Czy brat Elia popiera i współpracuje z Grzegorzem z Leszna z kanału yt „wposłudze”? Upomnienie prawne z Włoch

Upomnienie prawne dla Grzegorza z Leszna z kanału „Wposłudze”
od prawników Fra Elii Cataldo

        W styczniu 2020 r. Grzegorz z Leszna, prowadzący kanał na you tubie pt. „Wposłudze” nazywający siebie prorokiem, w nagranym wystąpieniu zaczął powoływać się na znajomość i popieranie go przez Fra Elię Cataldo z Włoch.  Głosząc swoje, nie do końca zgodne z nauczaniem Kościoła, a nawet zawierające różne herezje (np. wychodzenie Pana Jezusa z hostii czy dokonywanie egzorcyzmów przez niego jako osobę świecką) tezy, posłużył się kłamstwem rzekomego popierania go i współpracowania z nim przez znanego mistyka i stygmatyka Fra Elia Cataldo z  Calvii.

     Dane nagranie wraz z tłumaczeniem zostało przesłane do Fra Elii w celu weryfikacji tych dziwnych informacji. Okazało się, że jest to totalna nieprawda i w związku z powyższym prawnicy Fra Elii z Fundacji Apostoli di Dio wystosowali upomnienie prawne do Grzegorza z Leszna z nakazem usunięcia kłamliwych treści oraz następnego ich sprostowania.

   O ile nagranie zniknęło z tego kanału, o tyle kłamliwe treści nigdy nie zostały sprostowane i co więcej, w kolejnym odcinku, opublikowanym w dniu 22 stycznia 2020 r., zatytułowanym „Bóg Ojciec i Pan Jezus dają wskazówki, Błogosławią i podają ilość modlących się Koronką 20 stycznia” Grzegorz z Leszna zaatakował tłumacza, że ten źle tłumaczy wypowiedzi Fra Elii (dotyczące długości modlitwy proponowanej przez niego do codziennego odmawiania)

    W związku z tym, że  nigdy nie nastąpiło sprostowanie fałszywych informacji dotyczących rzekomego popierania tego człowieka przez Fra Elię, podaje się do publicznej wiadomości (oryginał wraz z tłumaczeniem) „upomnienie”, wystosowane przez prawników Fra Elii z nadzieją, że posługa tego pokornego i posłusznego Kościołowi stygmatyka nie zostanie zakłócona przez kłamliwe informacje wątpliwego wizjonera (prawdziwy słudzy Boży nie posługują się kłamstwem w celu pozyskania słuchaczy czy w tym przypadku fanów).

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

32 odpowiedzi na „Czy brat Elia popiera i współpracuje z Grzegorzem z Leszna z kanału yt „wposłudze”? Upomnienie prawne z Włoch

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Czy teraz jest dla Was jasne, czemu nie popieram jego akcji modlitewnej na jutro o 20.00?
  Zapraszam na godz. 20.20 do TV Trwam i do Radia Maryja ❤
  Tam będą nas miliony 🙂

  A o godz. 21.00 na Jasną Górę

  • babula pisze:

   Powtórzę tu mój poprzedni komentarz:
   poprzez wezwanie do modlitwy (w strasznym czasie kiedy jest ona Bardzo potrzebna) Grzegorz z Leszna buduje zaufanie ludzi do tego co mówi. A potem wykorzystując to zaufanie wciska ludziom „prawdy” własnego autorstwa, żeby tylko własnego a nie diabelskiego. Bardzo sprytnie! Zrobić sobie furtkę z tego co dobre i Boże i wprowadzić przez nią to co szatańskie! NA TEJ STRONIE UDOWODNIONO TO NIE RAZ, ŻE GRZEGORZ TAK WŁAŚNIE ROBI!
   Dlatego reakcja osób duchownych w tej sprawie jest bardzo cenna.

 3. Malgosia pisze:

  Wczoraj siostra mieszkająca w Polsce,powiedziala mi, ze wlasnie usłyszała w Radiu Maryja o akcji modlitewnej o godzinie 20 (???).Zeby zapalić świece i odmawiać różaniec.Troche sie zdziwiłam,bo wiem ,ze różaniec jest o 20.20.Ta wiadomość przekazywali ludzie dzwoniący do radia.

 4. Witek pisze:

  o. Augustyn Pelanowski – Od Maryi do Józefa
  „…a chwila jest ostatnia. Niebawem, nie będzie gdzie już prowadzić dzieci, nie będzie sanktuariów tylko muzea, albo domy modlitw, nie będzie żadnej pielgrzymki, tylko szlaki turystyczne”.

  • Ada pisze:

   dziękuję. mam jutro jechać z dziećmi do Częstochowy i Gietrzwałdu, i zastanawiałam się, że może lepiej nie.a to dla mnie znak. jadę.

 5. Marta pisze:

  Chcialam napisac o swoich odczuciach wzgledem Grzegorza z Leszna . sluchalam go tylko raz i to mi wystarczy. wiecej nie musze i nie chce. Pycha zawsze idzie przed upadkiem. Takie samo mam zdanie na temat Marcina Zielinskiego. Bog daje nam laski aby rozroznic kto jest od niego a kto nie pochodzi od niego. Z Panem Bogiem

 6. Karolina pisze:

  Proszę o modlitwę za moją babcię która jest w szipitalu.
  Bóg zapłać za każdą modlitwę.

 7. Euzebia pisze:

  POZDROWIENIE PANA JEZUSA W JEGO MĘCE

  Pozdrawiam Cię, ożywiająca Perło najszlachetniejszego Bóstwa,
  pozdrawiam Cię, nieśmiertelny Kwiecie godności ludzkiej, ukochany Jezu,
  za bluźnierstwa, których Ci nie szczędzono na ziemi.
  Pozdrawiam i błogosławię Cię uczuciem i miłością wszystkich stworzeń tyle tysięcy razy, ile kropli Krwi wylałeś w Męce Swojej, ile Ran naliczyłeś na Najświętszym Ciele Swoim, ile otrzymałeś policzkowań, uderzeń i zniewag.
  Pozdrawiam i błogosławię Cię, o Najsłodszy Jezu, tyle tysięcy razy, ile wydałeś westchnień, wylałeś łez i wycierpiałeś boleści.
  Pozdrawiam i błogosławię Cię tyle tysięcy razy, ile aktów cnót wykonałeś, ile w żarliwości pragnień Swoich pożądałeś Zbawienia ludzi, ile spojrzeń rzuciłeś na Matkę Swoją i przyjaciół Swoich.
  Błogosławię i pozdrawiam Cię tyle tysięcy razy, ile razy upadłeś na drodze, ile razy upadłeś zemdlony, ile poruszeń Twych Rąk i Nóg Najświętszych wykonałeś.
  Błogosławię i pozdrawiam Cię, o Najsłodszy Jezu, tyle tysięcy razy, ile kroków bolesnych uczyniłeś ile jęków do Ojca Twego wydałeś dla nas i za nami.
  Błogosławię i pozdrawiam Cię, o Najczulsze Serce Jezusa, tyle tysięcy razy, iloma uderzeniami biczowania Twego byłeś szarpany, kolcami cierniowej korony poraniony, wstrętnymi plwocinami okryty.
  Błogosławię i pozdrawiam Cię tyle tysięcy razy ile razy byłeś więzami ściśnięty, zelżywościami nasycony, bezbożnymi pokłonami pozdrowiony.
  Błogosławię i pozdrawiam Cię tyle tysięcy razy, ile razy byłeś przez fałszywych świadków oskarżony, bezbożnymi kłamstwami zelżony, niegodnymi kłamstwami potępiony.
  Wszystkie te uwielbienia i pozdrowienia ofiaruję Ci tysiąc tysięcy razy pomnożone i chciałbym je ponawiać w każdej godzinie, o Najlepszy Jezu, pragnąc pełnym uczuciem mego serca i duszy zatrzeć i zniweczyć wszystkie obelgi i bluźnierstwa tak niegodnie na Ciebie rzucane, mój Najsłodszy Jezu, błagając Cię, abyś nie odrzucił pragnienia Twego biednego stworzenia, lecz abyś je poczytał za miłe Sobie i przyjął łaskawie według ojcowskiej Dobroci Twojej. Amen.

  źródło:
  http://www.modlitewnik.com.pl

 8. wobroniewiary pisze:

  Witku, oddzieliłam się od strony „paruzji”
  Chcecie, to czytajcie, ale proszę… nie wklejajcie
  Paruzja ma swoich czytelników, wowit – swoich.
  Wielu wspólnych, ale to są odrębne strony

 9. Bożena pisze:

  Już nie raz była tu mowa co robić w przypadku, gdy nie będzie innego wyjścia jak tylko Komunia Św. na rękę – przygotujmy sobie lniane chusteczki, jak nam radziła Matka Boża w Trevignano Romano.

 10. Justyna pisze:

  Jak bardzo trzeba być zawziętym i nienawidzic żeby donosic bratu Elia na Grzegorza ze się na niego powołał (dal za przyklad)słucham Grzegorza regularnie i nie zauważyłam herezji i tego o co jego oskarzacie!! Widzę że szatan go tak nienawidzi ze przez wasza stronę próbuje go zniszczyć i zasiac nieufność. Jest to prześladowanie! !!!paskudne!!!zostawcie go w spokoju !na jakiej podstawie przesladujecie tego człowieka który nie głosi nic nie zgodnego z nauką Kościoła. Ciekawe kto wam dal na to przyzwolenie na osadzanie

  • wobroniewiary pisze:

   Zaiste…
   Nie ja donosiłam, jestem tłumaczem języka wschodniego a po włosku to umiem modlitwy i ewent. kawę zamówić.
   A co do herezji to tam ich multum
   Niech Ci Pan otworzy oczy 😊

   • Marian pisze:

    Pani Ewo , pamiętam o pani w modlitwie , niech się pani nie martwi , oliwa na wierzch wypływa ,a oliwa to prawda , której pani służy , kłamcy i zwodziciele upadną . Króluj nam Chryste .

    • Bożena pisze:

     Droga Pani Ewo , nawet nie próbuję sobie wyobrazić jak bardzo jest pani atakowana za przekazywanie prawdy o tym Grzegorzu z Leszna. Ja i moja przyjaciółka (każda wśród swoich znajomych) próbowałyśmy wczoraj mówić kim jest inicjator tej „akcji modlitewnej” i dlaczego nie powinniśmy się w to włączać – odpowiedzią często była agresja. Nie było mowy by spokojnie przedstawić swoje argumenty. Po owocach poznacie, bo demaskowany szatan reaguje furią.

    • wobroniewiary pisze:

     Gdyby pani zajrzała do spamu… od wyzwisk po groźby, co się ze mną stanie

    • xc pisze:

     heh ewa ty masz na prawde jakies nadprzyrodzone wsparcie psychiczne zeby to wszystko ogarniac. skad Ci ludzie sie biora. z kazdej strony jestes atakowana o wszystko sie Ciebie czepiaja. kazdy ma o cos pretensje. a co do tego grzegorza – zawsze bedzie jakas grupa ludzi ktorzy sie jaraja takimi falszywymi prorokami. sa oni ofiarami troche wlasnej glupoty. i moze to bedzie dla nich usprawiedliwieniem w czasie wlasciwym.

  • Nela pisze:

   Mnie się wydaje, ze Pan Jezus mało może już liczyć na kapłanów i zarządzenia dla Kościoła i na tym pustkowiu powołuje malutkie sługi aby przychodziły do ludzi z prostym słowem polski – bez eklezjalnej pychy i łaciny wmieszanej do polskiego języka. Kogoś z ludu potrzebuje by Mu pomógł zapełnić pustkę coraz to większą. Aby odzyskał Żywą wiarę i to w ten sposób, że chociaż nie ma pieniędzy na drogie rekolekcje ani możliwości jechać na takie- to jednak Pan Jezus dociera do niego, do zgubionego samotnego przez internet czyli tam gdzie on biedak płacze i ginie. I mówi mu o Bogu ktoś taki sam jak on – bez pychy wykształcenia i odrzucania.
   (Hmmm…myślę, ze ten koment poślecie do Spamu )

 11. Pingback: Ks. Sławomir Kostrzewa ostrzega przed fałszywym prorokiem Grzegorzem z Leszna | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 12. Nie bluźnijcie bluźniercy pisze:

  Jesteście bluźniercami a skwarczyński jest opętany przez szatana obrażacie Świętego Proroka Grzegorza Z Leszna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s