu wróciło do Kościoła?

    – Natomiast ja z mężem nie skorzystałam z tych „udogodnień” i „oferty” i nadal chodziliśmy wspólnie, nieustannie, przez cały czas stworzonej „pandemii”, na te „zakazane” swego czasu przez wielu hierarchów Msze Św., bo u nas dzięki Bogu i Bożym kapłanom na miejscu, kościół był otwarty i faktycznie, i rzeczywiście można było skorzystać na co dzień i w niedzielę z uczestnictwa we Mszach Św., o ile oczywiście ktoś tylko chciał. Bo tylko tu było sedno sprawy: chcesz czy nie chcesz? Ty tak naprawdę decydujesz ostatecznie co z sobą zrobisz i jak odpowiesz Bogu. Tam w Polsce, gdzie nie było fizycznej możliwości na miejscu, to zawsze można było szukać i jechać, bliżej lub dalej. Czy można było? Można! – oczywiście gdyby ktoś chciał. Bo np. na wschodzie Polski raczej nie było z tym problemu. A można też było nic nie robić, czekać. U nas nikt nikogo z kościoła nie wyrzucał i nie odmawiał Sakramentów Św. O ile człowiek tylko chciał i był gotowy powiedzieć Bogu swoje „tak”. I nie wszyscy bali się choćby przez moment wirusa – okazuje się, że z Bogiem taki strach może być i autentycznie jest zupełnie obcy.
    Słowa Jezusa – „Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; pukajcie, a zostanie wam otworzone. Bo każdy, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje”. – I tak jest w istocie.

 38. Anna pisze:

  Wstyd ze Pani Ewa, ktora by byla nikim gdyby nie ks.Adam atakowala go walac na stronie te klamliwe oszczerstwa. Lodz Piotrowa do ktorej sie Pani odwoluje raczej sie wywroci zwlaszcza ze nie tylko sternik jest heretykiem ale i lodz juz dawno pozarta przez robactwo. Co bedzie wtedy pani Ewo gdy okarze sie ze nie tylko promowane przez pania Medjugorie ale i ten obecy statek jest zwiedzeniem…

  • wobroniewiary pisze:

   Niech Bóg Pani błogosławi!

  • Maggie pisze:

   @Anna: wstyd to tylko dla Pani, że szerzy kalumnie i czytać NIE umie tego, co się tutaj pisze i dzieje.
   Ks.Adam miał i ma Zwierzchnika, a Pani Ewa duchowego kierownika.

   Życzę Pani więcej pokory, miłości bliźniego – bez której NIE ma prawdziwej Miłości Boga, … no i bezmyślnie nie paplać, co ślina na język niegodziwy przyniesie …

   Może zaczęłaby tak Pani od samej siebie i modlitwy ? … bo modlitwy nigdy i to nikomu za wiele, a modlitwa nikogo nie obraża.
   Medjugorie to największy konfesjonał świata … czy właśnie to (!) AŻ tak (!) bardzo Pani najbardziej przeszkadza?

   Jezu Ty się tym zajmij❣️

   • wobroniewiary pisze:

    Jestem teraz na rekolekcjach z ks. Dominikiem nad morzem. Rekolekcje Maryjne z Królową Pokoju (wieczorem Koronka Pokoju, adoracja Najświętszego Sakramentu – stąd ten atak
    Spotkaliśmy się z ks. Dominikiem, jak zawsze chwilę porozmawialiśmy) Znajomi na fb widza moje z Nim zdjęcia to zło nie może tego zdzierżyć!

    Dla wielu mogę być nikim, ważne że dla Boga jestem Kimś stworzonym na Jego obraz i podobieństwo!

    Ps. Atak na Medziugorje? Ot dlaczego!
    Wczoraj (uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej) widząca z MEDJUGORIE, Marija Pavlovič – otrzymała od Niepokalanej takie oto słowa adresowane do nas, Polaków:
    Maryja uśmiechnęła się do nas, Polaków i zapewniła, że nadal będzie osłaniać nasz Naród macierzyńskim płaszczem, przekazując nam błogosławieństwo Swojego Syna i prosząc, abyśmy byli przykładem dla innych narodów. ❤

  • Witek pisze:

   Pani Aniu , przeczytałem Pani komentarz i muszę stwierdzić, że ma Pani rację, żeby osoba pisząca na tym blogu, mniemam, że jest Pani Katolikiem używała takich słów: wstyd, nikim….
   To nie jest język miłości. Pani tym postem obraża, osądza i oczenia, poniża drugiego człowieka.

   Rozumie że jest Pani wszystko wiedząca i w związku z tym może sobie Pani pozwolić na takie oceny i osądy.

   Odnoszę wrażenie, że jest Pani chodzącym ideałem. Nie popełnia Pani błędów, niczym Salomon w XX wieku mogący osądzać, rzucać oszczerstwa i decydować kto jest heretykiem, czy prawdziwe są objawienia, decydować o tym czy ktoś będzie kimś czy nikim.

   Proszę, aby pani zmieniła sposób pisania na język miłości bo przedewszyskim te kalumnie rzucane przez Panią na Panią Ewę wrócą do Pani. Tak działa zło, zło zawsze wraca do człowieka który źle czyni.

   Przecież nie zbiera się pszenicy z pola na którym posiało się chwasty (wstyd, nikim, heretyk).

   Na koniec Błogosławię Panią i jeżeli Pani pozwoli to zasugerował bym dobre przygotowanie do spowiedzi, spowiedź i przejrzenie swojego życia czy aby Pani wybaczyła wszystkim ludziom którzy Pani zrobili krzywdę.

   Pozdrawim

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s