Ks. Marcin Węcławski – O przyjmowaniu Komunii Świętej w dobie koronawirusa

Przyjmowanie Komunii Świętej na rękę, szczególnie w obliczu zagrożenia koronawirusem, jest znakiem braku wiary i niezrozumienia istoty Eucharystii – przypomina ks. Marcin Węcławski w homilii wygłoszonej w kościele pw. Maryi Królowej w Poznaniu, 8 marca 2020 roku

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

20 odpowiedzi na „Ks. Marcin Węcławski – O przyjmowaniu Komunii Świętej w dobie koronawirusa

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Elizeusz pisze:

  Prześlę te kazanie ks.M. Węcławskiego do Proboszcza krakowskiej Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego, w której taki oto – zob. treść linku – został wydany komunikat:
  http://www.wzgorza.diecezja.krakow.pl/article.php/20200307104820647

  Ja osobiście na pewno nie będę przyjmował Komunii Św. na rękę u siebie w Szczecinie, gdy wyjdzie zarządzenie miejsc. Bpa czy też ks. proboszcza w „mojej” Parafii.

 3. wobroniewiary pisze:

  Ostatnia – przed zakazem sprawowania Mszy św. i nabożeństw – Adoracja Eucharystyczna w grocie św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo na Gargano ❤
  "Se vuoi, puoi purificarmi!" – czyli „Panie, jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić” (Łk 5,12)

  • Elżbieta pisze:

   Pamiętam jak w zeszłym roku czytałam słowa Pana Jezusa skierowane do Ojca Augustyna: Brońcie Eucharystii bo bliski jest atak na nią.

 4. Pawel pisze:

  Przecież przyjmowanie na rękę jest jeszcze większym ryzykiem zarażenia się chorobami, niż to jak ksiądz daje bezpośrednio wkładając do buzi.
  Przecież w kościele nie ma umywalek, żeby przed komunią umyć sobie dłonie, a kilka minut wcześniej dajemy pieniądze na tecę. A pieniądze są olbrzymim siedliskiem bakterii i wirusów.

 5. babula pisze:

  Nie miałam czasu przeczytać poprzednich notek i być może, ze się powtórzę z wcześniejszymi wypowiedziami ale ZASTANÓWCIE SIĘ WSZYSCY, KTÓRZY DOMAGACIE SIĘ KOMUNII ŚW NA RĘKĘ W IMIĘ HIGIENY I POSZANOWANIA ZDROWIA!
  Człowiek, który przyjechał do kościoła autobusem czy tramwajem (bo nie wszyscy dotarli własnymi samochodami), który wyjął z portmonetki pieniądze by je dać na tacę, który wsparł się klękając o ławkę gdzie siedzi -ma na rękach MNÓSTWO WIRUSÓW najprzeróżniejszych. I z takich rąk brudnych, zakażonych ma przyjąć Pana Jezusa!
  Komunia Św. na rękę to nie tylko cios w wiarę i uczucia wiernych ale też cios w normalne logiczne myślenie. Jeśli nie wierzycie, że Bóg w Hostii was ochroni to uwierzcie przynajmniej, że Opłatek zlizany z zakażonej wirusami i bakteriami ręki = kolejna epidemia, taka atrakcyjna odmiana koronowirus + inne jakieś świństwo.

  KAPŁANI JESTESCIE NAM POTRZEBNI! NAUCZCIE NAS JAK PRZYJMOWAĆ PANA JEZUSA Z CHUSTECZKI -tak jak to zaleca Matka Boża w Trevignano Romano.

  • babula pisze:

   Mam to Wielkie szczęście, że w mojej parafii księża podają Pana Jezusa do ust i na klęcząco a chorym na stojąco. A jedyna reakcja higieniczna odgórna to wezwanie do odmawiania suplikacji. Ludzie nie podają sobie ręki podczas przekazywanie znaku pokoju, skończyło się przechylanie z ławki do ławki -i to jest duży sukces koronowirusa, w sumie więcej skupienia na Bogu, niż na sąsiadach w ławce.
   Nie wszystkim zaraza padła na mózg. Pan Bóg jest dobry 🙂

 6. wobroniewiary pisze:

  To już się dzieje …

  O.Augustyn Pelanowski
  Bóg mówi dzisiaj tutaj tak: módlcie się o to, żeby nie znikły konfesjonały, bo wam to grozi.
  Niewiele miejsc jest jeszcze w Europie, gdzie konfesjonał poprzedza Komunię Świętą. Proście Mnie o to, aby wam nie zabrano konfesjonałów.

  Mówici: nam to nie grozi? Ja was ostrzegam w imię Boga: komu zlecił on posługę jednania człowieka z Bogiem? Paweł mówi: wszystko to zaś pochodzi od Boga, który pojednał nas z sobą przez Chrystusa. Nie powiedział pojednał nas z sobą przez Mahometa, nie powiedział pojednał nas z sobą przez Buddę, tylko przez Chrystusa. To nie jest wszystko jedno czy to jest Chrystus, czy to jest Budda czy to jest Mahomet. Jest tylko Chrystus. Jeśli to jest wszystko jedno czy to jest Chrystus, czy Mahomet czy Budda, to znikną wam konfesjonały, a ta Komunia to będzie ohyda spustoszenia. Uważajcie na to co się dzieje!

  • Maggie pisze:

   Wczoraj na dzienniku podano, że we Włoszech 266 osób zmarło i winiony jest COVID-19.
   Parę dni temu wśród dyskutujących lekarzy, padło zdanie, że wiele osób ma rożne schorzenia, a COVID-19, to tylko jakby dodatek do osłabionego organizmu i to tak jak i „„zwykła” grypa w ten sam sposób może zabijać. Dlatego nade wszystko mycie rąk, NIEdotykanie twarzy, higiena są najważniejsze, a także zasłanianie przedramieniem ust jeśli się kaszle, kicha etc. Maski w żadnym wypadku, jeśli to nie służba zdrowia, która ma odpowiednie maski.

   Na fotce jest pani, która ma zasłonięte usta, przypuszcza, że może być astmatyczką, alergiczką , czy czymś podobnym, tak, że zazwyczaj „podkaszluje” i dlatego kaszle w maskę, a NIE w powietrze, czy rękaw … i to jest zrozumiałe, że chroni innych, a także przed manipulowaniem rękoma, które znajdują wsparcie na różnych poręczach. Mężczyzna w masce jest przykładem jak nosząc maskę można się zarazić nie wiadomo czym jeszcze.

 7. wobroniewiary pisze:

  Kochani, zawieszam do 11 marca prowadzenie strony.
  Dokumenty jeszcze nie nadeszły (czekam na ważną publikację) a tymczasem usuwam się w cień i na modlitwę

  NIE JESTEM W STANIE SPOKOJNIE REAGOWAĆ na setki komentarzy, maili a nawet sms-ów o treści:
  „11 marca w środę godz 20:00 jest organizowana globalna akcja modlitewna w intencji pokonania koronawirusa i ochrony wszystkich rodzin. Wszyscy połączeni będą modlitwa różańcowa cześć Chwalebna następnie koronka do Bożego Miłosierdzia. Prosimy o zamieszczenie tej informacji na stronie internetowej , ta wiadomość otrzymałam od ….

  MAM DOŚĆ PYSZNEGO FAŁSZYWEGO PROROKA GRZEGORZA Z LESZNA, JEGO KŁAMSTW – on wie, czemu usunął jedno nagranie, gdy jego kłamstwo i pyszałkowatość osiągnęły międzynarodowe rozmiary …
  Wierzycie jemu, słuchacie kogoś, kto działa pod kościołem a nie w Kościele – przynajmniej mnie nie zasypujcie informacjami od tego fałszywego kłamcy!
  Różaniec odmawiam codziennie a nie tylko 11 marca – do czego i Was zachęcam.
  Milknę, bo … nie chcę grzeszyć ani myślą, ani słowem a na razie jestem związana tajemnicą informacji (o zasięgu międzynarodowym).
  Do usłyszenia po 11 marca i po jego akcji (chyba, że dokumenty nadejdą wcześniej i opublikuję tę bombę dotyczącą fałszywego kłamcy Grzegorza z Leszna)

  • Maggie pisze:

   💕🙏🏻❣️

   Rozumiem: Epidemia ale dezinformacji i kłamstwa plus straszenie etc … i plaga fałszywych proroków … a w spamie jako dowód to: już przeszło 62 tys ❗️zablokowanych wiadomości .. kosmaty szaleje.

   Wytrwałości, Bożego Błogoslawieństwa i Nieustannej Ochrony oraz Opieki Matki Najświętszej 💕🙏🏻❣️

  • Zbyszek pisze:

   Pani Ewo, Pani nie może TERAZ zawiesić prowadzenia strony!! Dziś Leszek Dokowicz i Maciej Bodasiński umieścili na fp fejsbujowym Polska pod krzyżem nagranie pt. Ocalenie, do wszystkich Polaków. Padły słowa trudne, ale prawdziwe i nie ma chwili do stracenia, proszę, by zrobiła Pani z tego post, dla nas wszystkich. Bardzo proszę, to niezwykle ważne. Przy okazji mam prośbę do Czytelników, ale poczekam i wpiszę pod postem (bo wiem, że będzie ❤️)

   • wobroniewiary pisze:

    Dam tylko ten jeden wpis, Maciek B. teraz walczy z yt, dam nagranie z innego kanału – i tylko i aż tyle!
    A każdy kto chce, niech odmawia Różaniec, ale z potrzeby serca a nie dlatego, że „fałszywy namaszczony – nie wiem przez kogo – Grzegorz” wydaje petycję do narodu, wzywającą do Różańca
    Czy nas trzeba zwoływać na 11 marca?
    Czy 9, 10 marca a potem, 12,13-tego itd. nie będziecie się modlić?

    Robię wpis, ale z komentarzami czekajcie, ja zostałam zawalona setkami komentarzy z wyzwiskami, że lżę proroka. Jak ludzie mają odmawiac tylko jeden dzień Różaniec, bo tak imć człek chce i niby mu to objawiono – to …ręce opadają

    I jeszcze jedno – do przemyślenia przez te dni!
    W Echu Medziugorja znajduje się wywiad o. Livio Fanzagi z widzącą Mariją Pavlović-Lunetti z 25 lutego 2020, a tam takie słowa:
    „O. L.: Słowo „pokuta” jest również typowe dla Wielkiego Postu. Możemy z zadowoleniem przyjąć tę sytuację jako pokutę, aby ofiarować ją Bogu.
    M.: Wczoraj widziałam w supermarkecie kobietę, która kupiła 10 kg bananów … Boimy się głodować i robimy zapasy. Trochę postu dobrze by nam zrobiło. Lekarze też tak twierdzą”

 8. Janina pisze:

  Brawo Ksiądz Marcin. To kapłan, na którego można liczyć. Bardzo go lubię. Mam szczęście spowiadać się u niego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s