Ks. Piotr Glas – Walka o Kościół dopiero się zaczyna

W obecnej sytuacji, w jakiś jest Kościół życzę Wam wytrwałości. Bo kto wytrwa do końca w tej walce ten będzie zbawiony – mówi ks. Piotr Glas

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

35 odpowiedzi na „Ks. Piotr Glas – Walka o Kościół dopiero się zaczyna

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. wobroniewiary pisze:

  W związku z posiedzeniem Komisji ds. Małżeństwa i Rodziny Episkopatu Niemiec, które odbyło się w grudniu 2019 roku, wysuwając podstawę nauczania Kościoła niemieckiego na temat rozumienia seksualności, homoseksualizmu, antykoncepcji i innych kwestii, głos zabrali biskupi Kościoła na Ukrainie. Jak tłumaczy bp Radosław Zmitrowicz OMI – biskup pomocniczy diecezji kamienieckiej, po odczytaniu propozycji niemieckich hierarchów, jako pasterze jednego Kościoła nie mogą milczeć

  https://misyjne.pl/pierwszy-na-swieci-taki-list-episkopatu-oblat-wsrod-glownych-sygnatariuszy

 3. wobroniewiary pisze:

  W każdym odcinku reporterzy przedstawią historie ludzi pokrzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości i kontrowersyjne wyroki sądów. Warto wiedzieć, dlaczego politycy opozycji i część środowiska sędziowskiego za cenę zdrady Ojczyzny domagają się w zablokowania rękami UE reformy sądownictwa w Polsce…

  https://www.tvp.info/46255229/kasta

 4. Maggie pisze:

  Proszę o wspomożenie modlitwą intencję: o szczęśliwą cesarkę dla Asi i dziecka, w najbliższy poniedziałek 10 lutego oraz zdrowie (tak duszy jak i ciała) dla Asi i dziecka, a także męża Asi, mającego zdrowotne problemy.

 5. Ania pisze:

  odważne wystąpienie abp. Lengi

  Arcybiskup Jan Paweł Lenga po powrocie z administracji apostolskiej Kazachstanu zauważa, że narracja Episkopatu Polski daleka jest od nauk Chrystusa, a sami biskupi nie tylko odchodzą od Słowa Bożego, ale zaczynają zastępować je własną narracją odpowiadającą oczekiwaniom środowisk politycznych. Duchowny zwraca uwagę, że w dogmatach wiary nie ma kompromisów, ponieważ słowa Chrystusa są nieskazitelne i syn Boży nie konsultował ich z nikim podczas zakładania swego Kościoła. To oczywista aluzja do ekumenicznych prób wypracowania kompromisu lub podjęcia współpracy z wyznawcami innych religii, co przejawia się m.in. w dniach judaizmu w kościele katolickim.

  Duchowny zwraca również uwagę na problem pedofilii w Kościele komentując przy tym głośny film dokumentalny Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”. Zdaniem arcybiskupa Lengi obraz ten uderza w Kościół, ale prawdziwym zaskoczeniem nie jest jego treść, lecz reakcja biskupów, którzy twierdzą, że są wdzięczni za otworzenie im oczu. Emerytowany administrator apostolski Kazachstanu zarzuca polskiemu episkopatowi hipokryzję, ponieważ jak twierdzi, o pedofilii i homoseksualizmie w strukturach Kościoła mówi się od dawna i nikt nie podjął do tej pory walki z tymi zboczeniami.

  O hipokryzji duchownych świadczyć może jeszcze fakt, że episkopat stara się uciszyć każdego młodego kleryka, który zauważa problem w Kościele, a starszych księży zastrasza lub zsyła na prowincję. Arcybiskup Lenga nie zamierza jednak milczeć. Swą posługę zaczął pełnić w czasach głębokiego komunizmu, a na emeryturę przeszedł w chwili, gdy podlegało mu terytorium ponad 4 mln km kwadratowych! Nie podlega jurysdykcji Episkopatu Polski i nie przejmuje się prowadzoną przeciw niemu nagonką medialną. „Mam tu coś jeszcze do zrobienia. Przerywam zmowę milczenia” – mówi duchowny

  • HeSo pisze:

   Toż to staroć sprzed ośmiu miesięcy 😦 i to jeszcze nie całość!
   „Arcybiskup Jan Paweł Lenga w Łodzi 29.05 2019”

 6. wobroniewiary pisze:

  † Twoje życie ma być w całości ofiarą, którą Ja się posłużę według Mojej woli. Nie zatrzymuj się na własnych odczuciach i tęsknotach. Należysz do Mnie i tylko we Mnie możesz odnaleźć cel i sens wszystkiego – całej twej doczesności i wieczności. I nie wyprzedzaj Mojej woli. Wszystkim pokieruję, wszystko wskażę i uczynię w stosownym czasie. Ty tylko bądź czujna i gotowa, by włączać się w Moje działanie w świecie i w tobie.”

  Pan Jezus do Alicji Lenczewskiej, ale i do każdego z nas!

 7. wobroniewiary pisze:

  Dziś Kościół wspomina „małą żebraczkę Pana Boga, błogosławioną od parkowania”

  A tu historia cudu związana z jej obrazem:
  Wśród niezwykłych cudów, z jakimi do czynienia miała Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych, jest obraz. W 1982 r. zaplanowano kanoniczne dochodzenie w sprawie życia i cnót religijnych s. Euzebii w diecezji Huelva, w południowo-zachodniej Hiszpanii. W związku z tą uroczystością przełożona zgromadzenia salezjańskiego, matka María Luisa Aparicio, postanowiła uhonorować swoją siostrę za pomocą obrazu, który utrwaliłby jej pamięć. Poprosiła o wykonanie obrazu miejscowego malarza Manuela Parreño Rivera. Początkowo propozycja schlebiała malarzowi, ale z upływem miesięcy miał coraz więcej wątpliwości. Sam w tym czasie, by raczej mało religijny osobą i nie wierzył w cuda. Zamierzał nawet zrezygnować z malowania obrazu. W tym czasie kuzynka malarza Amalia Becerro Parreño każdej niedzieli odwiedzając cmentarz prosiła s. Euzebię, by oswoiła serca jej kuzyna i by ten zdecydował się namalować obraz. 27 marca 1983 roku zgodził się i obiecał, że prace rozpocznie 31 marca (Wielki Czwartek). 30 marca kolega przyniósł mu ramę na obraz. Płótno idealnie do niej pasowało, ale nawet nie było przygotowane do malowania. Następnego dnia rano, malarz poinformował swoją żonę, że idzie malować obraz zakonnicy i może wreszcie zostawią go w spokoju. „Co prawda nie skończę obrazu na czas, ale przynajmniej go zacznę”.
  Malarz stojąc przed czarną białą fotografią, która miała służyć jako model, wypalił: „Nie mam czasu, by cię teraz namalować. Zobaczymy, czy to co mówią o tych twoich cudach jest prawdą i że sprawisz, że cię namaluję. Choć z tą twarzą nie wierzę, że możesz mi pomóc”. Pierwsze dwie godziny malowania przebiegały normalnie. Jednak malarz zdziwił się, gdy warstwa farby którą nałożył wyschła szybciej niż powinna. Normalnie malowałby dalej następnego dnia, ale tym razem mógł kontynuować. Po czterech godzinach obraz był ukończony, a poprawki były niepotrzebne.
  W 1997 roku obraz został poddany badaniom. Najpierw radiografii, potem badano barwy rozpuszczalnika, a następnie przeprowadzono próby suszenia czystych i mieszanych pigmentów. Rada Techniczna Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych na spotkaniu 22 listopada 2001 roku stwierdziła, że w normalnych warunkach niemożliwe jest, by w tak krótkim czasie obraz olejny mógł wyschnąć. „Ten przypadek przedstawia zatem wymagania techniczne niewytłumaczalne” – podsumowali.

  Papież Jan Paweł II ogłosił Euzebię Palomino Yenes błogosławioną 25 kwietnia 2004 roku.

  https://www.gosc.pl/doc/5333172.Mala-zebraczka-Pana-Boga-blogoslawiona-od-parkowania-i-cudowny

 8. Aga pisze:

  Kochani! Ogłaszamy WIELKA ZBIÓRKĘ RÓŻAŃCÓW dla dzieci oraz młodzieży!

  RAZEM z zespołem z ekipy Rok dla Jezusa, Miłujcie się oraz siostrami z Brazylii – przeprowadzimy przez najbliższe 3 miesiące rekolekcje w 26 szkołach naszej Archidiecezji! 😀

  Naszym marzeniem jest, aby KAŻDEMU DZIECKU ofiarować Różaniec, a to oznacza że potrzeba około 15.000 Różańców!

  Jest to bardzo ważne, ponieważ jak mawiał o. Pio – „Modlitwa dzieci ocali świat!”

  ✅JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W AKCJI?

  Prosimy Was, abyście wysyłali nam Różance na adres:

  WYDAWNICTWO AGAPE
  Ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań

  ✅UWAGA! JAKIE RÓŻAŃCE ZBIERAMY?

  Aby Różance służyły dzieciom długo i aby nikt nie zrobił sobie krzywdy – zbieramy CAŁE Różance, DREWNIANE, NA SZNURKU, bez metalowych elementów.

  PROSIMY WAS O UDOSTĘPNIENIA, abyśmy mogli utworzyć wielką białą Armię Matki Bożej, która walczy miłością i modlitwą! ❤

 9. Sss pisze:

  Jest zle a bedzie bardzo zle .Cywilizacja smierci bardzo rządzi na świecie az przykro czyta sie codziennie jakies straszne rzeczy dzieją sie w Polsce.szatan zbiera swoje zniwo warjuje jak sie da .W Kosciele robi sie zamęt .Trzeba ogolnopolskiej mobilizacji aby sie ratowac.Ludzie jednoczmy sie kazdy ma znajomych rodziny w grupie jest siła .Naprawde trzeba modlitwy modlitwy modlitwy aby uratoeac swoje rodziny .

  • Hala pisze:

   Dzisiaj w nocy w mojej byłej parafii Maksymiliana Kolbe w Koninie po raz trzeci doszło do aktu wandalizmu, wybito szybę w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu . W roku 2018 też wybito szyby w dolnej części kościoła, a w 2019 zniszczono pomnik Maksymiliana Kolbe, poprzewracano kwietniki i rozbito znicze. Na szczęście złapano złoczyńcę. Mam nadzieję, że teraz też złapią winnego. Smutne to wszystko 😦

 10. Renata Anna pisze:

  We wszystkich intencjach +++

 11. Paulina pisze:

  Bardzo poruszające wystąpienie ks. Glasa! Dla mnie to kapłan, który przez swoją szczególną więź z Maryją jest bardzo wiarygodny. To o czym tutaj mówi i w jaki sposób nasunęło mi słowa Pana Jezusa ” A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie”.

 12. Longin pisze:

  Tak, szczególnie nasza wytrwałość, będzie sprawdzona niczym w próbie ognia, o czym zresztą KKK w punkcie 675 wyraźnie powie: „Przed przyjściem Chrystusa Kościół ma przejść przez końcową próbę, która zachwieje wiarą wielu wierzących. Prześladowanie, które towarzyszy jego pielgrzymce przez ziemię. odsłoni „tajemnicę bezbożności” pod postacią oszukańczej religii, dającej ludziom pozorne rozwiązanie ich problemów za cenę odstępstwa od prawdy. Największym oszustwem religijnym jest oszustwo Antychrysta, czyli oszustwo pseudomesjanizmu, w którym człowiek uwielbia samego siebie zamiast Boga i Jego Mesjasza, który przyszedł w ciele”
  W pewnym przerysowaniu można zatem powiedzieć, że centrum owej „tajemnicy bezbożności jest Kościół bez prawdziwych chrześcijan, jako instytucją/organizacja jedna z wielu nie uczyniona bowiem ręką Bożą, a ludzką – zatem Boskość Jezusa Chrystusa zostaje zakwestionowana.
  Wiemy jednak, że dopóki w Kościele działa Duch Święty, który jest jego wewnętrzną mocą niczym serce w organizmie człowieka – żadne moce go nie przemogą….my jedynie musimy zdać egzamin z wiary tj. również z wytrwałości. : )

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s