Zapraszamy do lektury najnowszej książki ojca Augustyna Pelanowskiego „Od Maryi do Józefa”

Spotkała mnie dziś ta łaska, że od wydawnictwa Sherith (co oznacza „reszta ocaleje”) dostałam wspaniałą propozycję przedstawienia Czytelnikom informacji o najnowszej książce o. Augustyna Pelanowskiego pt. „Od Maryi do Józefa” wraz z jej fragmentem, który z przyjemnością zamieszczam w dalszej części wpisu.  

Zbliża się święto wspaniałego Patrona, jednego z największych, jeśli nie największego spośród zwykłych śmiertelników, świętych – św. Józefa z Nazaretu. To właśnie Jemu oraz Jego dyskretnemu sposobowi pomagania nam w trudnych czasach dla Kościoła poświęcił najnowszą książkę o. Augustyn Pelanowski, znany rekolekcjonista i kaznodzieja. Jest to książka – przewodnik dla wychowujących swoje dusze, bądź kierujących duszami podopiecznych, jest to wskazówka jak w nocy Kościoła przechować prawdziwą wiarę a zatem i prawdziwy Kościół. Tę pozycję trzeba przeczytać…

Poniżej fragment opublikowany za zgodą wydawcy. Książka będzie miała premierę 9 marca, na razie dostępna jest tylko w sklepie wydawnictwa na stronie www.sherith.pl

Fragment książki autorstwa o. Augustyna Pelanowskiego
„Od Maryi do Józefa”

(…) Do księgarń w sierpniu 2014 roku trafiła książka Annabelle Forest „Diabeł u progu”. Annabelle Forest ma dziś ponad dwadzieścia lat, ale w dzieciństwie trafiła do satanistycznej sekty. W kręgi satanistycznych bluźnierców z Walii wciągnęła ją jej własna matka, gdy Annabelle miała 7 lat. Jej matka należała do sekty, działającej na przedmieściach walijskiego Llanelli. Na rytuałach nie tylko bluźniono przeciw Bogu, ale wykorzystywano też dzieci – Annabelle została w wieku 11-lat zmuszona do prostytucji. Dziewczynka przez pierwsze cztery lata jedynie przyglądała się satanistycznym rytuałom. Zmuszano ją do przyglądania się orgiom, których dopuszczała się również jej matka. Gdy skończyła 11 lat, została zgwałcona przez przywódcę grupy wyznawców diabła, Colina Batleya. Od tego momentu dziecko regularnie brało udział w orgiach – zmuszano ją do prostytucji – gwałcone dziecko przynosiło satanistom niemałe dochody. W ciągu całego pobytu w sekcie Annabelle została zmuszona do seksu z ponad 1800 mężczyznami. Ile takich dzieci będziemy mieli w najbliższej przyszłości – ile z nich będzie mogło wrócić do Chrystusa, być odnalezionymi z zagubienia nie w świątyni, ale w przedprożu piekła?!

W imię życia, będzie jednak Antychryst rozsiewał śmierć, w sposób jak najmniej jawny, skryty. Zabić człowieka zanim się pojawi – oto sztuka Antychrysta. Nasze dzieci nagle zaczną się gubić, ginąć, znikać albo w ogóle się nie pojawiać, będzie się uniemożliwiać im w ogóle pojawianie się na świecie. Odmówi się im zaistnienia. Antychryst będzie tak naprawdę bezwyznaniowcem i będzie głosił kult matki ziemi, zamiast Matki Bożej. To Ziemia będzie uznawana za jedyną matkę i jedyną żywicielkę. W jego przepowiadaniu ziemia to siostra ludzkości. Będzie walczył o prawa dla zwierząt kosztem praw do życia ludzi.

Tak dużo teraz ludzi ma czworonogi i tak mało dzieci – czy to normalne? Smycze zamiast wózków. Czworonogi nie są wrogami ludzi, ale kiedy zamiast wózków pojawiają się smycze, zastanówmy się, kto kogo wyprowadza na spacer: pies człowieka czy człowiek psa? I już nikogo nie dziwi zbytnio widok, gdy wśród spacerowiczów pojawia się wózek, w którym znajduje się nie dziecko, lecz pies, do którego czule przemawia pochylająca się nad nim para.

Czy nie jest to wyrazistym objawem dehumanizacji czasów – dehumanizacji, która jest następstwem deportowania Boga z umysłów ludzi ostatnich trzech stuleci? Kiedy nie ma już pośród nas miłości Boga, nasza miłość ludzka staje się zwierzęcą żądzą. Bez mistyki nie ma już nawet erotyki, tylko nudna rozpusta; nie dążąc do miłowania Boga otwartymi oczyma duszy, zostaliśmy strąceni do ślepego pożądania ciała. Tak właśnie pisał święty Piotr w swym Drugim Liście:

„Spełniło się na nich to, o czym słusznie mówi przysłowie: Pies powrócił do tego, co sam zwymiotował, a świnia umyta – do kałuży błota” (2 P 2,22).

Ostateczny los Antychrysta jest przewidziany przez Biblię. Święty Paweł w proroctwie dotyczącym paruzji, w Drugim Liście do Tesaloniczan, pisze, że zostanie zniszczony tchnieniem ust Chrystusa. To ciekawe sformułowanie – jakby samym chuchnięciem, milczącą bryzą, bezsłownym podmuchem, powiewem ust zostanie strącony…

„Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust i wniwecz obróci samym objawieniem swego przyjścia” (2 Tes 2,7-8).

Ten, który powstrzymuje to nie kto inny, tylko Duch Święty dający szansę na nawrócenie poprzez głoszenie prawdziwej Ewangelii w swych coraz rzadszych głosicielach. Powstrzymującą pełne objawienie się Antychrysta jest nauczycielska działalność Kościoła i wiara w żywego Boga oraz Chrystusa. Gdy zabraknie głoszenia, gdy będzie ono niemożliwe, gdy Niegodziwiec uczyni wszystko, aby autentyczne nauczanie katolickie zostało zniweczone, a Jezus swoim tchnieniem zgładzi samego Niegodziwca. Tchnieniem bez słowa. Chuchnięciem? Inaczej mówiąc, Antychryst zostanie zniweczony efektem swoich starań.

Wykluczając słowo Boże, z powodu jego braku, zostanie zmieciony jakby podmuchem bezsłownych ust Chrystusa.

Kto zamyka usta prorokom, sam zostanie zniesiony przez milczenie Boga.(…)

Od Administracji:
Poniższy wpis można kopiować i udostępniać na portalach społecznościowych jedynie pod warunkiem podania linku do naszej strony – jako do źródła informacji (ustawa o prawach autorskich)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

31 odpowiedzi na „Zapraszamy do lektury najnowszej książki ojca Augustyna Pelanowskiego „Od Maryi do Józefa”

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Na samej stronie wydawnictwa możemy z kolei przeczytać ten fragment książki „Od Maryi do Józefa”:
  „Jestem na tyle dojrzały duchowo, by zauważyć, że świat również dojrzał do żniw ostatnich? Co z moją modlitwą dziś, teraz? Czy jest na pewno dojrzała? Jeśli miarą dojrzałości jest bezinteresowność, to wypróbuj siebie samego i idź na adorację z Biblią czy notesami duchowymi bez motywacji uproszenia Go o cokolwiek, tylko po to, by z Nim być”.

 3. AnnaSawa pisze:

  ❤ oczywiście zamawiam.

 4. AnnaSawa pisze:

  Dusze Czyśćcowe:”Gdy słyszymy słowo”WIRUS” powinna się nam zapalić „czerwona lampka”!

  https://gloria.tv/post/6bA4D8JDms76ARX3zVavxa8w9?fbclid=IwAR3Ezllz-W3gHvqKuVK8DqhcLekr2yn6003xUAFCRoxlxQy82KmmqbTsHJs

 5. Euzebia pisze:

  „Mistyczne Miasto Boże czyli Żywot Najświętszej Maryi Panny” – objawienie Matki Bożej dane Marii z Agredy

  „Jezus na Górze Oliwnej” rozdział 37

  Audiobook:
  http://www.youtube.com/watch?v=2vSDccIXqUY

  • Quis ut Deus pisze:

   Wyjątkowy fragment. Pośród wielu głębokich treści, szczególnie zwróciłem uwagę na:
   1. Różnicę między tym, że dla niektórych P. Jezus jest/będzie Odkupicielem, dla innych zaś Zbawicielem… jakie to uderzające i przykre. Dowiadujemy się czym był kielich, którego Mistrz nie chciał wypić.
   2. Anioł, który Go pociesza to Michał Archanioł – czyli jak wiemy Jego Anioł Stróż – jakie to jest wszystko logiczne!
   3. Nauka NMP do Marii z Agredy o cierpieniu, które jest zsyłane na człowieka, żeby się opamiętał, żeby odwrócił oczy od spraw ziemskich i zawrócił ku Bogu – a ludzie są tak ślepi. Jakie to przykre, że szatan zwodzi tyle dusz …

 6. Wojciech pisze:

  Książka jest również dostępna na stronie „paganini.com.pl” w tej samej cenie. Także tam można w końcu dostać dodrukowane „Ocalenie” Ojca Augustyna. Pierwsza partia poszła na pniu. Kto nie zdążył wtedy ma okazję nabyć ponownie.

 7. Marta pisze:

  Rodzicu, Dziadku, Nauczycielu! Narzekasz na zachowanie dzieci i młodzieży?
  Bardzo ciekawy tekst.

  „Wszyscy skarżą się, wszyscy szukają przyczyn złego. A wiecie, co jest przyczyną? To, że wiele rodziców i wielu przełożonych zapomniało o wzniosłej godności, którą Bóg przyozdobił ich czoła: rodzice są zastępcami Boga w wychowaniu dzieci! Niektórzy rodzice sami obniżają swą godność, którą ich Bóg przyozdobił. Czy wiecie, dlaczego wiele ludzi nie zachowuje Czwartego Przykazania Bożego? Dlatego, bo wiele rodziców nie zachowuje reszty przykazań! Przykazania są ściśle jedno z drugim związane. Nie wolno jednego odrzucić, a drugiego zachowywać! Wiele rodziców tak postępuje z Dziesięciorgiem Bożych Przykazań, jak z modlitwą Pańską: pierwsza połowa, czyli „Święć się Imię Twoje, przyjdź królestwo Twoje!” – wcale ich nie interesuje… Dopiero kiedy jest mowa o osobistej korzyści: „chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj…” a, to co innego!

  Tak samo postępują z Dziesięciorgiem Bożych Przykazań: „Czcij Boga, szanuj Jego święte Imię, uczęszczaj na Mszę Świętą – to nie ciekawa seria. Ale czwarte Przykazanie! O, tak, to coś warte. Owszem, chcieliby mieć posłuszne, dobre dzieci! Chcieliby mieć owoce bez drzewa! Chcieliby mieć bogate żniwa bez zasiewu!”

  Read more: http://www.pch24.pl/jak-rodzice-moga-zniszczyc-swoja-wladze,38439,i.html#ixzz6G0wVkFa4

 8. AnnaSawa pisze:

  Ksiądz Piotr Glas, prosto z Anglii ✈, przesyła Wam specjalne zaproszenie na spotkanie 24 kwietnia w Warszawie. Co więcej, ks. Piotr ujawnia, że… już nie długo, premierę będzie miała jego nowa książka 🙌‼

  💥 Kto jeszcze nie kupił wejściówki, to ostatnia szansa! Bilety można zamówić tu ➡️ http://bit.ly/2Tkqejy 💥

 9. wobroniewiary pisze:

  Trevignano Romano – orędzie z 6 marca 2020

  (…) Módlcie się za Niemcy. Nie osądzajcie kapłanów, bo wielu zostanie ciężko osądzonych przez Boga, jestem tu z wami, aby was pocieszyć i błogosławię w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego, Amen ”. Krótkie przesłanie Jezusa: Oto moja siostro, to jest chwila, w której oddzielę światło od ciemności.

 10. wobroniewiary pisze:

  Koronawirus i przesłanie Matki Bożej z Medjugorie z 17 września: „Będą inne straszne rzeczy”

  Koronawirus „przybył w sprzyjającym momencie, po prostu wysłuchaj przesłania Matki Bożej z Medziugoria przekazanego Iwanowi 17 września»
  Zgodnie z tradycją, wokół każdej poważnej katastrofy, każdego nadzwyczajnego wydarzenia i każdej epidemii powstają najbardziej odmienne teorie, od fatalizmu, przez spisek, po religię. A ta ostatnia, religia, znajduje się w centrum rozważań na temat koronawirusa przez katolickiego nadawcę radiowego Maria, a zwłaszcza o. Livio Fanzaga. Wirus z Chin jest opisany jako jedna z plag wysłanych przez Boga na ludzi w celu ich nawrócenia. Kapłan z Como wydaje się nie mieć wątpliwości co do źródła „ pandemii, która nawiedziła ludzkość ”: byłoby to ostrzeżenie pochodzące od Matki Bożej z Medjugorie, między innymi przekazane przez wizjonerów w jednym z orędzi, które dziewica okresowo przekazywała tym „wybranym”.

  http://www.meteoweb.eu/2020/03/coronavirus-madonna-medjugorie-messaggio-17-settembre-cose-terribili/1398436/

 11. wobroniewiary pisze:

  ◾️Jaki jest stan badań nad objawieniami?
  ◾️Jakie znaczenie dla prawosławnych i muzułmanów ma Medjugorie?
  ◾️Czy objawienia przyczynią się do budowania pokoju z muzułmanami? 👇

 12. wobroniewiary pisze:

  FATIMA -Anioł upadł na twarz przed Ciałem i Krwią Pana Jezusa (ks dr Grzegorz Bliźniak)

 13. wobroniewiary pisze:

  Dziś o godz. 21-00 Adoracja z Medjugorje.
  Przekaz on-line: http://www.divinemercy.pl/PL-H47/video.html

  A tymczasem dzisiejsza modlitwa o uzdrowienie (zaraz po Mszy św.)

 14. neta pisze:

  Szczęść Boże Wszystkim.
  Chciałabym Was o coś zapytać, chcę pewnej osobie podarować oprawiony obrazek Boga Ojca, który jest dostępny w internecie, ale nie wiem czy objęty jest prawami autorskimi.
  Krótko mówiąc moje pytanie brzmi, czy mogę skopiować obrazek i wydrukować dla siebie i innych?

  • Magda pisze:

   Myślę że ktoś, kto maluje Boga Ojca – robi to na chwałę Bożą… – na pewno sie nie obrazi;) dla spokoju sumienia możesz „zapłacić” autorowi np. modlitwą „Zdrowaś Maryjo” w jego intencji;)

 15. wobroniewiary pisze:

  Różaniec mężczyzn w moim mieście i o. Jerzy Garda w worze pokutnym
  Zobaczcie i rozważcie, jak ważny jest Różaniec św.

 16. Weronika pisze:

  Czy ktoś z Was wie, co się obecnie dzieje z o. Augustynem Pelanowskim, gdzie przebywa, czy jest możliwy kontakt z nim?

 17. Uczeń Jezusa i Maryi pisze:

  W dzisiejszej ewangelii padają słowa,,.. Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie… ” jakże idealnie to pasuje do I soboty miesiąca gdzie wynagradzamy NSNMP zwłaszcza za wrogów Kościoła i modlimy się jednocześnie o ich nawrócenie

 18. Robert pisze:

  Poniżej zestawienie trzech linków (i jednocześnie ich źródeł), które nie jest bynajmniej promocją produktu, ale raczej promocją zaufania. Do kogo? Każdy może mieć jakiegoś podręcznego boga, a Bóg jest i tak tylko jeden – nad wszystkimi, … chociaż w Trzech Osobach Miłości. Maseczek osobiście nie kupiłem, bo nie mam pieniędzy na takie przemyślności. Ich ceny spadły ostatnio z astralnych wysokości, bo były zbyt zawstydzające nawet dla platform handlowych. Zamówiłem wszak owe słynne puszki-puszki, lecz nie zamierzam jeść z nich sam, mimo że mieszkam w pustelni miasta. Puszki-puszki nie dotarły. Mam wciąż wodę w kranie, których tutaj nie było za Kazimierza Wielkiego. ; )

  http://isakowicz.pl/posluchaj-rad-fachowca-z-uj-ktory-obala-mity-ws-maseczek/

  https://allegro.pl/oferta/maski-ochronne-maseczki-wirusy-maska-lekarska-100-8931074957

  https://commons.wikimedia.org/wiki/File:1346-1353_spread_of_the_Black_Death_in_Europe_map.svg

  Na koniec coś równie na czasie:

  https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/e8/2d/5e5b6b4aecb02_p.jpg?1583651633

  ; )

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s