Rekolekcje Wielkopostne z ks. Pawłem Bortkiewiczem – Po co nam post?

Jezus Chrystus na Górze Kuszenia mógł ulec Szatanowi. Mógł opanować potrzeby głodu chleba oraz szczęścia i w ten sposób zapanować nad ludzką egzystencją. Chrystus tego nie uczynił. Dlaczego? Jaką drogę nam wskazał?  

Zapraszamy na Rekolekcje Wielkopostne z ks. prof. Pawłem Bortkiewiczem

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na „Rekolekcje Wielkopostne z ks. Pawłem Bortkiewiczem – Po co nam post?

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. malinacool pisze:

  Szczęść Boże, czy ktoś z czytelników bloga orientuje się czy można nabyć kamyki z groty św. Michała archanioła drogą internetową? szukam i szukam, ale nigdzie nie widzę takiej informacji

 3. wobroniewiary pisze:

  Ks. Dominik Chmielewski: Boję się Cierpienia

 4. Grzegorz pisze:

  Wyklad o 21 ks.Murzinskiego

 5. wobroniewiary pisze:

  U mnie w kościele „full wypas” – taki „duchowy all inclusive” 🙂

  1) Naczynia ze święconą woda pełne.
  2) Komunia św. na klęcząco i do ust – zero problemów.
  3) Żadnego czytania dziwnego listu o dziwnych zaleceniach nt. koronawirusa – piękna katecheza nt. grzechu i zwodzenia diabła
  Dwie największe diabelskie pokusy – to:
  a) uważać się za doradcę Boga i zamiast modlić się, to ciągle doradzać Bogu – kogo, gdzie i kiedy ma uzdrowić, uleczyć czy obsypać złotem, kasą, powodzeniem
  b) jeszcze gorsza – nie doradzać, a wprost rozkazywać Bogu (znacie takich charyzmatyków z Toronto Blessing: np. M Zieliński czy Maria Vadia ale też i wielu innych zwiedzionych kapłanów, którzy pomijają słowa „bądź wola Twoja”

  • Ania G. pisze:

   U mnie na szczęście też, woda święcona do pełna, Komunia święta do ust i mega kazanie. Trzeba się modlić i tyle. Zamiast się denerwować to różaniec w dłoń i jazda.

   • Kasia pisze:

    U mnie podobnie. Wody świeconej do pełna a Komunia jak zwykle na klecząco i do ust. Chwała Panu!

    • Bożena pisze:

     U mnie też, Bogu Dzięki ,Woda święcona ,Komunia do ust i na kleczaco.
     Szczęść Boże Wszystkim ❤

 6. AnnaSawa pisze:

  Bardzo dobra wiadomość. ❤

  Apel Komisji Maryjnej KEP o modlitwę Suplikacjami w intencji oddalenia epidemii.
  Znajdując się po raz kolejny w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego, w tym „koronawirusa”, zachęcamy do błagania Boga – przez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski i Świętych Patronów – do podjęcia modlitwy błagalnej o oddalenie od nas kolejnego niebezpieczeństwa – czytamy w apelu Komisji Maryjnej KEP, która 29 lutego obradowała na Jasnej Górze. Komisja zachęciła, by modlić się Suplikacjami, czyli uroczystą modlitwą błagalną.

  Publikujemy tekst Apelu:
  Jasna Góra 29 lutego 2020
  Głos Komisji Maryjnej

  Obradująca na Jasnej Górze Komisja Maryjna Episkopatu Polski, modliła się u stóp Królowej Polski polecając Ojczyznę, świat i Kościół, a szczególnie osoby chore i cierpiące. Jednocześnie pragnie przypomnieć, że w chwilach poważnego zagrożenia także, z powodu rozmaitych epidemii, wierzący w naszej Ojczyźnie posługiwali się Suplikacjami, czyli uroczystą modlitwą błagalną, aby prosić miłosiernego Boga o wyzwolenie od grożącego niebezpieczeństwa. Suplikacje zawierają odniesienie do wstawiennictwa Matki Bożej i Świętych.

  Znajdując się po raz kolejny w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego, w tym „koronawirusa”, zachęcamy do błagania Boga – przez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski i Świętych Patronów – do podjęcia modlitwy błagalnej o oddalenie od nas kolejnego niebezpieczeństwa.

  Abp Wacław Depo
  Przewodniczący i Członkowie
  Komisji Maryjnej KEP

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s