Polka mieszkająca we Włoszech alarmuje: kościoły zamknięte a bary i centra handlowe są pełne ludzi

Koronawirus to zamach na Kościół i Eucharystię!

Jak wytłumaczyć sytuację, kiedy w prawie wszystkich diecezjach płn. Włoch zakazane są wszelkie Msze i liturgie w kościołach, a bary, restauracje i centra handlowe są pełne ludzi….!!!! ???

Polka, mieszkająca we Włoszech napisała na profilu ks. Dariusza Kowalczyka:

Jutro środa popielcowa, nie wyobrażam sobie rozpoczęcia Wielkiego Postu bez Eucharystii i posypania głowy popiołem. Mieszkam w Lombardii i do dzisiaj myślałam, że tak jak podają media, koronawirus zaatakował Włochy. Jednak po kilkudziesięciu bezskutecznych godzinach poszukiwań możliwości uczestniczenia w Eucharystii stwierdzam, że to nie żaden koronawirus zaatakował, a jest to ewidentny atak szatana na ten kraj. Bo jak wytłumaczyć sytuację, kiedy w prawie wszystkich diecezjach płn. Włoch zakazane są wszelkie Msze i liturgie w kościołach, a bary, restauracje i centra handlowe są pełne ludzi….!!!! ??? Zadzwoniłam do kurii w diecezji której mieszkam i rozmówca nie był w stanie mi wyjaśnić,czym ma się różnić wirus z baru od wirusa z kościoła. Czy ten z baru nie zarazi, tylko ten z Kościoła ??? Wyraziłam rozmówcy z kurii swój ból, oburzenie i rozgoryczenie – powiedział mi, że przekaże biskupowi…. Tak więc od wczoraj poszukuję w promieniu 100 km od miejsca zamieszkania Eucharystii, która będzie odprawiona w środę popielcową. Nadmienię, że w większości tych diecezji, nie było jak dotąd, żadnego przypadku zachorowania na koronowirusa. (Mantova, Verona, Parma, Bolonia itp.) Dzwonię po znajomych, dowiaduję się, że nawet odmówiono wczoraj rodzinie, zmarłej na raka 47-letniej kobiety, Mszy Św pogrzebowej…. 😭😭😭. Dziś dowiaduję się, że nawet u sióstr klarysek nie może być odprawiona Msza Św bo jest zakaz !!! Dzwonię do znajomych kapłanów, że może prywatnie….w małej grupie….. ale wszyscy jakby nabrali wody w usta… albo nie odpowiadają albo mówią, że „nie można”. Takiego ataku szatana na Eucharystię w zbliżającym się Wielkim Poście jeszcze nie widziałam. Tu toczy się walka nie o zdrowie ciała lecz o nasze dusze. Co my wierni mamy teraz zrobić, kiedy nasi biskupi stanęli po stronie Złego i odmawiają nam jedynego lekarstwa na życie wieczne i doczesne jakim jest Eucharystia ???!!! 😭😭😭.
Księże Dariuszu… może Ksiądz podpowie co robić???

A my? – chwytajmy za różaniec i jak najczęściej
(najlepiej codziennie)
uczestniczmy w Eucharystii

(…) niektórzy księża zaczynają być nieposłuszni swoim biskupom i gromadzą ludzi na modlitwę w świątyniach. Np. w Airuno w prowincji Lecco ks. Ruggiero napisał wprost do arcybiskupa Mediolanu, że będzie pomimo zakazów celebrował Mszę św. i gromadził ludzi na modlitwie.
We wczorajszą Środę Popielcową biskup w San Miniato wystawił do czci pochodzący z roku 600 krzyż, przed którym modlono się w czasie zarazy. Ludzie będą się modlić przed nim aż do niedzieli w kościele św. Dominika.Niektórzy księża nie mogąc wczoraj sprawować liturgii w kościele, wyszli na ulice. Modlili się z ludźmi, posypywali wiernym głowy popiołem. We Włoszech jeszcze nigdy nie było takiej sytuacji, aby nie sprawowano Mszy św. 

Za: https://padrejarek.pl/czym-sie-rozni-wirus-z-kosciola-od-wirusa-z-baru-27-02-2020/

💞 Nasze 5 kamieni do walki z koronawirusem i nie tylko 💞

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

82 odpowiedzi na „Polka mieszkająca we Włoszech alarmuje: kościoły zamknięte a bary i centra handlowe są pełne ludzi

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

  • Krystyna pisze:

   Wobec powyższego módlmy się o to, aby nie zabrakło nam Eucharystii, tak jak modlimy się „chleba powszedniego daj nam dzisiaj”, śpiewajmy suplikacje. Jak wielka modlitwa potrzebna jest za naszych biskupów i księży. Boże Ojcze, Maryjo miej nas w swojej opiece. 🙏🙏🙏

  • Jejjuu pisze:

   Co zrobić? Wracać do Polski! Urodziła się Pani Polką ,nie Włoszką. !

   • Joan pisze:

    Tak, bo tak latwo wrocic do Polski…lepiej sie nie wypowiadac jak sie nie jest w temacie. To nie jest tak, ze na zachodzie wszyscy oplywaja zlotem i to ich tam trzyma, sa jeszcze inni ludzie i sytuacje, ktorych nie mozna zostawic.
    Poza tym jak sie nie ma w Polsce rodziny, to czesto sie nie ma do czego wrocic…nikt Ci nie wynajmie mieszkania z 6 dzieci jak nie masz stalej pracy. A wez taka znajdz po latach nieobecnosci w kraju, zeby dalo sie utrzymac duza rodzine i czy chorych czlonkow rodziny….500+ dzisiaj jest jutro moze zniknac….Poza tym w Polsce tez mozna trafic na parafie gorsze niz za granica i zyc jak na pustyni. Wiec wracaj do Polski nie jest zawsze idealnym wyjsciem jak Ci sie wydaje.

    • Bozena pisze:

     To prawda , też mieszkam ponad 20 lat poza Polską i wiem coś o tym ….

    • Teresa pisze:

     Tu w Polsce nie jest Tak jak źle jak myślicie tu jest wiara i dobro od ludzi my też żyjemy choć nie zawsze było łatwo mam 5 dzieci nie miałam 500+ a daliśmy radę wszystkie kończyły studia i nie umarliśmy z głodu A tylko z pracy rąk utrzymywaliśmy rodzinę i dom postawiliśmy bez wsparcia i kredytów jesteśmy zwykłymi ludźmi więc i dla Was nie będzie tak źle jak wam się wydaje💖💖💖

  • AnnaSawa pisze:

   Arcybiskup Wenecji chce przywrócenia liturgii w kościołach.

   „Nie kwestionuję decyzji podjętych przez władze. Widzę jednak, że na inne zgromadzenia np. w salach gimnastycznych, na basenach, w centrach handlowych, halach targowych nie nałożono takich restrykcji jak na kościoły. Jako przewodniczący regionalnej konferencji episkopatu Triveneto rozmawiałem telefonicznie z 15 biskupami i dzisiaj w ich imieniu zwrócę się do władz naszego regionu, by powiedzieć, że przy pełnym poszanowaniu dobra wspólnego, chcielibyśmy znaleźć środki, które byłyby do przyjęcia dla wszystkich, tak aby nasze wspólnoty mogły się jednak spotykać zwłaszcza na Eucharystii, oczywiście z zachowaniem ostrożności, zasad higieny wypracowanych wspólnie z władzami – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Moraglia. – Myślę, że można dojść do porozumienia, by uszanować wymogi dobra wspólnego, ale zarazem móc uczestniczyć w Eucharystii, zwłaszcza teraz w okresie Wielkiego Postu. Ja sam przypomniałem wczoraj mym wiernym przykład męczenników z Abiteny, którzy ryzykowali życiem, bo jak wyznali, nie mogą żyć bez niedzielnej Eucharystii. Dziś dla nas jest to również ważne jak wtedy było dla nich.“

   https://www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2020-02/wlochy-koronawirus-wenecja-przywrocenie-eucharystii.html?fbclid=IwAR3-qLLBG5I-ZkPtudZ4DBwvJou_qPLBESNwNL76Uctee7l3hjF_zLSRpUE

 2. kasiaJa pisze:

  😭 Nie jestem księdzem Dariuszem, ale wg mnie to niech wraca do Polski, póki jeszcze można

 3. Kasia pisze:

  Podobnie na Bliskim Wschodzie też są obostrzenia w meczetach. Piszą, żeby najlepiej nie przychodzić. Może zamach na wszystkie religie…

 4. Damian pisze:

  Wygląda to jak „ohyda spustoszenia”. Jezu Ufam Tobie

 5. EwaT. pisze:

  To az w glowie sie nie miesci😢
  Maryjo okryj nas Swoim plaszczem.
  Przybadz z pomoca.

 6. Kasia pisze:

  Mój kochany Boże. To niepojete. Łzy mam w oczach. Bardzo współczuje. Ja wczoraj z całą rodziną byłam na Mszy Świetej Pełen kościół ludzi. Boże tak bardzo dziekuje Ci za tą łaske. Kiedyś cześciej chodziłam w tygodniu, nie tylko w niedziele. Serce moje jakaś rozpacz ogarnia i ból. Oby w Polsce nigdy tak sie nie stało. Matko Najświetsza okryj całą Polske swoim płaszczem i ukryj nas przed złym.

 7. Damian pisze:

  Czas oczyszczenia. Modlitwa i pokój.

  „…niektórzy księża zaczynają być nieposłuszni swoim biskupom i gromadzą ludzi na modlitwę w świątyniach. Np. w Airuno w prowincji Lecco ks. Ruggiero napisał wprost do arcybiskupa Mediolanu, że będzie pomimo zakazów celebrował Mszę św. i gromadził ludzi na modlitwie….”

  Czym się różni wirus z kościoła od wirusa z baru? (27.02.2020)

 8. Sylwek pisze:

  Rok temu może więcej O. Augustyn Pelanowski pisał/ mówił żę bliski jest atak na eucharystię, brońcie jej, te słowa bębnia mi w uszach od kilku dni nie pamiętam dosłownego cytatu.

  • Joanna pisze:

   ktoś tu już chyba przytaczał, ale wklejam:
   „Dałem wam znaki w Legnicy i Sokółce. Kto z was wie, dlaczego wam je dałem? Kto się tym przejął? Czy dalej wielu z was będzie przyjmować Komunię Świętą w stanie grzechu tylko ze względu na wstyd przed ludźmi? Czy Ja kapłanom lub osobom Mnie poświęconym pozwoliłem bez spowiedzi przyjmować Komunię? Czy pozwoliłem bez spowiedzi wam, dzieciom Kościoła, chodzić do Komunii? Kto wam na to pozwala? Czy nie wiecie, że jeśli do Mojej Krwi się nie uciekniecie, wasza krew się poleje?
   Szanujcie Eucharystię i brońcie jej, bo bliski jest zamach na nią. Nie śpijcie! Kiedy uczniowie spali w Ogrodzie Oliwnym, stracili Mnie i dopiero po zmartwychwstaniu zobaczyli.
   Czy wy też tak chcecie? Czy chcecie, bym odszedł od was, by Mnie wam zabrano? Okażcie przywiązanie do Mnie! Czy tylko z nazwy jesteście Słowianami, czyli ludźmi słowa? Jakież przywiązanie wasze do Mojego słowa? Czy tylko z nazwy jesteście Polakami – a nie dlatego, że na polu was znalazłem, we krwi i w wygnaniu, okupacji i niewoli Czemu szukacie nowych panów poza granicami swojego królestwa?
   Ja jestem waszym Panem, więc nie szukajcie panów, bo znowu staniecie się niewolnikami – mówi Pan.””
   https://www.miesiecznikegzorcysta.pl/informacje/item/1983-proroctwo-o-pelanowskiego-dane-mu-przez-pana

 9. Paweł pisze:

  Dlaczego w Polsce nie ma koronawirusa i prawdopodobnie nie bedzie? A pamiętacie taką akcję dość mocno atakowaną przez liberalne media a przez niektórych nazywana głupotą, która się nazywała „Różaniec do granic”?

  • Kasia pisze:

   Prawdopodobnie jest w Łodzi. Jeszcze czekają na potwierdzenie. Też miałam nadzieje, że w jakiś cudowny sposób do Polski nie dotrze. Bo byłby to cud. Wola Boża. Wszystko w Jego rekach.

   • Paweł pisze:

    To słowo prawdopodobnie już wielokrotnie przewijalo się w różnych mediach ale jeszcze nic nie potwierdzono

    • Maggie pisze:

     Nie wywołuj „wilka z lasu”, aby podłość nie skorzystała z „przypadkowości”, kiedy toto tak łatwo się rozchodzi. SERDECZNEJ MODLITWY I POKUTY z WIDOCZNĄ MIŁOŚCIĄ BOGA I BLIŹNIEGO NAM POTRZEBA, ABY PRZED ZAGŁADĄ LUDZKOŚCI OCHRONIŁY NIEBA.

     Msza Św ta „zmodyfikowana” i dawna jest ważna ale wklejam najnowszy filmik, ze szczególnym zaleceniem na rok 2020.

    • Damian pisze:

     Myślisz Paweł, że Polska jest bardziej święta od innych krajów? Przyjdzie i do nas. Zabijanie nienarodzonych nadal trwa, w kraju uchodzącym za katolicki. Śp. ojciec Badeni (umarł w opinii świętości) mówił ( i miał widzenie Apokalipsy), że aborcja i pedofilia – to są dwa grzechy, które budzą gniew Boga.
     Czas obecny to Łaska Miłosierdzia Bożego do nawrócenia. Wcześniej był znak Australii.
     https://telewizjarepublika.pl/falszywy-prorok-potrzebuje-mediow-niezwykle-slowa-sp-ojca-badeniego,45686.html

  • Elizeusz pisze:

   Paweł nie rób sobie żadnych złudzeń i nie zaklinaj rzeczywistości, dotrze i do naszego kraju.To tylko kwestia czasu.

   • Maggie pisze:

    @Elizeusz: trzeba być przygotowanym, oczywiście, ale tak jak te mądre panny.
    Nie wywołujmy jednak złego brakiem ufności i nie wyrokujmy, bo cud możliwy, zwłaszcza jeśli chodzi o skutki takiego ataku.
    Mamy odwieczny, naturalny lek tj „misero-cordinę” przypomniany na fotce głównego wpisu. Oby nie doszło do wejścia virusa na polskie Ziemie, a zwłaszcza do płynących zeń dotkliwych skutków, jeśli „zajrzy”❣️ Sprawę tą oddaję Panu Bogu wg Jego zrządzeń, i naszej poprawy oraz Bożej Łaskawości, więc nie popadam w panikę, choć z pewną mini dozą trwogi/niepokoju ale bez buntu, i jakby na zasadzie „co ma wisieć nie utonie” dopuszczam do świadomości❣️🙏🏻💕❣️
    Panie Boże, niech Iskra z Polski rozpalając serca, oświeci umysły i drogi życiowe ludzi na całym Globie Ziemskim. Ojcze nasz, któryś JEST w niebie …

 10. Małgorzata pisze:

  Nieustanna Ofiara będzie deptana – fragment orędzia Świętego Michała Archanioła:
  „(…) W bardzo krótkim czasie Bóg zstąpi wykorzenić nieprawość, która zamieszkała w sercach ludzi. Przez okres dłuższy niż trzy lata Nieustanna Ofiara (1) będzie deptana. Przez to niewiarygodne bluźnierstwo trzecia część mieszkańców ziemi umrze z powodu nieprawości.
  Pan poprzysiągł to na Swoją Świętość. Przygotuj się teraz na spotkanie z Bogiem. Powiedziałem ci to wszystko bez jakiejkolwiek przyjemności.
  Dziś w waszym pokoleniu demonowi oddaje się coraz większą cześć. Od początku był on zabójcą i kłamcą, a dziś czci się go jak ojca. To jemu oddaje się wszelkie honory. Ludzie kłaniają się obecnie bardzo nisko jego dziełom i z tego powodu wasze pokolenie ściągnęło na siebie karę. Na wasze kraje napadają zastępy duchów nieczystych, które wszędzie się wałęsają.
  Szatan kusi dziś nawet wybranych Boga. Dlatego właśnie wszędzie rozszerza się zamęt w tym pokoleniu, które wznosi swe wieże na niewinnej krwi (2) i buduje swe kraje na zbrodni.
  Jedynie ta ofiara podoba się szatanowi.
  Złóż ufność w Najwyższym, Moje dziecko, i zachęcaj ludzi do szukania Mojego wstawiennictwa.
  Ja, Święty Michał, Archanioł Boży, nigdy nie zmęczę się bronieniem Prawdy.
  Wytrwaj, nawet gdyby wstrząsało tobą tchnienie Nieprzyjaciela! Ja jestem z tobą. Ciesz się z łaski Najwyższego.”
  _______________________________________________________________________
  1 – Prawdziwa obecność Jezusa w Eucharystii Świętej.
  2 – Prawo aborcji zalegalizowane w wielu krajach.
  Źródło – „Prawdziwe Życie w Bogu” – http://www.tlig.org/pl/messages/882/

 11. Irena pisze:

  Spełniają się przepowiednie:
  – Zima tego roku bedzie ciężka. I jest ciężka, tyle że inaczej niż my sobie wyobrażamy zimę ( śnieg, mróz) a tu epidemia. Nie znane są zamysły Boże

  – W kościołach nie będzie sprawowana Msza Św. I tak już jest. We Włoszech, w Japonii Mszy Świętych nie sprawuje się. Biskupi są po stronie zlego. Pozostaje modlitwa w domach.
  Mam nadzieję, że polscy biskupi nie wykonają polecenia władz panstwowych, jeżeli takie będzie wydane.

  • Wiesława pisze:

   Po dzisiejszej Mszy Świętej jestem zdruzgotana.Po odczytaniu komunikatu arcybiskupa Gądeckiego nasz proboszcz /kapelan wojskowy / ogłosił,że od jutra /2.03 / przyjmujemy Pana Jezusa na rękę i zaprzestajemy korzystania z wody święconej.Przecież jeszcze póki co nie mamy wirusa w Polsce.W ubiegłym roku wyprostowano nam kolana i wprowadzono komunię na stojąco.Na moją prośbę aby tego nie robić bo jest nas tak mało wiernych,/ w tygodniu nie ma nawet 10 osób/ dostałam odpowiedż odmowną.Jako jedyna w dalszym ciągu klękałam przed przyjęciem Pana Jezusa.Dziś usłyszałam ,że tego nie będę mogła robić .Jezu ratuj bo giniemy.Matuchno kochana okryj nas swoim płaszczem.

 12. Irena pisze:

  Jeszcze dodam, że Kardynał Stefan Wyszyński nie zgodziłby się na takie zalecenia panstwa.

 13. wobroniewiary pisze:

  E-papierosy nie mniej groźne niż koronawirus!

  Łomża: 19-latek zmarł w szpitalu.
  Kilka dni temu w łomżyńskim szpitalu zmarł 19-letni pacjent. Według lekarzy przyczyną śmierci mogło być używanie e-papierosów. Nastolatek palił je przez dłuższy czas, a jego płuca były w opłakanym stanie. Być może jest to pierwszy taki przypadek w Polsce

  • Maggie pisze:

   W USA i Kanadzie nie tylko chorują ale też umierają młodzi i to już w liczbie mnogiej, od tych E-kopciuchów i zaczynają wprowadzać ograniczenia, zwłaszcza w reklamie. Slyszałam o przypadku, że po roku używania, młody człowiek miał takie zmiany w płucach jak wieloletni nałogowiec i że chciał odszkodowania (ale nie myślę, że coś wygra, bo zaczął smalić i jeszcze jest w wieku, kiedy nikt oficjalnie nie sprzeda takiemu żadnego, nawet jednego, papierosa) Do tego dodam, że było parę wypadków poparzenia z samozapalenia w kieszeni.
   Te E-papierochy to jakby diabelsko-snobistyczna nowinka, aby przewrócić w głowach, zaimponować i dla szpanu.

 14. Kasia pisze:

  Kochani, nie wpadajmy w panikę. Więcej ludzi umiera na zwykłą grypę.
  To są prawidłowe środki sanitarno- epidemiologiczne. Zamykanie szkół, granic państw itd. żeby zapobiec rozprzestrzenianiu.
  A poza tym co to jest dla Boga taki wirus? Bóg dopuszcza te rzeczy, żeby ratować dusze. Wszystko jest łaską… za wszystko dziękujmy Bogu.

  • Kaśka pisze:

   A masz pewność, że nikt nie gmerał przy tym nagraniu?

  • AnnaSawa pisze:

   Widziałam to już w zeszłym roku. Gęba diabła.

   • wobroniewiary pisze:

    ??? No ja miałam inne skojarzenia.

    • AnnaSawa pisze:

     ….ja mam takie. Z resztą w zeszłym roku puszczany był filmik jako złowrogi….a dzisiaj widziałam z modlitwą do Pana Boga….widocznie komuś innemu inaczej się to skojarzyło. :)….ale z takimi uszami i rozdziawioną twarzą to…brrrr 😉

    • Longin pisze:

     Wielu po obejrzeniu ma różne skojarzenia – pytanie czy musimy się na tym aż tak mocno ekscytować skoro mamy tyle innych konkretnych znaków jak chociażby dwa ostanie wpisy na stronie paruzja, zwłaszcza ten ostatni Tomasza – dosyć dramatyczny w wymowie także i dla nas tj.bardziej do naszego niedowiarstwa – może to rzeczywiście dla nas wowitowców to ostatni egzamin w formie CZASU PRAWDY (niczym tytuł tamtego wpisu)
     Kiedyś Maryja wypowiedziała na kartach „Prawdziwego Życia w Bogu” takie słowa odnoszące się do znaków zewnętrznych :
     „(…)”Wielu z was, małe dzieci, czeka na znaki zewnętrzne, na nadzwyczajne zjawiska i cuda zewnętrzne. Wielu z was zwraca wzrok ku górze, badając niebo. Mój Syn Jezus jednak ostrzegł was przed szukaniem znaków zewnętrznych: macie szukać we własnym wnętrzu tego, co jest rzeczywiste i boskie. Wielu z was oczyma czyta i czyta to prorockie objawienie, nigdy jednak nic nie widząc. Gdy bowiem czytacie, robicie to w jednym celu: chcecie znaleźć niezwykłe znaki lub pouczenia o nadzwyczajnych wydarzeniach i cudach. Tymczasem powinniście przyzywać Ducha Świętego, aby was wyposażył w ducha rozeznania i dostrzegania, aby wam pomógł wniknąć w tajemnicę Chrystusa i w tajemnicę Jego Zmartwychwstania oraz pozwolił waszej duszy czynić duchowe postępy dla osiągnięcia ziemi obiecanej… Jeśli nadal będziecie w taki sposób traktować Jego myśl i serce, Moje biedne dzieci, to w dniu – gdy znajdziecie się twarzą w twarz z waszym Stwórcą – staniecie przed Jego Tronem z pustymi rękoma, bo wasza dusza będzie wciąż pustkowiem, wyjałowioną ziemią, pustynią. Jeśli jednak wnikniecie prawym sercem w Tajemnice ujawniane wam przez Nas w tych Orędziach, zaczniecie rozumieć, że każde dzieło, jakiego Bóg dokonuje, pełne jest chwały i dostojeństwa. Swym Majestatem On ozdabia duszę i przemienia ją, aby weszła do Jego Królestwa i do Nieba. Ten cud będziecie wspominać, gdyż ujrzycie Jego Chwałę.(…)”

  • Cecylia pisze:

   Pani Ewo.
   Byłam na pielgrzymce do Ziemi Świętej od 8 do 15 lutego 2020.
   W jednym z kościołów odprawiała się Msza Święta dla Włochów, właśnie była komunia Święta pod dwiema postaciami. Kapłan stanął u stopni ołtarza i trzymał w jednej ręce kielich z Krwią Chrystusa a w drugiej ręce puszkę z komunikantami. Wierni podchodzili do niego i każdy sam brał z puszki komunię św. za maczał w Krwi Chrystusa i spożywał, oczywiście na stojąco, nikt nie przyklękał. Zakłuło mi mocno w sercu, po modliłam się za tego kapłana ale ten widok mam ciągle przed oczami. Dziękuję dobremu Bogu, że jeszcze to znosi. Jezu Maryjo kocham Was ratujcie dusze.

  • Anuszka pisze:

   Jakby jakies twarze (ja widze dwie)

 15. Euzebia pisze:

  Zapowiedz nowego audiobooka kanału KuBogu:

  „Pokajanie” książka Starca Pasjusza Michalovicia
  http://www.youtube.com/watch?v=aA4vHMXpi2s

  Czy każdy człowiek nie nosi w sobie tego ogromnego pragnienia: być spotkanym sercem w serce przez MIŁOŚĆ, w której czułby się wybrany, kochany, poznany do głębi swego istnienia?
  Czyż bez względu na to, czy ośmieli się to wyznać, nie oczekuje na objawienie się w nim Osoby Boga?
  To, co przedstawię na najbliższych stronach, może stać się DROGĄ do twego serca, jeśli pozwolisz wraz z Maryją ponieść się na pustynię Boga.
  Tam doświadczysz spotkania z samym sobą, z PRAWDĄ mocną i przenikającą serce jak miecz obosieczny, który jedną stroną ostrza rani po to, aby drugą móc leczyć.
  Doświadczysz, podobnie jak niegdyś ja, że nie masz pokory, a to, że myślałeś, że ją posiadasz, było subtelną szatą pychy. Nic nie sprawia nam tak wielkiego cierpienia jak własna pycha.
  Co zrobić, aby posiąść CHRYSTUSOWĄ POKORĘ, czy można pokochać NIEMOC, porzucić tęsknotę i pragnienie bycia kimś? Ogromne pragnienie: być spotkanym sercem w serce przez MIŁOŚĆ – staje się możliwe dzięki POKAJANIU, ono jest CIASNĄ BRAMĄ, przez którą trzeba przejść, gdyż tylko ona jest gwarancją tego, że rozpoczął się proces METANOI SERCA.
  Książkę tę poświęcam wszystkim tym osobom, które na mojej drodze życia postawił DOBRY I MIŁOSIERNY BÓG, a które to pomogły mi wejść w BRAMĘ POKAJANIA i doświadczyć spotkania Boga w METANOI SERCA.
  Jest dla mnie przywilejem zaprosić każdego czytelnika do zapoznania się z książką Starca Paisjusza Michalovicia. Ta lektura w rewelacyjny sposób pouczy, jak pokutować dzisiaj, wykorzystując niesamowite bogactwo rozumienia znaczenia Pokuty w życiu chrześcijańskim.
  Ks. Dominik Chmielewski SDB

 16. Mateusz PWW pisze:

  Skąd pochodzi nagranie? Wygląda jak „gęba” lucyfera…. tak mi się skojarzyło w pierwszej chwili, i do tego grzmoty i ciemność… 3 dni ciemności…

 17. Małgorzata K. pisze:

  Ja myślę, że to po prostu plaga apokaliptyczna. I ma w tym udział zły duch. Już sam fakt, że odsunięto Eucharystię to widoczny znak, że wirus na związek duchowy. A tylko tak można go zwalczyć, poprzez przebłagalne Msze św. I wszelką pokutę… Wynagradzać musimy, wszyscy, także za innych. Bo i źli i dobrzy mogą być zarażeni… Oczywiście oby nie było zarażeń, więc ile tylko możliwe wynagradzajmy, z Maryją, zawsze z Nią. W tak wielu oredziach jest wołanie Nieba, o potrzebie potężnych aktów wynagrodzenia.
  Szczęść Boże Wam Wszystkim 🙂

 18. gosc pisze:

  Bóg Ojciec chce nam coś powiedzieć?

 19. Maggie pisze:

  Rząd płaci Indianom, umowa była zawarta z wieloma plemionami i z potwierdzonym wyrokiem sądowym o przeprowadzeniu Alberta i BC rurociągu naftowego i gazociągu … ale green peace ukrył się za plecami werbli i „jęków plemiennych, przyzywających bożków” tzw First Nation (nota bene nie ma takiego narodu tj nation, bo to w rzeczywistości liczne szczepy, żyjące w biedzie i pogaństwie, w strukturach plemiennych, nieporadne=niegospodarne, trwoniące potencjał własnych możliwości). Poniżej na fotce, powoływanie się, części tych wyłamujących się z ugody, na politycznie poprawnie „argument” … tj wodzów, których sami na codzień mają w „x” ale wystawianych w sytuacjach „podbramkowych” … a fotka tego „argumentu” to jak pytanie: czyżby weszli na wojenną ścieżkę?

  Natomiast filmiki (niestety sporo reklam) z okupacji torów kolejowych,m.in torontońskich (gdy tysiące osób nie mogą dojechać do domu/pracy) jeszcze nakręcone przed śnieżną nawałnicą jaka nawiedziła Toronto i Ontario nocą.
  https://www.google.ca/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&ved=2ahUKEwiL87mfkfLnAhXWv54KHRtxAWsQxfQBMAR6BAgHEAs&url=https%3A%2F%2Fwww.ctvnews.ca%2Fcanada%2Frail-blockades-expand-snarl-southern-ontario-transit-1.4826454&usg=AOvVaw1aznpexByhEUaBhfS7FToL

  Osobiście ogarnia mnie zgroza kiedy widzę te „boskie” totemy i „żołądkowe śpiewy” w rytm werbli (nie ma ich tu na filmikach) i złość/nienawiść płynąca z ust protestujących wandali.

 20. Maria pisze:

  Gdzie to jest?

 21. Renata Anna pisze:

  Dla przypomnienia. Dzisiaj pierwszy dzień części dziękczynnej, Nowenny Pompejańskiej w intencji dzieci nienarodzonych.

  • Damian pisze:

   Dzisiaj się dowiedziałem, że Norwegia zaprzestaje finansowania tak zwanych „Funduszy Norweskich” dla Polski. Do tej pory był to jeden z głównych kanałów finansowania lobby aborcyjnego/lgbt. Jak o tym czytam, to odnoszę wrażenie, że jest to związane z tą włąsnie Nowenną Pompejańską 🙂 Dzięki niech będą Bogu za ten tiumf pod przewodnictwem Niepokalanej.

 22. Euzebia pisze:

  Jasnogórski Prymas – Przygotowanie do beatyfikacji – Luty (27.02.2020, Jasna Góra)

  http://www.youtube.com/watch?v=K7N0fDmF9FE

  • Maggie pisze:

   @Maria: Nie, nie kara, ale dopust.. a więc coś „ciut” innego

   • Maggie pisze:

    Dopiero zaczęłam oglądać i .. 😳
    prawda i statystyka w wydaniu WHO wygląda tak:
    80% + 14% + 5% + 2% = 101%‼️

    Czyżby ten extra 1% to np śmiertelność zanim policzą 🤔⁉️

    • Maria pisze:

     Skupiłam się na tych danych i dlatego zamieściłam to nagranie.,
     Myyślę podobnie,że Bóg dopuszcza różne sytuacje, bo ma jakiś plan czy cel a kara to nieodpowiednie określenie.

  • Maggie pisze:

   W Ontario jest pierwsze human to human‼️ zakażenie COVID-19. Mąż od żony przybyłej z Iranu, oboje odizolowani w domu.
   Myśląc skąd w odległym od Chin Iranie ten virus, podejrzewam, że tu wyszły kontakty skąd zaopatrzenie militarne etc przyszło do Iranu.

   😱W tym momencie na ekranie TV wyłowiłam ze „sznureczka” przebiegających ekran, pisemnych wiadomości: „Shenzhen, Chiny wydano zakaz 😳 spożywania/konsumpcji psów i kotów, aby zapobiec zarażeniu się COVID-19”. Straszne … szaszłyk lub kotlet z psa, kota .. ciekawe czy taki zakaz dotyczy czarnego rynku i np szczurów i nietoperzy 🤢.
   Tam od wieków, zawsze ludzie niedojadają i głodni, a biedny obywatel, jak odmieniec z piosenki, nie przepuści temu, co do garnka się napatoczy (a juści … ) i znajduje nawet upodobanie w różnych „delicjach”.

 23. Uczeń Jezusa i Maryi pisze:

  Dzisiaj odszedł Paweł Królikowski człowiek który mimo wielkiej sławy i rozpoznawalności swoją siłę czerpał z wiary a rodzina była dla niego najważniejsza, mimo rozpoznawalności miał dobre słowo dla każdego bez wyjątku. To nie prawda że nie ma ludzi niezastąpionych.
  W intencji jego duszy +++

 24. szpilka pisze:

  Moj Boze !Przyjmij dusze Kusego ,ktory dal nam tle radosci i powodow do przemyslen.Lubilam te role czlowieka ,ktory sie zmaga ze soba ,ale jest w stanie wygrac.Bardzo mi zal i czuje bol w sercu.Bylo w tej roli duzo dobroci .Musze wrocic do Rancza.Wieczny odpoczynek……

 25. Elizeusz pisze:

  Od wczoraj, czyli Środy Popielcowej do jutra/piątku włącznie (26-28 lutego) trwają rekolekcje wielkopostne (w których uczestniczy piszący te słowa) w Parafii p.w. Św. Mikołaja w Szczecinie. Rekolekcjonistą jest ks. Dominik Chmielewski. Dzisiaj w czwartek (podobnie ma być jutro), 27 lutego ks. Dominik miał naukę na dwóch Mszach Św. o g. 9.oo i 18-ej. Kazanie z dnia dzisiejszego można znaleźć na str.: https://www.youtube.com/watch?v=ZPJyDYOC8Gg
  Jutro można odsłuchać kazań na żywo (nie wiem czy na tym samym linku). Trzeba zatem wejść na str. Parafii: http://www.mikolaj.szczecin.pl/ i znaleźć: Transmisje video na Youtube.
  W Środę, 26.02 temat przewodni to: prosić by Ducha Św. na czas okresu Wielkiego Postu wyprowadził nas na nasza pustynię, odciąć się od wiadomości ze świata mediów, by wejść w ciszę i samotność i prosić Ducha Św. by ukazał nam nasze grzechy.
  Dzisiaj, w czwartek 27.02 tematem było: jak należy właściwie rozumieć pokutę i wynagrodzenie za swoje grzechy.

 26. Robert pisze:

  Bez komentarza.

  Tytuł z dzisiejszego e-wydania The Jerusalem Post:
  „Izraelscy naukowcy: ‚Za kilka tygodni będziemy mieć szczepionkę na koronawirusa’”

  Link:
  https://www.jpost.com/HEALTH-SCIENCE/Israeli-scientists-In-three-weeks-we-will-have-coronavirus-vaccine-619101

 27. Margot pisze:

  Koronawirus ma wygonic chrzescijan do katakumb i o to tym wszystkim chodzi. Oby Polska się nie dała zastraszyć koronadiablusem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s