Świat zwariował: We Włoszech ksiądz odprawił Mszę św., grożą mu za to zarzuty

88-letni ksiądz Antonio Lunghi odprawił Mszę św. w mieście Castello d’Agogna w Lombardii. O zdarzeniu poinformowano karabinierów, którzy zgłosili sprawę do prokuratury w miejscowości Pawia. Wszystko z powodu koronawirusa, w związku z którym zakazano uroczystości religijnych

Lokalne media podały, że sędziwy ksiądz Antonio Lunghi odprawił mszę w miejscowości Castello d’Agogna, a uczestniczyło w niej osiem osób. O Mszy w miejscowym kościele zawiadomieni zostali karabinierzy, którzy zgodnie z procedurą przekazali wiadomość o niej prokuraturze

Księdzu może zostać postawiony zarzut nieprzestrzegania rozporządzenia władz

Jak wyjaśniono, będący na emeryturze ksiądz od dłuższego czasu pomaga innym kapłanom w tym rejonie Lombardii i odprawia Msze w miejscowości, w której niegdyś był proboszczem.

Zrobił to także w ostatnią niedzielę, gdy w związku z szerzeniem się wirusa lokalne władze administracyjne zawiesiły wszystkie masowe wydarzenia, imprezy kulturalne i sportowe oraz uroczystości, w tym również religijne.

Ksiądz wyjaśnił, że nie wiedział o tej decyzji, ponieważ nie korzysta z poczty elektronicznej. E-maila z informacją o zawieszeniu odprawiania mszy z powodu kryzysu epidemiologicznego rozesłała całemu duchowieństwu miejscowa diecezja

Za: niedziela.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

29 odpowiedzi na „Świat zwariował: We Włoszech ksiądz odprawił Mszę św., grożą mu za to zarzuty

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  I nadchodzi świt i wiosna Świętego Kościoła, choć jest anty-kościół i jego założyciel Antychryst. Choć są prorocy Lucyfera i kapłani, i karna armia masonerii, i wiele ogniw i organizacji na ich usługach. I chociaż jest światowy sanhedryn kierujący kościołem szatana na ziemi. Choć podporządkowali sobie rządy i bogactwa i wydaje się, że wszystko zatruli i kierują światem ku jego zgubie.

  Antychryst nie jest Bogiem, niczego nie może stworzyć, a pragnie tylko niszczyć to, co stworzył Bóg. I małpując Boga kaleczy, rani, zniekształca, zatruwa jadem lęku, bólu i śmierci.

 3. mz pisze:

  Kochani bracia i siostry w Chrystusie Panu
  Proszę Was w imieniu tych, którzy tego sami nie mogą zrobić, czyli:
  – dzieci w łonach matek – które są zagrożone zamordowaniem
  – dusz czyśćcowych – które cierpią w otchłaniach czyścca
  – ludzi obecnie konających – codziennie umiera średnio 150 tys. ludzi

  Duchu Święty porusz serca i wzbudzi chęć pomocy.
  Niech Pan Bóg i Niepokalana Maryja Panna błogosławi Wam.
  https://zrzutka.pl/9rkhwu

  W poprzednim miesiącu zamówiliśmy dzięki łasce Pana Boga, który poruszył wasze serca – 185 Mszy Świętych.
  Bóg zapłać za dar waszych serc.

 4. wobroniewiary pisze:

  MODLITWA na obecne czasy:
  W latach 1945-1959 Matka Boża objawiała się w Amsterdamie, prosząc, by nazywać Ją Panią Wszystkich Narodów. Prosiła także, by jak najczęściej odmawiać poniższą modlitwę do Ducha Świętego.

  Maryja mówiła: „Ta modlitwa jest dana dla zbawienia świata. Ta modlitwa jest dana dla nawrócenia świata. Odmawiajcie tę modlitwę przy wszystkim, co czynicie. Wy nie wiecie jaką wielką i ważną jest ona dla Boga”.

  • Bozena pisze:

   Mam ją w domu po szwedzku 🙂
   Maryja Pani Wszystkich Narodów

  • Ada pisze:

   nie wiem czy te „objawienia” są prawdziwe. „…która kiedyś była Maryją…..” to jedno, a drugie czytałam książkę z tymi „objawieniami”, Matka Boża mówiła tam żeby…. iść z postępem, z duchem czasu, hmmm. w żadnych innych objawieniach nie ma takiego czegoś.

   • wobroniewiary pisze:

    Kiedyś była Maryją – w sensie, że była dla ludzi, wśród których żyła – zwykłą dziewczyną,
    Matką Boga, Współodkupicielką została o wiele wiele później – nawet nie po śmierci a dopiero po zmartwychwstaniu Jezusa 🙂

    • Beata pisze:

     Mimo to, też jakoś nie potrafię… Zdrowaś Maryjo łaski pełna….A za chwilę: która kiedyś była Maryją. Nie oceniam, nie kpię, po prostu nie rozumiem i chyba nie jestem sama.

   • xc pisze:

    objaiwenia w amsterdamie sa bardzo kontrowersyjne ale warto zwrocic uwage ze w akita Maryja objawila sie krwawiacymi lazami z rzezby zrobionej czy tez przyiezionej wlasnie z Amsterdamu.
    Akita:
    https://www.google.pl/search?q=akita+objawienia&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwj-mrLGsYHoAhVutIsKHcyJAz0Q_AUoAXoECAwQAw&biw=1920&bih=993#imgrc=jjtLVFm8u4QmVM
    Amsterdam:

    Maryja stojaca na globie a za nia krzyz . Akita -Amsterdam – Czy nie jest to przypadek ?

   • Longin pisze:

    Mam podobne zdanie, tzn. pewnie nie tylko w mojej wrażliwości religijnej Maryja jest centralną Osobą – ale jako Dziewica, Matka, Królowa, Niepokalana, Współodkupicielka – ale NIGDY dziewczyna… albo Pani która kiedyś była Maryją. Owszem żyła na ziemi, ale nawet wtedy była Najświętsza. Wiemy, że te objawienia mają imprimatur, ale cóż jak zaznaczył XC są może nie tyle kontrowersyjne, ale trudne w przyjęciu.

  • Małgorzata pisze:

   Maryja przekazała tę modlitwę 11 lutego 1951 r, w dniu upamiętniającym pierwsze orędzie z Lourdes, choć nadmienia o niej już w pierwszym orędziu w 1945 r.
   Wszystko o modlitwie i objawieniach Pani Wszystkich Narodów w Amsterdamie, o Mszy Św. na http://www.p-w-n.de.
   Odmawiam tę modlitwę od 10 lat, dostałam obrazek z tą modlitwą od koleżanki przed wyjazdem do Medjugorje. Gdy wchodziliśmy na Górę Krzyża odprawiając Drogę Krzyżową, przynaglona wewnętrznie podeszłam blisko do metalowej stacji przedstawiającej Pana Jezusa z szat obnażonego z pod której wystawała mała karteczka, gdy wzięłam ją zobaczyłam, że jest nią obrazek Pani Wszystkich Narodów z chorwackim tekstem modlitwy i w tym momencie rozległy się dzwony z kościoła Św. Jakuba. Odczułam w sercu, że mam odmawiać tę modlitwę. Gdy wróciłam dostałam adres strony internetowej i zaczęłam czytać o tych objawieniach.
   Na http://www.p-w-n.de w zakładce świadectwa jest opisane objawienie Matki Bożej Pani Wszystkich Narodów w Medjugorje na Górze Krzyża.
   Kilka dni przed spotkaniem z Ojcem Św. Franciszkiem w czasie światowych dni młodzieży gościliśmy w mojej parafii Matki Bożej Królowej Polski biskupa, kapłanów
   i młodzież z Francji. Gdy wyjechali do Częstochowy na spotkanie z papieżem okazało się, że biskup musiał wrócić do Francji bo w jego diecezji w czasie Mszy Św. został zamordowany Ksiądz.
   Bardzo nami to wstrząsnęło. Gdy po Mszy Św. modliłam się w grocie Matki Bożej
   z Lourdes przyszła nagle myśl, że modlitwa Pani Wszystkich Narodów uratuje świat od zagłady.

 5. Blanka pisze:

  Czytałam o tym artykuł na włoskiej stronie. Księdza do karabinierów zgłosił burmistrz miasta, bo choć, jak przyznał, do księdza nic nie ma i go lubi, to gdyby tego nie zrobił, to on sam jako burmistrz dostałby zarzuty. Faktycznie, świat zwariował!

  • Maggie pisze:

   Jak chronić księży w takich sytuacjach? Oczywiście modlitwa 🙏🏻‼️❣️. Zwróćmy uwagę na to, że zwłaszcza, na posterunku żandarmerii czy we więzieniu łatwiej „coś” złapać, niż w kościele.
   Nawet w ratuszu miejskim jest niebezpieczniej niż w kościele na Mszy świetej. Tam przecież gromadzą się ludzie z różnych powodów i załatwiający formalności np pobytowe etc.

   Myślę, żeby było „urzędowo” wywiesić na kosciele notę, rozkład co i kiedy dzieje się w świątyni, a przekraczający jej próg, bez objawów chorobowych, świadomie wchodzą, z własnego wyboru jaki IM DAJE WOLNOŚĆ WYZNANIA, KTORĄ ZAPEWNIA KONSTYTUCJA .

   Ks.prof.Bortkiewicz wspomniał o dżumie, która dziesiątkowała ludność i papież sw.Grzegorz nie podejmował innych środków zaradczych jak MODLITWĘ i 7 PROCESJI i dżuma ustała.

   Jezus powiedział: „pozwólcie dzieciom przyjść do mnie”, a wierzący to dzisiejsze dzieci, WIĘC:
   APAGE SATANAS‼️ JEZUS JEST PANEM❣️

 6. Euzebia pisze:

  Czyżby Włosi zapomnieli o Luizie Piccaretce?
  Przecież to ich rodaczka, przez nią Pan Jezus przekazał obietnice, że powstrzyma kary za rozważanie „24 Godzin Męki”, jeśli kto może przypomnijcie Włochom, niech się śpieszą z czytaniem tych rozważań o Męce Pana Jezusa, niech nie odkładają na później trzeba powstrzymać kary; Oggi et Presto.

 7. wobroniewiary pisze:

  Koronawirus we Włoszech. Rząd zdecydował o zamknięciu wszystkich szkół i uniwersytetów
  Włoski rząd zdecydował o zamknięciu szkół i uczelni w całym kraju. Ma to związek z epidemią koronawirusa w tym kraju. Placówki edukacyjne będą zamknięte co najmniej do połowy marca

  • Maggie pisze:

   Wczoraj oglądałam (zapowiadany) program z tzw Zoomer Magazine, specjalny, głównie dla podróżujących po świecie junior seniorów (z tzw wyżu demograficznego), poświęcony COVID-19. Korona virusy jak SARS, ebola, MERS i COVID-19 [ten atakujący obecnie czyta się po polsku: kowid 19] są powiązane ze skażeniem od (przede wszystkim spożywanych) zwierząt i to głównie z nie kontrolowanego rynku …

   Nie mówili o tym, że (niestety są niedożywieni) głodni wyszukują przeróżne „specjały” i stąd w menu pojawiły się rożne „robaki”, nietoperze etc. a z nimi choroby i kontakty (Przypomnę, że nawet ADIS, to była choroba spotykana tylko u małp).

   Najważniejsza rzecz to dobre i częste mycie rąk oraz unikanie dotykania twarzy. Maski, muszą być jednorazówkami, zmienianymi co ok 4 godzin, ALE nie są skutecznym środkiem, bo sama maska z niewłaściwego ‼️materiału i źle dopasowana, zwłaszcza jeśli ktoś ją co jakiś czas zsuwa (dla odpoczynku) to na nic.

   Pomyślmy też o tym, że Chiny zawalają cały świat czosnkiem, ginger i inną żywnością, często skażoną metalami ciężkimi …
   Jak wykazują statystyki to Chiny zaczęły sobie radzić z COVID-19 .. poprzez izolacje i dezynfekcje ze spryskiwaniem nawet ulic. Wszyscy są zdania, że gdyby to nie był taki reżim, to w żadnej demokracji nie można by przeprowadzić, tak ściśle kontrolowanej izolacji – właśnie to ostatnie zdanie ma podtekst wielkiego niepokoju (widoczny u rozmówców).

 8. wobroniewiary pisze:

  🔥🔥🔥 JEDNA Z WIELU CUDOWNYCH INTERWENCJI MARYI W KWESTIACH EPIDEMII W HISTORII 👈🙏❤️

  O. Pierre Duchaussois wspomina:

  «Papież Pius IX dopiero co zdefiniował dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi. Eugeniusz de Mazenod, biskup Marsylii i założyciel oblatów, znajdował się między dwustoma kardynałami i biskupami, którzy towarzyszyli Papieżowi przy uroczystym ogłoszeniu dogmatu. Po powrocie do siebie Eugeniusz natychmiast napisał do misjonarzy pracujących w Ameryce, Afryce i Azji. Jego list dotarł do o. Etiennea Semerii, superiora Jaffny, 17 lutego 1855 roku, a więc w rocznicę aprobacji oblackich Konstytucji i reguł przez Leona XII. Po przekazaniu braterskiego uścisku współbraciom zgromadzonym z racji tego święta, o. Semeria odczytał ten list. Założyciel napisał w podsumowaniu: Pozostaje nam się tylko cieszyć, że już wcześniej ogłosiliśmy przez tytuł, jaki nosimy: Oblaci Maryi Niepokalanej, tą wielką i trudną do opisania prawdę oraz podwoić naszą ufność i miłość względem naszej Patronki, całej pięknej, całej dobrej, całej potężnej.

  Superior zaproponował następnie, aby przez trzy dni uciekać się do Niepokalanej i prosić Ją o zatrzymanie tej, i tak zbyt długiej, epidemii. 5, 6 i 7 marca były dniami, które ustalono. Katedra w Jaffnie, już poświęcona Maryi, otrzymała ołtarz z figurą Niepokalanej, która znajdowała się między światłami i kwiatami. Procesja do niej odbywała się każdego dnia. Zanoszono gorące prośby, lecz epidemia nie ustępowała. Ostatniego dnia w godzinach popołudniowych, po pochowaniu dwóch kolejnych zmarłych, rozpoczęła się końcowa procesja. Burza była blisko. Mimo to, ludzie wyszli. Katolicy, protestanci, członkowie innych religii ozdobili swoje miejsca zamieszkania, gdzie miała przechodzić procesja z figurą Maryi. Gdy o. Semeria, w imieniu wszystkich ludzi, wypowiedział akt poświęcenia się Maryi, fala przyjemnego uczucia, którą się czuło, spłynęła z tronu Dziewicy i ogarnęła zebranych. Uczestnicy pobiegli do szpitali. Wszyscy zarażeni cholerą uśmiechali się. Następnego dnia czterdziestu chorych opuściło szpital. Za nimi podążyło wkrótce trzystu następnych. Cud niepokalanie poczętej przywrócił im życie. Protestanci, katolicy i wyznawcy innych religii zgodnie mówili o cudzie».

  o. André Dorval OMI

 9. wobroniewiary pisze:

  Dzisiaj o 20.45 w San Giovanni Rotondo będzie odmawiany Różaniec św. w intencji zakończenia epidemii koronawirusa
  Bezpośrednia transmisja z krypty, w której jest przechowywane ciało św. O. Pio ❤

 10. duszyczka pisze:

  Przyszła mi taka myśl, że jeśli woda święcona może być lub już jest usunięta z niektórych Kościołów, to w tą pierwszą sobotę m-ca chyba należy w większą ilość / myślę np. o zgrzewce/ poświęconej wody za pośrednictwem ks.Adama się zaopatrzyć. Osobiście jestem trochę oburzona tą całą sytuacją, bo to przecież m.in. sakramentalia nas chronią. Podawanie ręki sąsiadowi w ławce na znak pokoju, nie należy do sakramentaliów i nie jest zagrożeniem, nie ma tu w tej kwestii żadnego upomnienia ? Jedno może tylko mi przyjść do głowy, że to wszystko faktycznie jest jedną wielką walką duchową. Najwięcej koronowirusa jest w Kościołach, nie w kinach, sklepach, bankach czy szkolnych ławkach, ale lubi pływać w wodzie święconej i kumulować się w pobliżu Najświętszego Sakramentu.

 11. Joan pisze:

  No prosze …stoimy u wrot Kosciola podziemnego, zaczyna sie nielegalne odprawianie Mszy sw.

 12. Jan Antoni pisze:

  moznaby odprawiac msze (zakladajac nawet ze zadne łaski Boże w czasie Mszy Sw nie chronią przed epidemia, co jest wiarołomstwem) sprawdzajac przed wejsciem kazda osobe czy ma goraczke. Ale przeciez Bóg na Mszy Sw nie zaraża tylko leczy, wlasnie m in po uzdrowienie ciala i ducha idzie sie na Msze Sw czlowiek modlic. Czy znajde wiare na ziemi gdy powroce?-powiedzial Jezus

 13. adamwie pisze:

  A więc zbliża się czas katakumb i wiadomo czyja to robota.
  Za chwilę okaże się, że to ksiądz (banita) jest największym zagrożeniem i Kościoły zostaną zamknięte na cztery spusty.
  Będzie chodził „dziad z laską”, oficjalnie, a wtajemniczeni będą wiedzieli, że to ksiądz. Gdzieś w wybranym miejscu odprawi Mszę Świętą dla najwierniejszych z wiernych. Pozostaje żywić nadzieję, że żaden Judasz się o tym nie dowie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s