Abp Wacław Depo wzywa do śpiewu Suplikacji

Podjęcie Suplikacji to odpowiedź na klimat moralny naszych czasów, wyzwania cywilizacyjne oraz w związku z zagrożeniami na granicy życia i śmierci, spowodowanymi także epidemią „koronawirusa”.

„Wzywam, aby od Środy Popielcowej do Niedzieli Miłosierdzia Bożego, w czasie wspólnych nabożeństw: Eucharystii, Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali, śpiewać pieśń Suplikacji: Święty Boże.”

„Wkraczając w  Wielki Post, zanurzamy się w atmosferę, modlitwy, pokuty i nawrócenia. Jest to jednocześnie czas łaski płynący ze Słowa Bożego i sakramentów świętych. Każdego dnia zacznijmy od prostego znaku Krzyża. Czyńmy go starannie bez pośpiechu i z ufną miłością miłosierną objawiona przez Chrystusa. Albowiem ten znak od początku dnia aż do jego zakończenia ustawia nas odpowiednio na drodze wiary i powołania” – napisał abp Depo w słowie do wiernych archidiecezji częstochowskiej 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

11 odpowiedzi na „Abp Wacław Depo wzywa do śpiewu Suplikacji

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. AnnaSawa pisze:

  Bóg zapłać Ewo, że to umieściłaś. Proponuję abyśmy wszyscy codziennie – niezależnie od obecności w kościele, śpiewali to w domach.

  • Maggie pisze:

   Chwała Panu ❣️🙏🏻❣️
   W poprzednim temacie umieściłam konferencję, gdzie ks.prof.Bortkiewicz porównawczo mówi m.in. o siedmiu procesjach w obliczu nieszczęścia zarazy etc .. a obecnie pod pretekstem COVID-19 … chce się zamykać Chrystusa w Tabernaculum 😳 😱⁉️
   Modlitwy, modlitwy, modlitwy i pokuty, pokuty, pokuty … bo morowa zaraza drąży również ludzkość poprawnością polityczną w powiązaniu z modnymi tematami tabu.

 3. Euzebia pisze:

  O pokładaniu ufności w Panu Jezusie.

  PRZYGOTOWANIE.
  Miłosierdzie Boże jest jak źródło niewyczerpane; o ile kto z niego czerpie większym naczyniem ufności, o tyle też większe otrzymuje łaski. Jeśli więc chcemy wzbogacić się na duchu, pokładajmy wielką ufność w zasługach Pana Jezusa i orędownictwie Najświętszej Panny Maryi; często też ożywiajmy w sobie tę ufność, przypominając sobie, iż Bóg jest dobry i chce nam pomagać — jest potężny i może nam dopomóc — jest wierny w swych obietnicach, a przyrzekł nas wspierać. Nie idzie o to, byśmy czuli, iż ufność posiadamy; wystarczy, jeśli jej pragniemy.

  I. Pan Jezus wielkie względem nas żywi miłosierdzie, chce jednak ze względu na te większe nasze dobro, abyśmy pragnęli z wielką ufnością dostąpić tego miłosierdzia, pokładając ufność w Jego zasługach i obietnicach. Św. Paweł poleca nam, byśmy żywili w sobie tę ufność i powiada, że ona u Boga wyjednywa nam wielką nagrodę. Ma wielką zapłatę. Pan Jezus objawił św. Gertrudzie, iż nasza ufność tak wielki na Niego nacisk wywiera, iż musi wysłuchać, jeśli Go o co prosimy. To też pisze św. Bernard, iż miłosierdzie Boże jest jak źródło niewyczerpane; o ile kto czerpie z niego większym naczyniem ufności, o tyle też większą obfitość łask otrzymuje. Zgadza się to ze słowami Psalmisty: Niech będzie miłosierdzie Twoje, Panie, nad nami, jako żeśmy nadzieję mieli w Tobie.

  Pan Bóg oświadczył, iż jest obrońcą wszystkich, w Nim ufających. Niech się radują, mówi Dawid, wszyscy, którzy swą ufność pokładają w Tobie, mój Boże, gdyż będą szczęśliwi przez całą wieczność i będziesz mieszkał w nich. Tenże Dawid powiada, że ufającego Panu miłosierdzie ogarnie, tak, iż będzie bezpieczny wśród niebezpieczeństw, zagrażających jego zbawieniu.

  Pismo św. podaje różne wielkie, obietnice na rzecz tych, którzy ufają Panu Bogu! Jeśli nam się zdaje, iż już jesteśmy zgubieni z powodu grzechów popełnionych, oto natychmiastowe na to lekarstwo: śpieszmy z ufnością, jak mówi Apostoł, do stóp Pana Jezusa, a tam znajdziemy przebaczenie: Przystąpmy tedy z ufnością do stolicy łaski. Nie czekajmy, aż Jezus ukaże się jako Sędzia na tronie sprawiedliwości; teraz śpieszmy do Niego, gdy zasiada na tronie łaski i pamiętajmy zawsze na słowa św. Jana Chryzostoma: Zbawiciel nasz bardziej pragnie nam przebaczyć, niż my otrzymać przebaczenie.

  Źródło:
  Św.Alfons Maria Liguori, Doktor Kościoła.

  • Witek pisze:

   Wczoraj na Apelu Jasnogórskim był odczytany akt nadania przywileju odpustu zupełnego, ustanowiony przez Papieża Franciszka na prośbę Przełożonego Zakonu Paulinów z Częstochowy. Odpust zupełny będzie przysługiwał pod zwykłymi warunkami dla każdego, kto raz w roku nawiedzi Kaplicę i Obraz Matki Bożej Częstochowskiej w dowolny dzień i dodatkowo za każdym razem w Święto Maryjne. Przywilej jest bezterminowy i nie trzeba ponownie go przedłużać.
   Bogu niech będą dzięki.

  • Elizeusz pisze:

   A ja ( nie tylko ja, nie mówiąc o Panu Jezusie) czekam i nieraz rozmawiam z Panem w tej sprawie, kiedy to szanowny Arcybiskup W. Depo zechce zmienić swoją decyzje i nakaże Pulinom wyciągnąć z lochów jasnogórskich uwięziony od r. 2015 kosztowny obraz Pana Jezusa, Króla Polski z wszystkimi złotymi królewskimi insygniami przywieziony przez Polonię amerykańską na Jasną Górę. Ten obraz przez krótki czas był wystawiony na publiczny widok, po czym został usunięty i schowany/uwięziony w głęboko, gdzieś w podziemiach jasnogórskich.

   • wobroniewiary pisze:

    Proszę….!
    Módl się i proś ale nie pisz tak jak nie znasz faktów tylko plotki rozsiewane przez …. (przemilczę)!
    Zapytaj u źródła a poznasz prawdę

   • Elizeusz pisze:

    Może znam fakty (a nie plotki jak mi sugerujesz), które Ty, EWO czy Kazimierzu? akurat nie znasz?

    • Paweł pisze:

     Jak pamiętam, to Mieczysława Kordas bardzo się tym obrazem interesowała i propagowała swoje „koncepcje” z nim związane. Sam kiedyś, na początku minionej dekady, jej wierzyłem, a ona w roku 2012 nawet przysłała mi (bo podałem jej swój adres) od siebie, z USA, taki opracowany przez siebie i „własnym sumptem” wydany kolorowy obrazek: z jednej strony znajduje się na nim kolorowa reprodukcja tegoż wspomnianego powyżej obrazu Chrystusa Króla (ze złotą koroną i złotym berłem), a na odwrocie – „Modlitwa do Jezusa Chrystusa Króla kard. Adama Stefana Sapiehy z 1927 r.” ORAZ (niestety) pochodząca z fałszywych orędzi Mieczysławy Kordas „Modlitwa do Jezusa Chrystusa Króla” [i choć tam nie jest wprost napisane, że to pochodzi z tych właśnie rzekomych „orędzi”, to jednak M. Kordas mi to potwierdziła]. Podpisane jest to tylko: „Światowy Kongres Polaków Katolików”.
     Tak że to może być w sumie – NIESTETY – takie „POMIESZANIE DOBREGO i ZŁEGO” (dobre chęci wielu polskich wiernych-patriotów plus domieszane NIESTETY jakieś fałszywe „wersje” niektórych rzekomych „mistyków”), toteż nie dziwię się wcale, że oficjalne władze kościelne (np. paulini jasnogórscy) nie chcą tego akceptować [bo to może być – tak mówiąc terminologią chemiczną – trudne do „rozdestylowania”: co tutaj jest duchową „trucizną”, a co z kolei jest mimo wszystko „możliwe do przyjęcia” lub nawet godne pochwały…]. Sam trochę ubolewam nad tym, że tych obrazków od Mieczysławy Kordas dostałem kilka (a nie tylko jeden) i rozesłałem je wobec tego do paru krewnych/znajomych, a teraz trudno się z tego wycofać i „odszczekać” swoje błędy [choć do niektórych o tym napisałem, a inni może – daj Boże! – już o tym zapomnieli i obrazek poszedł „w odstawkę”; tak że teraz już praktycznie mogę tylko mieć nadzieję oraz modlić się, żeby nikomu w niczym ten obrazek nie poszkodził…].

 4. rybka pisze:

  Poniżej wklejam modlitwę ze starego modlitewnika „Kwiatek Seraficzny” wydanie XIII z 1937r., którą św. Benedykt Labre często odmawiał i rozdawał szczególnie w czasie zarazy w Rzymie (!). Pisownia oryginalna.

  Modlitwa na cześć Najdroższej Krwi Zbawiciela

  Modlitwa ta jet bardzo skutczna do otrzymania wszelkich łask i miłosierdzia Bożego we wszystkich utrapieniach i klęskach. Modlitwę tę zalecał bardzo często do codziennego odmawiania św Benedykt Labre, który sam też doznawał cudownych jej skutków. W czasie każdej zarazy w Rzymie i w innych miastach włoskich rozchodzą się tysiące egzemplarzy tej modlitwy, którą głównie rozpowszechniał sam św. Benedykt Labre, jeden z największych czcicieli Najdroższej Krwi Chrystusowej.

  1 Ojcze Przedwieczny, miłosierdzia przez Krew Jezusa! naznacz nas Krwią Niepokalanego Baranka, Jezusa Chrystusa, jak kazałeś oznaczyć drzwi Twojego ludu wybranego, aby go uchronić od śmierci. O Maryjo! Matko miłosierdzia módl się za nami, przebłagaj Boga i wyjednaj nam łaskę, o którą prosimy.
  Chwała Ojcu…

  2. Ojcze Przedwieczny, miłosierdzia przez Krew Jezusa! Ocal nas od burz tego świata jak ocaliłeś Noego od powszechnego potopu. A Ty, o Maryjo! Arko Zbawienia, módl się za nami, przebłagaj Boga i wyjednaj nam łaskę, o którą prosimy.
  Chwała Ojcu…

  3.Ojcze Przedwieczny, miłosierdzia przez Krew Jezusa! Wybaw nas od klęsk na jakieśmy załużyli, jako wybawiłeś Lota od ognia w Sodomie. A Ty, o Maryjo, Patronko nasza, módl się za nami, przebłagaj Boga i wyjednaj nam łaskę, o którą prosimy.
  Chwała Ojcu…

  4. Ojcze Przedwieczny, miłosierdzia przez Krew Jezusa! Pociesz nas w potrzebach, utrapieniach obecnych, jak pocieszyłeś Joba, Annę i Tobiasza w ich smutkach. A Ty, o Maryjo Pocieszycielko strapionych, módl się za nami i wyjednaj nam łaskę, o którą prosimy.
  Chwała Ojcu…

  5. Ojcze Przedwieczny, miłosierdzia przez Krew Jezusa! Ty nie chcesz śmierci grzesznika, ale chcesz, żeby się nawrócił i żył. Daj nam przez miłosierdzie Twoje czas do pokuty, ażebyśmy obżałowawszy grzechy nasze, które są jedynym źródłem cierpień naszych, żyli we wierze, nadziei i miłości, w pokoju z Panem naszym Jezusem Chrystusem. A Ty, O Maryjo. Ucieczko grzeszników, módl się za nami, przebłagaj Boga i wyjednaj nam łaskę, o którą prosimy.
  Chwała Ojcu…

  6. O najdroższa Krwi Jezusa, o miłości nasza, wołaj za nami o miłosierdzie do Ojca Przedwiecznego, błagaj o przebaczenie, ołaskę i pokój dla nas, dla…. i dla wszystkich. O maryjo, Matko i Nadziejo nasza, módl się za nami, za….. i za wszystkich i przez Krew Jezusa, Twego Boskiego Syna, wyjednaj nam łaskę, o którą prosimy.
  Chwała Ojcu….

  7. O Maryjo, Matko Bożą, Niepokalanie Poczęta, módl się za nami do Jezusa! O Maryjo miłosierdzia! Świety Michale Archaniele, święci Piotrze i Pawle, święty Józefie, opiekunie wszystkich wiernych Kościoła Bożego i wszyscy Aniołowie, Święte Boże, módlcie się za nami i błagajcie Boga o łaskę i miłosierdzie dla nas, dla…. i dla wszystkich przez niekończone zasługi Krwi Boskiego naszego odkupiciela. Amen

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s