Kard. Gerhard Müller pozytywnie o adhortacji Franciszka

Wielu osobom polecam uderzyć się w piersi (własne, nie cudze!) Znana jest już bowiem treść adhortacji po Synodzie Amazońskim. Papież Franciszek nie aprobuje zniesienia celibatu.
Ps. Nie pochwalam akcji z „pachamamą” ale nie można robić nawalanki na wszystko! Co do gender to też Franciszek wypowiedział się jasno, że to zło!

Kard. Gerhard Müller zwraca uwagę, że w adhortacji papież podkreśla rolę kapłaństwa sakramentalnego. Papież podkreślił również, że z uwagi na sakramentalny związek Chrystusa i kapłana, tylko mężczyźni mogą przyjmować święcenia kapłańskie.

Kardynał Gerhard Müller wydał oświadczenie dotyczące adhortacji Franciszka po synodzie amazońskim. Zdaniem kardynała Mullera papież jako „najwyższy autorytet moralny na świecie” zamierza pozyskać wszystkich chrześcijan i innych ludzi dobrej woli dla rozwoju regionu Amazonii. Adhortację należy zatem odczytać w duchu katolickim. Chodzi więc o syntezę natury i łaski; troski o świat i państwo ze skierowaniem ku Bogu.

Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary twierdzi również, że adhortacja stanowi dokument mogący pojednać poszczególne ideologicznie skłócone frakcje. Kardynał zauważył, że papież nie wyprowadził z tego dokumentu żadnych niepokojących ani dramatycznych wniosków.

Zwrócił również uwagę na podkreślaną w niej rolę kapłaństwa sakramentalnego i hierarchicznego charakteru Kościoła. Jednocześnie Franciszek wezwał świeckich do udziału w apostolskiej pracy hierarchii kościelnej. Ci bowiem uczestniczą w kapłaństwie powszechnym, choć nie w sakramentalnym. 

Papież podkreślił również, że z uwagi na sakramentalny związek Chrystusa i kapłana, tylko mężczyźni mogą przyjmować święcenia kapłańskie. Kapłan reprezentuje bowiem Chrystusa-Oblubieńca, wobec Oblubienicy, którą jest Kościół. Władzy duchowej kościelnej hierarchii nie należy mylić z władzą polityczną nad świeckimi katolikami.

Stwierdził również, że istnieje pilna potrzeba, aby nawet w odległych regionach Kościoła wierni otrzymali możliwość częstszego korzystania z Eucharystii. Zauważył, że wskazane jest zwiększenie liczby pracowników duszpasterskich bliższych kulturowo mieszkańcom amazońskim. Odrzucił jednocześnie święcenie doświadczonych żonatych mężczyzn (viri probati). Jego zdaniem jego zwolennicy popadają w nadmierny pragmatyzm. Tymczasem wyrzeczenie się małżeństwa na rzecz Królestwa Bożego stanowi niezwykle skuteczne lekarstwo na współczesne zeświecczenie.

Kardynał Müller zauważa, że papież podzielił dokument na 4 rozdziały, z których każdy reprezentuje pewną wizję, marzenie: marzenie społeczne, marzenie kulturowe, marzenie ekologiczne i marzenie kościelne. Na koniec znajdziemy zaś piękną modlitwę do Maryi.

Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary omawiając adhortację zwrócił uwagę, że Chrystus zbawia i wyzwala z nieludzkich struktur wywodzących się z grzechu. Podkreślił, że oczekujemy dopiero na przyszłość, jaka nadejdzie u kresu czasów. Jednocześnie zwrócił uwagę na negatywne aspekty kolonializmu, wywołującego obawy Indian. 

Kardynał zauważył również, że Kościół potrafił przejmować elementy zawarte w dziełach pogańskich. Chodzi tu zarówno o filozofię, jak i mity oraz legendy. Jednocześnie, jak podkreślił, nie może to prowadzić do stawiania stworzenia na miejscu Boga.

Adhortacja stanowi podsumowanie prac synodu amazońskiego trwającego w okresie od 6 do 27 października 2019 roku
Za:
  kliknij

Polecam również ten artykuł:

 oraz ten:
Franciszek: zło przejawia się w gender, uderza w kreatywność Boga

Jednym z głównych przejawów zła we współczesnym świecie jest ideologia gender – ostrzega Papież Franciszek. Jego zdaniem ideologia ta chce zniszczyć u korzeni stwórczy zamysł Boga dla każdego z nas, sprawić, aby wszystko było jednolite, neutralne. Jest to atak na różnorodność, na kreatywność Boga, na mężczyznę i kobietę – mówi Ojciec Święty, dodając, że chodzi tu o ideologię, która nie liczy się z rzeczywistością, z prawdziwą różnorodnością osób, z niepowtarzalnym i wyjątkowym charakterem każdego z nas. To nie usunięcie różnic sprawi, że staniemy się sobie bliżsi, lecz przyjęcie innego w jego odmienności, odkrycie bogactwa, jakim jest jego odmienność – dodaje Papież.
Za: https://ekai.pl

Na koniec – zamiast wątpliwych stron – polecam:
codzienną lekturę Pisma Świętego i życiorysy Świętych i patronów dnia:
Ewangelia dla nas – kliknij

Oto Ewangelia na dzień dzisiejszy:

EWANGELIA
Mk 7, 14-23

Prawdziwa nieczystość pochodzi z serca

Słowa Ewangelii według Świętego Marka
Jezus przywołał znowu tłum do siebie i rzekł do niego: «Słuchajcie Mnie, wszyscy, i zrozumcie! Nic nie wchodzi z zewnątrz w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz to, co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!» Gdy się oddalił od tłumu i wszedł do domu, uczniowie pytali Go o tę przypowieść. Odpowiedział im: «I wy tak niepojętni jesteście? Nie rozumiecie, że nic z tego, co z zewnątrz wchodzi w człowieka, nie może uczynić go nieczystym; bo nie wchodzi do jego serca, lecz do żołądka, i zostaje wydalone na zewnątrz». Tak uznał wszystkie potrawy za czyste. I mówił dalej: «Co wychodzi z człowieka, to czyni go nieczystym. Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym».

Za: Ewangelia dla nas – 12 lutego 2020

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

72 odpowiedzi na „Kard. Gerhard Müller pozytywnie o adhortacji Franciszka

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Powtarzam i podkreślam z całą odpowiedzialnością, to co napisałam we wpisie niżej:

  Współczuję zwolennikom MBM z Irlandii, Grzegorza nibyWielkiego z Leszna, Cypriana Polaka i czytelnikom stron typu „dzieckonmp” „franciszekfalszywy prorok” „swietatradycja” i im podobnych

  Mniej wątpliwych proroctw a więcej Ewangelii!!!

  • Marta pisze:

   Prawda. Ulegamy wszyscy czasami nagonki.
   Boże wybacz i błogosław papieżowi i nam wszystkim.
   Ześlij proszę Ducha Świętego.

  • Maggie pisze:

   Stara prawda zwycięża, więc oczywiście, że ,tak, tj konieczne jest uświadomienie problemu … ALE zamiast języka jadu jak brzytwa, katolikowi jako podpora i obrona ma służyć, intencyjna z miłością, MODLITWA.

   Kultura słowa, pomaga w skupieniu się na modlitwie i sprecyzowaniu jej intencji, w duchu miłości Pana Boga i bliźniego – tym właśnie WOWIT przyciąga do siebie.
   Panie Boże błogosław ks.Adamowi, Adminom i wszystkim współpracującym 💕🙏🏻❣️💕

 3. klasv pisze:

  Bogu niech będą dzięki, że wysłuchał modlitw swojego ludu.
  Udzielił papieżowi łaski.
  Niech wynagrodzi modlącym się za naszego papieża.

  • Maggie pisze:

   Nadal trwajmy w modlitwie, aby ogarnęła cały świat, wszystkich i wszystko.

   Bóg zapłać 💕za wspomożenie modlitwy, za matkę i 4-te jej dziecko: Ludwiś urodził się w sobotę; a także za Asię, która przez cesarkę w poniedziałek urodziła córeczkę. Niech te dzieciątka w Łasce Bożej, otoczone mądrą miłością rosną na Chwałę Bożą, w niezakłóconym dzieciństwie, na chlubę rodziców i Polski, wypełniając Wolę Bożą.

   Za wszystkich WOWITÓW i ich INTENCJE ❣️🙏🏻❣️

  • bea pisze:

   klasv
   Papiez nigdy nic nie powiedzial co nie byloby zgodne z KKK tylko trole hejterzy zmieniali jego wypowiedzi

   • wobroniewiary pisze:

    No sprawa pachamamy czy deklaracji jasna nie jest.

    Ale „kto bez grzechu, niech rzuci kamieniem”
    Tyle, że bez grzechu to była jedynie NMP. My wszyscy jesteśmy grzesznikami – mniejszymi lub większymi
    A lekarstwem na to wszystko jest modlitwa.

    Nie sposób odejść z Kościoła, bo papież robi błędy.
    Poza Kościołem nie a zbawienia, więc akcje MBM z Irlandii typu zabierajcie hostie z kościołów dla naszej armii reszty – są żałosne. Bardzo żałosne.
    Odejdziecie z Kościoła?
    Ja nie – po prostu wzmogę modlitwy

    • Grzegorz pisze:

     Dlatego musimy zachować czujność bo wystarczy jedna herezja i duzo dusz nieugruntowanych w wierze pojdzie na manowce

    • Emi pisze:

     Dokladnie …zgadzam sie w 100 % dlatego bardzo krytykowalam pana Krajskiego, ktory razem z Arcybiskupem Lenga atakowali Franciszka. Moja wizja sie potwierdzila w Adthortacji Papieza. Wczoraj ukazala sie informacja , ze ARcybiskup Lenga ma zakaz wypowiadania sie. Niech sie udarza we dwoch w piersi za te pomowienia. Zasiali zamet w KK i wsrod wiernych. Mam nadzieje, ze sie opamietaja. Co do celibatu jakoby Papiez mial dazyc do jego zniesienia w Amazoni to chodzi o zaangazowanie laikow w posluge misyjna a nie jak glosil Arcybiskup z panem Krajskim , ze to poczatek zniesienia celibatu. Ludzie szukaja sensacji i wysluchuja prywatnych opini nie czerpiac ze zrodel…niestety.
     Uwazajcie kogo i co sluchacie. Na pewno ta strona was nie zwiedzie.

    • wobroniewiary pisze:

     Od dzis tylko modlitwa bo emocje rodzą kolejne emocje a Matka Boża prosi by patrzeć na kapłanów Jej oczami ❤

 4. abc pisze:

  Jak co miesiąc składamy się na zamówienie 100 Mszy świętych, które będa odprawione w trzech intencjach:

  – Za Dusze w Czyśćcu cierpiące – prośba o łaskę Nieba dla tych dusz.
  – Za konających o potrzebne do zbawienia łaski w chwili śmierci.
  – Za poczęte dzieci nienarodzone w niebezpieczeństwie śmierci oraz ich rodziców

  Uzbieraną kwotę postaramy się podzielić po równo na 3 intencje (choć mogą być lekkie różnice w ilościach).

  Bóg zapłać za Waszą hojność!

  Z Panem Bogiem 🙏
  https://zrzutka.pl/v5svj2

 5. Irena pisze:

  Teraz wszyscy, którzy Papieża nazwali antychrystem niech biją się we własne piersi i „odszczekaja” to wszystko i takze tu na tej stronie.

  • wobroniewiary pisze:

   Tu na tej stronie wielu krytykowało papieża, ale NIGDY nie wpuściłam komentarza, który by nazywał go Antychrystem!
   To nie ta strona co wymienione wyżej przeze mnie!

  • Kamil@W pisze:

   @Irena wyluzuj. Rozmontowywanie Kościoła Chrystusowego trwa. Niszczone są zakony metodą „na komisarza”. Teraz zabiorą się za zakony klauzurowe. Jak myślisz, kto o tym decyduje?

 6. wobroniewiary pisze:

  O tym, jak zły duch kusi papieża, ile razy musi się w ciągu dnia i nocy żegnać wodą święconą…

 7. xc pisze:

  .. Proście mnie dzięki za grzeszny świat, a ja, w mojej nieskończonej mądrości, dam je duszom, które mają wielką potrzebę i są zgodne z moją Boską Wolą. Czasy są mroczne i trudne, ponieważ wiara ostygła, a wiele serc jest zanieczyszczonych kłamstwami szatana … Wkrótce wiele rzeczy zmieni się na świecie, ponieważ grzechy ludzkości przyciągają moją sprawiedliwość, która strasznie uderzy grzeszników. Wiele regionów ziemi zniknie na zawsze, ponieważ nie chcą żałować za swoje zbrodnie ani naprawiać oburzenia popełnionego przeciwko mnie. Daję Amazonowi czas na konwersję. Nie gardzcie tą łaską, pozostając głuchymi, bo żałujecie, że mnie nie posłuchaliście. Mówię wszystkim: wróćcie, nawróćcie się, bo nie mogę już znieść tak wielu wykroczeń i grzechów. Szczerze żałuję, a ja zlituję się nad wszystkimi i waszymi rodzinami … ”(Edson Glauber) itaparinga

  TLUMACZONE TRANSLATOREM

 8. Anula pisze:

  Myślę, że po tym stanowczym głosie Papieża Franciszka, zacznie się Jego męczeństwo, o którym mówi proroctwo. Pewne grupy i środowiska tego nie popuszczą. Szczególnie wilki w owczej skórze.

  • Damian pisze:

   Modlitwa trwa nadal, aby Duch Święty przez Niepokalane Serce Maryi prowadził Papieża Franciszka do całej Prawdy. Ta dzisiejsza euforia jest delikatnie mówiąc śmieszna. Po prostu Papież zachował się tak jak winien się zachować zwierzchnik Kościoła katolickiego. Natomiast wcześniejsze decyzje papieża jak komunia dla rozwodników i parę innych spraw nadal budzą zamieszanie w Kościele. Modlitwa.

   • wobroniewiary pisze:

    Należy odróżniać rozwodników od rozwodników żyjących w nowych związkach!!!

   • Paulina pisze:

    :Damian
    Amoris Laetitia, deklaracja z Abu Zabi i dla mnie niezrozumiałe milczenie w sprawie tego co robią biskupi niemieccy.
    Dotknęły mnie słowa o uderzaniu się w pierś. Przecież obawy o zniesienie celibatu nie były wyssane z palca, skoro głos zabrały aż takie postacie jak Papież Senior. Wierni tradycji katolicy całego świata wstrzymali oddech w oczekiwaniu na odpowiedź Ojca Świętego. A teraz oddychamy z ulgą, że tym razem wszystko jest tak jak trzeba…

    • wobroniewiary pisze:

     Papież senior to książkę pisał razem z Franciszkiem, więc znał jego poglądy
     Mniej czytania stron z takimi sensacjami a więcej faktów.

     Co do deklaracji – to fakt, że tam nie wszystko jest Ok. Tak jak i z pachamamą
     A ja nigdzie nie powiedziałam, że papież nie popełnia błędów, ale nie chcę kłamstw i choćby przekłamań, tam gdzie papież mówi jasno o aborcji, gender czy celibacie!

    • Paulina pisze:

     „Papież senior to książkę pisał razem z Franciszkiem, więc znał jego poglądy
     Mniej czytania stron z takimi sensacjami a więcej faktów.” – mówimy o tej samej książce? Kard. Saraha i Benedykta XVI?
     Co do celibatu, pojawiają się komentarze, że sprawa nie jest zamknięta. https://www.pch24.pl/jak-adhortacje-franciszka-zinterpretuja-progresisci-a-jak-konserwatysci-,73952,i.html

    • wobroniewiary pisze:

     Przepraszam to przemęczenie…
     Jedną książkę napisał kard. Sarah i Benedykta XVI, a Franciszek też napisał książkę o św. Janie Pawle II, gdzie stwierdził, że „”Idąc śladem Pawła VI, a następnie Jana Pawła II i Benedykta XVI, czuję się silnie zobowiązany do myślenia o celibacie jako zasadniczej łasce charakteryzującej łaciński Kościół katolicki.”
     Stąd przez przemęczenie połączyłam słowa „książka i obrona celibatu”
     Franciszek broni celibatu w książce o JPII

   • Kamil@W pisze:

    Jak mówią: co się odwlecze to nie uciecze. Adhortacja jest równie niejednoznaczna jak poprzednia AL. I będzie różnie interpretowana w rożnych krajach. Kolejny chaos.
    https://www.fronda.pl/a/pawel-chmielewski-querida-amazonia-rewolucja-powoli-idzie-naprzod,140228.html

 9. wobroniewiary pisze:

  Teraz ja potrzebuję Waszych modlitw – wiele mnie nowych rzeczy czeka w tym czasie i wiele się wyjaśni dla mego „być i żyć”
  Ja z kolei będę omadlać Was

 10. Joanna pisze:

  jak wielka jest siła modlitwy. Bogu niech będą dzięki.
  Nie bez znaczenia jest tu książka kard. Saraha przy wsparciu Benedykta XVI, a także upomnienie Episkopatu Ukrainy dla Episkopatu Niemiec czy prośba Episkopatu Polski by Jan Paweł II był ogłoszony doktorem kościoła. Wydaje mi się, że duże znaczenie miały też „alarmujące wypowiedzi” o.Augustyna Pelanowskiego i „posłannictwo Estery i Mardocheusza” – miały one znaczenie bo obudziły ludzi do modlitwy za Kościół za Papieża, Biskupów, Kapłanów. A ilu ludzi ofiarowało swoje cierpienia w tej intencji?, nie wiemy.
  Modlitwa jest najważniejsza. Czujność, wierność, modlitwa.
  Zgadzam się z @Damianem – nie mamy ustawać, modlitwa ma trwać nadal (bez wzgl. na to co myślimy o Papieżu). Także modlitwa za Episkopat Niemiec,naszych bezpośrednich sąsiadów. Pamiętajmy też o „zgorszeniu maluczkich”. Módlmy się o silną wiarę, nadzieję i miłość.

 11. wobroniewiary pisze:

  1. Namawiać kogoś do grzechu.
  2. Nakazywać grzech.
  3. Zezwalać na grzech.
  4. Pobudzać do grzechu.
  5. Pochwalać grzech drugiego.
  6. Milczeć, gdy ktoś grzeszy.
  7. Nie karać za grzech.
  8. Pomagać do grzechu.
  9. Usprawiedliwiać czyjś grzech

  https://misyjne.pl/robiac-grzeszysz-podwojnie

 12. Grzegorz pisze:


  O.Augustyn Pelanowski jak ktos chce posluchac

  • wobroniewiary pisze:

   Kochana, jak ktoś chce zrobić coś złego, to zawsze kij znajdzie!

   Ten sam portal pisze:
   Niemieccy progresiści nic nie robią sobie z tego, że papież Franciszek nie zezwolił np. na diakonat kobiet czy wyświęcanie żonatych mężczyzn. Ich interpretacja adhortacji jest zgoła inna

   DLATEGO RADZĘ OSTUDZIĆ EMOCJE I POCZEKAĆ, CO Z TEGO WYNIKNIE!

   • Powiem szczerze, że sam szukałem ciagle afer, jakichś nowinek i szczegółów i wręcz zacząłem się zachowywać niezdrowo, wydawałem się w toksyczne dyskusje i wkręcony byłem tak w te różne „objawienia” i inne jakieś „znaki” ze z tego wszystkiego moja wiara na ponad dwa lata legła w gruzach. Teraz po czasie jak spoglądam na niektóre strony z których czerpałem informacje to się łapie za głowę. Pył i robactwo! Człowiek tak zaczyna się w to angażować emocjonalnie i nie tylko, ze sens wiary a przede wszystkim Zbawienie schodzi na drugi plan i bawimy się w jakieś apokaliptyczne scenariusze rodem z Hollywood.
    Na szczęście Mój Kochany Ojciec (Chwała Mu i Cześć!) zawołał mnie do siebie z powrotem. Bez niego był bym niczym. I postawił mi na drodze o Pelanowskiego który co prawda przez filmy na YouTube. Ale otworzył mi oczy na Boga.
    1 Spowiedź
    2 Eucharystia
    3 Pismo Święte
    4 Matka Boża.
    Tu jest Prawda, Tu jest Chrystus i sens naszej wiary. Dbajmy przede wszystkim o nasze dusze. Co nam po tym ze poznajemy znaki czasu jeżeli nie znamy CHRYSTUSA?!
    Ogólnie wole się nie udzielać, ale chciałem Wam wszystkim zostawić to świadectwo. Jasne musimy badać duchy, rozpoznawać znaki ale przede wszystkim skupmy się na osobistej relacji z Bogiem!
    Z Maryją w Duchu Świętym przez Chrystusa do Boga Ojca !
    I już teraz za św. Augustynem: kto nie zna Biblii nie zna Boga!
    PAX et BONUM!

 13. neta pisze:

  warto posłuchać Abby Johnson

 14. neta pisze:

  mnie szczególnie poruszyły słowa Abby od minuty 20.35

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s