O. Michał Chaciński OFMConv: zdrowa krytyka niezdrowego ruchu charyzmatycznego spod znaku „mówisz i masz”

„Nie sprowadzajmy Pana Jezusa do roli chłopca na posyłki” – czyli zdrowa krytyka niezdrowego ruchu charyzmatycznego spod zielonoświątkowego znaku „mówisz i masz”, a potem dostajesz słony rachunek od tego, który ci to dał…

JEŚLI CHCESZ, możesz mnie uzdrowić – konferencję wygłosił o. Michał Chaciński OFMConv franciszkanin z Niepokalanowa, w ramach 40. Spotkania Oddaj się Maryi, 01.02.2020 r., Niepokalanów.

„Choruję już dłuższy czas, modle się o uzdrowienie, a Bóg, jakby milczał. DLACZEGO? – jest pewnie wiele osób chorych, które zadają sobie to pytanie.”

Może odpowiedź na nie znajdziesz w tej konferencji

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

99 odpowiedzi na „O. Michał Chaciński OFMConv: zdrowa krytyka niezdrowego ruchu charyzmatycznego spod znaku „mówisz i masz”

 1. wobroniewiary pisze:

  Do codziennego odmawiania

  Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny wszystkie modlitwy, sprawy, prace i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy moje i całego świata. Łączę je z tymi intencjami w jakich Ty ofiarowałeś się za nas na krzyżu i ofiarujesz się codziennie na ołtarzach całego świata. Ofiaruję Ci je za Kościół katolicki, za Ojca Świętego, a zwłaszcza na intencje miesięczną, oraz na intencję misyjną, jako też na intencje dziś potrzebne. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu. Amen

  Do codziennego odmawiania przez niewolników NMP:

  Ja, N…, grzesznik niewierny, odnawiam i zatwierdzam dzisiaj w obliczu Twoim śluby Chrztu Św. Wyrzekam się na zawsze szatana, jego pychy i dzieł jego, a oddaję się całkowicie Jezusowi Chrystusowi, Mądrości wcielonej, by pójść za Nim, niosąc krzyż swój po wszystkie dni życia.
  Bym zaś wierniejszy Mu był, niż dotąd, obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego za swą Matkę i Panią. Oddaję Ci i poświęcam jako niewolnik Twój, ciało i duszę swą, dobra wewnętrzne i zewnętrzne, nawet wartość dobrych moich uczynków, zarówno przeszłych, jak obecnych i przyszłych, pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku co do mnie należy, według Twego upodobania, ku większej chwale Boga w czasie i wieczności.

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Módlmy się o ochronę dla siebie i swoich bliskich

  „Zanurzam się w Najdroższej Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krwią Jezusa pieczętuję wszystkie miejsca w moim ciele, poprzez które duchy nieczyste weszły, lub starają się to uczynić. Niech spłynie na mnie, Panie, Twoja Najdroższa Krew, niech oczyści mnie z całego zła i z każdego śladu grzechu. Amen!”

  „Panie, niech Twoja Krew spłynie na moją duszę, aby ją wzmocnić i wyzwolić, – na tych wszystkich, którzy dopuszczają się zła, aby udaremnić ich wysiłki i ich nawrócić – a na demona, aby go powalić.”

  Modlitwa na cały rok

  Jezu, Maryjo, Józefie – kocham Was, ratujcie dusze! Święta Rodzino opiekuj się moją rodziną i uproś nam wszystkim pokój na świecie. Amen!

  Matko Boża Niepokalanie poczęta – broń mnie od zemsty złego ducha!

  MODLITWA DO NASZEJ PANI OD ARKI

  Wszechmogący i Miłosierny Boże, który przez Arkę Noego ocaliłeś rodzaj ludzki przed karzącymi wodami potopu, spraw litościwie, aby Maryja Nasza Matka była dla nas Arką Ocalenia w nadchodzących dniach oczyszczenia świata, uchroniła od zagłady i przeprowadziła do życia w Nowej Erze Panowania Dwóch Najświętszych Serc, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

  Pani od Arki, Maryjo Matko nasza, Wspomożenie wiernych, módl się za nami!

 2. Renata pisze:

  Dziękuję za to słowo. Tak się zastanawiam, gdy zachorowałam na raka w wieku 39 lat, 9 lat temu to był po ludzku dramat. Wtedy zaczęłam jeździć na rekolekcje gdzie mówiono Bóg Cię uzdrowi. Tak Bóg mnie uzdrowił, ale najpierw moją duszę, bo ten krzyż był dla mnie zbawieniem. 2 lata ciężkiego leczenia, ale wiem że Pan Jezus i Matka Boża przeprowadzili mnie przez to. Dzisiaj powiem tak, dziękuję mój Panie i Mistrzu dziękuję Ci za tę chorobę, bo przez nią przybliżyłeś mnie do siebie, a mój mąż który się nigdy nie modlił należy do róży rozancowej. Jesteś Panie Jezu dla mnie dzisiaj drogą, prawdą i życiem. Ale wracając do tych rekolekcji czy to na stadionie czy w halach sportowych coś w sercu mi to się nie zazębiało, że Pan Jezus napewno Cię uzdrowi. Tak to prawda On może uzdrowić, ale tak jak ojciec powiedział On tak bardzo kocha że wie, iż uzdrowienie duszy jest najważniejsze. Gdy moja córka zachorowała na cukrzycę insulinowa nie potrafiłam powiedzieć Pan Jezus napewno Cię uzdrowi. Bałam się że to może ja odwrócić od wiary, jeśli Pan Jezus jej nie uzdrowi. Miałam taki niepokój który wydawał mi się, że to słaba wiara. Dziękuję księdzu, że dzisiaj jasno to usłyszałam, że Pan Jezus wszystko słyszy i wie, wszystko może jeśli chce, ale najważniejsze jest zbawienie naszych dusz. Kto wie ile dusz uratuje cierpienie mojej córki. Prosiłam Matkę Boża, prosiłam Pana Jezusa żeby moja córka była zdrowa, ale tak się nie stało. Jezu nie moja wola, ale Twoją niech się stanie. Ty wiesz co jest dla nas najważniejsze. Chwała Panu.

 3. Małgorzata pisze:

  Proszę o modlitwę w intencji Bogu wiadomej.

 4. Ania pisze:

  Wspaniała konferencja 🙂

  Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych, lecz mocnych, którzy nie potrzebują źle traktować innych, by czuć się ważnymi (Papież Franciszek)

 5. Magda pisze:

  Kochani,
  proszę was o modlitwę, mam nawrót nerwicy a nie mogę zacząć brak leków bo planuję ciąże. Bardzo dziękuje za każde zdrowaś

  • Bozena pisze:

   W powyższych intencjach +++

  • Hala pisze:

   W wszystkich intencjach 🙏🙏🙏

  • Joan pisze:

   Zainwestuj wpierw w konska dawke vit d3k2 i complex B, musza byc dobrej jakosci, nie byle jakie i wtedy zobacz czy czujesz sie lepiej. Mnie czesto szlag trafial z powodu niedoboru witamin. Ale jak zaczelam to bardziej kontrolowac problem zniknal.

   • Ava pisze:

    Joan bardzo Cię proszę czy mogłabyś wrzucić znów linka do tej siostry byłej karmelitanki? Chodzi o ten filmik gdzie jest podsumowanie najnowszych objawień dotyczących Ostrzeżenia. Chce się podzielić z kimś i nie mogę znaleźć.

   • Ava pisze:

    Dziękuję

   • anna pisze:

    Mam podobny problem, czy mogłabyś doradzuć, które są dobrej jakości, totalnie się na tym nie znam

    • Joan pisze:

     Aniu, Popros adminke zeby podala ci moj email, i wtedy ci napisse wiecej. Nie chce tutaj zasmiecac strony informacjami nie na temat

  • Maggie pisze:

   Magdo, spraw czy masz właściwy poziom niektórych vitamin i minerałów „odpowiedzialnych” za drażliwość/nerwy (np magnez czy z grupy B) – porozmawiaj nt z lekarzem. Czasem zmiana diety uzupełnia dość szybko niedobory (np moja, porzucona z dziećmi, mama, kiedy walczyła z rozdrażnieniem i płaczem, zjadała mały kawałeczek czekoladowego batonika – gorzka czekolada ze słodkawym nadzieniem i pomagało i nie tyła od tej ilości). Do tego modlitwa własna, ale szczera i sercem..
   💕🙏🏻❣️

   • Joan pisze:

    Cukier ma ogromny wplyw na hormony, ktore zaniedbane poglebiaja tylko depresje, lepiej uczyc organizmu spalania tluszczy.

    • Maggie pisze:

     @Joan: A kto tu mówi o objadaniu się cukrem? czy siedzeniu na 4-rech literach?
     Gorzka (a nawet mleczna, choć mniej) czekolada ma dużo magnezu i jest zalecana, nawet na pamięć a nie tylko na stress. Umiar jest najlepszą receptą. Jeden z lekarzy psychiatrów w swoich badaniach doszedł nawet do takiej konkluzji: że kostka czekolady wyzwala taką reakcję organizmu … jak 5-cio minutowy (prawdziwie) namiętny pocałunek.

    • Joan pisze:

     Meggie
     Chodzi o to zeby rozumiec hormony i je kontrolowac a nie byc przez nie kontrolowane. Wiesz jak sie super zyje jak sie to wie i wtedy mozna odpowiadac w odpowiedni sposob na fizjologiczne potrzeby organizmu.

  • anna pisze:

   We wszystkich intencjach +++

  • Antonina pisze:

   +++

  • xcr pisze:

   hormony tarczyca warto sprawdzic witaminy mineraly rowniez . dieta jak najbardziej wskazana. slyszalem ze sporo osob zachwalalalo tzw diete paleo .

  • Aleksandra pisze:

   Magdo, planujesz ciąże więc jesteś młoda osobą. Mój lekarz gdy byłam w ciąży powiedział : p. Aleksandro to pani jest najlepszym lekarzem dla siebie. Obserwując swój organizm jako pierwsi zauważymy czy jest coś nie tak. Warto zastanowić się i zgłębić co On nam mówi i jak postąpić. Znaleźć przyczynę choroby i starać się ją wyeliminować. Tabletki to ostateczność. Ja gdy zauważam u siebie oznaki podenerwowania, po prostu się modlę i proszę Boga o siłę i pomoc w przetrwaniu trudnych chwil. Nigdy nie czułam, że Bóg pozostawił mnie samej sobie z problemami. Wiele razy czułam jego dotyk, ciepło i spokój jaki w tedy na mnie spłynęły. Wiedziałam w tedy, że wszystko się ułoży. Życzę Ci wytrwałości i mocy Ducha Świętego w trudnych dla Ciebie chwilach.
   🙏 ++ 🌹 ++🙏

 6. Małgorzata pisze:

  +++

 7. Monika pisze:

  Wciąż aktualne, celne i cenne!

 8. Helena pisze:

  +++ za wszystkich proszących.

 9. Edyta pisze:

  Bardzo mądra konferencja,Bóg zapłać ❤

 10. Joan pisze:

  Prosze kolejny ksiadz mowi o 2020..

  Pozostawiam wam tlumaczenie dla nie znajacych angielskiego.

   • Maggie pisze:

    Ewo: Wg tego kapłana Iluminacja umysłów i przebudzenie nastąpi w tym roku. Ksiądz mówi o roku 2020 i mocno wierzy i łączy ten rok z doskonałym wzrokiem, który w angielskim określa się jako perfect vision, wyrażany w optometrii jako 20/20 (twentytwenty, jak 2020). Rok ten w szczególności dotknie olśnieniem młodych ludzi, którzy ocknąwszy się zobaczą, że to co się w świecie mówi, o 58 opcjach płci na FB, co nie jest zgodne z rzeczywistością: z Bożymi Prawdami. Dlatego nastąpi przejrzenie, że Bóg stworzył mężczyznę i kobietę na Swój obraz i podobieństwo. Dlatego, mężczyzna jest Bożym mężczyzną, a kobieta Bożą kobietą i to jest prawdą objawioną (podaje źródło Genesis chapter1-Księga Rodzaju rdz.1). Kończy: Viva Christore!

    • wobroniewiary pisze:

     jaka iluminacja?

    • Maggie pisze:

     @Ewa: Oświetlenie/oświecenie świadomości.
     Zajrzałam tu na moment, mnóstwo śniegu i sypie nadal, a muszę jechać na ważne badanie, na które czekałam blisko rok, więc zaraz wychodzę, bo dojazd zajmie więcej czasu.

  • Kasia pisze:

   Joan, odsluchalam tylko sam poczatek i ten ksiadz mowi, ze wierzy, ze w 2020 bedzie Przeswietlenie Sumien…

  • B.P. Gdańsk pisze:

   Mówi o prześwietleniu sumień, o tym, że 53 płcie są niezgodne z Bożym porządkiem i godnością człowieka. Ale skąd ksiądz wie, że akurat 2020 ma być tym rokiem- nie mówi. A tak w ogóle wygląda lekko nawiedzony 😦 Generalnie myślę, że wklejanie linków do stron w obcych językach jest nie fair – zwłaszcza do prowadzących stronę, bo tracą kontrolę nad treściami, które publikują. Jeżeli treść jest ważna i znacząca- może warto poświęcić trochę czasu i przetłumaczyć? Albo odpuścić sobie po prostu

   • duszyczka pisze:

    B.P.Gdańsk zgadzam się z Tobą. Niejednokrotnie tu zostało powiedziane przez Ewę , że akurat w tym języku biegła nie jest a i tak zapewne wiele osób jest w podobnej sytuacji. Masz też rację, że przez wklejanie wypowiedzi w obcych językach może faktycznie doprowadzić do braku kontroli nad treściami tu wklejanymi. Diabeł w ten sposób może nieźle namieszać a strona stracić na wiarygodności.

    • Maggie pisze:

     Nieznajomość angielskiego … przykladem:
     Filmik z występu „madony” wklejony przez Marka Sz jest w j.angielskim i … pełną deklaracją miłości z hołdem skierowanym do … szatana. 2x o tym pisałam i został … choć to nie jakaś złość czy zazdrość we mnie powodowała te dwie uwagi, gdyź: jeśli chodziło o mój wpis z superbowl (na sw.Błażeja), to sama dałam uwagę, że jeśli mój wpis jest niestosowny to niech będzie wykasowany, a potem 2x, że to O’K iż moich migawek nie ma .. tylko, że jesteśmy świadkami strasznego aktu oddania się szatanowi.
     To nieznajomość angielskiego: na stronie trzyma madonę klęcząco-pląsającą wśród rogatych przebierańców .. ale więcej na ten temat nie będę pisać = do 3x sztuka.

   • wobroniewiary pisze:

    Ja nie chcę wklejać czegoś, czego nie obejrzałam, nie zrozumiałam, bo dokładnie – chcę kontrolować zamieszczane tu treści.
    Ale wiele osób – jak czegoś nie przepuszczę – od razu pisze maile ze skargami do ks. Adama. Dla mnie to niezrozumiałe.
    Jedna pani od kilku dni z uporem maniaka wkleja mi link do petycji Cypriana Polaka, Michaliny od Apokalipsy i Grzegorza z Leszna (nic nie wpuszczam) to potem z uporem godnym maniaka pisze „dlaczego usuwasz moje linki”…

    Od dziś nie wpuszczam nic, co budzi moje podejrzenia!
    To ja odpowiem przed Bogiem, dokąd Wy Czytelnicy pójdziecie…w którym kierunku…

    Przy okazji bardzo proszę o modlitwę, aby Pan Bóg dał mi pracę, bo jest źle…

    • Ania G. pisze:

     I słusznie Ewo też o tym dzisiaj pomyślałam że jest wysyp tych kapłanów co twierdzą że będzie to w tym roku prześwietlenie sumień, mamy wielu kapłanów wspaniałych co mówią w naszym języku polskim, a poza tym to mamy być gotowi zawsze.

    • Leon pisze:

     +++

    • Joan pisze:

     Ten sam ksiadz mowi, ze przyjmowaniem Komuni na kolanach mozemy zatrzymac 3 wojne swiatowa. Wejdzcie na jego kanal o posluchajcie wiecej. Do tego ksiedza mozna tez napisac z pytaniami. Ale lepiej wiedziec i sie przygotowac niz nie wiedziec. To jest bardzo znany ksiadz katolicki.

    • Joan pisze:

     No to juz tutaj nie bede nic wrzucac. Szkoda…

    • wobroniewiary pisze:

     Asiu a wystarczy napisać 2 czy 3 zdania tak jak teraz i już wiem o czym ksiaądz mówi 😊

    • Joan pisze:

     Droga Adminko, ja gdybym tylko mogla to bym tlumaczyla wszystko zawsze. Wchodze na te strone tylko jak karmie piersia i wszystko pisze jedna reka a reszta dzieci na mnie wisi, albo jak sie schowam na chwile w ubikacji. 😖

    • wobroniewiary pisze:

     2-3 zdania wystarczą
     I już wiem …co jem 😊

    • Maggie pisze:

     @Joan:
     Jeśli coś wklejasz w angielskim jako informację, podaj streszczenie w paru słowach/zdaniach. Znający, nawet, angielski, nie zawsze mają czas by wysłuchać dłuższej mowy, i trzeba dobrze się skoncentrować, aby czegoś nie przekręcić czy przeoczyć sensu… a w sprawach duchowych to mogą być „niespodzianki” trudne do wykrycia. Są zwroty idiomatyczne czy nawet zwyczajowe etc .. np czy w Polsce wielu ? kojarzy ,tak jak Ty i ksiądz, że perfekcyjny wzrok to 20/20?..l a więc ma przyjść przejrzenie „bez zakłóceń w wizji”😉💕
     Ewo .. we wszystkich intencjach 🙏🏻❣️💕

    • Kasia pisze:

     Asiu, Jezus kiedy powroci bedzie chcial nas widziec przede wszystkim dobrze wykonujacych swoje obowiazki.
     Filmy ktore przesylasz trzeba doglebnie przeanalizowac jak rowniesz odszukac innych wypowiedzi tych osob, zeby zobaczyc kim oni sa i zdobyc zaufanie. Pozniej okazuje sie, ze 90% wypowiedzi jest ok, a pozostale 10% to przemycanie jakis dziwnych tresci. Nikt nie ma na to czasu, internet jest zawalony tego typu tresciami. Jesli nie mozesz sama zrobic selekcji i wytlumaczyc innym to lepiej odpuscic.

    • Renata pisze:

     Nie tylko u Ciebie jest źle, odkąd zaczęłam odmawiać z wami nowennę dzieją się złe rzeczy u mnie ( instalacja się spaliła i podpaliła niektóry sprzęt, auto odmawia posłuszeństwa, syn wyjątkowo się nie slucha) ale najgorsze, że cały czas czuję niepokój 😢 szatanowi bardzo się to nie podoba. Nie wiem czy to tylko tak u mnie. A za Ciebie Ewo +++

    • duszyczka pisze:

     🙏🙏🙏

    • B.P. Gdańsk pisze:

     Pod Twoją obronę…

    • Aleksandra pisze:

     W intencji p. Ewy
     Pod Twoją obronę uciekamy się….
     🙏 🌹 🙏 🌹 🙏

    • Kaśka pisze:

     Jeśli Pan Bóg będzie chciał skierować do nas słowa któregoś ze swoich proroków, to na pewno znajdzie się odpowiednia osoba która będzie miała czas i warunki by materiał przetłumaczyć, przekazać do moderacji itd. A tak, mamy ks Adama, mamy naszych proroków i wiemy co mamy robić 🙂

    • Joan pisze:

     Rozumiem, dlatego jak napisalam nie bede juz wiecej wrzucac, myslalam ze to pomoze wam troche a widze, ze jest odwrotnie. Pozdrawiam

 11. Halina pisze:

  Cyprian Polak poucza, że Pan Jezus ostrzega przed woda egzorcyzmowana na odległość (ks. Adama) ale już o wodzie egzorcyzmowanej z nieba przez Grzegorza to nie ostrzega.
  A potem rozprawia o jakości plemników tegoż Cypriana

  „Ma rację mój prorok Grzegorz, należy uważać na świecenie wody na odległość. Lepsza już zwykła woda święcona.
  – Zatem była nieskuteczna!
  – Sam to zbadaj, dziecko
  Tak jednak czyńcie. Używajcie wody egzorcyzmowanej ( jak i oleju, soli egzorcyzmowanej), ale nie tej wody święconej na odległość”

  „Ja znam Twoją naturę, dziecko. Gdybym chciał byś był sam to bym ci powiedział. Zaplanowałem potomstwo z Ciebie, trójka dzieci, ostatni męczennicy, Ty, Twoja żona i Twoje dzieci. Wszyscy dla Nieba.
  – Panie Jezu mam już swoje lata a nie wiem tego bo jak miałem się dowiedzieć. Tak zwanej „wpadki” nie było. Czy moje plemniki są dobre. Pono to galopujące u mężczyzn teraz, postępy w selekcji negatywnej.
  – Są dobre dziecko i teraz są dobre, przed Odnowioną Ziemią. Dlatego pamiętaj gdybyś uległ ciału i zgrzeszył z niewiastą może zajść w ciążę. Po jednym waszym akcie miłosnym. Wiem, że Cię do tego nie ciągnie dziecko, ale pamiętaj o tym. Wtedy mogłoby się okazać, że wzbudziłeś potomstwo u niewiasty, której Ci nie chciałem dać i byłaby nieodpowiednia dla Ciebie i zaczęłaby Cię zdradzać.
  – Mnie, Panie Jezu? Takiego fajnego i interesującego faceta?”

  • wobroniewiary pisze:

   szkoda czasu na te diabelstwa….

   • Maggie pisze:

    Na odległość, ta woda egzorcyzmowana, mocno piecze i doskwiera,
    że wijąc się z bólu, Cyprianowi, skarży się na nią rogata przechera.

  • Sylwek pisze:

   co to jest co wy ludzie czytacie z nudów tam wchodzicie czy jak z ciekawości? przecież to takie głupoty że no słów brakuje

   • wobroniewiary pisze:

    Słów brakuje, ale może Ci bardziej inteligentni czytelnicy zauważą różne sprzeczności i skrajności (dlatego wpuściłam ten komentarz)
    Mianowicie:
    – ks. Adam (kapłan katolicki) poświęca wodę na odległość – to jest wg nich złe, ale jak Grzegorzowi zjawa podająca się za Pana Jezusa egzorcyzmuje wodę niby z Nieba (może raczej energetyzuje wodę) to jest ok?
    – Grzegorz nakazuje odprawienie Mszy św. za intronizację z warunkiem zakazu zbierania na tacę. Krzyczy, że Kuria Szczecińska sprzedaje Pouczenia Alicji Lenczewskiej, a powinna je za darmo rozdawać, ale dziwnie milczy i nie przeszkadza mu, gdy czytelnicy mają się składać Cyprianowi na wygórowane zachcianki – na dwa mieszkania, na rowery elektryczne i inne „widzimisię i chcemisię” (gdzie 15 tys. miesięcznie to mało) i na miesiąc ekskluzywnych wczasów samolotowych w ciepłach krajach. Niech no dojdzie jeszcze ta żona i dziecko, to 40 tys. miesięcznie będzie mało … Ale tu panuje dziwne milczenie…
    Może jak ludzie zaczną myśleć, to widząc takie „pierdoły” porzuca tamte treści a przylgną do Kościoła

 12. wobroniewiary pisze:

  Przygotowujemy się duchowo do beatyfikacji Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. W związku z tym na antenie naszego Radia już niebawem archiwalne kazania głoszone przez kardynała Wyszyńskiego w Niepokalanowie. ⛪️

 13. Ania pisze:

  Komisja Episkopatu Ukrainy ds. Rodziny skierowała „braterskie upomnienie” do biskupów niemieckich w sprawie Drogi Synodalnej. W liście zaapelowano o wierność Pismu Świętemu i Tradycji Kościoła

 14. Bożena pisze:

  +++ we wszystkich intencjach

 15. Ania pisze:

  Patron ludzi młodych, niezachwianej wiary, wszystkich, którzy doznają przemocy (szczególnie dzieci) 🙏

 16. ja pisze:

  Kolejne szaleństwo ekologizmu. Człowiek, według nich, nie może traktować zwierzęta jako swoją własność i nazywać je… zwierzętami.

  • Joan pisze:

   Organizacja PETA to jedna wiella sciema. W ich schroniskach dla psow maja najwyzsza liczbe eutanazji zwierzat. Nigdy nie wplacajcie zadnych pieniedzyna nich

   • Kaśka pisze:

    Eutanazja zwierząt… Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale po co utrzymywać przepełnione i zapchlone schroniska, kiedy można pieski niechciane po prostu uśpić. Świat staje na głowie: niepotrzebnych i wałęsających się zwierząt uśpić humanitarnie już nie można, ale dziecko w łonie matki można bezkarnie zabić…

    • Joan pisze:

     To prawda, ale nie o to chodzi, tylko o fakt, ze oni sami sobie zaprzeczaja. A jeszcze jest pytanie jak sie to robi, bo w stanach sa miejsca gdzie uzywa sie do tego strzelby.

 17. wobroniewiary pisze:

  Zobaczcie, co się dzieje z pogodą – tu akurat Serbia

 18. wobroniewiary pisze:

  Dobranoc wszystkim
  I zapraszam na ważne 5 min z ks. Grzegorzem Bliźniakiem. Swoją drogą jestem ciekawa, który to ksiądz celebryta twierdzi, że jeden grzech ciężki to pikuś i piekła za to nie będzie…
  Zresztą posłuchajcie sami

 19. Krystyna pisze:

  Alicja Lenczewska
  „Świadectwo ” sb.7 II 87, g. 9:45
  „Łatwo jest uwierzyć i zaufać, gdy wszystko układa się pomyślnie i logicznie. Trudniej, gdy jest niezrozumiałe i wymaga ofiary pozornie bezsensownej. Każda ofiara ma wartość tym większą, gdy trudniejsza do przyjęcia i zrozumienia.”

 20. Anna pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę za mnie w sprawach Panu Bogu wiadomych. Potrzebuje wsparcia…. Dziekuje…. Niech Wam ten akt dobroci wynagrodzi po stokroć.

 21. Aleksandra pisze:

  Proszę o modlitwę za mojego męża. W czoraj w Klinice Chorób Serca miał zabieg wszczepienia stentów. Fizycznie jest troszkę lepiej, ale psychicznie gorzej. Jeszcze bardzo to przeżywa.
  Bóg zapłać za wszystkie modlitwy.
  🙏❤️🙏❤️🙏

 22. Witek pisze:

  Abp Abp Gądecki spotkał się z przedstawicielami Ogólnopolskiego Dzieła Intronizacji Jezusa Chrystusa Króla: W Krakowie zaś Stowarzyszeń Intronizacji Jezusa Chrystusa stara się o powstanie pomnika, który symbolizowałby Jubileuszowy Akt intronizacyjny z 19 listopada 2016 roku.
  Czyżby to miał być pomnik opisany przez Pana Jezusa Rozalii Celakównie:
  – „Patrz, dziecko, a wnet się dowiesz, co tu powstanie. Stąd będzie Chrystus królował. Za chwilę zobaczyłam na tym placu pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa tak olbrzymich rozmiarów, że nic, żaden dom nie da się do tego porównać ani żaden kościół. Pan Jezus był tak wysoko postawiony na tym pomniku, że nie tylko cała Polska, ale cały świat mógł Go widzieć. Jak ten pomnik wyglądał, jak ludzie wszyscy całego świata widzieli Pana Jezusa, tego ja pojąć ani opisać nie potrafię, bo rzeczy Bożych, rzeczy duchowych, nie można wypowiedzieć ludzkim językiem.”

  https://ekai.pl/abp-gadecki-spotkal-sie-z-przedstawicielami-ogolnopolskiego-dziela-intronizacji-jezusa-chrystusa-krola/

 23. babula pisze:

  Dziś dostałam książki A. Lenczewskiej. Ucieszyłam się Bardzo 🙂 i postanowiłam je natychmiast wykorzystać ponieważ ostatnio gnębi mnie wspomnienie przykrych wydarzeń sprzed ponad roku. Walczę z tym ze zmiennym szczęściem. Gdy mi się wydaje, że zwyciężyłam to po jakimś czasie okazuje się, ze mogę zaczynać od nowa.
  A Alicja pisze:
  „Najwięcej zagrożeń posiada człowiek w samym sobie. Sytuacje zewnętrzne to wydobywają byś dostrzegła i w pokorze zwróciła się do Mnie o pomoc abym uwolnił cię z grzechu i zła, które tkwią w głębi twej duszy.”

  I o pokucie:
  „Pragnienie pokuty to drugi składnik miłości do Boga obok tęsknoty. Jest jednak jeden warunek: umartwienia trzeba przyjmować z radością i miłością wobec tych, za pomocą których jesteś doświadczana. Od tego zależy wartość pokuty – środka twego oczyszczenia i oczyszczenia tych, którym pragniesz to wysłużyć.”

  Z Jezusem da się przemienić to w czyn -chociaż na początku pomyślałam, ze absolutnie nie mam szans żeby według tego żyć.

 24. Halina pisze:

  Przeczytajcie tylko ten jeden ostatni przekaz Cypriana Polaka i w duchu sobie odpowiedzcie, ile diabelstwa ale też i ludzkiego oszustwa, cwaniactwa jest na tym świecie.
  Czytałam i przecierałam oczy ze zdumienia, a ludzie to łykają jak pelikany

  Teraz jak oddałeś tysiąc złotych czytelnikowi, który zachowywał się nieodpowiednio a który dołączył w październiku, dochody Twoje uszczupliły się a nie otrzymałeś prawie nic ostatnimi dniami, wydajesz też codziennie. Nie masz odłożonej kwoty na wyjazd jak(o) nienaruszalnej, bo są wydatki. Teraz masz dodatkowo za prąd i gaz co nie było dołączone do ostatniego wynajmu. Nie zakupiłeś też tych drogich dość, ale wartych tych pieniędzy butów. Potrzebujesz też do tamtego mieszkania odkurzacz i jeszcze kilka rzeczy. Wydałeś tam blisko 1500 zł a dodatkowo dostałeś w prezencie naczynia i sztućce o wartości około 250 zł, ale jeszcze potrzeba abyś tam wydał do tysiąca złotych. Szablę dostałeś w prezencie.
  Teraz pękły ci dwa dni temu oprawki od okularów. Nowy wydatek 200 – 300 zł bo i nowe szkła trzeba do nich. Przydałaby się też wizyta u okulisty.
  Proteza o której dawno temu mówiliśmy – też nie robiłeś nowej.
  Na wyjazd ten też musisz kupić jakieś dwa nowe podkoszulki bo masz znoszone.
  Nadal masz niedobór garderoby w związku z zamieszkaniem też w Krakowie, i jeszcze tu potrzebny wydatek. I piżama, które są dość drogie.
  Przed wyjazdem więc, w związku z wyjazdem musisz wydać przynajmniej 500 zł w tym przede wszystkim okulary.
  Masz już też podniszczone dość oba szlafroki, bo nie kupowałeś nowych od początku przekazów.
  Oprócz tych butów, które masz kupić potrzebne Ci jeszcze jedne, bo w Krakowie masz tylko jedne buty, więc tańsze, skórzane półbuty z karbowaną podeszwą jak nosisz, są ci potrzebne.
  Na wyjazd, na chłodniejsze poranki i wieczory tam przydałby Ci się też jakiś i dłuższy polar bo masz jeden, też już sprany.

  Nadal wydajesz na leczenie swej stałej choroby tysiąc złotych miesięcznie a to dlatego, że dopuściłem by diabeł wzmagał chorobę.
  Zatem Twoje wydatki od czasu zamieszkania w Krakowie są wyższe o cztery tysiące miesięcznie, środki zaś masz podobne jak w roku 2018.
  Na tym zakończymy dziecko.
  – Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste.
  Przepraszam Panie Jezu.
  – 🙂

  Otrzymał Cyprian Polak
  (Krzysztof Michałowski)

  • Maggie pisze:

   ⚠️😳😂🤕🔨 i ludzie w to wierzą, 😭wyłudzaczowi, że Pan przychodzi, po to..🤔.. aby robić przegląd garderoby Cyprianka 😳i listę zakupów… 😂😩🤕🔨⛔️

  • Aleksandra pisze:

   ,, Podoba” mi się ta rozmowa ten przekaz P. Cypriana. Od razu widać, że jest to rozmowa nie z P. Jezusem ale samym szatanem. Bóg nie rozmawia o pieniądzach, o rzeczach materialnych, ale o duchowych. Rozmawia o łasce nawrócenia. Ta rozmowa przypomina mi kuszenie Chrystusa przez szatana. Szatan obiecuje P. Jezusowi cały wszechświat za oddanie mu pokłonu. Tu wygląda to podobnie. Szatan kusi pieniędzmi rozmówcę, a ten ulega i oddaję się jego woli. Mamy więc kolejnego fałszywego proroka, który chce zarobić na naiwności ludzi.
   Módlmy się za tych wszystkich, którzy myślą, że głoszą Słowo Boże, aby otworzyły się ich serca i oczy duszy na prawdę i umocnili się w wierze, ale w prawdziwego Boga.

   • xcure pisze:

    ten cyprian to prawdopodobnie jakis schizofrenik – chory cierpiacy czlowiek, wydaje mi sie ze kazdy wzglednie zdrowy psychicznie rozwiniety intelektualnie odbiorca powinien zauwazyc to samo . Wlasciwie to jedyne co mozna odczuwac to wspolczucie wobec tego cypriana jak i osob ktore go czytaja.

    • J. K. pisze:

     Cyprian Polak znalazł taki sposób na życie.
     On z tego pisania żyje. Czesto wybiera zdania z PRAWDZIWYCH OBJAWIEN , a do nich pisze swoje fantazje obrażając tym samym Pana Boga.
     Wciskajac w Jego usta słowa, których Bóg nigdy by nie wypowiedział. Zwodzi i oszukuje ludzi wyciągając od nich grube pieniądze. Juź tak daleko zaszedł w to OSZUSTWO że sam nie wie co jest prawdą a co nie jest.
     Szkoda tych ludzi tak ślepo ufających, ktorzy tracą cenny czas na czytanie tych bzdur.
     Niszcza przy tym swoje dusze, ponieważ w tych kłamstwach króluje szatan.

 25. Edyta pisze:

  +++ We wszystkich intencjach

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s