Zacznij z nami od 1 marca miesięczne nabożeństwo do św. Józefa – startujemy już jutro

15 sierpnia 1889 roku papież Leon XIII poprzez encyklikę „Quamquam pluries”  – O św. Józefie i jego posłannictwie – nawoływał wiernych do wzywania Świętego w październiku, dołączając do modlitwy różańcowej  ułożoną przez niego modlitwę „Do Ciebie, św. Józefie”. Ponadto proponował też poświęcenie Świętemu Józefowi całego marca.

Błogosławiony Bartolo Longo to nie tylko założyciel różańcowego sanktuarium w Pompejach i pierwszy apostoł nowenny pompejańskiej, lecz także wielki orędownik św. Józefa.

Pod wpływem spektakularnego cudu dokonanego za wstawiennictwem św. Józefa, Bartolo Longo postanowił zbudować w sanktuarium ołtarz na Jego cześć i napisał także specjalne nabożeństwo do św. Józefa: „Miesiąc ku czci św. Józefa. Nabożeństwo w sprawach trudnych”.

Książka „Miesiąc ku czci św. Józefa” jest bardzo popularna we Włoszech i w końcu trafiła do Polski. Odprawienie tego nabożeństwa przyniesie wielkie owoce i łaski w naszych rodzinach. To codzienna lektura duchowa, modlitwy i zadania duchowe, pogłębiające naszą więź ze św. Józefem! Polecane jest zwłaszcza w sprawach trudnych, gdyż Św. Józef jest skutecznym naszym orędownikiem i warto poprzez to nabożeństwo oddać się Jemu w opiekę. Nabożeństwo to można nabyć na stronie: www.rosemaria.pl

Książka to codzienna lektura duchowa, modlitwy i zadania duchowe, pogłębiające naszą więź ze św. Józefem!

Z wstępu:

Od początku Pompeje były dziełem ich założycieli: Bartola Longo i Marianny de Fusco, działających pod opieką św. Józefa.
Były to czasy, w których z inicjatywy papieża Piusa IX i jego następcy Leona XIII nabierało na znaczeniu nabożeństwo do św. Józefa.
15 sierpnia 1889 roku papież Leon XIII poprzez encyklikę „Quamquam pluries”  – O św. Józefie i jego posłannictwie – nawoływał wiernych do wzywania Świętego w październiku, dołączając do modlitwy różańcowej  ułożoną przez niego modlitwę „Do Ciebie, św. Józefie”. Ponadto proponował też poświęcenie Świętemu całego marca…..

Modlitwa papieża Leona XIII: Do Ciebie, św. Józefie:

Do Ciebie, święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach.
Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia. Potężny nasz Wybawco, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności. A jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkich przeciwności.
Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

sw-jozef-i-nmp

Opis cudu, o którym mowa na wstępie wpisu:

13 marca 1888 roku w domu pani Marianny de Fusco przygotowywano trumnę dla jej córki Joanny, która zachorowała na czarną ospę i lekarz nie dawał żadnych nadziei na jej uleczenie. Córka pani Marianny pragnęła przed śmiercią nawiedzić sanktuarium w Pompejach i oddać cześć Matce Bożej Różańcowej. W Pompejach jej stan się jeszcze pogorszył. Pani Marianna zawsze czciła św. Józefa, a w tym czasie w Sanktuarium zaczęła się budowa ołtarza poświęconego temu Świętemu. W dniu 9 marca kiedy zaczynała się nowenna na święto św. Józefa, Marianna de Fusco modliła się do św. Józefa i obiecała, że postawi kaplicę jemu, jeżeli uratuje jej córkę. Stan chorej jednak się pogarszał.
14 marca zjechała się cała rodzina aby pożegnać umierającą, w otoczeniu rodziny i kapłanów oczekiwano rychłej śmierci Joanny. Nagle chora krzyknęła: „Nie czuję już bólu, nie mam gorączki ani kaszlu. Św. Józef mnie uzdrowił!” Od tej chwili choroba zaczęła się szybko cofać. 4 dni później Joanna uczestniczyła w Mszy św. dziękczynnej, a w święto św. Józefa 19 marca zaintonowała w kościele „Ciebie Boga wysławiamy” na cześć tego wielkiego Patriarchy i Opiekuna. Marianna de Fusco zrealizowała swoją obietnicę daną św. Józefowi za ocalenie córki.

Możesz też odmawiać
poniższe 30-dniowe nabożeństwo ku czci św. Józefa –
 kliknij
lub modlić się razem z „Królową Różańca Świętego” ❤
– zapisz się klikając tutaj

Litania do św. Józefa

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

36 odpowiedzi na „Zacznij z nami od 1 marca miesięczne nabożeństwo do św. Józefa – startujemy już jutro

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Na szczęście – jest mowa o Komunii św. duchowej!

  Przewodniczący Episkopatu wskazuje, że ponieważ istnieje wiele dróg przenoszenia się koronawirusa, trzeba, „aby księża biskupi w swoich diecezjach, w ośrodkach, w których pojawiłoby się takie zagrożenie, przekazali wiernym informację o możliwości przyjmowania na ten czas Komunii świętej duchowej lub na rękę”.

  https://episkopat.pl/przewodniczacy-kep-o-koronawirusie-zachecam-duchowienstwo-i-wiernych-do-zachowania-zwiekszonej-ostroznosci/

 3. wobroniewiary pisze:

  Fragment najnowszej książki o. Augustyna Pelanowskiego „Od Maryi do Józefa”
  Jestem na tyle dojrzały duchowo, by zauważyć, że świat również dojrzał do żniw ostatnich? Co z moją modlitwą dziś, teraz? Czy jest na pewno dojrzała? Jeśli miarą dojrzałości jest bezinteresowność, to wypróbuj siebie samego i idź na adorację z Biblią czy notesami duchowymi bez motywacji uproszenia Go o cokolwiek, tylko po to, by z Nim być.
  https://sherith.pl/

 4. wobroniewiary pisze:

  Nowenna do św. Dominika Savio – dzień pierwszy

  Św. Dominiku Savio, który przez miłość do Eucharystii uwrażliwiałeś swego ducha na realną obecność Pana, pozwalając Mu się pochwycić, wyproś także nam taką samą wiarę i miłość do Najświętszego Sakramentu, abyśmy potrafili adorować Go z radością i godnie przyjmować w Najświętszej Komunii.

  Chwała Ojcu…

 5. wobroniewiary pisze:

  Pan Jezus mówi do s. Medardy

  Zacznijmy od matki rodziny.
  Matka zajęta wychowaniem dziecka powie: ja nie mam czasu na skupienie, na modlitwę. Ja nie mam czasu, aby iść do kościoła, bo wszystkie ciężary spadają na mnie. Lecz jeśli nie może – jej pragnienie, aby wielbić Nas w kościele, aby była skupiona, aby szła przed Tabernakulum wypłakać swoją duszę i złożyć tam wszystkie kłopoty – ten jej akt pragnienia Nam wystarcza!
  Ona jest matką, ma obowiązek wypełnienia tego, czego dana chwila od niej żąda. Niech ona będzie jasnym promieniem w ognisku domowym, niech ona będzie miłością dla męża, dla dzieci i tym słońcem dla całej rodziny. Niech odda Nam kłopoty swoje z wychowaniem dzieci, niech Nam da te zmagania, których każda chwila od niej żąda, i te troski, i te wszystkie cierpienia. To jest najpiękniejsza modlitwa i najpiękniejsze zjednoczenie z Nami, bo wszystko co czyni, czyni dla Nas. Gdy cierpi, niech da cierpienie. Gdy raduje się, niech odda radości. Niech jej ognisko domowe będzie zapalone Naszą Miłością, miłością bliźniego, rodziny, miłością całego otoczenia. I ta matka niech będzie spokojna: Bo gdy dzień jej minie w ciągłych utarczkach, ale ten dzień będzie oddany Nam, gdy znowu po całej pracy dnia odda Nam tę wieczorną chwilę obecną i zjednoczy się z Nami, wołając: „O Boże, Ojcze Nasz! Oddaję Ci wszystko: siebie i moich najdroższych i tę pracę. Błogosław nam i miej nas w swojej opiece!”. Jeżeli dała Nam chwilę obecną z miłością – to znaczy, że dała Nam wszystko co mogła dać. Jeżeli będzie mogła i będzie [miała] więcej czasu, da Nam więcej.”

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2018/06/20/pan-jezus-do-s-medardy-dajcie-nam-grzechy-wasze-dajcie-nam-zmagania-wasze-dajcie-nam-lzy-dajcie-nam-radosci/

  • RENATA pisze:

   Błagam Was piszcie do KEP,by nie pisali bzdur tylko INTRONIZOWALI JEZUSA CHRYSTUSA NA KROLA POLSKI.W 2016 to nie tak to było jak JEZUS SOBIE życzył.

   • wobroniewiary pisze:

    Ks. egzorcysta Jan Pęzioł twierdzi inaczej – jemu ufam 🙂
    A dla tych najbardziej zatwardziałych pozwolę sobie „zakpić”
    Toż G. z Leszna intronizował, powiedział, że jest namaszczonym i że od tej pory w Polsce to już sam raj będzie…

    A na poważnie – sami pokazujmy, że Chrystus jest naszym Królem: czynem, postępowaniem, myślami i słowami. Bo sam akt to za mało. Za słowami musza iść czyny!

 6. Magdalena pisze:

  Trwam na modlitwie od 1 marca do św Józefa 😊❤️Święty Józefie oddaję Ci cześć i proszę o trzeźwość dla syna.

 7. Iga pisze:

  Na rekach znajduje się sporo wirusów a my mamy sobie podawać ręce i do tego jeszcze brać i desekrować hostie na ręke.
  Podawania ręki nie zakazują!!
  O to jak szanuja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie!!
  https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-arcybiskup-wojciech-polak-nie-radzilbym-przesadzac-podajmy-sobie-dlon-6483818665748097a
  Abp Polak zwrócił uwagę, że można przyjmować komunię świętą „na rękę” zamiast do ust. – Na pewno nie radziłbym przesadzać: podajmy sobie dłoń – powiedział pytany o znak pokoju. – Przecież wiemy i słyszymy z tych komunikatów, że nie ma dzisiaj żadnych potwierdzonych przypadków koronawirusa w naszej ojczyźnie – tłumaczył.

 8. Iga pisze:

  Przecież WHO cały cas powtarza że mamy myc ręce bo tam sporo wirusów i nawet dali nstrukcje jak to robić. Wirus idzie „płomieniem” jest w kraju ale szpitale nie mogą o tym mówić ; w Lodzi nawet Prof potwierdzila na jednej pacjentce z Tajlandii ale wojewoda tego nie ogłosił.
  Uważjacie bardzo na siebie!

  • Bogna pisze:

   3 czerwca 2016 roku Matka Boża przekazała orędzie Luz De Marii. Po tym widzeniu z Matką Najświętszą Luz De Maria miała wizję, podczas której otrzymała następujące wskazówki dotyczące naturalnych środków do leczenia chorób, które nadchodzą.

   „Nagle, nasza Matka rozkłada ręce i widzę ludzi chorych których dotykają wielkie plagi. Widzę zdrowego człowieka zbliżającego się do chorego i zostaje on natychmiast zainfekowany . Pytam naszą Matkę, „Jak możemy pomóc tym ludziom? A ona mówi: „Używaj oleju Dobrego Samarytanina. Dałam ci niezbędne składniki do jego stworzenia.
   Nasza matka powiedziała mi, że prawdziwe plagi przyjdą i że powinniśmy „Jeśli jesteśmy chorzy, pokropić jedzenie wodą święconą i pamiętać by spożywać rośliny lecznicze. Spożywać surowy ząbek czosnku codziennie rano, albo olej z oregano gdyż są one doskonałymi antybiotykami.

   Olej o dobrym Samarytanina

   PRZYGOTOWANIE: miesza się pięć olejków eterycznych z olejkiem bazowym (nośnikowym)
   Cynamonowy (z powodu tego że jest mocnym irytantem użyj połowę porcji), Goździkowy, Cytrynowy, Rozmarynowy, Eukaliptusowy.
   Olejek bazowy może być z oliwy, migdałów czy mineralny. W proporcji jedna porcja olejków eterycznych do pięciu porcji olejku bazowego.

   ZASTOSOWANIE: przygotuj w przewiewnym miejscu bez wystawiania olejków na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Użyj rękawiczek oraz szklanego naczynia. Mieszaj drewnianym mieszadłem aż się połączą.
   Wypróbuj mieszankę, nałóż kroplę na skórę przedramienia na 25 minut. Jeśli skóra się zaczerwieni spłucz dużą ilością wody lub olejkiem lawendowym a zaczerwienienie powoli zniknie. W tym przypadku do mieszanki dodaj więcej olejku podstawowego.
   Nie pozostawiaj olejku na działanie powietrza, przechowuj w szklanym ciemnym zamkniętym naczyniu by olejki się nie ulatniały.
   Przechowywać z dala od dzieci.

   Podkreślamy, że olejek ten nie leczy chorób ani nie jest czymś magicznym.
   Jest to przepis na zabezpieczenie się przed zarażeniem, dlatego zalecany jest do używania w czasie pandemii, czy ptasiej grypy, typu A, zmian klimatu, podczas przebywania w dużych grupach ludzi, wizyt w szpitalu, w kontakcie z osobami chorymi na zaskarżenia bakteryjne, wirusowe, zapaleniem migdałów, czy chorych na grypę.

   Świetnie zapobiega grypie i kichaniu.

   Przed każdym użyciem wstrząsnąć pojemnikiem delikatnie by olejki były w stanie połączenia. Aplikować i wcierać krople bezpośrednio na skronie, gardło, za uszami, pod pachy, stawy, podbrzusze, całe stopy czy spód stopy.
   Aby oczyścić powietrze i wyeliminować wirusy z otoczenia (w domu czy w biurze) używać dyfuzora czy atomizera albo kilka kropel na gotującą się wodę. Inny sposób to na kawałeczek materiału, chusteczki czy gazy wkropić 3-4 krople olejku i przyłożyć do ust czy na poduszkę.

   Nie używać olejków bezpośrednio na skórę bez uprzedniego rozcieńczenia w którymkolwiek z olejków podstawowych (nośnikowych). Olejki eteryczne są irytantami i należy się z nimi obchodzić ostrożnie.
   Na skórę wrażliwą używać tylko na podeszwę stopy.

   Nie podawać dzieciom poniżej 3 lat.

   Dla kobiet w ciąży poleca się porozmawiać z odpowiednią osobą profesjonalną co do szkodliwych efektów używania olejków eterycznych.

   Nie wolność spożywać, stosować tylko zewnętrznie.

   • wobroniewiary pisze:

    Czas grypy, przeziębień, wirusów i innych zarazków! Podaję przepis na naturalny lek z kurkumy – jest banalnie prosty:

    1/2 łyżeczki kurkumy
    sok z 1/2 cytryny;
    szklanka ciepłej wody;
    łyżeczka naturalnego miodu
    Ps. Można dodać plasterek imbiru 🙂

    Zawarta w niej kurkumina i jej pochodne mają silne właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne – może kiedyś staną się alternatywą dla antybiotyków

    • Iga pisze:

     A drugą szklanke proponuje chlorek magnezu spożywczy. Łyzeczka na szklanke mozna dodać troche soku z cytryny. Jest troche gorzki ale bardzo pomaga nam zwalczyc wirusy i bakteria oraz uzupełnia niedobory.
     Ewa ten przepis z kurkumą jest świetny ale do kurkumy musi być albo szczypta pieprzu albo olej kokosowy aby organizm ja przyswoił.

    • wobroniewiary pisze:

     Ja teraz piję gojnik (mam go na szczęście i zamierzam się szybko rozprawić z wirusem, który od wczoraj do mnie się dobiera)

     Aby stworzyć najlepszy napar z gojnika, wrzucamy do szklanki jeden lub dwa jego kwiatki. Zalewamy wrzątkiem, przykrywamy, odczekujemy 3-5 minut, a jeśli kupimy susz, parzmy go 5-10 minut. Uwaga – w okresie przeziębień i grypy możemy parzyć gojnik o kilka minut dłużej, aby wydobyć jeszcze więcej drogocennych olejków eterycznych
     Napój ma żółtawo-zielonkawą barwę i bardzo charakterystyczny aromat, który na myśl przywodzi nie tylko zioła, ale i przyprawy. Jeśli chcesz osłodzić napar, użyj do tego miodu lub karobu. Można także nieco urozmaicić smak, dodając nieco świeżego imbiru, kilka listków mięty czy plaster cytryny

     http://www.herbata.info/gojnik-herbata-grecka-zrodlo-zdrowia-z-gorskich-lak/

    • xc pisze:

     kurkuminy w kurkumie jest niestety tylko 2 procent . mozna ja kupic owyekstrahowana ale jest bardzo droga.

     ja ze swojej strony polecam czosnek androhraphis villcacore oregano.

    • Jolantae pisze:

     Ile wody?

    • wobroniewiary pisze:

     poprawiłam: szklanka 🙂

 9. wobroniewiary pisze:

  Cud w Piacenza – noworodek urodził się bez koronawirusa
  W szpitalu w Piacenza urodziło się dziecko, którego matka była zakażona koronawirusem. Zaskakujące jest jednak to, że noworodek jest całkowicie zdrowy! Włoscy lekarze są w szoku i mówią o cudzie, a dobrą nowinę światu ogłosił radny regiony Emilia-Romagna ds. zdrowia Sergio Venturi.
  Jak donoszą włoskie media, kobieta jest mieszkanką Lombardii i przed rozwiązaniem była hospitalizowana. Gdy trafiła do szpitala na oddział chorób zakaźnych, była w dziewiątym miesiącu ciąży.
  – To pierwszy taki przypadek w Europie – skomentował wydarzenie dr Giacomo Biasucci, kierownik oddziału pediatrycznego i neonatologii szpitala w Piacenza.

  https://parenting.pl/cud-we-wloszech-kobieta-zakazona-koronawirusem-urodzila-calkowicie-zdrowe-dziecko

 10. wobroniewiary pisze:

  Ks. Tomasz Moch poleca: Modlitwy w czas zaraźliwego powietrza. (1546r)

  Od domu Twojego, prosimy Cię Panie racz oddalić zasadzki szatańskie i racz powietrze zaraźliwe w zdrowe zamienić.
  Módlmy się. Panie Jezu Chryste! któryś dla odkupienia świata raczył z Najświętszej Maryi dziewicy się narodzić, w ciele Twoim Najświętszem obrzezać, od Judasza zdrajcy pocałowaniem wydać, powrozami Wiązać jako niewinny baranek na zabicie prowadzony dla większego pośmiewiska przed Annaszem, Kajfaszem, Piłatem i Herodem stawić; pozwoliłeś dla naszego zbawienia fałszywem świadkom siebie oskarżyć, ze wzgardą biczami smagać, uplwać, koronować, policzkować, trzciny uderzyć, na twarzy zranić, z sukni dla wstydu obnażyć, ukrzyżować, między łotry policzyć, żółcią i octem poić i włócznią na ostatku bok przebić. Ty więc Panie i Zbawicielu mój przez te najświętsze męki Twoje, które ja niegodny grzesznik obecnie rozważam i przez Twój najchwalebniejszy krzyż i śmierć, zachowaj to miejsce wraz z mieszkańcami i mnie sługę Twojego, i tych wszystkich, którzy ten znak krzyża Twojego świętego przy sobie nosić będą. i modlitwy te nabożnie odmawiać; przez ten krzyż i te niegodne prośby, racz uwolnić Panie lud Twój od morowego powietrza, i wszelkie zdrady i sidła szatańskie racz potargać, a nam pożądane zdrowie i pomyślność racz powrócić. Amen!

  Boże! który bywasz przez grzech obrażony, a przez pokutę dajesz się przebłagać, wejrzy łaskawie na pokorne prośby upokorzonego ludu Twojego, i odwróć chłosty gniewu Twego, na które zasłużyliśmy przez grzechy nasze.
  Amen.

  Boże! którego własnością jest litować się i przebaczać, wejrzyj, łaskawie na nasze pokorne prośby -i uwolnij nas dobrotliwie i wszystkie sługi Twoje od wszystkich więzów grzechowych. Amen.
  Wysłuchaj Boże jęki i prośby nasze, którzy Cię błagamy w upokorzeniu a przebacz nam grzechy które opłakujemy, abyśmy otrzymawszy przebaczenie od Ciebie, mogli pokój sumienia odzyskać. Amen.
  Tu dodać należy pięć Ojcze nasz i tyleż Zdrowaś Maryja oraz pięć razy — Któryś cierpiał za nas rany, w końcu Wierzę w Boga — na uczczenie Ran Najświętszych Zbawiciela

  http://tmoch.net/jupgrade/index.php/ulubione-modlitwy/stare-modlitewniki/1606-modlitwa-przeciw-zarazie-i-morowemu-powietrzu.html

 11. babula pisze:

  Pan Jezus do zakonnicy klaryski kapucynki -o modlitwie do św. Józefa:
  „Kocham bardzo Mego karmiciela jak też dusze mające do niego nabożeństwo. Kiedy kto prosi Mnie o co za jego przyczyną, wysłuchuję tego zawsze. Staraj się naśladować go i modlić się do niego.”

 12. Grzegorz pisze:

  Tak sobie mysle ze nastepna NP powinna być za naszych hierarchów by nam nie zabrali Jezusa Chrystusa

  • Bożena pisze:

   Może prośmy w naszych parafiach o śpiewanie suplikacji, jak to w swojej diecezji zalecił ks.bp Depo. Albo przynajmniej odmawiajmy indywidualnie. i przecież możemy okrywać Polskę Najświętszą Krwią Chrystusa. A co do naszych biskupów – to post i modlitwa Daniela bo to nie walka z ludźmi, to wojna z samym szatanem.

 13. Witek pisze:

  Książkę o. Augustyna zamówiłem. Bardzo cenię sobie wnikliwe analizy o. Augustyna. Dziękuję Ewo.
  Odnośnie Komunii Świętej na rękę to może należało by podpowiedzieć naszym Biskupom, iż Pan Jezus jest Panem wszelkiej burzy i zarazy i wszystkiego.
  Może zasugerować Biskupom, podpowiedzieć, aby zalecili we wszystkich parafiach godzinne wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą Różańcową z intencją: od powietrza, głodu, ognia i wojny zachowaj nas Panie.
  Gdzie się podziała nasza Wiara w Jezusa Chrystusa, który jest WSZYSTKOMOGĄCY….
  cyt. o. Augustyna….”bo, gdy się nie uciekniecie do mojej Krwi, to wasza krew się poleje…..”
  Idąc tym torem, to tacy i za Msze Święte też pieniędzy nie powinni Kapłani przyjmować, ktoś kichnął i wszyscy kapłani chorzy….to prosta droga do chipowania ludzi.

  Odkąd straciłem pracę, czyli od trzech miesięcy jestem chory na różne formy grypy, anginy, zapalenie ucha, ślinianek i nie wiadomo co jeszcze, ale nigdy mi do głowy nie przyszło, aby przyjmować Pana Jezusa w Komunii Świętej na rękę i na stojąco, albo aby opuścić Mszę Świętą poranną. Ja uważam, że lepiej jest umrzeć niż stracić codzienną Mszę Świętą i Komunię Świętą.
  W tym czasie zawiodłem się na wszystkich znajomościach, a trochę ich miałem (bynajmniej tak mi się wydawało). Jak wszyscy korzystali to byli mili…. Lekcja bolesna, ale Pan Jezus powiedział, aby nie polegać na ludziach tylko na Nim.

  Kochani św. Jan Bosko starał się bardzo, aby nieustannie się uśmiechać. Im było trudniej tym bardziej się starał, aby uśmiech nie schodził z jego twarzy. Trudne, ale możliwe.

  Życzę Wam wszystkim pokoju serca, radości ducha i niezachwianej Wiary w Jezusa Chrystusa, a może lepiej Jezusowi Chrystusowi.

 14. xc pisze:

  SAN BONICO – WLOCHY (TRANSLATOREM)
  UWAGA OBJAWIENIA NADAL TRWAJA I NIE ZOSTALY ZATWIERDZONE PRZEZ KK

  „Dzieci, Moje zaproszenie to modlitwa dzieci, módlcie się, módlcie się tak bardzo Polecam was i nigdy się nie bójcie, nie bójcie się niczego. Kiedy proszę was o modlitwy za Kościół, wiem, że jest taka potrzeba i zawsze przewiduję modlitwy za dzieci Kościoła, czyńcie je, polecam, czyńcie je coraz więcej. Nie lękajcie się, nic wam się nie dzieje, polecam wam dzieci, zawsze kochajcie Pana i wierzcie w Niego. Kiedy mówię wam, że nigdy tak, jak potrzebujemy, prawie doszliśmy do końca, dzieci, Pan jest zawsze z wami i ze wszystkimi, ale módlcie się, polecam wam, módlcie się i zawsze chodźcie do Kościoła, idźcie tam, nie macie problemów, zalecam, abyście nie zawsze myśleli o najgorszych dzieciach. Wszystko, co się dzieje, zostało przepowiedziane, dzieci na całym świecie, ostrzegałem dzieci z całego świata przed tym, co się wydarzy, ale ludzie nie wierzą dzieciom, ale Pan wie, co robi i proszę was, abyście się modlili, nie nienawidzą Panie, za to, co się dzieje, kochaj Go bardziej i ufaj Mu. Jak wiesz, dzięki modlitwom zawsze wygrywasz, nadal się modlisz i nigdy nie porzucasz dzieci, Pan zawsze cię zadowala. Jesteście otoczeni dziećmi demonów, ale one przegrają, Pan zwycięży, wielu powierzy się swoim dzieciom, ale stracą, a potem staną się źli dla całego świata, dlatego zawsze mówię: módlcie się, módlcie się, módlcie się i powierzajcie się Panu, wygrywacie dobrze.
  Polecam, nigdy się nie poddawaj. Wszystkich was błogosławię w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen. „

 15. wobroniewiary pisze:

  💞Z dzisiejszej homilii z Medjugorie (własnie trwa Msza św.):
  Dziś świat boi się koronawirusa – czyż Bóg nie jest Panem koronawirusa?

  http://www.divinemercy.pl/PL-H47/video.html

  • Uczeń Jezusa i Maryi pisze:

   Ewo przepraszam mógłbym prosić o wyjaśnienie czy należy odmówić z linku modlitwy czy medytować filmiki codzienne czy jedno i drugie, pierwszy raz pragnę podjąć to nabożeństwo? I jeszcze jedno pytanie czy prosimy o jedną konkretną łaskę czy można o więcej? Proszę o wyrozumiałość

 16. Dabrowka pisze:

  Św. Józefie módl się za nami.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s