Orędzia Pana Jezusa dla Małgorzaty Balhan z Legionu Małych Dusz, uznane oficjalnie przez Kościół – część I

Legion Małych Dusz Miłosiernego Serca Jezusa został założony w Belgii dnia 25 września 1971 roku i jest dzisiaj rozkrzewiony w wielu krajach na pięciu kontynentach. Znajduje on swój początek w „Przesłaniach Miłości do Małych Dusz”. „Przesłanie” jest książką, w której Małgorzata, matka rodziny robotniczej w Walonii pod wpływem mistycznych łask, otrzymanych od Pana, zapisywała od roku 1965, na polecenie swego kierownika duchowego, natchnienia wewnętrzne, mające stać się, kilka lat później, podstawą do stowarzyszenia wiernych, promieniującego daleko poza granice diecezji Liège.

     zdj_historia_03Dnia 4 marca 1971 r. Jego Ekscelencja G.-M. van Zuylen, biskup Liège, dał swoje pozwolenie (imprimatur) na wydanie „Przesłania”. Dnia 11 lutego 1980 roku zgodził się również na dalsze wydanie „Przesłań”, które miały miejsce między 8 czerwca a 1970 roku a 4 lipca 1975 roku. Dnia 22 lipca 1988 roku. Jego Ekscelencja A. Houssiau, nowy biskup Liège udzielił zgody na dalsze wydanie „Przesłań” aż do 1987 roku włącznie „Imprimatur” nie wypowiada się na temat nadprzyrodzonego pochodzenia faktów, przedstawionych w „Przesłaniach”. Ono gwarantuje tylko, że te „Przesłania” nie sprzeciwiają się wierze i praktykom Kościoła. Dnia 21 listopada 1983 roku, w święto Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, Jego Ekscelencja Ks. Biskup G.-M. van Zuylen zaaprobował statut „Legionu Małych Dusz” i uznał go jako stowarzyszenie prywatne.

     Nowy statut został zatwierdzony przez Jego Ekscelencję A. Houssiau biskupa Liège, w dniu 5 marca 1993 r. W ten sposób potwierdził on legalność stowarzyszenia. „Legion małych Dusz” czuje się w ten sposób popierany w dążeniu do realizacji swych duchowych celów i utwierdzonych w wierności Kościołowi.

Osobisty list Małgorzaty do każdej Małej Duszy.

Powiem ci jak bardzo Bóg cię kocha!

Kochana Mała Duszo,
Wydaje mi się, mogę nawet powiedzieć, wiem na pewno, że Jezus chce bym napisała do ciebie ten list. Nie jest to list otwarty, ale list do każdej Małej Duszy. Chcę, by każda z nich zrozumiała, że jej mamusia z Belgii jest mamusią Legionu Małych Dusz na całym świecie i każdej oddzielnie.

Te dzieci, Małe Dusze, tak bardzo potrzebują miłości! Jakże chciałabym, w każdej chwili dać im Jezusa, Mamusię Maryję, naszego dobrego Ojca, świętego Józefa, Opiekuna ubogich.

Mała Duszo, tak droga sercu twej mamusi, tu na ziemi, jak bardzo byłabym szczęśliwa będąc w tej chwili z wami, moje dzieci na całym świecie, i przy każdym z osobna.

Każde z was jest mi drogie, bo wszystkie jesteście darem Ducha Bożego dla mego serca, dla mnie, tak samo małej jak wy.

O moje dziecko! Pozwól mi mówić do ciebie w chwili, gdy moje serce, czuję to, otwiera się na Miłość Miłosierną. Pozwól, powiedzieć ci jak bardzo Bóg cię kocha. Jakże chciałabym być przy tobie by pocieszyć cię w twej udręce, cieszyć się z tobą twą radością, twą nadzieją, jak również być z tobą w cierpieniu, by dzielić je w ufnej modlitwie do Serca Jezusa.

Moje dziecko, uwierz w Nieskończoną Miłość Jezusa. Wierz, kochaj, ufaj. Miłość nigdy nie zawodzi i zawsze jest dla tych, którzy Ją wzywają.

Ale trzeba, by twe serce, Bożego dziecięcia, otworzyło się szeroko, by On mógł wejść, aby, w Miłości mógł na ciebie działać. Powiadam ci, dokona w tobie cudów łaski.

Sok Miłości pozwoli ci wczuwać się w innych, wczuwanie to będzie coraz silniejsze i spowoduje, że zapomnisz o swoim „ja”, by pamiętać, że twój bliźni potrzebuje twojej modlitwy. Dlatego daj mu również uśmiech Maryi, powiedz mu, by pozwolił się prowadzić Jezusowi i jego świętej Matce, podkreślam to, z ufnością, jak małe dziecko.

Oh, gdybyś wiedziała jak bardzo Jezus jest dobry i kocha cię, jakże byłabyś szczęśliwa i pokrzepiona! Wszelką radość przyjmowałabyś z miłością i wdzięcznością, każde cierpienie ofiarowałabyś w łączności z Jezusem i odkupieniem na krzyżu. Owocem twych wielkodusznych wysiłków są dusze, które ofiarowujesz Bogu.

Czy słyszysz skierowane do ciebie Jego wezwanie? Ten głos łagodny i melodyjny, w głębi twej duszy; ależ tak! To głos Jezusa, głos, który wzywa, naucza dobra, wypędza zło. Moja najmniejsza, odczuwam w sobie tyle tkliwości dla twej kochanej duszy, której Jezus pragnie i którą zbawi w Miłości swego Boskiego Serca.

Często łączy dusze z Odkupieniem. On potrzebuje swoich maluczkich. Popatrz na to serce bijące na krzyżu, które wkrótce przebije włócznia. Jezus płacze, bo wie że dla wielu Jego ofiara będzie daremna. Spójrz także na mały krzyż obok. To nasz codzienny krzyż, który musimy nosić i ofiarować, ale nie obawiaj się, bo jest on na miarę najmniejszych.

Czy chcesz zobaczyć jak Jezus się uśmiecha? Zobaczysz, jeśli On zobaczy w tobie ducha dziecięctwa i małości, który każe ci spełniać Jego świętą Wolę. Radość, której czasami Jego łaska nam udziela jest Perłą Raju, którą Jezus dla nas przeznaczył. To cudowne!

Uwierz, że słowa, które teraz piszę, płyną z serca, w którym On jest właśnie Obecny. To On je wypowiada, a ja muszę wyrazić tobie, który cierpisz, płaczesz, który z trudnością wierzysz, całe współczucie Boga Miłości, Jego miłosierdzie dla biednych grzeszników, jakimi jesteśmy.

Módlmy się za tych, którzy nie chcą wierzyć. Małe Dusze są działającą Siłą Boga w biednym, umęczonym świecie. Tak, módlmy się Małe Dusze. Bóg usłyszy nas, bo kochamy Go, a Miłość widzi i słyszy tylko Miłość.

Posyłam ci to wezwanie Pana. Niech radość służenia Mu wiernie, przyjmowania Jego Woli przez twoje FIAT, będzie łagodnym odbiciem postępującej Miłości, która wkrótce rozpromieni świat palącym Słońcem miłosierdzia.

O moje dziecko, moja najmniejsza, kochajmy jedni drugich jak Bóg nas umiłował.

Pracujmy w winnicy Pana, we wspólnym porywie serc. W ten sposób pomnożą się robotnicy dla żniw, które będą obfite, jeśli naprawdę będziemy tego chcieli.

Niebo i Jego wspaniałości są dla pokornych i maluczkich. W Raju nie ma miejsca dla wielkich tego świata jeśli odrzucają oni Nieskończoną Miłość, która ich oczekuje, przyzywa i wyciąga do nich ramiona.

Twoja mateczka zwraca się do ciebie jakbyś była jedyna na świecie, z miłością, którą Bóg nas ukochał. Przytulam cię do mego biednego, małego serca i proszę byś mnie kochała i modliła się za małe, biedne nic, jakim jestem.

Jesteś w mym sercu razem z Jezusem.

Legion Małych Dusz 
Świeckie Stowarzyszenie Wiernych – 
uznane w Kościele Katolickim

Czytaj więcej: kliknij

Rozmowy Pana Jezusa z Małgorzatą, uznane oficjalnie przez Święty Kościół Rzymsko-Katolicki. Nihil obstat i imprimatur udzielił biskup Liège J.E. van Zuylen

Jezus: KOŚCIÓŁ LUDZI UPADNIE, A MÓJ POZOSTANIE!
Małgorzata: Kiedy to się stanie?
Jezus: W godzinie, którą wybrałem, już niedługo, bo Kościół jest gnębiony
i wymaga Mojej interwencji. 

Orędzie z 22 marca 1978 Środa Wielkanocna:

 • J: KOŚCIÓŁ LUDZI UPADNIE, A MÓJ POZOSTANIE!
 • M: Kiedy to się stanie?
 • J: W godzinie, którą wybrałem, już niedługo, bo Kościół jest gnębiony i wymaga Mojej interwencji. Wyrzuciłem kupców ze Świątyni, wyrzucę również świętoszków, obłudników, którzy zadają kłam Kościołowi.
 • M: W jaki sposób to uczynisz?
 • J: Zostaną wychłostani. Z bólu zaczną błagać o łaskę. W ten sposób uczynię ich bezradnymi. MOJE CIAŁO JEST PROFANOWANE! Strach i miłość własna paraliżują najmniej winnych. Mało jest głosów aby potępić niektórych członków Świętego Kościoła. JESTEM PRAWDĄ I ŻYCIEM. Oni są kłamstwem, obłudą i podłością. Oni poddają się losowi, jak owieczki, które prowadzi się na rzeź. Milczą, spuszczając głowę. Boją się uderzenia ze strony tych, których Ja zaraz zawstydzę. Cierpiałem dość długo… Mój Gniew wzrasta. Kielich goryczy przepełnił się, Kościół nie zmienia się, jest taki sam, jak go ustanowiłem. Złoczyńcy wkradają się doń i prowadzą mój lud na zgubę. Oto dlaczego konieczna jest Moja interwencja! Ich dzikie obyczaje, godne potępienia, pozbawiają Mnie Mojej własności. Oni kupczą ze Mną, jak z kimś z gminu, chcą, abym brał udział w ich nikczemnościach. Kościół nie reaguje na te nikczemności, które zdarzają się powszechnie, a przecież Kościół to siła… Mówię ci to jeszcze raz, Kościół nie służy dzieciom Bożym. Oto dlaczego muszę go oczyścić ze wszystkich elementów szkodliwych. Kościół – Miłosierdzie stał się Kościołem, który sprawuje władzę. Moi wierni, zawierzcie Mi…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

49 odpowiedzi na „Orędzia Pana Jezusa dla Małgorzaty Balhan z Legionu Małych Dusz, uznane oficjalnie przez Kościół – część I

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  Ja mam to szczęście i tę łaskę, że moja dentystka, Ania (wraz z mamą była z nami na pielgrzymce we Włoszech) pracująca niegdyś w moim mieście, wyprowadziła się do Liège i tam wraz z mężem działają w Legionie Małych Dusz, a ja dostałam od niej cztery tomy tych orędzi 🙂

 3. wobroniewiary pisze:

  Proszę o modlitwę – dziś zmarł ks. Jacek, który chrzcił moje wnuki oraz pochował mojego śp. tatę. Sam chorował i cierpiał, ale do końca służył innym. Taka ciekawostka – ks. Jacek zmarł w dniu swoich urodzin. Proszę o modlitwę za tego Bożego kapłana

 4. Katarzyna pisze:

  +++ Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

 5. mcc2 pisze:

  Jutro będzie bardzo mocne uderzenie w Kościół w mediach liberalnych .

  • wobroniewiary pisze:

   Twoje 2 komenty w koszu, kiedyś w ogóle Cię nie wpuszczałam, potem dałam szansę a teraz przepraszam za dosadność, ale zapytam: czy Ciebie podniecają takie newsy jak ciągłe dowalanie Kościołowi, śledzenie, który ksiądz zrobił dziecko, który pił a który kradł czy który ma kochanka/kochankę…
   Mnie ani czasu by nie starczyło, ani ochoty tego szukać, śledzić.
   I pamiętaj – każdy z nas odpowie przed Bogiem za siebie – nie za nich, ale za siebie
   Dziś napisałam prośbę o modlitwę za Bożego kapłana, bliskiego mojej rodzinie, który dziś umarł
   Westchnąłeś za jego sp. dusza choć jeden raz?
   Sorry, ale to w Twoim przypadku wygląda na jakąś manię – i to manię prześladowczą … 🙂

  • Monika pisze:

   Tak to niestety wygląda. Niczym dziennikarze pracujący dla TVN, w którym jeszcze żadnej dobrej czy pozytywnej informacji o Kościele nikt nigdy nie słyszał, żadnej prawdziwej, tylko i wyłącznie same skrajnie odstręczające i zniechęcające do Kościoła i do wierzących, szczególnie do katolików – takie ich upodobanie i cel do zniszczenia. Nawet gdy włączy się na chwilę, to widać wyraźnie czym żyją, a jak zwykle żyją głównie opluwaniem Kościoła, tym się karmią. Włączając jedynie na chwilkę, to łatwo się przekonać, że tradycyjnie nie ma tam żadnych dobrych wiadomości, nie ma w tam prawdy, żadnego programu informacyjnego, gdzie nie wytknęliby w TVN-ie, że jakiś ksiądz nie odpowiadałby przed Sądem o swoich złych uczynkach i nie ważne, że proces w toku, to i tak TVN już wydał wyrok i tylko w tym kontekście wypowiadają słowo Watykan. Dawno nie miałam okazji by zobaczyć czym żyją w TVN a dziś przez przypadek akurat tak i jak zwykle to samo. Główny temat – opluwanie kolejnego księdza, jakby tylko tym się zajmowali. Bo jakoś akurat tam nie wypowiedzieli dziennikarze nigdy dobrego słowa o Kościele, przynajmniej ja nigdy się z tym nie spotkałam i to się nie zmienia – zawsze można sprawdzić czy tak jest, jakby ktoś nie wiedział. Czy dla mc2 to wzorzec postępowania, jakieś guru? Można odnieść wrażenie, że właśnie na nich się wzoruje.

 6. Stryk pisze:

  Kidawa jeśli zostanie wybrana rozszerzy prawo aborcyjne.

 7. Euzebia pisze:

  Ponieważ wiatr się nasila prośmy św.Antoniego z Padwy aby nas otoczył opieką i ochronił przed szkodami dlatego możemy modlić się Błogosławieństwem św.Antoniego które ma moc egzorcyzmu nie tylko przeciw burzom ale i innym zaburzeniom pogodowym.

  Przy każdym krzyżyku należy uczynić ręką znak Krzyża Św.

  Jezus Chrystus Król Chwały przyszedł w Pokoju.
  † Bóg stał się człowiekiem
  † i Słowo stało się ciałem.
  † Chrystus narodził się z Dziewicy.
  † Chrystus cierpiał.
  † Chrystus został ukrzyżowany.
  † Chrystus umarł.
  † Chrystus powstał z martwych.
  † Chrystus wstąpił do Nieba.
  † Chrystus zwycięża.
  † Chrystus króluje.
  † Chrystus rządzi.
  † Niechaj Chrystus ochroni nas przed wszelkimi burzami i błyskawicami.
  † Chrystus przeszedł przez ich środek w Pokoju,
  † i Słowo stało się Ciałem.
  † Chrystus jest z nami razem z Maryją.
  † Uciekajcie wy, wrogie duchy, ponieważ Lew z pokolenia Judy, z rodu Dawida zwyciężył.
  † Święty Boże!
  † Święty mocny!
  † Święty i Nieśmiertelny!
  † Zmiłuj się nad nami. Amen!

 8. Antonina pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę za mojego męża w intencji znalezienia pracy.
  Bóg zapłać za każde westchnienie… Błogosławionego dnia dla Wszystkich

 9. Renata Anna pisze:

  We wszystkich intencjach. +++

 10. Magda pisze:

  Proszę pomódlcie się za mojego tatę Jana czeka go leczenia raka chemią, oby dobrze ją zniósł.

 11. Adrian pisze:

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrysturs i Maryja Zawsze Dziewica.
  W czwartek wraz z żoną jedziemy na ponowne USG naszego synka, który jest w brzuszku mojej żony. Przy wcześniejszej wizycie zaniepokoiło lekarza powiększone jelito, teraz mamy znowu się wstawić na ponowną kontrolę. Wszystko oddaję Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi.
  Proszę szepnijcie słówko za naszym synkiem.
  Dziękuję.

 12. Helena pisze:

  +++ We wszystkich intencjach.

 13. Witek pisze:

  Jezu Ty się tym zajmij. Amen

 14. Katarzyna pisze:

  +++

 15. Edyta pisze:

  +++ We wszystkich Waszych intencjach kochana rodzino Wowitowa ❤

 16. Anula pisze:

  We wszystkich intencjach +++

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s